کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه درمانی و پزشکی
دوستان عزیز هوپمن وپریبا: متاسفانه مسج مستقیم من الان کار نمیکند واز همین جا جواب میدهم تا انجاییکه من میدانم مدیک اید که مال بالای شصت سال و شرایط دیگر هست.بهرحال شما اگر انگلیسی تان در حد متوسط هست از طریق این سایت ثبت نام کنید <br />
Www://healthcare.gov <br />
در واقع این همان اباما کر هست. قبل از شروع روی خود سایت قسمت پایین یک راهنما داره که همه مراحل پر کردن فرم ها ونهایتا مدل انتخاب پلان بیمه را به شما نشون میده.<br />
بعد دیدن و چک راهنما خیلی ساده اپلیکشن را شروع کنید. البته که باید قبلا سوشال سکیوریتی و گواهینامه یا ای دی کارت ایالت را داشته باشید . یعنی اینکه یک ادرس مسکونی داشته باشید.<br />
فقط فراموش نکن که درامد را صفر اعلام کنی و انجاییکه میپرسه ایا در سال اتی ۲۰۱۶ حدس میزنی مشغول کار بیشی نیز گزینه نه را انتخاب کنید.<br />
شرایط من مثل شماست و کل بیمه ام تقریبا مجانی شد یعنی ۳۴۰ دلار ماهانه شامل شدم که از طرف طرح اباما کر به شرکت بیمه ای که در لیست نشان میده و من انتخاب کردم پرداخت میشه.<br />
البته تا زمانیکه سر کار نرفتین و یا اگر رفتید مجموع درامد زن وشوهر بیشتر از ۲۲۰۰۰ دلار نشود.( که فعلا این مهم نیست )<br />
اگر هم نمیتوانید خودتان فرم را پر کنید حتما باید توسط یک نماینده محل شرکت بیمه این کار را براتون بکنند. ضمنا همه اعضای خانواده را وارد کنید چه اینجا باشند چه برگردند ایران .<br />
موفق باشید<br />

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: cupcake ، Shahram914
[عکس: f9f999aa2fe99d2f89d6bee7b6bbf80b.jpg][عکس: a19f6f486df34bafb3a7332f52e39b2b.jpg]

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: cupcake ، Shahram914 ، sahar2016
(2016-01-18 ساعت 22:54)marco250 نوشته:  
(2016-01-18 ساعت 08:19)joybar نوشته:  با سلام به دوستان عزیز، من تجربه و توصیه خودم را راجع به بیمه درمانی براساس اقداماتی که حودم کردم را باهتون در میان میگذارم.من نزدیک دوماهه که وارد آمریکا شدم .و تقریبا همه کارهای اولیه لازم را انجام دادم تا رسیدم به مسیله بیمه درمانی. بنده تا حالا براساس اعتقادم به توانایی شخصی و واقع بینی اجتماعی تقریبا نکته منفی از زندگی در آمریکا نگفته بودم اما باید اعتراف کنم که سیستم بیمه و دارو ودرمان آمریکابسیار سخت و بی رحم است.لطفا انهاییکه با خانواده عازم هستند حتما توجه داشته باشند که هزینه دارو ودرمان اینجا خیلی بالا هست .مثلا شما برای یک سرما خوردگی و تب اگر به دکتر مراجعه کنید از صد تا صدو چهل دلار هزینه ویزیت و بستگی به دارو تا صد دلار هم هزینه دارو ساده میشود.واگر خدای نخواسته به جراحی ساده و بستری نیاز باشد که مثلا یک شکستگی دست حداقل بالای سی هزار دلار هزینه شارژ میکنند.
واما داستان بیمه وخصوصا بیمه اباما کر! هزینه هرنوع بیمه درمانی بغیر از دندانپزشکی و چشم پزشکی برای یکنفر حداقل ماهانه سیصد دلار می افتد و طبعا خانواده براساس نفرات خیلی بیشتر
وتازه باپرداخت این حق بیمه های ماهانه نیز هنوز تا سقف مشخصی که در قرارداد شما نوشته باید درصدی از هزینه های درمان را خودتان بپردازید!که توضیح جزئیاتش ساده نیست.
واما بیمه اباما کر فقط در صورتی شامل میشود که تقریبا بیکار باشید و یا مثلا درامد خانوادگی تان بیشتر از حدودبیست هزار دلار نباشد وتازه اگر هم شامل بشوید اگر دراخر سال موقعه اعلام درامد و پر کردن فرم تکس یا همون مالیات اگر درامدتان از حدی بیشتر شده باشدباید مبالغ بیمه را برگردانید.
تا انجاییکه من میدانم بیمه مدیکال یا مدیکر یا اکسس فقط شامل سن بالا و یا افراد به نوعی معلول میشود .البته باید توضیح بدهم که خیلی از مشاغل نسبتا جدی کارفرما قسمت عمده ای از حق بیمه را مبپردازد.
نکات :  اطلاعات بنده از بیمه و خدمات درمانی خانم های حامله و شرایط انها نیست.
بیمه اباما کر فقط یکبار در سال پذیرش میکند که مثلا همین پانزده ژانویه پایان ثبت نام ان بود.
در صورتیکه بیکار باشید بعنوان یک مهاجر تازه وارد اگر مسیر درست را طی کنید  تمام حق بیمه را اباما کر میپردازد البته باز هم میگم در واقع پیش پرداخت میکند وشما به نوعی به دولت بدهکار میشوید.
متاسفانه بیشتر دوستان خصوصا خانواده ها در اوایل ورود واقعا کار با درامد خوب بندرت گیر میاورند . پس حتما مواظب هزینه های احتمالی درمان باشند که یکی از بی رحم ترین جنبه زندگی در آمریکا است.
انشاله همیشه سالم و تندرست و موفق باشید

سلام دوست عزیز 
ممنون از در اختیار گذاشتن تجربه تان.
من هم حدود ۸ ماه هست که وارد آمریکا (ویرجینیا) شدم ولی تجربه من خیلی متفاوت از نوشته های شما است.
در مورد هزینه های پزشکی همانطور که شما نوشتید،  هزینه ها خیلی بالاست ولی راهکارهایی هست که شما می توانید این این هزینه ها رو ندهید یا کمتر بپردازید.
من اینجا در بدو ورود چون بعد از بسته شدن اوباما کر به اینجا رسیدم به مراکز درمانی به نام Neighborhood Health که مخصوص افراد کم درآمد رفتم و ثبت نام کردم. در این مراکز من را برای ویزیت دکتر عمومی ۱۳ دلار و بابت ازمایش خون ۱۹ دلار  شارژ می کردند. دکترهای خوبی هم داره. در مورد تهیه دارو هم از ۳ جا دارو رو استعلام می گرفتم : داروخانه کاستکو - داروخانه زیر نظر همین مرکز NH - استفاده کوپنهای تخفیف GoodRx.com.
خانم من یک روز بعلت درد کمر کارش به ER کشید. ما به بیمارستان iNova  بدون داشتن بیمه مراجعه کردیم. آنها خانمم رو بلافاصله بستری کردند و حدود ۴ ساعت تحت مداوا قرار گرفت. در آخر هم بهمان بک فرم دادند و راهنمایی کردند که چگونه اپلای کنیم برای Financial Aide.
ما هم اپلای کردیم و واجد شرایط قرار گرفتیم . یک ماه بعد صورتحساب اول بیمارستان رو دریافت کردیم که ۳۸۰۰ دلار بود که کل مبلغ رو برامون بخشیدند. چند روز بعد صورتحساب دوم رو دریافت کردیم به مبلع ۵۵۰ دلار بابت ویزیتهای دکتر که اون رو هم با ارسال نامه Financial Aide  تا ۸۰ درصد بخشیدند و مالبقی رو هم قسط بندی کردند.
و اما در مورد اوباماکر ، من ماه دسامبر ۲۰۱۵ برای اوباماکر اپلای کردم و مقدار در آمدم رو ۲۴۰۰۰ دلار عنوان کردم . بالاترین پلن کمپانی Kaiser Permanente (پلن پلاتینیوم) گرفتم با پرداخت ماهی ۳۳۰ دلار برای ۲ نفر.
با این بیمه که از اول ماه ژانویه شروع شد برای ویزیت دکتر ۲۰ دلار ، اسپیشالیست ۳۰ دلار و برای متخصص زنان OB/GYN (رایگان) پرداخت می کنیم . سیستم پزشکی این مرکز که تو چند ایالت شعبه داره واقعا بی نظیره.
سیستم پزشکی اینجا با سیستم پزشکی کانادا که خودم تجربه اش رو داشتم غیرقابل مقایسه است. تو کانادا درسته که شما بیمه پزشکی رایگان دارید ولی برای ویزیت یک پزشک عمومی نصف روزتان رو از دست می دهید و برای ویزیت یک پزشک متخصص باید حداقل یکماه تو نوبت بمانید. 
من تاحالا همچین بی رحمی که شما به سیستم پزشکی آمریکا نسبت دادید ندیدم. 

موفق باشید

ما هم ویرجینیا هستیم و جالبه که تجربه ای نزدیک به تجربه شما داریم.
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
پاسخ
تشکر کنندگان: marco250 ، cupcake ، Shahram914
(2016-01-26 ساعت 15:45)joybar نوشته:  دوستان عزیز هوپمن وپریبا: متاسفانه مسج مستقیم من الان کار نمیکند واز همین جا جواب میدهم تا انجاییکه من میدانم   مدیک اید که مال بالای شصت سال و شرایط دیگر  هست.بهرحال شما اگر انگلیسی تان در حد متوسط هست از طریق این سایت ثبت نام کنید <br />
در واقع این همان اباما کر هست. قبل از شروع روی خود سایت قسمت پایین یک راهنما داره که همه مراحل پر کردن فرم ها ونهایتا مدل انتخاب پلان بیمه را به شما نشون میده.<br />
بعد دیدن و چک راهنما خیلی ساده اپلیکشن را شروع کنید. البته که باید قبلا سوشال سکیوریتی و گواهینامه یا ای دی کارت ایالت را داشته باشید . یعنی اینکه یک ادرس مسکونی داشته باشید.<br />
فقط فراموش نکن که درامد را صفر اعلام کنی و انجاییکه میپرسه ایا در سال اتی ۲۰۱۶ حدس میزنی مشغول کار بیشی نیز گزینه نه را انتخاب کنید.<br />
شرایط من مثل شماست و کل بیمه ام تقریبا مجانی شد یعنی ۳۴۰ دلار ماهانه شامل شدم که از طرف طرح اباما کر به شرکت بیمه ای که در لیست نشان میده و من انتخاب کردم پرداخت میشه.<br />
البته تا زمانیکه سر کار نرفتین و یا اگر رفتید مجموع درامد زن وشوهر بیشتر از ۲۲۰۰۰ دلار نشود.( که فعلا این مهم نیست )<br />
اگر هم نمیتوانید خودتان فرم را پر کنید حتما باید توسط یک نماینده محل شرکت بیمه این کار را براتون بکنند. ضمنا همه اعضای خانواده را وارد کنید چه اینجا باشند چه برگردند ایران .<br />
موفق باشید<br />

[quote pid='690475' dateline='1453806923']
سلام میشه بیشتر توضیح بدین. ایا شما پلانی رو انتخاب  و خریداری می کنید یا نه.منظورتون از رایگان چیه؟ مبلغی رو پرداخت نکردین . چون من اکانت درست کردم اما ایمیل برام اومده که پلن رو انتخاب کنم؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-29 ساعت 01:55)rose119 نوشته:  
(2016-01-26 ساعت 15:45)joybar نوشته:  دوستان عزیز هوپمن وپریبا: متاسفانه مسج مستقیم من الان کار نمیکند واز همین جا جواب میدهم تا انجاییکه من میدانم   مدیک اید که مال بالای شصت سال و شرایط دیگر  هست.بهرحال شما اگر انگلیسی تان در حد متوسط هست از طریق این سایت ثبت نام کنید <br />
موفق باشید<br />

پاسخ
تشکر کنندگان: rose119 ، غنچه ، golia
اگه برای اباماکر اقدام کنیم و چند ماه بعد با پاس سفید برگردیم ایران، بعدا مشکلی پیش نمیاد؟
کیس نامبر: 2800 مصاحبه:2 آپریل، ایروان . تعداد:2 نفر. آپدیتها: 6،7،8،16 آپریل ، 2 جون(هردو) ، 4جون (اصلی) ، 15 جولای شبانه(نفر دوم) 24 جولای شبانه(هر دو) کلیر: 27 جولای گرفتن ویزا:31 جولای مقصد: آتلانتا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-29 ساعت 08:04)mehdiyk نوشته:  اگه برای اباماکر اقدام کنیم و چند ماه بعد با پاس سفید برگردیم ایران، بعدا مشکلی پیش نمیاد؟
دوست عزیز ،من نمیتوانم جواب قطعی به شما بدهم .ولی به مقدمات که توجه کنید خودتان میتوانید نتیجه گیری کنید.شما وقتی که درخواست بیمه اباماکر میکنید میپذیرید که در پایان سال ۲۰۱۶ فرم تکس یا همان مالیات بر درامد را ارائه کنیدو اگرنه اپلیکشن جلو نمیرود .پس در هر صورتی باید فرم را پر کنید چه اینجا باشید چه ایران و الزاما هم به معنی پرداخت مالیات نیست.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-08 ساعت 21:42)آلیس-1980 نوشته:  آیا سایتی هست که درباره ی پلن های مختلف بیمه توضیح داده باشد. نهایتا اگر از بیمه هایی که باید به welfare مراجعه کرد،استفاده کنیم آیا موقع سیتزن شیپی مشکلی پیش میاد.چون جایی خونده بودم که در فرمی که موقع سیتیزن شیپی باید پر کنیم.پرسیده شده که تا حالا از charity استفاده کردین یا نه؟

دوستان کسی جواب این سواال رو می دونه، چندین جا از صفحه قبل سوال مشابه دیدم کسی جواب نداده ایا؟؟؟ ظاهرا بیمه ای رایگان که welfare میده با obamaare فرق می کنه.. لطفا اگه می دونید و مطمین هستید از جواب سوال پاسخ بدید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
salam

man baray pedaro omadarm ke 3 maheh omadan amrica va green card daram va hardo balay 80 sal hastand barayeh bimeh eghdam kardam vali natijei nagereftam , lotfan ageh midonid rahnami konid ke che kari mitonam anjam bedam ,
ba tashakoe

joybarدوستان عزیز هوپمن وپریبا: متاسفانه مسج مستقیم من الان کار نمیکند واز همین جا جواب میدهم تا انجاییکه من میدانم   مدیک اید که مال بالای شصت سال و شرایط دیگر  هست.بهرحال شما اگر انگلیسی تان در حد متوسط هست از طریق این سایت ثبت نام کنید <br />
موفق باشید<br />

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-18 ساعت 08:19)joybar نوشته:  با سلام به دوستان عزیز، من تجربه و توصیه خودم را راجع به بیمه درمانی براساس اقداماتی که حودم کردم را باهتون در میان میگذارم.من نزدیک دوماهه که وارد آمریکا شدم .و تقریبا همه کارهای اولیه لازم را انجام دادم تا رسیدم به مسیله بیمه درمانی. بنده تا حالا براساس اعتقادم به توانایی شخصی و واقع بینی اجتماعی تقریبا نکته منفی از زندگی در آمریکا نگفته بودم اما باید اعتراف کنم که سیستم بیمه و دارو ودرمان آمریکابسیار سخت و بی رحم است.لطفا انهاییکه با خانواده عازم هستند حتما توجه داشته باشند که هزینه دارو ودرمان اینجا خیلی بالا هست .مثلا شما برای یک سرما خوردگی و تب اگر به دکتر مراجعه کنید از صد تا صدو چهل دلار هزینه ویزیت و بستگی به دارو تا صد دلار هم هزینه دارو ساده میشود.واگر خدای نخواسته به جراحی ساده و بستری نیاز باشد که مثلا یک شکستگی دست حداقل بالای سی هزار دلار هزینه شارژ میکنند.
واما داستان بیمه وخصوصا بیمه اباما کر! هزینه هرنوع بیمه درمانی بغیر از دندانپزشکی و چشم پزشکی برای یکنفر حداقل ماهانه سیصد دلار می افتد و طبعا خانواده براساس نفرات خیلی بیشتر
وتازه باپرداخت این حق بیمه های ماهانه نیز هنوز تا سقف مشخصی که در قرارداد شما نوشته باید درصدی از هزینه های درمان را خودتان بپردازید!که توضیح جزئیاتش ساده نیست.
واما بیمه اباما کر فقط در صورتی شامل میشود که تقریبا بیکار باشید و یا مثلا درامد خانوادگی تان بیشتر از حدودبیست هزار دلار نباشد وتازه اگر هم شامل بشوید اگر دراخر سال موقعه اعلام درامد و پر کردن فرم تکس یا همون مالیات اگر درامدتان از حدی بیشتر شده باشدباید مبالغ بیمه را برگردانید.
تا انجاییکه من میدانم بیمه مدیکال یا مدیکر یا اکسس فقط شامل سن بالا و یا افراد به نوعی معلول میشود .البته باید توضیح بدهم که خیلی از مشاغل نسبتا جدی کارفرما قسمت عمده ای از حق بیمه را مبپردازد.
بیمه اباما کر فقط یکبار در سال پذیرش میکند که مثلا همین پانزده ژانویه پایان ثبت نام ان بود.
در صورتیکه بیکار باشید بعنوان یک مهاجر تازه وارد اگر مسیر درست را طی کنید  تمام حق بیمه را اباما کر میپردازد البته باز هم میگم در واقع پیش پرداخت میکند وشما به نوعی به دولت بدهکار میشوید.
متاسفانه بیشتر دوستان خصوصا خانواده ها در اوایل ورود واقعا کار با درامد خوب بندرت گیر میاورند . پس حتما مواظب هزینه های احتمالی درمان باشند که یکی از بی رحم ترین جنبه زندگی در آمریکا است.

سلام دوست عزیز 
من هم حدود ۸ ماه هست که وارد آمریکا (ویرجینیا) شدم ولی تجربه من خیلی متفاوت از نوشته های شما است.
در مورد هزینه های پزشکی همانطور که شما نوشتید،  هزینه ها خیلی بالاست ولی راهکارهایی هست که شما می توانید این این هزینه ها رو ندهید یا کمتر بپردازید.
من اینجا در بدو ورود چون بعد از بسته شدن اوباما کر به اینجا رسیدم به مراکز درمانی به نام Neighborhood Health که مخصوص افراد کم درآمد رفتم و ثبت نام کردم. در این مراکز من را برای ویزیت دکتر عمومی ۱۳ دلار و بابت ازمایش خون ۱۹ دلار  شارژ می کردند. دکترهای خوبی هم داره. در مورد تهیه دارو هم از ۳ جا دارو رو استعلام می گرفتم : داروخانه کاستکو - داروخانه زیر نظر همین مرکز NH - استفاده کوپنهای تخفیف GoodRx.com.
خانم من یک روز بعلت درد کمر کارش به ER کشید. ما به بیمارستان iNova  بدون داشتن بیمه مراجعه کردیم. آنها خانمم رو بلافاصله بستری کردند و حدود ۴ ساعت تحت مداوا قرار گرفت. در آخر هم بهمان بک فرم دادند و راهنمایی کردند که چگونه اپلای کنیم برای Financial Aide.
ما هم اپلای کردیم و واجد شرایط قرار گرفتیم . یک ماه بعد صورتحساب اول بیمارستان رو دریافت کردیم که ۳۸۰۰ دلار بود که کل مبلغ رو برامون بخشیدند. چند روز بعد صورتحساب دوم رو دریافت کردیم به مبلع ۵۵۰ دلار بابت ویزیتهای دکتر که اون رو هم با ارسال نامه Financial Aide  تا ۸۰ درصد بخشیدند و مالبقی رو هم قسط بندی کردند.
و اما در مورد اوباماکر ، من ماه دسامبر ۲۰۱۵ برای اوباماکر اپلای کردم و مقدار در آمدم رو ۲۴۰۰۰ دلار عنوان کردم . بالاترین پلن کمپانی Kaiser Permanente (پلن پلاتینیوم) گرفتم با پرداخت ماهی ۳۳۰ دلار برای ۲ نفر.
با این بیمه که از اول ماه ژانویه شروع شد برای ویزیت دکتر ۲۰ دلار ، اسپیشالیست ۳۰ دلار و برای متخصص زنان OB/GYN (رایگان) پرداخت می کنیم . سیستم پزشکی این مرکز که تو چند ایالت شعبه داره واقعا بی نظیره.
سیستم پزشکی اینجا با سیستم پزشکی کانادا که خودم تجربه اش رو داشتم غیرقابل مقایسه است. تو کانادا درسته که شما بیمه پزشکی رایگان دارید ولی برای ویزیت یک پزشک عمومی نصف روزتان رو از دست می دهید و برای ویزیت یک پزشک متخصص باید حداقل یکماه تو نوبت بمانید. 

موفق باشید

سلام دوست گرامى
ممنون ازاطلاعات خوبي كه به اشتراك گذاشتيد.سوالاتى ازخدمتتون داشتم .ايا شما اين مبلغ ٢٤٠٠٠دلاركه براى اوباماكر اعلام كرديد،واقعا درامدتون هست ،البته خداى نكرده قصد جسارت ندارم فقط ميخواهم بدانم همينطورى اعلام كرديد يا واقعا شاغل هستيد؟وايا مدركى براى اثبات اين مبلغ اعلامى ازتون خواستند؟ چون واقعا پلنى كه بهتون دادند ،خيلى مبلغ ماهانه اش خوبه .
مراكز neighborhood health براى كسانى هست كه بيمه ندارند؟واگر كسي ثبت نام كنه درتمام طول سال ميتوانه بيمه جداگانه نگيره وازخدمات اين مراكز استفاده كنه يا محدوديتى داره؟
پيشاپيش سپاسگزارم .
شماره کیس :2015AS39XX نفراصلی همسرم
تعدادنفرات کیس :3
تاریخ مصاحبه : 15مارچ 2015
محل مصاحبه: آنکارا___»خودشون تغییربه ابوظبی
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
27جولاى كل كيس اپديت وايميل كليرى
پاسخ
تشکر کنندگان: h_aghapour
(2016-02-21 ساعت 09:48)moj21 نوشته:  

سلام دوست عزیز 

موفق باشید

سلام دوست گرامى
ممنون ازاطلاعات خوبي كه به اشتراك گذاشتيد.سوالاتى ازخدمتتون داشتم .ايا شما اين مبلغ ٢٤٠٠٠دلاركه براى اوباماكر اعلام كرديد،واقعا درامدتون هست ،البته خداى نكرده قصد جسارت ندارم فقط ميخواهم بدانم همينطورى اعلام كرديد يا واقعا شاغل هستيد؟وايا مدركى براى اثبات اين مبلغ اعلامى ازتون خواستند؟ چون واقعا پلنى كه بهتون دادند ،خيلى مبلغ ماهانه اش خوبه .
مراكز neighborhood health براى كسانى هست كه بيمه ندارند؟واگر كسي ثبت نام كنه درتمام طول سال ميتوانه بيمه جداگانه نگيره وازخدمات اين مراكز استفاده كنه يا محدوديتى داره؟
پيشاپيش سپاسگزارم .
حدس می زدم که درآمد سال ۲۰۱۵ مقدار ۲۴۰۰۰ دلار باشه ولی برای تکس درآمدم حدود ۳-۴ هزار دلار کمتر شد که آخر سال مالبتفاوت حق بیمه رو بهم بر می گردونند. شاغل نبودم و مدرکی رو هم بهشون ندادم.
NH یک کامیونیتی هست که نیاز اولیه و ساده پزشکی رو برای افراد کم درامد بدون بیمه فراهم می کنه و جایگزین بیمه نیست (اگه بیمه نداشته باشید آخر سال باید پنالای بدید) . برای گرفتن اشتراک NH شما باید یک سری مدارک رو بهشون ارائه بدید و با شما قبلش مصاحبه می کنند اگه واجد شرایط بودبد می تونید از خدمات این کامیونیتی استفاده کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: j.modarres ، h_aghapour ، cupcake
سلام بردوست گرامىmarco250
ممنون ازپاسختون ،واقعا لطف كرديد.ولى من متوجه نشدم كه بدون شغل ،چه جورى ميشه اينجا درامد داشت ؟!!
ما هنوز شغلى نداريم وبراى اوباماكر كه درامد رو صفرزديم ،خود مسئول healthcar.govبه من تلفنى گفت براى استفاده ازكمك دولت بايد يه نامه مبنى برنداشتن درامد برايمون بفرستيدوبراى سال بعد تكس فايل كنيد . وماهم اين نامه رو فرستاديم ولى حالا دوباره نامه دادند كه بايد تكس سال 2015روبفرستيد،درحاليكه مااز سپتامبر اومديم وهيچ گونه درامدى اينجا نداشتيم .البته پلان ما سيلور وازunited health care هستش ولى حق بيمه ما حدود ٨٠٠دلارشد.اينم بگم كه ماتو اريزونا هستيم .وهمينطور كه ميبينيد اختلاف زيادى بين پلانهايمون هست البته deductable وout of pocket ما خيلى مبلغش كمه.
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-22 ساعت 01:59)moj21 نوشته:  سلام بردوست گرامىmarco250
ممنون ازپاسختون ،واقعا لطف كرديد.ولى من متوجه نشدم كه بدون شغل ،چه جورى ميشه اينجا درامد داشت ؟!!
ما هنوز شغلى نداريم وبراى اوباماكر كه درامد رو صفرزديم ،خود مسئول healthcar.govبه من تلفنى گفت براى استفاده ازكمك دولت بايد يه نامه مبنى برنداشتن درامد برايمون بفرستيدوبراى سال بعد تكس فايل كنيد . وماهم اين نامه رو فرستاديم  ولى حالا دوباره نامه دادند كه بايد تكس سال 2015روبفرستيد،درحاليكه مااز سپتامبر اومديم وهيچ گونه درامدى اينجا نداشتيم .البته پلان ما سيلور وازunited health care هستش ولى حق بيمه ما حدود ٨٠٠دلارشد.اينم بگم كه ماتو اريزونا هستيم .وهمينطور كه ميبينيد اختلاف زيادى بين پلانهايمون هست البته deductable وout of pocket ما خيلى مبلغش كمه.

من درآمد خارجی مثل dividend و سود سپرده بانکی ایران و ... رو بعنوان درامد ذکر کردم. البته حواسم بود سقف رو طوری تنطیم کنم که مشمول پرداخت تکس نشوم. برای اوباماکر تا انجا که من می دونم باید درامد داشته باشید. (من این از کسی شنیدم ، مطمئن نیستم) برای همین من ترجیح دادم که درامدی رو دکلر کنم. ولی حواستان باشد که شما با این کار باید تا ماه جولای لیست این دارایی ها را هم به دپارتمان خزانه داری آمریکا توسط فرم FBAR دکلر کنید.
شما اگه تو امریکا کار نکرده باشید و درامدی هم نداشته باشید و مدت اقامت شما از ۱۸۰ روز کمتر باشه ملزم به پرکردن تکس نیستید ولی من توصیه می کنم که حتی اگه دکلر کردن تکس شامل شما نمی شود حتما برای سال ۲۰۱۵ فرمها را پر کنید و بفرستید.
پاسخ
تشکر کنندگان: j.modarres
(2016-02-22 ساعت 04:09)marco250 نوشته:  
(2016-02-22 ساعت 01:59)moj21 نوشته:  سلام بردوست گرامىmarco250
ما هنوز شغلى نداريم وبراى اوباماكر كه درامد رو صفرزديم ،خود مسئول healthcar.govبه من تلفنى گفت براى استفاده ازكمك دولت بايد يه نامه مبنى برنداشتن درامد برايمون بفرستيدوبراى سال بعد تكس فايل كنيد . وماهم اين نامه رو فرستاديم  ولى حالا دوباره نامه دادند كه بايد تكس سال 2015روبفرستيد،درحاليكه مااز سپتامبر اومديم وهيچ گونه درامدى اينجا نداشتيم .البته پلان ما سيلور وازunited health care هستش ولى حق بيمه ما حدود ٨٠٠دلارشد.اينم بگم كه ماتو اريزونا هستيم .وهمينطور كه ميبينيد اختلاف زيادى بين پلانهايمون هست البته deductable وout of pocket ما خيلى مبلغش كمه.

من درآمد خارجی مثل dividend و سود سپرده بانکی ایران و ... رو بعنوان درامد ذکر کردم. البته حواسم بود سقف رو طوری تنطیم کنم که مشمول پرداخت تکس نشوم. برای اوباماکر تا انجا که من می دونم باید درامد داشته باشید. (من این از کسی شنیدم ، مطمئن نیستم)  برای همین من ترجیح دادم که درامدی رو دکلر کنم. ولی حواستان باشد که شما با این کار باید تا ماه جولای لیست این دارایی ها را هم به دپارتمان خزانه داری آمریکا توسط فرم FBAR دکلر کنید.
شما اگه تو آمریکا کار نکرده باشید و درامدی هم نداشته باشید و مدت اقامت شما از ۱۸۰ روز کمتر باشه ملزم به پرکردن تکس نیستید ولی من توصیه می کنم که حتی اگه دکلر کردن تکس شامل شما نمی شود حتما برای سال ۲۰۱۵ فرمها را  پر کنید و بفرستید.

خيلى خيلى سپاسگزارم.براى شما وخانواده محترمتون بهترينها رو آرزودارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ار دوستان مطلع سوالی داشتم. من دارم با ویزای ازدواج با سیتیزن به آمریکا میام و باردار هستم قصد داشتم فرزندم رو اونجا بدنیا بیارم ولی از اونجایی که همسرم مدتی در آمریکا نبوده و ما جوینت اسپانسر داریم یکی از آشنایان ساکن آمریکا به من گفتن برای زایمان و موارد پزشکی به شما بیمه ایی تعلق نمیگیره و اگر خودتون نتونید هزینه هاتون رو پرداخت کنید جوینت اسپانسر شما باید هزینه هاتون رو پرداخت کنه آیا این مطلب درسته؟ کسی تجربه ایی داره؟
من فکر میکردم خانم های باردار تسهیلات رایگان دارند پس کسی با شرایط من که اسپانسر داره نمیتونه از بیمه رایگان استفاده کنه؟
ممنون میشم تجربه ایی دارید در اختیار بگذارید.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان