کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2017-08-26 ساعت 11:20)mohajer1988 نوشته:  
(2017-08-22 ساعت 17:29)alia6060 نوشته:  سلام دوستان
من یک سوال داشتم ممنون میشم من و راهنمایی کنید
همسر من سیتزن آمریکاست ولی ساکن ایران،آخرین سفرش سال 91 بوده و اینکه نه حساب بانکی داره و نه چیز دیگه ای
من از طریق ایشون اقدام کردم برای رفتن و الان باید مدارک و به nvc بفرستیم و اسپانسر هم مادرهمسرم که آمریکایین،هستند.
حالا سوال من اینه که ساکن ایران بودن همسرم در روند مصاحبه و ... تاثیر داره؟
و اینکه لازمه تو این مدت همسرم برای باز کردن حساب و ... برگرده آمریکا؟
اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره ممون میشم من و راهنمایی کنه
.........................................................................................................................................................................................................
کیس ir1
ارسال مدارک8 نوامبر 2016(17 آبان 95)
ایمیل دریافت مدارک 22 نوامبر 2016 (1 آذر 95)دو هفته بعد
ایمیل ارسال مدارک به  19nvc جولای 2017 (28 تیر 96) حدود 9 ماه بعد
تعیین سفارت.آنکارا
ایمیل  فرم انلاین  29 جولای 2017 (7 مرداد 96)
بلافاصله فرم پر و ایمیل شد
ایمیل درخواست مدارک از 2nvc آکوست 2017(11 مرداد)
هنوز مدارک و برای nvc نفرستادیم

*****************************************************************************************************
سلام دوست خوبم امیدوارم که موفق باشید
من هم شرایط مشابه با شما رو دارم و نامزدم مقیم ایران هستند و فقط تصمیم گرفتیم و هنوز شروع نکردیم و سوالم اینه که آیا از طریق وکلای آمریکایی که ایران هم دفتر دارند و یا از دبی هم میشه اقدام کرد یا حتما نامزدم باید ازآمریکا اقدام کنند ؟( ایشون متولد لوس آنجلس هستند)

****************************************************************************************************
سلام،ممنون
همسرتون همین الان هم می تونه خودش از طریق سایت سفارت آمریکا مدارک مربوطه رو بگیره و پر کنه،اگر آشنایی دارید که بتونید پول و مدارک و براشون بفرستید تا اونا براتون پست کنند(ما مدارک و پول که به شکل مانی اردر از طریق یک صرافی برای مادرشوهرم فرستادیم،ایشون پست کردن به اداره مربوطه)و اینکه همسرتون شماره social security number
و بگیرن اگر ندارن چون از ایران(سفارت سویس) یک پروسه زمانیه 6 ماهه است(همسر من نداشتن،الان 4 ماهه که منتظریم) و در نهایت اینکه من از این گروه و از یک وکیل که تو آمریکاست پرسیدم گفتن حتما همسرم که برای من اقدام کرده باید ساکن آمریکا باشه و دوستان مهاجرسرا گفتن حداقل 3 ماه زودتر باید تو آمریکا اقامت داشته باشه و اینکه وکیل به من گقت باید مدارک اثبات و دلایل اینکه اگر من بیش همسرم تو آمریکا نباشم متضرر میشم هم کامل باشه ولی من نمیدونم دقیق چی هستن
البته ما ازدواج کردیم و زمانی که اقدام کردیم 2.5 سال از ازدواجمون می گدشت.اگر نامزد هستید مدارک فرق داره
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-12 ساعت 16:02)alia6060 نوشته:  
(2017-08-26 ساعت 11:20)mohajer1988 نوشته:  [quote='alia6060' pid='763599' dateline='1503406792']
سلام دوستان
همسر من سیتزن آمریکاست ولی ساکن ایران،آخرین سفرش سال 91 بوده و اینکه نه حساب بانکی داره و نه چیز دیگه ای
من از طریق ایشون اقدام کردم برای رفتن و الان باید مدارک و به nvc بفرستیم و اسپانسر هم مادرهمسرم که آمریکایین،هستند.
.........................................................................................................................................................................................................
کیس ir1
تعیین سفارت.آنکارا

*****************************************************************************************************
من هم شرایط مشابه با شما رو دارم و نامزدم مقیم ایران هستند و فقط تصمیم گرفتیم و هنوز شروع نکردیم و سوالم اینه که آیا از طریق وکلای آمریکایی که ایران هم دفتر دارند و یا از دبی هم میشه اقدام کرد یا حتما نامزدم باید ازآمریکا اقدام کنند ؟( ایشون متولد لوس آنجلس هستند)

****************************************************************************************************
سلام،ممنون
همسرتون همین الان هم می تونه خودش از طریق سایت سفارت آمریکا مدارک مربوطه رو بگیره و پر کنه،اگر آشنایی دارید که بتونید پول و مدارک و براشون بفرستید تا اونا براتون پست کنند(ما مدارک و پول که به شکل مانی اردر از طریق یک صرافی برای مادرشوهرم فرستادیم،ایشون پست کردن به اداره مربوطه)و اینکه همسرتون شماره  social security number
و بگیرن اگر ندارن چون از ایران(سفارت سویس) یک پروسه زمانیه 6 ماهه است(همسر من نداشتن،الان 4 ماهه که منتظریم) و در نهایت اینکه من از این گروه و از یک وکیل که تو آمریکاست پرسیدم گفتن حتما همسرم که برای من اقدام کرده باید ساکن آمریکا باشه و دوستان مهاجرسرا گفتن حداقل 3 ماه زودتر باید تو آمریکا اقامت داشته باشه و اینکه وکیل به من گقت باید مدارک اثبات و دلایل اینکه اگر من بیش همسرم تو آمریکا نباشم متضرر میشم هم کامل باشه ولی من نمیدونم دقیق چی هستن
البته ما ازدواج کردیم و زمانی که اقدام کردیم 2.5 سال از ازدواجمون می گدشت.اگر نامزد هستید مدارک فرق داره
[/quo

دوستان عزیز امیدوارم که مراحل براتون خوب پیش برود
همسر شما بایستی ساکن آمریکا باشد و مدارکی دال بر دامیسل نشون بدهند مثل اجاره خونه گواهینامه فیش حقوقی و اظهارنامه مالیاتی اگر همسر شما اظهار نامه مالیاتی نداده یک نامه باید روی پرونده شما بزاره و این توضیح بده که چرا مالیات پرداخت نکرده و با قانون جدید آقای رییس جمهور شما باید ویوور بگیرید یعنی اگر که به شما ویزا ندهند برای شما این دوری مشکلاتی را بوجود میاره و اینکه شما برای آمریکا یک فرصت هستید و نه تهدید و درخواست ویوور کنید
اینکه همسر شما در ایران پیش شما باشه برای آنها بی معنی است که براتون ویوور صادر کنند پس حضور همسرتون در خاک آمریکا الزامی هست ولی نبود همسرتون در آمریکا در روند کار تاثیری نداره
در نتیجه بهتر همسرتون چند ماه به زمان مصاحبه شما آمریکا بروند و مدارک دامیسل را آماده کنند
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: alia6060 ، armehraboon
(2018-02-12 ساعت 18:05)melon نوشته:  
(2018-02-12 ساعت 16:02)alia6060 نوشته:  
(2017-08-26 ساعت 11:20)mohajer1988 نوشته:  
(2017-08-22 ساعت 17:29)alia6060 نوشته:  سلام دوستان
کیس ir1
تعیین سفارت.آنکارا

سلام،ممنون
همسرتون همین الان هم می تونه خودش از طریق سایت سفارت آمریکا مدارک مربوطه رو بگیره و پر کنه،اگر آشنایی دارید که بتونید پول و مدارک و براشون بفرستید تا اونا براتون پست کنند(ما مدارک و پول که به شکل مانی اردر از طریق یک صرافی برای مادرشوهرم فرستادیم،ایشون پست کردن به اداره مربوطه)و اینکه همسرتون شماره  social security number
[/quo

همسر شما بایستی ساکن آمریکا باشد و مدارکی دال بر دامیسل نشون بدهند مثل اجاره خونه گواهینامه فیش حقوقی و اظهارنامه مالیاتی اگر همسر شما اظهار نامه مالیاتی نداده یک نامه باید روی پرونده شما بزاره و این توضیح بده که چرا مالیات پرداخت نکرده و با قانون جدید آقای رییس جمهور شما باید ویوور بگیرید یعنی اگر که به شما ویزا ندهند برای شما این دوری مشکلاتی را بوجود میاره و اینکه شما برای آمریکا یک فرصت هستید و نه تهدید و درخواست ویوور کنید
اینکه همسر شما در ایران پیش شما باشه برای آنها بی معنی است که براتون ویوور صادر کنند  پس حضور همسرتون در خاک آمریکا الزامی هست ولی نبود همسرتون در آمریکا در روند کار تاثیری نداره
در نتیجه بهتر همسرتون چند ماه به زمان مصاحبه شما آمریکا بروند و مدارک دامیسل را آماده کنند
**********************************************************************************************
ممنمون بابت راهنمایینون،یک سوال داشتم
معمولا از زمانی که مدارک و برای NVC می فرستیم تا زمان مصاحبه چقدر طول می کشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: makhayat
(2018-02-12 ساعت 21:37)alia6060 نوشته:  
(2018-02-12 ساعت 18:05)melon نوشته:  
(2018-02-12 ساعت 16:02)alia6060 نوشته:  ****************************************************************************************************
سلام،ممنون
[/quo

اینکه همسر شما در ایران پیش شما باشه برای آنها بی معنی است که براتون ویوور صادر کنند  پس حضور همسرتون در خاک آمریکا الزامی هست ولی نبود همسرتون در آمریکا در روند کار تاثیری نداره
**********************************************************************************************
ممنمون بابت راهنمایینون،یک سوال داشتم
معمولا از زمانی که مدارک و برای NVC می فرستیم تا زمان مصاحبه چقدر طول می کشه؟

برای شما که ازدواج با شخص سیتیزن است توی صف منتظر نمیونید مدارکتون تکمیل بشه بهتون وقت میدهند
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-01-11 ساعت 14:28)behi gh نوشته:  دوستان من برای ویزای مهاجرتی (ازدواج ، همسر آمریکایی )  اقدام کردم و در ماه اوگست 2017 مصاحبه داشتم و رفت برای کلیرنس. در نهایت دیروز ایمیل زدن از سفارت که ویزام ریجکت شده به دلیل the presidential proclamation 9645  بند 212(F). مصاحبه من در سفارت آمریکا در شهر ناپلی ایتالیا بودش. کسی تجربه ی این چنینی داشته ؟ آیا امیدواری هستش که بتونم اعتراض کنم ؟

درود و سلام بر شما دوست نازنین ..
درخواست ویزاتون رو سفارت رد کرده دلیلشم گفته با ادعای ریس جمهور یا اعلام ریس جمهور یه همچین چیزی که البته احتمال خیلی زیاد متوقف کردن روند ویزاتونو ...در هر حال فک نمیکنم بتونن ویزاتونو کاملا رد کنن چرا که حق همسرتون هست با توجه به سیتیزن بودنش همسرشو از هر ملیتی که میخواد انتخاب کنه .. بد نیست اگر با یه وکیل خوب مشورت کنید که قانون رو خوب بدونه.. ایرج ناصریان یا طاهر کاملی .. امیدوارم مشکل همه دوستان مهاجرسرا که ویزا میخوان حل شه و از این مرحله رد شن .. شاد و سلامت باشید ✌️
CR1
ارسال جون ۲۰۱۵
اپروو دسامبر
ارسال ان وی سی مارچ ۰۱۶
تایید  سپتامبر
ایمیل مصاحبه دو روز بعد  
تاریخ مصاحبه نوامبر
سفارت قطر
ویزا یکضرب
سفر تاریخی به امریکا ۰۲ فبریه ۰۱۷
تشکر کنندگان:
اگر نامزد هستید و ایشون سیتیزن هستند که نامزدی، اگر هم ازدواج رسمی کردید و ثبت شده که ازدواج باید اقدام کنید

(2018-02-16 ساعت 23:47)Mahanmoradi نوشته:  سلام ، به نظرتون من و نامزدم از طریق نامزدی اقدام کنیم یا ازدواج ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-17 ساعت 07:56)babakzar نوشته:  اگر نامزد هستید و ایشون سیتیزن هستند که نامزدی، اگر هم ازدواج رسمی کردید و ثبت شده که ازدواج باید اقدام کنید

(2018-02-16 ساعت 23:47)Mahanmoradi نوشته:  سلام ، به نظرتون من و نامزدم از طریق نامزدی اقدام کنیم یا ازدواج ؟

فکر کنم منظورشون این بود که قصد قطعی ازدواج دارند. حالا کدوم یکی مطمئن تر و سریعتره؟ ازدواج کنندو اپلای کنند یا قبل از ازدواج به صصورت نامزد اقدام کنند؟
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
گفتم بستگی داره سیتیزن باشن یا نه، اگر سیتیزن باشن قاعدتا نامزدی راه سریعتری برای ورود به آمریکاست
اگر هم گرین کارت داشته باشند که باید ازدواج کنند و اقدام کنند و حدود ۲ سال طول میکشه

(2018-02-17 ساعت 13:48)makhayat نوشته:  
(2018-02-17 ساعت 07:56)babakzar نوشته:  اگر نامزد هستید و ایشون سیتیزن هستند که نامزدی، اگر هم ازدواج رسمی کردید و ثبت شده که ازدواج باید اقدام کنید

فکر کنم منظورشون این بود که قصد قطعی ازدواج دارند. حالا کدوم یکی مطمئن تر و سریعتره؟ ازدواج کنندو اپلای کنند یا قبل از ازدواج به صصورت نامزد اقدام کنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
CALL TO ACTION We need SWORN DECLARATIONS. We need each of you to write your stories in details. Tell us who you are, where you live, what your profession is, why your family member was planning on coming to the US, what they went through, how many lawyers you hired, how much you paid in fees, the years of hardship, how many times you contacted the embassy, how often you had to postpone school (defer enrollment), the pain of living alone without your family, all that you suffered and lost as a result of this ridiculous immigration system that ended up denying you the opportunity to request a waiver of the travel ban and ultimately a visa. Email it to us at info@lotfilegal.comدوستانی که متاثر از تراول بن هستند لطفا داستان خودشون رو اینجا بفرستن انشالله کمکی بشه برای برداشتن این قانون لطفا اطلاع رسانی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، maryam1983
سلام دوستان
من تازه میخوام برای همسرم درخواست ویزای ازدوجی کنم ولی نمیدونم به جز عقد نامه و فرم I130 و عکس و شناسنامه چه مدارک دیگه ای رو باید تهیه کنم و به کجاپست کنم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
موفق باشید و شاد Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
فرم G-1145
فرم G-325A
فرم I-130
کپی گرین کارت
ترجمه عقدنامه
ترجمه شناسنامه هر دو نفر
چک ۴۲۰ دلار (اگر الان تغییر کرده نمی‌دونم)
گواهی شاهد
عکس

(2018-04-16 ساعت 20:09)adrina97 نوشته:  سلام دوستان
من تازه میخوام برای همسرم درخواست ویزای ازدوجی کنم ولی نمیدونم به جز عقد نامه و فرم I130 و عکس و شناسنامه چه مدارک دیگه ای رو باید تهیه کنم و به کجاپست کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-18 ساعت 08:29)sina454 نوشته:  CALL TO ACTION We need SWORN DECLARATIONS. We need each of you to write your stories in details. Tell us who you are, where you live, what your profession is, why your family member was planning on coming to the US, what they went through, how many lawyers you hired, how much you paid in fees, the years of hardship, how many times you contacted the embassy, how often you had to postpone school (defer enrollment), the pain of living alone without your family, all that you suffered and lost as a result of this ridiculous immigration system that ended up denying you the opportunity to request a waiver of the travel ban and ultimately a visa. Email it to us at info@lotfilegal.comدوستانی که متاثر از  تراول بن هستند لطفا داستان خودشون رو اینجا بفرستن انشالله کمکی بشه برای برداشتن این قانون لطفا اطلاع رسانی کنید

سلام من اینکار رو کردم اما در نهایت گفته شد که اگر بخواهند کاری انجام بدهند باید هزینه وکالت ایشان پرداخت بشه . حتی دوستانی که از اول فرایند وکیل داشتند هم میدونن که در این شرایط گرفتن وکیل تغییری در اینکه بشه اقدام خاصی انجام داد ایجاد نمی کنه .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-04-16 ساعت 20:09)adrina97 نوشته:  سلام دوستان

سلام دوست عزيز.شما در ابتدا بايد به سايت USCIC مراجعه كنيد در اونجا كامل مراحل كار توضيح داده شده إز مدارك لازم تااااا اينكه كجا بايد پست بشود و ....
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
فرم ds-260 همسرم رو دارم پر میکنم یه سوال برام پیش اومد
آدرس محل سکونت خودم رو کجا بنویسم. با توجه به اینکه خودم الان با پاس سفید توی ایران هستم؟
آدرس آمریکا رو بدم یا آدرس ایران رو؟ اگه آدرس ایران رو بدم بعدا برای دامیسایل به مشکل بر نمیخوریم؟
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
طبق تجربه آمریکا باشه بهتره
گرچه بعد به دامسایل نیاز هست

(2018-06-14 ساعت 23:56)makhayat نوشته:  سلام دوستان
فرم ds-260 همسرم رو دارم پر میکنم یه سوال برام پیش اومد
آدرس محل سکونت خودم رو کجا بنویسم. با توجه به اینکه خودم الان با پاس سفید توی ایران هستم؟
آدرس آمریکا رو بدم یا آدرس ایران رو؟ اگه آدرس ایران رو بدم بعدا برای دامیسایل به مشکل بر نمیخوریم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، makhayat

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان