کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
سلام من دانشجوي كارشناسي ارشد شيمي فيزيك دانشگاه كرمان مي باشم.داراي 2 مقاله ISI و 2 مقاله پذيرفته شده در دست چاپ ISI و 5 مقاله در سمينارهاي ايراني هستم.زمينه كاري من نانو كاتاليست براي روش فيشرتراپش است.همچنين كلاس زبان مي روم تا 6 ماه اينده ILTS را بگيرم.جهت اشنايي و همكاري با استاد راهنمايي از دانشگاه امريكا با زمينه كاري مشترك و همچنين اخذ بورس تحصيلي از دانشگاه امريكا براي دكترا مي باشم.لطفا راهنماييم كنيدوممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
والا تا اونجا که من میدونم پول داشتن یا نداشتنش زیاد تفاوتی نمی کنه. در مقطع لیسانس کلا ویسای دانشجویی خیلی سخت داده می شه. اگر شما برای مقطع لیسانس بتونید از یه دانشگاه full scholarship بگیرید راحت تر می تونید برید. در غیر این صورت , اگر بخواهید با پول خودتون برید یا اینکه دانشگاه فقط بخشی از مخارج تحصیل شما رو قبول بکنه احتمالا اصلا بهتون ویسای اف 1 نمیدن. در ضمن حتما باید تافل نزدیک به 100 یا بالاتر (بسته به دانشگاه) و یک ساپرتر قوی داشته باشید (اینا همه برای کسانی هست که برای مقطع لیسانس میرند) .
اگر بتونید از یک کالج (نه university) پذیرش بگیرید سالانه باید نزدیک به 30000 $ خرج کنید. بره همینه که میگن رفتن برای لیسانس سخته.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar
جواب این سوال برای من هم جالبه.
اگه کسی میدونه، بسم ا... Wink
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
سلام من در دوم هنرستان رشته ی کامپیوتر هستم میخوام بعد از گرفتن دیپلم در آمریکا تحصیل کنم

هزینه ی تحصیل در امریکا چقدره مثلا شهریه . خوابگاه . یا کرایه ی مسکن
هزینه ی ثبت نام رفتن ویا هرچی چیزه دیگه ای در ضمن چند وقت باید صبر کنم تا برم

لطفا هر چی به ذهنتون میرسه بگید . مخصوصا کسانی که رفتن به امریکا

مـمــنـون مــــــــیشـــــــــــــــــــــــم ***Wink
پاسخ
(2009-12-30 ساعت 04:06)Hamed-GR نوشته:  سلام من در دوم هنرستان رشته ی کامپیوتر هستم میخوام بعد از گرفتن دیپلم در آمریکا تحصیل کنم

از فکر امریکا بیا بیرون. دیگه خیلی شلوغ شدهSad

❶ کيس نامبر  2016AS59XX‎
❷ سفارت آنکارا
❸ نامه اول 5 May
❹ مشاهده قبولی 22 May
❺ ارسال فرم 26 May
❻تعداد افراد منظور در کیس 1 نفر
❼مصاحبه 2 May
❽دریافت ویزا 4 May
❾ورود به آمریکا
❿دریافت گرین کارت
±جمع تقریبی هزینه ها 300 واکسن+300 ترجمه+150 پست مدارک به سفارت+600 دلار ویزا و مدیکال
✈ مقصد ایالت نوادا شهر لاس وگاس (برای شروع زندگی از زیر صفر!)

پاسخ
(2010-01-03 ساعت 23:00)Amir.Mansoury نوشته:  [quote='Hamed-GR' pid='31880' dateline='1262129787']
سلام من در دوم هنرستان رشته ی کامپیوتر هستم میخوام بعد از گرفتن دیپلم در آمریکا تحصیل کنم

سلام دوست عزیز،من نمیدونم کسی که مدرک دانشگاهی نداره چطور میتونه ویزای تحصیلی بگیره چون من خودم هر کسی رو دیدم لیسانس داشته و برای فوق لیسانس اپلای کرده یا برای دکترا،در هر صورت حتما یا خودتون راهش رو بلدید یا کسانیکه آگاهند راهنمایی میکنند.
دانشگاههای آمریکا بسته به دولتی و خصوصی بودنشون و رشته ای که میخونید قیمتشون فرق میکنه . از 5-6 هزار دلار در سال هست تا 40-50 هزار دلار در سال،که این فقط هزینۀ تحصیله ،برای خوابگاه -اگه دانشگاه مورد نظر داشته باشه -باید جدا پول بدید.ولی در امریکا تمام هزینه های دانشگاه معمولا تحت پوشش وامها قرار میگیرند .کسانیکه مدرک دانشگاهی ندارندو فقط دیپلم دارند، وامشون بلا عوضه، ولی لیسانس به بالا باید پولش رو طی اقساطی در طول تحصیل یا بعد از اون پس بدن .البته نمیدونم در مورد کسیکه با ویزای دانشجویی و دیپلم بیاد این صدق میکنه یا نه.برای کسانیکه با ویزای دانشجویی میان و مقیم نیستند حتی کسانیکه با لیسانس میان یا کسانیکه مقیمند ولی کمتر از یکسال تو اون ایالت زندگی کرده اند،کار سخت تره چون فقط یکسری از وامها بهشون تعلق میگیره.
شما بهتره اول دانشگاهی که میخواید رو انتخاب کنید، برید سایت usnews،اونجا دانشگاههای امریکا طبق rankingشون طبقه بندی شدند.حتی یک جاییش میتونید رشته ای که میخواید رو بدید ، دانشگاهها بر اساس اون رشته طبقه بندی میشه.وقتی روی هر دانشگاهی کلیک کنی اطلاعات کلیش مثل اخرین مهلت ثبت نام و دولتی یا خصوصی بودن یا هزینه کلی دانشگاه میاد.میتونید برید تو سایت دانشگاه انتخابیتون، وامهایی که به دانشجویان خارجی میدن رو بررسی کنید،و اینکه چه مدارکی برای اپلای کردن رشتتون میخوان.باید وقت بذارید برید سایتهای دانشگاهها رو مطالعه کنید ،چون هر دانشگاهی یک شرایطی داره و هر رشته ای یک شرایطی ،با سئوال کردن از این واون نمیتونید جواب کامل بگیرید.
معمولا deadline(یا همون مهلت ثبت نام )دانشگاهها برای پاییز سال مثلا 2010 دسامبر 2009 است.یعنی باید تقریبا یکسال قبل از شروع سال تحصیلی مدارکت رو براشون بفرستی که تافل حتما باید توش باشه.نمره تافل هم بسته به دانشگاه و رشته فرق میکنه.
خلاصه این یک پروسۀ وقتگیره که باید خودت در موردش تحقیق کنی .ولی بهت تبریک میگم که با سن کم داری به این قضیه فکر میکنی ،چون آدم هر چی جوونتر مهاجرت کنه موفق تر میشه،میتونی برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی بری سایت فارسی applyabroad.
موفق باشی دوست کوچولوWink
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
سلام
من از یک دانشگاه هنر در کالیفرنیا پذیرش گرفتم و با اون بهم ویزای تحصیلی دادن
اما میخوام دانشگاه و رشتمو عوض کنم. ایا حتما یک ترم دانشگاه هنر بخونم؟
با تشکر
پاسخ
(2009-11-17 ساعت 13:40)waffen نوشته:  والا تا اونجا که من میدونم پول داشتن یا نداشتنش زیاد تفاوتی نمی کنه. در مقطع لیسانس کلا ویسای دانشجویی خیلی سخت داده می شه. اگر شما برای مقطع لیسانس بتونید از یه دانشگاه full scholarship بگیرید راحت تر می تونید برید. در غیر این صورت , اگر بخواهید با پول خودتون برید یا اینکه دانشگاه فقط بخشی از مخارج تحصیل شما رو قبول بکنه احتمالا اصلا بهتون ویسای اف 1 نمیدن. در ضمن حتما باید تافل نزدیک به 100 یا بالاتر (بسته به دانشگاه) و یک ساپرتر قوی داشته باشید (اینا همه برای کسانی هست که برای مقطع لیسانس میرند) .
اگر بتونید از یک کالج (نه university) پذیرش بگیرید سالانه باید نزدیک به 30000 $ خرج کنید. بره همینه که میگن رفتن برای لیسانس سخته.
salam. man 17 salame o emsal diplom migiram
reshte tahsilim to honarestan cinema bode hala mikham vaseye lisans be new york film academy beram albate shobe los anglesesh mikhastam bebinam man kharjam hododan cheghadr mishe?albate paziresho gereftam,visa ham khodeshon hemayat mikonan,sarbazi ham moafam.faghat mikham bebinam kharje zendegim cheghadr mishe.moteshaker misham age j bedid

دوست عزیز به مهاجرسرا خوش آمدید....یکی از قوانین سایت فارسی نوشتن میباشد.لطفا برای احترام به قوانین از تایپ فینگلیش استفاده نکنید....
پاسخ
سلام ،
من در حال حاضر دانش آموز پیش دانشگاهی در یکی از مراکز پرورش استعدادهای درخشان هستم. در سالی که گذشت در المپیاد شیمی کشوری موفق به کسب مدال نقره شدم و میانگین معدل سه سال دبیرستانم 19.1 است. ضمنا هنوز فرصت نکردم در آزمون های تخصصی زبان شرکت کنم، اما به خوبی می توانم انگلیسی صحبت کنم !
قصد گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا یا اروپا را دارم. با توجه به این که deadline برای اکثر دانشگاه ها گذشته کسی می تونه بهم کمک کنه و بگه که باید چه کار کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، m.memari ، s0g0l ، msar
چی رو چه کار کنید؟
باید صبر کنید تا اپلای جدید شروع بشه!
البته میتونید الان اپلای کنید و در اولین enroll ثبت نام کنید!
راستی حتی اگه معلدتون 20 هم باشه در مقطع لیسانس بورس تحصیلی به شما تعلق نخواهد گرفت! مگر در مواقع استثنا!!!
هزینه تحصیل در مقطع لیسانس هم که سرسام آور هست!
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، white pigeon ، msar
(2010-03-31 ساعت 08:27)white pigeon نوشته:  سلام ،
من در حال حاضر دانش آموز پیش دانشگاهی در یکی از مراکز پرورش استعدادهای درخشان هستم. در سالی که گذشت در المپیاد شیمی کشوری موفق به کسب مدال نقره شدم و میانگین معدل سه سال دبیرستانم 19.1 است. ضمنا هنوز فرصت نکردم در آزمون های تخصصی زبان شرکت کنم، اما به خوبی می توانم انگلیسی صحبت کنم !
قصد گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا یا اروپا را دارم. با توجه به این که deadline برای اکثر دانشگاه ها گذشته کسی می تونه بهم کمک کنه و بگه که باید چه کار کنم ؟

بعضی از دانشگاه ها در سال دو یا سه نوبت پذیرش دارن.
کاری که شما می تونی بکنی اینه که بری تو سایت دانشگاه های مختلف و ببینی کدوماشون پذیرش ژانویه هم دارند. در کنارش امتحان زبان هم بدی و مدارکت را هم بدی ترجمه
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، jam_14051 ، white pigeon ، msar
با سلام،

بنده 17 سال سن دارم.(سوم دبیرستان رشته ی ریاضی و فیزیک) تا گرفتن تافلم چیزی نمونده، معدلم بالا هست،رتبه دار در جشنواره ی خوارزمی هستم، سربازی نرفتم، از لحاظ مالی برای رفتن به آمریکا مشکلی ندارم، دایی بنده استاد دانشگاه و محقق دانشگاه هاروارد هست، بنابراین از لحاظ داشتن دعوت نامه ی آمریکا هم مشکلی ندارم، ....
با این همه ی تفاسیر! اگه بنده بخوام پذیرش دانشگاه هاروارد رو بگیرم باید چکار کنم؟ اگه پذیرش گرفتم بعد برای ویزا چکار کنم؟
یه سوال دیگه اینکه نمیدونم لیسانسم رو اینجا بگیرم بعد برم یا کلا" برای لیسانس هم برم هاروارد؟
متشکر....Wink
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man.
Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift.
That's why it is called the present
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، OverLord ، white pigeon ، Hossein81 ، msar
(2010-04-10 ساعت 16:15)soheil.server نوشته:  با سلام،

بنده 17 سال سن دارم.(سوم دبیرستان رشته ی ریاضی و فیزیک) تا گرفتن تافلم چیزی نمونده، معدلم بالا هست، سربازی نرفتم، از لحاظ مالی برای رفتن به آمریکا مشکلی ندارم، دایی بنده استاد دانشگاه و محقق دانشگاه هاروارد هست، بنابراین از لحاظ داشتن دعوت نامه ی آمریکا هم مشکلی ندارم، ....
با این همه ی تفاسیر! اگه بنده بخوام پذیرش دانشگاه هاروارد رو بگیرم باید چکار کنم؟ اگه پذیرش گرفتم بعد برای ویزا چکار کنم؟
یه سوال دیگه اینکه نمیدونم لیسانسم رو اینجا بگیرم بعد برم یا کلا" برای لیسانس هم برم هاروارد؟
متشکر....Wink

دوست عزیز خوش آمدی
به نظر من اگر بتوانی برای گرفتن لیسانس به هاروارد بروی خیلی فوق‌العاده‌است و اگر مشکل مالی نداری بهترین گزینه ‌است.

در ضمن یکی از دوستان ما با آی دی White pigeon نیز از نخبه‌های شیمی و درسی است نیز در همین تالار تاپیکی باز نموده و درخواست راهنمایی داشته‌اند و ایشان امسال در پیش‌دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند. به نظر من بهتر است شما با ایشان در ارتباط باشید و در همین تالارها اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید تا سایر دوستان نیز استفاده کنند.
مطمئن هستم شما اطلاعاتی دارید که به درد او و او نیز اطلاعاتی دارد که به درد شما خواهد خورد.
پاسخ
تشکر کنندگان: jam_14051 ، usa.lover ، OverLord ، laili ، soheil.server ، white pigeon ، sadeghi897 ، msar
(2010-03-31 ساعت 08:27)white pigeon نوشته:  سلام ،

دوست عزیز خوش آمدی
گویا فعلا اطلاعات بیشتری موجود نیست اما امروز دوستی وارد سایت شده و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد را دارد به نظر من بهتر است با ایشان در ارتباط باشید و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.
آی دی ایشان soheil.server است و این تاپیک را ایجاد کرده است.
پاسخ
تشکر کنندگان: jam_14051 ، usa.lover ، white pigeon ، ADONIS ، msar
(2010-04-10 ساعت 16:15)soheil.server نوشته:  با سلام،

بنده 17 سال سن دارم.(سوم دبیرستان رشته ی ریاضی و فیزیک) تا گرفتن تافلم چیزی نمونده، معدلم بالا هست، سربازی نرفتم، از لحاظ مالی برای رفتن به آمریکا مشکلی ندارم، دایی بنده استاد دانشگاه و محقق دانشگاه هاروارد هست، بنابراین از لحاظ داشتن دعوت نامه ی آمریکا هم مشکلی ندارم، ....
متشکر....Wink

ببین برا پویرش از هر دانشگاهی چند مرحله روتین هست که باید انجام بدی
1. باید فرم اپلای را بصورت انلاین پر کنی
2.پول اپلیکشن فی را بفرستی
3.مدارک تحصیلی ات را برا ان دانشگاه ترجمه می کنی می فرستی
منتظر جواب انها می شی که یک تا 2 ماه طول می کشه

فقط یادت باشه باید بصورت اینتر نشنال ثبت نام کنی بعد که پذیرش گرفتی انها یک نامه بهت می دان که تو با ان نامه هم می توانی معافیت تحصیلی بگیری و هم ویزا
یادت باشه dead line دانشگاه ها داره تمام می شه اگر می خوای زود یا خودت اقدام کن یا داییت
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، kavoshgarnet ، OverLord ، soheil.server ، white pigeon ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان