کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2017-12-09 ساعت 16:06)payampop نوشته:  سلام دوستان
یک سوالی داشتم : با این فرمان مهاجرتی جدید ترامپ (فرمان سوم) مشکلی برای ویزای ازدواج آمریکا برای ایرانی ها بوجود نمی یاد؟
ویزای نامزدی و ازدواج می دن؟
ممنون

با سلام

در مورد ویزای نامزدی اطمینان ندارم ولی ویزای ازدواج برقراره ..جای نگرانی نیست...
البته شاید مدارک دیگه ای باید روز سفارت ارایه بشه... چون مثلا گفته میشه باید توجیه کنید چرا باید امریکا باشید که برای ویزای ازدواج
دلیل کاملا واضحه....
ضمنا تراول بن ماهیتش موقت هست پس شما پرونده رو ادامه بدید...
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: payampop ، SaraAT ، عدلی ، makhayat ، pedramb
ممنون دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
سلام بر شما ، ميخواستم بدونم كسي تجربه ازدواج وكالتي از آمريكا داشته ؟ يعني وكالتي ازدواج كنن و بعد يا قبلش همديگه را ببينن حالا يا در ايران يا در كشور ثالث ديگه ؟ آيا ازدواج وكالتي قابل قبول هست براي سفارت يا نه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان عزیز مهاجرسرا. من در به در دنبال اطلاعاتی راجع به مراحل انجام مصاحبه ارمنستان میگشتم که این تالار گفتگو را پیدا کردم. کیس من CR1 (ازدواج با شهروند آمریکا) هست و وقت مصاحبه برام در ارمنستان تعیین شده (5 فوریه 2017) منتها هیچ اطلاعات دقیقی پیدا نمی کنم از اینکه مراحل به چه صورت هست. سوالهای بنده: 1- در ایران قبل از رفتن به ارمنستان چه کارهایی باید انجام بدم؟ 2- کی بلیط هواپیما بگیرم و برای چه مدت؟ 3- هتل ارزون و نزدیک محل سفارت اگر پیشنهاد دارید بفرمایید و اینکه چند روز قبل و بعد از روز مصاحبه هتل بگیرم؟ (منظورم اینه که روز مصاحبه چندمین روز سفرم باشه؟ روز دوم سوم یا ... و چند روز لازمه بمونم تا ویزا و پاسپورتم را بگیرم؟) 4- در ارمنستان چه کارهایی لازمه قبل مصاحبه انجام بدم؟ وقت دکتر چطور بگیرم؟ جای خاصی اگر برای اینکار هست راهنماییم کنید، واکسن ها را در ایران باید بزنم یا اونجا؟... ببخشید که اینقدر سوال دارم... شرمنده ولی استرسم زیاده که نکنه یه خرابکاری کنم، مدرکی نبرم یا اونجا کاری را قبل مصاحبه فراموش کنم... و در آخر و مهمتر از همه این که با توجه به رای دیوان عالی برای اجرای کامل ممنوعیت نسخه 3 اصلا وضعیت من چی میشه؟!!! آیا باید اقدامی در مورد Waiver کنم یا شامل حال من نمیشه؟!
مرسی مرسی دوستان ممنون میشم کسی زود بهم راهنمایی کنه :* :*
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من طبق نظریات که خوندم ،با فرمان سوم شامل ‌ازدواج نمیشه،
شرایطشو برای من میگید لطفا
من هیچی نمیدونم و نمیدونم از کجای کار شروع کنم ،۱) کدوم کشور راحتره ؟
۲)مدارکش چه مدارکی نیاز داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من داري گرين كارت هستم و الان ميخوام با يك دانشجو در آمريكا ازدواج كنم. كسي تجربه و يا اطلاعاتي راجع به پروسه اقدام به اخذ گرين كارت از اين طريق و مدت زماني كه طول ميكشه تا نامزدم گرين كارت بگيره؟
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان:
اكثر تجربيات دوستان اينطوري بوده كه خودشون ايران بودن و همسرشون در آمريكا بوده و براشون از آمريكا اقدام شده!
ولي من و نامزدم هر دو در آمريكا هستيم با اين تفاوت كه ايشون ويزاي دانشجويي دارن و من گرين كارت! خيلي حرف هاي مختلف ميشنوم اگه كسي تحربه ي اين مدلي داره ممنون ميشم من رو راهنمايي كنه
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-14 ساعت 09:25)bahareh75 نوشته:  اكثر تجربيات دوستان اينطوري بوده كه خودشون ايران بودن و همسرشون در آمريكا بوده و براشون از آمريكا اقدام شده!
ولي من و نامزدم هر دو در آمريكا هستيم با اين تفاوت كه ايشون ويزاي دانشجويي دارن و من گرين كارت! خيلي حرف هاي مختلف ميشنوم اگه كسي تحربه ي اين مدلي داره ممنون ميشم من رو راهنمايي كنه
دوست عزیز و ارزشمند مهاجرسرایی من ،
بهترین و کوتاهترین راه برای شما مشاوره با یک وکیل آگاه مهاجرتی در آمریکاست. ملت هرچقدر هم که بدونن، به اندازه ی یک وکیل که دائم درگیر این موضوعات هستش اطلاعات ندارن. ما ایرانیها برعکس تمام ملل دنیا اول دور خودمون میزنیم بعد میریم سراغ اصل مطلب !!! برای خاطر خدا و یکبار هم که شده ، نشد یکی بگه بابا برو از آدمش سوال کن !!
شما در هر جای آمریکا که باشید میتونید از وکلایی که خدمات رایگان مشاوره میدن استفاده کنید !! این اشتباهه که شما فکر کنید تمام وکلا با سلام کردن شما رو سرکیسه میکنن !!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-14 ساعت 09:25)bahareh75 نوشته:  اكثر تجربيات دوستان اينطوري بوده كه خودشون ايران بودن و همسرشون در آمريكا بوده و براشون از آمريكا اقدام شده!

ماهیت ویزای دانشجویی، موقت هستش. و گرفتن ویزای مهاجرتی که ماهیتش دائم هست برای کسی که یک ویزای موقتی دارد، شک و شبهه ایجاد میکنه. با این حال من تصور میکنم شدنی باشه.
بهتره در تالارهای گفتگویی که در موضوع ویزاهای دانشجویی صحبت میشه هم جستجو کنید. قطعا مورد مشابه شما زیاد هست.
مثل این لینک: https://www.mohajersara.org/forum/thread-3776.html
تالارهای گفتگوی دیگری هم در همین سایت و در سایتهای دیگر در این موضوع پیدا میکنید
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان:

دوست عزیز و مهاجرسرایی من ،
سالیانه بسیاری از افراد دارای گرین کارت با خانمها و آقایانی ازدواج میکنن که مقیم دائم در آمریکا نیستن. این خیلی مسئله ی پیچیده و غیر قابل حلی نیست !!! بسیار ساده ست. شما باید با (یو اس سی آی اس ) تماس بگیرید حالا یا تلفنی و یا حضوری چرا که هر ایالتی دارای یک آفیس مستقل در این خصوص هست و شما باید از اونا و بطور مستقیم از پروسه ی مورد نظر سوال کنید. اینجا یعنی در مهاجرسرا هیچ چیزی قطعی نیست و هرکسی بنا به شرایط خودش موفق و یا ناموفق در این روند بوده !! و شرایط هیچ کسی هم مثل دیگری نیست ! شما باید از این سازمان سوال کنید و جواب بگیرید. در غیر اینصورت فقط وقت رو برای خودتون کشتین و شاید هم هزینه متحمل بشید. حتی لازم نیست از وکیل سوال کنید چرا که این موضوع بسیار روشن و واضح هستش و متولی اون هم مشخصه !! لطفا به این اداره مراجعه کنید.
www.uscis.gov/
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه دوستان من یه سوالی داشتم ممنون میشم من رو راهنمایی کنید:
من از طریق خواهرم در سال 2006 اقدام کردم شاید تا 2 سال دیگه کارنت بشم حالا من اگه ازدواج کنم و مدارکم ازدواج رو براشون بفرستم داستان کیس من چی میشه؟ باطل میشه؟ یا توی همین F4 باقی میمونم و با من بهش ویزا میدن؟ممنون میشم جواب من رو بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: makhayat
(2017-12-14 ساعت 11:12)afshin4749 نوشته:  
بهترین و کوتاهترین راه برای شما مشاوره با یک وکیل آگاه مهاجرتی در آمریکاست. ملت هرچقدر هم که بدونن، به اندازه ی یک وکیل که دائم درگیر این موضوعات هستش اطلاعات ندارن. ما ایرانیها برعکس تمام ملل دنیا اول دور خودمون میزنیم بعد میریم سراغ اصل مطلب !!! برای خاطر خدا و یکبار هم که شده ، نشد یکی بگه بابا برو از آدمش سوال کن !!
شما در هر جای آمریکا که باشید میتونید از وکلایی که خدمات رایگان مشاوره میدن استفاده کنید !! این اشتباهه که شما فکر کنید تمام وکلا با سلام کردن شما رو سرکیسه میکنن !!

شما شماره وکیل دارید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-17 ساعت 16:28)elisa6161 نوشته:  
(2017-12-14 ساعت 11:12)afshin4749 نوشته:  

شما شماره وکیل دارید؟

لینک اونو قبلا گذاشته بودم ، اما بازم براتون میگذارم تا شاید پاسخ مناسبی برای سوالاتتون داشته باشید. اما در نهایت وقتی شما از اینجا دور باشید ، وکلا هرکاری که دلشون بخواد میکنن و دست شما هم به جایی بند نخواهد بود !! پس خیلی هم به وکلا خوشبین نباشید .

www.ashrafhabibi.com/
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979
(2017-12-17 ساعت 14:48)ناصرخدی نوشته:  سلام خدمت همه دوستان من یه سوالی داشتم ممنون میشم من رو راهنمایی کنید:
من از طریق خواهرم در سال 2006 اقدام کردم شاید تا 2 سال دیگه کارنت بشم حالا من اگه ازدواج کنم  و مدارکم ازدواج رو براشون بفرستم     داستان کیس من چی میشه؟ باطل میشه؟ یا توی همین F4 باقی میمونم و با من بهش ویزا میدن؟ممنون میشم جواب من رو بدید

اگر پرونده شما f4 باشه، ازدواج تاثیری بر پرونده شما ندارد
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-20 ساعت 00:38)makhayat نوشته:  
(2017-12-17 ساعت 14:48)ناصرخدی نوشته:  سلام خدمت همه دوستان من یه سوالی داشتم ممنون میشم من رو راهنمایی کنید:
من از طریق خواهرم در سال 2006 اقدام کردم شاید تا 2 سال دیگه کارنت بشم حالا من اگه ازدواج کنم  و مدارکم ازدواج رو براشون بفرستم     داستان کیس من چی میشه؟ باطل میشه؟ یا توی همین F4 باقی میمونم و با من بهش ویزا میدن؟ممنون میشم جواب من رو بدید

اگر پرونده شما f4 باشه، ازدواج تاثیری بر پرونده شما ندارد
ممنون از راهنماییتون.
من از طریق پدر و مادر هم اقدام کردمfeb2013f1 هستم اگه ازدواج کنم تو این کیس مشکلی پیش میاد یا نه؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان