کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟!
کودکی
18.53%
58 18.53%
نوجوانی
16.93%
53 16.93%
جوانی
55.27%
173 55.27%
35 به بالا
5.75%
18 5.75%
نظری ندارم ، فقط دوست دارم در یک نظرسنجی شرکت کنم !
3.51%
11 3.51%
مجموع 313 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟!
(2009-11-27 ساعت 02:31)usa.lover نوشته:  جوزف جان منم همین را نگفتم؟ یا منظورتان چیز دیگه هست؟
من این مطلب رو بخاطر این نوشتم که در نظرسنجی، گزینه کودکی کمترین درصد رو داره.Sad
(2009-11-27 ساعت 02:48)pi30 نوشته:  از بچگی بریم که مهاجرت خودمون نمیشه بلکه مهاجرت پدر و مادر میشه العان بحث بر حود حقیقی هست
اگه بحث بر خود حقیقی هست پس چرا گزینه کودکی در نظرسنجی وجود داره؟
ایکاش وقتی که من بچه بودم پدر و مادرم به آمریکا مهاجرت کرده بودند.
عمر ما در حسرت این ایکاش ها تلف شد.Sad
.........................................................................................................................................................................................................
In the United States I will feel as if I were alive again

از عضويت در شرکتهاي هرمي جدا بپرهيزيد
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، usa.lover ، laili ، یه مهاجر ، AvRiMcM ، taherifar ، pouya007 ، msar ، jalayevatan
درود به همگی.
می دونم این خودش یک سواله ولی این اواخر درموندگیم به حد اخرش رسیده.من یک دختر 18 ساله هستم.شاید بگید این سن خوبی نیست ولی من می دونم چی می خوام تو زندگیم.فکر می کنم هر چی زودتر برم شروع بهتری خواهم داشت.مشکل زبان انگلیسی هم ندارم.اگه قرار باشه تو ایران دانشگاه برم می خوام ادبیات انگلیسی بخونم .به نظرتون این کاربرد داره برام بعدها؟فکر میکنم بهترین جاهم برام امریکاست.می خوام جایی باشم که به اعتقاداتم و حتی به موسیقیم کاری نداشته باشن.به نظرتون اگه نخوام رو ساپورت مالی خوانوادم زیاد حساب باز کنم شانسی دارم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، taherifar ، msar
منم میگم 22 به بعد خیلی خوبه
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
(2009-11-26 ساعت 19:56)mehrdadi نوشته:  یک جوان حدودا" 25 ساله . که شخصیت فردی و اجتماعیش شکل گرفته . و تقریبا" میدونه چی میخواد . به سخن دیگر هدفش رو شناخته و با دید روشن اقدام به مهاجرت میکنه . اگر دوستان نگاهی آماری به ایرانیان موفق در اروپا و امریکا ( البته نه بعد از انقلاب که شرایط خاص داشت ) داشته باشند , موید این نظر خواهد بود. با تشکر

من هم با شما موافق ام .

بهترین زمان برای مهاجرت برای هر کسی زمانی است که شخصیت حقیقی فرد شکل گرفته باشه و بدونه که از زندگی چی می خواد .
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، Leo 2882 ، taherifar ، msar
جوون باشی و زبانت رو از اینجا خوب کنی بهترین وقته وگرنه همراه پدر مادر تو بچگی

ما که به امید اینده روشن دخترمون میریم(البته اگه قبول بشیم)
اینده ای که تو کشور خودم متاسفانه ازش محروم بودیم
از خودم دیگه گذشته
اگر تمام ابرهای آسمان ببارند گلهای قالی نخواهند شکفت این قانون زیر پا ماندن است

yes we can
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، honareirani ، farzad24 ، frozen mind ، Leo 2882 ، hpsarvari ، taherifar ، msar
بهترین سن مهاجرت ،قبل از شکل گیری نطفه تان بود، یعنی حداقل یکی دوسال قبل از تولدتان،که والدینتان به شرایط استیبل رسیده باشند و در آرامش خاطر جنین شما رشد کرده باشد .اینطوری سختیهایش نصیب نسل اولِ مهاجر، شده و حال و حولش به شما می رسد.
اگر این شانس را نداشته ایم ،مهاجرت هر چه در سن پایین تر ،بهتر.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، homeless ، honareirani ، kasra ، farhang ، Hamid55 ، Hossein81 ، frozen mind ، Ali Sepehr ، سمبل ، justusa ، taherifar ، msar
-قبل از 5 سالگي در دوران كودكي
-بعد از گرفتن ديپلم يا ليسانس در ايران (22-25)
- بعد از بازنشستگي و داشتن پس انداز مناسب
- مهاجرت به خاطر بچه هاي زير 5 سال يا بچه اي كه در حال گرفتن ديپلم است.
مي شود با توجه به زندگي آدمها طبقه بندي هاي متعددي كرد.
ولي به روحيه خودتان براي تغيير نگاه كنيد. بعضي از آدمها 90 سال عمر مي كنند در سلامت كامل /و برخي ها در 50 سالگي معدن درد و رنج هستند/بنابراين بايد از كليشه هاي سني پرهيز كنيد/
بايد ديد چقدر آدم توان يادگيري و توان انطباق با شرايط را دارد.بعضي ها در سن 74 سالگي ا ن ق ل اب مي كنند؟؟؟؟ و برخي در جواني هم هيچ .... نيستند.ولي در هر حال بايد در ميزان ريسك مهاجرت دقت كرد.ميزان مهارت هاي آدم و سطح زبان خيلي مهم است.
من 34 سال دارم و مي خواهم بقيه عمرم را خوشحال تر زندگي كنم و تنها دليل هم همين است.تازگي ها يك بانوي ايراني در سن 105 سالگي شهروند آمريكا شد.با 10 فررند كه اكثريت آنجا زندگي مي كنند. و تازه مي خواست از حق راي اش استفاده كند.
شماره كيس :2010AS23400
كنسولگري :آنكارا
تاريخ كارنت شدن كيس: =VISA BULLETIN FOR JUNE 2010
يا همان روز خوب چهارشنبه 22/2/89
تاريخ مصاحبه: اواسط جولاي
دريافت كليرنس: 23 آگوست يعني 1 شهريور كلير شدم .كلير شدم خدايا خودت از ما بپذيرWink
vısa:27 augest2010
جمع هزينه ها با بليط رفت و برگشت به آمريكا :‌5 هزار دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، ساشا ، Monica ، kavoshgarnet ، honareirani ، ParsTrader ، kianoush ، farzad24 ، zara man ، seravin ، kaveh1979 ، AvRiMcM ، Lemony ، سمبل ، taherifar ، msar
بهترین سن مهاجرت به نظر من،تا قبل از ۱۵ سالگی است
پاسخ
سن زیاد مهم نیست مهم این هستش که بدونی تو یه کشور غریب چی کار باید انجام بدی که دیگران به تو افتخار کنن و بگن پسرم اونجا برای خودش کسیه!
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man ، AvRiMcM ، taherifar ، msar
اگه بخوایم در یک جمله جواب بدیم هر چه زودتر بهتر و سختی کمتر... البته واسه اشخاص مختلف شرایط مختلف هم می تونه دخیل باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man ، taherifar ، msar
مهاجرت بحث خیلی خیلی مهم و پیچیده ائه به طوریکه الان رشته مهاجرت در اکثر دانشگاههای جهان یه رشته مهم و کلیدیه.بنابر این جواب دادن به این سوال کلی یه جواب کلی رو نمی طلبه.من فکر میکنم به اندازه تمام انسانهای روی کره زمین میتونیم واسه این سوال جواب داشته باشیم و ساعتها در موردش بحث کنیم.اما نظر شخصیم 25 سالگی سن خوبیه...خدا شاهده به جون بچم بالا تر دیگه راه ندارهSad
پاسخ
با سلام.این تاپیک با اینکه دو ماه پست جدید نداشته ولی صلاح دونستم من هم نظرم رو بگم.
من فقط در دوران جوانی مد نظرم است !و درباره دوران کودکی و کهن سالی و اینا نظری ندارم !. به نظر من اگر کسی بخواد هدف مهاجرت رو داشته باشه از 17-18 سالگی روی هدفش کار کنه . مثلا : وقتی دیپلم گرفت از همون سن بره کلاس زبان و روی زبانش کار کنه و اگر بتونه توی یک دانشگاه توی یک رشته خوب درس بخونه عالی میشه و اگر هم پشتیبانه مالی نداره ، پاره وقت کار کنه و وقتی 25 سالگی رسید بره - یعنی 18 تا 25 سالگی = 7 سال تو ایران می تونه هم پول جمع کنه هم درس بخونه و هم زبانش رو خیلی خیلی قوی کنه و توی این 7 سال کلی اطلاعات درباره مهاجرت و اینا میتونه جمع کنه .! و وقتی می خواد بره با خیال راحت هم پول ذخیره کرده و دستش تو جیب باباش نیست (البته اگه بابا پولدار باشه ! اگه پدرش کارمند و کارگر و ... باشه که فقط باید خودش پول جمع کنه ) و هم مدرک IELTS و یا تافل داره و درسش رو هم خونده و با اطلاعاتی که توی این سالها بدست آورده خیلی راحت و بی دغدغه میره .!

البته خیلی کم هستند افرادی که الان 17-18 ساله باشند و به فکر برنامه ریزی باشند !!!! اکثر افراد که به فکر مهاجرت می افتند بالای 25 سال سن دارند البته اونا هم مدرک دانشگاهی دارند ولی یک سال قبل رفتند یاد زبان یاد گرفتند میافتن.
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، wushu kung fu ، AvRiMcM ، saied-k ، justusa ، taherifar ، msar
مسلما کودکی
و بر خلاف اکثریت آرا که جوونی رو بهترین زمان میدونن از نظر من بهترین زمان نیست.....مهاجرت و هماهنگ شدن با محیط جدید اصلا راحت نیست و نیاز به انرژی و وقت زیادی داره بنابراین وقتی شما در جوونی مهاجرت میکنی مجبوری بخش مهمی از تمرکزت رو برای پایدار شدن در محیط جدید صرف کنی و تا بخوای به خودت بیای و زندگی ات رو بسازی زمان مثل برق میگذره در واقع کسی که در جوونی هم مهاجرت میکنه فرق چندانی با شخصی که با داشتن فرزند و با هدف اینده بهتر برای بچه ش مهاجرت میکنه نداره و بیشتر اینده نسل بعد رو تضمین میکنه تا حال و اینده خودش رو

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، seravin ، saied-k ، taherifar ، msar
(2010-09-14 ساعت 19:38)@Š!M نوشته:  مسلما کودکی
و بر خلاف اکثریت آرا که جوونی رو بهترین زمان میدونن از نظر من بهترین زمان نیست.....مهاجرت و هماهنگ شدن با محیط جدید اصلا راحت نیست و نیاز به انرژی و وقت زیادی داره بنابراین وقتی شما در جوونی مهاجرت میکنی مجبوری بخش مهمی از تمرکزت رو برای پایدار شدن در محیط جدید صرف کنی و تا بخوای به خودت بیای و زندگی ات رو بسازی زمان مثل برق میگذره در واقع کسی که در جوونی هم مهاجرت میکنه فرق چندانی با شخصی که با داشتن فرزند و با هدف اینده بهتر برای بچه ش مهاجرت میکنه نداره و بیشتر اینده نسل بعد رو تضمین میکنه تا حال و اینده خودش رو

مسلما خیلی ها این فرصت رو از دست دادند ! کدوم فرصت ؟ همان فرصت مهاجرت در دوران کودکی ! من اول گفتم راجب کودکی و کهنسالی حرف نمیزنم و فقط در مورد بهترین استفاده در سنین 17-18 بود ! شاید کودکی بهترین موقع باشه چون به قول شما به محیط عادت می کنه وخودش رو تا موقع ازدواج جا میندازه و وقتی به جوانی رسید خیلی راحت کارهاشو انجام میده ! اما باید این رو هم در نظر گرفت که هر کسی حق انتخاب نداره - شاید اگه خیلی ها به عقب برگرند دوست دارند به پدر و مادرشون بگند وقتی مثلا من 7 ساله بودم ای کاش مهاجرت می کردیم مثل" شیما خانم "ولی زمان رو نمیشه نگاه داشت و مسلما کودکی که الان 7 سال داره و در داخل کشور داره زندگی می کنه شاید وقتی 20 ساله شده به پدرش می گفت ای کاش مهاجرت می کردیم ولی شاید هم نگه ! مطمئنا تجربه ای که شما الان دارید رو تو سن کودکی نداشتید و تو کودکی توی محیط اطرافتون دارد سر و کله میزنید و یک بچه چه می دونه مهاجرت چیه که بخواد به پدر و مادرش بگه که بریم یا نریم . مهمترین مسئله تصمیم گیری پدرو مادر است . الان شما میری مثلا اروپا که آینده فرزند خودت رو تامین کنی ولی اون پدر و مادری که تو ایران هست تصمیم گیرنده اصلی است و اگه شخصی بچه 7 ساله داشته باشه و بره اروپا بعد از اینکه بچه اش تو اروپا بزرگ شد به پدر و مادرش بگه دستتون درد نکنه که ما رو مثلا آورید سوئد یا ... ولی وقتی یک پدر و مادر تو کشور دوست دارند همین جا بموند مثل خیلی ها و وقتی فرزندشون 25 ساله شد چی باید به پدر و مادرش بگه ؟ باید بگه چرا من رو تو اروپا بزرگ نکردی؟ به نظر من این یک حق انتخاب بین پدرو مادر است که کجا زندگی کنند و به تبع اون فرزندشون اونجا بزرگ بشه. شاید یکی اصلا فکر سفر مشهد رو هم نکرده باشه ولی وقتی فرزندشون 20 ساله شد بره آمریکا(فرزندشون رو می گم نه خودشون رو) !. پس یک انتخاب سلیقه ای است ! شاید من اروپا رو دوست داشته باشم و پدر و مادرم ایران رو ! پس تا 18 سالگی و یا بیشتر تو ایران بمونم چون اونا می خوان و تازه از 18 سالگی قدرت تصمیم گیری پیدا می کنم و مسیر زندگی خودم رو مشخص می کنم...
پاسخ
تشکر کنندگان: hpsarvari ، taherifar ، msar
ضمنا من فکر میکنم سوال کمی باید تغییر کنه.با توجه به اینکه سنین کودکی در گزینه ها هست این سوال که در چه سنی مهاجرت کنیم خیلی درست نیست چون یه کودک که اختیار برای مهاجرت نداره..... بهتره بپرسیم بهترین سن برای مهاجرت چه سنی ست (که در واقع منم به این سوال جواب دادم)
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Lopez ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان