کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه درمانی و پزشکی
(2012-06-05 ساعت 10:02)mehspeed نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 10:50)sara_217us نوشته:  
(2012-05-09 ساعت 11:05)نخجیر نوشته:  
(2011-10-10 ساعت 09:11)Vahid-DV2011 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 15:37)AmericanHamid نوشته:  یکی از آشنا های ما که 2 ماه پیش رفته کانادا . از خونوادش خواسته که سابقه بیمه و گواهینامه رانندگیش رو براش بفرستند . میخام بدونم آیا در آمریکا هم این سابقه بدرد میخوره؟
بله . حتما این سابقه رو همراه بیاورید . من با 13 سال سابقه رانندگی حدود 700 دلار بیمه ارزونتر برای ماشینم گرفتم .

سلام
این سابقه رانندگی را باید از کجا گرفت؟
خانم سارا در آمریکا اصلا به سابقه رانندگی تون تو ایران کاری ندارند شما باید رانندگی بلد باشید اینجا که اومدید چند جلسه کلاس رانندگی بر می دارید تا با قوانین اینجا آشنا بشید بعد امتحان تئوری رو می دید و بعد از اون امتحان شهر اگر خواستید می توانید گواهینامه بین اللملی خودتون رو بگیرن که من اون رو خیلی بهتون تو صیه نمی کنم چون پول حروم کردنه و با اون بهتون بیمه ماشین نمی دن
توروخدا جواب بدید من ۱۰ سال سابقه رانندگی دارم همسرم هم ۵ سال این سابقه رو از کجا باید گرفت؟؟؟؟

شما باید سابقه بیمه تون را با مهر و امضا شرکت بیمه ایی که در ایران داشتید به زبان انگلیسی بهمراه مشخصات خودتان و ماشینی که میروندید و شماره پلاک ماشین، (ترجمه رسمی هم نمیخواهد) فقط روی سر برگ اداره بیمه و مبنی بر اینکه شما در این مدت تصادف نداشتید و.... میاورید برای اداره بیمه ایی که میخواهید در آمریکا ازش سرویس بگیرید... و آنوقت دیگر به منزله راننده صفر در نظر گرفته نمیشوید و بهتون تخفیف میدهند.... همین
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، shkhmo ، Solitude ، moon_rose ، daad ، sce ، mehdi2014 ، azadeh2014 ، j.modarres
سلام
بچه ها من یه سایت پیدا کردم به نام کایزر به این آدرس:
https://healthy.kaiserpermanente.org/htm...ndex.shtml
ولی فقط توی چند تا ایالت شعبه داره و کارهای بیمه درمان رو انجام میده کسی میدونه واسه تگزاس هم همچین بیمه ای داریم یا نه مثل اینکه توی ایالت هایی که کار میکنه طرفدار داره
بعد راجع به health maintenance organization (HMO) و PPO کسی اطلاعاتی داره
من فقط چیزی که فهمیدم اینه که HMO مال اینه که واسه خدمات درمان باید به جاهای مشخصی برین ولی PPO واسه حالتیه که پیش هر دکتری که خواستین برین ، اگه کسی اطلاعات بیشتری داره ممنون میشم به اشتراک بزاره
2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، anikoo ، shkhmo ، sasbk ، daad ، azadeh2014
سلام
بچه ها من یه سایت پیدا کردم به نام کایزر به این آدرس:
https://healthy.kaiserpermanente.org/htm...ndex.shtml
ولی فقط توی چند تا ایالت شعبه داره و کارهای بیمه درمان رو انجام میده کسی میدونه واسه تگزاس هم همچین بیمه ای داریم یا نه مثل اینکه توی ایالت هایی که کار میکنه طرفدار داره
بعد راجع به health maintenance organization (HMO) و PPO کسی اطلاعاتی داره
من فقط چیزی که فهمیدم اینه که HMO مال اینه که واسه خدمات درمان باید به جاهای مشخصی برین ولی PPO واسه حالتیه که پیش هر دکتری که خواستین برین ، اگه کسی اطلاعات بیشتری داره ممنون میشم به اشتراک بزاره
2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ozone ، shkhmo ، Solitude ، parastoo mohajer ، daad ، reza_norouzi
(2012-06-05 ساعت 10:13)nicole.gemini نوشته:  شما باید سابقه بیمه تون را با مهر و امضا شرکت بیمه ایی که در ایران داشتید به زبان انگلیسی بهمراه مشخصات خودتان و ماشینی که میروندید و شماره پلاک ماشین، (ترجمه رسمی هم نمیخواهد) فقط روی سر برگ اداره بیمه و مبنی بر اینکه شما در این مدت تصادف نداشتید و.... میاورید برای اداره بیمه ایی که میخواهید در آمریکا ازش سرویس بگیرید... و آنوقت دیگر به منزله راننده صفر در نظر گرفته نمیشوید و بهتون تخفیف میدهند.... همین

من در زمستان 1390 رفتم شعبه مرکزی بیمه ایران در خیابان سعدی تهران و تقاضای گواهی عدم خسارت دادم. 9 سال عدم خسارت داشتم. هر چی اصرار کردم که گواهی به زبان انگلیسی بدن قبول نکردن و گفتن اگر شعبه ای این کارو کرده خلاف کرده. روال کار اینه که گواهی به فارسی صادر میشه.
خلاصه این که گواهی به فارسی دادن و گفتن برو ترجمه رسمی به انگلیسی بکن و با خودت ببر.
اون گواهی رو اینجا گذاشتم: -->
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، soheilbadami ، vroom ، كاميلا ، aziking ، maxsupermax ، shkhmo ، Solitude ، Blaze ، behzadb57 ، sasbk ، daad ، mehdi2014 ، j.modarres
فروزن جان من اینجا (تکزاس) پرسیدم گفتن تاثیری نداره در عوض با کپی ویزای من که نشون میداد اولین بار کی وارد شدم اندکی بهم تخفیف دادن. البته من اینجا راجع کمتر چیزی وحدت رویه دیدم (حتی در یک ایالت) همراتون باشه حتما بی ضرره. راستب بیمه من تریپل ای هست.
موفق باشی
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، shkhmo ، Blaze ، behzadb57 ، daad ، mehdi2014 ، آلیس-1980 ، j.modarres
خبر نسبتا خوب برای مهاجران
تصویب طرح بیمه درمانی اوباما در دادگاه عالی (باید منتظر تفاسیر مختلف اون در ایالتهای مختف تا ماههای اینده بود و اینکه چطور اجرایی خواهد شد چون در ایالتهای جنوبی مخالفان سختی دارد)
متن فارسی خبر به نقل از رادیو "تومارو" !!

دیوان عالی ایالات متحده روز پنجشنبه قانون اصلاح خدمات بهداشت و درمان باراک اوباما را تأیید کرد. این قانون، شهروندان آمریکا را ملزم به برخورداری از بیمه خدمات درمانی و بهداشت می‌کند.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، به دنبال تصویب این قانون که مهم‌ترین دستاورد سیاست داخلی دولت آمریکا به شمار می‌رود، باراک اوباما، هشتم تیرماه، در یک پیام تلویزیونی اعلام کرد: «تصمیم امروز (دیوان عالی) یک پیروزی برای تمام مردم آمریکا است که از این پس به خاطر این قانون زندگی ایمن‌تری خواهند داشت.»

بر اساس قانون اصلاح خدمات بهداشت و درمان دولت اوباما، هر شهروند آمریکایی باید از ابتدای سال ۲۰۱۴ دارای بیمه خدمات درمانی و بهداشتی باشد و در غیر این صورت جریمه خواهد شد.

همچنین تا کنون شرکت‌های بیمه از ارائه خدمات کامل بیمه به افرادی که دارای سابقه بیماری بودند خودداری می‌کردند، اما از این پس تمامی افراد، بدون در نظر گرفتن سابقه بیماری می‌توانند از بیمه کامل خدمات درمانی برخوردار باشند.

قانون اصلاح خدمات بهداشت و درمان باراک اوباما همچنین به والدین این امکان را می‌دهد تا فرزندان خود را تا سن ۲۶ سالگی تحت پوشش بیمه خانوادگی قرار دهند.

در عین حال این قانون قصد دارد از سرعت افزایش هزینه‌های مربوط به بخش درمانی بکاهد.

اصلاحات باراک اوبامای دموکرات در نظام بهداشت و درمان ایالات متحده آمریکا طی ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

تصویب این طرح شادمانی طرفداران احزاب لیبرال و دموکرات را به همراه داشت که از حامیان طرح اصلاحی بهداشت و درمان باراک اوباما هستند.

در کنار آن‌ها اما، جمهوری‌خواهان این تصمیم دیوان عالی را ناامید کننده یافته‌اند.

مخالفان طرح اصلاحی اوباما می‌گویند دولت نمی‌تواند مردم را به تهیه بیمه خدمات درمانی ملزم کند و این اقدام دولت را به منزله دخالت در تصمیم بخش پزشکی می‌دانند.

قضاوت درباره قانون بهداشت و درمان دولت آقای اوباما در حالی صورت گرفته است که حدود پنج‌ماه به انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور زمان باقی است.

جمهوری‌خواهان همواره مخالفت خود با این طرح را اعلام کرده‌اند و میت‌ رامنی، نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آینده، اعلام کرده است که در صورت پیروزی در انتخابات، این قانون را لغو خواهد کرد.

طرح اصلاح خدمات بهداشت و درمان باراک اوباما سال ۲۰۱۰ تهیه شد و دو سال پس از تهیه این طرح و در سال ۲۰۱۲، از جمعیت ۳۱۰ میلیونی آمریکا، حدود ۵۰ میلیون آمریکایی از بیمه خدمات درمانی برخوردار نیستند.
پاسخ
آیا بیمه ای هست که در صورت خراب شدن ماشین به صورت عادی هزینه های اونو پوشش بده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، daad
سلام، یه سوال. برای من که تازه اومدم اینجا و هنوز گرین کارت ندارم، خدمات درمانی چطوری هست؟ آخه من هم آدمم اومدیم و قبل از اومدن گرین کارت مریض بشیم، اونوقت باید بدون بیمه‌ چیکار کنم، آخه بیمه‌ این یارو هم تا اول سال ۲۰۱۳نمیتونم بشم، اول۲۰۱۳میتونه منو عدد کنه. خوب من چه کار کنم؟ اینجا که هزینه‌اش خیلی‌ زیاده بدون بیمه‌. راهی‌ سراغ ندارین؟ کجا باید برم و چی‌ بگم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، masih sh ، daad
(2012-09-09 ساعت 01:48)*ROYA* نوشته:  سلام، یه سوال. برای من که تازه اومدم اینجا و هنوز گرین کارت ندارم، خدمات درمانی چطوری هست؟ آخه من هم آدمم اومدیم و قبل از اومدن گرین کارت مریض بشیم، اونوقت باید بدون بیمه‌ چیکار کنم، آخه بیمه‌ این یارو هم تا اول سال ۲۰۱۳نمیتونم بشم، اول۲۰۱۳میتونه منو عدد کنه. خوب من چه کار کنم؟ اینجا که هزینه‌اش خیلی‌ زیاده بدون بیمه‌. راهی‌ سراغ ندارین؟ کجا باید برم و چی‌ بگم؟؟

برای بیمه سوشال کافیه با مدرک شناسایی، گرین کارت هم بعد از ۲۰ روز میاد انشا‌الله تا اون موقع هیچ اتفاقی‌ نمیفته، بعدشم اگه بچه زیر ۱۶ سال دارید که میتونید برید تو سایت مدیکر و فرزندتنو رایگان بیمه کنید، ولی‌ خودتون باید پول بدی ماهانه که بسته به پکیجش از ۱۴۰ تا ۴۰۰ تا ماهانه می‌تونه باشه ، ولی‌ اگه بیمه نکردید خودتونو برای بیماری هایی که اورژانس هست و به بیمارستان مراجعه میکنید` خدای نکرده" به خاطره نداشتن در آمد از شما پولی‌ نمیگیرند ، واسه بیماریهای مثل سرما خوردگی هم بعضی‌ از دارو خانه‌ها مثل سی‌ وی اس‌ یه مسئولی هستش شمارو راهنمایی می‌کنه و همون جا بهتون دارو میده. پس زیاد نگران این چیزا نباشید
پاسخ
اینی که می خوام بگم به درد رویا خانم نمی خوره. به طور کلی می گم. کسانی که در ایالت جورجیا زندگی می کنن می تونن بچه های مدرسه ای شونو به رایگان بیمه کنن. کافیه در این سایت ثبت نام کنن:
http://www.peachcare.com
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، masih sh ، GBUSA ، behzadb57 ، کامیلا ، vroom ، Solitude ، bayat_r ، lilac ، Soap McTavish ، daad ، mehdi2014 ، j.modarres
دوستان کسی که عمل باز قلب انجام داده و در ایران باید ماهی 1 بار یا 2 بار یه ازمایش ساده غلظت خون به نام pt انجام بده که در ایران تقریبا 5 هزار تومان قیمت انجام ازمایش به صورت ازاد است و سالی 1یا 2 بار هم باید چکاپ کلی بشه (که شامل انجام ازمایشات کامل چکاپ و اکو کاردیوگرافی قلب می باشد که هزینه ازاد ان در ایران 200 هزار تومان هست) و داروهاش هم از ایران با نامه میاره به نظر شما ایا بیمه ای انجا براش وجود دارد؟ اگر هست چقدر باید هزینه کند از نظر هزینه برای بیمه مشکلی نیست در لس انجلس بهترین جا برای گرفتن پوشش بیمه کجاست لطفا من را راهنمایی کنید اعضای این سایت بهترین کمک ها را تا حالا به من کردند
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، daad
(2012-09-29 ساعت 12:28)javad_hani نوشته:  دوستان کسی که عمل باز قلب انجام داده و در ایران باید ماهی 1 بار یا 2 بار یه ازمایش ساده غلظت خون به نام pt انجام بده که در ایران تقریبا 5 هزار تومان قیمت انجام ازمایش به صورت ازاد است و سالی 1یا 2 بار هم باید چکاپ کلی بشه (که شامل انجام ازمایشات کامل چکاپ و اکو کاردیوگرافی قلب می باشد که هزینه ازاد ان در ایران 200 هزار تومان هست) و داروهاش هم از ایران با نامه میاره به نظر شما ایا بیمه ای انجا براش وجود دارد؟ اگر هست چقدر باید هزینه کند از نظر هزینه برای بیمه مشکلی نیست در لس انجلس بهترین جا برای گرفتن پوشش بیمه کجاست لطفا من را راهنمایی کنید اعضای این سایت بهترین کمک ها را تا حالا به من کردند
معمولا بیمه های خصوصی افراد به قول خودشان پری کاندیشند رو بیمه نمیکنن و یکی از دعواها اینجا بر سر همین هست منظور کسانی که از قبل از بیمه دچار عارضه مشخصی باشند یا همینطور که گفتید هزینه پیش بینی شده داشته باشن. بیمه دولتی هم هست که شرایط خودش رو داره و گرفتن ان به اسانی نیست. به هر حال بهتر اینه که از یک نماینده بیمه بپرسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، javad_hani ، shkhmo ، kasrafo ، daad ، mehdi2014 ، j.modarres
(2012-09-29 ساعت 12:28)javad_hani نوشته:  دوستان کسی که عمل باز قلب انجام داده و در ایران باید ماهی 1 بار یا 2 بار یه ...

با سلام
شما میتونید بیمه خصوصی با وجود سابفه بیماری قبلی (pre existing condition)بگیرید
اینهم لینکش
http://www.healthcare.gov/law/features/c...index.html

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، kasrafo ، Soap McTavish ، daad ، mehdi2014
(2012-09-30 ساعت 11:15)soheilbadami نوشته:  
(2012-09-29 ساعت 12:28)javad_hani نوشته:  دوستان کسی که عمل باز قلب انجام داده و در ایران باید ماهی 1 بار یا 2 بار یه ازمایش ساده غلظت خون به نام pt انجام بده که در ایران تقریبا 5 هزار تومان قیمت انجام ازمایش به صورت ازاد است و سالی 1یا 2 بار هم باید چکاپ کلی بشه (که شامل انجام ازمایشات کامل چکاپ و اکو کاردیوگرافی قلب می باشد که هزینه ازاد ان در ایران 200 هزار تومان هست) و داروهاش هم از ایران با نامه میاره به نظر شما ایا بیمه ای انجا براش وجود دارد؟ اگر هست چقدر باید هزینه کند از نظر هزینه برای بیمه مشکلی نیست در لس انجلس بهترین جا برای گرفتن پوشش بیمه کجاست لطفا من را راهنمایی کنید اعضای این سایت بهترین کمک ها را تا حالا به من کردند
معمولا بیمه های خصوصی افراد به قول خودشان پری کاندیشند رو بیمه نمیکنن و یکی از دعواها اینجا بر سر همین هست منظور کسانی که از قبل از بیمه دچار عارضه مشخصی باشند یا همینطور که گفتید هزینه پیش بینی شده داشته باشن. بیمه دولتی هم هست که شرایط خودش رو داره و گرفتن ان به اسانی نیست. به هر حال بهتر اینه که از یک نماینده بیمه بپرسید.

توضیح اضافه اینکه منظور از انجام ندادن یعنی بیمه کردن با تعرفه عادی است و الا برخی شرکتهای کوچک تر که معمولا فرزندان همان بیمه های اصلی هستند بیمه را با حق بیمه و دیداکشن (فرانشیز) خیلی بالاتر انجام میدهند به طوریکه هزینه سالانه ان معادل همان هزینه ای است که شما شخصا میتوانید به مراکز درمانی بپردازید بدون اینکه برای ان موضوع پری اگزیست بیمه خاصی داشته باشید و این منطقی هم هست چون هزینه درمان را یا شما باید بدهید یا دولت و الا اگر قرار باشد که شرکت بیمه هزینه را بدهد که توجیه اقتصادی نخواهد داشت و با فلسفه بیمه خصوصی مغایر است.
اما در قانون جدید بیمه که از 2014 برقرار خواهد شد بیمه ها موظف به بیمه در این شرایط میشوند که البته اعظم حق بیمه را شخص به کمک دولت خواهد داد.
فعلا بهترین روش برای رفع این نوع از نیازهای پزشکی سکونت در کانتیهایی هست که بیمارستانها و مراکز اموزشی دارند که البته سطح خدمات ممکن است مثل مراکز خصوصی نباشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: javad_hani ، shkhmo ، kasrafo ، daad ، mehdi2014 ، j.modarres
کسی از قانون بیمه همگانی خبری نداره؟
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، kasrafo ، daad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان