کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2017-04-30 ساعت 22:48)Pegah123 نوشته:  سلام دوستان
من با اينكه ويزاى ازدواج هستم،سفارت از من مدارك تحصيلى و رزومه خواسته،متاسفانه من مدرك أرشدم موقت هست و نگران هستم كه ايراد بگيرند.
دوستان لطف اگر تجربه اى در اين زمينه داريد من رو راهنمايى كنيد.
و با توجه به اين كه من ويزاى ازدواج هستم، عجيب نيست كه از من اين مدارك رو خواستيد؟!
سپاسگزارم

باید رزومه ببری و توضیع هم بدی پایان نامه ات درمورد چی بوده وگرنه نقص مدرک میزنن و دو سه هفته بعد اوکی میکنن .
برای دوتا دیگه از خانمها هم همین کارو کردن از یکی رزومه کاری و از یکی پایان نامه تحصیلی و رزومه خاستن
هرچی مدرک داری ببر
منو هم اول رد کردن ولی اسپانسرم و همسرم شخصن زنگ زدن به کنسول امریکا ، گفتن افیسر گفته عقدش واقعی نیست و به ریجکتی قبلی امریکاش ربطی نداره ، الکی گیر عقدنامه دادن ، گفتن عقدنامه ترکیه نداری
درجا برگشتم سفارت و عقدنامه ترکیه ام را تحویل دادم .
فردایی از سفارت زنگ زدن هتل گفتن زود برگرد ، منم رفتم پاسپورتمو گرفتن
پس فرداش دوباره زنگ زدن بیا یک مصاحبه فوری ترتیب دادیم برات ، بدون پاسپورت رفتم داخل
و بعدظهر زنگ زدن گفتن صبح برو پاسپورت و ویزاتو از پست بگیر . سریع بلیط گرفتم و اومدم امریکا .
‎CR1
‎Ankara‎
شروع پرونده 8 ژانویه ‎2016‎
اپرو 25 جون 2016
نقص مدارک   22 اکتبر‎2016 ‎
ایمیل تایید مدارک  23 دسامبر 2016
دریافت ایمیل مصاحبه 30دسامبر 2016
تاریخ مصاحبه  آنکارا   27feb2017
نتیجه  AP
آپدیت  28feb و 2march
مصاحبه دوم 3march 2017
ایشود  3march 2017
تحویل گرفتن پاسپورت و ویزا از پست 4march 2017
ورود به آمریکا 5march 2017
دریافت گرین کارت 10 روز بعد از واریز مبلغ 220 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: zamini1975
(2017-05-05 ساعت 20:56)Mrs.sara نوشته:  
من با اينكه ويزاى ازدواج هستم،سفارت از من مدارك تحصيلى و رزومه خواسته،متاسفانه من مدرك أرشدم موقت هست و نگران هستم كه ايراد بگيرند.
و با توجه به اين كه من ويزاى ازدواج هستم، عجيب نيست كه از من اين مدارك رو خواستيد؟!
سپاسگزارم

باید رزومه ببری و توضیع هم بدی پایان نامه ات درمورد چی بوده وگرنه نقص مدرک میزنن و دو سه هفته بعد اوکی میکنن .
برای دوتا دیگه از خانمها هم همین کارو کردن از یکی رزومه کاری و از یکی پایان نامه تحصیلی و رزومه خاستن
هرچی مدرک داری ببر
منو هم اول رد کردن ولی اسپانسرم و همسرم شخصن زنگ زدن به کنسول آمریکا ، گفتن افیسر گفته عقدش واقعی نیست و به ریجکتی قبلی آمریکاش ربطی نداره ،  الکی گیر عقدنامه دادن ، گفتن عقدنامه ترکیه نداری
پس فرداش دوباره زنگ زدن بیا یک مصاحبه فوری ترتیب دادیم برات ، بدون پاسپورت رفتم داخل
و بعدظهر زنگ زدن گفتن صبح برو پاسپورت و ویزاتو از پست بگیر . سریع بلیط گرفتم و اومدم آمریکا .

ببخشید برای متقاضی ویزای نامزدی اگر رزومه بخواهند و مدرک لیسانس و ارشد هر دو بدون پایان نامه باشد (آموزش محور) و سابقه کار هم نداشته باشد چه چیزی میخواهند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید شما رشته تون چی بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سپاسگزارم

هرچی مدرک داری ببر
منو هم اول رد کردن ولی اسپانسرم و همسرم شخصن زنگ زدن به کنسول آمریکا ، گفتن افیسر گفته عقدش واقعی نیست و به ریجکتی قبلی آمریکاش ربطی نداره ،  الکی گیر عقدنامه دادن ، گفتن عقدنامه ترکیه نداری
و بعدظهر زنگ زدن گفتن صبح برو پاسپورت و ویزاتو از پست بگیر . سریع بلیط گرفتم و اومدم آمریکا .

سلام سارا عزيز.
ممنون از راهنمايتون و اينكه با جزئيات توضيح داديد.
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 21:16)Habibeh نوشته:  
سپاسگزارم

هرچی مدرک داری ببر

ببخشید برای متقاضی ویزای نامزدی اگر رزومه بخواهند و مدرک لیسانس و ارشد هر دو بدون پایان نامه باشد (آموزش محور) و سابقه کار هم نداشته باشد چه چیزی میخواهند؟

بستگی به رشته تحصیلی داره
‎CR1
‎Ankara‎
شروع پرونده 8 ژانویه ‎2016‎
اپرو 25 جون 2016
نقص مدارک   22 اکتبر‎2016 ‎
ایمیل تایید مدارک  23 دسامبر 2016
دریافت ایمیل مصاحبه 30دسامبر 2016
تاریخ مصاحبه  آنکارا   27feb2017
نتیجه  AP
آپدیت  28feb و 2march
مصاحبه دوم 3march 2017
ایشود  3march 2017
تحویل گرفتن پاسپورت و ویزا از پست 4march 2017
ورود به آمریکا 5march 2017
دریافت گرین کارت 10 روز بعد از واریز مبلغ 220 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
سپاسگزارم

هرچی مدرک داری ببر

Age kar karde bashid resume kari mikhan, age arshad bashid onvane payan name va maghalati ke chap kardino momkene bekhan, age kolan na kar kardin va na payan name va maghale pas moshkeli nist, faghat en ehtemal momkene bashe ke age reshtatun az nazare una hasas hast
(kasi nemidune en meyar chie)
bekhan check konan .
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 23:53)ziziii نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 20:56)Mrs.sara نوشته:  باید رزومه ببری و توضیع هم بدی پایان نامه ات درمورد چی بوده وگرنه نقص مدرک میزنن و دو سه هفته بعد اوکی میکنن .
هرچی مدرک داری ببر

Age kar karde bashid resume kari mikhan, age arshad bashid onvane payan name va maghalati ke chap kardino momkene bekhan, age kolan na kar kardin va na payan name va maghale pas moshkeli nist, faghat en ehtemal momkene bashe ke age reshtatun az nazare una hasas hast
bekhan check konan .

ممنونم دوستان
من رشته لیسانسم ادبیات دانشگاه تهران و ارشدم زبان شناسی گرایش "آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان" از نوع بدون پایان نامه یعنی آموزش محور دانشگاه الزهرا هستم و سابقه کار دولتی هم ندارم فقط مدت کوتاه در مدرسه غیرانتفاعی کار کردم و مقاله ای هم هنوز چاپ نکردم.
بنظرتون برای ویزای نامزدی ممکنه با این شرایط رزومه ای از من بخواهند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 00:42)Habibeh نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 23:53)ziziii نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 21:16)Habibeh نوشته:  ببخشید برای متقاضی ویزای نامزدی اگر رزومه بخواهند و مدرک لیسانس و ارشد هر دو بدون پایان نامه باشد (آموزش محور) و سابقه کار هم نداشته باشد چه چیزی میخواهند؟

bekhan check konan .

ممنونم دوستان
من رشته لیسانسم ادبیات دانشگاه تهران و ارشدم زبان شناسی گرایش "آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان" از نوع بدون پایان نامه یعنی آموزش محور دانشگاه الزهرا هستم و سابقه کار دولتی هم ندارم فقط مدت کوتاه در مدرسه غیرانتفاعی کار کردم و مقاله ای هم هنوز چاپ نکردم.

Man fekr nemikonam bekhan, ehtemalesh ziade ke visa ye zarb begirin.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 01:02)ziziii نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 00:42)Habibeh نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 23:53)ziziii نوشته:  Age kar karde bashid resume kari mikhan, age arshad bashid onvane payan name va maghalati ke chap kardino momkene bekhan, age kolan na kar kardin va na payan name va maghale pas moshkeli nist, faghat en ehtemal momkene bashe ke age reshtatun az nazare una hasas hast
bekhan check konan .

ممنونم دوستان

Man fekr nemikonam bekhan, ehtemalesh ziade ke visa ye zarb begirin.

Zizii جان ممنون از راهنمایی تان
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii
(2017-05-05 ساعت 20:53)Habibeh نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 10:22)shayan_yg نوشته:  [quote='Pegah123' pid='754285' dateline='1493724851']

ممنونم دوست عزيز.

ur wlc

ببخشید دوستان ، در ویزای نامزدی و ازدواجی وقتی رزومه میخواهند دقیقا چه مواردی رو در cv باید توضیح بدیم؟
[/qu

SALAM
mavaredi shamel sherkathayi ke kjar kardid vatarikhi ke dar an sherkat shaghel bodid va mozo karetoon inaro mikham man cv bish az detail bod chon base kar amade karde bodam va samplesh to google hast mitonid peyda konid
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 08:33)shayan_yg نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 20:53)Habibeh نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 10:22)shayan_yg نوشته:  
(2017-05-02 ساعت 16:04)Pegah123 نوشته:  ممنونم دوست عزيز.

ur wlc

ببخشید دوستان ، در ویزای نامزدی و ازدواجی وقتی رزومه میخواهند دقیقا چه مواردی رو در cv باید توضیح بدیم؟
[/qu

SALAM
mavaredi shamel sherkathayi ke kjar kardid vatarikhi ke dar an sherkat shaghel bodid va mozo karetoon inaro mikham man cv bish az detail bod chon base kar amade karde bodam va samplesh to google hast mitonid peyda konid
سلام، ممنون از راهنمایی تون
من یکسال سابقه کار در یک شرکت دارویی و یکسال و نیم سابقه. کار در مدرسه غیرانتفاعی داشتم که برای این دو مورد بیمه تامین اجتماعی رد شده و یکسال هم بیمه بیکاری،بنظرتون بهتر نیست کلاً سابقه کارم رو اعلام نکنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 13:05)Habibeh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 08:33)shayan_yg نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 20:53)Habibeh نوشته:  ببخشید دوستان ، در ویزای نامزدی و ازدواجی وقتی رزومه میخواهند دقیقا چه مواردی رو در cv باید توضیح بدیم؟
[/qu

SALAM
سلام، ممنون از راهنمایی تون
من یکسال سابقه کار در یک شرکت دارویی و یکسال و نیم سابقه. کار در مدرسه غیرانتفاعی داشتم که برای این دو مورد بیمه تامین اجتماعی رد شده و یکسال هم بیمه بیکاری،بنظرتون بهتر نیست کلاً سابقه کارم رو اعلام نکنم؟

salam
na rad kon che eshkali dare man kolesho dadam moshkeli pish nayomad rastesho bekhay harkio man didam Ap khorde zeyad tasiri nadare
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 14:20)shayan_yg نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 13:05)Habibeh نوشته:  سلام، ممنون از راهنمایی تون

salam
na rad kon che eshkali dare man kolesho dadam moshkeli pish nayomad rastesho bekhay harkio man didam Ap khorde zeyad tasiri nadare

سلام دوست عزيز.
هر مدرك و سابقه كارى كه داريد حتما ارائه بديد.چون اونا تمام اطلاعات رو به راحتى پيدا ميكنند.يكى از دوستان ما كارمند دادگسترى بود كه هنگام پر كردن فرم ds-260 إعلام نكرده بود و موقع مصاحبه هم صحبتى نكرده،افيسر هم فيش حقوقيش رو بهش نشون داده و ريجكتش كرده.
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان: zamini1975 ، mulan1979 ، armehraboon
(2017-05-06 ساعت 20:39)Pegah123 نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 14:20)shayan_yg نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 13:05)Habibeh نوشته:  سلام، ممنون از راهنمایی تون

salam

سلام دوست عزيز.
هر مدرك و سابقه كارى كه داريد حتما ارائه بديد.چون اونا تمام اطلاعات رو به راحتى پيدا ميكنند.يكى از دوستان ما كارمند دادگسترى بود كه هنگام پر كردن فرم ds-260 إعلام نكرده بود و موقع مصاحبه هم صحبتى نكرده،افيسر هم فيش حقوقيش رو بهش نشون داده و ريجكتش كرده.

salam
ishon dorost mifarmayand che eshkali dare bedid bere man rizesho dadam hata esme projehamam goftam chon baram bime rad mishe ama fishe hoghoghi shakk daram dashte bashan ama che neyazi adam betarse age moshkeli nadare man az 88 bime baram rad shode hamasham khososi bod zamine saze felezi payanmama jaleb bod dashtan mozosh chi bod azam tozih khast yekam goftam cheye goftam mikhayd technical tar besham lol goft na kolan mosahebe khoibd englisie kheyli ravoni dasht officere natarsid hich moshkeli pish nemyad ina dige zaman bare man fekr mikardam yek zarb basham aama didam ap khordam yani hame khordan on roooz
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به همه دوسنان عزیز
و امید به اینکه سریعتر کارهای ویزا انجام بشه برای همه.

در مورد رزومه توجه کنید صزفا کلیات بگید اینکه کجا کار میکنید و چه سمتی داشتید.
این روزمه با رزومه کاری فرق میکنه توضیحات زیاد نمیخواد .
صرفا مدارک نحصیلی ..شغل ...از چه سالی تا په سالی ...حالا مقاله هم اگه نوشتید بیارید ..کلش یک صفحه یا دو صفحه بشه...
خیلی فرمت و کیفیت مهم نیست چون اینجا بنا نیست استخدام بشید....

ولی زمانی که تشریف اوردید امریکا اونجا باید رزومه با فرمت مناسب و جزییات تهیه کنید...

شغلی اگه داشتید بیارید حتما...چیزی رو حدف نکنید...به فرض الان متووجه نشن ..در اینده که میخواهید سیتیزن بشید رزومه شما رو از
linkedIn , هزار جای دیگه ممکنه بکشن بیرون بگن چرا اون موقع راستش رو نگفتید.

نگران نباشید کلا این مورد چیز خاصی نیست. و ضمنا از همه هم رزومه نمیخوان..بستگی به شغل
میزان تحصیلات و نوع رشته تحصیلی داره...
مثلا یک نفر با فوق لیسانس کامیپوتر که 5 سال سابقه کار داره احتما 90 درصد ازش رزومه میخوان.

ولی اگه کسی دیپلم باشه یا دانشجو و سابقع کار هم نداشته باشه اصولا ازش نمیخوان.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015