کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه
(2015-01-17 ساعت 01:02)مهتاب 83 نوشته:  سلام دوستان من کیس f4 هستم و بطور خلاصه سفر نامه خودم را به اطلاع عزیزان میرسونم تا کمی برای دوستان کمک باشه من 3 روز قبل پرواز به دوبی از new medical center برای 3 شنبه 4 بعد از ظهر وقت گرفتم و با ملیکا هم برای سفارت هماهنگ کردم پرواز ما 3 شنبه 7:30 صبح با ماهان بود که ساعت 4 صبح حرکت کردیم و1 ساعت بعد رسیدیم وطبق معمول دادن بار و گرفتن ارز و بعد هم که پرواز خوب و به موقعی داشتیم که 1:55 دقیقه طول پروازمون بود در فرودگاه کمی پول چنج کردیم بعد با ترانسفور هتل که دنبالمون امد البته چون مسافر دیگه ای هم داشت کمی طول کشید تا بلا خره بعد 1 ساعت منتظر در فرودگاه بسمت هتل حرکت کردیم ساعت 1 رسیدیم هتل نفری 10 درهم برای مالیات هتل میگیرن که ما 20 درهم دادیم و فرمی هم داد که اگر اینترنت یا شام و.....میخواین که ما فقط همون صبحانه و ناهار را خاستیم بعد از تحویل گرفتن اتاق رفتیم رستوران هتل برای ناهار ضمنا لیدر هم زنگ زد هتل خودشو معرفی کرد و گفت اگه کاری داشتین این شماره من زنگ بزنین من هم پرسیدم مسیر هتل تا بیمارستان چقدر راهه گفت با تاکسی 15 دقیقه باید اینجا از( سیامک ع)تشکر کنم که ادرس دقیق را در تاپیک خودش نوشته بود من هم تمام ادرسها و تلفنهای وحتی جاهای دیدنی دوبی را همراه داشتم خلاصه همراه همسرم به سمت ایستگاه مترو ابوهیل که بیمارستان بود حرکت کردیم هوا عالی بود و ما پیاده با ادرسی که داشتیم 1 ساعته رسیدیم بیمارستان ساعت 3/5 مدارک را دادم پذیرش بعد چند دقیقه 2 تا فرم دادن که پر کنیم که ادرس و کد پستی خودمون و اسپانسر را بنویسیم فراموش نکنید دوستان همه مدارکتون همراهتون باشه راستی فراموش کردم بگم که ما داشت یادمون میرفت پاسپورت را از هتل بگیریم که هتل قانونشون اینه که باید مبلغی را بدی بطور امانت تا پاسپورت را تحویلتون بده که 100 درهم امانت گذاشتیم بهر حال در بیمارستان بعد از پر کردن فرمها صدا کردن برای اندازه قد و وزن و معاینه چشم و سوالات مربوطه که عینک داری یا قرصی مصرف میکنی بعد گرفتن خون و عکس از قفسه سینه برای معاینه میری خدمت دکتر شوکلا که سوالات زیادی از شما میپرسه اینکه سیگار میکشی بیماری داری جراحی کردی دارویی مصرف میکنی و....... البته فارسی حرف میزنه وبعدمعاینه از نوک سر تا نوک پا شروع میشه معاینه چشم .گوش دست .پا و....... البته خانم دکتری هم هست که برای معاینه خانمها هست بعد هم به شما میگن که فردا 8شب نتیجه را بیا بگیر که ما این مراحل را طی کردیم و 3 ساعت طول کشید 7/5 به سمت هتل براه افتادیم پیاده بقدری هوا خوب بود که ما هم از این فرصت استفاده کردیم پیاده روهای پهن بدون چاله یکدست نور خیابانها عالی البته برای کسانیکه اهل ورزش و پیاده روی هستند پیشنهاد میکنم بهر حال ساعت 8/5 رسیدیم هتل و در لابی خوردن چای واقعا لذت بخش بود برای روز 4 شنبه هم صبح دیدن از دی تو دی هر دو شعبه که به هتل ما 10 دقیقه پیاده راه بود کمی هم خرید و برای ساعت 3 هم رفتیم دوبی مال که واقعا دیدنیه رقص فواره ابها.پاتیناژ.اکواریوم که البته کمی دوره که هزینه تاکسی رفت 30 درهم شد برگشت که ترافیک بود 40 درهم شد ولی ارزش دیدن داشت .ساعت 8بیمارستان بودیم جواب را گرفتیم برگشتیم هتل یک تماسی هم با ملیکا گرفتیم و قرار را برای ساعت 5 صبح گذاشتیم و من همه مدارک را شب در دو پوشه جدا اماده کردم و زنگ موبایل را همسرم برای ساعت 4 تنظیم کرد با این حال من نتونستم بخوابم کمی استرس داشتم ولی بعد از برگشتن از سفارت فهمیدم که چقدر بیخودی نگران بودم صبح ملیکا که خیلی هم وقت شناسه امد دنبالمون و بعد دنبال دو خانم دیگه هم رفت شدیم 4 نفر حدود 6/5 صبح جلو سفارت نفر اول بودیم بعد نیم ساعت 1 افیسر امد ما را راهنمایی کرد که گذرنامه هامون و پرینت وقت مثاحبه را تحویل باجه بدیم بعد داخل سلن شدیم شماره دادن و یکی یکی از رو شماره صدا میکردن نوبت ما شد که از ما هیچ مدرکی بجز 2 عکس جدید و تکس و مالیات اسپانسر چیزی نخاستن اینهمه مدرکی که ایمیل زدن و ما ترجمه کردیم کلیم هزینه کردیم همه را برگردوندیم فقط تکس اسپانسر و عکس جدید خودمون را گرفتن بهر حال برای انگشت نگاری در باجه دیگه صدا کرد که انجام دادیم و بعد چند دقیقه دوباه صدا کردن که وارد اتاقی شدیم برای قسم خوردن و چند سوال که بعد از سلام و احوالپرسی کفت دست راست بالا وقسم بخورید که تمام این سوالات را درست جواب دادین ما هم قسم خوردیم و از همسرم که کیس اصلی بود پرسید که شغل اسپانسرتون چیه ؟چه دوستانی یا فامیلی در آمریکا دارین؟شغل خودتون چیه؟و همینطور شغل منو پرسید وبعد گفت هر دو شما ok هستین و 1 برگه ابی که فقط با ماژیک روی سایتی را کشیده بود گفت تا 3 ماه دیگه ویزاتون اماده هست شمارتون رو از روی سایت ببینید ودارکمون هم کامل بود فقط چون من و همسرم شغل دولتی داشتیم این برگه نسیبمون شد ولی خانم های همراه ما که خانه دار بودن روز 3 شنبه ویزاشون اماده میشه که باید از سفارت برن بگیرن عزیزان جای هیچ نگرانی نیست چون قبلا همه چیز بررسی شده سعی کنید استرس نداشته باشین اگر سوالی داشتین در خدمتم جواب بدم در ضمن ملیکا نفری 150 درهم برای ابوظبی میگیره و اینکه فرودگاه هر 100 دلار را 363 درهم در 13 ژانویه چنج کرد اگر اشتباه نکرده باشم در اینجا باز از تمام دوستانی که منو راهنمایی کردن و به سوالاتم جواب دادن ممنونم و برای تمام دوستان مهاجر سرا ارزوی سلامتی و موفقیت میکنم
من نیز همین سیر را طی کردم ..پس به منتظران کلیرنس پیوستید اون هم با توجه به تاریخچه درست میشه و هورایی بزرگ میکشید با آرزوی موفقیت شما
F4 category P.D 23Jan2002 Interview َAbd 06Nov2014 Waiting ForA.P Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، sam11 ، Alisalimi ، msar ، Tolu IR
در مصاحبه ابوظبی:
1.آزمایشات جهت تایید مدیکال را اصولا در دبی انجام می دهندیا در NMC که هندی هستند یا در پلی کلینیک که ایرانی و مصری و هندی هستند حداقل سه روز قبل وبعدپرونده با عکس رادیولوژی را در پاکت دربسته به شما می دهندهمراه با خلاصه واکسیناسیون شما. اما پرونده واکسن را به سفارت نمی دهیدبلکه نزد خودتان نگه می دارید برای آینده.مدیکال هر نفر در پلی کلینیک سیصد درهم آب می خورد البته منهای هزینه واکسن.

2. هر واکسنی که زده باشید باز یک واکسن نزده پیدا می کنند تا دویست درهم بابت آن شارژ شوید! با این همه سعی کنید هر واکسنی ضروری ست در پاستور بزنید.
3.روز قبل از مصاحبه هتل Aloft را در ابوظبی رزرو کردیم نزدیک سفارت بود البته نه اینکه دربش رو به سفارت باز شود پنین هتلی من ندیدم .شبی چهارصد وخرده ای درهم و کم وکسری نداشت و با تاکسی هفت دقیقه یا کمی بیشتر.

4.صبح زود ساعت حداکثر هفت درب سفارت بودیم با کوله باری از مدارک. نفر سوم بودیم .هشت ونیم درها باز شد از گیت یا گیت هایی عبور کردیم و شماره گرفتیم و نشستیم تا آنکه صدا زدند.از پشت باجه مدارک را تحویل دادیم. شما تنها مدارکی را که درخواست می کنند به آنها می توانید بدهید مثلا من اعلام آمادگی کردم برای مدارک Bank statement یا ترجمه ی Asset که همراهم بود اما با تکان دادن سر به من نشان داد که هیچ یک به درد نمی خوردو فقط دارایی و تکس ریترن اسپانسر مهم است و من افسوس از هزینه ترجمه!

5.بعد انگشت نگاری شدیم. بعد مصاحبه شدیم در اتاقی. که خود بهتر می دانید.سلام و احوالپرسی. مودبانه و گرم.به زبان فارسی باید حرف بزنید. سوگند خوردن. شغل؟ محل کار؟ سربازی؟ و بعد کمی تفکر و بعدتحویل پاسپورتهاو برگه آبی و اینکه چک کنید سایت را ...خیلی سریع

6. بیرون تادویست یا بیشترشماره داده بودند!
یادم رفت بگویم دو نفر جلویی ما درب سفارت دو خانم بودند برنده لاتاری هر دو همان روز یک ضرب شدند خدا بدهد شانس آقا..http://www.mohajersara.com/images/smilies/wink.gif
پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n ، Iaccept ، sam11 ، radman87 ، msar ، Tolu IR
میشه بفرمایید pd شما کی بوده؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Tolu IR
سلام دوست عزیز ما برای ژانویه که مصاحبه داشتیم بدون زدن واکسن نفری حدودا 550 درهم به کلینینک هندی ها در دبی دادیم شما خوب دادین نفری 300 درهم شانس اوردین امیدوارم بیشتر از این نشه اگه مدیکال مجدد بخوان که سخته نمی دونم یعنی برای تکرار مدیکال باز باید همین مبلغ را بدیم دوستان لطفا راهنمایی کنن ممنون
پاسخ
(2015-02-01 ساعت 01:45)پروانه نوشته:  میشه بفرمایید pd شما کی بوده؟ممنون

PD 27Jan2002
مصاحبه 06Nov2014
پاسخ
لطفف کردید پاسخ دادید ممنونم
پاسخ
با سلام خدمت دوستان براى آنكارا چه هتلى را پيشنهاد مى كنيد با توجه به اينكه يك پسر 5 ساله دارم

و با همسرم هستم و مصاحبه ما اخر فروردين هست اطلاعات كافى از هتلها دارم ولى نمى دونم كدام

بهتر هست و از چه آژانسى بگيرم ويا پيشنهاد ميكنيد به اين ليدر ترك عباس آقا همه چى را بسپارم

ممنون ميشم راهنمايى كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Alisalimi ، msar ، Tolu IR
سلام من چهارشنبه مصاحبه داشتم ولي از اونجايي كه خيلي استرسيم شنبه وقت دكتر گرفتم، كه اين بزرگترين اشتباهم بود جواب دكتر خيلي سريع حاضر ميشه بايد دوشنبه وقت ميگرفتم. شنبه رفتم دكتر واكسن ابله مرغون رو به همه مي زد. من ام ام ار رو بچگيم زده بودم به من دوباره زد به همسرم كه تازه پاستور زده بود ام ام ار رو نزد. پول دكتر ما دوتا شد ٦٦٠ دلار.
چهارشنبه ساعت ٨ صبح وقت داشتيم ٧:٤٥ اونجا بوديم كه با يك صف طويل روبرو شديم ٨:٤٥ رفتيم داخل هموم موقع مدارك رو ازمون گرفتن ولي ١٠:٤٥ رفتيم مصاحبه حتي بعد كسايي كه ٩:٣٠ وقت داشتن٠ مصاحبه هم سه تا سوال بيشتر نبود: خواهرتون كجاست و چي كارست؟ شما مدرك تحصيليتون چيه؟ چي كار ميكنيد؟ تموم
بعدشم گفت قبل از اينكه راجع به پرونده شما نظر بدم بايد بيشتر بررسي كنم كه ٤ تا ٦ ماه طول ميكشه. برگه صورتي رو داد گفت تو سايت چك كنيد
كيس f4 سفارت ankara تاريخ اقدام اوليه jul2002 تاريخ مصاحبه may2015 دریافت برگه صورتي ٩ اپديت كلير شدن sep 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n ، Alisalimi ، radman87 ، sib 24 ، smpf ، Tolu IR
(2015-05-09 ساعت 11:36)montazerf4 نوشته:  سلام من چهارشنبه مصاحبه داشتم ولي از اونجايي كه خيلي استرسيم شنبه وقت دكتر گرفتم، كه اين بزرگترين اشتباهم بود جواب دكتر خيلي سريع حاضر ميشه بايد دوشنبه وقت ميگرفتم. شنبه رفتم دكتر واكسن ابله مرغون رو به همه مي زد. من ام ام ار رو بچگيم زده بودم به من دوباره زد به همسرم كه تازه پاستور زده بود ام ام ار رو نزد. پول دكتر ما دوتا شد ٦٦٠ دلار.
چهارشنبه ساعت ٨ صبح وقت داشتيم ٧:٤٥ اونجا بوديم كه با يك صف طويل روبرو شديم ٨:٤٥ رفتيم داخل هموم موقع مدارك رو ازمون گرفتن ولي ١٠:٤٥ رفتيم مصاحبه حتي بعد كسايي كه ٩:٣٠ وقت داشتن٠ مصاحبه هم سه تا سوال بيشتر نبود: خواهرتون كجاست و چي كارست؟ شما مدرك تحصيليتون چيه؟ چي كار ميكنيد؟ تموم
بعدشم گفت قبل از اينكه راجع به پرونده شما نظر بدم بايد بيشتر بررسي كنم كه ٤ تا ٦ ماه طول ميكشه. برگه صورتي رو داد گفت تو سايت چك كنيد

ای بابا !! دوست عزیز امیدوارم که زودتر اسمتون توی سایت بیاد !
شما شغل دولتی داشتید ؟ دلیل خاصی داشته که چک خوردین؟ قبلن میگفتن از سه هفته بعداز مصاحبه سایت رو چک کنین ! به شما چه دیر گفته !
ایشالا زود انجام میشه کارتون
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: Alisalimi ، sib 24 ، smpf ، Tolu IR ، milad_magnet
نه شغل دولتي نداشتيم شوهرم سربازي هم نرفته بود معافيت كفالت داشت
كيس f4 سفارت ankara تاريخ اقدام اوليه jul2002 تاريخ مصاحبه may2015 دریافت برگه صورتي ٩ اپديت كلير شدن sep 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n ، smpf ، Tolu IR
(2015-05-09 ساعت 14:57)montazerf4 نوشته:  نه شغل دولتي نداشتيم شوهرم سربازي هم نرفته بود معافيت كفالت داشت
با سلام
من هم کیس F4 و Sep 2002 هستم . محل مصاحبه آنکارا .
اسم هتل و اداره پستی که انتخاب کردید چی بود .ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Tolu IR
راستش ما هتل از ايران رزو نكرده بوديم همينطوري رفتيم اونجا يه هتل اسمش هتل ارگم بود ولي خوب نبود راضي نبوديم
اداره پست هم يني شهير انتخاب كرده بوديم
پاسخ
تشکر کنندگان: mrb ، smpf ، Tolu IR
حذف شد[font=Courier]SadSad[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: smpf
در مورد آزمایشهای پزشکی
درخواست تجربه شما از معاینات پزشکی در دبی و یا ابوظبی
با سلام
می بخشید اگر پیغام من تکراری است - بخاطر عجله در کار است.
من و همسرم 15 جولای نوبت مصاحبه داریم در ابوظبی - دوستانی که تجربه مراجعه به دکتری در دبی و يا ابوظبی با کارت واکسن بین المللی پاستور دارند لطفا ما رو از تجربیاتشون آگاه کنند!
اصلآ نمی دونیم چطوری باید کار را پیش برد. با کدام دکتر وقت بگیریم. آیا واکسن های با مدرک انسیتیتو پاستور مورد قبول است یا نه؟
ممنون همگی
ضیاء
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Tolu IR
سفرنامه ها بسيار عاليه،منتها خيلى خوندم و چشم درد گرفتم ولى نتونستم بفهمم كسانيكه يك ضرب ويزا گرفتن چند روز پروسه كاريشون طول كشيده،مثلا دوشنبه رفتن مصاحبه و ويزا شدن چه زمانى پاكت زرد رو تحويل گرفتن،از روز مصاحبه تا تحويل پاكت زرد چند روز بوده؟

بنابر اين ظاهرا كاغذ زرد يعنى اوضاع مساعد نيست كاغذ آبى يعنى كار ٤ ماه ديكه طول ميكشه و كاغذ صورتى يعنى مصاحبه شنونده ويزا شده?
دسته بندى F2a
ارسال مدارك ٣١/٠١/٢٠١٣
اپروو ٢٢/٠٧/٢٠١٣
پرداخت آنلاين ٨٨$ و ٢٢$ در تاريخ ٠٩/١٢/٢٠١٣
نامه تكميل پرونده ١٧/٠٧/٢٠١٥
نامه مصاحبه ٠٧/٠٨/٢٠١٥
تاريخ مصاحبه استكهلم ٠١/٠٨/٢٠١٥
نقص مدرك ٠١/٠٨/٢٠١٥
بلاتكليف و معلق?
من همون sepideh IR هستم
من عاشق راديو شمرون هستم?
پاسخ