کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
dostan lazem ast dar zaman vorod rastash ra begoyand chon khaili rahat az mohre khoroje iran motavajeh mishavand.

"دو ستان لازم است در زمان ورود راستش را بگویند چون خیلی راحت از مهره خروجه ایران متوجه میشوند."
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، saeed5564 ، Daneshjo
دوست عزیز با تشکر از اطلاعات شما .لطفا فارسی تایپ کنید واگر امکانش براتون نیست از طریق راهنمای همین سایت میتونید به راحتی این کار رو بکنید.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Ashkan78 ، maaref
(2010-05-27 ساعت 04:59)hs100433 نوشته:  dostan lazem ast dar zaman vorod rastash ra begoyand chon khaili rahat az mohre khoroje iran motavajeh mishavand.

"دو ستان لازم است در زمان ورود راستش را بگویند چون خیلی راحت از مهره خروجه ایران متوجه میشوند."

مگه فارسی متوجه میشن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، maaref ، Daneshjo
(2010-05-27 ساعت 21:20)atabaei نوشته:  
(2010-05-27 ساعت 04:59)hs100433 نوشته:  dostan lazem ast dar zaman vorod rastash ra begoyand chon khaili rahat az mohre khoroje iran motavajeh mishavand.

مگه فارسی متوجه میشن ؟

قصد بدی ندارم ولی خیلی جالب بود! Big Grin
شما اشتباه متوجه شدی.
منظور تایپ فارسی در سایت هستش!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، fefa ، maaref ، Daneshjo
فکر کنم هنر ایرانی جان شما اشتباه متوجه شدید....منظور ایشون در جوای پست بالا بود که گفته بودند" راستش رو بگید چون از تاریخ خروج ایران متوجه میشن "Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، atabaei ، Daneshjo
سلام
می تونید پیغام شخصی که براتون فرستادم را جواب بدهید.

ممنونم
شهرام

(2010-05-27 ساعت 03:11)hs100433 نوشته:  dalil darkhast ra banavis nagahdari az valedain man hamin ra navashtam va karam hal shod

man alan ham ta 20 roze ayande dar usa hastam. saal digari bod dar khadmat hastam.
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
سلام
لطفا من را راهنمايى كنيد:
وضعيت من جوريه كه تا يك مدت بايد ايران باشم و لازمه مدام رفت و آمد بين ايرن و آمريكا داشته باشم. چكار بايد بكنم تا گير نيفتم؟
پاسخ
با سلام
من مدارک را واسه پاپورت سفید اول جون فرستادم با توجه به سابقه قبلی کسی می دونه نامه انگشت نگاری کی میاد و چند روز بعدش زمان انگشت نگاریه و کلا پروسه چقدر طول می کشه.

با شپاس
پاسخ
من متوجه نشدم یعنی یه ایرانی که گرین کارت گرفته چطوری میتونه از امریکا خارج بشه و اینکه چه مدت از سال رو میتونه خارج از امریکا باشه ؟
اگه کسی بخواد به وطن خودش مراجعه کنه چه مقرراتی داره و اینکه مارو شهروند کدوم یک از کشورها به حساب میارن ایران یا امریکا؟
پاسخ
با سلام
من 1 june برای پاسپورت سفید مدارکم را فرستادم . امروز یعنی 12 june یک نامه اومده برام I-797 C Notice of action که نوشته :
The above application for I-131 Application for Travel document has been recieved by our office and is in process

می خواستم بدونم کسی تا حالا از این نامه گرفته و یعنی چی ؟ یعنی من نیازی به انگشت نگاری ندارم .
لطفا اگر اطلاعی دارید یا کسی سابقه این نامه را داشته به من اطلاعات بدهید . می خوام بدونم اگر نیازی نیست می تونم کشور را ترک کنم یا نه باید منتظر انگشت نگاری باشم.

با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid55 ، Daneshjo
سلام

ما برای دومین بار وارد شدیم (بعد از 5 ماه) و افسر گفت که کجا بودی و چند وقت بیرون بودی؟ من هم گفتم که دانشجو هستم و 5 ماه بیرون از آمریکا بودم. یه اخطار بهمون داد و گفت بهتره که یکیتون توی آمریکا بمونه. خلاصه به خیر گذشت. هفته بعدش رفتیم کانادا و موقع برگشت دوباره گیر دادن که کجا بودین و چند وقت بیرون بودین؟ ما هم گفتیم 7 روز.بعدش پرسید که توی آمریکا چیکاره ای؟ من هم گفتم فعلا هیچی چون دانشجو هستم خارج از آمریکا!! همینو گفتیم و بهمون گفت که آیا به اداره مهاجرت خبر دادی؟ من هم گفتم که آره و بهشون زنگ زدم و پرسیدم ازشون و اونها هم گفتند که اگه بیشتر از 1 سال بیرون نباشی مشکلی نیست. افسر گفت که اونها نفهمیدن منظورتو. تو باید Travel document بگیری تا بتونی وارد بشی وگرنه گرین کارتتون رو باطل میکنیم!!!. ما هم گفتیم چشم و اقدام میکنیم! بعدش هم مهر ورود زد و تموم.

با یه وکیل هم صحبت کردم و گفت که به احتمال زیاد اونها اسمتونو دادن توی سیستم و هر دفعه این مشکل رو خواهید داشت! و بهتره برای پاس سفید اقدام کنید.

ما هم که وقت موندن و اقدام برای پاس سفید رو نداشتیم ریسک کردیم و دیروز برگشتیم. ایندفعه 4 ماه بیرون میمونیم و اگه به امید خدا راهمون دادن برای پاس سفید اقدام میکنیم.
ما که خیلی نگران هستیم ولی امیدواریم که راهمون بدن.

موفق باشید
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، mohsen324 ، WIKIMAN ، babaeem ، Hamid55 ، hasti_banoo ، mahdis ، babakped ، farzad101 ، Hossein81 ، Kaveh90 ، mitr.p ، maaref ، babak12 ، Daneshjo ، Sudeh
آقا این روحیه نترس شما واقعآ حرف نداره! امیدوارم که هیچ مشکلی پیش نیاد. ما هم الان همین مشکل رو داریم چون خانومم باید 2 هفته دیگه برگرده ایران و تا 13-14 ماه هم نمی تونه بیاد. هر چند که من امریکا هستم تو این مدت ولی خیلی نگران این هستیم که مبادا موقع برگشت به مشکل برخورد کنه. حالا قرار 5 ماه دیگه 1-2 هفته بیاد امریکا خواستم ببینم میشه من همون موقع ها اقدام کنم واسه re-entry و اومدنش مصادف بشه با تاریخ انگشت نگاری؟؟؟
اگه از دوستان کسی می تونه یه اطلاعات دقیق بده ممنون میشم.
شماره کیس:2010AS00007xxx

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، babak12 ، Daneshjo
موقعي كه فرم I 131‌ رو براي reentry permit پر مي كنيد بايد حتما در امريكا باشيد. توي خود فرمش قيد شده. متاسفانه منم اين موضوع رو ديروز متوجه شدم و حسابي نا اميد شدم.
(2010-07-03 ساعت 02:52)MajidShirzadeh نوشته:  آقا این روحیه نترس شما واقعآ حرف نداره! امیدوارم که هیچ مشکلی پیش نیاد. ما هم الان همین مشکل رو داریم چون خانومم باید 2 هفته دیگه برگرده ایران و تا 13-14 ماه هم نمی تونه بیاد. هر چند که من امریکا هستم تو این مدت ولی خیلی نگران این هستیم که مبادا موقع برگشت به مشکل برخورد کنه. حالا قرار 5 ماه دیگه 1-2 هفته بیاد امریکا خواستم ببینم میشه من همون موقع ها اقدام کنم واسه re-entry و اومدنش مصادف بشه با تاریخ انگشت نگاری؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، babak12 ، Daneshjo
اگر كمتر از 6 ماه هم از آمريكا خارج بشيم باز از صفر حساب مي كنند؟
(2010-05-19 ساعت 09:43)ساشا نوشته:  سلام

در مورد 364 روز آقا حمید کاملا درست گفتند و من الان پستم رو اصلاح می کنم دلیلش هم این بود که چون reentry permit رو معمولا برای دو سال می گیرن ولی 364 روز یعنی نصف یک روز کمترش حساب میشه روی همین حساب من گفتم نصف.
ولی در مورد اون موضوع که قبلش صفر میشه من این لینک مطلب رو اینجا میذارم که با یک مثال همه چیز رو توضیح داده.

http://img98.net/img/40569773990613588457.jpg

اسم منبع
A Guide to Naturalization
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Daneshjo
(2010-07-03 ساعت 08:00)hanim نوشته:  موقعي كه فرم I 131‌ رو براي reentry permit پر مي كنيد بايد حتما در امريكا باشيد. توي خود فرمش قيد شده. متاسفانه منم اين موضوع رو ديروز متوجه شدم و حسابي نا اميد شدم.
(2010-07-03 ساعت 02:52)MajidShirzadeh نوشته:  آقا این روحیه نترس شما واقعآ حرف نداره! امیدوارم که هیچ مشکلی پیش نیاد. ما هم الان همین مشکل رو داریم چون خانومم باید 2 هفته دیگه برگرده ایران و تا 13-14 ماه هم نمی تونه بیاد. هر چند که من امریکا هستم تو این مدت ولی خیلی نگران این هستیم که مبادا موقع برگشت به مشکل برخورد کنه. حالا قرار 5 ماه دیگه 1-2 هفته بیاد امریکا خواستم ببینم میشه من همون موقع ها اقدام کنم واسه re-entry و اومدنش مصادف بشه با تاریخ انگشت نگاری؟؟؟

چرا نا امید شدین؟ اگر بشه کسی از داخل امریکا فرمش رو پر بکنه و مدارک رو بفرسته چه مشکلی پیش میاد؟ اونها که در مرحله اول با شخص درخواست دهنده کاری ندارند .
(2010-07-03 ساعت 08:00)hanim نوشته:  موقعي كه فرم I 131‌ رو براي reentry permit پر مي كنيد بايد حتما در امريكا باشيد. توي خود فرمش قيد شده. متاسفانه منم اين موضوع رو ديروز متوجه شدم و حسابي نا اميد شدم.

چرا نا امید شدین؟ اگر بشه کسی از داخل امریکا فرمش رو پر بکنه و مدارک رو بفرسته چه مشکلی پیش میاد؟ اونها که در مرحله اول با شخص درخواست دهنده کاری ندارند .
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Rainy ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان