کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا
(2010-11-28 ساعت 02:37)nicole.gemini نوشته:  مثلا دختر من در 14 جون 2003 بدنیا آمده. ما آخر ژانویه 2009 وارد آمریکا شدیم.در آنوقت او 5 سال و 7 ماهش بود پس گذاشتنش آمادگی kindergarten . سپتامبر 2009 او شد 6 سال و 3 ماه تمام بنابراین رفت کلاس اول و سپتامبر 2010 شد 7 سال و 3 ماه تمام ، رفت کلاس دوم... الان هم کلاس دوم است.. یعنی اگر در ایران هم بودیم، او الان میبایست کلاس دوم باشه...
کالیفرنیا اینجور است و فکر کنم بقیه جاهای آمریکا هم همینطور باشه...شما باز هم بپرسید..
دختر منم متولد 20 مي 2003 هستش و الآن كلاس دومه در ايران. پس فرقي بين اينجا و اونجا از نظر سن تحصيل نيست.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: AvRiMcM ، free_free ، Pay ، SH1A2R3 ، alirezanz ، maryam.azad
سلام دوستان عزیز
من چند تا سوال داشتم :
1_به فرض من با 500 میلیون تومن بخوام اول از لس آنجلس شروع کنم زندگیرو، آیا این مبلغ برای شروع در این شهر مناسبه؟
2_بعد هم میخوام در دانشگاه برای تحصیل در رشته ی سینما ثبت نام کنم، باید حتما یک سال در این شهر زندگی بکنم تا بتونم به دانشگاه برم (بحث instateشدن)؟
3_اینکه در این شهر ما به عنوان یک ایرانی و مسلمان(کاری به اسمی و رسمی بودن ندارم!)چقدر امنیت جانی داریم، به هر حال شما عزیزان بهتر میتونید از این وضع صبحت کنید؟
می دونم که در محل های مختلف انجمن بحثهای بسیاری در این موارد شده، منتهی خواهش می کنم تا پاسخ مستقیم بدهید به این سوالات.
کوچک شما علیرضا
از بلندای صخره به ژرفنای پرواز کن! در بین راه بال‌هایت را بساز!

_ ری برد بری
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، SH1A2R3 ، siakhatar666 ، armin021 ، maryam.azad
(2011-03-18 ساعت 09:48)AvRiMcM نوشته:  سلام دوستان عزیز
من چند تا سوال داشتم :
1_به فرض من با 500 میلیون تومن بخوام اول از لس آنجلس شروع کنم زندگیرو، آیا این مبلغ برای شروع در این شهر مناسبه؟
2_بعد هم میخوام در دانشگاه برای تحصیل در رشته ی سینما ثبت نام کنم، باید حتما یک سال در این شهر زندگی بکنم تا بتونم به دانشگاه برم (بحث instateشدن)؟
3_اینکه در این شهر ما به عنوان یک ایرانی و مسلمان(کاری به اسمی و رسمی بودن ندارم!)چقدر امنیت جانی داریم، به هر حال شما عزیزان بهتر میتونید از این وضع صبحت کنید؟
می دونم که در محل های مختلف انجمن بحثهای بسیاری در این موارد شده، منتهی خواهش می کنم تا پاسخ مستقیم بدهید به این سوالات.
کوچک شما علیرضا

1- بستگی به خودتون داره که بخواهید چیکار کنید خیلیها با یک دهم این مبلغ اومدند و موفق شدند و خیلیها هم با چند برابر این نمیتونند کاری کنند.
2-لزومی نداره حتما یک سال توی لس آنجلس باشید فقط باید یک سال و یک روز توی همون ایالت باشید مثلا شما اگه بخواهید توی لس آنجلس برید دانشگاه به مدت یک سال و یک روز میتونید توی سندیاگو و یا اورنج کانتی و یا سانفرانسیسکو یا هر شهر دیگه ای که توی کالیفرنیا باشه زندگی کنید.
3- امنیت جانی هم بستگی داره کجا زندگی کنید مطمئنا توی جاهای با امنیت پائین خب کسی دلش نمیخواد زندگی کنه و معمولا کسی که 500 میلیون سرمایه داره جائی نمیره که خطر تهدیدش کنه ..
در هر صورت از نظر امنیتی واقعیت با اون چیزی که توی فیلمها میبینید یه مقدار متفاوته ..

جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2011-03-18 ساعت 09:48)AvRiMcM نوشته:  سلام دوستان عزیز
من چند تا سوال داشتم :
کوچک شما علیرضا
باتشکر از لیلی عزیز این هم جوابهای من :

1- اکثر ما با 20-30 میلیون تومان شروع کردیم پس 500 میلیون برای شروع واقعا زیاد هم هست مگر اینکه بخواهید مدت زیادی از جیب بخورید. با 20 -30 میلیون یک خانواده 2 نفره 5-6 ماهی میتوانند بدون کار و با اجاره خانه در یک محله متوسط دوام بیاورند.
2- شما که میخواهید در سینما درس بخوانید ممکن است دانشگاههای خصوصی مثل usc یا american film institute را برای درس خواندن انتخاب کنید که این دانشگاهها چون خصوصی هستند این استیت شدن در آن معنا ندارد چون شهریه اش به هیچ دلیلی کمتر نمیشود چه یکسال در آن ایالت باشید چه 5سال چه دوروز شهریه همانقدر است که تقریبا سالی 45000دلار به بالاست.
3- امنیت جانی اینجا خیلی بالاست و ملاکتان را اخبار و فیلمهای اکشن قرار ندهید . در لس انجلس چون همه چیز را معمولا در بوق و کرنا میکنند اگر قتلی چیزی اتفاق بیفتد هر روز آنرا نشان میدهند به همین دلیل ما ایرانیها خیال میکنیم اینجا نا امن است در حالیکه شهر بسیار امنیست حداقل از بهترین مناطق ایران خودمان که خیلی امن تر است. مگر اینکه بخواهید بروید در محله خلافکارها و گنگها زندگی کنید.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2011-03-19 ساعت 04:41)rasarasa نوشته:  باتشکر از لیلی عزیز این هم جوابهای من :

1- اکثر ما با 20-30 میلیون تومان شروع کردیم پس 500 میلیون برای شروع واقعا زیاد هم هست مگر اینکه بخواهید مدت زیادی از جیب بخورید. با 20 -30 میلیون یک خانواده 2 نفره 5-6 ماهی میتوانند بدون کار و با اجاره خانه در یک محله متوسط دوام بیاورند.
2- شما که میخواهید در سینما درس بخوانید ممکن است دانشگاههای خصوصی مثل usc یا american film institute را برای درس خواندن انتخاب کنید که این دانشگاهها چون خصوصی هستند این استیت شدن در آن معنا ندارد چون شهریه اش به هیچ دلیلی کمتر نمیشود چه یکسال در آن ایالت باشید چه 5سال چه دوروز شهریه همانقدر است که تقریبا سالی 45000دلار به بالاست.
3- امنیت جانی اینجا خیلی بالاست و ملاکتان را اخبار و فیلمهای اکشن قرار ندهید . در لس انجلس چون همه چیز را معمولا در بوق و کرنا میکنند اگر قتلی چیزی اتفاق بیفتد هر روز آنرا نشان میدهند به همین دلیل ما ایرانیها خیال میکنیم اینجا نا امن است در حالیکه شهر بسیار امنیست حداقل از بهترین مناطق ایران خودمان که خیلی امن تر است. مگر اینکه بخواهید بروید در محله خلافکارها و گنگها زندگی کنید.

خیلی ممنونم
اما فی الحال مگه بحران اقتصادی اونجا نیست!
شما مرا ترقیب(غ!)می کنید نهایتا با 100 سر و ته کار را ببندم!Big Grin
کیفیت کار این دانشگاههای خصوصی چگونه است؟(می دانم که قابل قیاس با ایران نیستند!)
اما در کل چجوریاس!؟
بالاخره این با آن فرقهائی دارد!
با سپاس

پ.ن:
اتفاقا بنده مشتری عجیب بلاگرهای عزیز این انجمن هستم!Wink
از بلندای صخره به ژرفنای پرواز کن! در بین راه بال‌هایت را بساز!

_ ری برد بری
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-03-19 ساعت 10:19)AvRiMcM نوشته:  

خیلی ممنونم
کیفیت کار این دانشگاههای خصوصی چگونه است؟(می دانم که قابل قیاس با ایران نیستند!)
اما در کل چجوریاس!؟
با سپاس

پ.ن:
دوست عزیز بحران اقتصادی هست ولی هر کدام از دوستان که یک تخصصی داشته اند و یا تخصص نداشته اند ولی زبانشان خوب بوده بلاخره یک کاری پیدا کرده اند .پیدا کردن کار هم بستگی مستقیم به خود فرد دارد که چقدر پی گیر باشد و چفدر در مضیقه مالی باشد و چقدر پیدا کردن کار برایش حیاتی باشد که خودش را به اب و اتش بزند که کار پیدا کند یا نه . کسانیکه معمولا دغدغه مالی انچنانی ندارند چون معیارهای زیادی معمولا برای کار کردن دارند و فشاری هم روی خود حس نمیکنند معمولا به از جیب خوردن بسنده کرده و سفت و سخت دنبال کار نمیگردند. ولی من در بین دوستانم تا به حال آدمی را ندیده ام که جدی جویای کار باشد ولی بلاخره کار پیدا نکرده باشد . شده 7-8 ماهی طول کشیده ولی بلاخره کار پیدا کرده چون تحت فشار بوده و به هر دری برای کار پیدا کردن زده .
حالا شما باید خودتان وضعیت و توانایی خودتان را بسنجید و ببینید میخواهید واقعا برای پیدا کردن کار وقت و انرژی بگذارید یا نه .در اینصورت با پول اندکی در حد 30-40 میلیون تومان هم ممکن است کارتان راه بیفتد برای ما که همان 20 میلیون تومان بس بود .ولی اگر تخصص خاصی ندارید و زبانتان هم خوب نیست خوب مسلما باید زمان زیادی از جیب بخورید.

کیفیت دانشگاههای خصوصی به نظر بهتر میاید چون پول بیشتری خرج میکنند ولی خوب نمیشود قطعا هم نظر داد چون در رشته سینما همیشه بین UCLA ;که یک دانشگاه نیمه دولتیست و USC که خصوصیست رفابت وجود دارد و بین علما اختلاف نظر هست و من هنوز نفهمیده ام کدام بهتر است .
ازUCLAفورد کاپولا فارغ التحصیل شده از USC جرج لوکاس و American film institute دیوید لینچ و از NYU که یک دانشگاه خصوصیست مارتین اسکورسیزی فارغ التحصیل شده.
اگر بخواهید برای کارشناسی در این رشته اپلای کنید دانشگاههای خیلی زیادی وجود دارد ولی برای کارشناسی ارشد محدود است به این دانشگاههایی که گفتم و چند دانشگاه دیگر که کلا تعدادشان انگشت شمار است.

پاسخ
(2011-03-19 ساعت 17:34)rasarasa نوشته:  

خیلی ممنونم
اما در کل چجوریاس!؟
با سپاس

پ.ن:
دوست عزیز بحران اقتصادی هست ولی هر کدام از دوستان که یک تخصصی داشته اند و یا تخصص نداشته اند ولی زبانشان خوب بوده بلاخره یک کاری پیدا کرده اند .پیدا کردن کار هم بستگی مستقیم به خود فرد دارد که چقدر پی گیر باشد و چفدر در مضیقه مالی باشد و چقدر پیدا کردن کار برایش حیاتی باشد که خودش را به اب و اتش بزند که کار پیدا کند یا نه . کسانیکه معمولا دغدغه مالی انچنانی ندارند چون معیارهای زیادی معمولا برای کار کردن دارند و فشاری هم روی خود حس نمیکنند معمولا به از جیب خوردن بسنده کرده و سفت و سخت دنبال کار نمیگردند. ولی من در بین دوستانم تا به حال آدمی را ندیده ام که جدی جویای کار باشد ولی بلاخره کار پیدا نکرده باشد . شده 7-8 ماهی طول کشیده ولی بلاخره کار پیدا کرده چون تحت فشار بوده و به هر دری برای کار پیدا کردن زده .
حالا شما باید خودتان وضعیت و توانایی خودتان را بسنجید و ببینید میخواهید واقعا برای پیدا کردن کار وقت و انرژی بگذارید یا نه .در اینصورت با پول اندکی در حد 30-40 میلیون تومان هم ممکن است کارتان راه بیفتد برای ما که همان 20 میلیون تومان بس بود .ولی اگر تخصص خاصی ندارید و زبانتان هم خوب نیست خوب مسلما باید زمان زیادی از جیب بخورید.

کیفیت دانشگاههای خصوصی به نظر بهتر میاید چون پول بیشتری خرج میکنند ولی خوب نمیشود قطعا هم نظر داد چون در رشته سینما همیشه بین UCLA ;که یک دانشگاه نیمه دولتیست و USC که خصوصیست رفابت وجود دارد و بین علما اختلاف نظر هست و من هنوز نفهمیده ام کدام بهتر است .
ازUCLAفورد کاپولا فارغ التحصیل شده از USC جرج لوکاس و American film institute دیوید لینچ و از NYU که یک دانشگاه خصوصیست مارتین اسکورسیزی فارغ التحصیل شده.
اگر بخواهید برای کارشناسی در این رشته اپلای کنید دانشگاههای خیلی زیادی وجود دارد ولی برای کارشناسی ارشد محدود است به این دانشگاههایی که گفتم و چند دانشگاه دیگر که کلا تعدادشان انگشت شمار است.

ممنون از تجربیات دوستان

نکته ای که اکثر دوستان به آن زیاد توجه نمی کنند نرخ بیکاری اعلام شده توسط دولت آمریکاست. در واقع این عدد نشان دهنده شانس پیدا کردن کار در آمریکا می باشد که فعلا تک رقمی است و جز پایین ترین نرخ بیکاری های دنیا هم هست. اگر میخواهید شانس پیدا کردن شغل در هر ایالت را بیابید کافیست آنرا با نرخ بیکاری ایران مقایسه کنید(حدود 23%)
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: AvRiMcM ، AmericanHamid ، laili ، emankh101 ، AMIN3Y ، aNTea ، Hornet ، farnaz82 ، alirezagh ، SH1A2R3 ، اردوان ، jazirehh ، alirezanz
(2011-03-19 ساعت 18:33)free_free نوشته:  
(2011-03-19 ساعت 17:34)rasarasa نوشته:  

خیلی ممنونم

اما در کل چجوریاس!؟
با سپاس

پ.ن:

ممنون از تجربیات دوستان

نکته ای که اکثر دوستان به آن زیاد توجه نمی کنند نرخ بیکاری اعلام شده توسط دولت آمریکاست. در واقع این عدد نشان دهنده شانس پیدا کردن کار در آمریکا می باشد که فعلا تک رقمی است و جز پایین ترین نرخ بیکاری های دنیا هم هست. اگر میخواهید شانس پیدا کردن شغل در هر ایالت را بیابید کافیست آنرا با نرخ بیکاری ایران مقایسه کنید(حدود 23%)

من ميخوام به لس آنجلس مهاجرت کنم. الان در هلند زندگی ميکنم. برای خودم 1 شرکت فنی زدم و کار تميرات شوفاژ لوله کشی و برق و نجاری
و خلا سه تمام کارهای فنی منازل رو ميتونم انجام بدم.ولی از اروپا خوشم نمياد. شما چی پيشنهاد ميکنيد
هنوز فرزندی ندارم
.41 ساله هستم
.زبان انگليسی خيلی کم بلدم
مدرک مهمّی هم ندارم
تقريبا 20.000 دلار ميتونم جور کنم.
موقيت من آنجا چه شکلی ميشه. سخنان شما برای من خيلی با ارزشه.
راستی ميشه من 1 منزل با وام بخرم و خودم بازسازی اش کنم
اینجا 1 منزل با وام خريدم
ميخواهيم 1 سال انجا زندگی کنيم اگر گرفت کلا اساس کشی کنيم.
البتّه همسرم انگليسيش نسبتا خوبه. ميتونی مارو کمک کنی.
متشکرم

پاسخ
تشکر کنندگان: mr.amir ، free_free ، emankh101 ، Hornet ، SH1A2R3 ، siakhatar666 ، alirezanz
اينجا چيزي كه زياده كار براي افراد متخصص و فنيه.
شما كه خودتون غرب زندگي كرديد مي دونيد كه از پول تو دست مهمتر داشتن شغله.
پس اگر دوست داريد و مي تونيد شك نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، laili ، aNTea ، tata63 ، SH1A2R3 ، siakhatar666 ، alirezanz
در لس آنجلس هتل 2 الی 3 ستاره ارزون شبی چنده برای 40 روز گرین کارت بگیرم برگردم چون کسی را در آمریکا ندارم .

اگه دوستان هتلی را میشناسن که ارزون میگیره نام ببرند تا با اون هتل مکاتبه کنم .

نام هتل را ببرید و بگویید چقدر میگیره تا من مکاتبات را انجام بدم .

لحظه هاتون مبارک باد
پاسخ
تشکر کنندگان: Hornet ، SH1A2R3
(2011-03-24 ساعت 01:51)msnazi نوشته:  اينجا چيزي كه زياده كار براي افراد متخصص و فنيه.
شما كه خودتون غرب زندگي كرديد مي دونيد كه از پول تو دست مهمتر داشتن شغله.
پس اگر دوست داريد و مي تونيد شك نكنيد

با درود پرسش های من خيلی بيشتر از جواب کلی شما بود. در سورت امکان به همه پرسش ها پاسخ دهيد. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Hornet ، free_free ، SH1A2R3
(2011-03-24 ساعت 23:48)mr.amir نوشته:  در لس آنجلس هتل 2 الی 3 ستاره ارزون شبی چنده برای 40 روز گرین کارت بگیرم برگردم چون کسی را در آمریکا ندارم .

اگه دوستان هتلی را میشناسن که ارزون میگیره نام ببرند تا با اون هتل مکاتبه کنم .

نام هتل را ببرید و بگویید چقدر میگیره تا من مکاتبات را انجام بدم .

لحظه هاتون مبارک باد

مطمئنا منظور شما این نیست که کسانی که تو لس آنجلس هستند راه بیفتن برن جلوی درب هتل های مختلف بپرسند قیمتشون چنده؟ مطمئنا منظور شما اینه که از طریق اینترنت و تلفن براتون این کار رو بکنند. مطمئنا شما دسترسی به اینترنت دارید که این رو نوشتید. مطمئنا اگر تو گوگل بنویسید Hotel Los Angeles به راحتی قیمت ها و همه چیز گیرتون میاد
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، Hornet ، free_free ، wushu kung fu ، SH1A2R3 ، زهرا گرگین ، alirezanz ، Tero.guy
من نخواستم برن بپرسن برام . چرا شما بهتون برمیخوره . چرا ارسال مرا خوب نخوندی و فقط جواب دادی ؟ ؟ ؟

شما مرا نمیشناسی لطفا گوگل را به من معرفی نکن قیمت هتلها پایین اومده و در سایتها نوشته نشده . ( قیمت هتلها به علت وضع بد اقتصادی پایین اومده )

نوشتم : اگه دوستان هتلی را میشناسن که ارزون میگیره نام ببرند تا با اون هتل مکاتبه کنم . ( جناب مدیر دقت کن )

در جواب دقت کن .

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، اردوان ، Memolk ، matin86
(2011-03-25 ساعت 10:37)mr.amir نوشته:  من نخواستم برن بپرسن برام . چرا شما بهتون برمیخوره . چرا ارسال مرا خوب نخوندی و فقط جواب دادی ؟ ؟ ؟

شما مرا نمیشناسی لطفا گوگل را به من معرفی نکن قیمت هتلها پایین اومده و در سایتها نوشته نشده . ( قیمت هتلها به علت وضع بد اقتصادی پایین اومده )

نوشتم : اگه دوستان هتلی را میشناسن که ارزون میگیره نام ببرند تا با اون هتل مکاتبه کنم . ( جناب مدیر دقت کن )

در جواب دقت کن .

دوست عزیز دقیقا منظورتون کجای لس انجلسه؟ نزدیک فرودگاه؟ یا حاشیه تر مثل سن فرناندو ولی؟ اگه بخواهید در داون تاون ، سانتا مونیکا یا نزدیکهای فرودگاه باشید قیمتها گرون تره . اگه بیاید سمت ولی ارزونتر میشه.
در ضمن اگه قصد اشپزی در این یک ماه رو دارید باید هتلی باشه که آشپزخونه داشته باشه. برای انتخاب هتل معیارهای زیادی هست . اگر آشپزخانه دار میخواهید: extended stay Hotels قیمتهاش بد نیست و اگر از اول برای یک ماه بگیرید قیمتش کمتر میشود و میتوانید آن لاین قیمتها را چک کنید.
اگر بدون آشپزخانه میخواهید comfort inn قیمتهای مناسبی دارد.

پاسخ
(2011-03-25 ساعت 13:19)rasarasa نوشته:  
(2011-03-25 ساعت 10:37)mr.amir نوشته:  من نخواستم برن بپرسن برام . چرا شما بهتون برمیخوره . چرا ارسال مرا خوب نخوندی و فقط جواب دادی ؟ ؟ ؟

در جواب دقت کن .

دوست عزیز دقیقا منظورتون کجای لس انجلسه؟ نزدیک فرودگاه؟ یا حاشیه تر مثل سن فرناندو ولی؟ اگه بخواهید در داون تاون ، سانتا مونیکا یا نزدیکهای فرودگاه باشید قیمتها گرون تره . اگه بیاید سمت ولی ارزونتر میشه.
در ضمن اگه قصد اشپزی در این یک ماه رو دارید باید هتلی باشه که آشپزخونه داشته باشه. برای انتخاب هتل معیارهای زیادی هست . اگر آشپزخانه دار میخواهید: extended stay Hotels قیمتهاش بد نیست و اگر از اول برای یک ماه بگیرید قیمتش کمتر میشود و میتوانید آن لاین قیمتها را چک کنید.
اگر بدون آشپزخانه میخواهید comfort inn قیمتهای مناسبی دارد.
دوست گرامی پیشنهادمیکنم برو به www.booking.com اول هتلتو انتخاب کن بعد برو اونجا اگه میتونی باهاشون چونه بزن مطمئن باش تو هتل 40 دلاری یک یا دو ماه که هیچ یک ساعت هم نمیشه سر کرد .من یه هتل سراغ داشتم توی داون تون لوس آنجلس شبی 45 دلار که دسامبر یکشب اونجا بودم الان نگاه کردم زده بود 85 دلار.موفق باشید

شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: mr.amir ، Pay ، SH1A2R3 ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان