کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
(2017-07-01 ساعت 13:10)fallah نوشته:  
(2017-06-16 ساعت 00:46)NimaHooshmand نوشته:  من حدود چهارساله آمریکام حوالی اورنج کانتی زندگی می کنم ، اگه در زمینه رشته ام کامپیوتر یا تجربیاتم در کالیفرنیا بتونم کمکی بکنم در خدمتم البته خیلی اشنا به قوانین مهاجرتی نیستم شانسی اومدم آمریکا  Big Grin

سلام دوست عزيز ،من به همراه شوهر و دخترم كه ١٧سالشه تازه ويزا گرفتيم و قرار تا سه الي چهار ماه اينده به امريكا بياييم ولي هنوز نتونستيم يه جايي روبراي زندگي انتخاب كنيم باتوجه به اينكه شغل همسرم فني هست كلا امور فني ساختمان (برق ، لوله كشي ،كابينت و حتي كار اجرا در ساختمان ) و زبان هم بلد نيست و سرمايه خيلي زيادي نداريم تقريبا سي هزارتا ،از طرفي دخترم مي خواد درس بخونه و دانشگاه بره بايد جايي باشه كه مدارس خوبي داشته باشه ،در ابتدا تصميم گرفتيم به كاليفرنيا بياييم ولي بنا به گفته بعضي از دوستان هزينه زندگي انجا بالاست و امكان دارد به مشكل بخوريم ،تگزاس هم كه هواي خوبي ندارد ،نسبت به بقيه جاها هم هنوز نتونستم تصميم بگيرم ،با توجه به تجربه شما ايا ما مي تونيم به كاليفرنيا بياييم يا در كاليفرنيا كجا هزينه پايين تري دارد و دسترسي شهريش هم بد نباشه ،يا ازنظر كار شوهرم ميتونه سريع كار پيدا كنه ،البته من خودم كامپيوتر خوندم  ولي چون كار نكردم تقريبا همه چيز يادم رفته .زبان هم تا اندازه اي بلد هستم . ممنون

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
December 31, 2017

سلام و وقت بخیر .

اگر در مورد شرایط زندگی در ایالت های دیگه ، پرسشی دارید ، خوشحال می شم بتونم راهنمایی تون کنم (تجربه سفر به ایالت های مختلف). در ضمن یک صفحه ی آموزش زبان انگلیسی روی Facebook دارم که پستهای متعددی در مورد واژگان ، اصطلاحات ، گرامر ، تلفظ و ... داره . اگر علاقه مند به یاد گیری زبان انگلیسی هستید می تونید از این صفحه ی آموزشی دیدن کنید و این صفحه رو ADD کنید. در ضمن اگر پرسش خاصی در مورد یادگیری زبان انگلیسی ، لاتاری و یا شرایط زندگی در آمریکا دارید می تونید از طریق Facebook Messenger مطرح کنید.

آدرس صفحه ی آموزش انگلیسی ام :
http://www.facebook.com/english.learner.509

موفق و پاینده باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinix
دوستان کسی دنور نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-01-24 ساعت 22:16)amirma نوشته:  دوستان کسی دنور نیست؟

دانشجوی ایرانی تو دانشگاه Colorado school of mines زیاد هست. از طریق فیسبوک بوک و یا لینک ین میتونی به community ایرانی های اون جا وصل بشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان به نظرتون کشاورزان و مهندسان کشاورزی میتونن توی مریلند یا ویرجینیا شهر های اطراف واشنگتن دی سی شغل پیدا کنن؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی سمت ساکرانتو مشاوره ای کمکی خواست من در خدمتم. پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، واحد ۱ خوابه مستقل نوساز با سرویس و فول امکانات در Brentwood کالیفرنیا نزدیک مرکز خرید و ایستگاه اتوبوس Bart  به سانفرانسیسکو برای کوتاه مدت یا بلند مدت اجاره داده میشود. پیام خصوصی لطفا
درخواست گرین کارت برای والدین:
Case number: YRV2019
Visa Class: IR5
Your case is currently at: NVC
Foreign state of chargeability: Iran
Interview Location: Yerevan
Priority Date:  09-Feb-2018
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز مهاجرسرا من نیاز به راهنماییتون در ارتباط با نحوه و مراحل گرفتن گواهینامه در کالیفرنیا برای ایرانیان دارم. من در منطقه اورنج کانتی زندگی میکنم و برای اولین بار میخوام اقدام کنم
1-امتحان رانندگی شهری امکانش هست به زبان فارسی با آفیسر فارسی زبان باشه؟
2-مراحل اقدام به گرفتن گواهی نامه از ابتدا تا انتها چی هست؟
3- کجا باید رفت کی باید تدوریش رو شروع کرد کجا باید تعلیم دید کلا تایم لاین این پروسه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
یعنی واقعا تا حالا کسی در اطراف پایتخت امریکا کشاورزی ندیده؟اخه یک فامیل در بتزدا داریم گفته که حتما بیایید واشنگتن Sad
من مهندس کشاورزی هستم با 20 سال سابقه کار در ایران
دوستان کسی میتونه راهنمایی بکنه کودم ایالت برای کشاورزان بهتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-01-31 ساعت 05:16)zorel13 نوشته:  سلام دوستان عزیز مهاجرسرا من نیاز به راهنماییتون در ارتباط با نحوه و مراحل گرفتن گواهینامه در کالیفرنیا برای ایرانیان دارم. من در منطقه اورنج کانتی زندگی میکنم و برای اولین بار میخوام اقدام کنم
1-امتحان رانندگی شهری امکانش هست به زبان فارسی با آفیسر فارسی زبان باشه؟
2-مراحل اقدام به گرفتن گواهی نامه از ابتدا تا انتها چی هست؟
3- کجا باید رفت کی باید تدوریش رو شروع کرد کجا باید تعلیم دید کلا تایم لاین این پروسه؟

با سلام ،
دوست عزیز ، شما باید به اداره ی ( دی ام وی ) تشریف ببرید. اما اول یا باید نوبت از طریق اینترنت بگیرید و یا اینکه صبح زود یعنی ساعت هشت به آنجا مراجعه کنید و منتظر باشید تا وارد سالن شوید و آنجا شما را راهنمایی کنند که مراحل را چگونه باید طی کنید. اگر زبان انگلیسی شما خیلی عالی نیست ، برای بنده یک میسج بدهید تا شما را راهنمایی کنم.
شما باید دفترچه ی راهنما را دریافت کرده و متون آن را مطالعه کنید. آزمون کتبی را میتوان با زبان فارسی نیز بدهید اما توصیه من این است که اینکار را نکنید که فارسی آن یک چیز کاملا هچل هفت است که خدا میداند مترجم آن چه از خدا بی خبری بوده !! گاهی فکر میکنم خودشان آن را در گوگل ترنس لیت ریخته اند و متوجه نشده اند که چه خطای بزرگی را مرتکب شده اند. برای مراجعه به اداره ی مذکور شما باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید.
1- اجاره نامه برای اثبات محل زندگی
2- گواهی نامه ی قدیم به همراه ترجمه ی آن ( گواهینامه ی ایران ) و یا بین المللی اگر دارید - این را زیاد مطمئن نیستم چون من هفت سال پیش این مراحل را طی کرده ام
3- گرین کارت و سوشال سکیوریتی کارت
4- پرداخت نقدی و یا دبیت کارت و یا چک. کردیت مورد پذیرش نیست
تا اینجا شما فقط لازم است اول مراجعه کنید. امتحان عملی را اگر قادر به صحبت کردن با زبان انگلیسی نیستید ، میتوانید از مترجم رایگانی که دولت برای شما در نظر گرفته استفاده کنید که آن هم فوری و دم دست نیست بلکه باید از قبل هماهنگ شود.
اگر خواستید شماره ی خودتان را در مسیج بگذارید تا بنده شما را راهنمایی بیشتری کنم
مراکز موجود در اورنج کانتی بستگی به محل زندگی شما دارد. شما میتوانید به وبسایت آنها مراجعه و مراکز را با توجه به محل زندگی خود انتخاب کنید.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، zorel13
(2018-02-12 ساعت 15:30)Amir_Hossein21 نوشته:  یعنی واقعا تا حالا کسی در اطراف پایتخت آمریکا کشاورزی ندیده؟اخه یک فامیل در بتزدا داریم گفته که حتما بیایید واشنگتن Sad
یکی از مراکز بزرگ کشاورزی در ایالت کالیفرنیا ، شهر فرزنو است که خیلی هم ارزان و مناسب برای کسانیست که دارای این حرفه هستند. در مورد پایتخت نمیدانم
پاسخ
تشکر کنندگان: Amir_Hossein21 ، nora
بله درسته حتی شنیدم بیشترین پسته دنیا بعد از کرمان در شهر فرزنو کالیفرنیا تولید میشه
ولی این وسط امنیت این شهر خیلی کمه!
توی سایت http://www.areavibes.com امنیت این شهر رو f گذاشته!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-12 ساعت 22:16)Amir_Hossein21 نوشته:  بله درسته حتی شنیدم بیشترین پسته دنیا بعد از کرمان در شهر فرزنو کالیفرنیا تولید میشه

زیاد به این آمارهای هچل هفت دقت نکنید !! اینها خیلی پایه و اساس قطعی ندارند. بنده در طی سه ماه دو بار یک محل زندگی را چک کردم ، بار اول گفت که امن نیست، بار دوم گفت از بهشت برین بهتراست رونق اقتصادیی دارد که سوئیس ندارد Big Grin Big Grin Big Grin انگار مسخره کرده بودند ملت را !!!! هر دو اطلاعات هم از یک منبع بود !! یکی از دوستان خیلی نزدیک من که صاحب ملک و املاک کشاورزی نیز هست ، میگفت بسیار شهر خوب و عالیی ست برای آرامش و زندگی و کم کردن هزینه ها !! درست یه رفیق دیگرمان هم که اصلا ایشان را نمیشناخت گفت فکر نکنم هیچ جای دنیا مزخرف تر از این فرزنو باشد !! جالب آن است که هر دو هم در یک محله زندگی میکردند و بطور اتفاقی بنده متوجه شدم !! آن هم به فاصله ی سه خیابان از همدیگر !! آدم میماند که چه قضاوت کند !! قسم حضرت عباس را یا دم خروس؟؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Amir_Hossein21
(2018-02-12 ساعت 15:30)Amir_Hossein21 نوشته:  یعنی واقعا تا حالا کسی در اطراف پایتخت آمریکا کشاورزی ندیده؟اخه یک فامیل در بتزدا داریم گفته که حتما بیایید واشنگتن Sad

دوست عزیز، فامیلتون جای خوبی رو به شما برای زندگی پیشنهاد کردن. بتزدا، چوی چیس و پتومک جزو بهترین محله های مریلند و حتی کل امریکا هستند. کلا محله های اعیان نشین به حساب میاند. خوب مشخصه که کشاورزی توی زمینی که میلیون دلار ارزش داره انجام نمی شه و به همون ترتیب هم هزینه زندگی زیاد خواهد بود.

در مورد کشاورزی در اطراف پایتخت بستگی داره اینکه می گید اطراف پایتخت تا چه شعاعی مدنظر شما باشه. مثلا از دی سی به سمت شمال و غرب که برید  فردریک و پولزویل هست که کلی باغ میوه و زمین های کشاورزی داره و کلی گاو و گوسفند داخلش پرورش می دهند.

از جنوب هم داخل ویرجینیا یکم که از پایتخت دور بشید زمین کشاورزی زیاد هست. این هایی که می گم بین ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر از واشنگتن دی سی هستند. حالا اینکه وضعیت کار به چه شکل باشه، اون دیگه کلا یه داستان دیگه است. ولی کلا اگر قراره بتزدا زندگی کنید و توی کار کشاورزی باشید احتمالا مثل همسایه هاتون باید فئودال باشید!
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Amir_Hossein21
سلام قریب المهاجرین و جدیدالمهاجرین عزیز!
منم نزدیک هشت سال امریکا بودم و بتازگی برگشتم ایران ولی بعد از عید دوباره برمیگردم به شهر سن دیه گو در جنوب کالیفرنیا.
حدودا این اواخر چند ماهی انجا بودم.
اگر در مورد زندگی در ان منطقه سوالی دارید یا احیانا دنبال همخانه میگردید، من در خدمتم چون ترجیحم اینه قبل از برگشتن وضعیت همخانگی ام رو مشخص کنم.
تلگرام من 56I4447OI7
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749
(2018-02-13 ساعت 01:00)afshin4749 نوشته:  
(2018-02-12 ساعت 22:16)Amir_Hossein21 نوشته:  بله درسته حتی شنیدم بیشترین پسته دنیا بعد از کرمان در شهر فرزنو کالیفرنیا تولید میشه

زیاد به این آمارهای هچل هفت دقت نکنید !! اینها خیلی پایه و اساس قطعی ندارند. بنده در طی سه ماه دو بار یک محل زندگی را چک کردم ، بار اول گفت که امن نیست، بار دوم گفت از بهشت برین بهتراست رونق اقتصادیی دارد که سوئیس ندارد  Big Grin  Big Grin  Big Grin انگار مسخره کرده بودند ملت را !!!! هر دو اطلاعات هم از یک منبع بود !! یکی از دوستان خیلی نزدیک من که صاحب ملک و املاک کشاورزی نیز هست ، میگفت بسیار شهر خوب و عالیی ست برای آرامش و زندگی و کم کردن هزینه ها !! درست یه رفیق دیگرمان هم که اصلا ایشان را نمیشناخت گفت فکر نکنم هیچ جای دنیا مزخرف تر از این فرزنو باشد !! جالب آن است که هر دو هم در یک محله زندگی میکردند و بطور اتفاقی بنده متوجه شدم !! آن هم به فاصله ی سه خیابان از همدیگر !! آدم میماند که چه قضاوت کند !! قسم حضرت عباس را یا دم خروس؟؟!!!
راستش اقا افشین برای یک تازه مهاجر این اعدا و ارقام خیلی مهمه
میدونید که شما استرس دارید که قراره کجا برید؟ چطوری هست؟ و هزارتا از این سوال ها
قیمت های فرزنو حتی از تگزاس هم پایین تر هست! و این یک مورد خیلی خوبه اونم در کالیفرنیا
به هر حال من فکر میکنم اگر از همین اول راه جای برم که کسی رو ندارم و باید چند ماهی در هتل باشم یک مقدار هزیه ها بالا میره اونم با بچه و همسر
البته بازم تشکر میکنم بابت اطلاعات مفیدتون Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان