کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
سلام دوستان،كسى ميدونه چقدر زمان لازم هست تا توى nvc مدارك تأييد بشه،براى ما هر ماه نقص مدرك بى دليل ميزننذ!
ما مدراك رو ميديم و متاسفانه يكماه بعد دوباره يه مدرك ديگه كه ما از قبل فرستاديم رو ميخواند.
دوستان شما چه راه حلى رو پيشنهاد ميكنيد!
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-12 ساعت 00:30)Pegah123 نوشته:  سلام دوستان،كسى ميدونه چقدر زمان لازم هست تا توى nvc مدارك تأييد بشه،براى ما هر ماه نقص مدرك بى دليل ميزننذ!
ما مدراك رو ميديم و متاسفانه يكماه بعد دوباره يه مدرك ديگه كه ما از قبل فرستاديم رو ميخواند.

سلام
همون یکماه طول میکشه حدودا تا تایید کنند یا اعلام نقص مدرک کنند.

چند بار شما نقص مدرک خوردید؟
چه چیزهایی بوده؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid_rr
(2017-01-12 ساعت 10:15)armehraboon نوشته:  
(2017-01-12 ساعت 00:30)Pegah123 نوشته:  سلام دوستان،كسى ميدونه چقدر زمان لازم هست تا توى nvc مدارك تأييد بشه،براى ما هر ماه نقص مدرك بى دليل ميزننذ!

سلام
همون یکماه طول میکشه حدودا تا تایید کنند یا اعلام نقص مدرک کنند.

چند بار شما نقص مدرک خوردید؟
چه چیزهایی بوده؟

سلام
يكبار فرم Ds رو گفتند در صورتى كه ما ارسال كرده بوديم و مجددا ترجمه سند ازدواج و شناسنامه كه ما قبلا براشون فرستاديم.
الان چهار ماه هست كه مدارك ما تو nvc هستش.با اينكه ما وكيل داريم و از طريق كنسول هم اقدام كرديم و مرتب از طريق ايميل و تماس هم پيگير هستيم اما هنوز نتيجه نگرفتيم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
من برای ویزای ازدواج اقدام میخوام بکنم نوع ویزای من چیه؟میشه کمکم کنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-14 ساعت 12:59)elisa6161 نوشته:  من برای ویزای ازدواج اقدام میخوام بکنم نوع ویزای من چیه؟میشه کمکم کنید؟

سلام دوست عزیز. یک مقدار اطلاعات بیشتری نیاز بود از شرایط فعلی خودتون که بفرمایید. ولی با اینحال چنانچه شما گرین کارت دارید و برای همسرتون قصد اقدام دارید باید با ویزای f2a اقدام بفرمائید . چنانچه سیتیزن هستید برای ازدواج اگر اشتباه نکنم ویزای k3 , و برای نامزدی k1 ( یا ممکنه اسم k1 و k3 را جابجا نوشته باشم) ولی در هر حال به این شکل هست. مراجعه میکنید به سایت USCIS و اطلاعات کامل از جمله فرم هایی رو که باید پر کنید و هزینه ها رو کامل شرح دادن. البته در مهاجرسرا هم دوستان قدیمی تر توضیحات خوب و کاملی ارائه دادن با کمی جستجو اطلاعاتتون رو میتونید کامل کنید. فقط یک نکته و اون اینکه چنانچه سیتیزن نباشید برای ویزای نامزدی نمیتونید اقدام کنید. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، a.behzadi
اطلاعاتم ناقص بود همسرم گرین کارت دارن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خسته نباشيد
پدر همسرم سيتيزن امريكاست ايا ميتونن واسه رفتن منم به اونجا اقدام كنن ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

درود بر خانم پگاه ..
امضاتون نشون میده از روز اول تا الان یکسال هم زمان نبرده با توجه به مدت زمان ویزای گرین کارتی که حدودا بین یک و نیم تا دو سال هست عجیب نیست که براتون ایمیل نقص مدارک میاد تجربه نشون داده وکیل کاری از پیش نخواهد برد اداره مهاجرت زیر یکسال و دو سه ماه برنامه ریزی نمیکنه حالا اگر یه لولش از دستشون در رفت مرحله بعدش کیسرو الاف میکنن تا به مدت زمان مععقول خودشون برسه ...معمولا سه ماه تا شیش ماه اینده ویزارو صادر شده توی پاستون میبینید ..به زندگی معمولتون ادامه بدید وگرنه انتظار همه چیرو خراب و سخت خواهد کرد.
البته شانس هم میتونه موثر باشه که یدفعه یه کیسرو زود جمع و جور کنن و ویزاروهم صادر کنن و امیدوارم شما همچین شانس خوبی داشته باشید .
در کل پروسه گرین کارت صبوری بیشتری میطلبه هر چند که حال شمارو میفهمم ..انتظار ثانیه هارو سنگین میکنه..
خبرای خوب در راهه مطمعن باشید Rolleyes
CR1
ارسال جون ۲۰۱۵
اپروو دسامبر
ارسال ان وی سی مارچ ۰۱۶
تایید  سپتامبر
ایمیل مصاحبه دو روز بعد  
تاریخ مصاحبه نوامبر
سفارت قطر
ویزا یکضرب
سفر تاریخی به امریکا ۰۲ فبریه ۰۱۷
تشکر کنندگان: tamoko89 ، p.nsz ، پري57
سلام عزیزان
من جولای 2013 از طریق لاتاری،  گرین کارت گرفتم و از همون موقع هم با کسی تو ایران ارتباط داشتم و اخیراً تصمیم به ازدواج گرفتیم. با توجه به اینکه 3 ساله که دور از هم بودیم، دیگه صبر کردن خیلی سخت به نظر میاد، مخصوصاً بعد از ازدواج.
میخواستم بپرسم شما چه گزینه ای رو پیشنهاد میکنید؟
ویزای ازدواج f2a؟
ویزای نامزدی k1؟ البته بعد از اینکه سیتیزن شدم - حدود 1.5 سال دیگه -
ویزای دانشجویی؟ ایشون اخیراً با نمرات بالا از دانشگاه علامه فوق لیسانس گرفتن و نظر خودم روی پذیرش زبان از University of Houston هستش با بهانه ادامه تحصیل در مقطع دکتری.
پیشاپیش از پاسختون سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2017-01-14 ساعت 13:47)elisa6161 نوشته:  اطلاعاتم ناقص بود همسرم گرین کارت دارن

خوب پس ویزای شما از نوع ازدواج با شخصی است که گرین کارت دارند (f2a). در مهاجرسرا تاپیکی به همین نام هست که دوستان در شرایط شما در اون تاپیک به عنوان مطالب پرداختند اون قسمت رو مطالعه یفرمائید . اگر هم سوالی بود که نتونستید جوابی پیدا کنید بنده در خدمتتون هستم در حد اطلاعاتم راهنمایی کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: elisa6161 ، armehraboon
(2017-01-15 ساعت 00:35)Hamid_rr نوشته:  

درود بر خانم پگاه ..
امضاتون نشون میده از روز اول تا الان یکسال هم زمان نبرده با توجه به مدت زمان  ویزای گرین کارتی که حدودا بین یک و نیم تا دو سال هست عجیب نیست که براتون ایمیل نقص مدارک میاد تجربه نشون داده وکیل کاری از پیش نخواهد برد اداره مهاجرت زیر یکسال و دو سه ماه برنامه ریزی نمیکنه حالا اگر یه لولش از دستشون در رفت مرحله بعدش کیسرو الاف میکنن تا به مدت زمان مععقول خودشون برسه ...معمولا سه ماه تا شیش ماه اینده ویزارو صادر شده توی پاستون میبینید ..به زندگی معمولتون ادامه بدید وگرنه انتظار همه چیرو خراب و سخت خواهد کرد.
البته شانس هم میتونه موثر باشه که یدفعه یه کیسرو زود جمع و جور کنن و ویزاروهم صادر کنن و امیدوارم شما همچین شانس خوبی داشته باشید .
در کل پروسه گرین کارت صبوری بیشتری میطلبه هر چند که حال شمارو میفهمم ..انتظار ثانیه هارو سنگین میکنه..
خبرای خوب در راهه مطمعن باشید  Rolleyes

سلام آقا حميد
ممنون از پاسخ و انرژى مثبتتون،اميدوارم هر جا كه هستيد شاد و سلامت باشيد...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-15 ساعت 07:16)tahdig نوشته:  سلام عزیزان
من جولای 2013 از طریق لاتاری،  گرین کارت گرفتم و از همون موقع هم با کسی تو ایران ارتباط داشتم و اخیراً تصمیم به ازدواج گرفتیم. با توجه به اینکه 3 ساله که دور از هم بودیم، دیگه صبر کردن خیلی سخت به نظر میاد، مخصوصاً بعد از ازدواج.
ویزای ازدواج f2a؟
ویزای دانشجویی؟ ایشون اخیراً با نمرات بالا از دانشگاه علامه فوق لیسانس گرفتن و نظر خودم روی پذیرش زبان از University of Houston هستش با بهانه ادامه تحصیل در مقطع دکتری.

salam dooste aziz, man fekr mikonam baraye case shoma, ezdevaj behtar bashe, albate chon green card hastin process case shoma bishtar az do sal fekr mikonam tool bekeshe (omidvaram dorost gofte basham). baraye namzadi ham agar shoma gharare 1salo nim sabr konin va baad namzadi eghdam konin baz bishtar az do sal tool mikeshe, baraye daneshjuei ham yekam risk dare chon gereftane visa daneshjuei 100% nist, doostani budan ke pazireshe daneshgaho dashtan vali visashun reject shode. albate en nazare man bud, shayad doostan nazare behtari dashte bashan. movafagh bashid.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: tahdig
(2017-01-15 ساعت 21:56)ziziii نوشته:  
ویزای ازدواج f2a؟

salam dooste aziz, man fekr mikonam baraye case shoma, ezdevaj behtar bashe, albate chon green card hastin process case shoma bishtar az do sal fekr mikonam tool bekeshe (omidvaram dorost gofte basham). baraye namzadi ham agar shoma gharare 1salo nim sabr konin va baad namzadi eghdam konin baz bishtar az do sal tool mikeshe, baraye daneshjuei ham yekam risk dare chon gereftane visa daneshjuei 100% nist, doostani budan ke pazireshe daneshgaho dashtan vali visashun reject shode. albate en nazare man bud, shayad doostan nazare behtari dashte bashan. movafagh bashid.

سلام دوست عزيز
شما فقط براىf2a ميتونيد اقدام كنيد،k1 و k3براى سيتيزن هستش
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، p.nsz ، Hamid_rr
(2017-01-15 ساعت 22:51)Pegah123 نوشته:  
(2017-01-15 ساعت 21:56)ziziii نوشته:  
ویزای ازدواج f2a؟

سلام دوست عزيز

به نظر من هم نامزدی یکم زمانش با توجه به شرایط موجودتون طولانی خواهد شد ( با توجه به اینکه میفرمایید 3 سال هم دور بودید از هم ).دانشجویی هم خوبه به شرطی که از توانایی خودشون در زمینه گرفتن این نوع ویزامطمئن باشن .میدونید که برای پذیرش در مقطع دکترا شرایطی مثل آزمونهای مختلف و مقاله و... وجود داره که به نظر من دانشجو باید خیلی تاپ باشه تا به راحتی پذیرش بگیره و ریجکت نشه! به نظر من این راه خیلی خوبیه و سریع تر از راههای دیگه هست ولی توجه کنید که فرد با ویزای دانشجویی میاد و بعد از پایان درس باید برگرده و برای تبدیل نوع ویزا در اون زمان باااااز هم پروسه هایی دیگه رو باید طی کنید... ولی در این میان ویزای ازدواج با فرد گرین کارتی (f2a) مطمئن تر از بقیه به نظر میرسه که از همین الان اقدام کنید . زمانش هم حدودا 2 سال ( کمی بیشتر یا کمتر ) خواهد بود.باز هم نظر خودتون و سایر دوستان محترم هست و میتونید از اطلاعاتشون استفاده کنید برای تصمیم گیری خودتون.این نظر من بود. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-16 ساعت 15:26)p.nsz نوشته:  
(2017-01-15 ساعت 22:51)Pegah123 نوشته:  
(2017-01-15 ساعت 21:56)ziziii نوشته:  salam dooste aziz, man fekr mikonam baraye case shoma, ezdevaj behtar bashe, albate chon green card hastin process case shoma bishtar az do sal fekr mikonam tool bekeshe (omidvaram dorost gofte basham). baraye namzadi ham agar shoma gharare 1salo nim sabr konin va baad namzadi eghdam konin baz bishtar az do sal tool mikeshe, baraye daneshjuei ham yekam risk dare chon gereftane visa daneshjuei 100% nist, doostani budan ke pazireshe daneshgaho dashtan vali visashun reject shode. albate en nazare man bud, shayad doostan nazare behtari dashte bashan. movafagh bashid.

سلام دوست عزيز

به نظر من هم نامزدی یکم زمانش با توجه به شرایط موجودتون طولانی خواهد شد ( با توجه به اینکه میفرمایید 3 سال هم دور بودید از هم ).دانشجویی هم خوبه به شرطی که از توانایی خودشون در زمینه گرفتن این نوع ویزامطمئن باشن .میدونید که برای پذیرش در مقطع دکترا شرایطی مثل آزمونهای مختلف و مقاله و... وجود داره که به نظر من دانشجو باید خیلی تاپ باشه تا به راحتی پذیرش بگیره و ریجکت نشه! به نظر من این راه خیلی خوبیه و سریع تر از راههای دیگه هست ولی توجه کنید که فرد با ویزای دانشجویی میاد و بعد از پایان درس باید برگرده و برای تبدیل نوع ویزا در اون زمان باااااز هم پروسه هایی دیگه رو باید طی کنید... ولی در این میان ویزای ازدواج با فرد گرین کارتی (f2a) مطمئن تر از بقیه به نظر میرسه که از همین الان اقدام کنید . زمانش هم حدودا 2 سال ( کمی بیشتر یا کمتر ) خواهد بود.باز هم نظر خودتون و سایر دوستان محترم هست و میتونید از اطلاعاتشون استفاده کنید برای تصمیم گیری خودتون.این نظر من بود. موفق باشید.
دوست عزیز شما که میخواهید 1.5 سال صبر کنید تا سیتیزن شوید پس بهتره از همین الان برای F2A اقدام کنید چون خود ویزای نامزدی هم زمان بر هستش حداقل 6 تا یک سال
راجب ویزای دانشجویی فکر نمیکنم راه منطقی باشه چون اگر ریجکت شوید مجددا باید اقدام بکنید که در اون زمان حداقل 6 ماه زمان رو از دست دادید .
همونطور که دوستمون گفتند بهترین کار اقدام برای F2A هستش
موفق و پیروز باشید
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ