کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
n.o نوشته: يه سؤال ديگه اينكه شما مدركي براي شركت در GRE به آموزش نشون ندادين؟فقط گفتين ميخواين.....
يا بايد برگ ثبت نامي چيزي ببريم..... يه چيز ديگه ام اينكه گذرنامه شما موقت يا.....چند ماهه دادن؟

مرسي

همونجور که توی پست هاب قبلی گفته شد، بستگی به آموزش دانشکده تون و روابط شما با اونا داره.
یه سری جاها میخوان، یه سری ها هم نـــــه.
نوشتم که فقط نامه دانشگاه رو گرفتم. هنوز وزارت علوم=> نظام وظیفه=>اداره گذرنامه نرفتم.
هرچند بعید هم نیست که وزارت علوم برگه ثبت نام رو بخواد.

نقل قول:یکی بگه این کارنت شدن یعنی چی!

در ضمن من که پریروز نامم رسیده تا کی وقت دارم بفرستمش Smile

اول از همه به رسم مهاجر سرایی ها: تبریک Wink
به طور خلاصه ، کارنت شدن یعنی نوبت پروندتون برای مصاحبه تاریخ گذاری شده و در آن تاریخ باید به سفارت مربوطه جهت مصاحبه و پرداخت $ مراجعه کنید.
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
تشکر کنندگان:
سلام
مگه برای ارسال فرم اول پاس نمیخواد؟
اون دوستی که برا امتحان GRE اقدام کرده چطور فرم پست کرده؟
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
مگه برای ارسال فرم اول پاس نمیخواد؟
اون دوستی که برا امتحان GRE اقدام کرده چطور فرم پست کرده؟

چه فرمی منظوره شماست؟ لطفا واضح تر بفرمایید.
اگه مرتبط با GRE هست که تا کنون ثبت نام نکردم.
"به قصد" GRE پاس میگیرم ولی ...Rolleyes
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
تشکر کنندگان:
یه سوال دارم ! معافیت کفالت رو چی باید نوشت توی فرم ؟
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان ،

در موردی که شخص برنده شده در لاتری ، دارای کارت پایان خدمت ، بدون رفتن به سربازی به علل ویژه باشه ( مانند معافیت زمان صلح ) ، این مورد رو در

کادر مربوط به سربازی چگونه باید عنوان کرد ؟

yes باید زد یا no ?

و توضیحاتش رو کجا باید مرقوم کرد .

با تشکر .
تشکر کنندگان:
من در روز یکشنبه این هفته (14/4/88) به نظام وظیفه رفتم و این سوالا رو از ستوان دوم جواد حیدری(سالن 5- اتاق65) کردم. شاید براتون جالب باشه:

-هر دانشجو هر ترم چند بار میتونه خارج بشه؟
جواب: یک بار در هر ترم [ولی تحقیقات خودم نشون داده که یکبار برای زیارتیه ولی هرچند بار که دانشکده برای زبان یا سفر علمی نامه بده، مشکلی نداره]

- اگه کسی پاس گرفته باشه و از کشور خروج پیدا نکنه، حق خروجش برای اون ترم میسوزه؟
جواب: خیر

- جهت صدور کارت واکسیناسیون بین المللی نیاز به پاس هست. آیا پاس بدون مهر خروج هم صادر میکنید که نه هزینه مهر (45/000 تومان) رو ندیم هم، حق خروج اون ترممون نسوزه ؟
- جواب: خیر. همه پاس ها با مهر اند. باید بهونه سفر بیارید،وثیقه بزارید و نرید !

به قولی یکی از دوستای Applyabroad:
موفق باشید، این یک دستور است.... Wink
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
تشکر کنندگان: amirhomayoun
Radian نوشته: با سلام خدمت دوستان ،

در موردی که شخص برنده شده در لاتری ، دارای کارت پایان خدمت ، بدون رفتن به سربازی به علل ویژه باشه ( مانند معافیت زمان صلح ) ، این مورد رو در

کادر مربوط به سربازی چگونه باید عنوان کرد ؟

yes باید زد یا no ?

و توضیحاتش رو کجا باید مرقوم کرد .

با تشکر .

SOMEBODY ?
تشکر کنندگان:
سلام...
همسر من پارسال زیارتی از کشور خارج شد برای مصاحبه و ما رفتیم ترکیه و از اونجا رفتیم سوریه که فقط مهر ورود بخوره و وثیقه رو هم دادن... چون مهر خورده بود...

بیتا...
کسی نامبر من: 2008as51xx
دریافت نامه اول : may 2007
تاریخ مصاحبه: january 2008
کلیرنس: بعد از 90 روز تقریبا
ورود به آمریکا: july 2008

وبلاگ: aadama.persianblog.ir
تشکر کنندگان:
سلام
اسیه به نظر من فقط معافی را بنویس دیگه دلیلی نداره نوع معافی راهم بنویسی حالا اونها ممکنه فکر کنند شما کفیل کسی هستی وووووووووووووو افرادی به شما وابستهاند و از اینجور برنامهها!معافی هم میشهexemption
اما رادیان شما اگر سربازی نرفتی که باید خب راستشو بنویسی که میشه no
اما اگه کارت پایان خدمت داری و میخوای خیلی صادقانه برخورد کنی که یک کاغذ به عنوان پیوست درست کن و نحوه سربازی رفتنت را به انگلیسی تایپ کن و به فرمها با یک گیره متصل کن
به هر حال در زمان مصاحبه حتما کارت سربازیتو ببر و ترجمه اش را هم ببر
تشکر کنندگان: Radian
سلام،

به مشمولین و دانشجویان فقط پاسپورت زیارتی میدهند.

از بین دوستان کسی میداند که آیا سفارت آمریکا در سوریه و یا عراق کارهای پزشکی و FBI چک را انجام میدهد؟ و ما میتوانیم جهت انجام مصاحبه و گرفتن ویزا به سوریه و یا عراق برویم؟
تشکر کنندگان:
کامران توکلی نوشته: سلام
اسیه به نظر من فقط معافی را بنویس دیگه دلیلی نداره نوع معافی راهم بنویسی حالا اونها ممکنه فکر کنند شما کفیل کسی هستی وووووووووووووو افرادی به شما وابستهاند و از اینجور برنامهها!معافی هم میشهexemption
اما رادیان شما اگر سربازی نرفتی که باید خب راستشو بنویسی که میشه no
اما اگه کارت پایان خدمت داری و میخوای خیلی صادقانه برخورد کنی که یک کاغذ به عنوان پیوست درست کن و نحوه سربازی رفتنت را به انگلیسی تایپ کن و به فرمها با یک گیره متصل کن
به هر حال در زمان مصاحبه حتما کارت سربازیتو ببر و ترجمه اش را هم ببر

الان من باز هم نگرفتم .

طرف که میخواد فرم رو پر کنه ، کارت پایان خدمت در زمان صلح داره .

یعنی سربازی نرفته ، ولی کارت پایان خدمت داره . ( 50 سالشه دوستمون )

حالا ما جلوی سربازی YES رو بزنیم یا NO رو ؟
تشکر کنندگان:
من در روز یکشنبه این هفته (14/4/88) به نظام وظیفه رفتم و این سوالا رو از ستوان دوم جواد حیدری(سالن 5- اتاق65) کردم. شاید براتون جالب باشه:

-هر دانشجو هر ترم چند بار میتونه خارج بشه؟
جواب: یک بار در هر ترم [ولی تحقیقات خودم نشون داده که یکبار برای زیارتیه ولی هرچند بار که دانشکده برای زبان یا سفر علمی نامه بده، مشکلی نداره]

- اگه کسی پاس گرفته باشه و از کشور خروج پیدا نکنه، حق خروجش برای اون ترم میسوزه؟
جواب: خیر

- جهت صدور کارت واکسیناسیون بین المللی نیاز به پاس هست. آیا پاس بدون مهر خروج هم صادر میکنید که نه هزینه مهر (45/000 تومان) رو ندیم هم، حق خروج اون ترممون نسوزه ؟
- جواب: خیر. همه پاس ها با مهر اند. باید بهونه سفر بیارید،وثیقه بزارید و نرید !

به قولی یکی از دوستای Applyabroad:
موفق باشید، این یک دستور است....

من یه چیز نفهمیدم یعنی نمیشه ما همینجوری اقدام به گرفتن پاس کنیم حتی اگه از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشیم؟
رادیان
حالا که میخوای اینقدر دقیق باشه نه میتونی بلی بزنی نه میتونی نه بنویسی چون نوع پایان خدمت دوستتون خاصه اما واقعیت ماجرا اینه که دوست شما سربازی نرفته پس برای چی باید پاسخ او مثبت باشه صرف استناد به داشتن کارت پایان خدمت!
در حالیکه برای مصاحبه شوندگان نرفتن سربازی خودش یک امتیاز است در مصاحبه !
چند راه برات پیشنهاد میکنم
1-اگه من جای شما بودم مینوشتم جلوی سربازی نه و در برگ پیوستی که به فرم الحاق میکردم توضیحات کامل به انگلیسی میدادم تا شیرفهم شوند که اوضاع از چه قراره
2-اگه خیلی حساسی میتونی جلوی سربازی هیچی ننویسی نه بله و نه اری- بلکه در برگه پیوست توضیح بدهی که نرفتی سربازی
اما اینکه شما بلی بنویسی که مفهوم سربازی رفتن میده اونهم بدون هیچ توضیحی میشه حکایت اش نخورده و دهن سوخته !
اینها نظرات من در مورد سربازی است شاید سایر دوستان نظراتی دیگر داشته باشند
سوالی داشتید در خدمتم
تشکر کنندگان: Radian
سلام

یکی از دوستان دانشجو جایی خونده بودن که کارت پایان خدمت یا معافیت رو برای روز مصاحبه میخوان من عیناً متن سفارت آمریکا تو آنکارا رو اینجا قرار میدم.

Missing Documents: The National Visa Center collects documents for all files assigned to Ankara, conducts administrative processes, schedules appointments (for all files except K visas), and sends the files at the end of each month for the next month. Some files take an extended amount of time to process at NVC. Some of the applicant’s documents may have expired by the time of the immigrant visa interview. By keeping a copy of all documents sent to NVC, a quick look at them before the interview will show which ones may have expired. Police certificates and documents related to military service are NOT required from Iran.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: Sooshians
بچه ها یکی بتونه بره دنباله این قضیه که ما ها که دانشجو هستیم برای خروج یه پذریش سوری جور کنیم میشه!!
یعنی از یکی از این دانشگاهای مالزی که راحت پذیرش میدن تو مقطع لیسانس پذیرش بگریم بعد با این پذریش از کشور بریم بیرون

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان