کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2017-05-07 ساعت 20:21)armehraboon نوشته:  با سلام به همه دوسنان عزیز
و امید به اینکه سریعتر کارهای ویزا انجام بشه برای همه.

در مورد رزومه توجه کنید صزفا کلیات بگید اینکه کجا کار میکنید و چه سمتی داشتید.
این روزمه با رزومه کاری فرق میکنه توضیحات زیاد نمیخواد .
صرفا مدارک نحصیلی ..شغل ...از چه سالی تا په سالی ...حالا مقاله هم اگه نوشتید بیارید ..کلش یک صفحه یا دو صفحه بشه...
خیلی فرمت و کیفیت مهم نیست چون اینجا بنا نیست استخدام بشید....

ولی زمانی که تشریف اوردید آمریکا اونجا باید رزومه با فرمت مناسب و جزییات تهیه کنید...

شغلی اگه داشتید بیارید حتما...چیزی رو حدف نکنید...به فرض الان متووجه نشن ..در اینده که میخواهید سیتیزن بشید رزومه شما رو از
linkedIn , هزار جای دیگه ممکنه بکشن بیرون بگن چرا اون موقع راستش رو نگفتید.

نگران نباشید کلا این مورد چیز خاصی نیست. و ضمنا از همه هم رزومه نمیخوان..بستگی به شغل
میزان تحصیلات و نوع رشته تحصیلی داره...
مثلا یک نفر با فوق لیسانس کامیپوتر که 5 سال سابقه کار داره احتما 90 درصد ازش رزومه میخوان.

ولی اگه کسی دیپلم باشه یا دانشجو و سابقع کار هم نداشته باشه اصولا ازش نمیخوان.

سلام دوست عزيز.ممنون از شما و توضيحاتتون.
و ممنون كه هنوز ميايند و جواب سوالاتمون رو ميديد،دلگرمى بزرگيه وجود دوستان قديمى در اين فروم???
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان: melon ، p.nsz ، armehraboon
با سلام به دوستان
من از طريق ازدواج وارد آمريكا شدم الان گرين كارت دارم و ٣ سال هست كه اينجا هستم تركيه ازدواج كردم و تو شناسنامه ثبت نشده ، از دوستان سوالى داشتم من پاسپورت ايرانيم زمانش تموم شده و ميخوام براى گرفتن پاسپورت جديد اقدام كنم وقتى فرمهاى مربوط به پاسپورت رو ديدم بايد قسمت مريوط به همسر رو پر كنم ولى من اعلام نكردم . كسى ميدونه كه بايد به سفارت اعلام كنم و حتماً بايد ثبت بشه ؟ اگر بخوام جدا بشم از همسر بايد صبر كنم مراحل جدا شدن طى بشه؟ چقدر زمان ميبره ثبت ازدواج ؟
ممنون ميشم اگه كسى ميدونه راهنمايى كنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من 1 مارچ نامه تکمیل پرونده از nvc دریافت کردم و کیسم همIR1هست و 10 روز قبلش هم یعنی20Febاز طریق زنگ زدن فهمیدم که تکمیل مدارک خوردم ولی امروز که با nvcتماس داشتم گفتن که معلوم نیست چقدر دیگه نامه مصاحبه دریافت کنم سفارت هم ابوظبی انتخاب کردم گفتن که معلوم نیست کی نامه بیاد ولی مگر بیشترکیس ها 3 ماه بعد نمیاد ؟ مال
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-11 ساعت 20:53)NAzeez نوشته:  
(2017-05-11 ساعت 01:23)خورشيد تابان نوشته:  با سلام به دوستان
من از طريق ازدواج وارد آمريكا شدم الان گرين كارت دارم و ٣ سال هست كه اينجا هستم تركيه ازدواج كردم و تو شناسنامه ثبت نشده ، از دوستان سوالى داشتم من پاسپورت ايرانيم زمانش تموم شده و ميخوام براى گرفتن پاسپورت جديد اقدام كنم وقتى فرمهاى مربوط به پاسپورت رو ديدم بايد قسمت مريوط به همسر رو پر كنم ولى من اعلام نكردم  . كسى ميدونه كه بايد به سفارت اعلام كنم و حتماً بايد ثبت بشه ؟ اگر بخوام جدا بشم از همسر بايد صبر كنم مراحل جدا شدن طى بشه؟  چقدر زمان ميبره ثبت ازدواج ؟
ممنون ميشم اگه كسى ميدونه راهنمايى كنه

سلام
من هم ترکیه ازدواج کردم و تو شناسنامه ام اسم همسرم نیست، برای تمدید پاسپورت که پلیس +۱۰ رفتم و بهشون توضیح دادم، البته عقد شرعی هم کرده بودیم و حق خروج از کشور توی عقد شرعی ذکر شده بود، اما گفتن اصلا نیازی نیس و چون توی شناسنامه مجردم باید گزینه مجرد رو انتخاب کنم.

سلام مرسى از پاسختون
شما پاسپورت گرفتين؟ چون توى گيرين كارت مشخص هست كه ازدواج كردم اگر بگم مجردم سفارت ايران مشگلى نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 00:42)Habibeh نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 23:53)ziziii نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 21:16)Habibeh نوشته:  ببخشید برای متقاضی ویزای نامزدی اگر رزومه بخواهند و مدرک لیسانس و ارشد هر دو بدون پایان نامه باشد (آموزش محور) و سابقه کار هم نداشته باشد چه چیزی میخواهند؟

Age kar karde bashid resume kari mikhan, age arshad bashid onvane payan name va maghalati ke chap kardino momkene bekhan, age kolan na kar kardin va na payan name va maghale pas moshkeli nist, faghat en ehtemal momkene bashe ke age reshtatun az nazare una hasas hast
(kasi nemidune en meyar chie)
bekhan check konan .

ممنونم دوستان
من رشته لیسانسم ادبیات دانشگاه تهران و ارشدم زبان شناسی گرایش "آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان" از نوع بدون پایان نامه یعنی آموزش محور دانشگاه الزهرا هستم و سابقه کار دولتی هم ندارم فقط مدت کوتاه در مدرسه غیرانتفاعی کار کردم و مقاله ای هم هنوز چاپ نکردم.
بنظرتون برای ویزای نامزدی ممکنه با این شرایط رزومه ای از من بخواهند؟

نه
بيشتر رشته های برنامه نویسی و کامپیوتر و شیمی و علوم سیاسی و ... این چیزا
‎CR1
‎Ankara‎
شروع پرونده 8 ژانویه ‎2016‎
اپرو 25 جون 2016
نقص مدارک   22 اکتبر‎2016 ‎
ایمیل تایید مدارک  23 دسامبر 2016
دریافت ایمیل مصاحبه 30دسامبر 2016
تاریخ مصاحبه  آنکارا   27feb2017
نتیجه  AP
آپدیت  28feb و 2march
مصاحبه دوم 3march 2017
ایشود  3march 2017
تحویل گرفتن پاسپورت و ویزا از پست 4march 2017
ورود به آمریکا 5march 2017
دریافت گرین کارت 10 روز بعد از واریز مبلغ 220 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2017-05-12 ساعت 12:28)NAzeez نوشته:  
(2017-05-11 ساعت 21:38)خورشيد تابان نوشته:  
(2017-05-11 ساعت 20:53)NAzeez نوشته:  سلام
من هم ترکیه ازدواج کردم و تو شناسنامه ام اسم همسرم نیست، برای تمدید پاسپورت که پلیس +۱۰ رفتم و بهشون توضیح دادم، البته عقد شرعی هم کرده بودیم و حق خروج از کشور توی عقد شرعی ذکر شده بود، اما گفتن اصلا نیازی نیس و چون توی شناسنامه مجردم باید گزینه مجرد رو انتخاب کنم.

سلام مرسى از پاسختون
شما پاسپورت گرفتين؟ چون توى گيرين كارت مشخص هست كه ازدواج كردم اگر بگم مجردم سفارت ايران مشگلى نداره؟

خواهش میکنم
بله به راحتی گرفتم افسر پلیس +۱۰ گفت که نیازی نیست گزینه متاهل رو انتخاب کنم چون برای پاسپورت اطلاعات شناسنامه شرطه. منتهی من اطلاع ندارم که برای گرفتن پاسپورت خارج از ایران نیاز دارید که کپی گرین کارد رو بفرستید یا خیر. منم خیلی شک و البته استرس داشتم. مخصوصا که ۴۰ روز بعد قرار بود مسافرت برم و پاسپورتم رو نیاز داشتم اما خیلی راحت برخورد کردن. البته این رو هم میدونم که حتی اگر گزینه متاهل رو انتخاب کنید برای خانم های متاهل که همسر غیرایرانی دارند و یا مقیم خارج از کشور هستند به اجازه محضری همسر برای تمدید پاسپورت نیست

<بانوان ايراني متقاضي تغيير محل اقامت و صدور خروج مکرر که با شوهر خارجي ازدواج نموده اند نيازي به ارايه مجوز شوهر ندارند.>
<توجه:بانوان مقيم خارج احتياج به اجازه محضري همسر ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ايراني قابل قبول است.>

مرسى ممنون ، بله من امريكا زندگى ميكنم و بايد پاسپورت رو بفرستم سفارت ايران كپى گرين كارت رو هم ميخوان براى مدارك
مرسى از جوابتون منم ميفرستم ايشالاه كه مشگلى نباشه
پاسخ
تشکر کنندگان: NAzeez ، armehraboon
سلام دوستان شما عزیزان اطلاع دارید که برای ماهjuneوقت سفارت داده شده است یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
NAzeez عزيز سلام. تو امضاتون ديدم كه سرويس سنتر رو از نبراسكا به تگزاس انتقال داديد. ميتونم بپرسم به چه دليل و چطور اين كارو انجام داديد؟
من متقاضى ويزاى ir1 هستم و سرويس سنترم نبراسكا ست. NOA1 ما ٢٢ دسامبر ٢٠١٦ بوده ولى همسرم كه تماس گرفتن گفتن الان دارن پرونده هاى آگوست رو بررسي ميكنن و كار ما سه چهار ماه ديگه طول ميكشه. تو سايت visa journey ديدم كه زمان رسيدگى تو تگزاس خيلى كوتاه تر از نبراسكا هست. ميخوام ببينم امكانى هست و منطقى هست كه كيس رو به تگزاس منتقل كنيم؟
ممنون از پاسختون
IR1
Sent: 09 December  2016
NOA1: 22 December 2016
Nebraska service center
پاسخ
تشکر کنندگان:
NAzeez جان خيلي ممنونم از جواب و توضيحاتى كه داديد. پس بهتره اصلا به جابجايي فكر نكنم و اميدوار باشم كه كيس رو به جاى ديگه منتقل نكنن.
وااااى هشت ماه و نيم خيلي طولانيه و مشخصه چقدر سخت بوده كه انقدر دقيق حساب روزهاشو داريد. واقعا درك ميكنم من هم همينطور استرس دارم و با داشتن بچه كوچك هر روز برام به اندازه يك ماه طولانيه. ممنون كه با اين حرفا استرس منو كمتر كرديد ? اميدوارم بقيه مراحل براتون سريع و راحت انجام بشه.
IR1
Sent: 09 December  2016
NOA1: 22 December 2016
Nebraska service center
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستاي عزيز
من تو مرحله Ap هستم. يادمه يه تعدادي از دوستان در مورد صحبت با سناتور ايالتي نوشته بودن. ممنون ميشم اگر كسي اطلاعاتي داره كه چطوري ميشه باهاشون تماس گرفت و چه كاري ميتونن برامون بكنن توضيح بده. ايالت كارليفرنيا. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر همگی؛
اول عذرخواهی میکنم اگر سوالم تکراریه، به علت کمبود وقت و تغییر شرایط ترجیح دادم جداگانه بپرسم ممنون میشم دوستانی که در حال انجام پروسه هستند پاسخ بدن:
۱ـ در حال حاضر بطور میانگین اخذ ویزای ازدواج ونامزدی هرکدام چه مدت طول میکشه؟
۲ـ مساله اثبات ارتباط وملاقات حدا قل از دو سال قبل درمورد ویزای ازدواج چقدر جدیه و اگر دو طرف فامیل باشند آیا باز هم باید اثبات بشه از دو سال قبل ملاقات حضوری داشتند؟ و اگر بجای دوسال یک سال و نیم باشه آیا پروسه به همون نسبت عقب میافته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-18 ساعت 16:55)NAzeez نوشته:  
(2017-05-18 ساعت 12:58)sina35 نوشته:  درود بر همگی؛
اول عذرخواهی میکنم اگر سوالم تکراریه، به علت کمبود وقت و تغییر شرایط ترجیح دادم جداگانه بپرسم ممنون میشم دوستانی که در حال انجام پروسه هستند پاسخ بدن:
۲ـ مساله اثبات ارتباط وملاقات حدا قل از دو سال قبل درمورد  ویزای ازدواج چقدر جدیه و اگر دو طرف فامیل باشند آیا باز هم باید اثبات بشه از دو سال قبل ملاقات حضوری داشتند؟ و اگر بجای دوسال  یک سال و نیم باشه آیا پروسه به همون نسبت عقب میافته؟

سلام
۱.ویزای ازدواج بین ۱۲ تا ۱۸ ماه (بدون کلیرنس) ویزای نامزدی بین ۶ تا ۹ ماه (یدون کلیرنس) که کلیرنس زمان دقیقی نداره
۲. شرط ملاقات برای ویزای ازدواج نیست، برای ویزای نامزدی هست و شرطش هم ملاقات در طول سال اخیره، یعنی از آخرین دیدار شما نباید بیش از ۲ سال گذشته باشه، بدین معنی نیست که شما باید حداقل دو سال همو بشناسید

ممنون از شما بله اشتباه نوشتم منظور ویزای نامزدی بود. چون قبلا طور دیگه ای شنیده بودم.
پس اینطور که میفرمایین یعنی ملاقات در طول یک سال گذشته کافیه؟ اگر نسبت فامیلی وجود داشته باشه چطور؟ بازمدارک اثبات ملاقات مثل دیگران لازمه؟
درمورد اسپانسر شدن یکی از طرفین٬ اون حداقل درآمدی که مد نظرشون هست ازچندماه قبل از اقدام به تشکیل پرونده بررسی میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-18 ساعت 20:39)sina35 نوشته:  
(2017-05-18 ساعت 16:55)NAzeez نوشته:  
(2017-05-18 ساعت 12:58)sina35 نوشته:  درود بر همگی؛
۲ـ مساله اثبات ارتباط وملاقات حدا قل از دو سال قبل درمورد  ویزای ازدواج چقدر جدیه و اگر دو طرف فامیل باشند آیا باز هم باید اثبات بشه از دو سال قبل ملاقات حضوری داشتند؟ و اگر بجای دوسال  یک سال و نیم باشه آیا پروسه به همون نسبت عقب میافته؟

سلام
۱.ویزای ازدواج بین ۱۲ تا ۱۸ ماه (بدون کلیرنس) ویزای نامزدی بین ۶ تا ۹ ماه (یدون کلیرنس) که کلیرنس زمان دقیقی نداره
۲. شرط ملاقات برای ویزای ازدواج نیست، برای ویزای نامزدی هست و شرطش هم ملاقات در طول سال اخیره، یعنی از آخرین دیدار شما نباید بیش از ۲ سال گذشته باشه، بدین معنی نیست که شما باید حداقل دو سال همو بشناسید

ممنون از شما بله اشتباه نوشتم منظور ویزای نامزدی بود. چون قبلا طور دیگه ای شنیده بودم.
پس اینطور که میفرمایین یعنی ملاقات در طول یک سال گذشته کافیه؟ اگر نسبت فامیلی وجود داشته باشه چطور؟ بازمدارک اثبات ملاقات مثل دیگران لازمه؟
درمورد اسپانسر شدن یکی از طرفین٬ اون حداقل درآمدی که مد نظرشون هست ازچندماه قبل از اقدام به تشکیل پرونده  بررسی میشه؟

بعضی وقتها ازدواج فامیلی دردسرهایی داره چون توبعضی ایالات ازدواج فامیلی قانونی نیست .در این مورد اطلاعات دقیقی کسب کنید و چون شما ویزای نامزدی هستین شاید موافقت نکنن . حدفم دلسرد کردن شما نیست . فقط خواستم از اول بدونین که چجوری و از کجا شروع کنین که زمان و انرژی از دست ندین .
Category : ‎CR1
Embassy : Ankara
Priority Date : 23JUL2015
Case Created : 14DEC2015
Interview : 26SEP2016
Ceac Update : 29SEP , 12DEC 2016
(26JUL , 29SEP , 19DEC 2017 (2Khati
22FEB (OR) , 14,22,26,30MAR ,3,4 APRIL 2018
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
لطفا راهنمائی کنید
با توجه به تجربیات خودتان لطفا بگید آیا رای دادن در انتخابات تاثیری در ویزا دادن داره مثلا برای ویزای نامزدی اقدام کردن و اگر سفارت شناسنامه زا چک کرد تاثیری دارد که مهر رای انتخابات در آن خورده و یا مشکلی نیست ؟ لطفا اطلاع دهید
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من وقت سفارتم دو هفته ى ديگس خواهش يه راهنمايى كنيد منو من يه سرى مداركمو كه شناسنامه و سند ازدواج بوده بردم ترجمه و فرستادم واسه ان وى سى سواله من اينه كه الان لازمه دوباره ببرم ترجمه بعد ترجمه و كپى شو ببرم سفارت يا همون قبلى ها معتبره ؟ همون كپى اوناورو با اصل مدارك ببرم كافيه؟ آخه من شنيدم ترجمه ها تا ١ سال اعتبار داره و ترجمه هاى من مال ٢٠١٥ هستش يه راهنمايى كنيد منو ممنون ميشم يه دنيا انشاالله خودم برم سفارت بعدش بيام اينجا كمكتون كنم.

Category:F2A
Priority Date: 13-AUg-2015
Interview: 13-June-2017
Embassy: Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان