کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
غربت من و تو ... غربت تو و من
جمعه ها معمولا به خودم اجازه میدم وب گردی کنم امروز هم که داشتم گشت میزدم یه متن جالب پیدا کردم گفتم با شما قسمت کنم.......Big Grin

ما می توانيم از ايران انرژی بگيريم
می دونی ... اگه قرار بود قدرت انتخاب داشته باشم، دوست داشتم "روزها" را در غرب زندگی کنم و "شبها" را در شرق ... "هيجانم" در غرب باشه و "سکوتم" در شرق ... "بيرونم" در غرب باشه و "درونم" در شرق ... ايران يعنی شرق ... يعنی شب و سکوت و درون ... ما به اينها احتياج داريم ... البته غرب هم از اينها داره ، کوئيلو و بودا بار داره ... اما اگه غرب بايد کوئيلو داشته باشه تا حرفهايی از جنس مولانای ما را تکرار کنه، تک تک ما يک مولانا هستيم ... اگه غرب بايد بودا بار داشته باشه تا با موزيک شرقيش به آرامش برسه تک تک ما در بودا بار بزرگ شده ايم .... البته فرهنگ خودمون را خوب می شناسيم و از بابت 90 درصد اون شرمساريم. اما قدرت تفکيک بخشهای خوب و بد اون را داريم و لازم نيست به دليل حوادث روزگار با همه اون خداحافظی کنيم ... از آرامش Starbucks و شيطنتهای nightlife محل زندگيمون لذت می بريم ، اما گاه و بيگاه هم با ربنای شجريان به آسمان می ريم ، با خوندن حافظ ديوانه می شيم ، و برای بچه هامون با افتخار از سرزمين مولوی ها تعريف می کنيم ...

...

... قادر به زندگی در ايران و بدون ايران نيستيم اما تا عمر داريم ازش انرژی می گيريم و بهش کمک می کنيم ...
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: matrix ، seravin ، elham ، samin ، reza22 ، s.setare ، saeedhei ، Ali Sepehr ، N.D ، ALIREZA205 ، hoda ، mohandes ، kavoshgarnet ، shahram1347 ، aadine ، emankh101 ، farshadsh
وطن، وطن! نظر فکن به من
به هر کجا غریب وار
که زیر آسمان دیگری غنوده ام
همیشه با تو بوده ام
اگر که حال پرسی ام،
تو نیک می شناسی ام
من از درون غصه ها و قصه ها بر آمدم
چه غمگنانه سال ها
که بال ها زدم به روی بحر بی کناره ات
که در خروش آمدی، به جنب و جوش آمدی
به اوج رفت موج های تو
که یاد باد اوج های تو
کنون گر ز خنجری، میان کتف خسته ام
اگر که ایستاده ام و یا ز پا افتاده ام
برای تو، به راه تو، شکسته ام
سپاه عشق در پی است
شرار و شور کارساز با وی است
دریچه های قلب باز کن
سرود شب شکاف آن، ز چهار سوی این جهان
کنون به گوش می رسد
من این سرود نا شنیده را
به خون خود سروده ام
وطن، وطن! تو سبز و جاودان بمان
که من، پرنده ای مهاجرم
که از فراز باغ با صفای تو
به دور دست مه گرفته
پر گشوده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، saeedhei ، emankh101 ، farshadsh
ما قادر به زندگی در ايران نيستيم و نخواهيم بود
ما با کسی تعارف نداريم: ما نمی توانيم در ايران زندگی کنيم .... اصلا بحث اين حکومت و اون حکومت نيست ... اصلا بحث عدم وجود امکانات و حقوق اوليه پيشرفت و زندگی نيست ... شايد فقط از اينکه در يک صف کسی با زرنگی از ما جلو بزنه آزرده می شيم ... شايد فقط از رانندگی با آرامش در بين خطوط و زدن راهنما لذت می بريم ... شايد اصلا بحث اين هم نيست ... شايد فقط و فقط همون جور که علی های دايی و کريمی حق دارند از پيشرفت خودشون در يک باشگاه سطح جهانی استفاده کنند و لذت ببرند ، ما هم برای پيشرفت و لذت احتياج به فضای بزرگتری داريم ... به هر حال و با هر دليلی ، ما با کسی تعارف نداريم: ما نمی توانيم در ايران زندگی کنيم ...

اما با خودمون هم تعارف نداريم: ما ديگر هيچ گاه قادر به زندگی در ايران نخواهيم بود. بله ... درسته ... عوض شدن شرايط واقتضائات خانوادگی و بيزنسی بعضی از ما را به ايران بر می گردونه ، اما حتی در صورت برگشت هم ديگر در "ايران" "زندگی" نخواهيم کرد: .... يا "ايران" ايران نخواهد بود (همون جور که بنگلور ای که اون هندی بهش برگشت اون بنگلور نبود) ... يا "زندگی" ، زندگی... ما اين حقيقت را می دونيم و با خودمون تعارف نداريم.

برگرفته از وبلاگ سلمان
پاسخ
تشکر کنندگان: s.setare ، seravin ، saeedhei ، mohandes ، pr.kia ، farshadsh
دوستت دارم ایران!

می خوام بگم دوست دارم
به پنجره ، به آسمون
به این شب آینه دزد
به تک درخت کوچمون
می خوام بگم..
می خوام بگم دوست دارم
به پنجره ، به آسمون
به این شب آینه دزد
به تک درخت کوچمون
می خوام بگم دوست دارم
به تو...
به اسم نقطه چین
به گریه های بی هوا
به کولی کوچه نشین
می خوام بگم دوست دارم
به هر رفیق نا رفیق
به شاعرای بی غزل
به جنگلای بی حریق
می خوام بگم دوست دارم
به قاتلم ، به روزگار
به اون کسی که میندازه
به گردنم طناب دار
دنیای ما عوض می شه
تنها با این جمله ناب
دوست دارم
دوست دارم
دوست دارم ، تو این عذاب
می خوام بگم دوست دارم
به بادبادک ، به مدرسه
به ترکه خیس انار ، کنار درسه هندسه
می خوام بگم دوست دارم
به مرغ عشق بی قفس
به جغد پیر بی صدا
به نی زنای بی نفس
می خوام بگم دوست دارم
به هر چه خوب ِ هر چه بد
به خونه های کاه گلی
به سیبای توی سبد
می خوام بگم دوست دارم
به نبض تلخ انتظار
به بدترین فصل سفر
به آخرین سوت قطار
دنیای ما عوض میشه
تنها با این جمله ناب
دوست دارم
دوست دارم
دوست دارم تو این عذاب

تقدیم به همه وطن پرستان .

موفق و سربلند باشید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، hoda ، emankh101 ، farshadsh
saeedhei جان این شعر را یک انسان مازوخیست سروده.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei
payam_prz نوشته: saeedhei جان این شعر را یک انسان مازوخیست سروده.

با سلام
ممنون پیام جان
راستش من خودم با مازوخیست ،مازوشیسم ، فتیشیست و یا سادیست هیچ ارتباطی نداشتم و ندارم فقط خواستم بگم هر جای دنیا باشم و اقامت هر جا رو داشته باشم بازم نشنال رجیونم ایرانیه .

بازم تشکر در مورد هویت شاعر شعر
موفق و تندرست باشید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda
با سلام امیدوارم این شعر جزء هیچ فرقه ای جز وطن پرستان نباشه

آنقدر بنشست به عزلت اين دل شيدای من
شد خاک پاک ميهنم همرنگ با رخسار من

مردان من خاک من ميهن زيبای من
گربه شکل بهشتستان من ايران من

چشمه و دريا و کوهسار و گلستان
يک ذره از زيبايی روضه رضوان من

در سرزمين شاعران پارسی گو
فردوسی و حافظند پادشه اشعار من

در ميان اين همه رويای سرخ روزگار
همبستر ايران شدن رويای من

ای مردم پارسای پارس يکتا پرست
عرق داشتن بر ميهنت گفتار من

موفق و سربلند باشید .
به امید برنده شدن تمامی مهاجرسرایی ها Wink
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، hoda ، farshadsh
من اینجا بس دلم تنگ است و هر سازی که میبینم بد آهنگ است.....
بیا ره توشه بر داریم.. قدم در راه بی برگشت بگذاریم.. ببینیم آسمان هر کجا آیا همین رنگ است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟SadSadSad[/b]
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، hbita ، farshadsh
با اجازه دوستان عزیز می خواستم یک نکته کاملا روشن رو دوباره برای دوستانی که در حال اماده شدن و رفتن به امریکا هستند از نقطه نظر تجربه شخصی بازگو کنم.
نکته مهم برای دل کندن از یک جا و اقامت در جای دیگر به علت مسائل غیر قابل پیش بینی(اتفاقات یا مخارج نا خواسته) یا و همینطور قابل پیش بینی(عدم وجود پذیرش در شغل و یا رده فعلی ) باعث بوجود امدن اختلافات شدید بین زوجها میشود و متاسفانه در صورت پافشاری منجر به اتفاقات ناخوشایندی خواهد شد. در صورتی که به صورت خانوادگی در حال مهاجرت هستید پیش از ان با قول و تعهد دو طرفه به راه بیافتید تا مثل بعضی از افراد در اینجا سرخورده و مایه عبرت دیگران نشوید. در مملکت خود هر آنکس که بودید در اینجا با تلاش و عزم همه اعضای خانواده - بهتر خواهید شد و در صورت عدم همکاری و نگاه دایم به گذشته و آنچیزهایی که رها کردید بدتر از آنچه فکر کنید دچار می شوید.
متاسفم اگر لحن تندی را انتخاب کرده ام ولی زندگی در امریکا و کشورهای سرمایه داری کاملا اتکا به فرد است و در صورت مخالفت هریک از اعضا خانواده راهی جز بازگشت و یا ماندن و جدال دائم راه دیگری نخواهید داشت.

فارغ از مسائل ذکر شده قبلی در صورت تفاهم بر ماندن در امریکا توصیه اکید بنده اینست که حتما به ادامه تحصیل به صورت جدی فکر کنید و سعی کنید مدرک تحصیلی از امریکا برای کار ارائه دهید با اینکار همزمان تقویت زبان و اشنایی با فرهنگ مردم این کشور برای شما قابل حصول خواهد شد. به امید موفقیت همه دوستان.
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، reza22 ، arshkarshk ، Spiritual ، hbita ، ALIREZA205 ، hoda ، payman R ، afshin ، ChairMan ، shahram1347 ، Hossein81 ، Soofia ، emankh101 ، farshadsh
تو اورنج کانتی تنها چیزی که من حس نکردم غربت بود............اینقدر ایرانی اینجا زیاده .............اصلا هم حال و هوای غربت و نداره هر کاری کردم یه چیزی از غربت بنویسم این تاپیک از سوت و کوری دربیاد گفتم دروغ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من که غربت نفهمیدم Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، hbita ، saeedhei ، ChairMan ، honareirani ، Hossein81 ، ADONIS ، emankh101 ، farshadsh
خیلی خوبه لیلی! ولی حیف اورنج کانتی گرونه!
راستی اوضاع easy jobs چطوره اونجا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
laili نوشته: تو اورنج کانتی تنها چیزی که من حس نکردم غربت بود............اینقدر ایرانی اینجا زیاده .............اصلا هم حال و هوای غربت و نداره هر کاری کردم یه چیزی از غربت بنویسم این تاپیک از سوت و کوری دربیاد گفتم دروغ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من که غربت نفهمیدم Big Grin

بر عکس لیلی من هم در اورنج کانتی هستم و نه تنها ایرانی ندیدم بلکه واقعا معنی غربت رو فهمیدم ...
خوش به حالت لیلی جون چون من فکر نمی کنم بتونم اینجا دووم بیارم

در این دنیا که مردانش عصا از کور می دزدن
من خوش باور نادان محبت جستجو کردم
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، saeedhei ، ChairMan ، emankh101
واي لس انجلس که مسخره هست هر جا ميري ايراني ميبیني تو وست وود که تو پياده رو تو مارکت ها تو رستوران همه جا ايراني ها هستند امروز با اتوبوس رفتم downtown
کار داشتم فکر کنید داشتم با راننده حرف میزدم که ادرس بپرسم که یهو یه نفر ایرانی باز پیدا شد و شروع کرد به توضیح دادن ای خدااااااااااااااااا انگار تو تهران هستی
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، matrix ، emankh101 ، Pedraaam
هدی جون من اینجا سرمیگردونم ایرانی میبینم......دنبال دخترم مدرسه میرم ایرانیها ایستادند و حرف میزنن...رفتیم سوپر مارکت ایرانی همه با هم سلام علیک میکردند و میگفتن نماز روزه هاتون قبول ... برام خیلی جالب بودBig Grin
جاتون خالی زولبیا بامیه خریدیم.........اسفند...چای دو غزال.....هر چیزی فکر کنید هم داشت............
هدی جون تحمل کن ...................هر چی باشه از تهران پر دود و ترافیک که بهترهRolleyes
یه رستوران ایرانی هم هست به نام بهار اگه نرفتی برو غذاهاش بی نظیرهBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda ، ChairMan ، Hossein81 ، emankh101 ، farshadsh
عجیبه... من دلم میخواد یه مدتی اصلا ایرانی نبینم اونوقت همه دنبال ایرانی میگردن. من تصور میکنم "غربت" به معنی دوری از وطن و هموطن نیست، بلکه به معنی دوری از هم عقیده و هم مسلکه.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان