کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اشتباه در ثبت مشخصات ثبت نام و راهکارهای حل مشکل در زمان مصاحبه
سلام ؛
نیاز به راهنمائی در موردGreen Card واسه آمریکا داشتم ;

من تو لاتاری2010 انتخاب شدم،.

میگن که توی فرم که پر کردم( FSC(foreign country of chargeability استرالیا وارد شده؛

ظاهر من که فرم رو پر می‌کردم FSCرو زدم استرالیا (که محل سکونت من هست) و ظاهراًFSC هم استرالیا محسوب میشه.

اینا میگن چون متولد ایرانی‌ باید FSC رو ایران وارد میکردی.
میگن ممکنکه officer تو رو disqualify کنه.؛
اینم متن نامه که واسم فرستادن:

In preparing your file for your final visa interview, it was noted that you were born in Iran but had entered the DV2010 program using Australia as your Foreign State of Chargeability (FSC), which may be your country of citizenship. FSC is based on country of birth. It therefore appears that you may have made an error in your initial DV lottery entry.

Natives of Iran were eligible to enter the DV2010 lottery program; therefore, you should have entered the program using your FSC as Iran and not Australia, your country of residence and/or nationality. The rules to the DV lottery state that an applicant will be disqualified at the time of interview if they are found to have used the wrong FSC at the time of entry.

Unless you fall under the exception to the general rule of chargeability, you may be found at your interview to be ineligible for an immigrant visa through the Diversity Visa lottery. The Department of State guidelines on chargeability are outlined in 9 FAM 42.33 N4.2 , listed below:

As stated in the regulatory definition, the normal rules of chargeability apply to INA 203© immigrants. Many applicants may seek beneficial treatment from the rules of cross chargeability, as in the following examples:
(1) A spouse or child born in a country, which is not among those for which DV visas are available, may use the principal registrant’s chargeability when they are accompanying or following-to-join;
(2) A child born in a non-qualifying country in which neither parent was born nor resident at the time of the child’s birth, may claim the birthplace of either parent;
(3) A DV applicant born in a country, which is not among those for which DV visas are available, and the non-applicant spouse who was born in a qualifying country, may be issued DV visas, provided the relationship was established prior to submitting the entry. In such instances, however, both applicants are considered principal applicants for the purpose of cross-chargeability and must be issued visas and apply for admission to the United States simultaneously.

In simpler terms, as you were born in Iran and natives of Iran were eligible to enter the DV2010 lottery program, but you used the FSC of your country of your residence and/or nationality, you may be found to be ineligible to apply for the DV2010 visa you had been selected for. If you attend your visa interview, you might be found to be ineligible for a visa if it is found that no exception to the rules of chargeability applies to you. Any fees you and your family members pay at your visa interview are application fees, and will not be refunded if you are found ineligible. Please thoroughly review the rules and the instructions on the Department of State website before you attend your interview. That site is: http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._1322.html.

Whether you choose to not attend the interview, or you do and are found ineligible, you may enter any future DV programs, however, please check that natives of Iran are eligible to enter that particular year program and if so, use Iran as your FSC.

به KCC زنگ زدم که آقا اشتباه شده،میگن به ما ربطی‌ نداره با سیدنی کنسولت صحبت کن که اینو برات فرستادن.

می‌خواستم بپرسم نظر شما چیه؟راه حلی داره یا نه؟
برم واسه interview؟
با توجه به اینکه ۴۰۰۰$ باید بدیم قبل از اینتویو.
کسی‌ رو می‌شناسی‌ که راه حلی ارائه بعده؟

منتظر پاسخ شما هستم.ا
تشکر کنندگان:
پوریا جان،
متاسفانه این از مواردی هست که خیلی در موردش سختگیر هستن شاید رو هیچ موضوعی به این اندازه حساس نباشن. یکی دیگه از بچه ها بود تو این سایت که به همین دلیل رد شده بود، با توجه هزینه بالا ۴۰۰۰$(چقدر زیاد؟) بهتره با یه وکیل هم صحبت کنی قبل از مصاحبه....
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، kianoush ، payman R ، Eskandari
(2009-08-17 ساعت 08:47)اليزا نوشته:  سلام:
ممنون مي شم اگه کمکم کنيد.
پارسال، در زمان ثبت نام اينترنتي من تاريخ تولد ها را از روي تقويم پر کردم و حواسم نبود که سال کبيسه است، بنابراين تاريخ تولد همسرم -خودم و پسرم را 1 روز عقب تر از زمان واقعي در فرم اينترنتي وارد کردم، فرمها را هم پر کردم و 18 جون فرستادم و تازه شک کردم و فهميدم که اشتباه کرده ام . البته باز هم شک دارم، نمي دونم که در فرم اينترنتي چه کار کرده ام اما 90 % فکر مي کنم که اشتباه کرده ام .
در فرمهاي ارسالي و پاسپورت تاريخهاي صحيح را زده ام.

من در ايميل اولي که براي تاييد رسيدن مدارکم به kcc زدم ، تاريخ تولد صحيح را زدم، در جواب ايميل هم چيزي نگفتند که اطلاعاتم mach نيست
البته ناگفته نماند که ما چون خانواده سه نفري هستيم، روي تاريخ تولد همسر و پسرم هم شک داشتم ، که توي ايميل دومي که براي تصحيح تاريخ تولدها زدم ، تاريخ تولد هر سه را نوشتم و تاکيد کردم که صحيح است.
اما من به ثبت نام اينترنتي شک دارم، باز هم تاکيد مي کنم که مطمئن نيستم که اشتباه کرده ام يا نه.
بعضي از دوستانم مي گن، که من اشتباه کرده ام که ايميل دوم را براي kcc فرستاده ام، چون اگه اشتباه نکرده باشم اونا اينجوري بيشتر به شک مي افتن و ممکنه افيسر کيسم را رد کنه ، به نظر شما من اشتباه کرده ام؟

با توجه به اين موضوع شما پيشنهاد مي کنيد که محل مصاحبه را عوض کنم و از انکارا به ابوظبي تغيير بدم؟
و آيا اين تغيير و جابجايي محل مصاحبه ،چون در پرونده ام درج مي شود ،باعث نمي شه که حساس تر بشن؟

سلام من دقیقا مشکل شما رو داشتم.من ۱۰ بار میل زدم گفت اطلاعات مچ نیست.اخر سر زنگ زدم کنسولگری اتللاتو عزم پرسید بد وقتی‌ که تاریخ تولدمو گفتم گفت اشتباهه ..بدم قطع کرد...۲باره زنگ زدم و تاریخ تولدی که در مرحلهٔ اول ثبت نام(اینترنتی) داده بودم رو گفتم بد گفت درسته.بدم گفتم که من هم چین اشتباهی‌ کردم..اونم گفت ایرادی نداره ما هر۲تا تاریخ تولدو ثبت کردیم موقعی که شما بیاین مصاحبه درستش می‌کنیم
تشکر کنندگان: sh-b ، kavoshgarnet ، اليزا ، R.F ، Hamid55 ، Eskandari ، kianoush
(2009-08-15 ساعت 16:29)sniffer نوشته:  واقعا نمی دونم مطرح کرده بودند یا نا اما این را می دونم KCC تا جایی که بتونه تلاش می کنه ویزا بده مگر مشکل حاد باشد اما داداشی نگران نباش خدا شما را تا امروز کمک کرده تا ببرین بعدش هم کمک می کنه به امید خدا
با KCC در ارتباط باشد ببین چی می شه و خبرش را بذار اینجا ، در مورد مصاحبه هم باید بگم بله سفارت آمریکا در ترکیه بوده

دوست عزیز mahmoud 2010 سلام

من تمام پاسخ های دوستان دیگر را مطالعه کردم و تجربیات پستهای دیگر را نیز دیده ام . امیدوارم در کل پرس موفق باشید ولی به نکات زیر توجه کنید :
1- آفیسر سفارت نقش مهمی در این تشخیص دارد
2- محل سفارت و کشور نیز بی تاثیر نیست
باید ما بعضی از واقعیتها و قوانین را بپذیریم که رعایت مقررات لاتاری اجتناب ناپذیر است . بنا براین با احتمالات یا دلخوشی ( هزینه بردار) نمی شود به استقبال سرنوشت رفت . این مورد اشتباه اساسی است و شما باید دقت نمائید و به یکی از راههایی که می نویسم اگر خواستید دنبال راه را بگیرید :
1- در صورتی که با KCC مکاتبه نموده اید و جواب مثبت دریافت کردید و اشاره به رفع مشکل شده ، ادامه مسیر بدهید .
2- پس از اینکه شماره کیس شما اعلام شد ، شما 15 روز قبل از مصاحبه باید اصل مدارک ترجمه شده را به سفارت ارسال نمائید . پس از ارسال مدارک (با پست DHL) دو سه روزه مدارک به سفارت میرسد . مدارک شما در سفارت بررسی میشود و قبل از مصاحبه وضعیت شما در سفارت مشخص است و آفیسر در جریان است . شما می توانید در فاصله زمانی دریافت مدارک تا زمان مصاحبه با سفارت مربوطه در مورد مشکل خود و جواب KCCو نظر آن سفارت ....با تلفن یا ایمیل تماس داشته باشید و حتما جواب بگیرید .
امیدوارم هیچ مشکلی برایتان پیش نیاید .
تشکر کنندگان: sh-b ، payman R ، Hamid55
(2010-04-22 ساعت 12:42)omidfarda نوشته:  
(2009-08-15 ساعت 16:29)sniffer نوشته:  واقعا نمی دونم مطرح کرده بودند یا نا اما این را می دونم KCC تا جایی که بتونه تلاش می کنه ویزا بده مگر مشکل حاد باشد اما داداشی نگران نباش خدا شما را تا امروز کمک کرده تا ببرین بعدش هم کمک می کنه به امید خدا
با KCC در ارتباط باشد ببین چی می شه و خبرش را بذار اینجا ، در مورد مصاحبه هم باید بگم بله سفارت آمریکا در ترکیه بوده

من تمام پاسخ های دوستان دیگر را مطالعه کردم و تجربیات پستهای دیگر را نیز دیده ام . امیدوارم در کل پرس موفق باشید ولی به نکات زیر توجه کنید :
باید ما بعضی از واقعیتها و قوانین را بپذیریم که رعایت مقررات لاتاری اجتناب ناپذیر است . بنا براین با احتمالات یا دلخوشی ( هزینه بردار) نمی شود به استقبال سرنوشت رفت . این مورد اشتباه اساسی است و شما باید دقت نمائید و به یکی از راههایی که می نویسم اگر خواستید دنبال راه را بگیرید :
1- در صورتی که با KCC مکاتبه نموده اید و جواب مثبت دریافت کردید و اشاره به رفع مشکل شده ، ادامه مسیر بدهید .
2- پس از اینکه شماره کیس شما اعلام شد ، شما 15 روز قبل از مصاحبه باید اصل مدارک ترجمه شده را به سفارت ارسال نمائید . پس از ارسال مدارک (با پست DHL) دو سه روزه مدارک به سفارت میرسد . مدارک شما در سفارت بررسی میشود و قبل از مصاحبه وضعیت شما در سفارت مشخص است و آفیسر در جریان است . شما می توانید در فاصله زمانی دریافت مدارک تا زمان مصاحبه با سفارت مربوطه در مورد مشکل خود و جواب KCCو نظر آن سفارت ....با تلفن یا ایمیل تماس داشته باشید و حتما جواب بگیرید .
با سلام دوست عزیز
مطمن باش که کیس رو برای 1 روز اختلاف رد نخواهد کرد اونها قضیه سال کبیسه رو می دونن .اصلا نگران نباشید افرادی با 25 روز اختلاف هم بودن اما کارشون حل شده .اماشما مکاتباتتون رو انجام بدید .
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
تشکر کنندگان: farzad24 ، sh-b ، Monica ، laili
(2010-04-24 ساعت 09:55)adl نوشته:  
(2010-04-22 ساعت 12:42)omidfarda نوشته:  

با سلام دوست عزیز
مطمن باش که کیس رو برای 1 روز اختلاف رد نخواهد کرد اونها قضیه سال کبیسه رو می دونن .اصلا نگران نباشید افرادی با 25 روز اختلاف هم بودن اما کارشون حل شده .اماشما مکاتباتتون رو انجام بدید .

سلام به دوستان عزیز
بحث اینجانب راجب به اشتباه در روزتولد یا فرمایشات شما نبود . بحث کلی بود و شاید در پست خود نگارش نشده است ولی در پاسخ به دوستانی مثل mahmoud 2010 که اشتباه در سال تولد داشتند . عزیزان بعضی از اشکالات اساسی و باید ما به واقعیتهای موجود و قوانین لاتاری و مهاجرت مداقه بیشتری داشته باشیم .
تشکر کنندگان:
فرمایش شما صحیح، اما امید دیگران رو از بین بردن در مسلک بچه های مهاجرسرا نیست... همیشه جای امیدی در حرفهاتون باقی بذارین...
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز برای اشتباهاتتون در ثبت مشخصات نگران نباشید چون در فرمهای ما هم 2 اشتباه در تاریخ (بجز تولد) و یک اشتباه در نام پدر بود که من چون دیر متوجه شدم با کا سی سی مکاتبه نکردم و قبل از قسم خوردن درستش کردیم ولی از حالت افسر معلوم بود که اصلا براش مهم نیست و مورد دیگری که دیدیم: خانومی بود که زمان ثبت نام spell اسمش رو مثل پاسپورتش نوشته بود و فرمها رو همون جوری پر کرده بود ولی قبل از مصاحبه پاسپرتشو عوض کرده بود و اسمش توی پاس جدیدش یک جور دیگه بود و مکاتبه هم نکرده بود وقتی افسر پرسیده بود صادقانه جواب داد و افسر پذیرفته بود. اصلا نگران نباشید.
تشکر کنندگان: Monica ، farzad24
همیشه انرژی+++++++++++ بدید
case:19###
Big Grin

تشکر کنندگان: Monica ، farzad24 ، payman R
(2010-02-19 ساعت 19:21)azin نوشته:  
(2010-02-19 ساعت 16:42)Hossein81 نوشته:  
(2010-02-19 ساعت 16:30)azin نوشته:  سلام به دوستان! یک سئوال داشتم، لطفاً راهنمایی ام کنید:
من به kcc ایمیل زدم برای دریافت acceptable بودن مدارکم، اونا هم گفتن اطلاعاتم با مدارکم match نیست، بعدش گفتن تاریخ تولدی که در فرم ثبت نام اینترنتی پر کرده بودم با مدارکم منطبق نیست و تاریخی رو که در موقع ثبت نام نوشته بودم ازم خواستن! خوشبختانه من فرم ثبت نام رو داشتم و متوجه شدم موقع ثبت نام تاریخ تولد اصلیم رو که در نوامبره بوده نوشتم، ولی در مدارک سری اول تاریخ تولد شناسنامه و پاسپورتم رو که سپتامبر بوده وارد کردم، سال و روزش عین همه! ماهشم به خاطر اینه که برای اینکه بتونم زودتر برم مدرسه، والدینم شناسنامه امو برای شهریور گرفتن. حالا چی کار کنم؟ چه جوری این قضیه رو به سفارت بگم ؟ نمیگن اینا در مورد تاریخ تولدشونم دروغ میگن؟ هنوز کیس نامبرم کارنت نشده، با وجود این به سفارت هم ایمیل بزنم یا فقط به kcc؟ خیلی به مشکل می خورم؟ خیلی نگرانم، لطفاً راهنمایی ام کنید چی کار کنم که تاریخ مصاحبه برام تعیین بشه و توش رد نشم؟

ممنون از همتون!

دوست عزیز من نظرم اینه شما واقعیتو توضیح بده و بگو اشتباه شده و درستش اینه..میتونی مدارک اصلیرو دوباره پیوست کنی میل کنی..البته نظر مدیران فصل الخطابه..!!!( عجب کلمه با حالیه فصل الخطاب..عربیه ولی..!)
ممنون از پاسختون! فقط منظورتون از اینکه گفتین مدارک اصلی رو میل کنم چیه؟ کدوم مدارک؟ فرمهای سری اول رو دوباره پر کنم؟

Azin جان من هم دقیقا" همین مشکل و داشتم یعنی ماه تولدم در مهر (october ) بود اما شناسنامه و پاسپورتم در شهریور (september). من با kcc مکاتبه کردم و تاکید کردم که ایمیل من ضمیمه مدارکم در سفارت آنکارا بشه تا روز مصاحبه که رفتم افیسر ازم سوال کرد که تاریخ تولدتون مشکل داره گفتم با kcc مکاتبه کردم و ایمیل خودم و جواب اونها هم همراهم بود بعد ازم پرسید چرا تاریخ تولدتون فرق داره گفتم به خاطر مدرسه و ازم قبول کرد همه چیز بستگی به نظر آفیسر داره ولی شما حتما" ایمیل بزن و امیدت به خدا باشه
موفق باشی
تشکر کنندگان: farzad24
(2010-04-25 ساعت 20:03)Monica نوشته:  فرمایش شما صحیح، اما امید دیگران رو از بین بردن در مسلک بچه های مهاجرسرا نیست... همیشه جای امیدی در حرفهاتون باقی بذارین...

با سلام به Monica عزیز
از احساس مسئولیت شما خیلی خوشحالم . در نوشتار اینجانب اشاره به واقعیات و تجارب دوستان دیگر و امید به موفقیت همگی شده است . لازم بذکر است خود بنده قربانی راهنمایی اشتباه عزیزی بودم که امید کامل داده بود مدارک شما خوب است و قبول میشوی! و باعث خسارت مالی 4000$ به بنده شدن. دوست نداشتم این مسئله را بیان کنم ولی ناگزیر بودم ...
به امید به پیروزی همه و اینجانب در لاتاری 2011 . اصلا من خودم امید به فردام
تشکر کنندگان:
(2010-04-28 ساعت 12:26)omidfarda نوشته:  
(2010-04-25 ساعت 20:03)Monica نوشته:  فرمایش شما صحیح، اما امید دیگران رو از بین بردن در مسلک بچه های مهاجرسرا نیست... همیشه جای امیدی در حرفهاتون باقی بذارین...

با سلام به Monica عزیز
از احساس مسئولیت شما خیلی خوشحالم . در نوشتار اینجانب اشاره به واقعیات و تجارب دوستان دیگر و امید به موفقیت همگی شده است . لازم بذکر است خود بنده قربانی راهنمایی اشتباه عزیزانی بودم که امید 100% داده بودن که قبولی و باعث خسارت مالی 4000$ به بنده شدند و...
به امید به پیروزی همه در لاتاری .

دوست عزیز یعنی مصاحبه شما با موفقیت انجام نشد؟
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

تشکر کنندگان:
(2010-04-28 ساعت 12:46)payman R نوشته:  
(2010-04-28 ساعت 12:26)omidfarda نوشته:  

با سلام به Monica عزیز
از احساس مسئولیت شما خیلی خوشحالم . در نوشتار اینجانب اشاره به واقعیات و تجارب دوستان دیگر و امید به موفقیت همگی شده است . لازم بذکر است خود بنده قربانی راهنمایی اشتباه عزیزانی بودم که امید 100% داده بودن که قبولی و باعث خسارت مالی 4000$ به بنده شدند و...
به امید به پیروزی همه در لاتاری .

دوست عزیز یعنی مصاحبه شما با موفقیت انجام نشد؟

باسلام در حال ویرایش بودم .در مورد سئوال شما در پست 105 مختصری توضیح دادم لطفابه آنجا مراجعه کنید
تشکر کنندگان:
سلام من تازه متوجه شدم که تاریخ تولد دخترم دقیقا 1 ماه اشتباه نوشتم به نظر شما باکی سی سی مکاتبه کنم یا مننظر کلیرنس باشم و موقع گرفتن ویزا اقدام کنم؟
تشکر کنندگان:
هم گفتن هم نگفتنش محاسن و معایبی داره اما من جای شما بودم به KCC و سفارت اطلاع میدادم.
اولا که دخترتون برنده اصلی نیست و به همین خاطر کمتر سخت میگیرن.
دوما شما قسم خوردین که اطلاعات درست دادین. خیلی بده که فک کنن بهشون دروغ گفتین.
به نظر من بهشون بگید که تازه متوجه اشتباهتون شدید.
البته امیدوارم سن دخترتون زیر 21 سال باشه که یه موقع فک نکنن قصد تقلب داشتین.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان