کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
1. دانشگاه های امریکا محدودیت سنی ندارند.
2. احتمالش زیاد هست مدرک ایران رو قبول کنند. بستگی به دانشگاه داره. یه سری از مراکز هستن تو امریکا که مدارک دیگر کشورها را نسبت به سیستم امریکا ارزش گزاری میکنن. لیست این مراکز را از لینک زیر میتونید ببنید:
http://www.naces.org/members.htm
3. من فکر میکردم که داشتن آشنا اونجا امتیاز حساب بشه، چون کسی را اونجا دارین که کمک حالتون باشه...ولی نظر قطعی ندارم.
4. دانشگاه ها ی امریکا تافل میخوان، مگر این که همان طور که محمد گفت خصوصی باشن یا مورد خاصی باشه. خیلی وقتها هم میتونی هماهنگ کنی بری انجا ترم اول را زبان بخونی تو همون دانشگاهی که پذیرش گرفتی. در مورد خود من وقتی رفتم اونجاروز اول با استاد راهنما یه جلسه داشتیم که اون گفت شما زبانتون خوبه و احتیاجی به امتحان تافل ندارین و یه نامه داد که این شرط را برای منwaive کنن. حتی من اصرار داشتم که یه کلاس زبان بگیرم اون گفت که من میگم زبانت خوبه و احتیاجی نداری.
5. من فکر میکنم این که دو سال تو هند بودی و از اینجا اقدام کنی شانست را افزایش میده...یکی از دوستان من با خانومش ۲ سالی تو هند بودن رفتن کنسولگری بمبی برای ویزای توریستی و به راحتی ویزا دادن بهشون...که اصلا باورشون نمیشد..فقط ازشون پرسیده بودن که این مدت اینجا چیکار میکردین و برای چی اینجا بودین.
6.شهر دالاس نسبتا ارزان تر میباشد نسبت به بقیه.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، ashool ، sh-b ، usa.lover ، msar
حمید جان بعضی از دانشگاههای آمریکا محدودیت سنی دارند! البته معمولا از سن 45 یا 49 به بالا... ولی خب تعداد محدودی اینطوری هستند...
شما برای چه مقطعی اقدام کردید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid55 ، msar
محمد جان، من مستر خوندم...چون تو دانشگاه ما تعداد زیادی آدم سن و سال دار بالای ۵۰ سال همزمان با من فارغ التحصیل شدن هم تو رشته های مهندسی هم تو رشته حقوق و مدیریت برا این گفتم که محدودیت سنی ندارن....شاید دانشگاههایی باشن که شرط سنی داشته باشن که من خبر ندارم....ولی تا جایی که من میدونم این کار یه نوع تبعیض حساب میشه تو امریکا که حسابی بهش حساسند، شایدهمونطور که گفتی برای رشته های خاص با شرایط خاصی صدق داشته باشه این موضوع.

(2010-04-16 ساعت 15:06)usa.lover نوشته:  حمید جان بعضی از دانشگاههای آمریکا محدودیت سنی دارند! البته معمولا از سن 45 یا 49 به بالا... ولی خب تعداد محدودی اینطوری هستند...
شما برای چه مقطعی اقدام کردید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar
سپاس حمید جان
ببخشید یک سوال دیگه برام پیش اومد... با این شرایط که گفتم یعنی اینکه قرار شده برخی واحد های ایرانم رو قبول کنند، باز هم باید توی امتحان SAT شرکت کنم؟
اگر می خواهی ملتی رو مطیع کنی، عقل رو از آنها بگیر و گرسنه نگهشان دار
حضرت چرچیل در وصف هند! [عکس: http://forum.p30pedia.com/images/smilies..._Sheep.gif]
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
راستش من چون که این امتحان را ندادم اطلاعات کافی ندارم ولی قبول کردن بعضی از واحدهای ایران یعنی پذیرفتن شما بعنوان دانشجو...در آخر باید با دانشگاه مورد نظرتون این موضوع را بررسی کنید...شرایط دانشگاهها با هم متفاوت و خیلی از مواقع انعطاف پذیر هستن...

(2010-04-16 ساعت 16:23)ashool نوشته:  سپاس حمید جان
ببخشید یک سوال دیگه برام پیش اومد... با این شرایط که گفتم یعنی اینکه قرار شده برخی واحد های ایرانم رو قبول کنند، باز هم باید توی امتحان SAT شرکت کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ashool ، msar
اطلاعات جدید یعنی این که 7 نفر از دوستای من که یه سال از من بزرگ تر بودن با شرایطی مثل من امسال fund گرفتن از دانشگاه های مطرحی مثل MIT و شما خیلی قطعی نظر می دین که :"حتی اگه معلدتون 20 هم باشه در مقطع لیسانس بورس تحصیلی به شما تعلق نخواهد گرفت! مگر در مواقع استثنا!!!" خب دلیلی نداره با این قطعیت صحبت بشه در این مورد !!
من قصد جسارت ندارما ، اگه این جوری احساس کردین ببخشید
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، usa.lover ، msar
البته ایشون نباید با قطعیت صحبت می‌کردن اما شما هم داری راجع به موارد استثنا صحبت می‌کنی. معمولاً برای لیسانس نمی‌شه فاند گرفت، اما خوب کسی که سوابق خیلی درخشانی داشته باشه و توصیه‌نامه‌های خوبی هم براش نوشته بشه شاید بتونه بگیره.

پیشنهاد من اینه که تحقیق کنید ببینید کدوم دانشگاه‌ها Spring Semester پذیرش می‌دن.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، indmehdi ، msar
جسارتاً من هم عرض کردم مگر در موارد استثنا!!!
شما هزارتا دانشگاه تشریف ببرید، 990 تاشون میگن ما به لیسانس فاند نمیدیم! خب بالاخره این تعداد کم جزء استثنا هستند!
من دوستی دارم که معدل از شما بیشتره و حتی الان ایران در دانشگاه داره درس میخونه با معدل 19 ! در چندین المپیاد علمی از جمله : فیزیک، ریاضی هم مقام اول کشوری دریافت کرد. ایشون میخواست برای لیسانس اسکالرشیپ بگیره! متاسفانه بهش ندادن...به نظر من زیاد پی اش رو نگرفت وگرنه میتونست پیدا کنه!
شما هم تلاش خودت رو بکن...
امیدارم یه فاند توپ گیرت بیاد و پیشرفت کنی... Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، hvm ، indmehdi ، hasti_banoo ، msar
(2010-04-16 ساعت 21:11)white pigeon نوشته:  اطلاعات جدید یعنی این که 7 نفر از دوستای من که یه سال از من بزرگ تر بودن با شرایطی مثل من امسال fund گرفتن از دانشگاه های مطرحی مثل MIT و شما خیلی قطعی نظر می دین که :"حتی اگه معلدتون 20 هم باشه در مقطع لیسانس بورس تحصیلی به شما تعلق نخواهد گرفت! مگر در مواقع استثنا!!!" خب دلیلی نداره با این قطعیت صحبت بشه در این مورد !!
من قصد جسارت ندارما ، اگه این جوری احساس کردین ببخشید

دوست من روز اول که تاپیک رو باز کردین من می خواستم جوابی بدم اما گفتم شاید دوستان دیگه از من اطلاعاتشون بیشتر باشه.
اما بنظر من شما می تونی خیلی موفق بشی برای اینکه من با دانشجوها سر و کار دارم و می دونم که کسی که موفق به دریافت حتی یک عنوان جزیی شده می تونه با پیگیری و اثبات لیاقتش به دانشگاههای خارجی ، خیلی چیزها کسب کنه و این برمی گرده به برنامه جذب مغزها در امریکا.
من از روندش اطلاعی ندارم ولی شما حتما پیگیری کن چون کسی رو دیدم که در دوران دبیرستان مخترع یک فرمول خیلی ساده بود و دبیرستان دولتی درس می خوند و بابتش فقط چندتا تقدیرنامه گرفته بود و الان آمریکاست. شما سوابق درخشانی داری و این کم نیست.
موفق باشی
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، usa.lover ، kavoshgarnet ، kianoush ، white pigeon ، hasti_banoo ، msar
به instate ها هم برای لیسانس فاند نمی‌دهند؟
پاسخ
(2010-04-17 ساعت 00:21)usa.lover نوشته:  جسارتاً من هم عرض کردم مگر در موارد استثنا!!!
شما هزارتا دانشگاه تشریف ببرید، 990 تاشون میگن ما به لیسانس فاند نمیدیم! خب بالاخره این تعداد کم جزء استثنا هستند!
من دوستی دارم که معدل از شما بیشتره و حتی الان ایران در دانشگاه داره درس میخونه با معدل 19 ! در چندین المپیاد علمی از جمله : فیزیک، ریاضی هم مقام اول کشوری دریافت کرد. ایشون میخواست برای لیسانس اسکالرشیپ بگیره! متاسفانه بهش ندادن...به نظر من زیاد پی اش رو نگرفت وگرنه میتونست پیدا کنه!
شما هم تلاش خودت رو بکن...
امیدارم یه فاند توپ گیرت بیاد و پیشرفت کنی... Wink

می دونین چرا به بچه های ایرانی که می خوان از لیسانس برن نمی دن ؟؟ چون که ما SAT نداریم تو ایران و در سایت دانشگاه ها هم نوشته می شه برای اونایی که SAT تو کشورشون برگزار نمی شه مشکلی ایجاد نمی شه ! در حالی که از سوی دیگه توی گزارشی که new york times از MIT زده بود در مورد عواملی که موثرند در انتخاب افراد ، تست های استاندارد (SAT , ACT)یکی از اساسی ترین عوامل ذکر شده بود ! ایرانی ها سایت رو می خونن بعد می گن خب همون کارنامه ی دبیرستان کافیه ! اما به نظر شما برای کسی که می خواد توی یکی از دانشگاه های مطرح درس بخونه نمره های غیر استاندارد ما ملاک خوبی می تونه باشه ؟ و این میشه که ما کم می بینیم که واسه undergrad.. فاند بگیرن !
ضمنا شما فقط می تونید در یکی از المپیاد های علمی به دوره 40 نفر کشوری راه پیدا کنین و فقط هم سال سوم ! به جز کامپیوتر ! دوست شما احتمالا مرحله اول قبول شدن که شده چندتا.
و ممنونم انشالله هر کس هر جایی که می تونه موفق باشه به همون جا برسه !!WinkSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، msar
سلام. من 22 سالمه.دانشجوی سال سوم مترجمی زبان انگلیسی هستم.قصد دارم بعد از اتمام درسم از یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش بگیرم.با توجه به اینکه به زبان انگلیسی مسلط هستم و supporter در آمریکا دارم خواهش میکنم بهترین و ارزان ترین راه رو به من پیشنها کنید.
پاسخ
(2010-06-18 ساعت 17:49)Negin22 نوشته:  سلام. من 22 سالمه.دانشجوی سال سوم مترجمی زبان انگلیسی هستم.قصد دارم بعد از اتمام درسم از یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش بگیرم.با توجه به اینکه به زبان انگلیسی مسلط هستم و supporter در آمریکا دارم خواهش میکنم بهترین و ارزان ترین راه رو به من پیشنها کنید.

شما برای اینکه پذیرش‌ بهتری داشته باشید از الان شروع کنید به جمع کردن توصیه نامه های معتبر و انجام کارهای تحقیقاتی که بتوانید در مدارک پذیرشتون قرار بدید و نظر دانشگاه‌های معتبر را جلب کنید. معدل بالا هم خیلی مهمه.

راه رفتن هم گرفتن ویزای دانشجویی است که دیگر همه می‌دانند چطور است!
پاسخ
سلام
من نامزدم می خواد از طریق ویزای تحصیلی در مقطع کاردانی وارد آمریکا شه در رشته ی مدیریت هتلداری یا یه رشته شبیه این.
البته با کمترین هزینه. مهم نیست چه شهری یا چه کالجی.
چه شرایطی باید داشته باشه و چقدر هزینه ی اولیه داره؟
ممکنه کلی خرج کنه بهش ویزا ندن؟
پاسخ
اينجانب يكي بستگانم كه در امريكا زندگي مي كند دانشگاهي معرفي كرده من پس از بررسي كه انجام دادم تصميم گرفتم از اين دانشگاه در رشته Computer sciences مقطع ليسانس تقاضاي پذيرش كنم
ديپلم من 12 ساله است البته رشته اصلي من برنامه نويسي كامپيوتر هنرستاني بوده و نمراتم در رشته اصلي كه دارم عالي است است اما چون اين ديپلم 11 ساله بود من مجبور شدم يك دوره پيش دانشگاهي در رشته علوم انساني بخوانم كه موفق به اخذ مدرك پيش دانشگاهي علوم انساني شدم در حال حاضر تافل ندارم اما مدر ايلتس 7 دارم تا اينجا مداركم كامل است با ان داشگاه مكاتبه كردم و گفتن به شما پذيرش مي ديم اما گفتن شما اول اپلاي كنيد مداركتان را ارسال كنيد تا ما پس از بررسي نظر قطعي را مي دهيم حالا سوالاتم

1- به نظر شما دانشگاه با اين مداركي دارم به من پذيرش مي دهد ؟ اگر داد بعد ايا سفارت امريكا با ويزاي اينجانب موافقت مي كند ؟

2- اگر مدرك تافل نداشته باشم ولي معادلش كه ايلتس است را داشته باشم دانشگاه اين مدرك را قبول مي كند ؟

3-
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان