کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اشتباه در ثبت مشخصات ثبت نام و راهکارهای حل مشکل در زمان مصاحبه
(2010-05-14 ساعت 11:46)To USA نوشته:  حالا یه مسئله:
اگه ایشون بخوان شانسشونو امتحان کنن و برن برای مصاحبه و رد بشن آیا برگه قرمز بهشون میدن؟
اگه برگه قرمز بدن آیا تبعاتی براشون داره؟

باسلام
در مورد قبولی یا رد کیس ایشان دوستان نکته نظرات خوبی داشتن . ولی نظر سفارت حرف اول را میزند . به قول شما شانس ......
در مورد برگه صورتی رنگ ( که اشتباهاً قرمز نام برده می شود) در وضعیتی که خود فرد نیز به اشتباه خودش اعتراف داشته باشد . فقط علت اشتباه را در یک جمله یادداشت می کنند و آن فرد می تواند مجدداً برای سال بعد در لاتاری ثبت نام و شرکت نماید .
تشکر کنندگان: To USA
قابل توجه دوستان عزیزی که اشتباه تاریخ دارن من زمان ثبت نام تاریخ تولدمو جای ماه و روزش رو جابجا نوشته بودم و 5شنبه گإشته مصاحبه داشتم تو ابوظبی و بدون کلیرنس و هیچ مشکلی امروز ویزامو گرفتم فقط یه نامه به کی سی سی زدم و توضیح دادم همین نگران نباشید اشتباهات قابل حله و همش بستگی به نظر افسر سفارت داره از من حتی یک سوال هم راجع به اشتباهم نکرد منم چیزی نگفتم فقط وقتی ویزام صادر شد توش تاریخ تولدمو همون اشتباه رو نوشته بودن منم به شخصی که ویزاها رو تحویل میداد گفتم گفت برو فردا بیا بگیر و امروز رفتم و با تاریخ صحیح گرفتم
تشکر کنندگان: farzad24 ، Hamid55 ، Hashem
(2010-05-25 ساعت 23:24)pejmanri نوشته:  قابل توجه دوستان عزیزی که اشتباه تاریخ دارن من زمان ثبت نام تاریخ تولدمو جای ماه و روزش رو جابجا نوشته بودم و 5شنبه گإشته مصاحبه داشتم تو ابوظبی و بدون کلیرنس و هیچ مشکلی امروز ویزامو گرفتم فقط یه نامه به کی سی سی زدم و توضیح دادم همین نگران نباشید اشتباهات قابل حله و همش بستگی به نظر افسر سفارت داره از من حتی یک سوال هم راجع به اشتباهم نکرد منم چیزی نگفتم فقط وقتی ویزام صادر شد توش تاریخ تولدمو همون اشتباه رو نوشته بودن منم به شخصی که ویزاها رو تحویل میداد گفتم گفت برو فردا بیا بگیر و امروز رفتم و با تاریخ صحیح گرفتم

شما تاریخ رو توی فرم DS-230 (سری اول) اشتباه نوشتید؟
چون ثبت نام که online بود و اصلا نمیشد اشتباه وارد کرد.
تشکر کنندگان: Shahoo52
با سلام خدمت همه، خصوصا اونايي كه با اطلاعات خوبشون سعي ميكنن به ديگر دوستان كمك كنن.
من برنده Lottery 2010 هستم و يك قسمت از فرم 230 ر اشتباه پر كردم.
سوال شماره 34 فرم 230 مربوط به اطلاعات خدمت سربازي هستش كه چون در زمان پركردن فرم، كارت پايان خدمت من نيومده بود، اطلاعاتي رو كه تا اون موقع داشتم وارد كردم.
(بگذاريد يه توضيح راجع به سربازيم بدم: من سرباز بنياد ملي نخبگان بودم كه پس از اتمام دوره آموزشي، قرار بود بنياد نخبگان نيروهاي مسلح براي انجام خدمت سربازي در قالب يك پروژه تحقيقاتي يك ساله، منو به يكي از شركتهاي صنايع دفاع معرفي كنه. از اونجايي كه عزيزان شركتهاي دولتي تمام هم و غمشون راه انداختن كار ملته!!! انجام اين پروسه در مورد من بيش از دو ماه و نيم طول كشيد و تا اينا بخوان كارشون رو انجام بدن، قانون معافيت سه برادري تصويب شد و ما هم معاف Big Grin. زمان معافيت من (28/3/1388) برابر بود با زمان پركردن فرم هاي اوليه Lottery. اما وقتي پس از 9 ماه ؟!!! كارت پايان خدمتم اومد ديدم تاريخ اتمام خدمت سربازي رو زدن 13/7/1388 و اينم برميگرده به اين كه آقايون پرونده مرو گم كرده بودن و در اين مدت گم شدن، بنده همچنان مشغول به خدمت بودم.
توضيح تمام شد.)

من فرم 230 رو اينجوري پر كردم:
Branch: Bonyad Melli Nokhbegan
Rank/ Position: N/A
Dates of Service (mm-dd-yy): 12-2-2008 06-17-2009
Military Specialty/Occupation: N/A

حالا ميخوام مندرجات توي كارت پايان خدمت رو وارد كنم. ميخواستم در صورت امكان دوستان لطف كنن و راهنمايي كنن كه جلوي هر كدام از اين بندها چه عباراتي رو بنويسم بهتره:
Branch: ستاد كل نيروهاي مسلح
Rank/ Position: ستوان يكم
Dates of Service (mm-dd-yy): 12-2-2008 10-05-2009 اينو ميدونم
Military Specialty/Occupation: ؟؟؟

(ضمنا شماره من حدود 29000 هست كه باعث شده يه خورده نگران كارنت شدن باشم. لطفا روحيه بدين Wink)

با آرزوي موفقيت براي همه مون.
تشکر کنندگان: ShabPareyeMohajer
(2010-05-25 ساعت 23:49)mehdijamshid نوشته:  با سلام خدمت همه، خصوصا اونايي كه با اطلاعات خوبشون سعي ميكنن به ديگر دوستان كمك كنن.
من برنده Lottery 2010 هستم و يك قسمت از فرم 230 ر اشتباه پر كردم.
سوال شماره 34 فرم 230 مربوط به اطلاعات خدمت سربازي هستش كه چون در زمان پركردن فرم، كارت پايان خدمت من نيومده بود، اطلاعاتي رو كه تا اون موقع داشتم وارد كردم.
(بگذاريد يه توضيح راجع به سربازيم بدم: من سرباز بنياد ملي نخبگان بودم كه پس از اتمام دوره آموزشي، قرار بود بنياد نخبگان نيروهاي مسلح براي انجام خدمت سربازي در قالب يك پروژه تحقيقاتي يك ساله، منو به يكي از شركتهاي صنايع دفاع معرفي كنه. از اونجايي كه عزيزان شركتهاي دولتي تمام هم و غمشون راه انداختن كار ملته!!! انجام اين پروسه در مورد من بيش از دو ماه و نيم طول كشيد و تا اينا بخوان كارشون رو انجام بدن، قانون معافيت سه برادري تصويب شد و ما هم معاف Big Grin. زمان معافيت من (28/3/1388) برابر بود با زمان پركردن فرم هاي اوليه Lottery. اما وقتي پس از 9 ماه ؟!!! كارت پايان خدمتم اومد ديدم تاريخ اتمام خدمت سربازي رو زدن 13/7/1388 و اينم برميگرده به اين كه آقايون پرونده مرو گم كرده بودن و در اين مدت گم شدن، بنده همچنان مشغول به خدمت بودم.
توضيح تمام شد.)

من فرم 230 رو اينجوري پر كردم:
Branch: Bonyad Melli Nokhbegan
Rank/ Position: N/A
Dates of Service (mm-dd-yy): 12-2-2008 06-17-2009
Military Specialty/Occupation: N/A

حالا ميخوام مندرجات توي كارت پايان خدمت رو وارد كنم. ميخواستم در صورت امكان دوستان لطف كنن و راهنمايي كنن كه جلوي هر كدام از اين بندها چه عباراتي رو بنويسم بهتره:
Branch: ستاد كل نيروهاي مسلح
Rank/ Position: ستوان يكم
Dates of Service (mm-dd-yy): 12-2-2008 10-05-2009 اينو ميدونم
Military Specialty/Occupation: ؟؟؟

(ضمنا شماره من حدود 29000 هست كه باعث شده يه خورده نگران كارنت شدن باشم. لطفا روحيه بدين Wink)

با آرزوي موفقيت براي همه مون.

دوست عزیز نگران نباش
منهم مثل شما در قسمت مربوط به خدمت سربازی چند تا مشکل و اشتباه داشتم(تاکید میکنم :چند تا ،نه یکی دو تا) . به علاوهء اینکه من تغئیر نام هم داشتم که فراموش کرده بودم ذکر کنم. در مورد اینها با کی سی سی و سفارت آمریکا در مالزی ایمیل زدم.
جواب: "ریلکس باش." گفتند مهم نیست هرچی مدارک و اصلاح لازم است روز مصاحبه انجام میشود.
با توجه به تجارب بقیهء دوستان در مهاجرسرا هم ، سختگیری فقط روی املای صحیح نام و فامیل و تاریخ و محل تولد است.
بنابراین فقط ایمیل بزنبه کی سی سی و اون ایمیل روبا جوابی که میدن پرینت کن و روز مصاحبه ببر. همین!!!Smile
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
تشکر کنندگان:
(2010-05-25 ساعت 23:40)To USA نوشته:  
(2010-05-25 ساعت 23:24)pejmanri نوشته:  قابل توجه دوستان عزیزی که اشتباه تاریخ دارن من زمان ثبت نام تاریخ تولدمو جای ماه و روزش رو جابجا نوشته بودم و 5شنبه گإشته مصاحبه داشتم تو ابوظبی و بدون کلیرنس و هیچ مشکلی امروز ویزامو گرفتم فقط یه نامه به کی سی سی زدم و توضیح دادم همین نگران نباشید اشتباهات قابل حله و همش بستگی به نظر افسر سفارت داره از من حتی یک سوال هم راجع به اشتباهم نکرد منم چیزی نگفتم فقط وقتی ویزام صادر شد توش تاریخ تولدمو همون اشتباه رو نوشته بودن منم به شخصی که ویزاها رو تحویل میداد گفتم گفت برو فردا بیا بگیر و امروز رفتم و با تاریخ صحیح گرفتم

شما تاریخ رو توی فرم DS-230 (سری اول) اشتباه نوشتید؟
چون ثبت نام که online بود و اصلا نمیشد اشتباه وارد کرد.

من موقع ثبت نام onlineاشتباه کرده بودم
تشکر کنندگان: sam_hash ، To USA
آخه موقع ثبت نام که باید انتخاب میکردیم روز و ماه رو. اصلا نمیشد اشتباه کرد. حالا به هر حال شما توی فرم DS-230 تاریخ صحیح رو نوشتید. درسته؟
بعد روز مصاحبه باید قسم بخوریم که چیزایی که توی فرما نوشتیم رو راست گفتیم یا کلا هرچی گفتیم حتی موقع ثبت نام؟
تشکر کنندگان:
همسر من از برندگان 2011 هست .و موقع ثبت نام اينترنتي من تاريخ تولد رو از روي سايتهاي تغيير تاريخ ازشمسي به ميلادي احتمالا نوشتم 5 اپريل.وقتي ميخواستم فرم ها رو پر كنم ديدم پاسپورت 6 اپريل زده.باز رفتم سايتهاي تغيير تاريخ از شمسي به ميلادي رو چك كردم ديدم بعضي ميزنن 5 اپريل وبعضيا 6 اپريل.حالا واقعا گيج شدم يادم نيست موقع ثبت نام كدوم رو زدم 5 يا 6اپريل الان به نظر شما بkccاي ميل بزنم و احتمال اشتباه رو اعلام كنم يا صبر كنم بعد از اينكخ فرم ها رو فرستادم اگر گفتن اطلاعات machنيست اشتباه رو اعلام كنم؟لطفا راهنمايي كنيد
تشکر کنندگان:
(2010-05-27 ساعت 11:03)bita-p نوشته:  همسر من از برندگان 2011 هست .و موقع ثبت نام اينترنتي من تاريخ تولد رو از روي سايتهاي تغيير تاريخ ازشمسي به ميلادي احتمالا نوشتم 5 اپريل.وقتي ميخواستم فرم ها رو پر كنم ديدم پاسپورت 6 اپريل زده.باز رفتم سايتهاي تغيير تاريخ از شمسي به ميلادي رو چك كردم ديدم بعضي ميزنن 5 اپريل وبعضيا 6 اپريل.حالا واقعا گيج شدم يادم نيست موقع ثبت نام كدوم رو زدم 5 يا 6اپريل الان به نظر شما بkccاي ميل بزنم و احتمال اشتباه رو اعلام كنم يا صبر كنم بعد از اينكخ فرم ها رو فرستادم اگر گفتن اطلاعات machنيست اشتباه رو اعلام كنم؟لطفا راهنمايي كنيد

دوست عزیز شما فرم ها رو با اطلاعات صحیح مطابق پاسپورتتون پر کنید . بعد از اینکه مدارکتون بدست KCC برسه ، می تونید با ارسال ایمیل مراتب رو بهشون اطلاع بدین .
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
تشکر کنندگان: majid_229997
سلام بچه ها من 16 روز دیگه مصاحبه دارم . روز ثبت نام آنلاین نمی دونم تاریخ تولد رو چی وارد کردم. تو فرم اول درستش رو وارد کردم. هنوز هم نامه دوم رو نگرفتم به سفارت ابوظبی زنگ زدم تاریخ مصاحبه رو بهم گفت. حالا به نظر شما دوستای با تجربه من دقیقا باید چیکار کنم.
تشکر کنندگان:
(2010-05-28 ساعت 19:14)aidanaser نوشته:  سلام بچه ها من 16 روز دیگه مصاحبه دارم . روز ثبت نام آنلاین نمی دونم تاریخ تولد رو چی وارد کردم. تو فرم اول درستش رو وارد کردم. هنوز هم نامه دوم رو نگرفتم به سفارت ابوظبی زنگ زدم تاریخ مصاحبه رو بهم گفت. حالا به نظر شما دوستای با تجربه من دقیقا باید چیکار کنم.

دوست عزیز اگه شما با KCC و سفارت تماس گرفتین و اونها جواب ایمیل یا تماستون رو دادند یعنی اطلاعات شما با اطلاعات روز ثبت نام یکسان است .چون برای پاسخگویی به متقاضیان ، KCC اطلاعات شخصی فرد که روز ثبت نام وارد کرده رو ملاک قرار میده نه اطلاعات فرم هایی که فرستادین یعنی اطلاعاتی که الان تو ایمیل میگین همون اطلاعات روز ثبت نام است
موفق باشین
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ،

من امروز فایل های موقع ثبت نام اولیه را مرور میکردم دیدم که متاسفانه کشور محل زندگی را ۲ سال پیش اشتباه زدم و یک کشور دیگه را زده بودم ولی فرم ها و همه چیز به آدرس مالزی اومده.
Country Where You Live Today

البته الان دیگه پروندم از کی سی سی توی راه سفارته. به نظرتون اصلا به سفارت زودتر بگم یا نه ؟ شاید هم سفارت اصلا کاری نداشته باشه ؟ Sad
لطف کنید راهنمایی‌ کنید.
تشکر کنندگان:
(2010-05-30 ساعت 06:32)Hashem نوشته:  سلام دوستان ،

من امروز فایل های موقع ثبت نام اولیه را مرور میکردم دیدم که متاسفانه کشور محل زندگی را ۲ سال پیش اشتباه زدم و یک کشور دیگه را زده بودم ولی فرم ها و همه چیز به آدرس مالزی اومده.

البته الان دیگه پروندم از کی سی سی توی راه سفارته. به نظرتون اصلا به سفارت زودتر بگم یا نه ؟ شاید هم سفارت اصلا کاری نداشته باشه ؟ Sad
لطف کنید راهنمایی‌ کنید.

من چند روز پیش با سفارت آمریکا در مالزی تماس گرفتم، گفتند که هنوزپرونده ها نیومده.
من نظرم اینه که با کی سی سی و سفارت ،هر دوشون تماس بگیرید و موضوع رو بگید. گفتنش بهتر از پنهان کردن است.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
تشکر کنندگان: Hashem
(2010-05-30 ساعت 06:32)Hashem نوشته:  سلام دوستان ،

لطف کنید راهنمایی‌ کنید.

دوست عزیز ودوستان خوب من سلام
اگر منظور شما در فرمهای ثبت نام اولیه (سئوال 6 ) است ، که مربوط میشود به محل تولد خودتان یا پدر و مادرتان یا همسرتان . شما اگر متولد ایران هستید و تغییری در پاسخ به سئوال 6 نداده باشید اشکالی پیش نمی آید . بنابراین اگر به سئوال 6 زمان ثبت نام با مستندات کافی (محل تولد موارد بالا) درست پاسخ داده باشید ، محل زندگی ملاک نیست . البته محل زندگی در صورتی ملاک است که ساکن و مقیم کشور دیگر باشید . بنابراین درصورت مثبت بودن موارد بالا دیگر واهمه ای نداشته باشید . درغیر اینصورت حتماً با سفارت هماهنگی کنید . به امید موفقیت همه دوستان
تشکر کنندگان: Hashem
[quote='Hashem' pid='53438' dateline='1275184954']
سلام دوستان ،
لطف کنید راهنمایی‌ کنید.

[/quote]

[quote='ShabPareyeMohajer' pid='53589' dateline='1275238233']
من چند روز پیش با سفارت آمریکا در مالزی تماس گرفتم، گفتند که هنوزپرونده ها نیومده.
من نظرم اینه که با کی سی سی و سفارت ،هر دوشون تماس بگیرید و موضوع رو بگید. گفتنش بهتر از پنهان کردن است.
[/quote]

[quote][quote='omidfarda' pid='54209' dateline='1275462682']
دوست عزیز و دوستان خوب من سلام
اگر منظور شما در فرمهای ثبت نام اولیه (سئوال 6 ) است ، که مربوط میشود به محل تولد خودتان یا پدر و مادرتان یا همسرتان . شما اگر متولد ایران هستید و تغییری در پاسخ به سئوال 6 نداده باشید اشکالی پیش نمی آید . بنابراین اگر به سئوال 6 زمان ثبت نام با مستندات کافی (محل تولد موارد بالا) درست پاسخ داده باشید ، محل زندگی ملاک نیست . البته محل زندگی در صورتی ملاک است که ساکن و مقیم کشور دیگر باشید . بنابراین درصورت مثبت بودن موارد بالا دیگر واهمه ای نداشته باشید . درغیر اینصورت حتماً با سفارت هماهنگی کنید . به امید موفقیت همه دوستان
[/quote]

با تشکر از جوابها،
من فقط کشور محل زندگی را اشتباه زدم و کشور محل تولد یا کشوری که برای لاتاری از سهمیه اش استفاده می کنیم را درست زدم، من سوال ۹ ثبت نام اینترنتی را اشتباه زدم.
البته فکر نمی کنم که اون هم در پرونده من مشکلی درست کنه چون یک اشکال سطحی و پیش پا افتاده است. Wink
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان