کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
دوستان گرامی
من دو تا فرزند 14 و 16 ساله دارم
ایا بعد از ورود به امریکا برای بچه ها گرین کارت صادر می کنند یا با گرین کارت والدین باید رفت و امد کنند و یا اصلا حق خروج ندارند ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2010-08-31 ساعت 12:06)amir1345 نوشته:  دوستان گرامی
من دو تا فرزند 14 و 16 ساله دارم
ایا بعد از ورود به امریکا برای بچه ها گرین کارت صادر می کنند یا با گرین کارت والدین باید رفت و امد کنند و یا اصلا حق خروج ندارند ؟
با تشکر

برای 2 فرزند شما هم گرین کارد صادر میشود همان طور که ویزای جدا هم صادر شده است و به راحتی می توانند رفت و امد کنند.

کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Daneshjo
(2010-07-11 ساعت 15:54)frozen mind نوشته:  سلام دوستان

ما قصد داريم بعد از گرفتن گرين كارت و SSN من بمونم و دنبال كار باشم اما همسر و فرزندم برگردن ايران و در كمتر از يك سال دوباره بيان پيش من.
با توجه به اين كه من در آمريكا مي مونم و اين كه من نفر اصلي پرونده‌مون هستم، آيا اگر همسر و فرزندم بنا به دلايلي كمي ديرتر برگردن، مثلا 15 ماه بعد برگردن آمريكا، براي اونا مشكلي پيش خواهد اومد؟ اونا نمي تونن 2 ماه بمونن تا پاس سفيد بگيرن.

كسي نظري داره كه چي كار بايد بكنيم؟

متشكرم.
اینجا دیگه بحث برنده اصلی مطرح نیست. اینجا هر کس باید به قوانین عمل کنه. اگر بیشتر از 6 ماه از آمریکا بیرون باشید ممکنه براتون دردسر ایجاد بشه. این برای همه کسانی که گرین کارت می گیرند صادقه
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، kianoush ، frozen mind ، shaan ، mitr.p ، maaref ، honey62 ، Daneshjo
دوست عزیز
شما وقتی درخواست پاس سفید میدید باید با مدارکتون کپی صفحه ای که مهر ورود به آمریکا خورده رو بفرستید. خوب اگر خودتون نباشید این تاریخ مال سفر قبلتون و 6-5 ماه قبله و اصلا خوب نیست.

(2010-07-11 ساعت 00:45)pegah4 نوشته:  
(2010-07-03 ساعت 08:00)hanim نوشته:  موقعي كه فرم I 131‌ رو براي reentry permit پر مي كنيد بايد حتما در امريكا باشيد. توي خود فرمش قيد شده. متاسفانه منم اين موضوع رو ديروز متوجه شدم و حسابي نا اميد شدم.
(2010-07-03 ساعت 02:52)MajidShirzadeh نوشته:  آقا این روحیه نترس شما واقعآ حرف نداره! امیدوارم که هیچ مشکلی پیش نیاد. ما هم الان همین مشکل رو داریم چون خانومم باید 2 هفته دیگه برگرده ایران و تا 13-14 ماه هم نمی تونه بیاد. هر چند که من امریکا هستم تو این مدت ولی خیلی نگران این هستیم که مبادا موقع برگشت به مشکل برخورد کنه. حالا قرار 5 ماه دیگه 1-2 هفته بیاد امریکا خواستم ببینم میشه من همون موقع ها اقدام کنم واسه re-entry و اومدنش مصادف بشه با تاریخ انگشت نگاری؟؟؟
اگه از دوستان کسی می تونه یه اطلاعات دقیق بده ممنون میشم.

چرا نا امید شدین؟ اگر بشه کسی از داخل امریکا فرمش رو پر بکنه و مدارک رو بفرسته چه مشکلی پیش میاد؟ اونها که در مرحله اول با شخص درخواست دهنده کاری ندارند .
(2010-07-03 ساعت 08:00)hanim نوشته:  موقعي كه فرم I 131‌ رو براي reentry permit پر مي كنيد بايد حتما در امريكا باشيد. توي خود فرمش قيد شده. متاسفانه منم اين موضوع رو ديروز متوجه شدم و حسابي نا اميد شدم.
(2010-07-03 ساعت 02:52)MajidShirzadeh نوشته:  آقا این روحیه نترس شما واقعآ حرف نداره! امیدوارم که هیچ مشکلی پیش نیاد. ما هم الان همین مشکل رو داریم چون خانومم باید 2 هفته دیگه برگرده ایران و تا 13-14 ماه هم نمی تونه بیاد. هر چند که من امریکا هستم تو این مدت ولی خیلی نگران این هستیم که مبادا موقع برگشت به مشکل برخورد کنه. حالا قرار 5 ماه دیگه 1-2 هفته بیاد امریکا خواستم ببینم میشه من همون موقع ها اقدام کنم واسه re-entry و اومدنش مصادف بشه با تاریخ انگشت نگاری؟؟؟
اگه از دوستان کسی می تونه یه اطلاعات دقیق بده ممنون میشم.

چرا نا امید شدین؟ اگر بشه کسی از داخل امریکا فرمش رو پر بکنه و مدارک رو بفرسته چه مشکلی پیش میاد؟ اونها که در مرحله اول با شخص درخواست دهنده کاری ندارند .

Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
پاسخ
درود بر همه عزیزان
ما یه فرزند 7 ساله داریم که بعد از ورود به آمریکا گرین کارت مستقل براش صادر می شه، خوب حالا اگه بعد مدتی از آمریکا خارج شیم و به هر دلیلی دیگه موفق نشیم برگردیم، آیا گرین کارت اون هم باطل می شه؟ یا بعد از 18 سالگی می تونه خودش بره؟ اگه پاسخ منفیه، اون که به تنهایی نمی تونسته بمونه یا کمتر از 6 ماه بره و برگرده تا گرین کارتش حفظ بشه! گیرم برای والدین یه بچه اتفاقی بیافته، بچه چه گناهی کرده که امتیازش رو از دست بده؟ منطق می گه نباید تا 18 سالگی باطل شه، نظر شما چیه؟؟؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، honey62 ، Daneshjo
باطل میشه ...........اینها زیاد به منطق کاری ندارند و با قانون کارهاشون رو انجام میدن.
اگر خدائی نکرده برای پدر و مادر اتفاقی بیوفته ممکنه تبصره هائی هم برای قوانینشون داشته باشند ..در غیر اینصورت بر طبق قانون هر کسی که گرین کارت داشته باشه ولی ازش استفاده نکنه دولت آمریکا میتونه گرین کارت رو باطل کنه.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، javan134 ، fairwall ، nnazi_2005 ، maaref ، honey62 ، babak12 ، Daneshjo
دوستان عزیز من یک سوالی داشتم که نمیدونم اینجا میتونم بگم یا نه
آیا من میتونم اول وارد آمریکا بشم و همسر و بچه ام 2 ماه دیگه؟
آیا مشکلی ایجاد نمیشه؟
شماره کیس:2010AS27000
دریافت نامه قبولی:July 2009
ارسال نامه اول:July 11,2009
مصاحبه: آنکارا
کارنت شدن:June 10,2010
مصاحبه:Aug 26
كليرنس:20 Sep
ويزا:Sep 24
Big Grinورود به امریکاBig Grines 1Big Grin
گرین کارت:2 ماه بعد
سوشالBig Grines 15
جمع تقریبی هزینه ها:7.500.000تومان
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، babak12 ، Daneshjo
(2010-10-13 ساعت 16:55)jalaldaiy نوشته:  دوستان عزیز من یک سوالی داشتم که نمیدونم اینجا میتونم بگم یا نه
آیا من میتونم اول وارد آمریکا بشم و همسر و بچه ام 2 ماه دیگه؟
آیا مشکلی ایجاد نمیشه؟
اگه شما برنده اصلی هستید بله ! ولی اگه همسرتون برنده اصلی هستند خیر !
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid55 ، farzad101 ، maaref ، honey62 ، Daneshjo
سلام دوستان.
كسي بوده كه اخيرا براي بار چندم وارد امريكا شده باشه؟؟
چون يكي از آشنايان 2-3 هفته پيش اونجا بوده و زير مهر ورودش زدن كه چه مدتي خارج از امريكا بوده!
بعدش مي خوام بدونم الان سخت گيري ها چطوريه!
پاسخ
(2010-10-31 ساعت 12:02)hanim نوشته:  سلام دوستان.
كسي بوده كه اخيرا براي بار چندم وارد امريكا شده باشه؟؟
چون يكي از آشنايان 2-3 هفته پيش اونجا بوده و زير مهر ورودش زدن كه چه مدتي خارج از امريكا بوده!
بعدش مي خوام بدونم الان سخت گيري ها چطوريه!

salam man chand hafte pish omadam
ta alan ham 3 bar raftam
sakht nagerefte boodand

bazam solai dashti be emailam payam bede
sodaye_aseman@yahoo.com
moafagh bashi
Saeed
پاسخ
تشکر کنندگان: hanim
دوستان یک فردی الان 19 سالشه (متولد 71)بعد قبل مشمول شدن قانونی خارج شده از ایران ،الان می تونه برگرده ایران؟!(سربازیش مشکل نمی گیرند؟)
پاسخ
(2010-11-02 ساعت 03:03)parviz نوشته:  
(2010-11-01 ساعت 20:59)a_2008 نوشته:  دوستان یک فردی الان 19 سالشه (متولد 71)بعد قبل مشمول شدن قانونی خارج شده از ایران ،الان می تونه برگرده ایران؟!(سربازیش مشکل نمی گیرند؟)

تا اونجا که من اطلاع دارم. هیچ مشکلی برای ورودش به ایران وجود نداره. اما مسئله اینه که دیگه نمیذارن خارج بشه. حتما باید بره سربازی!

تا اونجائی که من میدونم کسانی که در خارج از کشور اقامت دارند و مشمول هستند میتونند وارد کشور بشن و تا سه ماه بمونند و بعد خارج بشن بدون اینکه برن سربازی البته شاید باز قانون جدیدی اومده باشه که من ازش بی اطلاعم.
بهترین کار اینه که این فرد بره سفارت ایران توی کشوری که اقامت داره و ازشون سوال کنه و نامه ی کتبی بگیره که میتونه از کشور خارج بشه و فقط به حرف دیگران تکیه نکنه چون هر روز یه قانون جدید در میاد و واقعا کسی به غیر از سفارت ایران نمیتونه جوابگو باشه.

پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، Hamid55 ، frozen mind ، a_2008 ، hamed_gh ، parviz ، maaref ، honey62 ، Daneshjo
(2010-11-02 ساعت 09:17)laili نوشته:  
(2010-11-01 ساعت 20:59)a_2008 نوشته:  دوستان یک فردی الان 19 سالشه (متولد 71)بعد قبل مشمول شدن قانونی خارج شده از ایران ،الان می تونه برگرده ایران؟!(سربازیش مشکل نمی گیرند؟)

تا اونجا که من اطلاع دارم. هیچ مشکلی برای ورودش به ایران وجود نداره. اما مسئله اینه که دیگه نمیذارن خارج بشه. حتما باید بره سربازی!

تا اونجائی که من میدونم کسانی که در خارج از کشور اقامت دارند و مشمول هستند میتونند وارد کشور بشن و تا سه ماه بمونند و بعد خارج بشن بدون اینکه برن سربازی البته شاید باز قانون جدیدی اومده باشه که من ازش بی اطلاعم.
بهترین کار اینه که این فرد بره سفارت ایران توی کشوری که اقامت داره و ازشون سوال کنه و نامه ی کتبی بگیره که میتونه از کشور خارج بشه و فقط به حرف دیگران تکیه نکنه چون هر روز یه قانون جدید در میاد و واقعا کسی به غیر از سفارت ایران نمیتونه جوابگو باشه.

یعنی محدودیت سالی نداره؟!یعنی فقط کسانی می تونند وارد ایران شند و خارج شندکه قبل 82 خارج شدن؟!!
پاسخ
(2010-11-02 ساعت 20:16)a_2008 نوشته:  
(2010-11-02 ساعت 09:17)laili نوشته:  

یعنی محدودیت سالی نداره؟!یعنی فقط کسانی می تونند وارد ایران شند و خارج شندکه قبل 82 خارج شدن؟!!

تو نوشته های بالا کسی این حرف رو زده؟

پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، Daneshjo

نقل قول:تو نوشته های بالا کسی این حرف رو زده؟

نه اما من اینطور شنیده بودم !

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان