کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه
سلام دوستان عزیز در مورد مدارکی که زمان مصاحبه باید تحویل بدهیم در ابوظبی اکثرا" اشاره کرده بودید که برکه های تکس( مالیات) اسانسر را از شما می خواهند. همسر من که در امریکاست همه مدارک ترجمه شده و تکس ها را برای nvc پست کرده است و من برای مصاحبه تکسی ندارم که ببرم آیا مشکلی پیش میاید ؟ متشکرم هر چه سریعتر پاسخ دهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، Ali.karimi
(2015-08-19 ساعت 15:41)aghigh125 نوشته:  سلام دوستان عزیز در مورد مدارکی که زمان مصاحبه باید تحویل بدهیم در ابوظبی اکثرا" اشاره کرده بودید که برکه های تکس( مالیات) اسانسر را از شما می خواهند. همسر من که در آمریکاست همه مدارک ترجمه شده و تکس ها را برای nvc پست کرده است و من برای مصاحبه تکسی ندارم که ببرم آیا مشکلی پیش میاید ؟ متشکرم هر چه سریعتر پاسخ دهید.

سلام دوست عزیز
بهتر یک کپی از تکس ریترن داشته باشید و ۲۰۱۴ باشد وچون اولین مدرک که ازتون میخوان همینه
F2B
ABD2013XXXX
PD 8/Apr/2008
Welcome letter 4/DEC/2014
Interview letter 16/JUL/2015
Interview 3 Aug
result : AP
آپدیتهای AP در سایت ابوظبی ۴ اگوست و در سایت سیس ۶،13 آگوست،19 فوریه و 21 فوریه
Clear : 21 Feb
۲۸ فوریه : تحویل پاسپورت و ۲۸،۲۹،فوریه آپدیت،۱ مارچ آپدیت و ۲ مارچ ایشود
۳ مارچ : دریافت ویزا
۱۸ مارچ ورود به آمریکا ایالت کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR
سفر نامه دوم
من بار اول نامه صورتي گرفتم و چهارماه بعدش كلير شدم و هفته بعد از اينكه كلير شدم براي بار دوم رفتم انكارا
دوشنبه ساعت ١٠:٣٠ رفتم سفارت اونجا نامه صورتي و پاسپورت خودم و همسرم رو تحويل گرفتن (فكر كنم كس ديگه اي هم ميبرد مشكلي نبود چون اصلا نگاه نكرد) فرداش يعني سه شنبه يه ايميل اومد كه مدارك رو بررسي ميكنيم و فرداي اون روز يعني چهارشنبه ساعت ١٠ ايميل اومد كه ويزاتون تو مركز پستي هست كه معرفي كرديد بريد بگيريدش البته چون تو سفارت گفت ٣ تا ٥ روز طول ميكشه من دوشنبه رفته بودم استانبول رو بگردم به خاطر همين شنبه صبح ساعت ١٠ رفتم ويزامو گرفتم، بعد از گرفتن ويزا يه ايميل اومد كه ما ويزا رو تحويلتون داديم و شماره رسيد داد
كيس f4 سفارت ankara تاريخ اقدام اوليه jul2002 تاريخ مصاحبه may2015 دریافت برگه صورتي ٩ اپديت كلير شدن sep 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: پروانه ، Tolu IR ، behjan
سلام دوستان، من خيلي به اين محيط وارد نيستم. پيشاپيش عذر خواهي مي كنم
يه سوالي داشتم در لاتاري ٢٠١٣ همسرم برنده شد و من چك خوردم، بعد هم گفتم ويزا تموم شده خلاصه اينكه همسر و دختر ٤ سالم به مدت يك ماه رفتن آمريكا و همسرم از اونجا برام اقدام كرد، اونا برگشتن و الان ٦ ماهه كه دوباره همسرم رفته، نامه ي منم اومده كه فرم ها رو پر كنيم تا در ابوظبي وقت مصاحبه بهم بدن، از اونجايي كه مصاحبه ي قبلي در ارمنستان بوده من هيچ اطلاعاتي از ابوظبي ندارم، راجع به مديكال و هتل گرفتن و كلا تمام مراحل ..... ممكنه راهنماييم كنيد؟؟؟
پاسخ
دوستان سلام
آیا کارت معافیت یا پایان خدمت باید ترجمه بشه؟ در واقع الان که در آنکارا هستم و تا مصاحبه روز دوشنبه فرصتی باقس نمونده متوجه شدم توی ایمیلی که برام فرستادن نوشتن که باید ترجمه و اصلش همراهم باشه.
فقط موندم باید الان چکار کنم. آیا واقعاً میخوان؟ یا فقط نوشتن و در عمل استفاده نمیشه؟؟؟
پاسخ
(2015-11-06 ساعت 01:12)hamiii نوشته:  دوستان سلام
آیا کارت معافیت یا پایان خدمت باید ترجمه بشه؟ در واقع الان که در آنکارا هستم و تا مصاحبه روز دوشنبه فرصتی باقس نمونده متوجه شدم توی ایمیلی که برام فرستادن نوشتن که باید ترجمه و اصلش همراهم باشه.
فقط موندم باید الان چکار کنم. آیا واقعاً میخوان؟ یا فقط نوشتن و در عمل استفاده نمیشه؟؟؟
دوست عزیز واسه آقایون از واجبات هر طور میتونی بگو واست بفرستن

شماره کیس 29xx 
تعداد کیس 2 نفر
مصاحبه 3 نوامبر ارمنستان شامل کلیرنس
?????? اندکی صبر سحر نزدیک است  ???????
پاسخ
تشکر کنندگان: hamiii ، Tolu IR ، Ali.karimi
(2015-11-06 ساعت 01:19)m.abdeahad نوشته:  
دوست عزیز واسه آقایون از واجبات هر طور میتونی بگو واست بفرستن

راستش من هرچی این مهاجرسرا رو گشتم جایی ندیدم کسی به ترجمه رسمی کارت پایان خدمت اشاره کنه.
اصل کارت همراهمه ولی متاسفانه ترجمه اش نکردم. این هم به خاطر تجربه ای هست که قبلاًدر مصاحبه داشتم. البته دانشجویی. اونموقع اصلاً از من نخواستن (در دبی) و البته بعد از 45 روز هم کلییر شدم. ولی به دلایلی نتونستم از ویزا استفاده کنم.
روی همین حساب اصلاً فکرش رو نمیکردم که ازم ترجمه ی کارت پایان خدمت رو بخوان.
هرچند فردا میرم دنبال یه راه چاره بگردم ولی این موضوع یکم نگرانم کرده.
دوستان اگر پیشنهادی دارن لطفاً دریغ نکنن.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، Ali.karimi

بنظر من پروازهاي تهران را چك كنيد ، به يك مسافر بديد بياره ، سريع روز شنبه ترجمه بشه و نهايتاً روز يكشنبه با يه مسافر ديگه از فرودگاه تحويل بگيريد ! در هر صورت مدرك مهميه براي سفارت ! البته فكر كنم حتي بعد از مصاحبه هم بتونيد ببريد ولي بالاخره ارزش اينو نداره كه خودتون برگرديد تهران بهتره كه با مسافر بفرستيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، Ali.karimi ، amir2640 ، storagemeter
سلام دوستان سال نو مبارک و امیدوارم که همیشه خوب باشید
به شکر خدا منم بعد از ۸ سال به مادر پدرم رسیدم ما ایالت کارولینای شمالی هستیم و میخوام سفرنامه کوتاهی براتون بنویسم.
از امضای من وضعیت کیس و روز و تاریخ درخواست میبینید و وقتی ویزامو گرفتم بعد از دو هفته با امریکا امدم با پرواز قطر ایرویز خیلی عالی بود کیفیت همه چیز خوب بود فقط کمی طولانی بود که ارزش داشت ۳۵ ساعت پروازم بود . هواپیما قطر از فیلادلفیا میاد فرودگاه بزرگیه و همه پرسونلش هم خوش برخوردن .اضافه بارم که داشتم چون سبزی خشک داشتم میخواستن باز کنن که من گفتم عجله دارم پرواز آخر دیر میشه فورا به من ی کاغذ دادن که قسمت بازرسی دوم مهر بزنه و برم که اونجاهم خیلی خوش برخورد بودن عکس تخمه کدو و ژاپنی بهم نشون دادن و گفتن از اینجور چیزا نداری من فقط کمی پسته داشتم و مهر زد و از زیر دستگاه رد کرد و گفت برو.خلاصه پاکتمم تحویل دادم و تو پاسم مهر زدن خوش آمد گفتن و سریع اومدم واسه پرواز آخر که هواپیما آمریکن ایرویز بود شبیه همون ایران ایر خودمون بود و بعد ۲ ساعت رسیدیم چمدونامو تحویل گرفتم تمام . امیدوارم که بقیه دوستان هم هرچه زودتر کاراشون ردیف بشه ،با تشکر فراوان از همه دوستان که منو در این مدت راهنمایی کردن.
F2B
ABD2013XXXX
PD 8/Apr/2008
Welcome letter 4/DEC/2014
Interview letter 16/JUL/2015
Interview 3 Aug
result : AP
آپدیتهای AP در سایت ابوظبی ۴ اگوست و در سایت سیس ۶،13 آگوست،19 فوریه و 21 فوریه
Clear : 21 Feb
۲۸ فوریه : تحویل پاسپورت و ۲۸،۲۹،فوریه آپدیت،۱ مارچ آپدیت و ۲ مارچ ایشود
۳ مارچ : دریافت ویزا
۱۸ مارچ ورود به آمریکا ایالت کارولینای شمالی
پاسخ
(این سفرنامه 1 سال پیش هست)
من دسته F1 بودم و ‎2015‎ بعد از 8 سال نوبتم شد. یک ماه قبل از کارنت شدن نامه مصاحبه اومد و من همون ماه کارنت شدن مصاحبه ایروان داشتم.
روز 2 شنبه مصاحبه بود، من به هر دو دکتر ایروان ایمیل زدم، هر دو گفتن دو روز کاری وقت لازم دارن. 5 شنبه تعطیل رسمی در ایروان بود اما دکتر کریستین که منشی فارسی زبان دارن گفتن کار می کنن و جواب جمعه بهم می دن اما اون دکتر گفتن 5 شنبه تعطیلن و 4 شنبه باید بیام. البته گزینه دیگه این بود که جمعه مدیکال برم و بعد 2شنبه بعد از مصاحبه جواب مدیکال رو در صندوق سفارت بندازم که من ترجیح دادم در زمان مصاحبه مدارکم کامل باشه برا همین 5شنبه با دکتر کریستین ساعت 11 وقت گرفتم.
ساعت 4 صبح فرودگاه ایروان رسیدم (پرواز من از اروپا بود) صرافی باز بود کمی پول تبدیل کردم برای ویزای ورود و مدیکال و کمی بیشتر برای تاکسی ها. من فرم ویزا رو قبلا پر کرده بودم و خیلی معطلی نداشت اما موقع چک کردن پاسپورت افیسر خیلی با دقت پاسپورتمو بررسی کرد تک تک صفحات و بعد هم کارت اقامت اروپا رو دید و کمی اینجا معطلم کردن وقتی از اینجا رد شدم همه چمدوناشونو برداشته بودن و من از مامور فرودگاه پرسیدم چمدون من که پروازم 1 ساعت پیش نشسته کجاس که یه جا تو سالن کناری بود! بعد وارد سالن فرودگاه شدم یک تاکسی گرفتم کرایه تاکسی تا تقریبا همه شهر ‎3000 4000‎ تا میشه که من متاسفانه اینقد معطل شده بودم و خسته بودم که اصلا حواسم نبود چک کنم . خیلی بیشتر مجبور شدم بدم! هتل من هتل سیلاچی بود که تقریبا هتل خوبی بود و حدودا 10 دقیقه پیاده روی تا میدون جمهوری بود. حدود 6 صبح به هتل رسیدم، نصف روز بیشتر پول می دی و می تونی اتاق رو زودتر تحویل بگیری. هتل صبحانه هم داشت بعد از صبحانه تو شهر تقریبا از هر نقطه ای به هر جا تاکسی بگیرید حداکثر ‎1000‎ می شه البته اینجوری که خونده بودم از بقیه پست ها تاکسی ها با تاکسی متر کمتر می شه من بیشتر چک می کردم بیشتر ‎1000‎ نخوان!
5شنبه حدود ساعت 10 برای مدیکال رفتم. وقتم ساعت 11 بود. چون تعطیل رسمی بود بیمارستان خیلی خلوت بود. یکم چرخیدم تا منشی دکتر حدود ‎10:30‎ اومدن. منشی خانم لوسی فارسی صحبت می کنن، یک سری سوالات کلی همون اول پشت در اتاق پرسیدن مثلا عملی تا حالا انجام دادی، قرصی هست که هر روز بخوری، تاتو داری، سیگار می کشی و ‎....‎ تقریبا ساعت 11 داخل اتاق دکتر رفتم. فشار، نبض، قد، وزن، تست چشم یک خانم دیگه گرفتن. بعد دکتر پرسید آبله مرغون گرفتم یا نه؟ که من بچگی گرفته بودم، اینکه آیا سفر جایی رفتم؟ گفم همون کشور های اروپایی و چند تا رو گفتم، پرسیدن غیر از اروپا؟ گفتم نه. من فقط ترجمه واکسن ها با کپی از 9 سال قبل که خونوادم گرفته بودن اون زمانو داشتم و جدیدا چیزی نگرفته بودم اصلا کارت واکسن هم نداشتم. دکتر چیزی نپرسید از اصل کارت و چیزی هم در مورد قدیمی بودن ترجمه تگفت و واکسن خاصی نزد بهم. البته واکسن ها هم کامل بود ام ام آر، هپاتیت و ‎... .‎ بعد هم معاینه کلی کرد. بعد مبلغ ‎37000‎ درام نقدی گرفتن و 2 تا برگه داد گفتن برم پایین برای عکس قفسه سینه و آزمایش خون و این برگه ها رو نشون بدم. اینجا منشی دکتر کمک کردن و نشون دادن برای عکس کجا باید برم چون بیمارستان خیلی خلوت بود و اصلا کسی نبود بپرسی کجا باید بری. عکس هم همون موقع گفتم و ‎8000‎ تا هم اینجا دادم بعد رفتم برای آزمایش خون ساختمون پشتی. اونجا هم هیچکس نبود رفتم طبقه بالا و مسئولش رو صدا زدم بیاد آزمایش بگیره. خلاصه خیلی کار مدیکال خوب و سریع انجام شد. بعد برگشتم هتل. شب میدان جمهوری رفتم که جالب بود.
جمعه رفتم جواب آزمایش رو گرفتم یه پاکت در بسته برای سفارت و یک برگه و سی دی برای خودتون. اینجا هم خیلی سریع کارم تمام شد. بعد از جواب مدیکال پیاده تا ایروان مال پیاده رفتم، پیاده روی مسیر خیلی چیز جالبی نبود و خیلی خیلی هم هوا گرم بود.
شنبه و یکشنبه کار خاصی نکردم یکم اطراف گشتم، از هتل تا میدان جمهوری پیاد رفتم و بعد م به سمت ‎cascade.‎ تو مسیر ‎swan lake‎ هم جالب بود.
2شنبه اول وقت سفارت رفتم، دم در سفارت اسمتون تو لیستشون هست چک می کنن و وارد می شین. وارد ساختمون موبایل دوربین و وسایل الکتریکی باید تحویل بدین و همین جور خوراکی. دو تا باجه برای تحویل مدارک ایرانیا بود، اونجا شماره ای نمی دن خودتون باید بدونید به چه ترتیبی اومدین وقتی می گن شماره 1 کسی که اول اومده میرن باجه و به همین ترتیب. به فارسی شماره ها رو صدا می کنن و به اون ترتیبی که سفارت اومدین می رید پشت باجه و مدارکو تحویل می دین.
خانمی که پشت باجه بود فارسی بلد بود و مدارک اسپانسر شناسنامه و بقیه مدارک که تو لیست برام فرستاده بودن. البته تو لیست رزومه هم به من گفته بودن که اینجا نخواستن، یک شماره تلفن ارمنستان هم ازتون می خواد، هتل سیم کارت داده بود و من همونو دادم. بعد از تحویل مدارک منتظر می شینید تا اتاق کنسول صدا کنن. تو اتاق آقای میانسالی بود خوش برخورد که گفت دست راستو بالا ببر و از روی متن انگلیسی یا فارسی هر کدوم می خوای بخون. بعد چند تا سوال خیلی کوتاه پرسید اسپانسرت کیه، بابات کجاس مامانت کجاس چرا آمریکا می خوای بری و تقریبا همین. بعد گفت تماس می گیریم باهات.
فرداش ساعت 9 تماس گرفتن که ویزات آمادس. با کپی پاسپورت می رین سفارت و دم در اسمتونو چک می کنن و می رید تو و همون مراحل قبلی.
در کل همه چی خوب بود و جایی اذیت نشدم. حتی من چندین سال قبل با خونواد ترکیه رفته بودم برای مدیکال خیلی سخت گرفتن با اینکه همه چیو پاستور چک کرده بودن باز یکی دو تایی واکسن زدن اما اینجا با اینکه من کارت اضلی واکسنو نداشتم ترجمه ای هم که داشتم مال 9 سال پیش بود و جدیدا هم اصلا هیچ واکسنی نزده بودم هیچ ایرادی نگرفتن.
برای چهارشنبه هم بلیط برگشت گرفتم. یکم تو فرودگاه اذیت شدم، چون اروپا زندگی می کنم و بلیطم برا اروپا بود خیلی چک کردن ‎100‎ بار کارت اقامتمو دیدن، ویزای آمریکا رو چک کردن، پاکت زرد سفارتو دیدن!! خیلی معتلم کردن و برخوردشون یکم اذیت کننده بود.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، mohamadrezaaa ، farrokh33
سلام دوستان. ممنون از مطالب مفیدتون

پرونده من F2A هست. تشکیل پرونده 2015 سپتمبر . میخوام بدونم دقیقا تاریخ ویزا بولتن از کدوم تاریخ حساب میشه؟
تاریخ نامه NVC WELCOME هم 2016 MAY خورده
پرداخت ها هم بعد از این تاریخ انجام شده و مدارکم هم ارسال شده
ولی نمیدونم کی باید منتظر وقت سفارت باشم ! ممکنه راهنماییم کنین. دقیقا چه تاریخی تو ویزا بولتن مد نظره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-02 ساعت 19:50)marryass نوشته:  سلام دوستان. ممنون از مطالب مفیدتون

پرونده من F2A  هست. تشکیل پرونده 2015 سپتمبر . میخوام بدونم دقیقا تاریخ ویزا بولتن از کدوم تاریخ حساب میشه؟
تاریخ نامه NVC WELCOME  هم 2016 MAY  خورده
پرداخت ها هم بعد از این تاریخ انجام شده و مدارکم هم ارسال شده
ولی نمیدونم کی باید منتظر وقت سفارت باشم ! ممکنه راهنماییم کنین. دقیقا چه تاریخی تو ویزا بولتن مد نظره ؟

تاریخ تشکیل پرونده حساب میشه ، 2015
جدول final action رو چک کنید (15AUG15) یعنی تا 15 آگوست 2015 دعوت به مصاحبه دارند
در واقع اونایی که یک ماه جلوتر از شما بودن وقت مصاحبه دارند اگه این دفعه سپتامبر رو هم اعلام کنند شما نامه مصاحبتون میاد
پاسخ
تشکر کنندگان: marryass
سلام به دوستان

من دیروز از سفر ترکیه و انجام مصاحبه اومدم
خواستم سفر نامه بنویسم و دوستان رو در جریان کار قرار بدم ولی به دلیل اینکه قبل از سفر در قسمت مصاحبه در ترکیه مطلب گذاشتم و مدیران اجازه
درج آن را ندادند از نوشتن سفر نامه منصرف شدم
اگر این مطلب اجازه درج پیدا کرد و دوستان سوالی داشتن پیام بزارن و من راهنمایی میکنم
این یک وظیفه است.
پاسخ
تشکر کنندگان: akimomon
سلام
میشه بگید تا الان ویزا گرفتید اگر نه, تو چه مرحله ای هستید
می خوان بدونم تو سال 2018 اصلا کسی ویزا گرفته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='باب' pid='767202' dateline='1515820896']
سلام به دوستان

من دیروز از سفر ترکیه و انجام مصاحبه اومدم
خواستم سفر نامه بنویسم و دوستان رو در جریان کار قرار بدم ولی به دلیل اینکه قبل از سفر در قسمت مصاحبه در ترکیه مطلب گذاشتم و مدیران اجازه
درج آن را ندادند از نوشتن سفر نامه منصرف شدم
اگر این مطلب اجازه درج پیدا کرد و دوستان سوالی داشتن پیام بزارن و من راهنمایی میکنم
این یک وظیفه است

سلام
موفق باشيد
من براي مادرم اقدام كردمبيست روز ديگه وقت مصاحبه دارن
ميشه در مورد واكسنها كه چي زديد و كجا زديد و اينكه از كجا تور انكارا گرفتيد منو راهنمايي كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان