کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن گواهی نامه
من متوجه نمیشم که میگین عملا یعنی چی؟
کاری که من همیشه میکنم این هست که اول از همه با حقوق خودم آشنا بشم.
من درباره ایالتهای دیگه نمیدونم اما تو فلوریدا تو صفحات اول همون دفترچه قوانین گواهینامه این شرایط کاملا توضیح داده شده بود که تحت چه شرایطی امکان رانندگی وجود داره.
روزی که من رفتم تست بدم و تست را پاس کردم افیسر به من گفت تو میتونی رانندگی کنی به شرطی که یک نفر کنار دستت بشینه. من بهش گفتم من گواهینامه بین المللی دارم و ... گفت نه نمیشه . دفترچه را باز کردم بهش نشون دادم گفتم پس اینجا چی نوشته ، خوند گفت باید برم با سوپروایزر حرف بزنم برگشت و گفت اشتباه کرده.
تجربه ای که من به دست اوردم این هست که انتظار نداشته باشید که طرفی که اونور میز هست اطلاعات کامل داشته باشه. مکنه قوانین را به طور کامل ندونه با یک نه بخواد خیال خودش را راحت کنه. اما اگر واقعا قانونی باشه نمیتونه انجامش نده و همونطور که گفتم مهم این هست که شما به حقوقتون اشنا باشید

(2015-03-30 ساعت 22:13)f98 نوشته:  
(2015-03-29 ساعت 20:46)Sam2014 نوشته:  
(2015-03-26 ساعت 04:41)f98 نوشته:  
(2015-03-16 ساعت 19:53)مسكاتي نوشته:  با ترجمه رسمي گواهينامه ميشه تو تگزاس رانندگي كرد؟

نه دوست عزیز با گواهینامه ایران و ترجمش نمیتونید اینجا رانندگی کنید، بعد از یکماه از اقامتتون برید برای امتحان
درود بر دوستان وسروران گرامی
عرض به خدمتتون بنده با اصل گواهینامه ایران و این مقوایی که بهش میگن گواهینامه بین المللی در کالیفورنیا رانندگی کردم . اولش هم رفتم DMV گفتند مشکلی نداره ولی اگر بخوایی ساکن بشی باید گواهینامه کالیفورنیا را بگیری ..ok بعدشم رفتم ماشین از Hertz و انترپرایز اجاره کنم گفتند مشکلی نیست و valid هست .مث آب خوردن .
عاما در تگزاس احتمالاً فرق فوکوله ....
در آیین نامه تگزاس که DL-7 هست در Chapter1 نوشته چه کسانی می تونند در تگزاس برانند ؟ کیا ؟
1- تصدیق تگزاس را داشته باشن . منظور همون گواهینامه رانندگی
.
.
5- افراد غیر ساکن و مقیم تگزاس بالای 18 سال بر اساس گواهینامه کشور خودشان و ...
.
.
.
8- افراد تازه ساکن New Residents نود( 90)روز وقت دارن تا گواهینامه تگزاس را بگیرند .( در این فاصله غیر ساکن به حساب اومده و مطابق بند 5 می توانند برانند ولی خیلی با احتیاط ...)
جمع بندی هم اینه که : اول به dps مراجعه کنید و بپرسید .( در تگزاس امور گواهینامه و رانندگی با dmv نیست) دوم اینکه یه این شرکت های اجاره اتومبیل مراجعه کنید چون از همه بهتر قوانین را میدونن .
آخرشم از دوستان و مطلعین درخواست میشود ارائه طریق بفرمایند.
سربلند و پیروز باشید.
بله دوست عزیز این اطلاعاتو رو بروشور و وبسایتشون نوشتن ولی در عمل اصلا گواهینامه ایران رو قبول نمیکنند، خودم شخصا به سه جای مختلف dps رفتم و بهم گفتن گواهینامه ایران رو حتی برای سه ماهه اول قبول نداریم، شما خیال نکنید هرچی که تو سایتشون یا .... نوشته به همونم عمل میشه، در ضمن هر شهر از یک ایالت بازم. قانونای خاص خودشو داره

پاسخ
تشکر کنندگان: goliii ، ho_tasha ، SomeOneX ، ey1366
مرسي از اطلاعات

پاسخ
تشکر کنندگان:
برای گواهینامه بین 18 تا 24 سال(تگزاس)
اول یه واحد 6 ساعته انلاین میگذرونین
که تهش ازتون انلاین امتحان میگیریه که خیلی اسونه او اینترنتم میشه سرچ کنین جواب بدین
3بارم مهلت رد شدن دارین 30 تا سوال باید 70% پاسخ بدین
بعد که قبول شدین پست میشه به ادرستون
بعد میبرین dps
اونجا تست چشم میگیرن ازتون
از قبل میتونین برای امتحان عملی وقت بگیرین
نگرفتینم رفتین dps بهتون وقت میدن90%
دیگه وقتی اون کورس 6ساعته انلاین رو گذروندین ایین نامه نمیخواد امتحان بدین
کیس نامبر :2XXX / کنسولگری: ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : 1 / مصاحبه: 21 Oct/ویزا :21 Oct Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: yalii ، amin arefi
دوستان در لاس وگاس گواهينامه بين الملل كارايى داره؟ و آيا از زمان ورود به امريكا ٣ ماه شروع ميشه يا براى شروع اعتبارش بايد كار خاصى انجام داد؟ من ٣ ماه اول ورودم به امريكا كار زيادى باهاش ندارم و بعدش نيازش دارم. ضمنا بعضى دوستان نظرشون روى ترجمه همراه با مهر دادگسترى هست، به نظرتون ترجمه كنم يا بين الملل يا هر دو؟
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ميشه ويديوهاي آموزشي در مورد مسيرهاي آزمون رانندگي در سانتا كلارا و كلا ويديوهاي آ'موزش رانندگي در كاليفرنيا را اينجا بزاريد خيلي از سايتها هست و يوتوب هم داره ولي راستش من الان ايرانم و نمي تونم اينهار و ببينم فيلتر هست و جايي هم كه هستم نميتونم از فيلتر شكن استفاده كنم اگه لطف كنيد ممنون ميشم
پاسخ
تشکر کنندگان: nima24
با سلام خدمت دوستان عزیز و مهربان
امیدوارم که خوب و در صحت کامل باشید.
اگر امکانش هست دوستانی که در هیوستون تگزاس هستن کمک کنن.
تمامی فایل های امتحانی که گذاشته بودن پاک شده اگر امکانش هست مجدداً قرار بدین.
همچنین اطلاعات تکمیلی در مورد گواهینامه بدین و به چه صورت هست؟
من در پست ها خوندم به صورت آنلاین هست؟
در انتها میخوام بدونم اگر گواهینامه اصلی و بین المللی رو بیاریم و به DPS نشان بدیم مجدداً باید امتحان بدیم تا فقط عملی امتحان می دیم؟
با تشکر از همه دوستان مخصوصاً هیوستون تگزاس.
پاسخ
(2010-11-05 ساعت 09:06)ShabPareyeMohajer نوشته:  قابل توجه دوستانی که به کالیفرنیا می آیند، من چند روز پیش که رفتم dmv در سن خوزه برای سند ماشین، ازم پرسید که شمارهء گواهینامهء خودتو در این ایالت رو اینجا ننوشتی. منم گفتم که گواهینامهء آمریکا رو ندارم. اون افسر هم گفت عیبی نداره.بعد ازش پرسیدم که من گواهینامهء هیچ کدوم از ایالتهای اینجا رو ندارم و گواهینامهء یک کشور دیگه رو دارم. آیا میتونم با اون اینجا موقتاً رانندگی کنم؟ اون افسر هم گفت که تا یک سال میتونم. برای تاکید کردن دوباره براش توضیح دادم،اونم تکرار کرد که تایک سال میتونی با گواهینامهء یک کشور دیگه رانندگی کنی ولی تو این یک سال سعی کن که گواهینامهء اینجا رو بگیری.
اینه که دوستان از جهت رانندگی با گواهینامهء ایران در اینجا خیالشون راحت باشه.

ولی یکی از مدارکی که برای in state بودن به دردتون میخوره برای وام و ادامه تحصیل همین گواهینامه است.............

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-10 ساعت 09:44)nima24 نوشته:  
(2010-11-05 ساعت 09:06)ShabPareyeMohajer نوشته:  قابل توجه دوستانی که به کالیفرنیا می آیند، من چند روز پیش که رفتم dmv در سن خوزه برای سند ماشین، ازم پرسید که شمارهء گواهینامهء خودتو در این ایالت رو اینجا ننوشتی. منم گفتم که گواهینامهء آمریکا رو ندارم. اون افسر هم گفت عیبی نداره.بعد ازش پرسیدم که من گواهینامهء هیچ کدوم از ایالتهای اینجا رو ندارم و گواهینامهء یک کشور دیگه رو دارم. آیا میتونم با اون اینجا موقتاً رانندگی کنم؟ اون افسر هم گفت که تا یک سال میتونم. برای تاکید کردن دوباره براش توضیح دادم،اونم تکرار کرد که تایک سال میتونی با گواهینامهء یک کشور دیگه رانندگی کنی ولی تو این یک سال سعی کن که گواهینامهء اینجا رو بگیری.
اینه که دوستان از جهت رانندگی با گواهینامهء ایران در اینجا خیالشون راحت باشه.

ولی یکی از مدارکی که برای in state بودن به دردتون میخوره برای وام و ادامه تحصیل همین گواهینامه است.............
شما از لحاظ امنیتی هرجا میرید نمیتونی به عنوان ID گرین کارت رو نشون بدی،بهتره توی اولین فرصت گواهینامه رو بگیری
پاسخ
این لینک رو دیدم گفتم بزارم
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=...P153GGcGaA

پاسخ
تشکر کنندگان:
نيما عزيز
اين لينك باز نميشه
ممكنه كپي كني و مسيج كني
پاسخ
تشکر کنندگان: kaamiran
سلام دوستان

آیا کسی قوانین راهنمایی و رانندگی ایالت ماساچست ترجمه فارسی را سراغ دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-03-31 ساعت 16:54)stealth نوشته:  من متوجه نمیشم که میگین عملا یعنی چی؟
کاری که من همیشه میکنم این هست که اول از همه با حقوق خودم آشنا بشم.
من درباره ایالتهای دیگه نمیدونم اما تو فلوریدا تو صفحات اول همون دفترچه قوانین گواهینامه این شرایط کاملا توضیح داده شده بود که تحت چه شرایطی امکان رانندگی وجود داره.
روزی که من رفتم تست بدم و تست را پاس کردم افیسر به من گفت تو میتونی رانندگی کنی به شرطی که یک نفر کنار دستت بشینه. من بهش گفتم من گواهینامه بین المللی دارم و ... گفت نه نمیشه . دفترچه را باز کردم بهش نشون دادم گفتم پس اینجا چی نوشته ، خوند گفت باید برم با سوپروایزر حرف بزنم برگشت و گفت اشتباه کرده.
تجربه ای که من به دست اوردم این هست که انتظار نداشته باشید که طرفی که اونور میز هست اطلاعات کامل داشته باشه. مکنه قوانین را به طور کامل ندونه با یک نه بخواد خیال خودش را راحت کنه. اما اگر واقعا قانونی باشه نمیتونه انجامش نده و همونطور که گفتم مهم این هست که شما به حقوقتون اشنا باشید

(2015-03-30 ساعت 22:13)f98 نوشته:  
(2015-03-29 ساعت 20:46)Sam2014 نوشته:  
(2015-03-26 ساعت 04:41)f98 نوشته:  
(2015-03-16 ساعت 19:53)مسكاتي نوشته:  با ترجمه رسمي گواهينامه ميشه تو تگزاس رانندگي كرد؟

نه دوست عزیز با گواهینامه ایران و ترجمش نمیتونید اینجا رانندگی کنید، بعد از یکماه از اقامتتون برید برای امتحان
درود بر دوستان وسروران گرامی
عرض به خدمتتون بنده با اصل گواهینامه ایران و این مقوایی که بهش میگن گواهینامه بین المللی در کالیفورنیا رانندگی کردم . اولش هم رفتم DMV گفتند مشکلی نداره ولی اگر بخوایی ساکن بشی باید گواهینامه کالیفورنیا را بگیری ..ok بعدشم رفتم ماشین از Hertz و انترپرایز اجاره کنم گفتند مشکلی نیست و valid هست .مث آب خوردن .
عاما در تگزاس احتمالاً فرق فوکوله ....
در آیین نامه تگزاس که DL-۷ هست در Chapter1 نوشته چه کسانی می تونند در تگزاس برانند ؟ کیا ؟
۱- تصدیق تگزاس را داشته باشن . منظور همون گواهینامه رانندگی
.
.
۵- افراد غیر ساکن و مقیم تگزاس بالای 18 سال بر اساس گواهینامه کشور خودشان و ...
.
.
.
۸- افراد تازه ساکن New Residents نود( 90)روز وقت دارن تا گواهینامه تگزاس را بگیرند .( در این فاصله غیر ساکن به حساب اومده و مطابق بند ۵ می توانند برانند ولی خیلی با احتیاط ...)
جمع بندی هم اینه که : اول به dps مراجعه کنید و بپرسید .( در تگزاس امور گواهینامه و رانندگی با dmv نیست) دوم اینکه یه این شرکت های اجاره اتومبیل مراجعه کنید چون از همه بهتر قوانین را میدونن .
آخرشم از دوستان و مطلعین درخواست میشود ارائه طریق بفرمایند.
سربلند و پیروز باشید.
بله دوست عزیز این اطلاعاتو رو بروشور و وبسایتشون نوشتن ولی در عمل اصلا گواهینامه ایران رو قبول نمیکنند، خودم شخصا به سه جای مختلف dps رفتم و بهم گفتن گواهینامه ایران رو حتی برای سه ماهه اول قبول نداریم، شما خیال نکنید هرچی که تو سایتشون یا .... نوشته به همونم عمل میشه، در ضمن هر شهر از یک ایالت بازم. قانونای خاص خودشو داره

من با گواهینامه بین المللی در تگزاس رانندگی کردم ، یک بار هم پلیس به دلیل سرعت جلوم رو گرفت و گواهینامه من رو دید و هیچ ایرادی نگرفت .
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam2014 ، ey1366
دوستان من لس انجلس هستم و
و نياز به يك هموطن ايراني جهت اموزش رانندگي 20 July امتحان دارم
كسي كمكي ميتونه بكنه
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
کجای لس‌آنجلس هستید؟

(2015-07-02 ساعت 20:20)alireza esf نوشته:  دوستان من لس انجلس هستم و
و نياز به يك هموطن ايراني جهت اموزش رانندگي 20 July امتحان دارم
كسي كمكي ميتونه بكنه
ممنون
کجای لس‌آنجلس هستید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-20 ساعت 08:23)seravin نوشته:  
(2010-07-19 ساعت 21:12)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.من امروز تو ایالت تگزاس رفتم امتحان آئین نامه بدم.گفتن چند ماه که قانون عوض شده.قبل از امتحان آئین نامه باید یه دورهٔ ۶ساعت آموزش با اینترنت ببینیم تا اجازه امتحان بدن.کسی تجربشو داره ؟؟یا من اولین نفرم؟اگه کسی شرایط منو داشته لطفا بگه.

مرسی‌
فکر میکنم هیوستون همچین قانونی داشته باشه شما کدوم شهر هستید؟

سلام
من هم که میخوام امتحان بدم همینجوری هستش. انلاین دوره رو گذروندم و انلاین هم باید امتحان بدم. 50 دلار هزینه داره. سایت driversed.com میتونید ثبت نام کنید. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: feidom30

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان