کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
فعلا كه همه مصاحبه ها لغو شد و رسما نامه زدن. من ويزاي ازدواجي بودم و هفته ديگه وقت مصاحبه داشتم. يكي از دوستام هم كه اونجا بود گفت هيچ ايراني رو تو حتي فضاي سفارت راه ندادن. لغو دستور هم براي ورود دارندگان گرين كارت به امريكاس ولي جالب اينه كه هيچ ايرلايني ايراني ها رو سوار نميكنه كه حالا بخاين به فرودگان برسين كه حالا بخاين بعدش بتونين وارد بشين يا نه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سی
(2017-01-29 ساعت 13:37)مظاهری نوشته:  طبق خبری که وکیل من از نیویورک داد میگه کلا لغو شده و حالا ترامپ باید شکایت کنه و از حکمش دفاع کنه و ممکنه یه پروسه بلند مدت باشه ولی باید صبر کرد دید چی میشه

ظاهراً گوگل و فیسبوک اعلام کردن برای لغو این دستور هر کمک مالی بتونن انجام میدن کسی رین مورد خبری داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid_rr
(2017-01-30 ساعت 11:34)tabangigs نوشته:  سی
(2017-01-29 ساعت 13:37)مظاهری نوشته:  طبق خبری که وکیل من از نیویورک داد میگه کلا لغو شده و حالا ترامپ باید شکایت کنه و از حکمش دفاع کنه و ممکنه یه پروسه بلند مدت باشه ولی باید صبر کرد دید چی میشه

ظاهراً گوگل و فیسبوک اعلام کردن برای لغو این دستور هر کمک مالی بتونن انجام میدن کسی رین مورد خبری داره؟

تا جايي كه ميدونم خيلي از شركت‌ها بزرگ دارن حمايت ميكنن. مثلا دوست من دو ماه پارت تايم تو اوبر كار كرده ديشب براش ايميل زدن كه چون نيروهاي ما از اين تصميم آسيب ديدن ما هم با اين دستورالعمل مخالفت ميكنيم و گفته اگر شما اسيبي ديدين اعلام كنين ما هزينه وكيل و همه اقدامات رو هم تقبل ميكنيم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Hamid_rr
سلام
دوستان عزیز کیس ازدواجی عزیزان البته شرایط ویزا و رفتن کمی سخت شده ولی اطمینان داشته باشین بعد 90 روز راه رفتن برای شما عزیزان باز خواهد بود دوستان خوب armehraboon و خانم قربانی و آقا حمید و سایر عزیزانی که ویزا گرفتن و فعلا ورودشان به تاخیر افتاده نگران نباشین حتما شرایط شما خیلی زود درست میشه .
دوستان در مورد کیس ازدواج حقوق شهروندی همسرتان لحاظ میشه و شما عزیزان وارد میشید در هر شرایطی .
نگرانی من بیشتر برای عزیزان برنده لاتاری و سایر ویزاهای خانوادگی و نامزدی است که قوانین آن ها میتونه تعلیق بشه ولی نگران نباشین همسر و فرزند بسیار پر اهمیت از نظر قوانین خودشان است . امیدوارم این دوران کوتاه سه ماهه طی بشه و شما در کنار عزیزانتان باشین .
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mulan1979 ، p.nsz ، Hamid_rr ، sib 24 ، inanna
(2017-02-01 ساعت 08:18)عدلی نوشته:  سلام
دوستان عزیز کیس ازدواجی  عزیزان البته شرایط ویزا و رفتن کمی سخت شده ولی اطمینان داشته باشین بعد 90 روز راه رفتن برای شما عزیزان باز خواهد بود دوستان خوب armehraboon  و خانم قربانی و آقا حمید و سایر عزیزانی که ویزا گرفتن و فعلا ورودشان به تاخیر افتاده نگران نباشین حتما شرایط شما خیلی زود درست میشه .
دوستان در مورد کیس ازدواج حقوق شهروندی همسرتان لحاظ میشه و شما عزیزان وارد میشید  در هر شرایطی  .
نگرانی من بیشتر برای عزیزان برنده لاتاری و سایر ویزاهای خانوادگی و نامزدی است که قوانین آن ها میتونه تعلیق بشه ولی نگران نباشین همسر و فرزند بسیار پر اهمیت از نظر قوانین خودشان است . امیدوارم این دوران کوتاه سه ماهه طی بشه و شما در کنار عزیزانتان باشین .

با سپاس از لطف شما دوست عزیز

من هم امیدوارم این تعلیق برای همه هرچه زودتر تمام بشه
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، victor2017 ، maryam1983 ، Hamid_rr ، sib 24 ، Mrs.sara
درود بر همگی ...
امیدوارم حال و هوای امروزتون بهتر از روزای قبل باشه ..خودم شخصا اعتراف میکنم که چند روز گذشته کاملا شک شده بودم چرا که بلیط داشتم برای دوشنبه گذشته اما سوارم نکردن در هر حال تا حد زیادی روحیم رو از دست داده بودم ..تمام شرایط مثبت و امید برام بی معنا شده بود ...اما مطمعن هستم که خداوند دست گرمش روی سر من و شما بر نخواهد داشت ..صد در صد خبرای خوب در راه هست ...بهمگی قول میدم که در آینده نه چندان دور در کنار عزیزانمون نشستیم داریم در باره این روزا خاطره میگیم و چای مینوشیم ...
همیشه بهم گفتن و یاد گرفتم از روزگار روزای سخت میگذرن و امتحاناشونو از آدما میگیرن مهم اینه که سربلند بیام بیرون از این شرایط ..
دوستان تا میتونید بخندید و شاد باشید شاید دشوار باشه اما از غصه خوردن خیلی بهتره ...
همگی با هم منتظر خبرای مثبت و ماثر باشیم ..
مراقب خودتون باشید .
CR1
ارسال جون ۲۰۱۵
اپروو دسامبر
ارسال ان وی سی مارچ ۰۱۶
تایید  سپتامبر
ایمیل مصاحبه دو روز بعد  
تاریخ مصاحبه نوامبر
سفارت قطر
ویزا یکضرب
سفر تاریخی به امریکا ۰۲ فبریه ۰۱۷
تشکر کنندگان: sib 24 ، armehraboon ، mulan1979 ، Elnaz_d ، عدلی ، bargak ، p.nsz ، inanna ، پري57 ، Mrs.sara
دوستان و همراهان عزيز با توجه به اينكه در چند روز گذشته ١٤ شكايت عليه طرح اقاى ترامپ به دادگاههاى سراسر امريكا داده شده و ٦دادگاه تاكنون راى مثبت اخذ نموده
لذا از تمام هموطنان عزيز كه در روز اول و دوم دستور طرح دولت اقاى ترامپ در فرودگاه هاى سراسر امريكا دچار سردرگمى و بازادشت شدند چه اشخاصى كه گرين كارت داشتند چه ويزاهاى غير مهاجرتى ،تقاضا ميكنيم از طريق تلگرام به أدرس ادمين اين پيج (فقط تلگرام ) لطفا تماس نگيريد ، اسم و فاميل و تلفن شخصى كه دچار خسارت مالى و روحى شده را براى ما ارسال كنيد ، هر چقدر ما اسامى بيشترى براى طرح شكايت داشته باشيم پرونده قوى تَر و درصد قبولى و رد اين قانون بيشتر ميباشد
لازم به ذكر است اين شكايت جمعى است از طرف ايرانيان مقيم امريكا و وكلاى مهاجرت و هيچگونه هزينه اى براى فرد شاكى ندارد
اميدواريم بتوانيم در تسريع روند تغيير دستور اقاى ترامپ كمكى به جامعه ايرانيان داشته باشيم
?لطفا ، اسم و فاميل و تلفن ياعكس ويزاشخصى كه در فرودگاه خسارت ديده فقط تكس كنيد ?
لطفا اين متن را انتشار دهيد
https://t.me/us_immigrant_services

كافه مهاجرت ،مهاجرت به امريكا با وكلا و اساتيد مجرب و متخصص☎️0014246447697
پاسخ
تشکر کنندگان: tamoko89 ، mulan1979
سلام به همه دوستان , آرزو میکنم این روزهای انتظار و دلهره و بلاتکلیفی , به زودی برای همگی بگذره و به زودی به عزیزانتون بپیوندید , متاسفانه تو این بازی های کثیف C یا 30 همیشه افراد عادی هستن که بیشترین ضربه رو میخورن و اذیت میشن , به هر حال ماهایی که مسیر مهاجرت رو انتخاب کردیم , صبر رو هم از همون اول راه مجبور شدیم تمرین کنیم ! دنیا هم که تصمیم گرفت از همون موقع "  کن فیکون " بشه ! به هر حال ایشالا که همه چیز خیره ,  برای همگیتون آرزوی صبر و آرامش دارم , این روزا هم میگذره و به خوبی و خوشی میآین اینور سر خونه زندگیتون Rolleyes همینطور که آقا حمید گفتند , خاطره اش براتون باقی میمونه ... کلا به ما ایرانی ها باید مدال صبر بدن Rolleyes
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid_rr ، عدلی ، mulan1979 ، پري57 ، Mrs.sara
درود

من درخواست I130 همسرم رو ارسال کردم و در تاریخ 31 اکتبر سال گذشته به دست شون رسید و رسید برام ارسال کردن. اما الان که 3 ماه از اون تاریخ گذشته، اپرووال یا چیز دیگری برام نفرستادن. توی سایت uscis هم که وضعیت رو با دادن Receipt Number چک میکنم، وضعیت رو همچنان (Case Was Received) نشون میده.
آیا لازمه که تماس بگیرم و پیگیری کنم یا همچنان منتظر باشم؟
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: melon
ورود شهروندان هفت کشور منع شده به آمریکا به طور موقت آزاد شد

اداره گمرک آمریکا گفته است کسانی که از هفته گذشته تحت تاثیر فرمان مهاجرت دونالد ترامپ، رئیس جمهوراین کشور قرارگرفته و امکان سفر به آمریکا را نداشتند، حال می‌توانند وارد این کشور شوند.
این اقدام پس از آن صورت گرفت که دادگاهی درشهر سیاتل واشنگتن موقتا دستور اجرایی آقای ترامپ را مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشوربه مدت سه ماه به آمریکا معلق کرد.
این هفت کشورعبارتند از ایران، عراق، سوریه، یمن، سودان، سومالی و لیبی.

روز گذشته جمعه ۴ فوریه ( ۱۵ بهمن) قاضی جیمز روبارت علیه ادعای وکلای دولت رای داد. وکلای دولت ادعا کرده بودند که ایالت‌ها جایگاه حقوقی لازم را برای به چالش گرفتن فرمان اجرایی آقای ترامپ ندارند.
این حکم درست یک هفته بعد ازامضای فرمان اجرایی آقای ترامپ صادر شده است.
در پی صدور این حکم، کاخ سفید گفته است که علیه آن حکم درخواست تجدید نظر می‌دهد.
کاخ سفید همچنین در بیانیه‌ای فرمان اجرایی دونالد ترامپ را "قانونمند و مناسب" خوانده است.
در بیانیه آمده است:"فرمان اجرایی رئیس جمهور با هدف محافظت از کشور(آمریکا) صورت گرفته و او صلاحیت و مسئولیت قانونی برای حفاظت از مردم آمریکا را دارد."
در پی صدور این حکم اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا به خطوط هوایی گفته است مسافران این هفت کشور را به مقصد آمریکا سوار کنند.
برآورد شده است که فرمان اجرایی آقای ترامپ بر ۶۰ هزار نفر از هفت کشور تاثیر گذاشته و ویزاهای این افراد به دلیل ممنوعیت ورود به آمریکا، لغو شده باشد.
دستور اجرایی آقای ترامپ همچنین پذیرش پناهجو را برای ۱۲۰ روز معلق می‌کند و پذیرش پناهجو از سوریه تا آینده نامعلوم متوقف می‌شود.
به علاوه ویزای کسانی که از هفت کشور مزبور می‌آیند برای ۹۰ روز معلق می‌شود.

منبع: BBC
http://www.bbc.com/persian/world-38866952
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، maryam1983
دادگاه تجدید نظر درخواست رییس‌جمهور را رد کرد. بدین جهت کسانی که ویزا ورود آمریکا در پاسپورت خود دارند میتوانند وارد آمریکا شوند. کسانی که پاسپورتشان در کنسولگری آمریکا برای صدور ویزا مانده است با کنسولگری تماس گرفته و درخواست صدور ویزا در پاسپورت کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، maryam1983
سلام دوستان

من می‌خوام مدارک مالیاتی رو به ان و سی‌ بفرستم.باید مال سال ۲۰۱۶ رو بفرستم یا ۲۰۱۵ قبول می‌کنن؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-05 ساعت 21:06)kasra نوشته:  سلام دوستان

من می‌خوام مدارک مالیاتی رو به ان و سی‌ بفرستم.باید مال سال ۲۰۱۶ رو بفرستم یا ۲۰۱۵ قبول می‌کنن؟ مرسی

dooste aziz hatman 2016, man ghablan az sefarat porsidam
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-05 ساعت 21:18)ziziii نوشته:  [quote='kasra' pid='741851' dateline='1486312571']
سلام دوستان

dooste aziz hatman 2016, man ghablan az sefarat porsidam

مرسی‌. من برای سفارت نمی‌خوام، به ان و سی‌ می‌خوام بفرستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-03 ساعت 21:14)makhayat نوشته:  درود

من درخواست I130 همسرم رو ارسال کردم و در تاریخ 31 اکتبر سال گذشته به دست شون رسید و رسید برام ارسال کردن. اما الان که 3 ماه از اون تاریخ گذشته، اپرووال یا چیز دیگری برام نفرستادن. توی سایت uscis هم که وضعیت رو با دادن Receipt Number چک میکنم، وضعیت رو همچنان (Case Was Received) نشون میده.
آیا لازمه که تماس بگیرم و پیگیری کنم یا همچنان منتظر باشم؟
دوست عزیز هنوز دیر نشده معمولا 3 تا 5 ماه برای اپروو طول میکشه
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: makhayat