کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تعیين تاریخ مصاحبه
بعد از حدود 20 روز سایت آپدیت شد و تاریخ مصاحبه من رو واسه 5 ماه بعد دادن!، در صورتی که از اول ماه آینده همه روزها جای خالی برای مصاحبه داره. که بعد ها پر میشه. من نمیفهمم چرا وقتی 20 روز دیگه جا برای مصاحبه هست، خالی میزارن و واسه 5 ماه دیگه به ما نوبت میدن؟! معلوم نیست روال کار اینها چطوره. من شماره کیسی رو دیدم که بعد از من بوده ولی برا هفته بعد براش نوبت مصاحبه زدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
فکر کنم دارن کلاس میذلرن یا به فکر ما هستند که کارامون رو بکنیم قبل سفر اخه اونا نمی دونن که ما همه کارامون رو از زمان ثبت نام کردیم والان منتظریم بریم
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
پاسخ
nasr عزیز، من فکر میکنم کسایی که تو سفارت تاریخ مصاحبه میدن زد و بند دارن. تاریخ مصاحبه ها رو هیچ روال منطقی نیست. اداره مهاجرت به نامزد من گفته بود 2 تا 3 ماه بعد از approve شدن کل کار تو سفارت طول میکشه. من همین الانش 3 ماه از وقتی کیسم به سفارت آنکارا رفته میگذره و 5 ماه دیگه تاریخ مصاحبه دادن. ضد و نقیض حرف زدن تو پروسه کاریشون مشهوده.
پاسخ
به من هم گفته بودن حداکثر 3 ماه طول میکشه تا وقت سفارت بدن و منتظر باشیم و با کلی پیگیری تازه بعد از 7 ماه طول کشید تا وقت سفارت دادن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جالب اینکه این آخرها بعدا گفتن خیلی آنکارا شلوغه و باید خیلی صبر داشته باشیم که 2 مارچ دادن برای 12 آپریل.مطمئنم که برنامه وقت سفارت روی هیچ نظم و قانونی نیست متاسفانه !!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
Sheri جون، شما نامه Approval در چه تاریخی دریافت کردید؟
در مورد من سفارت بار اول شماره کیس تو سایت اشتباه وارد کرد و وقتی بهشون اطلاع دادیم منکر شدن که اشتباه کردن و بعد بلافاصله در عرض چند ساعت یک تاریخ جدید اعلام کردند که برای یک ماه بعد از تاریخ مصاحبه اول بود، در صورتی که تمام روزهای قبلش در جدول خالی بود و هیچ وقتی داده نشده بود Sad
نمی دونم شاید خیلی خوششون نیومده بود که اشتباه شون تذکر داده بودیم Smile
در هرصورت عزیزم من فکر می کنم پروسه وقت دادن در آنکارا خیلی طولانی تر از دبی هست. من اختلاف دو ماه و نیم هم دیدم، یعنی کسانی بودن که همزمان با من یا حتی یک ماه دیرتر approve شده بودن ولی الان مصاحبه شون انجام شده و حتی ویزا هم گرفتن.
پاسخ
Yasi جان، اداره مهاجرت به نامزد من گفته بودن که 3 تا 5 ماه طول میکشه که نتیجه approval بیاد که دقیقن سر 3 ماه اومد، اول مارچ. بعد گفتن کیس شما فرستاده شده آنکارا به زودی یه نامه به دستتون میرسه که مدارک لازم رو بهتون میگه، من ایمیل زدم به آنکارا گفتم اینجا ایران هست معلوم نیست نامه به دست ما برسه یا نه، میشه از طریق ایمیل به ما بگین که چه مدارکی لازمه؟ که جوابشون این بود که: کیس شما به آفیس ما رسیده به موقعش نامه مربوطه براتون ارسال میشه!!!! بعد یکی دو هفته یه ایمیل به نامزدم فرستادن و گفتن نامه ای در کار نیست برید تو این سایت و مدارکی که لازم هست ببینین و ... !!!! بعد که من اومدم اینجا تو مهاجرسرا دیدم حداقل یک سال گذشته اصلن نامه ای برا کسی نمیفرستن و همه زو از طریق ایمیل ...!!! از اون طرف تو دستورالعملشون نوشته بود که administrative process که برا همه ایرانی ها هست 6 ماه یا بیشتر طول میکشه! که وقتی من بهشون ایمیل زدم گفتن نه یک ماه تا دو ماهه!!! تو سایت نوشته administrative process معمولن قبل از مصاحبه انجام میشه، تو ایمیل به من گفتن مهمولن بعد از مصاحبه!! خلاصه همش ضد و نقیض حرف میزنن، جوری که انگار نمیخوان کسی بفهمه روال کارشونو، چونکه همه میفهمن که چقدر هرتی عمل میکنن. من ظرف یک هفته مدارک نامزدم از آمریکا و مدارک خودم رو آماده کردم و 3 روزه رسید به دستشون. گفته بودن ظرف 20 روز تاریخ مصاحبه رو اعلام میکنیم و هیچ جا نگفته بودن برید سایت چک کنید. تو این مدت هم هرچی ایمیل میزدم جواب نمیدادن تا اینکه یه هفته پیش یه ایمیل دادن تو این مایه ها که خبرت میکنیم! بعد از 40 روز شماره من رو زدن تو سایت و هنوز هم خبری از ایمیل نیست!
منم فکر میکنم ابوظبی کارش قانونی تره
پاسخ
ما هم الان 20 روزه واسشون مدارک فرستادیم خودشون گفتن بعد 2 هفته زمان مصاحبه رو اعلام می کنند که هنوز خبری نیست تا الان کارهای ما خیلی خوب پیش رفته
مثلا نامه های اول به فاصله یک هفته واسه ما میومد و ما تعجب می کردیم
اما الان واسه مصاحبه دست خداست
پاسخ
دوستان من 3 روز پیش واسه سفارت ایمیل زدم
و اونها امروز جوابمو دادن
هنوز تو سایت نزدن ولی از از طریق ایمیل به من خبر دادن که مصاحبم افتاده واسه اول دسامبر
میشه 6 ماه بعد از فرستادن مدارک

بنظرتون اگه نامزدم ایمیل بده که زمانو جلوتر بندازن موثره؟
پاسخ
جالبه r_bahrami شماره من رو تو سایت زدن ولی خبری از ایمیل نیست. مال منم 5 ماه دیگه هست که میشه 6 ماه بعد از ارسال مدارک. راجع به اینکه نامزدت ایمیل بزنه که زمانو جلوتر بندازن راستش من نمیدونم شاید به قول Yasi بهشون برخورد عقبتر انداختن. اگه وکیلی میشناسی ازش بپرس.
پاسخ
سلام
همسر من سیتیزن هست حدود شش ماهه از ارسال اولین فرم میگذره الان همه مراحل تموم شده و منتظر تاریخ مصاحبه هستم که فکر کنم یکی دو ماه آینده تاریخ رو بهم خبر بدن تاریخ مصاحبه که معلوم شد خبر میدم
همگی موفق باشید
پاسخ
shamim عزیز،
فکر کنم ویزای شما ازدواج باشه نه نامزدی. که اگه اینطور باشه ظاهرن بیشتر طول میکشه. ولی عوضش وقتی وارد امریکا شدین فوری گرین کارت دارین. حتما خبر بده راجع به تاریخ مصاحبه ات شاید به یه جمع بندی برسیم. مرسی
پاسخ
sheri333 عزیز
درسته مورد من ازدواج هست نه نامزدی ولی زمان ازدواج تحقیق کردیم دیدیم که اخیرا مدت زمان ازدواج و نامزدی تقریبا یکی شده قبلا اینطور نبود نامزدی خیلی سریعتر میشد
پاسخ
ایمیل زدم
جواب دادن همون وقت برای شما بهترین وقته
وقته سفارت پره

شری جان چون من بهشون ایمیل دادم اونا هم به من ایمیل زدند
هنوز وقت منو تو سایت هم نزدند
پاسخ
r_bahrami جان حالا ظاهرن ما چاره دیگه‌ای نداریم باید فقط صبر کرد
به کدوم آدرس بهشون ایمیل میدی بهرامی جان؟
مرسی
پاسخ
سلام من نوبت انتروویو دارم و دو هفته دیگه .میشه بگین چه سوال هایی می پرسن و بعد انترویو چه مدت طول می کشه تا ویزا بدن؟{کیسم ویزا نامزدی سفارت یو اس در ایتالیا }
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان