کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
سلام دوستان
يكي از دوستان من گرين كارت داره و به تازگي در ايران ازدواج كرده و فعلا ساكن ايران هست مي خواد براي خانومش اقدام كنه، مدارك i130 و i130a رو پركرده براي من فرستاده كه ماني اوردر بگيرم بفرستم، من ساكن تگزاس هستم مدارك رو بايد به چه آدرسي پست كنم با توجه به اينكه مدارك از داخل امريكا پست ميشه و دوستم ايران هست، چون آدرس براي خارج از امريكا با آدرس ارسالي از داخل امريكا تو سايت uscis متفاوت هست، منظورم اينه ملاك انتخاب آدرس محل سكونت متقاضي هست يا اينكه محل ارسال مدرك ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-30 ساعت 01:44)seperelia نوشته:  سلام دوستان
يكي از دوستان من گرين كارت داره و به تازگي در ايران ازدواج كرده و فعلا ساكن ايران هست مي خواد براي خانومش اقدام كنه، مدارك i130 و i130a رو پركرده براي من فرستاده كه ماني اوردر بگيرم بفرستم، من ساكن تگزاس هستم مدارك رو بايد به چه آدرسي پست كنم با توجه به اينكه مدارك از داخل امريكا پست ميشه و دوستم ايران هست، چون آدرس براي خارج از امريكا با آدرس ارسالي از داخل امريكا تو سايت uscis متفاوت هست، منظورم اينه ملاك انتخاب آدرس محل سكونت متقاضي هست يا اينكه محل ارسال مدرك ؟

دوست عزیز دوستتون باید ادرسی در آمریکا را بزنه چون اصلا ایشون باید ساکن امریکا باشه و حالا که ایران شما میتونید آدرس خودتون بزنید مشکلی نداره
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
سلام من به تازگی اینویس نامبرمو دریافت کردم و همسرم تونسته پرداخت اولیه رو انجام بده، میخوام بدونم این پروسه چه قدر زمان میبره تا وقت سفارت(آنکارا) ، و یه سوال دیگه همسر من تا الان دوسال مالیات داده و هنوز سه سال نشده برای ساپورت مالی چه کار میتونیم بکنیم که اسپانسرم خود همسرم باشه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-30 ساعت 09:14)melon نوشته:  

دوست عزیز دوستتون باید ادرسی در آمریکا را بزنه چون اصلا ایشون باید ساکن آمریکا باشه  و حالا که ایران شما میتونید آدرس خودتون بزنید مشکلی نداره

ممنون بابت پاسختون، يعني من الان آدرس محل سكونت خودم رو براي اون بزنم و از دسته بندي محل ارسال مدارك اون قسمت كه براي تگزاس هست ارسال كنم؟ اينكه موقع ارسال مدارك امريكا نيست مشكلي نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-30 ساعت 20:04)seperelia نوشته:  
(2017-09-30 ساعت 09:14)melon نوشته:  

دوست عزیز دوستتون باید ادرسی در آمریکا را بزنه چون اصلا ایشون باید ساکن آمریکا باشه  و حالا که ایران شما میتونید آدرس خودتون بزنید مشکلی نداره

ممنون بابت پاسختون، يعني من الان آدرس محل سكونت خودم رو براي اون بزنم و از دسته بندي محل ارسال مدارك اون قسمت كه براي تگزاس هست ارسال كنم؟ اينكه موقع ارسال مدارك امريكا نيست مشكلي نداره؟

نه دوست عزیز هیچ مشکلی نداره یک فرم دیگه هم هست که باید پر کنن و ادرس ایمیلشون بدهند تا اداره مهاجرت بتونه از طریف اون ایمیل باهاشون در ارتباط باشه
F2A
پاسخ
(2017-10-14 ساعت 19:03)Bahman1980 نوشته:  دوستان آیا کسی که گرین کارت دارد میتواند درخواست ویزای نامزدی بدهد ؟

خیر متاسفانه نمیشه.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: عدلی
(2017-10-16 ساعت 18:48)Bitarana نوشته:  سلام
ببخشید از ثبتنام تا وقت مصاحبه چقدر طول میکشه ؟

برای من حدود 13 ماه طول کشید با توجه به این که من حدود دو ماه وقت تلف کردم برای اماداه کردن مدارک NVC و البته در عین حال نقص مدارک نخوردم. ولی به طور معمول نزدیک به 1 سال طول میکشه, اگه همه چیزتون اوکی باشه و نقص مدارک نخورید.
کیس CR1
بیشتر از 2 سال در پروسه AP!
پاسخ
سلام دوستان، من گرین کارت دارم و تازه برای همسرم اقدام کردم. هفته پیش یه ایمیل اومد که مدارک شما دریافت شد. حالا بعد از این چه اتفاق هایی میافته و باید منتظر چه چیزها  باشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-17 ساعت 07:40)Constantine نوشته:  سلام دوستان، من گرین کارت دارم و تازه برای همسرم اقدام کردم. هفته پیش یه ایمیل اومد که مدارک شما دریافت شد. حالا بعد از این چه اتفاق هایی میافته و باید منتظر چه چیزها  باشم؟

دوست عزیز شما در کتگوری F2A هستید
بعد از این مرحله باید صبر کنید تا کیس شما در uscis اپروو بشه و بعد به NVC ارسال شود
بعد از آن شما یک نامه دریافت میکنید که مدارک به NVC رسیده و بعد از یک ما یک شماره اینویس به شما میدهند در این مرحله هم باید صبر کنید تا به شما شماره کیس نامبر بدهند
و بعد از آن مراحل پر کردن فرم پرداخت وجه و ارسال مدارک میرسه و بعد از ارسال آنها و تکمیل مدارک باید منتظر وقت مصاحبه باشید
این بازه زمانی 2 تا 3 سال رو شامل میشه
البته میتونید ویزا بولتن را هم چک کنید
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Constantine ، armehraboon
سلام برهمگی
یه سال هستش نامزد اقایی که سیتی زن امریکاست هستم الان باشرایط پیش آمده نامزدم درخواست ویزای نامزدی برای من بدهد؟ یا دریه کشور دیگه ای ازدواج کنیم وایشان درخواست ویزای ازدواج بدهند؟ازنظرزمانی کدام بصرفه است ؟و بنظرشما سفارت در ابوظبی بهتره یا سفارت در آنکارا؟ازنظرنوع برخوردشان
ممنون از پاسخ هایتان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-17 ساعت 11:18)melon نوشته:  
(2017-10-17 ساعت 07:40)Constantine نوشته:  سلام دوستان، من گرین کارت دارم و تازه برای همسرم اقدام کردم. هفته پیش یه ایمیل اومد که مدارک شما دریافت شد. حالا بعد از این چه اتفاق هایی میافته و باید منتظر چه چیزها  باشم؟

بعد از این مرحله باید صبر کنید تا کیس شما در uscis اپروو بشه و بعد به NVC ارسال شود
بعد از آن شما یک نامه دریافت میکنید که مدارک به NVC رسیده و بعد از یک ما یک شماره اینویس به شما میدهند در این مرحله هم باید صبر کنید تا به شما شماره کیس نامبر بدهند
و بعد از آن مراحل پر کردن فرم  پرداخت وجه و ارسال مدارک میرسه و بعد از ارسال آنها و تکمیل مدارک باید منتظر وقت مصاحبه باشید

priority Date همون روزه که مدارک به دستشون رسیده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-18 ساعت 02:34)Constantine نوشته:  
(2017-10-17 ساعت 11:18)melon نوشته:  

و بعد از آن مراحل پر کردن فرم  پرداخت وجه و ارسال مدارک میرسه و بعد از ارسال آنها و تکمیل مدارک باید منتظر وقت مصاحبه باشید

priority  Date همون روزه که مدارک به دستشون رسیده؟

بله
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Constantine ، makhayat
سلام از دوستان کسی اطلاعاتی در مورد ویزای k3 داره؟ ممنون
k1
25 jun  : ارسال مدارک
۵ july   : رسیپت نامبر
30 approv  : july
۶ ready :   sep ابوظبی
oct28   : مصاحبه ....ویزا یکضرب WinkWink
ورود به ا م ر ی ک ا : انشاله NOV 23
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. ممنون میشم اگه سوال من رو جواب بدین. خیلی گشتم‌ولی جوابی پیدا نکردم برای این سوال. آیا برای کیس ازدواج، ازدواج ایرانی باید حتما انجام شده باشه(عقد نامه) و یا اگه ازدواج به صورت آمریکایی انجام بشه(در یک کشور ثالث) میشه پروسه رو شروع کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-29 ساعت 11:16)navidshii نوشته:  سلام دوستان. ممنون میشم اگه سوال من رو جواب بدین. خیلی گشتم‌ولی جوابی پیدا نکردم برای این سوال. آیا برای کیس ازدواج، ازدواج ایرانی باید حتما انجام شده باشه(عقد نامه) و یا اگه ازدواج به صورت آمریکایی انجام بشه(در یک کشور ثالث) میشه پروسه رو شروع کرد؟

بله امکانش هست که ازدواج در کشور ثالث ثبت بشه و اداره مهاجرت می پذیرد.
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: navidshii ، shahin61 ، armehraboon ، maryam1983