کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا

اگر برای یادگیری زبان جای خوبی سراغ دارید ممنون میشم به من معرفی کنید من ساکن وست وود هستم Smile
[/quote]

http://www.laccd.edu/our_colleges/

البته به شما همان سانتا مونیکا کالج هم نزدیک است...
(2011-06-22 ساعت 01:25)mehdi_behzadi نوشته:  سلام دوستان کسی در مورد شهر SIMI VALLEY چیزی میدونه؟ از نظر زیبایی , مکانهای تفریحی و زنده بودن شهر یا پیدا کردن کار

اطراف لوس آنجلس است، ایرانی زیاد، اجاره ها کمتر، البته هوایش گرمتر و چون نزدیک به لوس آنجلس است، به اغلب جاهای دیدنی این شهر هم نزدیک است...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، arash004 ، SH1A2R3 ، alirezanz
دوستان سلام
من یک پذیرش از University of california riverside برای یک دوره کوتاه مدت 9ماهه دارم. می خواستم اطلاعاتی در مورد شهر Riverside ، هزینه مسکن ، غذا ، بیمه و کلا زندگی در این شهر داشته باشم. ما یک خانواده سه نفره هستیم ماهیانه چه مبلغی باید داشته باشیم؟ البته در سایت دانشگاه مذکور دیدم که آپارتمانهایی دارد که به دانشجویان می دهد و مثلا قیمت یک دو خوابه آن ماهی 550 $ بود .آیا مناسب است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، alirezanz
(2011-06-21 ساعت 08:28)sunrise نوشته:  سلام دوستان عزیز مهاجر سرایی
همسرم داره 7 جولای میاد لس آنجلس ، با خواندن مطالب این تاپیک کمی نگران شدم که کارمون برای زندگی در این شهر سخت بشه. اما دیگه برای عوض کردن تصمیم دیره. دوستان پیشنهادی دارن که شرایط زندگی در این شهر رو آسون کنه، مثلا زندگی در شهرهای اقماری لس آنجلس یا حومه . یا به نظرتون بهتره یه ایالت ارزون تر رو انتخاب کنیم؟ چقدر بعد از ورود میتونیم به یه ایالت دیگه بریم؟

دوست عزیز، با تحقیقات 7-8 ماهه من که نمی گم کامله اما خیلی براش وقت گذاشتم و تا جایی هم که تونستم تمام مواردی که به نظر من مهم بود رو در اون سنجیدم فکر می کنم اگه آستین تگزاس رو یه نگاهی به آمارش بندازید ضرر نداشته باشه و شاید بتونه نظرتون رو جلب کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، maxsoulfly ، free_free ، SH1A2R3 ، alirezanz
اطلاعاتی در مورد شهر Riverside ، هزینه مسکن ، غذا ، بیمه و کلا زندگی در این شهر می خواستم. ما یک خانواده سه نفره هستیم ماهیانه چه مبلغی باید داشته باشیم؟
پاسخ
(2011-06-26 ساعت 23:37)soleiman نوشته:  اطلاعاتی در مورد شهر Riverside ، هزینه مسکن ، غذا ، بیمه و کلا زندگی در این شهر می خواستم. ما یک خانواده سه نفره هستیم ماهیانه چه مبلغی باید داشته باشیم؟

بعضی هزینه ها در سراسر کالیفرنیا یکسانه. چیزی که خیلی فرق می کنه قیمت خونه است که شما خودتون دارید. هزینه خرید بقالی (Grocery) برای خانواده سه نفره شما حدود 700 دلار فکر کنم بشه. هزینه بنزین ماشنی و بیمه و این جور چیزها رو هم اضافه کنید حدود 1500 دلار هزینه شما منهای هزینه اجاره خونه است. من فکر کنم هزینه شما بیشتر از 2000 دلار در ماه نشه. البته اگر حسابی صرفه جویی کنید و هزینه ماه های اول که باید برای هر چیزی خرید کنید رو حساب نکنید.
عددی که من می دم حدودی و با توجه به تجربه خودمه. شاید اینجا کسایی هستند که با هزینه کمتر هم زندگی می کنند یا بعضی ها با بیشتر از این هم نمی تونن خرج هاشون رو پرداخت کنند.
مخصوصا راجع به بچه من هیچ ایده ای ندارم. اما خبر خوب برای شما اینه که بخاطر بچه دولت کالیفرنیا بهتون بیمه پزشکی میده، همچنین FoodStamp بیشتری هم می تونید بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، OverLord ، parastoo2011 ، free_free ، aNTea ، tata63 ، tartar ، SH1A2R3 ، alirezanz ، amin arefi ، kamali2025 ، matin86 ، golia
(2011-06-26 ساعت 23:37)soleiman نوشته:  اطلاعاتی در مورد شهر Riverside ، هزینه مسکن ، غذا ، بیمه و کلا زندگی در این شهر می خواستم. ما یک خانواده سه نفره هستیم ماهیانه چه مبلغی باید داشته باشیم؟

این سایت ها رو چک کنید:
www.bestplaces.net
www.neighborhoodscout.com
پاسخ
تشکر کنندگان: parastoo2011 ، free_free ، aNTea ، Pay ، SH1A2R3
دوستان من آدرس اداره مهاجرت (جایی که اگر گرین کارتمون نیومد باید به انجا مراجعه کنیم)رو می خواستم ؟ واسه ssn دیگه نباید خودمون اقدام کنیم؟؟ خودش میاد به ادرسی که دادیم یا باید بریم درخواست بدیم؟
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: سروش سعيدي سابق ، free_free ، OverLord ، SH1A2R3 ، alirezanz
(2011-06-29 ساعت 20:21)sunset نوشته:  دوستان من آدرس اداره مهاجرت (جایی که اگر گرین کارتمون نیومد باید به انجا مراجعه کنیم)رو می خواستم ؟ واسه ssn دیگه نباید خودمون اقدام کنیم؟؟ خودش میاد به ادرسی که دادیم یا باید بریم درخواست بدیم؟

برای گرین کارت و کارت سوشال سکیوریتی نیازی به درخواست نیست. خودش اصولا باید بیاد.
برای گرین کارت با اداره مهاجرت (USCIS) و برای شماره سوشال سکیوریتی با اداره تامین اجمتماعی (Social Security Administration) طرف هستید.
اگر شماره سوشال سکیوریتیتون رو زودتر می خواهید می تونید به اداره تامین اجتماعی بروید و یک گواهی تایید شماره سوشال درخواست کنید که شماره سوشالتون در اون وجود داره. این یک حقه است که زودتر شماره سوشال رو بگیرید. این روش برای من و دوست دیگرم کار کرد.
(2011-07-02 ساعت 20:31)سروش سعيدي سابق نوشته:  بچها شنيدم كاراي ساده خيلي تو امريكا زياده فقط بايد زبان بلد باشين چون دكتر هم باشين تا زبون بلد نباشين هيچ كاري نميتونين بكنين

برای اون کارها من قکر می کنم شما بهتره اسپانیولی یاد بگیرید. چون بازار کارهای ساده به قول شما (مثل کارگر رستوران و ساختمانی) در دست مکزیکی هایی است که بیشتر بصورت غیر قانونی در آمریکا زندگی می کنند و گاهی با حقوق های کمتر از حداقل حقوق قانونی کار می کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: farnaz82 ، OverLord ، Ali Sepehr ، gadfly ، emankh101 ، hamed_gh ، Linspire ، free_free ، aNTea ، tata63 ، SH1A2R3 ، ساقر ، alirezanz
(2011-06-29 ساعت 20:21)sunset نوشته:  دوستان من آدرس اداره مهاجرت (جایی که اگر گرین کارتمون نیومد باید به انجا مراجعه کنیم)رو می خواستم ؟ واسه ssn دیگه نباید خودمون اقدام کنیم؟؟ خودش میاد به ادرسی که دادیم یا باید بریم درخواست بدیم؟

برای گرفتن ssn باید بعد از رسیدن، به نزدیکترین اداره ssn محل سکونتتان مراجعه کنید و درخواست بدید....
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، success ، OverLord ، free_free ، SH1A2R3 ، alirezanz
salam bacheha midoonam ke nabaiad finglish type konim ama be computery ke farsi type kone dastresi nadaram
man 5 sa@e ke pamo tooie khake amrica gozashtam. be mahze inke botoonam farsi type konam matalebam ro minevisam.
-----------
سلام بچه ها می دونم که نباید فینگلیش تایپ کنیم اما به کامپیوتری که فارسی تایپ کنه دسترسی ندارم
من ۵ ساعته که پامو توی خاک آمریکا گذاشتم. به محض این که بوتونم فارسی تایپ کنم مطالبم رو می نویسم.
-----------------------
بهنویس یادتون نره!
Frozen Mind
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
(2011-07-08 ساعت 06:07)sunset نوشته:  سلام بچه ها می دونم که نباید فینگلیش تایپ کنیم اما به کامپیوتری که فارسی تایپ کنه دسترسی ندارم
من ۵ ساعته که پامو توی خاک آمریکا گذاشتم. به محض این که بوتونم فارسی تایپ کنم مطالبم رو می نویسم.
به به به،میبینم که جناب آقای شوهر بالاخره وقت کردن اومدن تو مهاجرسرا پست گذاشتنCool همین جا بهش سلام میکنم امیدوارم خوب وخوش باشه و منم زودتر بتونم برم پیشش ،بچه ها واسم دعا کنید زودتر ویزام بیادRolleyes
به امید کلیر شدن همه دوستان خوب و همچنین خودم آآآآآآآآآآآآآآمینBig Grin
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
پاسخ
(2011-06-26 ساعت 23:55)mohsen324 نوشته:  

بعضی هزینه ها در سراسر کالیفرنیا یکسانه. چیزی که خیلی فرق می کنه قیمت خونه است که شما خودتون دارید. هزینه خرید بقالی (Grocery) برای خانواده سه نفره شما حدود 700 دلار فکر کنم بشه. هزینه بنزین ماشنی و بیمه و این جور چیزها رو هم اضافه کنید حدود 1500 دلار هزینه شما منهای هزینه اجاره خونه است. من فکر کنم هزینه شما بیشتر از 2000 دلار در ماه نشه. البته اگر حسابی صرفه جویی کنید و هزینه ماه های اول که باید برای هر چیزی خرید کنید رو حساب نکنید.
عددی که من می دم حدودی و با توجه به تجربه خودمه. شاید اینجا کسایی هستند که با هزینه کمتر هم زندگی می کنند یا بعضی ها با بیشتر از این هم نمی تونن خرج هاشون رو پرداخت کنند.
مخصوصا راجع به بچه من هیچ ایده ای ندارم. اما خبر خوب برای شما اینه که بخاطر بچه دولت کالیفرنیا بهتون بیمه پزشکی میده، همچنین FoodStamp بیشتری هم می تونید بگیرید.
سلام
آقای محسن من میخواستم در مورد اون بیمه که گفتین بیشتر بدونم یا دقیقا شامل چیه و یا چطور اقدام میشه . من 3 تا بچه دارم و برام خیلی مهمه . مرسی از راهنماییتون.

شماره /:/2011as00016xxx
تاریخ مصاحبه : 28 march
تاریخ کلیرنس:5 jun
حرف های خیلی زیادی دارم برای گفتن
همین که مثلاً یه خورده دیگه تحمل کن،یا تسلیم نشو به اون چیزی که بهش معتقد نیستی ومی دونم خسته ای.
ولی باز تو بازنده نشو وقتی جز تو کسی لایق برنده شدن نیست
تو محکومی به موفقیت
این یادت بمونه

پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، SH1A2R3 ، niloofar khorshidsavar ، alirezanz
سلام دوستان
ميشه يكي لطف كنه و سايتي كه ميشه ايين نامه رانندگي را تو لس انجلس دانلود كرد را برام بذاره.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، SH1A2R3 ، alirezanz
(2011-07-20 ساعت 20:31)انا نوشته:  سلام دوستان
ميشه يكي لطف كنه و سايتي كه ميشه ايين نامه رانندگي را تو لس انجلس دانلود كرد را برام بذاره.ممنون
آنا جان براش تاپیک داریم

ازینجا دانلود کن http://dmv.ca.gov/pubs/dl600.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، aNTea ، انا ، SH1A2R3 ، alirezanz
سلام دوستان
آیا با 70 -90 هزار دلار میشه خونه متوسط ( رو به پایین ) برای زندگی 3 نفر پیدا کرد؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان