کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
اگر بخوایم بریم آمریکا واسه مسافرت باید چی کار کنیم ؟ از کجا اپلای کنیم و اینا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوست عزیز
یه نکته مهم اینه که در حال حاضر نظام وظیفه معافیت تحصیلی در خارج از کشور برای لیسانس نمیده . حتی اگه پذیرش داشته باشی .
درباره این موضوع حتما حسابی تحقیق بکن تا به مشکل بر نخوری
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، OverLord ، Ashkan.R ، usa.lover ، soheil.server ، white pigeon ، siamak.ny ، msar
اگر این امکان براتون فراهم هست اپسیلونی درنگ نکن !
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، soheil.server ، white pigeon ، OverLord ، msar
متشکر از همه ی دوستان
یک سوالی برای بنده پیش اومد و اینکه منظور از این چیزها چیه؟
مثلا":
شماره کیس: 2010AS9xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: اردیبهشت
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 27, 09
تاریخ کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN SEPTEMBER 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 23نوامبر
تاریخ مصاحبه: ژانویه 2010
تاریخ دریافت کلیرنس:روز مصاحبه

ممنون...خوشحال میشم نظر بقیه ی دوستان رو بشنوم
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، white pigeon ، OverLord ، msar
اینا مربوط به برنده های لاتاری هستش
شماره کیس: 2010AS113XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: Nov, 2009
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009, Nov
تاریخ کارنت شدن کیس: March
تاریخ دریافت نامه دوم: Feb 24
تاریخ مصاحبه: 6 April
تاریخ دریافت ویزا: Refusal

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، SamiraN ، white pigeon ، OverLord ، msar
دوست عزیز اینها به قوم خوش شانس که سر دسته شون آقای لوک خوش شانس بود، تعلق دارند... Big Grin Big Grin Big Grin
چیزی نیست به جزء گرین کارت لاتاری...
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، SamiraN ، laili ، hasti_banoo ، OverLord ، sib 24 ، پ.ر ، msar
(2010-03-31 ساعت 18:31)usa.lover نوشته:  چی رو چه کار کنید؟
باید صبر کنید تا اپلای جدید شروع بشه!
البته میتونید الان اپلای کنید و در اولین enroll ثبت نام کنید!
راستی حتی اگه معلدتون 20 هم باشه در مقطع لیسانس بورس تحصیلی به شما تعلق نخواهد گرفت! مگر در مواقع استثنا!!!
هزینه تحصیل در مقطع لیسانس هم که سرسام آور هست!
موفق باشید

خب وقتی اطلاعات جدیدی ندارین چرا جواب می دین ؟
و این که : کسی از آزمون های SAT و .. خبر داره که چه جوری میشه واسش ثبت نام و در اون شرکت کرد ؟
پاسخ
(2010-04-11 ساعت 22:49)white pigeon نوشته:  دوستان کسی در مورد SAT اطلاعات داره که در اختیار من بذاره ؟؟؟

با سلام،
دوست عزیز شاید بهتر بود تاپیک جدیدی ارسال میکردید و سوال خودتان را مطرح می نمودید....اینجا بحث پیرامون موضوع تاپیک است: پذیرش در دانشگاه Harvard
به هر حال خوشحال میشم شما هم در این بحث شرکت کنید
امیدوارم بی ادبی نکرده باشم...Wink
بنده تاپیکی با عنوان SAT ایجاد کردم و سوال شما رو آنجا مطرح کرد و خودم هم اولین کسی هستم که بهش جواب میدم!
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، usa.lover ، Ashkan.R ، Ali Sepehr ، white pigeon ، OverLord ، msar
با سلام،

خوشحال میشم نظر سایر دوستان رو هم ببینم...
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man.
Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift.
That's why it is called the present
پاسخ
تشکر کنندگان: white pigeon ، OverLord ، msar
Question 
با سلام خدمت دوستان عزیز
من 25 سالمه و ایران در مقطع کاردانی برق قدرت فارغ التحصیل شدم (با معدل 15.65 یا 78.25%) و الان در هند (دهلی) آی تی می خونم اما به خاطر مشکلات زبانی در هند (برعکس زمان ادمیشن که گفتند انگلیسی هست کلاسها، بیشتر کلاسها هندی درس میدند) و همچنین علاقه به رشته قبلیم (برق) و تحصیل در امریکا، قصد خروج از هند رو دارم... در امریکا هم در نیویورک، هم در مینه سوتا، هم در لس آنجلس و هم در دالاس آشنا دارم
با دانشگاه UTD (University of Texas in Dallas) هم مکاتبه کردم و منتظر جواب هستم و ترجیحا می خوام به دالاس بروم... چند تا سوال داشتم:
1. دانشگاه های امریکا که مثل بعضی دانشگاه های هند محدودیت سنی ندارند؟
2. احتمالش هست مدرک ایرانم رو قبول کنند و دوره لیسانس رو کوتاه تر کنند؟
3. برای مصاحبه ویزا، اگر در مورد داشتن آشنا در اونجا پرسیدند، جواب درست بدم یا ممکنه به خاطر احتمال برنگشتنم رد کنند؟
4. برای دانشگاه هند، امتحان تافل داشت اما چون زبانم خوب بود، بدون امتحان گرفتن در پروندم زدند قبولی در تافل (اما از نمره ش خبر ندارم چند زدند)... با این حال باز هم باید تافل بدم یا نه؟
5. به خاطر اینکه دو سال اخیر ایران نبودم و حتی سفر هم به ایران نکردم، احتمال قبولیم کمتر میشه یا بیشتر؟
6. کدوم یکی از چهار شهری که بالا گفتم از نظر هزینه های زندگی و تحصیل ارزونتر هست؟
پیشاپیش ممنون از جوایتون
پاسخ
درود

1.بعضی از دانشگاهها محدودیت سنی دارند! البته بیشتر دولتی ها...
2.مدرک فوق دیپلم شما رو بعضی از دانشگاهها قبول میکنند. ولی ممکن هست قبول هم نکنند... فقط به دانشگاه شما مربوط میشه...ولی در کل میتونید دانشگاهی رو پیدا کنید که مدرک فوق دیپلم شما رو قبول بکنند.
3.بهتره بگید کسی رو ندارید! اما اگر فامیل درجه یک یا یکی از اعضای خانوادتون اونجاست دروغ نگید، چون میفهمند. امکان رد شدنش خیلی زیاده...
4.برای هر دانشجوی بین المللی که دوره های قبلی اش به زبان انگلیسی نبوده، تافل یا ایلز نیاز هست. استثنا هم نداره! مگر اینکه دانشگاه خصوصی! تازه اون هم یک در هزار هست... تازه اگر با تافل اقدام کنید برای ویزا, شانس دادن ویزا خیلی بیشتر میشه!
5.بستگی داره که کجا و چطوری بودید!
6.چهار شهری که فرمودید همه گرون هستند! بهتره از یک شهر کوچکتر و ارزانتر شروع کنید! بهتون پیشنهاد میکنم تاپیک دانشگاههای ارزان در آمریکا رو پیگیر باشید...

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ashool ، Hamid55 ، kavoshgarnet ، msar
دوست عزیز، منظورتون رو از اطلاعات جدید نفهمیدم!
میشه توضیح بدید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: white pigeon ، msar
با سپاس از شما دوست عزیز
من متوجه جواب سوال 5 نشدم... هند بودم و حتی با پلیس هم حرف نزدم چه برسه به سابقه!
دانشگاه های ارزون که لینک داده بودید رو دیدم اما همونطور که خودتون گفتید و در سایت هاشون دیدم، باید in-state باشم که نیستم و هیچ راهی هم نیست که بشم چون توریستی بیشتر از 1 ماه ویزا نمیدند و دانشجویی هم باید پذیرش داشت
در مورد تافل پس نمیتونم از این که دو سال اینجا بودم و دانشگاه به زبان انگلیسی رفتم استفاده کنم؟
سوال بعدی اینکه یکی از آشنایان که امریکا درس خونده گفتند چون دو سال دانشگاه ایران بودم، دو سال هند و حالا می خوام امریکا اقدام کنم، احتمالش کمه که ویزا بدند چون تصور میکنند دنبال تحصیل نیستم... این استدلالشون درسته؟ حتی اگر عذری که میارم یه خاطر انگلیسی نبودن کلاسهای هند باشه، بازم مورد قبولشون نیست؟
اگر می خواهی ملتی رو مطیع کنی، عقل رو از آنها بگیر و گرسنه نگهشان دار
حضرت چرچیل در وصف هند! [عکس: http://forum.p30pedia.com/images/smilies..._Sheep.gif]
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid55 ، msar
خب اگر با ویزای دانشجویی رفته باشید که هیچ مشکلی پیش نمیاره و ممکن هست باعث بشه راحتتر هم ویزا بدند ( این رو شنیدم )
شما اگر مدرک از هند بگیرید که نیاز به تافل نیست! البته چون شما دو سال رو در ایران خوندید امکان داره گیر بدن که تافل بیارید...بازم میگم، بستگی به دانشگاهش داره! نمیگم مطلقاً اینطوریه، اما در اکثر مواقع در این مورد تافل نمیخواهند !
در مورد اون استدلال : دقیقاً بر عکس هست! چون شما باید بهشون ثابت کنید که فقط دنبال درس هستید! بگید من هند رفتم که مدرک معتبرتری بگیرم که بتونم جای بهتری درس بخونم...در ضمن طوری صحبت کنید که فقط یک دانشگاه مد نظر شماست در دنیا , که خیلی خیلی به درد شما میخوره و اونم در آمریکا هست! بگید این دانشگاه در رشته من بسیار قوی هست! دیگه بقیه چیزها رو که خودتون استادید... Big Grin

من توصیه کردم اون تاپیک رو پیگیر باشید که شاید یه دانشگاه ارزون و خوب گیرتون بیاد. در ضمن همین دانشگاهها هم که ذکر شده، شهریه بسیار کمتری نسبت به دانشگاههای دیگه آمریکا میگیرند...

چیز قابل داری هم نیست... Wink
موفق باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، ashool ، Hamid55 ، msar
باز هم سپاس از همه راهنمایی ها
بله من با ویزای دانشجویی اومدم هند و به خاطر هزینه ها اشتباه کردم و هند رو به امریکا ترجیه دادم که حالا می فهمم چه اشتباهی کردم
جواب ایمیلم رو دانشگاه مورد نظرم داد که به صورت انتخابی برخی واحد هام رو قبول میکنند اما نه همه ی اونها رو... امیدوارم حداقل نصفش رو قبول کنند و در مورد تافل هم گفتند مدرک تافل که در طی دو سال گذشته گرفته شده معتبر هست... می خواستم رشته ترموکوپل و سولار انرزی رو بخونم که اصلا ایران هم نیست اما تا اونجایی که سرچ کردم و فهمیدم، برای کارشناسی این رشته نیست و باید کارشناسی برق گرفت تا برای مستر بشه ادمیشن براش گرفت... تاپیک دانشگاه های ارزون رو بوک مارک کردم تا همیشه پیگیری کنم... یک سرچ دایرکتوری بود که دانشگاه ها رو بر اساس شهریه هم سرچ میکرد اما متاسفانه آدرسش رو فراموش کردم... اگه یادم اومد براتون میفرستم
اگر می خواهی ملتی رو مطیع کنی، عقل رو از آنها بگیر و گرسنه نگهشان دار
حضرت چرچیل در وصف هند! [عکس: http://forum.p30pedia.com/images/smilies..._Sheep.gif]
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، kavoshgarnet ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان