کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2017-10-17 ساعت 13:17)mozhgan71 نوشته:  سلام برهمگی
یه سال هستش نامزد اقایی که سیتی زن آمریکاست هستم الان باشرایط پیش آمده نامزدم درخواست ویزای نامزدی برای من بدهد؟ یا دریه کشور دیگه ای ازدواج کنیم وایشان درخواست ویزای ازدواج بدهند؟ازنظرزمانی کدام بصرفه است ؟و بنظرشما سفارت در ابوظبی بهتره یا سفارت در آنکارا؟ازنظرنوع برخوردشان
ممنون از پاسخ هایتان

ويزاي ازدواج مطمئن تره دوست عزيز. و از نظر من كه آنكارا پرونده دارم، ابوظبي بهتره چون تركيه شرايط ثابتي نداره اينروزها. مصاحبه من همزمان با كودتا بود ! اردوغان هم كه در حال حاضر كشمكش داره با آمريكا! ضمنا" شما بايد خودت رو براي دست كم ٣ سال انتظار آماده كني.
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، عدلی
Smile 
سلام به دوستان ممنون میشم اگه امکانش باشه و من رو راهنمایی بفرمایید.
همسر من به عنوان اسپانسر فرم I-864 رو باید پر کنه ولی یه موضوع خیلی پیچیده ای تو فرم هست. در part 2 اسم من به عنوان principal immigrant وارد میشه و در ادامه در part 3 هیچ شخص دیگه ای به عنوان family member اضافه نمیشه چون من تنها 1 نفر هستم. اگر فرم رو ملاحضه کرده باشین از شماره 3.a در part 3 هیچ چیزی ذکر نمیشه تا شماره 28. که میگه تعداد کل کسانی که قراره اسپانسر بتشی اضافه کن. و همسر من هم 1 وارد میکنه, نکته اینجاست که این عدد به صورت اتوماتیک در (part 5 (household size شماره 1 اضافه میشه. در ادامه عدد 1 برای شماره 2(خود شخص اسپانسر ) و عدد 1 برای شماره 3 ( در صورت داشتن همسر 1 را وارد کنید) و بقیه باکسها عدد 0. نکته اینجاست که به صورت اتوماتیک با جمع این اعداد اعضا خانواده رو 3 میشناسه در صورتی که همسر یعنی من همون principal immigrant هستم که 2 بار شمارش میشه.
یه نکته هم در ادامه عرض کنم که در قسمت instruction فرم i-864 خیلی به این نکته اهمیت داده که هیچ عضوی رو 2 بار نشمارید وبا این شرایط خانواده 2 نفری ما رو 3 ننفری نشون میده.

من هرچی گشتن تو انجمن متاسفانه موضوعی راجب این قضیه پیدا نکردم ممنون میشم اگر دوستان من رو راهنمایی کنن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان ممنون میشم اگه امکانش باشه من رو راهنمایی بفرمایید.
همسر من به عنوان اسپانسر فرم I-864 رو باید پر کنه ولی یه موضوع خیلی پیچیده ای تو فرم هست. در part 2 اسم من به عنوان principal immigrant وارد میشه و در ادامه در part 3 هیچ شخص دیگه ای به عنوان family member اضافه نمیشه چون من تنها 1 نفر هستم.  اگر فرم رو ملاحضه کرده باشین از شماره 3.a در part 3 هیچ چیزی ذکر نمیشه تا شماره 28. که میگه تعداد کل کسانی که قراره اسپانسر بتشی اضافه کن. و همسر من هم 1 وارد میکنه, نکته اینجاست که این عدد به صورت اتوماتیک در (part 5 (household size  شماره 1 اضافه میشه. در ادامه عدد 1 برای شماره 2(خود شخص اسپانسر ) و عدد 1 برای شماره 3 ( در صورت داشتن همسر 1 را وارد کنید) و بقیه باکسها عدد 0. نکته اینجاست که به صورت اتوماتیک با جمع این اعداد اعضا خانواده رو 3 میشناسه در صورتی که همسر یعنی من همون principal immigrant هستم که 2 بار شمارش میشه.
یه نکته هم در ادامه عرض کنم که در قسمت instruction فرم i-864 خیلی به این نکته اهمیت داده که هیچ عضوی رو 2 بار نشمارید وبا این شرایط خانواده 2 نفری ما رو 3 ننفری نشون میده.

من هرچی گشتن تو انجمن متاسفانه موضوعی راجب این قضیه پیدا نکردم ممنون میشم اگر دوستان من رو راهنمایی کنن.

فایل‌های پیوست
.pdf   i-864.pdf (اندازه 515.31 KB / تعداد دانلود: 79)
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من یه سوالی در مورد پر کردن فرمi864دارم، ایتدا عرض کنم که خانم من این فرم رو به عنوان اسپانسر برای من پر میکنه. من به عنوانprincipal immigrantدر بخش سوم اسمم میاد، و در قسمت سوم عدد 1 تو باکس نوشته میشه و هیچ کسی به عنوان household اضافه نمیشه. این عدد 1 به صورت اتوماتیک در باکس اول بخش 5 اضافه میشه و باس دوم"yourself"هم عدد 1 به صورت پیش فرض اومده، باکس سوم هم که میگه اگر همسر دارید 1 بزنید و به این ترتیب سایزhousehold3 میشه در صورتی که باکس 1 و 3 یک نفر هستند که من هستم. در واقعیت سایز خانواده 2 هست. در فرم instruction خیلی به این موضوع تاکید میشه که 1 نفر رو 2 بار نزنید، ما واقعا گیج شدیم اگه میشه راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی که سیتزن شیپ داره چه قدر طول می کشه همسرش را از ایران ببره امریکا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: عدلی
(2017-11-19 ساعت 13:44)1984ana نوشته:  کسی که سیتزن شیپ داره چه قدر طول می کشه همسرش را از ایران ببره آمریکا؟

در مورد کیسی که فرد سیتیزن و مقیم امریکا باشه و همسر از یه کشور دیگه پروسه ای تقریبا 6 ماه رو باید در نظر داشته باشید اما مواردی بوده که کمتر از این زمان اتفاق افتاده و مواردی بیشتر از 6 ماه اما اونچه مشخصه این پروسه خیلی کمتر از فرد گرین کارتی طول خواهد کشید.

Scenario #2: Immigrant is living overseas and married: U.S. spouse is a U.S. citizen living in the United States.
Average time -
One to six months or longer to get a Form I-130 visa petition (Petition for Alien Relative) approved by USCIS; another three to six months or longer to get an immigrant visa to come to the United States.
Summary of the Process -- The U.S. citizen starts the process by filing a Form I-130 with a USCIS lockbox in Phoenix or Chicago (depending on where the U.S. citizen lives). Once it's approved, the immigrant submits a visa application form online and submits documents to the National Visa Center (NVC). When the NVC is satisfied that all documents are available, it sends the file to the U.S. consulate in the immigrant’s home country. An interview at the consulate will be scheduled, soon after which the immigrant spouse should be approved for an immigrant visa (and then a green card when he or she gets to the United States)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-11-19 ساعت 18:23)moonwalk نوشته:  
(2017-11-19 ساعت 13:44)1984ana نوشته:  کسی که سیتزن شیپ داره چه قدر طول می کشه همسرش را از ایران ببره آمریکا؟

در مورد کیسی که فرد سیتیزن و مقیم آمریکا باشه و همسر از یه کشور دیگه پروسه ای تقریبا 6 ماه رو باید در نظر داشته باشید اما مواردی بوده که کمتر از این زمان اتفاق افتاده و مواردی بیشتر از 6 ماه اما اونچه مشخصه این پروسه خیلی کمتر از فرد گرین کارتی طول خواهد کشید.

Scenario #2: Immigrant is living overseas and married: U.S. spouse is a U.S. citizen living in the United States.
Average time -
One to six months or longer to get a Form I-130 visa petition (Petition for Alien Relative) approved by USCIS; another three to six months or longer to get an immigrant visa to come to the United States.
Summary of the Process -- The U.S. citizen starts the process by filing a Form I-130 with a USCIS lockbox in Phoenix or Chicago (depending on where the U.S. citizen lives). Once it's approved, the immigrant submits a visa application form online and submits documents to the National Visa Center (NVC). When the NVC is satisfied that all documents are available, it sends the file to the U.S. consulate in the immigrant’s home country. An interview at the consulate will be scheduled, soon after which the immigrant spouse should be approved for an immigrant visa (and then a green card when he or she gets to the United States)
سلام دوستان من یه سوالی در مورد پر کردن فرمi864دارم، ایتدا عرض کنم که خانم من این فرم رو به عنوان اسپانسر برای من پر میکنه. من به عنوانprincipal immigrantدر بخش سوم اسمم میاد، و در قسمت سوم عدد 1 تو باکس نوشته میشه و هیچ کسی به عنوان household اضافه نمیشه. این عدد 1 به صورت اتوماتیک در باکس اول بخش 5 اضافه میشه و باس دوم"yourself"هم عدد 1 به صورت پیش فرض اومده، باکس سوم هم که میگه اگر همسر دارید 1 بزنید و به این ترتیب سایزhousehold3 میشه در صورتی که باکس 1 و 3 یک نفر هستند که من هستم. در واقعیت سایز خانواده 2 هست. در فرم instruction خیلی به این موضوع تاکید میشه که 1 نفر رو 2 بار نزنید، ما واقعا گیج شدیم اگه میشه راهنمایی بفرمایید.
پیام
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان ممنون میشم اگه امکانش باشه من رو راهنمایی بفرمایید.
همسر من به عنوان اسپانسر فرم I-864 رو باید پر کنه ولی یه موضوع خیلی پیچیده ای تو فرم هست. در part 2 اسم من به عنوان principal immigrant وارد میشه و در ادامه در part 3 هیچ شخص دیگه ای به عنوان family member اضافه نمیشه چون من تنها 1 نفر هستم. اگر فرم رو ملاحضه کرده باشین از شماره 3.a در part 3 هیچ چیزی ذکر نمیشه تا شماره 28. که میگه تعداد کل کسانی که قراره اسپانسر بتشی اضافه کن. و همسر من هم 1 وارد میکنه, نکته اینجاست که این عدد به صورت اتوماتیک در (part 5 (household size شماره 1 اضافه میشه. در ادامه عدد 1 برای شماره 2(خود شخص اسپانسر ) و عدد 1 برای شماره 3 ( در صورت داشتن همسر 1 را وارد کنید) و بقیه باکسها عدد 0. نکته اینجاست که به صورت اتوماتیک با جمع این اعداد اعضا خانواده رو 3 میشناسه در صورتی که همسر یعنی من همون principal immigrant هستم که 2 بار شمارش میشه.

پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام دوست عزیز کیس ازدواجی حدود یکسال و نیم تا زمان مصاحبه وقت لازم داره و یا ویزا به ضرب و یا احتمالا چک امنیتی که حدود یکسال و نیم همان مرحله طول میکشد در کل حدود 3 سال وقت لازم داره .
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، NAzeez ، makhayat
با سلام
دوست عزیزمون خانوم یا آقای عدلی درست می فرمایند.کیس ازدواج با سیتیزن بین دو تا سه سال زمان میبرد.اطلاعات دقیق کیس من که ازدواجی با سیتیزن هستش در امضا هست،مشاهده بفرمایید.
Category : IR1
Priority Date : 13Nov2014
Embessy : Yerevan
Interveiw : 17May2016
UP : 17,18,19 May_9,10 Nov_17,18 Jan
آپدیت دوخطی : 2017 May 11
clearance & or : May 12
Issued: 26 May
ورود به آمريكا : 2017 JUL 13
دريافت گرين كارت : 2017 AUG 26
سیتیزن شدن : 2022 22 APR
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، NAzeez ، makhayat ، shahin61
سلام
ویزای ازدواج بهتره یا ویزای نامزدی ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من F2a هستم یبار نقص مدرک خوردم و از سپتامبر ۲۰۱۶ تا حالا کیسم اپرو نشده. چن بر زنگ زدم و گفتن منتظر باش. با توجه به اینکه تایم لین دفتر کالیفرنیا بیش از ۶ ماه که ۲۳ آگستو نشون میده کسی‌ هست ک رسیدش بد از ۲۳ آگست باشه اما اپرو شده باشه؟ممنون اگه کسی‌ اطلاع داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من F2a هستم یبار نقص مدرک خوردم و از سپتامبر ۲۰۱۶ تا حالا کیسم اپرو نشده. چن بر زنگ زدم و گفتن منتظر باش. با توجه به اینکه تایم لین دفتر کالیفرنیا بیش از ۶ ماه که ۲۳ آگستو نشون میده کسی‌ هست ک رسیدش بد از ۲۳ آگست باشه اما اپرو شده باشه؟ممنون اگه کسی‌ اطلاع داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
یک سوالی داشتم : با این فرمان مهاجرتی جدید ترامپ (فرمان سوم) مشکلی برای ویزای ازدواج آمریکا برای ایرانی ها بوجود نمی یاد؟
ویزای نامزدی و ازدواج می دن؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای مصاحبه ویزای F2A علاوه بر دو پرداخت ۱۲۰ و ۳۲۵ دلار که توی NVC پرداخت چه مبلغی در سفارت باید پرداخت بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان