کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه درمانی و پزشکی
اگر جایی که می روید یک آژانس فروش بیمه آشنا می شناسید بهتر است همانجا بیمه شوید . بهتر است فارسی زبان باشد تا اصطلاحات - محدودیتها- خدمات دریافتی را به دقت شرح دهد.
خرید بیمه در آمریکا همانن یک قرار داد مفصل و شامل جنبه های حقوقی است.
من خودم از همان سایت بالای یک بیمه خریدم با پرداخت آنلاین( خواستید راهنمایی می کنم) که حدودا" 170 دلار برای یکماه شد. علاوه بر مدارک کامل در ایمیلم امروز (11 july) هم یک بسته آمد در خانه مان در تهران حاوی کل کاغذ و مدرک و شرایط بیمه . چون مرکز این بیمه در سوئداست ازسوئد پست شده بود.
بیمه mapfre هیچ چیزش معلوم نیست و ظاهرا" در ایران هم نمایندگی ندارد از هرکسی هم پرسیدم چیزی نمی دانست.
در ضمن دو مطلب را بدانید:
1- در آمریکا طبق قانون هیچ بیمارستانی حق ندارد بیمار اورژانسی را به خاطر نداشتن پول یا بیمه رد کند( ظاهرا" برخی بیمارستانها به همین خاطر بخش اورژانسشان را بسته اند)
2- در آمریکا مراکزی وجود دارد به نام free clinic که با هزینه کم یا رایگان خدمات درمانی ارائه می کنند . می توانید در لینکهای زیر آدرسشان را پیدا کنید:
http://www.wheretofindcare.com
http://www.freemedicalcamps.com
پاسخ
سلام دوستان عزیز من مهاجر نیستم دانشجو هم نیستم من پناهنده un در ترکیه هستم و قبولی un دارم در مصاحبه کشوری آمریکا را برایم در نظر گرفتن و حالا اگر قسمت باشد میخواهم به سیاتل برم به خاطر اینکه به ونکور کانادا نزدیک هست و فامیل هایم آنجا هستند حالا من به دلیل یک سری مشکلات پناهنده شدم که این بماند مشکل اصلی من این هست که بیمار پیوند کلیه هستم و ماهیانه حدود 1000$ شاید هم بیشتر هزینه داروهایم میشود و از چند نفر شنیدم که به آمریکا بیام هزینه دارو آزمایشات و کلا موارد بیماریم رایگان میشود و حتی شنیدم که بازنشست میشوم و هزینه های اجاره مسکن و مخارج دیگر هم رایگان هست. (( البته برای پناهنده)) از شما دوستان عزیز که همیشه مرام ایرانی تونو فراموش نمیکنین و به فکر همدیگر هستید خواهش دارم که در این مورد اگر اطلاعی دارید ویا در صورت امکان برایم پرسجو کنید و من را در جریان بگذارید که از این استرس ها راحت شم در ضمن سیاتل برام خوبه یا جایی دیگه خوبه در کل هر اطلاعی که دارید برام بنویسید ویا پیام خصوصی بفرستید من متاهل هستم ویک پسر دوساله هم دارم. از همتون ممنون واز شما مدیریت سایت هم ممنون میشم که بزارین همه اینو بخونن
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، zohreh36 ، SH1A2R3 ، shkhmo ، daad
بیمه های دولتی در آمریکا دو نوع هستند : medicare و medicaide یکیش برای افراد 65 سال به بالاست و یکیش مربوط به افراد خیلی فقیر و معلولان می شود . سیستم درمانی آمریکا یک مقدار پیچیده است و نمی دانم شامل این بیمه ها می شوید یا نه ! باید از یک فرد متخصص پرسید . از همان آشنایتان بپرسید شاید بهتر باشد . کانادا فکر کنم برای فردی مثل شما بهتر باشد می دانید که با گرین کارت به راحتی می توانید به کانادا رفت و آمد کنید. دارو در کانادا ارزانتر است و جدیدا" در جستجوهایم سایتهایی دیدم که شما داروی در خواستی را می گفتید و اونها ارزانترین قیمت که می تواند مربوط به تولید هند یا کانادا باشد را ارائه می کنند و شما سفارش می دهید تا در خانه تحویل دهند.خود آمریکاییها می روند کانادا و دارو می آورند و کاناداییها هم می آیند ایران و دارو می برند !
اما بدانید که ارزانترین دارو در ایران است و شما با توجه به بیماریتان باید بسیار مراقب پروسه سخت مهاجرت باشید و از حالا به دقت تمام سناریو احتمالی را پیش بینی کنید . اگر خودتان اطلاعات جدیدتری کسب کردید خوشحال می شوم که برای استفاده اینجا قرار دهید.همیشه سلامت باشید!
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، ابی22 ، shkhmo ، Solitude ، parastoo mohajer ، Soap McTavish ، moon_rose ، daad ، mehdi2014 ، j.modarres
(2011-07-11 ساعت 03:47)ARASH@MH نوشته:  اگر جایی که می روید یک آژانس فروش بیمه آشنا می شناسید بهتر است همانجا بیمه شوید . بهتر است فارسی زبان باشد تا اصطلاحات - محدودیتها- خدمات دریافتی را به دقت شرح دهد.
خرید بیمه در آمریکا همانن یک قرار داد مفصل و شامل جنبه های حقوقی است.
من خودم از همان سایت بالای یک بیمه خریدم با پرداخت آنلاین( خواستید راهنمایی می کنم) که حدودا" 170 دلار برای یکماه شد. علاوه بر مدارک کامل در ایمیلم امروز (11 july) هم یک بسته آمد در خانه مان در تهران حاوی کل کاغذ و مدرک و شرایط بیمه . چون مرکز این بیمه در سوئداست ازسوئد پست شده بود.
بیمه mapfre هیچ چیزش معلوم نیست و ظاهرا" در ایران هم نمایندگی ندارد از هرکسی هم پرسیدم چیزی نمی دانست.
در ضمن دو مطلب را بدانید:
1- در آمریکا طبق قانون هیچ بیمارستانی حق ندارد بیمار اورژانسی را به خاطر نداشتن پول یا بیمه رد کند( ظاهرا" برخی بیمارستانها به همین خاطر بخش اورژانسشان را بسته اند)
2- در آمریکا مراکزی وجود دارد به نام free clinic که با هزینه کم یا رایگان خدمات درمانی ارائه می کنند . می توانید در لینکهای زیر آدرسشان را پیدا کنید:
http://www.wheretofindcare.com
http://www.freemedicalcamps.com
در مورد بیمه mapfreبه اینجا http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3910مراجعه کنید.تمام شرکت بیمه های ایرانی اعم از خصوصی و دولتی صادر میکنند.

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، SH1A2R3 ، shkhmo ، Solitude ، daad ، mehdi2014
دوستان آیا در آمریکا هم مثل ایران نظام بیمه پزشکی و تامین اجتماعی با هم یک مجموعه هستند و یا جدا از هم هستند؟ و اینکه سیستم تامین اجتماعی به معنی ایران و به عنوان یک سازمان واحد که ماهانه مبلغی از حساب فرد کم کرده و در قبال سال های بیمه به او امکان بازنشسنگی ، بیمه بیکاری،و .... را بدهد در آمریکا وجود دارد یا خیر؟

ممنون میشم اگر توضیح بدهید

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: joy ، SH1A2R3 ، shkhmo ، daad
این طرح و لایحه بیمه اوباما به کجا رسید و احتمالاً کی اجرایی می شه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref ، daad
یکی از آشنا های ما که 2 ماه پیش رفته کانادا . از خونوادش خواسته که سابقه بیمه و گواهینامه رانندگیش رو براش بفرستند . میخام بدونم آیا در آمریکا هم این سابقه بدرد میخوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref
(2011-10-05 ساعت 15:37)AmericanHamid نوشته:  یکی از آشنا های ما که 2 ماه پیش رفته کانادا . از خونوادش خواسته که سابقه بیمه و گواهینامه رانندگیش رو براش بفرستند . میخام بدونم آیا در آمریکا هم این سابقه بدرد میخوره؟
بله . حتما این سابقه رو همراه بیاورید . من با 13 سال سابقه رانندگی حدود 700 دلار بیمه ارزونتر برای ماشینم گرفتم .
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، behzadb57 ، maaref ، نخجیر ، Solitude ، Soap McTavish ، daad ، qeshmi ، mehdi2014 ، j.modarres
من از یکی شنیدم کس دیگری که از طریق لاتاری رفته امریکا گفته : دولت خود و خانواده اش را بیمه کرده و به حساب هر کدامشان 850 $ ریخته ولی آنها اجازه دارند این پول را در موارد خاصی که دولت تعیین کرده استفاده کنند. ایا این حرف ها صحت دارد ؟ میشه یکی از دوستان آگاه بگه که ایا اصلا دولت امریکا بعد از ورود تدابیر خاصی برای کمک مهاجران از طریق لاتاری دارد یا خیر ؟
شنيده ام كه در بلاد كفر آدميان ديندارترند.
پاسخ
تشکر کنندگان: daad
(2012-05-09 ساعت 01:50)leila42 نوشته:  من از یکی شنیدم کس دیگری که از طریق لاتاری رفته امریکا گفته : دولت خود و خانواده اش را بیمه کرده و به حساب هر کدامشان 850 $ ریخته ولی آنها اجازه دارند این پول را در موارد خاصی که دولت تعیین کرده استفاده کنند. ایا این حرف ها صحت دارد ؟ میشه یکی از دوستان آگاه بگه که ایا اصلا دولت امریکا بعد از ورود تدابیر خاصی برای کمک مهاجران از طریق لاتاری دارد یا خیر ؟

نه تنها برای برندگان لاتاری و غیره ندارد بلکه حدود 30 درصد از مردم امریکا هیچ بیمه ای ندارند و طرح رییس جمهور برای بیمه همگانی فعلا در دادگاه عالی امریکا منتظر رای نهایی است و احتمال تصویب ان به علت مخالفت کلان سرمایه داران کم است. (مطالب مرتبط از سایت سی ان بی سی اقتصادی قابل پیگیری است)
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، leila42 ، saied-k ، Solitude ، Soap McTavish ، daad ، mehdi2014 ، j.modarres
(2011-10-10 ساعت 09:11)Vahid-DV2011 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 15:37)AmericanHamid نوشته:  یکی از آشنا های ما که 2 ماه پیش رفته کانادا . از خونوادش خواسته که سابقه بیمه و گواهینامه رانندگیش رو براش بفرستند . میخام بدونم آیا در آمریکا هم این سابقه بدرد میخوره؟
بله . حتما این سابقه رو همراه بیاورید . من با 13 سال سابقه رانندگی حدود 700 دلار بیمه ارزونتر برای ماشینم گرفتم .

سلام
این سابقه رانندگی را باید از کجا گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: daad

خب بچه های تگزاس راهنمایی کردند که بیمه بچه رایگانه فقط یک روال اداری باید طی بشه . خیالمون کمی راحت شد Smile
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، shkhmo ، Soap McTavish ، daad ، mehdi2014 ، j.modarres
سلام ببخشید میشه یک از دوستان بگه کدام شرکت بیمه مناسب تر از لحاظ ارایه خدمات و پزشکای طرف قرار دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، shkhmo
(2012-05-10 ساعت 09:12)ama نوشته:  سلام ببخشید میشه یک از دوستان بگه کدام شرکت بیمه مناسب تر از لحاظ ارایه خدمات و پزشکای طرف قرار دارد.

https://www.ehealthinsurance.com/ میتونید قیمت ها را مقایسه کنید....
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، shkhmo ، Solitude ، parastoo mohajer ، daad ، mehdi2014 ، azadeh2014 ، j.modarres
(2012-05-09 ساعت 11:05)نخجیر نوشته:  
(2011-10-10 ساعت 09:11)Vahid-DV2011 نوشته:  

سلام
این سابقه رانندگی را باید از کجا گرفت؟

توروخدا جواب بدید من ۱۰ سال سابقه رانندگی دارم همسرم هم ۵ سال این سابقه رو از کجا باید گرفت؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، daad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان