کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا گرین کارت کلاس دارد؟
اتفاقا از طریق لاتاری کلاسش بیشتره این یعنی خیلی خوش شانس بودیم :-) پس کلاسش میشه دوبل
C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Danoosh ، Pedraaam
پس بگید شانس کلاس دارد نه گرین کارت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Smile
تمام سپاسم ازآن كسيست كه به من نيازى نداشت امافراموشم نكرد (کورش کبير)
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، amiry ، alirezanz
سلام دوستان
این کلاسی که راجبش صحبت می کنید کجا تشکیل میشه؟ شهریه هم داره؟ مدرس نمی خوان ؟
TongueBig Grin
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: jordanir ، asal1907 ، mom ، Iman-gta ، rs232 ، Shezem ، shani ، frozen mind ، Danoosh ، alirezanz
بیشتر کلاس گرین کارت حتی برای کسانی که برنده لاتاری هستند این است که بسیاری از مردم در ایران گمان می کنند که هر کسی که در امریکا است می تواند عده ای را با خودش به امریکا ببرد و سعی می کنند با نزدیک کردن خودشان به فرد گرین کارت دار زمینه ای را فراهم کنند تا بلکه در آینده آن فرد موجب شود خودش و یا فرزندانش به امریکا بروند و یا لااقل کسی را در آنجا داشته باشند. البته در زمان قدیم همین طوری بود و کسانی که در امریکا بودند یک ایل را با خودشان به آنجا می بردند ولی مردم نمی دانند که الآن دیگر فرد دارنده گرین کارت و یا حتی سیتیزن امریکا خودش هم آویزان است چه برسد به این که بخواهد ایل و تبارش را به پیش خودش ببرد. گواه این ادعا این است که اگر دقت کرده باشید پس از این که گرین کارت خود را گرفتید یکی از طعنه های اطرافیان این است که حالا شما هم می روید و ما را فراموش می کنید و یا اینکه مدام به شما سفارش می کنند که مبادا بروید و ما را از یاد ببرید. حالا اگر می خواستید به افغانستان و یا هند بروید هیچ کسی این حرف را به شما نمی زند و اصلا هم برایشان مهم نیست که مثلا کسی در پاکستان زندگی می کند آنها را از یاد ببرد چون حتی در گوشه ذهنشان هم وجود ندارد که یک روزی بخواهند به آن کشورها بروند و زندگی کنند در حالی که کسانی که به امریکا می روند نایب الزیاره هستند و مردم امیدوارند که یک روز عمو سام آنها را هم طلب کند.
برای همین پس از گرفتن گرین کارت اطرافیان بیشتر به شما توجه می کنند تا شما آنها را بیشتر به خاطر بسپارید تا چنانچه اگر یک زمانی در خیابان های امریکا یک گرین کارت مفت پیدا کردید و خواستید برای کسی در ایران بفرستید آن شخص را هم مد نظر داشته باشید.
حالا دیگر اگر دارنده گرین کارت مجرد باشد که دیگر هیچ و فقط باید بیایید و خواستگاران متعدد او را از توی جوی آب کنار خانه اش جمع و جور کنید. یعنی این طور بگویم که حتی اگر یک نفر بلا به دور رئیس دولت ایران هم بشود به اندازه یک گرین کارتی طلبه وصال نخواهد داشت.
ولی خوب حیف که در امریکا حتی سگ و گربه ها هم امریکایی هستند!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
معلومه که داره!
تو همین مهاجرسرای خودمون اونایی که تازه لاتاری برنده شدن (و هنوز گرین کارت ندارن) هم یه کلاسی دارن که بیا و ببین...
Big Grin Tongue Big Grin
DV-2013 - DV-2014 - DV-2015 - DV-2016 - DV-2017 - DV-2018 - DV-2019 - DV-2020 - DV-2021 - DV-2022 - DV-2023 - DV-2024 - DV-2025 - DV-2026 ...STOPPED!

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲

🎈🎈🎈
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، laili ، apoornaki ، ASALI ، Omidooo ، mom ، frozen mind ، amiry ، Danoosh ، Masbafa ، barooni_sho ، alirezanz ، Pedraaam
(2012-05-30 ساعت 07:48)Hediyeh نوشته:  
(2012-05-30 ساعت 04:46)rs232 نوشته:  بیشتر کلاس گرین کارت حتی برای کسانی که برنده لاتاری هستند این است...
آرش جان مثل همیشه به بهترین و ملموسترین شیوه ی ممکن لپ مطلب رو ادا کردین! دقیقا همینطوره که میفرمایید! کسانی که شاید فقط تو مناسبتها و اعیاد یه اس ام اسی میدادن و چند ماه یکبار شاید صداشونو از پشت تلفن میشنیدم الان تقریبا روزی دو سه تا ازشون اس ام اس دریافت میکنم! اونهم چه متنهای سوزناکی که نشون دهنده ی عمق ناراحتیشون از دوری منه! Big GrinWink
فقط خداست که این جماعت ایرانی رو میشناسه!!!Shy
البته باید متذکر بشم خدا هم خودش تو کف ما جماعت ایرانی مونده!! چون احتمالا یه جهش ژنتیکی داشتیمSmile

با صحبتهای آرش موافقم، کلاً اگه قبلا آدم منزوی و تنهایی بودید از این به بعد دوستاران زیادی خواهید داشت Smile
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، apoornaki ، mom ، Hediyeh ، asal1907 ، ASALI ، amiry ، alirezanz
با سلام.
پست 198 این صفحه رو که خودم نوشتم بخونید بد نیست . http://mohajersara.com/thread-3699-post-...#pid177529
به نظرم نه بابا چه کلاسی داره؟
با داشتن گرین کارت یا سیتیزن شیپی یکی مثل من بیشتر زجر میکشه که شادی نمیکنه.
وقتی میبینی دورو بریات خودشونم برا خودشون مهم نبودن چه برسه به مثلا بنده که یه دفعه میبینی با داشتن این چیزا یکدفه همه میخوان قربونت برن برا من که خیلی به روابط اجتماعی ارزش قائلم جز چندش آور بودن و بی ارزشی ملت دو رو برم به چیز دیگه ای نمیرسم .
کلاس داره جلو کی؟؟؟؟ کلاس داره جلو یه مشت بی کلاس؟؟؟؟
دوستان فکر نان باشید که خربزه آبه.
منم از خدامه که پاسپورت آمریکا رو داشته باشم . نه برا اینکه کلاس بزارم برا اینکه منو به هدفم نزدیکتر میکنه و زنگیمو بهتر میکنه از خیلی جهات.((( فردگرایی پست آرش رو یاد بیارید)))
تا زمانی که فکر کنیم مثلا جلو X کلاس داره مطمئن باشید که باید خودتون رو به اندازه X و طرز فکر اون بیارید پایین تا بتونید براش کلاس بزارید.
تو اون پست هم گفتم که این کلاس و ملاسها فقط برا ایران 70 میلیونی هست که در مقابل 7 میلیاردی کره زمین میشه 1 در صد که گفتم تازه 30 تا از این 70 تا هم اصلا نمیدونن آمریکا پوشیدنیه یا خوردنیه یا ..... .
یه نکته دیگشم اینه که شما چقدر برا دیدگاههای دیگران در مورد خودتون ارزش و اهمیت قائل بشید.اونایی که یکدفعه براتون چند برابر ارزش قائل میشن بخاطر یک گیرین کارت مطمعن باشید با عدم موفقیت شما و یا خوردن زمین شما همینا چند برابر خوشحالتر میشن و پشت سرت هزار حرف میزنن که مثلا طرف یه کاری کرده و اینو انداختنش بیرون و ..... (( واقعا برا اینا کلاس گذاشتن جز اینه که ما خودمون هنوز از لحاظ ساختار روحی محکم و کامل نشدیم ؟؟؟)))
البته این نظر منه و نظرات دیگر دوستان هم برا من بسیار قابل احترامه.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، golesang ، apoornaki ، sezar ، asal1907 ، drkamrani1 ، ASALI ، golbano ، ronmony ، Omidooo ، mom ، GBUSA ، امیر مهاجر ، Masbafa ، alirezanz
چند روز قبل رفتم مدرسه دخترم تا برای دو تا امتحانی که بخاطر مصاحبه مون نداده بود گواهی پزشکی ببرم! از اونجایی که از برخورد معاونین مدرسه مطلع بودم ترجیح دادم برم و با مدیر که فرد فهمیده تری به نظر میرسید صحبت کنم. گواهی رو بردم و گفتم دخترم دوتا از امتحاناتشو نتونست بده و من براش گواهی پزشکی آوردم. گواهی رو به مدرسه و شما ارائه بدم کافیه یا باید به اداره مراجعه کنم؟ ممکنه راهنماییم بفرمایید؟ پرسید کلاس چندمه؟ گفتم: سوم . گفت پس یعنی امتحان نهاییشو نداده؟! گفتم بله متاسفانه نتونست امتحان بده. میخواستم ببینم برای بچه هایی که از امتحان نهایی جا میمونن امکانش هست که تو مرداد ماه مثل سالهای قبل امتحانی برگزار بشه؟ بدون اینکه اصلا بپرسه مشکل چی بود و آیا این بچه که جزء دانش آموزان ممتاز مدرسه بوده واقعا مریض بود یا نه و اینکه الان حالش خوبه یا نه! ( طبق معمول که اصلا بی ارزشترین چیز تو این اجتماع جون انسانهاست! ) بدون توجه به همه ی این مسائل بادی به غبغب انداخت و با قیافه ی حق به جانب گفت: نه دیگه امتحان مرداد نداریم. الان هم گواهی رو بدین به معاون مدرسه ایشون هم یه نامه ضمیمه ش می کنن میفرستن اداره که اگه قبول کردن برای اون دوتا درس نمره رد نمیشه تا شهریور که امتحان بده و نمرش جایگزین بشه درغیر اینصورت دوتا صفر خوشگل میاد تو کارنامه ش تا بدونه که امتحان نهایی شوخی نداره!!!
منکه واقعا از نحوه ی برخورد اون خانم جا خورده بودم برام عجیب بود که این مدیر حتی شاگرد مدرسه ی خودش رو نمیشناخت! با خونسردی توام با غیض گفتم اصلا مهم نیست سرکار خانم! فوقش برای بچم صفر رد بشه! چیزی از ارزشهای بچم که همیشه شاگرد اول بوده کم نمیشه! چون داره جایی میره که برای خودش ارزش قائلن نه برای دوتا نمرش! واقعیتش اینه که اصلا این بچه بیمار نبوده و ما برای دریافت ویزای امریکا وقت داشتیم و مجبور شدیم تو اون زمان بریم! الان هم اومدم پیش شما که در جایگاه مدیر مدرسه هستین تا برای شاگرد خودتون راه حلی بذارین که به مشکل برنخوره ولی متاسفانه شما عوض همکاری دارین ما رو دلسرد میکنین!
شاید باور نکنید اسم آمریکا که اومد مدیر مدرسه 180 درجه برخوردش عوض شد! با نرمی گفت ویزاتونو گرفتین؟ گفتم بله و به امید خدا به زودی هم میریم! گفت نگران نباشین خودم رسیدگی میکنم که مشکلی پیش نیاد و غیبتش موجه بشه!
خب اگه این احترام به ویزا ودرواقع احترام به اسم آمریکا نیست پس چیه؟! وگرنه من همون آدم قبل بودم و گواهی ای که برده بودم هم تغییری نکرده بود! پس چرا برخورد اون شخص تغییر کرد و غیبت بچه من موجه شد؟!
میدونم دردناکه! تلخه! تحقیر کنندست! ولی متاسفانه واقعیتیه! واقعیته که تو این جامعه اسم امریکا بیشتر از آدمهای جامعه معتبر هست و احترام داره! اصلا هم ربطی به سطح سواد و تحصیلات و فرهنگ افراد نداره!...

کیس نامبر;2012as34xxx
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: می 2012
تاریخ ورود به امریکا: سپتامبر 2012
مقصد: کالیفرنیا- لس آنجلس

پاسخ
(2012-06-02 ساعت 23:50)Hediyeh نوشته:  چند روز قبل رفتم مدرسه دخترم تا برای دو تا امتحانی که بخاطر مصاحبه مون نداده بود گواهی پزشکی ببرم! از اونجایی که از برخورد معاونین مدرسه مطلع بودم ترجیح دادم برم و با مدیر که فرد فهمیده تری به نظر میرسید صحبت کنم. گواهی رو بردم و گفتم دخترم دوتا از امتحاناتشو نتونست بده و من براش گواهی پزشکی آوردم. گواهی رو به مدرسه و شما ارائه بدم کافیه یا باید به اداره مراجعه کنم؟ ممکنه راهنماییم بفرمایید؟ پرسید کلاس چندمه؟ گفتم: سوم . گفت پس یعنی امتحان نهاییشو نداده؟! گفتم بله متاسفانه نتونست امتحان بده. میخواستم ببینم برای بچه هایی که از امتحان نهایی جا میمونن امکانش هست که تو مرداد ماه مثل سالهای قبل امتحانی برگزار بشه؟ بدون اینکه اصلا بپرسه مشکل چی بود و آیا این بچه که جزء دانش آموزان ممتاز مدرسه بوده واقعا مریض بود یا نه و اینکه الان حالش خوبه یا نه! ( طبق معمول که اصلا بی ارزشترین چیز تو این اجتماع جون انسانهاست! ) بدون توجه به همه ی این مسائل بادی به غبغب انداخت و با قیافه ی حق به جانب گفت: نه دیگه امتحان مرداد نداریم. الان هم گواهی رو بدین به معاون مدرسه ایشون هم یه نامه ضمیمه ش می کنن میفرستن اداره که اگه قبول کردن برای اون دوتا درس نمره رد نمیشه تا شهریور که امتحان بده و نمرش جایگزین بشه درغیر اینصورت دوتا صفر خوشگل میاد تو کارنامه ش تا بدونه که امتحان نهایی شوخی نداره!!!
منکه واقعا از نحوه ی برخورد اون خانم جا خورده بودم برام عجیب بود که این مدیر حتی شاگرد مدرسه ی خودش رو نمیشناخت! با خونسردی توام با غیض گفتم اصلا مهم نیست سرکار خانم! فوقش برای بچم صفر رد بشه! چیزی از ارزشهای بچم که همیشه شاگرد اول بوده کم نمیشه! چون داره جایی میره که برای خودش ارزش قائلن نه برای دوتا نمرش! واقعیتش اینه که اصلا این بچه بیمار نبوده و ما برای دریافت ویزای امریکا وقت داشتیم و مجبور شدیم تو اون زمان بریم! الان هم اومدم پیش شما که در جایگاه مدیر مدرسه هستین تا برای شاگرد خودتون راه حلی بذارین که به مشکل برنخوره ولی متاسفانه شما عوض همکاری دارین ما رو دلسرد میکنین!
شاید باور نکنید اسم آمریکا که اومد مدیر مدرسه 180 درجه برخوردش عوض شد! با نرمی گفت ویزاتونو گرفتین؟ گفتم بله و به امید خدا به زودی هم میریم! گفت نگران نباشین خودم رسیدگی میکنم که مشکلی پیش نیاد و غیبتش موجه بشه!
خب اگه این احترام به ویزا ودرواقع احترام به اسم آمریکا نیست پس چیه؟! وگرنه من همون آدم قبل بودم و گواهی ای که برده بودم هم تغییری نکرده بود! پس چرا برخورد اون شخص تغییر کرد و غیبت بچه من موجه شد؟!
میدونم دردناکه! تلخه! تحقیر کنندست! ولی متاسفانه واقعیتیه! واقعیته که تو این جامعه اسم امریکا بیشتر از آدمهای جامعه معتبر هست و احترام داره! اصلا هم ربطی به سطح سواد و تحصیلات و فرهنگ افراد نداره!...
هدیه جان اولا امیدوارم که شما و مخصوصا فرزندانتون یا فرزندتون در اونور دنیا موفق باشید که موفقیت شماها برای همه ایرانیها افتخاره.
اما نام این تاپیک اینه که ایا گرین کارت کلاس داره؟
همه جای دنیا هستن افراد فرومایه که بابت داشتن این اپشنها از طرف شما یا هر کس دیگه ای به قول شما یکدفعه 180 درجه اخلاقیات و رفتارشون عوض میشه. ببین اون مدیره چقدر بدبخته ( از لحاظ روحی و روانی ) که حالا تصور میکنه این کار رو برا شما انجام میده و شاید شما هم دلت سوخت و اونو هم با خانوادش بردی امریکا.
این که شما نوشتین Sad((میدونم دردناکه! تلخه! تحقیر کنندست! ولی متاسفانه واقعیتیه! واقعیته که تو این جامعه اسم امریکا بیشتر از آدمهای جامعه معتبر هست و احترام داره!))) که درش شکی نیست واصلا جای صحبت نداره
تو مملکت ما داشتن یه بنز AMG هم کلاس داره
اما کلاس گذشتن در مورد یه چیزی از نفس آدم در میاد (حالا هر چقدر بطن یه جامعه بیچاره باشه).
البته اونطور که از نوشته هاتون متوجه شدم شما هم اخه حاظر نشدید کلاس بزاریدچون اگه چنین بود از همون اول کار مثلا با یه افاده این مورد رو پیش میکشیدید و میگفتید در ضمن من مثلا گواهی دکتر رو هم گرفته ام که محکم کاری کرده باشم.
اما شما از ناراحتی طرز برخورد طرف مقابل یه تو دهی بهش زدید که جواب هم داده این کار رو اون فرد.
به هر حال نظریات همه خیلی عجیب و جالبه چون این تفاوت میان انسانها رو با هم نشون میده چون یکی درون گراست یکی برون گرا یکی فانتزی فکر میکنه یکی کلا سنتی منتاله که به نظر من هیچکدوم نسبت به دیگری برتری خاصی نداره .
حالا در آخر به نظر شما این گرین کارت کلاس داره یا نداره؟
یعنی شما حاظرید در یک جمع برا اینکه بگید برترید این نکته رو عنوان کنید و به دیگران بواسطه داشتن گرین کارت بفهمونید که اونا از شما پایین ترند؟
یعنی گرین کارت به شما یک هویت با کلاس میون یک جمع میده و یا خودتون از دانسته ها و شخصیت و علوم اجتماعیتون حتی بدون داشتن گرین کارت میونید ثابت کنید که روحا برترید؟؟
ممنون از اون متن زیباتون درباره مدرسه.
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، pr.kia ، Hediyeh ، ghorbat ، rs232 ، ronmony ، hoda2012 ، Omidooo ، mom ، ASALI ، امیر مهاجر ، usa lover ، alirezanz
[quote='teoden' pid='179024' dateline='1338669049']
[quote='Hediyeh' pid='179000' dateline='1338664809']
اما نام این تاپیک اینه که ایا گرین کارت کلاس داره؟...
...

دوست عزیزم ممنون از نظری که به نوشته من دادین. چند نکته هست که لازم دیدم یادآوری کنم:
اولا هدف من از نوشتن اون مطلب خدای ناکرده محکوم کردن کسی یا اصلا قضاوت کردن در مورد کسی نبود! فقط یه اتفاق واقعی که برام پیش اومده بود رو عینا تعریف کردم که به نظرم بی ربط با موضوع این تاپیک نبود!
دوم اینکه ما دنبال برتری نسبت به هم نیستیم که به واسطه ی اون دنبال دلیل و وسیله باشیم!
سوم: امریکا بدلیل اینکه مسیر پیشرفت رو برای مردم هموار کرده بالطبع تو تمام دنیا جایگاه خاصی داره و علاقه به پیشرفت و انسانیته که باعث علاقه به امریکا و داشتن گرین کارتش شده نه کلاس گذاشتن!
و آخر اینکه متاسفانه بدلیل پاره ای از مشکلات که آدمو مجبور میکنه همیشه وسیله ای برای گرفتن حق خودش در این جامعه داشته باشه باید عرض کنم "بله" ممکنه هر جا لازم باشه از نامش یا مدرکش استفاده کنم تا کارم راه بیفته!
کیس نامبر;2012as34xxx
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: می 2012
تاریخ ورود به امریکا: سپتامبر 2012
مقصد: کالیفرنیا- لس آنجلس

پاسخ
تشکر کنندگان: teoden ، ghorbat ، rs232 ، ramiz ، ronmony ، Omidooo ، mom ، ASALI ، امیر مهاجر ، usa lover
سلام دوستان، من قصد ندارم کسی‌ رو اینجا محکوم کنم ولی‌ برداشت خودمو از مسائل مینویسم. به نظر من کسانی‌ که عزّت نفس و اعتماد به نفس بالایی دارن و انسان‌هایی‌ از درون قوی هستن هیچوقت به چیزایی‌ که دارن از مالو منال گرفته تا ویزا و گرین کارت آمریکا پز نمیدن و انسان های ضعیف و از درون تهی سعی‌ می‌کنن که با این چیزا کمبود‌های روحی‌ و درونی‌ خودشونو جبران کنن. البته سؤ تفاهم نشه من خودمو متاسفانه از دسته دوم میدونم و فکر می‌کنم که هنوز به اون اندازه از درون قوی نشدم که بخوام به این مسائل ظاهری توجه نکنم. ولی‌ برای مثال من دوستی‌ دارم که تو مقطع کارشناسی ارشد رتبه ۱۱ اورد و تو مقطع دکترا هم تو چندتا دانشگاه بهترین نمره‌ها رو اورد و پذیرفته شد و الانم دکتراشو گرفته و استاد دانشگاه شده ولی‌ ذره‌ای غرور نداره و هیچوقت من ندیدم که بخواد ذره‌ای به کسی‌ فخر بفروشه.
پاسخ
با سلام راستش هر بار تاپیک هایی را میبینم که توسط دوست عزیز آرش باز شدند سریع سراغشون میرم و با دقت میخونم و لذت میبرم نظر دوستان هم بسیار جالب بود راستش خوب من از برندگان 2013 هستم از قبولی ما هم هیچکس بجز افراد درجه یک خبر نداره دلیلش هم دقیقا همین چیزهایی است که بحثش شد راستش داشتن گرین کارت که فوق العاده کلاس داره و شاید درست نباشه اینو بگم اما منم خیلی منتظرم که اگه خدا بخواد و ویزا رو بگیرم روی خیلی ها رو کم کنم .Big Grin
اما به این دلیل ما خبر قبولیمونو ندادیم چون اگر خدای نکرده به هر دلیلی کارمون نشه و دوستان از این موضوع خبر داشته باشن باید تا آخر عمر مضحکشون بشی که آره دیدی فلانی ها انقدر افه اومدن لاتری قبول شدیم و داریم میریم آمریکا و ... ولی همش پز الکی بود .
اینه که فعلا دندون به جگر گرفتیم تا اگه خدا خواست به موقع حال خیلی ها رو بگیریم .Big Grin 
راستش خودم هم از این حرفا خوشم نمی یاد ولی یه عمر بقیه به ما پز نداشته هاشونو دادن حالا که خدا برا ما واقعا خواسته پس چرا ما استفاده نکنیم Big Grin
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، sayeh_m ، usa lover ، alirezanz
این موضوع بیشتر خنده داره. ای کاش کمی هم در جامعه ما سواد و آگاهی کلاس داشت. ای کاش به جای خوشحال بودن از اینکه 4 تا آدم تو کف امریکا قراره بهمون احترام بگذارن شادیهامون سطح بالاتری پیدا میکرد.
اینکه فکر کنی کسی که گرین کارت داره یا مقیم امریکاست لزوما شخص باکلاسی محسوب میشه بیشتر مال بچه ها و نوجوانهاست وگرنه هر ذهن رشد یافته ای میدونه که یک شخص صرف اینکه فقط به جای ایران در موقعیت جغراقیایی دیگه ای مثلا در امریکا داره زندگی میکنه به هیچ عنوان با کلاس محسوب نمیشه کماینکه اونجا یک شهروند معمولی به حساب میاد و باید مثل بقیه کار کنه و زحمت بکشه و ....
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، amiry ، امیر مهاجر ، usa lover
به نظر من بله گرین کارت کلاس داره ... کلاسش هم خیلی بالاست ...ولی این به اون معنا نیست که فکر کنیم شخصی که گرین کارت داره آدم باکلاسیه ... بلکه خود اون کارته که کلاس داره ... شاید نتونم خوب معناشو بیان کنم .ولی حس خوبی داره .درسته این کارت در اونجا هیچ مزیتی به حساب نمیاد و شما شهروند عادی هستین ولی به نظر من مهم حس خودمونه .اون شادی که در لحظه دیدن قبولیمون توی سایت داشتیم خب با گرفتن کارتش صد برابر میشه . حتی اگر بیخیال ترین فرد هم باشید باز هم لبخند میزنید چون میدونین کار مهمی انجام شده .
خب البته سطح شادی های افراد رو هم نمیشه با هم مقایسه کرد . من با خریدن یک کفش و یا یک لباس خیلی خوشحالی میکنم در صورتی که یکی دیگه مثلا" وسایل آنتیک که میخره شاد میشه Smile
و یک چیز دیگه اینکه اونجا شما باید مثل بقیه کار کنید و زحمت بکشید ولی میدونین اگر حتی به عنوان یک مستخدم توی خونه ی کسی کار کنید کسی نمیتونه به خودش اجازه بده که بهتون توهین کنه و یک مستخدم با یک پزشک هر دو به یک چشم دیده میشن ولی اینجا چی ؟!؟!؟!؟پس این علاوه بر موقعیت جغرافیایی موقعیت اجتماعی شما رو هم تحت الشعاع قرار میده Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، hoda2012 ، tartar ، parsush ، Hediyeh ، امیر مهاجر ، ensan ، usa lover ، alirezanz
(2012-08-24 ساعت 22:08)sayeh_m نوشته:  به نظر من بله گرین کارت کلاس داره ... کلاسش هم خیلی بالاست ...ولی این به اون معنا نیست که فکر کنیم شخصی که گرین کارت داره آدم باکلاسیه ... بلکه خود اون کارته که کلاس داره ... شاید نتونم خوب معناشو بیان کنم .ولی حس خوبی داره .درسته این کارت در اونجا هیچ مزیتی به حساب نمیاد و شما شهروند عادی هستین ولی به نظر من مهم حس خودمونه .اون شادی که در لحظه دیدن قبولیمون توی سایت داشتیم خب با گرفتن کارتش صد برابر میشه . حتی اگر بیخیال ترین فرد هم باشید باز هم لبخند میزنید چون میدونین کار مهمی انجام شده .
خب البته سطح شادی های افراد رو هم نمیشه با هم مقایسه کرد . من با خریدن یک کفش و یا یک لباس خیلی خوشحالی میکنم در صورتی که یکی دیگه مثلا" وسایل آنتیک که میخره شاد میشه Smile
و یک چیز دیگه اینکه اونجا شما باید مثل بقیه کار کنید و زحمت بکشید ولی میدونین اگر حتی به عنوان یک مستخدم توی خونه ی کسی کار کنید کسی نمیتونه به خودش اجازه بده که بهتون توهین کنه و یک مستخدم با یک پزشک هر دو به یک چشم دیده میشن ولی اینجا چی ؟!؟!؟!؟پس این علاوه بر موقعیت جغرافیایی موقعیت اجتماعی شما رو هم تحت الشعاع قرار میده Smile

اسمشو نمی ذارم کلاس.اما چیز با ارزشیه .مخصوصا وقتی می بینید بعضیا واسه گرفتنش سالها؛گاهی 15 سال بدبختی کشیدن و هزینه های مادی و معنوی کردن.تا در آمریکا زندگی نکنید اهمیت داشتنشو متوجه نمی شید.البته چون با راحت ترین روش به دست آوردیم ؛باز هم ارزش واقعیشو درک نمی کنیم.
ساکن نیویورک
برنده 2011

پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، ASALI ، Ali Sepehr ، hoda2012 ، امیر مهاجر ، nahid.t ، amiry ، ensan ، el333 ، Masbafa ، usa lover ، شهلا 1346 ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان