کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اشتباه در ثبت مشخصات ثبت نام و راهکارهای حل مشکل در زمان مصاحبه
انشالا درست می شه شما کیس شما چند است و چرا الان یادت امد این موضوع رو ؟
تشکر کنندگان:
من کیسم 27500
بعد از خوندن جدولی که msnazi زده بود و علت رد شدن دو نفر
تازه فهمیدم که چی شده
تشکر کنندگان: morteza_2010
دوست عزیز خیلی باید با احتیاط کاراتون رو دنبال کنین .

زیاد عجله نکنین شما هنوز فرصت دارین برای ارسال ایمیل به KCC پس قشنگ تحقیق کنین و بعد اقدام کنین . از چند نفر از دوستای با تجربه هم کمک بگیرین .

شما اگه مطمئن شدین در این حالت کیستون رد میشه ، میتونین اعلام نکنین و بعد از گرفتن ویزای پدر و مادرتون ، بعداً برای شما هم اقدام کنن . البته این یه نظره و قصد من ترساندن شما نیست . باز میگم حتماً قشنگ در این مورد تحقیق کنین و بعد اقدام کنین .
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، Hamid55
چون به احتمال 90% ماه آینده کیسم کارنت میشه
من ایمیل رو فرستادم و قشنگ براشون توضیح دادم
در ضمن از 2 تا از مدیرای سایت و از چند نفر که میشناختم پرسیدم و اونا گفتن اگه بهشون ایمیل بزنی بهتره
تو زندگیم آدم صادقی بودم و تازه هم اشتباهمو متوجه شدم
فقط واسم دعا کنید
تشکر کنندگان: farzad24 ، morteza_2010 ، Monica
به نظر من هیچ جای کار سعی نکنید بهشون دروغ بگید.
ممکنه نفهمن اما 1% احتمال بدید تو مصاحبه بپرسن یا از طریق کلیرنس معلوم بشه چون ما دقیقا نمی دونیم اونها چیکار میکنن. اگه اونجوری بشه عواقب خوبی نداره. ممکنه کسیو که دروغ گفتن چند سال از گرفتن هر نوع ویزای امریکا محروم کنن.
به نظر من با یه وکیل صحبت کنین. تو این مرحله در نهایت هر مکاتبه ای باهاشون داشته باشید صرفا توی پروندتون ثبت میشه اما اینکه چه جور مکاتباتی ثبت بشه خیلی مهمه. کسی که مصاحبه میکنه باهاتون از همه مهمتره.
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، Monica ، Hamid55
آیدین جان،
سعی کنید با صداقت و با دقت کارتون را پیش ببرید. امریکایی ها از هرچی بگذرن از دروغ نمیگذرن.
همین که ایمیل زدید و موضوع را توضیح دادین بهترین و اولین قدم است. سعی کنید قبل از مصاحبه ازشون جوابی مبنی بر لحاظ شدن این ایمیل در کیستون بگیرید. و پرینت ایمیل همراه با جوابشون را برای مصاحبه همراه داشته باشید.
شما و فرزند دیگه زیر ۲۱ هستید یا بالا؟؟ اگر زیر ۲۱ باشید بهتون ویزا تعلق میگره و اونها رو این موضوع حساس تر خواهند بود.
اگر من جای شما بهشون نمیگفتم که آگاهانه تعداد فرزندان را صفر وارد کردم (به هر دلیلی)چون که این عمل یعنی دادن اطلاعات غلط و تو فرم ثبت نام تاکید شده از دادن اطلاعت نادرست خود داری کنید. بگید که اشتباه شده و حقیقت این هست که برنده اصلی در زمان ثبت نام ۲ فرزند داشته. کارتون را با کی سی سی دنبال کنید و امیدوار باشید.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، sh-b ، Ali Sepehr ، kianoush ، To USA ، Monica
آقا حمید ممنمون از راهنماییتون
امروز جواب ایمیلمو گرفتم
اونا نوشته بودن که این مسُله رو به گروه مربوطه ارجاع میدن و تو پروندمون ثبت می کنن
اصل من هم اینه که کارامون رو رو صداقت پیش ببرم.
در ضمن من و برادرم زیر 21 سال سن داریم
باز هم از راهنمایی های خوبتون سپاسگزارم
با مهر-آیدین
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، sam_hash ، Monica ، Hamid55
خیلی خوشحال شدم داداشی کارت درست شد
تشکر کنندگان:
سلام aidin
مشکل شما دقیقا مشکل من هستش با این تفاوت که شما الان متوجه شدید و من روز مصاحبه
طبق structure لاتاری کسی که ثبت نام می کنه باید مشخصات همسر و فرزندانش رو (البته اگه توی امریکا رزیدنت باشن یا بالای 21 باشن نمی خواد) باید بنویسه MUST List
چه بخان باهاش برن چه نخان برن
من هم به خاطر اینکه اطلاعاتشون رو روزی که ثبت نام کردم دم دست نداشتم و گفتم حالا من میرم بعدا اونا میان و از این حرفها و اصلا این توضیح خیلی ساده و به قول افسر مصاحبه کننده so clear رو بهش توجه نکرده بودم
روز مصاجبه هزار تا دلیل قانع کننده از نظر خودم آوردم ولی افسره گفت بر خلاف پروسه نمی شه عمل کرد تمام
و کل کیس رد میشه حتی به خودم تنهایی هم ندادن
بهش گفتم حالا من چکار می تونم کنم کی می تونه به من کمک کنه ؟؟؟
میدونید چی گفت!!؟؟؟ گفت سال دیگه که خواستی ثبت نام کنی یادت باشه مشخصات اونها رو وارد کنی
فکر میکنید من چه جالی داشتم اون موقع
اینها رو بهتون گفتم که زمان مصاحبه مثل من سرت نیاد
نکته مثبت قضیه اینه که شما قبل از مصاحبه متوجه شدی و شاید بتونه بهت کمک کمه اگه با مکاتباتی که باهاشون می کنی جواب قطعی بگیری ایشاللا خیلی خوبه
وگرنه طبق استراکچر لاتاری کسی که اطلاعات همسر و فرزندانشو وارد نکنه رو هیچ کاری باهاش ندارن و همه فرمها هم براش میاد (من توی فرم های دوم مشخصات رو کامل فرستاده بودم) تا اینکه توی time of interview ردش میکنن
اینها رو گفتم چونکه دارید کلی هزینه می کنید (مدیکال، مصاحبه(راستی پول مصاحبه رو هم میگیرن و بعد رد میکنن)، رفت و آمد، وقت، استرس و...)
حالا من هزینم کم شد و فقط پول دکتر و سفارت رو دادم ولی خوب اعصاب خوردیش زیاد بود
در هر صورت از خدا میخام که کارت درست شه و مثل ما توی لیسته قرمز نشی
هیچ کار خدا بی حکمت نیست!
شماره کیس: 2010AS113XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: Nov, 2009
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2009, Nov
تاریخ کارنت شدن کیس: March
تاریخ دریافت نامه دوم: Feb 24
تاریخ مصاحبه: 6 April
تاریخ دریافت ویزا: Refusal

Nothing is impossible
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، Hamid55 ، اليزا ، hasti_banoo ، To USA ، sam_hash ، Monica ، Shahoo52 ، Eskandari
به نظر شما این جواب اونها که تو جواب ایمیلم
گفتن که ممنون از دادن اطلاعات
ما موضوع رو به گروه مربوطه اطلاع میدیم قانع کننده است یا نه؟
منظورم اینه آیا نیازه که تو این مرحله من یک نامه کتبی به kcc بفرستم واثبات کنم که ما دو فرزند هستیم یا نه؟
تشکر کنندگان:
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
من جواب ایمیلمو از کی سی سی گرفتم
اونا اینطور جواب دادن
your inquiry or message has been received and routed to the appropriate group.
به نظر شما آیا نیازه که من نامه ی کتبی بفرستم که داخلش کپی شناسنامه ها رو به همراه ترجمشون قرار داده باشم یا نه ؟
و لطف کنید و نظرتون رو راجع به جواب کی سی سی برام ارسال کنید
با مهر-آیدین
تشکر کنندگان: Monica
(2010-05-14 ساعت 01:46)aidin نوشته:  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
اونا اینطور جواب دادن
به نظر شما آیا نیازه که من نامه ی کتبی بفرستم که داخلش کپی شناسنامه ها رو به همراه ترجمشون قرار داده باشم یا نه ؟
با مهر-آیدین

در اصل اونا هنوز جواب ایمیل شمارو ندادن. این فقط یک تائیدیه دریافت هست و اینکه ایمیل شما به قسمت مربوط ارجاع داده شده. باید منتظر جواب باشید
تشکر کنندگان: Monica ، Hamid55
(2010-05-14 ساعت 01:46)aidin نوشته:  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
اونا اینطور جواب دادن
با مهر-آیدین

سلام دوست خوب واقعا متاسفم که میشنوم چنین اشتباهیو کردی! نمیدونم دادن امید واهی غیر از اینکه شما رو تا اخرین لحظه جلو ببره و نهایتا پس از صرف هزینه بسیار نامه رد شدن و دریافت کنی خوبه یا نه! کیس شما 99.999999% بر طبق خود دستور العمل ثبت نام رد شدست. اون 0.000001% هم بر این مبنا میزارم که اونا فقط اشتباه کنن و نفهمن! متاسفانه تو این کشورا (من خودم الان کانادام)همه چی و حتی تمام چیزهای پیش و پا افتاده رو خیلی واضح به آدم میگن ولی اگه اون چیزیو که گفتن و قانون شده رو شما بدلیل نخوندن و یا ندونستن انجام ندین به هیچ عنوان رحم نمی کنن. پیشنهاده من به شما اینکه اگر هزینه رفتن و هزینه پزشکیو مصاحبه برای خانواده شما هیچی نیست از الان هر کاری که میتونید انجام بدید از طریق کی سی سی و به مصاحبه برید ولی زیاد خوشحال نرید چون کیس شما کاملا رد شد است اگرم که میگم برید فقط بخاطر اینکه بعدن فکر نکنی که اگر میرفتین جواب میگرفتین. امید وارم سالهای دیگه باز هم قبول بشید.
این جمله ای که بصورت درشت در دستورالعمل اومده لینکشم برات پایین میزارم که بتونی بخونی. براتون ارزوی موفقیت میکنم
Failure to list all children who are eligible will result in disqualification of the principal applicant and refusal of all visas in the case at the time of the visa interview.
http://www.travel.state.gov/pdf/DV-2011instructions.pdf
تشکر کنندگان: jam_14051 ، farzad24
حالا یه مسئله:
اگه ایشون بخوان شانسشونو امتحان کنن و برن برای مصاحبه و رد بشن آیا برگه قرمز بهشون میدن؟
اگه برگه قرمز بدن آیا تبعاتی براشون داره؟
تشکر کنندگان:
با سلام،
لطفاً راهنمایی بفرمایید کهمعمولاً عکس العمل KCC به ایمیلهای تصحیح تاریخ تولد چگونه بوده است . البته دوستانی که درباره این مشکل به KCC ایمیل زده اند آیا نیازی به ارسال همان درخواست به سفارت محل مصاحبه نیز داشته اند؟
با سپاس
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان