کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
(2017-06-06 ساعت 10:54)mozhde shz نوشته:  سلام دوستان عزیزمن از ایران پست میذارم
ما 21 سال است که درگیر یک مشکل حاد هستیم ( برادرم 21 سال پیش بخاطر قتلی که انجام نداده، به زندان افتاده، خانواده مقتول آمریکا( دالاس) زندگی میکنند. این خانواده پسرشون در یکی از باغ های شیراز به قتل رسیده بوده اما چون برادر من با پسر این خانواده معامله تجاری داشته، به برادرم مضنون شدند و اون رو به عنوان قاتل معرفی کردند، دفعه اول و دوم حکم بیگناهی برادرم صادر شد، اما دفعه سوم نمیدونیم چه اتفاقی افتاد که بی دلیل حکم قصاص برادرم صادر شد.و الان 21 سال است که برادرم در زندان به سر میبره. در طول این 21 سال برادرم به عنوان بک فرد خیرخواه و درستکار در زندان زندگی کرده و اجازه نداده محیط زندان روی شخصیتش تاثیرمنفی بذاره.
از سال پیش تا الان خانواده شاکی از آمریکا یک وکیل گرفتند که به جهت اذیت و شکنجه برادرم ، اون رو ببرند پای چوبه دار و برگردونن. و تا الان 7 بار این کار را انجام دادند و بخاطر استرس هایی که به برادرم وارد شده، سکته قلبی کرده و الان با حال بدی گوشه زندان داره زجر میکشه و ما چون توانایی سفر به کشور آمریکا( دالاس ) رو نداریم بخاطر همین نمیتونیم با اون خانواده صحبت کنیم و راضیشون کنیم که رضایت بدهند.
اون خانواده قلب مهربونی دارند اما چون زمان فوت پسرشون در ایران نبودند و مستقیما روی پرونده نظارت نداشتند، تمام چیزهایی که از ماجرای قتل پسرشون میدونند حاصل شنیده هایی است که از دیگران شنیدند و اکثرا حقیقت نداشته. بخاطر همین فکرشون منفی هست. ( این قتل اتفاقی بوده بین برادر اول من و مجید ***( مقتول) که به جهت مسئله ناموس و ... اتفاق افتاده بود.( در صورت تمایل از طریق ایمیل کامل براتون شرح خواهم داد) و برادر دومم که الان داخل زندان هست، کاملا بیگناه هست .اون زمان برادر دومم دانشجوی سال اول پزشکی بوده و در شغل تجارت پوشاک هم مشغول بوده. و برادرم به خاطر شکنجه ها و اذیت هایی که داخل اگاهی و پاسگاه شده بوده بجای برادر اولم بالاجبار قتل رو به گردن میگیره اما بعد از حضور در مقابل قاضی بارها و بارها اعلام می کنه که من بیگناهم و حکم اول و دوم مبنی بر برائت و بیگناهیش صادر میشه اما متاسفانه حکم سوم مبنی بر قصاص ( اعدام) صادر میشه و بعد از این جریان برادر اولم بخاطر عذاب وجدانی که داشت دق کرد و مرد و ما موندیم و یه جوان بیگناه گوشه زندان) والان 21 ساله که نه تنها برادرم همه خانواده ما زجر کش شدیم بخاطر این قضیه.
در حال حاضر دو برادر و یک خواهر و مادر مقتول دالاس زندگی میکنند. و دو خواهر و یک برادرش شیراز هستند، همه افراد خانواده راضی شدند بجز یکی از برادرها و مادر مقتول که دالاس هستند و باید حتما یک نفر به نیت خیر و گرفتن رضایت با برادر و مادر مقتول صحبت کنه. ما کسی را نداریم و توانایی سفر به آمریکا را هم نداریم. میخواستم خواهش کنم اگر برای شما امکان داره، شما که دالاس زندگی میکنید این لطف را در حق ما کنید و با این خانواده به صورت حضوری صحبت کنید. من امروز احساس کردم شما میتونید مارو از این کابوس 21 ساله نجات بدین.
از اینکه وقت گذاشتین و پیامم رو خوندین متشکرم. من منتظر پیام شما خواهم بود.

دوست گرامی‌ ؛
به نظر من برای حل مشکلتون این موارد رو انجام بدین احتمالا زودتر به نتیجه می‌رسید:
۱- مشکلتون رو در تاپیک مربوط به شهر دالاس در همین وبسایت، پیج‌های مربوط به شهر دالاس در فیس بوک و موارد مشابه مطرح کنید.
۲- در تمام ایالات و شهر‌های آمریکا موسسه‌های خیریه متعدد وجود دارند که به احتمال خیلی‌ زیاد وقتی‌ متوجه بشوند که پای جان یک انسان در میان هست کمک خواهند کرد . 
۳- خوشبختانه دوستان ایرانی‌ زیادی در شهر دالاس زندگی‌ میکنند، اگر چه احتمالا اغلب درگیر مسائل روزمره هستند ولی‌ در حدی که شما رو به یکی‌ از این مرکز خیریه وصل کنند فکر نمیکنم وقت زیادی صرف بشه. اگر چه خودتون هم از طریق اینترنت می‌تونید سرچ کنید . احتمال اینکه کارمندان ایرانی‌ هم در این موسسات شاغل باشند زیاد هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، Ali Sepehr ، mazlom khanom ، mozhde shz ، hosseinslm ، m.memari
سلام دوستان عزیزمن از ایران پست میذارم ...

ضمنا بهتره از بکار بردن اسم و فامیل طرف مقابل تون در شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr
سلام. دوستان عزیزی که در ایالت دالاس امریکا زندگی میکنند، لطفا اگر از موسسات خیریه اونجا اطلاعی یا شماره تماسی دارند ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید و شماره تمام اون موسسات رو جهت نجان جون یک انسان در اختیارم قرار بدین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-08 ساعت 16:46)Nazem نوشته:  
(2017-06-06 ساعت 10:54)mozhde shz نوشته:  سلام دوستان عزیزمن از ایران پست میذارم
ما 21 سال است که درگیر یک مشکل حاد هستیم ( برادرم 21 سال پیش بخاطر قتلی که انجام نداده، به زندان افتاده، خانواده مقتول آمریکا( دالاس) زندگی میکنند. این خانواده پسرشون در یکی از باغ های شیراز به قتل رسیده بوده اما چون برادر من با پسر این خانواده معامله تجاری داشته، به برادرم مضنون شدند و اون رو به عنوان قاتل معرفی کردند، دفعه اول و دوم حکم بیگناهی برادرم صادر شد، اما دفعه سوم نمیدونیم چه اتفاقی افتاد که بی دلیل حکم قصاص برادرم صادر شد.و الان 21 سال است که برادرم در زندان به سر میبره. در طول این 21 سال برادرم به عنوان بک فرد خیرخواه و درستکار در زندان زندگی کرده و اجازه نداده محیط زندان روی شخصیتش تاثیرمنفی بذاره.
از سال پیش تا الان خانواده شاکی از آمریکا یک وکیل گرفتند که به جهت اذیت و شکنجه برادرم ، اون رو ببرند پای چوبه دار و برگردونن. و تا الان 7 بار این کار را انجام دادند و بخاطر استرس هایی که به برادرم وارد شده، سکته قلبی کرده و الان با حال بدی گوشه زندان داره زجر میکشه و ما چون توانایی سفر به کشور آمریکا( دالاس ) رو نداریم بخاطر همین نمیتونیم با اون خانواده صحبت کنیم و راضیشون کنیم که رضایت بدهند.
اون خانواده قلب مهربونی دارند اما چون زمان فوت پسرشون در ایران نبودند و مستقیما روی پرونده نظارت نداشتند، تمام چیزهایی که از ماجرای قتل پسرشون میدونند حاصل شنیده هایی است که از دیگران شنیدند و اکثرا حقیقت نداشته. بخاطر همین فکرشون منفی هست. ( این قتل اتفاقی بوده بین برادر اول من و مجید ***( مقتول) که به جهت مسئله ناموس و ... اتفاق افتاده بود.( در صورت تمایل از طریق ایمیل کامل براتون شرح خواهم داد) و برادر دومم که الان داخل زندان هست، کاملا بیگناه هست .اون زمان برادر دومم دانشجوی سال اول پزشکی بوده و در شغل تجارت پوشاک هم مشغول بوده. و برادرم به خاطر شکنجه ها و اذیت هایی که داخل اگاهی و پاسگاه شده بوده بجای برادر اولم بالاجبار قتل رو به گردن میگیره اما بعد از حضور در مقابل قاضی بارها و بارها اعلام می کنه که من بیگناهم و حکم اول و دوم مبنی بر برائت و بیگناهیش صادر میشه اما متاسفانه حکم سوم مبنی بر قصاص ( اعدام) صادر میشه و بعد از این جریان برادر اولم بخاطر عذاب وجدانی که داشت دق کرد و مرد و ما موندیم و یه جوان بیگناه گوشه زندان) والان 21 ساله که نه تنها برادرم همه خانواده ما زجر کش شدیم بخاطر این قضیه.
در حال حاضر دو برادر و یک خواهر و مادر مقتول دالاس زندگی میکنند. و دو خواهر و یک برادرش شیراز هستند، همه افراد خانواده راضی شدند بجز یکی از برادرها و مادر مقتول که دالاس هستند و باید حتما یک نفر به نیت خیر و گرفتن رضایت با برادر و مادر مقتول صحبت کنه. ما کسی را نداریم و توانایی سفر به آمریکا را هم نداریم. میخواستم خواهش کنم اگر برای شما امکان داره، شما که دالاس زندگی میکنید این لطف را در حق ما کنید و با این خانواده به صورت حضوری صحبت کنید. من امروز احساس کردم شما میتونید مارو از این کابوس 21 ساله نجات بدین.
از اینکه وقت گذاشتین و پیامم رو خوندین متشکرم. من منتظر پیام شما خواهم بود.

دوست عزیز سلام.
از خوندن این پست شدیداً متاثر شدم و بدون توجه به اصل مساله خوشحال میشم بتونم صرفاً جهت نجات یک فرد از مرگ کمکی بهتون کنم.
میتونید توی پیام خصوصی شمارتون رو بهم بدید تا با شما تماس بگیریم.

دوست گرامی باید پست دومم تایید بشه تا بتونم پیام خصوصی براتون ارسال کنم. ممنون از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
من حدود چهارساله امریکام حوالی اورنج کانتی زندگی می کنم ، اگه در زمینه رشته ام کامپیوتر یا تجربیاتم در کالیفرنیا بتونم کمکی بکنم در خدمتم البته خیلی اشنا به قوانین مهاجرتی نیستم شانسی اومدم آمریکا Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
قسمت اول مستند "از سرزمین مادری تا سرزمین فرصتها"
تحصیل و زندگی دانشجویان ایرانی در آمریکا

در یوتیوب    https://www.youtube.com/watch?v=e9_UW1vmPDI
در تلگرام   https://t.me/aidinpictures/36

اگر تمایل به شرکت در قسمت های بعدی مستند دارید و یا پیشنهاد ، انتقادی دارید برای من در همینجا و یا به ایمیل aidin.eslami@gmail.com  ارسال کنید.

با سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من تو ده روز اينده عازم استين تگزاس هستم...
كسي هست از استين كمي مرا ياري دهد ؟
دریافت نامه دوم: 28 مارس
تاریخ مصاحبه: 30 می
محل مصاحبه: تغییر از انکارا به ایروان توسط KCC
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-16 ساعت 00:46)NimaHooshmand نوشته:  من حدود چهارساله آمریکام حوالی اورنج کانتی زندگی می کنم ، اگه در زمینه رشته ام کامپیوتر یا تجربیاتم در کالیفرنیا بتونم کمکی بکنم در خدمتم البته خیلی اشنا به قوانین مهاجرتی نیستم شانسی اومدم آمریکا  Big Grin

سلام دوست عزيز ،من به همراه شوهر و دخترم كه ١٧سالشه تازه ويزا گرفتيم و قرار تا سه الي چهار ماه اينده به امريكا بياييم ولي هنوز نتونستيم يه جايي روبراي زندگي انتخاب كنيم باتوجه به اينكه شغل همسرم فني هست كلا امور فني ساختمان (برق ، لوله كشي ،كابينت و حتي كار اجرا در ساختمان ) و زبان هم بلد نيست و سرمايه خيلي زيادي نداريم تقريبا سي هزارتا ،از طرفي دخترم مي خواد درس بخونه و دانشگاه بره بايد جايي باشه كه مدارس خوبي داشته باشه ،در ابتدا تصميم گرفتيم به كاليفرنيا بياييم ولي بنا به گفته بعضي از دوستان هزينه زندگي انجا بالاست و امكان دارد به مشكل بخوريم ،تگزاس هم كه هواي خوبي ندارد ،نسبت به بقيه جاها هم هنوز نتونستم تصميم بگيرم ،با توجه به تجربه شما ايا ما مي تونيم به كاليفرنيا بياييم يا در كاليفرنيا كجا هزينه پايين تري دارد و دسترسي شهريش هم بد نباشه ،يا ازنظر كار شوهرم ميتونه سريع كار پيدا كنه ،البته من خودم كامپيوتر خوندم ولي چون كار نكردم تقريبا همه چيز يادم رفته .زبان هم تا اندازه اي بلد هستم . ممنون
خانواده سه نفره برنده لاتاری 2017
برنده اصلی آقا با کیس نامبر.  25xx
سربازی: ارتش
مدرک: دیپلم برق
شغل: آزاد
رویت نامه قبولی: می  3
ارسال فرمds260: می 26
نامه دعوت به مصاحبه: 20 سپتامبر
رجیستر کردن در سایت سفارت: 15 اکتبر
تاریخ مصاحبه: 13نوامبر
نتیجه مصاحبه  ap.
دريافت ايميل كليري ٢٣ مي
تاريخ ايشود :٦جون
دريافت پاسپورت و ويزا : ٨ جون
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
سلام روز و شبتون بخیر و امیدوارم تو این شرایط سخت صادر شدن فرمان بن 3 ، همه چیز بخوبی پیش بره و همه دوستان خوب لاتاری که مدت زمان زیادی هم به پایانش نمونده ، دست پر بریم آمریکا.
همسر و فرزند من برای اواسط جولای عازم سیاتل هستند و اگر کسی باشه که بتونه برای انجام کارهای اداریشون همفکری و کمکی بکنه، ممنونش میشم .
لطفا راهنمایی کنید
(2016-09-05 ساعت 08:08)sina35 نوشته:  اجاره کوتاه مدت و یا میان مدت آپارتمان ۲ خوابه در ایالت واشنگتن

یک واحد آپارتمان دو خوابه مبله با کلیهٔ امکانات از اواخر اکتبر به مدت یک، دو و یا سه ماه جهت اجاره موجود است. در صورت تمایل از طریق پیام خصوصی پاسخگوی عزیزان هستیم.

با سپاس - موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-01 ساعت 13:10)fallah نوشته:  
(2017-06-16 ساعت 00:46)NimaHooshmand نوشته:  من حدود چهارساله آمریکام حوالی اورنج کانتی زندگی می کنم ، اگه در زمینه رشته ام کامپیوتر یا تجربیاتم در کالیفرنیا بتونم کمکی بکنم در خدمتم البته خیلی اشنا به قوانین مهاجرتی نیستم شانسی اومدم آمریکا  Big Grin

سلام دوست عزيز ،من به همراه شوهر و دخترم كه ١٧سالشه تازه ويزا گرفتيم و قرار تا سه الي چهار ماه اينده به امريكا بياييم ولي هنوز نتونستيم يه جايي روبراي زندگي انتخاب كنيم باتوجه به اينكه شغل همسرم فني هست كلا امور فني ساختمان (برق ، لوله كشي ،كابينت و حتي كار اجرا در ساختمان ) و زبان هم بلد نيست و سرمايه خيلي زيادي نداريم تقريبا سي هزارتا ،از طرفي دخترم مي خواد درس بخونه و دانشگاه بره بايد جايي باشه كه مدارس خوبي داشته باشه ،در ابتدا تصميم گرفتيم به كاليفرنيا بياييم ولي بنا به گفته بعضي از دوستان هزينه زندگي انجا بالاست و امكان دارد به مشكل بخوريم ،تگزاس هم كه هواي خوبي ندارد ،نسبت به بقيه جاها هم هنوز نتونستم تصميم بگيرم ،با توجه به تجربه شما ايا ما مي تونيم به كاليفرنيا بياييم يا در كاليفرنيا كجا هزينه پايين تري دارد و دسترسي شهريش هم بد نباشه ،يا ازنظر كار شوهرم ميتونه سريع كار پيدا كنه ،البته من خودم كامپيوتر خوندم  ولي چون كار نكردم تقريبا همه چيز يادم رفته .زبان هم تا اندازه اي بلد هستم . ممنون

سلام بر شما اول از همه چیز من ارزانترین ایالت های امریکا را برایتان می نویسم:
Mississippi
Indiana
Michigan
Arkansas
Oklahoma

در مورد کالیفرنیا کانتی San Bernardino County, California ارزانتر از لس انجلس کانتی و اورنج کانتی ست، مسلما در شهرهای بزرگتر وضعیت کار بهتر است اما با توجه به تجربه شخصی من همان سن برناردینو شروع خوبی است، برای کارهای فنی تقریبا همه ایالت ها فرصت شغلی دارند.

همسرتان سریعا باید زبانش را تقویت کند و جدا از کار فنی میتواند به عنوان راننده تاکسی اینترنتی مانند اوبر مشغول به کار شود که لازمه ان داشتن گواهینامه آمریکایی و آشنایی به جی پی اس و ماشین بالای مدل 2010 می باشد.

در زمینه کامپیوتر هم می توانید حداقل روی فتوشاپ یا شبکه یا آفیس برای کارهای اداری کار کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ، ممنون از راهنمايي كه كرديد ،ببخشيد يه سوال ديگه دارم كه در اين شهر ي كه گفتيد مدارس خوب هست ، يا محله خوب در سن برناردينو كجاست ، و حدود اجاره ها در چه رنج قيمتي هست
خانواده سه نفره برنده لاتاری 2017
برنده اصلی آقا با کیس نامبر.  25xx
سربازی: ارتش
مدرک: دیپلم برق
شغل: آزاد
رویت نامه قبولی: می  3
ارسال فرمds260: می 26
نامه دعوت به مصاحبه: 20 سپتامبر
رجیستر کردن در سایت سفارت: 15 اکتبر
تاریخ مصاحبه: 13نوامبر
نتیجه مصاحبه  ap.
دريافت ايميل كليري ٢٣ مي
تاريخ ايشود :٦جون
دريافت پاسپورت و ويزا : ٨ جون
پاسخ
تشکر کنندگان:
Salam Dunstan man Florida share Miami hastam albate Alan Iran bara vacation umadam va se mahe dg barmigardam va bayad khune keraye konam kasi hast bekhad hamkhune beshim
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
قبلا هم اعلام كردم اگر كسي حاضر به كار كردن در شغلهاي معمولي در ارتباط با ماشين و بيزينس هستش من نوشويل تنسي هستم و ميتونم در پيدا كردن كار منزل و اقدامات أوليه كمك شان كنم
در صورت تمايل پيغام بديد اميدوارم بتونم جبران لطف بقيه به خودمو به اين شكل انجام بدن
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: 123a ، negar_karimi6
دوستان  سلام
قبلا هم اعلام كردم اگر كسي حاضر به كار كردن در شغلهاي معمولي در ارتباط با ماشين و بيزينس هستش من نوشويل تنسي هستم و ميتونم در پيدا كردن كار منزل و اقدامات أوليه  كمك شان كنم
در صورت تمايل پيغام بديد اميدوارم بتونم لطف بقيه به خودمو به اين شكل جبران كنم
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، negar_karimi6
(2017-07-01 ساعت 13:31)shayan87 نوشته:  سلام روز و شبتون بخیر و امیدوارم تو این شرایط سخت صادر شدن فرمان بن 3 ، همه چیز بخوبی پیش بره و همه دوستان خوب لاتاری که مدت زمان زیادی هم به پایانش نمونده ، دست پر بریم آمریکا.
همسر و فرزند من برای اواسط جولای عازم سیاتل هستند و اگر کسی باشه که بتونه برای انجام کارهای اداریشون همفکری و کمکی بکنه، ممنونش میشم .
لطفا راهنمایی کنید
(2016-09-05 ساعت 08:08)sina35 نوشته:  اجاره کوتاه مدت و یا میان مدت آپارتمان ۲ خوابه در ایالت واشنگتن

یک واحد آپارتمان دو خوابه مبله با کلیهٔ امکانات از اواخر اکتبر به مدت یک، دو و یا سه ماه جهت اجاره موجود است. در صورت تمایل از طریق پیام خصوصی پاسخگوی عزیزان هستیم.

با سپاس - موفق باشید

سلام دوست گرامی؛
من الان دیدم که پست بنده رو ریپلی کردین، در حد امکان کمک و مشورتی لازم باشه خوشحال میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان