کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه درمانی و پزشکی
سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید همونجایی که پسرم رو بیمه رایگان کردن منو همسرمم اقدام کردیم اما به ما گفتن باید سیتیزن باشید و از اونجایی که در آمد ما در بدو ورود زیاد نیست گفتند باید به سایت فدرال مارکت پلس انشورنس مراجعه کنید ودنبال بیمه مدیکال رایگان بگردید اما من چنین اپشنی نمیبینم لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
تمام این شرایط بستگی داره که شما به کدوم ایالت تشریف میبرید! هر کدوم از ایالتهای امریکا قوانین مختلفی برای حمایت از زنان باردار و بچه های کوچک در خانواده های کم در آمد دارن . قوانین بیمه سلامت امریکا از هر ایالت به ایالت دیگه کاملا متفاوت هست.

(2016-02-27 ساعت 00:57)Haghighat نوشته:  ار دوستان مطلع سوالی داشتم. من دارم با ویزای ازدواج با سیتیزن به آمریکا میام و باردار هستم قصد داشتم فرزندم رو اونجا بدنیا بیارم ولی از اونجایی که همسرم مدتی در آمریکا نبوده و ما جوینت اسپانسر داریم یکی از آشنایان ساکن آمریکا به من گفتن برای زایمان و موارد پزشکی به شما بیمه ایی تعلق نمیگیره و اگر خودتون نتونید هزینه هاتون رو پرداخت کنید جوینت اسپانسر شما باید هزینه هاتون رو پرداخت کنه آیا این مطلب درسته؟ کسی تجربه ایی داره؟
من فکر میکردم خانم های باردار تسهیلات رایگان دارند پس کسی با شرایط من که اسپانسر داره نمیتونه از بیمه رایگان استفاده کنه؟
ممنون میشم تجربه ایی دارید در اختیار بگذارید.

پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat
(2016-03-18 ساعت 08:47)stealth نوشته:  تمام این شرایط بستگی داره که شما به کدوم ایالت تشریف میبرید!  هر کدوم از ایالتهای آمریکا قوانین مختلفی برای حمایت از زنان باردار و بچه های  کوچک در خانواده های کم در آمد دارن . قوانین بیمه سلامت آمریکا از هر ایالت به ایالت دیگه کاملا متفاوت هست.

(2016-02-27 ساعت 00:57)Haghighat نوشته:  ار دوستان مطلع سوالی داشتم. من دارم با ویزای ازدواج با سیتیزن به آمریکا میام و باردار هستم قصد داشتم فرزندم رو اونجا بدنیا بیارم ولی از اونجایی که همسرم مدتی در آمریکا نبوده و ما جوینت اسپانسر داریم یکی از آشنایان ساکن آمریکا به من گفتن برای زایمان و موارد پزشکی به شما بیمه ایی تعلق نمیگیره و اگر خودتون نتونید هزینه هاتون رو پرداخت کنید جوینت اسپانسر شما باید هزینه هاتون رو پرداخت کنه آیا این مطلب درسته؟ کسی تجربه ایی داره؟
من فکر میکردم خانم های باردار تسهیلات رایگان دارند پس کسی با شرایط من که اسپانسر داره نمیتونه از بیمه رایگان استفاده کنه؟
اول اینکه باید ببینین ویزای شما در چه مقطعی هست اگه هنوز اقدام نکردین یا هنوز به مقطع دریافت ایمیل تکمیل مدارک نرسیدین کلا نگران نباشین چون به فرض اینکه دقیقا امروز باردار شده باشین و نه ماه دیگه فارغ بشین هنوز ایران هستین ویزای ازدواج حداقل بین یک و نیم سال تا دوسال زمان میبره !!! پس نگران اون مسایل نباشین مگر اینکه ایمیل تکمیل مدارک رو دریافت کرده باشین و تاریخ مصاحبه هم مشخص باشه و مطمن باشین تا دو سه ماه اینده میرید اونموقع هست که میتونین به این موضوع فکر کنین .
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، Pargosha ، پرشان
(2016-03-18 ساعت 06:01)setin نوشته:  سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید همونجایی که پسرم رو بیمه رایگان کردن منو همسرمم اقدام کردیم اما به ما گفتن باید سیتیزن باشید و از اونجایی که در آمد ما در بدو ورود زیاد نیست گفتند باید به سایت فدرال مارکت پلس انشورنس مراجعه کنید ودنبال بیمه مدیکال رایگان بگردید اما من چنین اپشنی نمیبینم لطفا راهنمایی کنید
دوست عزیز ؛هلس کر(مارکت پلس) همون بیمه اباما کر هست . ولی الان دیگه مهلت ثبت نام تمام شده .و تنها راه گرفتن بیمه درمانی رایگان در امریکا همین اباما کر هست.البته که ایالت های مختلف ممکن است بعضی پوشش های بیمه ای محدود رایگان داشته باشند که باید در ایالت خودتان تحقیق کنید .برای اطلاعات بیشتر اباما کر ادرس سایت این هست.
Www.healthcare.gov
باید با این سایت در تماس باشید چون هم استثناهایی دارند هم در طول سال دوباره در مقاطعی ثبت نام میکنند.
موفق باشید

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: cupcake
(2016-03-18 ساعت 12:22)tabangigs نوشته:  
(2016-03-18 ساعت 08:47)stealth نوشته:  تمام این شرایط بستگی داره که شما به کدوم ایالت تشریف میبرید!  هر کدوم از ایالتهای آمریکا قوانین مختلفی برای حمایت از زنان باردار و بچه های  کوچک در خانواده های کم در آمد دارن . قوانین بیمه سلامت آمریکا از هر ایالت به ایالت دیگه کاملا متفاوت هست.

اول اینکه باید ببینین ویزای شما در چه مقطعی هست اگه هنوز اقدام نکردین یا هنوز به مقطع دریافت ایمیل تکمیل مدارک نرسیدین کلا نگران نباشین چون به فرض اینکه دقیقا امروز باردار شده باشین و نه ماه دیگه فارغ بشین هنوز ایران هستین ویزای ازدواج حداقل بین یک و نیم سال تا دوسال زمان میبره !!! پس نگران اون مسایل نباشین مگر اینکه ایمیل تکمیل مدارک رو دریافت کرده باشین و تاریخ مصاحبه هم مشخص باشه و مطمن باشین تا دو سه ماه اینده میرید اونموقع هست که میتونین به این موضوع فکر کنین .

ممنون از دوستان که پاسخ دادند. خودم یکم تحقیق کردم و متوجه شدم که باید از سوشال سکوریتی ایالتم این رو سوال کنم و قوانین در ایالت های مختلف متفاوت هست.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: tabangigs
(2016-03-18 ساعت 13:33)Haghighat نوشته:  
(2016-03-18 ساعت 12:22)tabangigs نوشته:  

ممنون از دوستان که پاسخ دادند. خودم یکم تحقیق کردم و متوجه شدم که باید از سوشال سکوریتی ایالتم این رو سوال کنم و قوانین در ایالت های مختلف متفاوت هست.

هزینه دوران بارداری و زایمان همسر من تو سن خوزه و ایالت کالیفرنیا هفت هزار دلار شد !!!! فقط هرینه های پزشکی و سونوگرافی و رایمان .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-18 ساعت 14:01)tabangigs نوشته:  
(2016-03-18 ساعت 13:33)Haghighat نوشته:  ممنون از دوستان که پاسخ دادند. خودم یکم تحقیق کردم و متوجه شدم که باید از سوشال سکوریتی ایالتم این رو سوال کنم و قوانین در ایالت های مختلف متفاوت هست.

هزینه دوران بارداری و زایمان همسر من تو سن خوزه و ایالت کالیفرنیا هفت هزار دلار شد !!!! فقط هرینه های پزشکی و سونوگرافی و رایمان .

هزینه خیلی زیاد هست!!
راستش من یکم که تحقیق کردم بعضی ایالت ها هزینه های دوران بارداری را متقبل میشوند و به اسپانسر هم کاری ندارند. بعضی از سوشال سکوریتی ها هم به اداره مهاجرت هیچ گزارشی نمیدن و نباید نگران بود . همه اینها رو من از سایت های سوشال ایالت های مخالف دیدم و یک سری هم فایل PDF بود که قوانین مهاجرتی آمریکا رو شرح داده بود که در نهایت مهاجرین رو به اداره سوشال ایالت ارجاع داده بود. ولی اگر اینقدر هزینه بشه من ترجیح میدم که برگردم ایران. توکل به خدا باید برم ببینم چی میشه! ایالت من مریلند هست. باید برم و اطلاعاتی گرفتم حتما به اشتراک میگذارم.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-18 ساعت 15:27)Haghighat نوشته:  
(2016-03-18 ساعت 14:01)tabangigs نوشته:  
(2016-03-18 ساعت 13:33)Haghighat نوشته:  ممنون از دوستان که پاسخ دادند. خودم یکم تحقیق کردم و متوجه شدم که باید از سوشال سکوریتی ایالتم این رو سوال کنم و قوانین در ایالت های مختلف متفاوت هست.

هزینه خیلی زیاد هست!!
راستش من یکم که تحقیق کردم بعضی ایالت ها هزینه های دوران بارداری را متقبل میشوند و به اسپانسر هم کاری ندارند. بعضی از سوشال سکوریتی ها هم به اداره مهاجرت هیچ گزارشی نمیدن و نباید نگران بود . همه اینها رو من از سایت های سوشال ایالت های مخالف دیدم و یک سری هم فایل PDF بود که قوانین مهاجرتی آمریکا رو شرح داده بود که در نهایت مهاجرین رو به اداره سوشال ایالت ارجاع داده بود. ولی اگر اینقدر هزینه بشه من ترجیح میدم که برگردم ایران. توکل به خدا باید برم ببینم چی میشه! ایالت من مریلند هست. باید برم و اطلاعاتی گرفتم حتما به  اشتراک میگذارم.

اره هزینه زیاد شد من خانومم کلا امریکایی هست و اکثر قانونهارو در باره بیمه پدرش بلد بود قسمتی از هزینه هارو هم با بیمه دادن ، هرینه های بیمارستان اونجا خیلی زیاده خواهر من دستش تو ایران بخیه خورده بود اونجا رفته بود بیمارستان که ببینه اگه بخاد بخیه هارو بکشه مشکلی نداشته باشه بخیه هارو کشیده بودن ی فاکتور بهش داده یودن 3500 دلار هنگ کرده بود کارد میزدی خونش در نمیومد میگفت من بلد بودم خودم بکشم دوتا بخیه رو فقط خواستم ببینم دکتر بگه جوش خورده یا نه خلاصه هزینه های دندونپزشکی و بیمارستان خیلی گرونه برا دندونپزشکی میرن کاستا ریکا با پ.ل بلیطش پول هتل کمتر از فقط پول خود ترمیم دندون میشه تو امریکا برا همین هم فال هم تماشا کلا بزرگترین مشکل امریکا بعد از بحث های مالیات بحث مربوط به هزینه درمان و بیمارستان هست به نظر من حتی بحث درمان بالاتر از مالیاته
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، cupcake
(2016-03-18 ساعت 21:09)tabangigs نوشته:  
(2016-03-18 ساعت 15:27)Haghighat نوشته:  
(2016-03-18 ساعت 14:01)tabangigs نوشته:  هزینه دوران بارداری و زایمان همسر من تو سن خوزه و ایالت کالیفرنیا هفت هزار دلار شد !!!! فقط هرینه های پزشکی و سونوگرافی و رایمان .

هزینه خیلی زیاد هست!!
راستش من یکم که تحقیق کردم بعضی ایالت ها هزینه های دوران بارداری را متقبل میشوند و به اسپانسر هم کاری ندارند. بعضی از سوشال سکوریتی ها هم به اداره مهاجرت هیچ گزارشی نمیدن و نباید نگران بود . همه اینها رو من از سایت های سوشال ایالت های مخالف دیدم و یک سری هم فایل PDF بود که قوانین مهاجرتی آمریکا رو شرح داده بود که در نهایت مهاجرین رو به اداره سوشال ایالت ارجاع داده بود. ولی اگر اینقدر هزینه بشه من ترجیح میدم که برگردم ایران. توکل به خدا باید برم ببینم چی میشه! ایالت من مریلند هست. باید برم و اطلاعاتی گرفتم حتما به  اشتراک میگذارم.

اره هزینه زیاد شد من خانومم کلا آمریکایی هست و اکثر قانونهارو در باره بیمه پدرش بلد بود قسمتی از هزینه هارو هم با بیمه دادن ، هرینه های بیمارستان اونجا خیلی زیاده خواهر من دستش تو ایران بخیه خورده بود اونجا رفته بود بیمارستان که ببینه اگه بخاد بخیه هارو بکشه مشکلی نداشته باشه بخیه هارو کشیده بودن ی فاکتور بهش داده یودن 3500 دلار هنگ کرده بود کارد میزدی خونش در نمیومد میگفت من بلد بودم خودم بکشم دوتا بخیه رو  فقط خواستم ببینم دکتر بگه جوش خورده یا نه خلاصه هزینه های دندونپزشکی و بیمارستان خیلی گرونه برا دندونپزشکی میرن کاستا ریکا با پ.ل بلیطش پول هتل کمتر از فقط پول خود ترمیم دندون میشه تو آمریکا برا همین هم فال هم تماشا کلا بزرگترین مشکل آمریکا بعد از بحث های مالیات بحث مربوط به هزینه درمان و بیمارستان هست به نظر من حتی بحث درمان بالاتر از مالیاته

خیلی نا امید کننده است. امیدوارم یه راهی باشه!!
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزيزم خواهش ميكنم اكه براي زايمان و كمتر كردن هزينه اش ، اكه راهي پيدا كردين اينجا هم بنويسين Sad

پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat
همانطور که عرض کردم هر ایالتی راه و قانون خودش را داره .
https://wallethub.com/edu/best-and-worst...baby/6513/
این لینک شاید کمک کنه اما من نتونستم جایی پیدا کنم که هر ایالت چه میزان به مادر و بچه بابت زایمان کمک خواهد کرد.
من درباره بهترین وضعیت نمیتونم نظر بدم چون همه چیز بستگی داره به اینکه شما کدوم ایالت برین و قوانین اون ایالت چطور باشه
اما در بدترین شرایط :
-اما کسی که باردار باشه باید دیگه حداکثر تو 7 ماهگی بارداری وارد امریکا شده باشه .
-به محض ورود برای healthcare.gov اقدام کنید ( از اونجا که تازه وارد امریکا شدید شامل محدوده ویزه میشید https://www.healthcare.gov/glossary/spec...iod/)سریعا تو ایالتی که وارد شدین برای کارت شناسایی ایالتی state id یا گواهینامه اقدام کنید. دلیلش را پایین توضیح میدم.
- به نظر من چون نهایتا دو سه ماه باید هزینه بیمه بدید بهترین کار خرید بیمه های گلد یا پلاتینیوم را بخرید که هزینه کمتری به عهده شما باشه.
- همزمان درایالتی که هستید جستجو کنید . بعضی ایالتها به شما کمک هزینه میدن و اکثر ایالتها اگر درآمد کمی دارید بیمه و هزینه های بچه را پرداخت میکنند. در نظر داشته باشید تو بعضی از ایالتها شما باید رزیدنت اون ایالت باشید ( حداقل سه ماه اونجا زندگی کرده باشید ) معمولا یکی از مدارکی که اثبات میکنه شما تو ایالت بودین همون کارت شناسایی هست که مرحله اول بهش اشاره شد.
- بدترین حالت هم اگر پیش بیاد و ایالت به شما کمکی نکند بچه که دنیا بیاد بیمه را از طریق مادر بهش میرسه و چون شما پلن گلد و پلاتینیوم انتخاب کردین کمترین هزینه را از جیب باید بابتش پرداخت کنید.
- بعد از اینکه از سلامتی خودتون و بچه مطمئن شدید میتونید پلن بیمه را به پلن ارزونتری تغییر بدین . فکر کنم یک بار در هر سال میلادی این امکان را خواهید داشت.

این راهی هست که به نظر من میرسه امیدوارم کمک کننده باشه.

(2016-03-19 ساعت 18:43)annahitaa نوشته:  دوستان عزيزم خواهش ميكنم اكه براي زايمان و كمتر كردن هزينه اش ، اكه راهي پيدا كردين اينجا هم بنويسين Sad

پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، behzadb57 ، cupcake
سلام
در مورد بیمه هائی که در ایران ارائه میشوند بیمهای مسافرتی آیا خوب هستند در آمریکا و آیا پوشش خوبی ارائه میدهند ؟ چه شرکتی خوبه
و در آمریکا چه شرکتی به کسانی که تازه آمده اند زود بیمه میدهند و ماهی چقدر باید داد
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان اين هزينه هاي گرون براي زايمان براي گرين كارتي هاست؟
منظورم اينه كه وقتي سيتيزن شديم اوضا تغيير مي كنه يا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-31 ساعت 15:23)Sam-90 نوشته:  دوستان اين هزينه هاي گرون براي زايمان براي گرين كارتي هاست؟
منظورم اينه كه وقتي سيتيزن شديم اوضا تغيير مي كنه يا نه؟

ربطی به وضعیت سیتیزنشیپ نداره بستگی به اینشورنس داره شما میتونی گرین کارتی باشی اما اینشورنس خوبی داشته باشی و هیچ هزینه ای پرداخت نکنی.
اما وقتی سیتین باشی میتونی از medicare یا medicaid استفاده کنی که البته اگر سیتیزن نباشی هم خیلی خیلی احتمالش کمه اما توی کالیفرنیا ممکنه بدن . اما خب اونم بستگی به درامدت داره اگر درامد خوبی داشته باشی باید خودت بری دنبال یه بیمه خوب و دولت کمک نمیکنه. هزینه زایمان هم برای این بالاست چون مردم یا بیمه ندارن یا بیمه تمام پول رو نمیده.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90
بچه ها این دیداکتبل به این معنی هست که مثلا تا 20000 دلار خودم اول پول درمان بدم بعد بیمه بالای 20000 هزار تا رو میده ؟ مثل ایران نیست که با بیمه مثلا 100 من میدادم 150 بیمه؟
Case Number : 47₩₩
Abudhabi
7 مارچ
2 نفر
آپدیت ها : 29 ، 30 ، 31 آگوست
کلیر در بهترین روز خدا 31 آگوست و دریافت ایمیل در همان روز

بلند است و دشوار راهی که از سیاهی دوزخ به روشنایی آسمان می رسد
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان