کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
دوستان عزیز سلام
من قصد ازدواج با مردی امریکایی دارم.چندتا سوال برام وجود داره:
-آیا ایشان باید حتما تغییر دین بدن؟؟لازمه که به ایران بیان برای این کار؟؟
- برای ویزای ازدواج باید به چه صورت اقدام کنم؟مراحل به چه صورتیه؟ ( ما قراره چندماه دیگه ملاقات حضوری داشته باشیم.اما نه در ایران).
ممنون میشم پاسخ بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-15 ساعت 00:29)babakzar نوشته:  طبق تجربه آمریکا باشه بهتره
گرچه بعد به دامسایل نیاز هست

(2018-06-14 ساعت 23:56)makhayat نوشته:  سلام دوستان
فرم ds-260 همسرم رو دارم پر میکنم یه سوال برام پیش اومد
آدرس محل سکونت خودم رو کجا بنویسم. با توجه به اینکه خودم الان با پاس سفید توی ایران هستم؟
آدرس آمریکا رو بدم یا آدرس ایران رو؟ اگه آدرس ایران رو بدم بعدا برای دامیسایل به مشکل بر نمیخوریم؟

مرسی.
خوب بعدا ایراد نگیرن که در این تاریخ من توی آمریکا نبودم!
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه آدرس محل اقامت شماست الان برای فرم پر کردن مشکلی نیست
بعد موقع مصاحبه توی آمریکا حضور داشته باشید و مدارک مربوط به دامسایل را هم برای مصاحبه ببرند

(2018-06-15 ساعت 12:33)makhayat نوشته:  

(2018-06-14 ساعت 23:56)makhayat نوشته:  سلام دوستان
فرم ds-260 همسرم رو دارم پر میکنم یه سوال برام پیش اومد
آدرس محل سکونت خودم رو کجا بنویسم. با توجه به اینکه خودم الان با پاس سفید توی ایران هستم؟
آدرس آمریکا رو بدم یا آدرس ایران رو؟ اگه آدرس ایران رو بدم بعدا برای دامیسایل به مشکل بر نمیخوریم؟

مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: makhayat
(2018-06-16 ساعت 09:45)babakzar نوشته:  نه آدرس محل اقامت شماست الان برای فرم پر کردن مشکلی نیست
بعد موقع مصاحبه توی آمریکا حضور داشته باشید و مدارک مربوط به دامسایل را هم برای مصاحبه ببرند

(2018-06-15 ساعت 12:33)makhayat نوشته:  

مرسی.
دوست عزیز من پیشنهاد میدم آدرس آمریکا رو بدید چون بعد سر دامیسل بهتون گیر میدن و مدارک بیشتری از شما میخوان چون اصلا آدرس ایران دادن معنی نداره شما دارید برای همسرتون اقدام میکنید که بره پیش شما اگر شما در آمریکا آدرسی ندارید این یعنی من اونجا زندگی نمیکنم با این شرایط ریسک نکنید
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: makhayat
(2018-06-16 ساعت 19:07)melon نوشته:  
(2018-06-16 ساعت 09:45)babakzar نوشته:  نه آدرس محل اقامت شماست الان برای فرم پر کردن مشکلی نیست

(2018-06-15 ساعت 12:33)makhayat نوشته:  مرسی.
دوست عزیز من پیشنهاد میدم آدرس آمریکا رو بدید چون بعد سر دامیسل بهتون گیر میدن و مدارک بیشتری از شما میخوان چون اصلا آدرس ایران دادن معنی نداره شما دارید برای همسرتون اقدام میکنید که بره پیش شما اگر شما در آمریکا آدرسی ندارید این یعنی من اونجا زندگی نمیکنم با این شرایط ریسک نکنید

ممنون
من آدرس آمریکا دارم که اون رو بنویسم. اما اگه براشون مشخص بشه که من در این زمان توی اون آدرس سکونت نداشتم، شاید بدتر باشه. اینطور نیست؟
این رو هم بگم که من قصد دارم حدود 3 هفته دیگه برگردم آمریکا.
مرسی
F2A همسر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز مهاجرسرایی
من سوالی داشتم اگر دوستان راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم
حدود 1 سال پیش ( جولای سال گذشته) من فرم ها و مدارک اولیه را برای uscis در کالیفرنیا برای همسرم ارسال کردم و تقریبا از ماه پیش در سایت visa bulletin کارنت شد اما هنوز هیچ پیام یا ایمیلی در خصوص تایید مدارک و ارسال مدارک سر دوم برای NVC دریافت نکردم. نه نامه ای ارسال شده و نه در سایت تغییری ایجاد شده است. ایا این موضوع عادی است یا خیر؟ ایا نیاز به پیگیری از طریق مراجعه حضوری است ؟
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-18 ساعت 20:28)mehran_salavati نوشته:  سلام دوستان عزیز مهاجرسرایی
حدود 1 سال پیش ( جولای سال گذشته) من فرم ها و مدارک اولیه را برای uscis در کالیفرنیا برای همسرم ارسال کردم و تقریبا از ماه پیش در سایت visa bulletin کارنت شد اما هنوز هیچ پیام یا ایمیلی در خصوص تایید مدارک و ارسال مدارک سر دوم برای NVC دریافت نکردم. نه نامه ای ارسال شده و نه در سایت تغییری ایجاد شده است. ایا این موضوع عادی است یا خیر؟ ایا نیاز به پیگیری از طریق مراجعه حضوری است ؟
سپاس

سلام. اشتباه نمیکنید در مورد کارنت شدن؟
اگر سال قبل اقدام کرده باشید، PD شما میشه july 2017
الان june 2016 کارنت شده یعنی یک سال مانده تا به شما برسه.

روال کار شما طبیعیه.
شما تا الان باید نامه رسید مدارک رو فقط باید دریافت کرده باشید. برای بیشتر افراد که پرونده شون به کالیفرنیا سنتر رفته، نامه اپروو دیرتر از یک سال بعد براشون ارسال شده.
به امضاب پست های من و سایر دوستان توجه کنین، تاریخ ها مشخصه.

اما همه مراحل رو باید خودتون پایش کنین چون احتمالش هست نامه ای پست نشه یا مطلع نشید.
از طریق شماره رسیدی که دارید در سایت uscis وضعیتتون رو میتونین چک کنین. احتمالا به زودی اپروو میشه. بعد از اون باید منتظر case no و invoice no باشید. اگر تا دو ماه بعد از اپروو، شماره پرونده رو دریافت نکردین باید از طریق سایت nvc استعلام کنین تا براتون بفرستن تا بتونین مراحل بعدی رو ادامه بدین.
F2A همسر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-18 ساعت 23:34)makhayat نوشته:  
سپاس

روال کار شما طبیعیه.
شما تا الان باید نامه رسید مدارک رو فقط باید دریافت کرده باشید. برای بیشتر افراد که پرونده شون به کالیفرنیا سنتر رفته، نامه اپروو دیرتر از یک سال بعد براشون ارسال شده.

اما همه مراحل رو باید خودتون پایش کنین چون احتمالش هست نامه ای پست نشه یا مطلع نشید.
از طریق شماره رسیدی که دارید در سایت uscis وضعیتتون رو میتونین چک کنین. احتمالا به زودی اپروو میشه. بعد از اون باید منتظر case no و invoice no باشید. اگر تا دو ماه بعد از اپروو، شماره پرونده رو دریافت نکردین باید از طریق سایت nvc استعلام کنین تا براتون بفرستن تا بتونین مراحل بعدی رو ادامه بدین.

خیلی ممنون از راهنمایی شما.
اگر من درست متوجه شده باشم در صفحه visa bulletin دو عدد جدول وجود دارد. جدول اول همانطور که شما فرمودید در خصوص کاررنت شدن برای اقدام نهایی است. اما جدول دوم برای کسانی است که با pd مشخص اقدام اتی جهت nvc را انجام میدهند. با توجه به جدول دوم کیس من باید کارت شده باشد برای اقدام بعدی با NVC. اگر اشتباه میکنم خواهشمند است اصلاح و راهنمایی بفرمایید.

بی نهایت ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-19 ساعت 22:13)mehran_salavati نوشته:  
(2018-06-18 ساعت 23:34)makhayat نوشته:  
سپاس

روال کار شما طبیعیه.

اگر من درست متوجه شده باشم در صفحه visa bulletin  دو عدد جدول وجود دارد. جدول اول همانطور که شما فرمودید در خصوص کاررنت شدن برای اقدام نهایی است. اما جدول دوم برای کسانی است که با pd مشخص اقدام اتی جهت nvc را انجام میدهند. با توجه به جدول دوم کیس من باید کارت شده باشد برای اقدام بعدی با NVC. اگر اشتباه میکنم خواهشمند است اصلاح و راهنمایی بفرمایید.

بی نهایت ممنون

خواهش میکنم. بله درسته. اما در عمل این طور نیست. اپروو خیلی ها حتا بیش از یک سال زمان برده.
اگه هنوز نامه اپروو رو درسافت نکردین و توی سایت uscis وضعیت شما هنوز Case was received هست، با uscis تماس بگیرید و با دادن شماره رسید، در مورد وضعیت پرونده تون بپرسید.
F2A همسر
پاسخ
تشکر کنندگان: mehran_salavati
(2018-06-20 ساعت 20:40)makhayat نوشته:  
(2018-06-19 ساعت 22:13)mehran_salavati نوشته:  
(2018-06-18 ساعت 23:34)makhayat نوشته:  سلام. اشتباه نمیکنید در مورد کارنت شدن؟

روال کار شما طبیعیه.

اگر من درست متوجه شده باشم در صفحه visa bulletin  دو عدد جدول وجود دارد. جدول اول همانطور که شما فرمودید در خصوص کاررنت شدن برای اقدام نهایی است. اما جدول دوم برای کسانی است که با pd مشخص اقدام اتی جهت nvc را انجام میدهند. با توجه به جدول دوم کیس من باید کارت شده باشد برای اقدام بعدی با NVC. اگر اشتباه میکنم خواهشمند است اصلاح و راهنمایی بفرمایید.

بی نهایت ممنون

خواهش میکنم. بله درسته. اما در عمل این طور نیست. اپروو خیلی ها حتا بیش از یک سال زمان برده.
اگه هنوز نامه اپروو رو درسافت نکردین و توی سایت uscis وضعیت شما هنوز Case was received هست، با uscis تماس بگیرید و با دادن شماره رسید، در مورد وضعیت پرونده تون بپرسید.

ممنون از راهنمایی و همراهی شما دوست عزیز. به امید اینکه چشم انتظاری همه عزیزان تمام شود
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
من یه راهنمایی میخواستم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
نامزد من ایران هستش من خودم امریکا هستم تقریبا 6 ماه میشه که برای سیتیزنی اقدام کردم میخواستم ببینم بهتره که صبر کنم سیتیزن بشم بعد از طریق نامزدی اقدام کنم یا نه الان عقد کنیم و اقدام کنم؟ کدوم سریعتر انجام میشه ؟
یه سوال دیکه هم که داشتم عقد غیابی رو امریکا قبول داره ؟ یا بریم کشور ثالث برای عقد؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
آیا کسی میدونه case adjustment بعد از اپروو شدن یعنی چی؟ و چرا این نامه میاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-21 ساعت 12:35)ََArdeshir538 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من یه راهنمایی میخواستم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
نامزد من ایران هستش من خودم آمریکا هستم تقریبا 6 ماه میشه که برای سیتیزنی اقدام کردم میخواستم ببینم بهتره که صبر کنم سیتیزن بشم بعد از طریق نامزدی اقدام کنم یا نه الان عقد کنیم  و اقدام کنم؟ کدوم سریعتر انجام میشه ؟
یه سوال دیکه هم که داشتم عقد غیابی رو آمریکا قبول داره ؟ یا بریم کشور ثالث برای عقد؟
ممنون

در حال حاضر ازدواج از نامزدی مطمئن تره. از نظر زمانی نامزدی سریعتر هست اما با فرمان فعلی ترامپ برای ایرانی تبارها نه. عقد غیابی ریسکی هست و اعتبارش کمه. ازدواج در کشور ثالث مثل گرجستان شدنی هست و سفارت قبولش داره.
F2A همسر
پاسخ
تشکر کنندگان:
با درود
حدود شش ماه است که با همسرم در ایران عقد کردم. همسرم گرین کارت دارد و الان میخواهد برای من اقدام کند. همسرم ساکن ایالت ماساچوست هست. عقد نامه را ترجمه کردیم.
الان فقط باید ترجمه عقد نامه به اداره مهاجرت آمریکا در شهر محل سکونت همسرم ارائه داده شود یا مدارک دیگری هم نیاز هست ؟
ممنونم میشم دوستان کمی راهنمایی کنند و جرئیات روند کار را توضیح دهند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

یه پیج تویتر راه انداختن تعدادی از ایرانیا در مورد مخالفت با قانونِ بن که خیلی داره خوب کار می‌کنه و می‌خواد این فاجعه رو به گوشِ همه برسونه. کلا هر چی رسانه‌ای بشه بهش ترتیب اثر میدن تو آمریکا.

لطفا شما هم این صفحه تویتر رو فالو کنین و سعی کنین صدامونو بیشتر بشنون، مطمئن باشین این تنها راهی که داریم و جواب هم میده.
داستان های خودتون رو توییت کنید، حتی اگر فارسی باشه هم خوبه فقط هشتگ لازم داره که از هشتگهای خودمون استفاده کنید. پست های همدیگر رو ریتوییت کنید. هشتگ فراموش نشه.
https://twitter.com/Undofamilyban

‎هشتك اصلي پيج :
#Undo_Family_Ban

‎و كلا ليست هشتك ها:

#Stop_Family_Ban
#TravelBan
#BannedFamilies
#Let_Families_In
F2A
California Service Center
PD: Feb 9, 2016
NVC documents: Sep. 12, 2017