کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
سلام امیدوارم همه اونایی که مشکل خدمت دارنم ویزاشونو بگیرن
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
دانشجويانی که مشمول هستند باید مراحل زیر را جهت اعزام و برخورداری از معافیت تحصیلی به انجام برسانند:

قبل از 6 ماه پس از فارغ التحصیلی باید پذیرش مقطع بالاتر به وزارت علوم ارائه گردد. باید جهت دریافت اطلاعات به اتاق 312 خانم اصفهانی و 326 دکتر مقیمی در وزارت علوم مراجعه نمایند. متقاضی باید جهت ارائه مدرک زبان در امتحانات زبان مانند امتحان ( MCHE( 40 SCORE (آقای مدامی اتاق 303 وزارت علوم ایران) و یا امتحان آیلتس در سازمان سنجش اقدام نمایند. وزارت علوم طبقه سوم واحد معافیت تحصیلی مشمولین مراجعه نمایند. این دسته از متقاضیان در طی 6 ماه ذکر شده باید پذیرش مقطع بالاتر را همراه با مدرک قبولی در امتحان زبان به وزارت علوم ارائه نمایند و سپس می توانند نامه معافیت تحصیلی دریافت و به اداره نظام وظیفه ارائه نمایند و پس از گذاردن وثیقه از معافیت تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور استفاده نمایند.

نحوه آزاد کردن مدارک
با ارائه کپی پذیرش ( مشروط ) به همراه کپی شناسنامه و کارت ملی و کپی نمره تافل و نامه مربوط به فارغ التحصیلی که از دانشگاه گرفته می شود ، پرونده سریعا تشکیل میشود . یکشنبه ها و سه شنبه ها شورا تشکیل می شود و مدارک بررسی می شوند. پس از تایید مدارک توسط شورا ، نامه ای به نظام وظیفه به دست شما داده می شود و وقتی وثیقه گذاشتید می توانید نامه از وزارت علوم دریافت کنید و به دانشگاه ببرید تا مدارک شما آزاد شود. لازم به توضیح میباشد که کار گذاشتن وثیقه در یک روز انجام می شود و همان روز می توانید برگردید وزارت علوم و نامه دانشگاه را دریافت نمایید.

معافیت نظام وظیفه برای آقایان
انجام خدمت نظام وظیفه یا دریافت معافیت از خدمت، جهت خروج از کشور ضروری است. در موارد خاص می‌توانید با سپردن وثیقه به مدت کوتاه از کشور خارج شوید، اما چنانچه قصد ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید، انجام یا دریافت معافیت نظام وظیفه لازم است.

دریافت گذرنامه برای مشمولین
دانشجویان مشمول نظام وظیفه که پذیرش خود را دریافت نموده‌اند، برای اینکه بتوانند اجازه خروج دائم خود را از نظام وظیفه دریافت کنند لازم است که در وزارت علوم تشکیل پرونده دهند. تشکیل پرونده در وزارت علوم هم منوط به اتمام دوره تحصیلی جاری و دریافت نامه فراغت از تحصیل است.
با توجه به این که اغلب دانشجویان سال آخر، در اواخر تیر فارغ التحصیل می‌شوند، تشکیل پرونده، دریافت اجازه خروج دائم و گذرنامه حداقل تا انتهای مرداد زمان می‌برد. این مساله باعث می‌شود تا دانشجویان زمان کافی برای دریافت ویزا را از دست داده، نتوانند در آغاز ترم پاییز در مقصد مورد نظر حضور یابند.
راهی که برای این مورد وجود دارد دریافت پاسپورت قبل از فارغ اتحصیلی و اقدام برای ویزا با استفاده از پاسپورت دریافت شده می‌باشد. به این ترتیب تا قبل از فارغ التحصیل شدن وضعیت ویزا هم مشخص شده است و می توان به سرعت برای اجازه خروج دائم از طرف وزارت علوم اقدام کرده، از کشور خارج شد.

دریافت گذرنامه در زمان دانشجویی به چند روش امکان پذیر است.

زیارت:
یکی از روش‌های دریافت گذرنامه در زمان تحصیل، رفتن به یکی از کشورهای زیارتی عربستان، عراق و یا سوریه می‌باشد. برای این منظور باید نامه‌ای را از یکی از کاروان‌های زیارتی مبنی بر اینکه دانشجو قصد سفر به یکی از این کشورها را دارد دریافت کرده، نامه را به سازمان حج و زیارت برد. در سازمان حج و زیارت بعد از تایید نامه‌ی مذکور، نامه‌ای به سازمان نظام وظیفه صادر می‌گردد تا بتوان با آن برای دریافت اجازه خروج اقدام کرد. نامه دریافتی از سازمان حج و زیارت و نامه کاروان، هر دو را با هم باید به دانشگاه برده و بر اساس آنها نامه‌ای برای خروج از کشور دریافت کرد. سپس با استفاده از نامه حج و زیارت و نیز نامه دانشگاه می توان در نظام وظیفه برای دریافت اجازه خروج اقدام کرد.

سفر علمی:
روش دیگر برای خروج از کشور، سفر علمی برای مواردی مانند شرکت در کنفرانس، ارائه مقاله، شرکت در امتحانات GRE، TOEFL و موارد مشابه است. دریافت اجازه خروج به این منظور تا حدی ساده تر از دریافت اجازه خروج برای سفر زیارتی است. برای این مورد کافی است دانشگاه را قانع کنید که می خواهید به قصد یکی از موارد ذکر شده از کشور خارج شوید. معمولاً اگر دانشجوی کارشناسی ارشد باشید، درخواست شما به سادگی تایید خواهد شد. در غیر این صورت بسته به سابقه شما در دانشگاه ممکن است به راحتی درخواست شما را قبول کنند، ممکن است به شدت سخت گیری کرده و از شما مدارک عجیبی بخواهند (مانند برگه ثبت نام در امتحان یا دعوت نامه کنفرانس) و یا اصلاً با درخواست موافقت نکنند. دلیل این مورد هم تاکید نظام وظیفه بر دانشگاهها است که برای صدور اجازه خروج دانشجویان کارشناسی دقت زیادی داشته باشد. در هر صورت بعد از دریافت نامه مربوط به اجازه خروج برای سفر علمی، می توانید نامه را به اداره نظام وظیفه برده و مراجل قرار دادن وثیقه را طی کنید. برای این نوع سفر، وثیقه به صورت 5 میلیون تومان نقد (یا ضمانت نامه بانکی) و 10 میلیون تومان چک دریافت می شود.
لازم به ذکر است که در زمان نوشتن این مطلب، ودیعه لازم برای سفر به عراق (در صورت باز بودن مرز) و عربستان ۱۵ میلیون تومان چک و ودیعه لازم برای سفر به سوریه ۱۵ میلیون تومان پول نقد می‌باشد. بنابراین در صورت امکان دریافت نامه‌ای برای سفر به عربستان و یا عراق به مراتب بهتر از دریافت نامه‌ای برای سفر به سوریه است.
1) نظام وظیفه ضمانت نامه بانکی را معادل پول نقد می داند. بنابراین در صورتی که به شما ابلاغ شد ملزم به پرداخت 5 میلیون پول نقد هستید، به این معنی است که باید حداقل 5 میلیون تومان از 15 میلیون تومان را پول نقد و یا ضمانت نامه بانکی تحویل دهید. بدیهی است که می توانید مبلغ بیشتری نقداً (یا با ضمانت نامه) پرداخت کنید و مبلغ کمتری چک بدهید (یا اصلاً چک ندهید).
اگر در تهران ساکن هستید، بعد از مشخص شدن مبلغی که باید به صورت نقد پرداخت کنید و مبلغی که باید با چک تحویل دهید، ابتدا پول نقد تعیین شده را باید توسط یک فقره چک رمزدار بین بانکی در وجه بانک سپه شعبه سرتیپ نامجو شهر تهران کد 1786 به حساب 785132 به نام صندوق قرض الحسنه قوامین واقع در خیابان انقلاب شهید نامجو واریز نمایید و رسید آن را به صندوق قرضالحسنه قوامین پایین تر از میدان سپاه تحویل دهید. سپس گواهی مربوطه را از این صندوق اخذ کرده و آن را به همراه چک به امور مالی سپاه (سالن 2) تحویل دهید. در این مرحله قسمت مربوط به امور مالی فرم خروج از کشور تکمیل خواهد شد و می توانید فرم را به سالن 5 اتاق 60 تحویل دهید تا نامه مربوط به اداره گذرنامه کل صادر شود. معمولاً روز بعد از تحویل فرم به اتاق 60 می توانید نامه مربوط به خروج از کشور خود را از اداره گذرنامه کل واقع در خیابان ستارخان، ابتدای خیابان شهرآرا دریافت کرده و با استفاده از آن از طریق پلیس +10 برای دریافت گذرنامه اقدام کنید.

منبع: study1000.com
تشکر کنندگان: N.D
تبریک به بچه هایی که کارنت شدن
خواهشن بچه ها که مشمول هستند و دارن میرن اینجا اعلام کنند چطور پاس میگیرن و از کشور خارج شدن و وقتی برگشتین اعلام کنین مشکلی نداشتین.
بگذارین بچه ها 2010 کاری کنن که 2011 استفاده کنند مثل تجربه 2009 که خیلی به کمک ما 2010 اومد.
از همکاریتان ممنون

شماره کیس: 2010AS00016XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:09-JUNE
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:09-JULY
تاریخ کارنت شدن کیس:...
تاریخ دریافت نامه دوم:...
تاریخ مصاحبه:...
تاریخ دریافت کلیرنس:...
جمع تقریبی هزینه ها:....
خواهشن بچه ها که مشمول هستند و دارن میرن اینجا اعلام کنند چطور پاس میگیرن و از کشور خارج شدن و وقتی برگشتین اعلام کنین مشکلی نداشتین.
بگذارین بچه ها 2010 کاری کنن که 2011 استفاده کنند مثل تجربه 2009 که خیلی به کمک ما 2010 اومد.
از همکاریتان ممنون

یکی از بچه های سایت یک کار جالبی کرده بود (kamyarmig)، از طریق یک نفر توی هند از یک دانشگاه پذیرش گرفته و با اون پذیرش پاسپورت گرفته و رفت برای مصاحبه، البته فکر کنم این پاس برای یک بار خروجه و ضمناً شما که سربازی شاید نتونی اینطوری پاس بگیری پس بنظرم بهترین راه همون ویزای زیارتی چون ماشاالله تو سربازی فقط به همین قضیه بها میدنSmile
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
تشکر کنندگان: N.D
دستورالعمل اخذ گذرنامه
مدارک لازم برای صدور گذرنامه

1-تهيه فرم و پوشه گذرنامه وارائه دو برگ رسيد ( اداره پست)

2- حضور متقاضي الزامي است

3- اصل و كپي كارت ملي يا كارت موقت يا تائيديه از ثبت احوال

4- اصل و كپي تمام صفحات شناسنامه

5- همراه داشتن كد پستي ده رقمي و آدرس كامل

6- فيشهاي بانك ملي به شماره حساب 2171151301007 به مبلغ 400000ريال به اداره گذرنامه و مبلغ 5000 ريال به نام عوارض شهرداري محل زندگي

7- 2قطعه عكس رنگي4*6 با زمينه سفيد براي خانمها قرص صورت مشخص و حجاب بدون روتوش بدون آرايش و تمام رخ براي آقايان بدون كلاه-كروات – عينك و زيور آلات- دوشيزگان بالاي6سال با حجاب كامل-عكس فرزندان زير5سال با پيراهن آستين دار الزامي است

8- رضايت محضري براي بانوان شوهردار و رضايت محضري پدر براي فرزندان كمتر از18سال

9- اصل طلاقنامه براي خانمهاي مطلقه با كپي

10- اصل و كپي گواهي فوت يا شناسنامه باطله متوفي براي بانواني كه همسرشان فوت كرده است

11- ارائه گذرنامه مربوط به چند سال گذشته(سال1374وپس ازآن)با كپي از10صفحه اول و آخرين ورود و خروج

12- اصل كارت پايان خدمت(ضرورت و احتياط) يا معافيت براي آقايان و كپي آن

13- ارئه اصل نامه حفا براي پرسنل شاغل در نيروهاي مسلح و بازنشسته شدگان زير5سال پس از تائيد و ممهور به مهر دبيرخانه اداره گذرنامه

14- داشتن اصل حكم تسويه يا نامه از كانون بازنشستگان يا حكم بازنشستگي براي بازنشستگان نيروهاي مسلح بالاي5سال

15- نامه از نظام وظيفه براي دانشجويان آقا الزامي است

16-مدرك شناسايي عكسدار براي فرزندان زير15 سال(گواهي اشتغال به تحصيل و در صورت محصل نبودن دفترچه بيمه عكسدار)

17- شناسنامه عكسدار براي متقاضياني كه15سال تمام هستند

18- مدارك مورد نياز براي همراه شامل بندهاي3و4و7و16يا17ميباشد

19- متقاضياني كه محل تولدشان خارج از كشور ميباشد نحوه ورود به ايران و ارائه مدرك ورود به ايران الزاميست

مدرک جانبی :

- گواهينامه
- گذرنامه
- مدرک تحصيلی
- استعلام از ثبت احوال
- توضيح در آخر شناسنامه ميباشد.
* برای متقاضيان خانم جهت اخذ گذرنامه :

- در صورت مجرد و بالای 18 سال بودن نياز به رضايت پدر ندارد.
- در صورت متاهل بودن ارائه رضايت محضری همسر الزامی باشد ودر صورت داشتن همراه رضايت محضری همسر جهت فرزندان نياز است.
- در صورت فوت همسر نياز به ارائه فوت نامه يا شناسنامه باطله همسر می باشد ، در اين صورت اگر متقاضی همراه نيز داشته باشد نياز به ارائه قيم نامه و رضايت قيم دارد.
تذکر: برگه رشد در اين صورت کافی نمی باشد.- در صورت مفقود الاثر بودن شوهر متقاضی ملزم به ارائه نامه از دادگستری به تاريخ روز می باشد. اين نامه موجب اخذ خروج ميشود.
- در صورت مطلقه بودن متقاضی نياز به ارائه طلاق نامه می باشد.
در مورد طلاق رجعی بايد از تاريخ طلاق مدت عده (3ماه ،10روز) بگذرد در غير اينصورت نياز به رضايت همسر ميباشد.
- زنان مطلقه در صورت داشتن فرزند به عنوان همراه حتماً نياز به رضايت پدر دارند مگر در طلاق ذکر شده باشد در مورد اجازه خروج فرزند مسئوليت با مادر می باشد.

تذکر: حضانت مورد قبول نمی‌باشد.

- جهت اخذ گذرنامه برای متقاضیان زير 18 سال رضايت پدر الزامی ميباشد.
- نوع خروج در رضايت محضری که از همسرمتقاضی اخذ می گردد مشخص می شود ( مکرر يا يکبار) انواع خروجی و مدارک لازم:
1- خروج دانشجوئی : نياز به معرفی نامه از وزارت علوم و تحقيقات به تاريخ روز دارد که خروج 62 روزه از تاريخ نامه معاف از عوارض اخذ ميگردد.
2- خروج نظام وظيفه : برای متولدين پسر که به سن مشموليت رسيده باشند با توجه به اينکه ممنوع الخروج ميباشند نياز است که به اداره نظام وظيفه عمومی مراجعه نموده و نامه نظام وظيفه که دارای تاريخ خروج و تاريخ مراجعه به کشوری باشد ارائه نمايند .ثبت تاريخ نامه و شماره نامه الزامی است.

- مثلاً متولدين 1366 ملزم به ارائه موافقت نظام وظيفه جهت اخذ گذرنامه مجزا يا همراه ميباشند (خروج قرمز)
- طلبه های در حال تحصيل که خدمت وظيفه نرفته باشند نياز به موافقت نظام وظيفه دارند.(آبی)
- کارکنان کشتيرانی در صورت نداشتن تعهد خدمتی 10 ساله نياز به ارائه موافقت نظام وظيفه دارند (آبی)

3- خروج مقيمی : متقاضيان مقيم در هنگام اخذ گذرنامه جديد نياز به ارائه گذرنامه قديمی خود دارند که در آن اقامت آنان و تاريخ ورود و خروج مشخص گردد.

- هر متقاضی مقيم می تواند تا سه بار از اداره گذر نامه اجازه خروج کسب نمايد .و می تواند خروج مقيمی 6 ماهه با عوارض اخذ کند.
در صورتی که متقاضی بيش از 6 ماه در ايران اقامت گرده باشد محل اقامت به ايران تغيير می کند یا متقاضی ملزم به اخذ نامه از وزارت امور خارجه جهت تائيد محل اقامت می باشد.
متقاضيان مقيم تنها ميتوانند فرزندان زير 18 سال خود را در گذرنامه مجزا به استناد اقامت پدر يا مادر مقيم گردانند.همسر متقاضی مقيم در گذرنامه مجزا نميتوانند مقيم باشد.
4- خروج آبی : برای پسران زير سن مشموليت خروج آبی اخذ مي گردد و نياز به نامه حفا يا نامه نظام وظيفه ندارند. متقاضيان نظامی نياز به ارائه نامه حفا جهت اخذ گذرنامه دارند

این از سایت پلیس ایران نقل شده.
سؤال من اینه: من که مدارکم رو برای دریافت معافیت فرستادم و هنوز کارت به درب خونه ما ارسال ندشه تکلیفم چیه؟ چطور پاس بگیریم؟ الآن دیگه اسمم تو اسم دانشجو هایی که معافیت تحصیلی دارند نیست و نمی تونم پاسپورت دانشجویی بگیرم. به نظر شما نظام وظیفه نامه به من میده که من معاف شدم و برم ادره گذرنامه تا بتونم پاسپورت بگیرم؟
تشکر کنندگان:
matrix نوشته:
N.D نوشته: تبریک به بچه هایی که کارنت شدن
از همکاریتان ممنون

یکی از بچه های سایت یک کار جالبی کرده بود (kamyarmig)، از طریق یک نفر توی هند از یک دانشگاه پذیرش گرفته و با اون پذیرش پاسپورت گرفته و رفت برای مصاحبه، البته فکر کنم این پاس برای یک بار خروجه و ضمناً شما که سربازی شاید نتونی اینطوری پاس بگیری پس بنظرم بهترین راه همون ویزای زیارتی چون ماشاالله تو سربازی فقط به همین قضیه بها میدنSmile

دوستان عزیز متاسفانه باید بگم شما و من و تمام کسانی که مشمول هستیم و قصد گزفتن ویزای زیارتی رو داشتیم باید به کلی این مسئله رو فراموش کنیم و خیلی جدی دنبال یه راه حل بگردیم

من الان 3 روزه که یه پام تو نظام وظیفه است یه پای دیگه ام تو اداره گذرنامه . و فهمیدم که این مسئله گرفتن پاس زیارتی خیلی صحیح نیست چون اولا که اسم کشوری که اجازه ورود به اون رو داریم و تاریخ ورود و خروج ذکر میشه و دوم اینکه اگر به هر طریقی شما بتونی تو خاک ترکیه پیاده شی و چند روز اقامت کنی باید وقتی که برگشتی به کلی قید پول ضمانت رو بزنی (چیزی که اتفاقا من دیروز در معاونت وظیفه عمومی دیدم که یکی پاس گرفته بود برای یه جای دیگه و سر راهش یه سری هم زده بود به قبرس و پولش به طور خودکار ریخته شده بود به حساب یادم نیست کجا ولی یه قضایی داشت توش)
در کل به این نتیجه رسیدم که باید فقط با گذاشتن وثیقه 15 ملیونی و با کلی دلیل و مدرک اجازه خروج فقط به یک کشور رو گرفت . اما هنوز دلیلشو نمیدونم , به طرف گفتم بابا من مصاحبه دارم گفت مدرک بیار گفتم بابا مدرک چی بیارم آخه ... گفت واسه عمل جراحی یا سفر علمی یا از این جور چیزا مدرک بیار
ببینیم چی میشه بالاخره ........
موفق باشید
شماره کیس: 2010AS00001xxxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: June/2009
کنسولگری: ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009 July 29
تاریخ کارنت شدن کیس:-
تاریخ دریافت نامه دوم: -
تاریخ مصاحبه:-
تشکر کنندگان:
این آنفلانزای مرغی، تاثیری در پاس زیارتی سوریه گزاشته؟
میگن پاس های زیارتی برای عربستان رو cancel کردن.
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
تشکر کنندگان:
سلام . خبر خبر خبر خبر خبر خبر
یک قانون جدید برای معافی تصویب شد البته شاید بضی از دوستان بدونند ولی گفتم اطلاع بدم شاید کسی شرایطش را داشته باشه و ندونه

قبلا اگه کسی 3 برادرش رفته باشه سربازی برادر چهارمی معاف می شد اما جدیدا از 3 برادر به 2 برادر تغییر کرده یعنی اگه کسی 2 برادرش رفته باشه سربازی برادر سومی معاف هستش پس اگه کسی این شرایط را داره تا دیر نشده بره دنبال معافیش
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
تشکر کنندگان:
upload_section نوشته:
matrix نوشته:
از همکاریتان ممنون

دوستان عزیز متاسفانه باید بگم شما و من و تمام کسانی که مشمول هستیم و قصد گزفتن ویزای زیارتی رو داشتیم باید به کلی این مسئله رو فراموش کنیم و خیلی جدی دنبال یه راه حل بگردیم

من الان 3 روزه که یه پام تو نظام وظیفه است یه پای دیگه ام تو اداره گذرنامه . و فهمیدم که این مسئله گرفتن پاس زیارتی خیلی صحیح نیست چون اولا که اسم کشوری که اجازه ورود به اون رو داریم و تاریخ ورود و خروج ذکر میشه و دوم اینکه اگر به هر طریقی شما بتونی تو خاک ترکیه پیاده شی و چند روز اقامت کنی باید وقتی که برگشتی به کلی قید پول ضمانت رو بزنی (چیزی که اتفاقا من دیروز در معاونت وظیفه عمومی دیدم که یکی پاس گرفته بود برای یه جای دیگه و سر راهش یه سری هم زده بود به قبرس و پولش به طور خودکار ریخته شده بود به حساب یادم نیست کجا ولی یه قضایی داشت توش)
در کل به این نتیجه رسیدم که باید فقط با گذاشتن وثیقه 15 ملیونی و با کلی دلیل و مدرک اجازه خروج فقط به یک کشور رو گرفت . اما هنوز دلیلشو نمیدونم , به طرف گفتم بابا من مصاحبه دارم گفت مدرک بیار گفتم بابا مدرک چی بیارم آخه ... گفت واسه عمل جراحی یا سفر علمی یا از این جور چیزا مدرک بیار
موفق باشید

این جا یه مسئله هست که ایا بعد مصاحبه از ترکیه میرم آمریکا یا نه؟بنظرم ماها که مشمول هستیم ریسک اگه ویزا بگریم برگردیم ایران چون دوباره برا خروج مشکل داریم.تازه دانشجو ترمی یک بار اجازه خروج داره.پس برنامتون طوری تنظیم کنین که از طرف ترکیه برین آمریکا.5میلیونتونم فقط سوخت میشه.
فقط ببینین پاس زیارتی توی ترکیه توی آمریکا قبول میکنن یا نه؟تا 5سال این پاسپورتمون میشه در واقع
upload_section نوشته:
matrix نوشته:
از همکاریتان ممنون

موفق باشید

این جا یه مسئله هست که ایا بعد مصاحبه از ترکیه میرم آمریکا یا نه؟بنظرم ماها که مشمول هستیم ریسک اگه ویزا بگریم برگردیم ایران چون دوباره برا خروج مشکل داریم.تازه دانشجو ترمی یک بار اجازه خروج داره.پس برنامتون طوری تنظیم کنین که از طرف ترکیه برین آمریکا.5میلیونتونم فقط سوخت میشه.
فقط ببینین پاس زیارتی توی ترکیه توی آمریکا قبول میکنن یا نه؟تا 5سال این پاسپورتمون میشه در واقع

چه جوری حساب کردی که وثیقه 5 میلیون شد ؟ !
(شاید اشتباه تایپی بوده)
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
تشکر کنندگان:
من از پلیس 10+ پرسیدم گفت زیارتی 5تومان سفر علمی 15تومان این در صورتیه که سایت نظام وظیفه بر عکس این نوشته

پلیس 10+ به شما اطلاعات اشتباه داده چون من هم از نظام وظیفه پرسیدم و هم از چند جای دیگه و گفتند سفر زیارتی 15 تومان و سفر علمی 5 تومان و حتی پسر خاله من از طریق همین سفر زیارتی از کشور خارج شد و دیگه بر نگشت به ایران و اون هم برای زیارتی 15 تومان وثیقه گذاشت .

درضمن پاس زیارتی هیچ فرقی با پاس های معمولی نداره فقط یک قسمتش می نویسن که با این پاس 1 بار اجازه خروج از کشور را داریم نه بیشتر . البته این نوشته فقط در ایران اعتبار داره و در کشورهای دیگه هیچ کاری با این قسمت و نوشته ندارن و پاسپورتو ازمون قبول می کنند .

به نظر من هرکی مشمول هست و با وثیقه پاس میگیره به هیچ وجه بعد از مصاحبه بر نگرده به ایران چون شنیدم وقتی بر گردین پاسپورتو ازتون می گیرند و به معنی این هست که دیگه ویزا هم ندارین چون ویزا توی پاس هستش حتی اگه بهتون کلیرنس بخوره و برگردین ایران پاس گرفتن مجددتون با خداس چون هیچ حساب کتابی نمیشه روی اینا کرد حتی اگه شده باید چند ماه توی ترکیه بمونید تا کلیرنستون بیاد من که همین کارو می کنم . از ما گفتن از شما شنیدن اگه می خواین می تونین بر گردین ولی ریسکش پای خودتون .
امیدوارم که همه بتونیم به راحتی پاس و ویزا بگیریم . قرار همه ما مشمول ها در لاس وگاس Big Grin
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
تشکر کنندگان: pjfreeboy
poorya.poorhosini نوشته: ميشه با قطار زميني بريم سوريه از اونجا تو مرز بريم تركيه .مشكلي ايجاد نميكنند؟ آخه سوريه مرز با ايران نداره ميتونيم بگين چون از تركيه رفتيم سوريه تو پاسمون مهر تركيه ام خورده فكر نكنم وثيقه رو ضبط كنن. راستي ميگن واسه وثيقه تسهيلات ام ميدن مثلا كمتر ميگيرن

آقا پوریا،

منظور این جملت چی بود؟
" واسه وثيقه تسهيلات ام ميدن مثلا كمتر ميگيرن "

- منبع این فرمایشتون چه کسی یا چه ارگانی هست؟
- چه نوع تسهیلاتی؟ مثلا 15 تا رو میکنن 10 تا؟
- شامل چه کسانی میشه؟ (شرایط)
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
تشکر کنندگان:
ramin2010 نوشته:
N.D نوشته: من از پلیس 10+ پرسیدم گفت زیارتی 5تومان سفر علمی 15تومان این در صورتیه که سایت نظام وظیفه بر عکس این نوشته

پلیس 10+ به شما اطلاعات اشتباه داده چون من هم از نظام وظیفه پرسیدم و هم از چند جای دیگه و گفتند سفر زیارتی 15 تومان و سفر علمی 5 تومان و حتی پسر خاله من از طریق همین سفر زیارتی از کشور خارج شد و دیگه بر نگشت به ایران و اون هم برای زیارتی 15 تومان وثیقه گذاشت .

درضمن پاس زیارتی هیچ فرقی با پاس های معمولی نداره فقط یک قسمتش می نویسن که با این پاس 1 بار اجازه خروج از کشور را داریم نه بیشتر . البته این نوشته فقط در ایران اعتبار داره و در کشورهای دیگه هیچ کاری با این قسمت و نوشته ندارن و پاسپورتو ازمون قبول می کنند .

به نظر من هرکی مشمول هست و با وثیقه پاس میگیره به هیچ وجه بعد از مصاحبه بر نگرده به ایران چون شنیدم وقتی بر گردین پاسپورتو ازتون می گیرند و به معنی این هست که دیگه ویزا هم ندارین چون ویزا توی پاس هستش حتی اگه بهتون کلیرنس بخوره و برگردین ایران پاس گرفتن مجددتون با خداس چون هیچ حساب کتابی نمیشه روی اینا کرد حتی اگه شده باید چند ماه توی ترکیه بمونید تا کلیرنستون بیاد من که همین کارو می کنم . از ما گفتن از شما شنیدن اگه می خواین می تونین بر گردین ولی ریسکش پای خودتون .
امیدوارم که همه بتونیم به راحتی پاس و ویزا بگیریم . قرار همه ما مشمول ها در لاس وگاس Big Grin
من هم با رامین موافقم چون دلیلی نداره دوباره برگردیم ایران اگه ویزا بگریم همه کارایی که می خواین برگردین انجام بدین تا قبل مصاحبه انجام بدین
N.D نوشته: من از پلیس 10+ پرسیدم گفت زیارتی 5تومان سفر علمی 15تومان این در صورتیه که سایت نظام وظیفه بر عکس این نوشته

واقعا از شما متشکرم که اومدی نوشتی اطلاعات درست وگرنه معلوم نبود بحث به کجا می خواست بره، من از همه خواهش میکنم اطلاعات درست مطرح کنند.
همینطور که ایشون گفتند سفر علمی 5 تومن هست و در پاسپورت هم فقط یک مهر خروج خواهد خورد که مهلت خارج از کشور بودن رو نشون میده.
مشابه مهر خروج پیوست شده، البته در این مهر مهلت خارج بودن مشخص نیست چون برای منظور دیگری بوده.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

تشکر کنندگان: ramin2010

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان