کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟!
کودکی
18.53%
58 18.53%
نوجوانی
16.93%
53 16.93%
جوانی
55.27%
173 55.27%
35 به بالا
5.75%
18 5.75%
نظری ندارم ، فقط دوست دارم در یک نظرسنجی شرکت کنم !
3.51%
11 3.51%
مجموع 313 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟!
بهترین زمان 18 -22 %
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، taherifar ، pouya007 ، msar
مثل ازدواج زمانش که برسه خودت با تمام وجود متوجه میشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، farshadsh ، HRSH ، Lemony ، taherifar ، msar
انگار اکثرا معتقدا شخص باید اول چیز بارش بشه بعد بره?
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
سن مهاجرت برای هر کسی با توجه به اهدافش متفاوت است و در هر رنج سنی مزایا و معایبی دارد که باید بررسی شود . کودکی مناسب است چون با فرهنگ آن کشور راحتر کنار می آیم و بعضی مشکلات آینده کمتر می باشد و عیبش شاید دوری از فرهنگ بومی و ملی باشد و ... ولی به نظر من بهترین زمان 25-30 سال به بالا است چون فرد جا افتاده و انرژی لازم برای کار و تحصیلات را دارد و عاقلانه تر می تواند تصمیم بگیرد در ضمن در صورت موفق بودن در اینجا می تواند پشتوانه خوبی هم داشته باشد تا کمی از مشکلات مهاجرت او کاسته شود .
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، farshadsh ، HRSH ، taherifar ، msar
(2011-05-12 ساعت 19:20)armen نوشته:  انگار اکثرا معتقدا شخص باید اول چیز بارش بشه بعد بره?
معمولا کسی که تو جامعه خودش چیزی بارش نیست و تو مملکتش هیچی نیست
توقع داری تو یه جامعه غریب که 100 برابر سخت گیر تره موفق بشه ؟
واما در مورده سن نمیشه واقعا نظر داد یکی میبینی شرایط مالیش خوبه و همه چیش اوکی هست خب سریع میره ولی یکی که تو جامعه خودش باید از صفر شروع کنه و پول جمع کنه طول میکشه هرچند اینکه قابلیت اینو داره که مثلا تو 20 سالگی قدرت مهاجرت داره عواملی چون پول و مسائل دیگه باعث میشه که تو سنین خیلی بالاتر توان اینو داشته باشه که مهاجرت کنه
پاسخ
(2009-11-26 ساعت 21:20)pi30 نوشته:  من خودم قصد نداشتم برم اما به خلطر مشکلاتی که پیش اومد به این نتیجه رسیدم بمونم سرمو می کنن زیر اب العان فقط منتظرم دیپلم بگیرم و برم
منم معتقدم یهترین موقع وقع دوران جوانی هست تا بتونی زندگی خودت رو بسازی

با سلام
دوستان عزيز لطفا منو ببخشيد اگه در باره موضوعي که ميخوام بگم موجبات ناراحتي کسي فراهم مياد، اما خواهش ميکنم درباره املا لغاتي که مينويسيد دقت بيشتري بخرج بديد.
تو اين سايت اغلب کلمات بسيار ساده در عين ناباوري بصورت فاحش تايپ ميشه.
مثلا همين کلمه "الان" که بصورت "العان" تايپ شده!!!
يا مثلا دوستي نوشته بود: معزل!!! که صحيحش معضل است.
به هر حال نگارش حداقلي و درست کلمات بعضا ساده ، نشانگر شخصيت و بينش افراد هست و لازم است در اين خصوص دقت بيشتري را بکار ببريم.
با احترام فراوان براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، ParsTrader ، User ، Linspire ، saied-k ، HRSH ، afshin4749 ، taherifar ، msar
درود دوستان ...
به نظر من مهاجرت بستگی به شرایط خود فرد دارد .......
این که یک فرد به چه دلیل قصد مهاجرت دارد !
البته فکر کنم افراد از سنین جوانی تصمیم به مهاجرت بگیرند به دلیل اینکه یک فرد در این سن استقلال فکری دارد و می تواند به صورت مستقل به زندگی ادامه دهد ......
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
(2011-08-04 ساعت 11:41)admeyl نوشته:  
(2009-11-26 ساعت 21:20)pi30 نوشته:  من خودم قصد نداشتم برم اما به خلطر مشکلاتی که پیش اومد به این نتیجه رسیدم بمونم سرمو می کنن زیر اب العان فقط منتظرم دیپلم بگیرم و برم
منم معتقدم یهترین موقع وقع دوران جوانی هست تا بتونی زندگی خودت رو بسازی

با سلام
دوستان عزيز لطفا منو ببخشيد اگه در باره موضوعي که ميخوام بگم موجبات ناراحتي کسي فراهم مياد، اما خواهش ميکنم درباره املا لغاتي که مينويسيد دقت بيشتري بخرج بديد.
تو اين سايت اغلب کلمات بسيار ساده در عين ناباوري بصورت فاحش تايپ ميشه.
مثلا همين کلمه "الان" که بصورت "العان" تايپ شده!!!
يا مثلا دوستي نوشته بود: معزل!!! که صحيحش معضل است.
به هر حال نگارش حداقلي و درست کلمات بعضا ساده ، نشانگر شخصيت و بينش افراد هست و لازم است در اين خصوص دقت بيشتري را بکار ببريم.
با احترام فراوان براي همه دوستان

شما یه مدت تو نخ زبانهای خارجی باش ببینم فارسیت چطور میشه
من الان یه مدت هست که دارم مکالمه انگلیسی با لهجه آمریکایی کار میکنم
همه کسایی که منو نمیشناسن وقتی حرف زدن منو میبینن میگن از خارج اومدی؟!!!
به نظر من آدم توی 2 مرحله خوبه که مهاجرت کنه و خارج از این دو مرحله خیلی مخرب میتونه باشه
یکی بعد از متولد شدن هست(با خانواده)که در این صورت بچه با فرهنگ اون کشور بزرگ میشه و در 99% مواقع دیدم انسانهای پاکی میشن
2-بعد از 24 یا 25 سالگی هست که انسان معمولا جا افتاده شده و با دیدن دنیای خارج و دیدن چند نفر بی حجاب بندو به آب نمیده(در بیشتر مواقع)
با این حساب من 24 سالمه و تا الان پامو از وطن بیرون نزاشتمBig Grin
و تا سال دیگه فکر کنم برای یک مدت طولانی باید برم ترکیه برای همین توی این نظرسنجی به دوران جوانی رای دادمCool
خداوند انسان را آزاد آفرید و انسان بندگی را برگزید
پاسخ
به نظر من به طور قطع نمیشه نظر داد که کودکی یا نوجوانی، جوانی یا .....
کودکی که مهاجرت محسوب نمیشه چون مهاجرت با میل شخصی باید باشه.
من میگم اول بیایم تعریف مهاجرت رو بکنیم بعد سن و ....
به نظر من مهاجرت رو میشه اینجوری تعریف کرد: نقل مکان و جابجایی فرد برای رشد و شکوفایی استعدادها و رسیدن به ایده ال مرد نظرش !!
موضوع بعدی این هست که از چه نظر به مهاجرت نگاه کنیم؟؟؟
فرد مطرح کننده سوال مشخص نکرده نظورش از زمان مهاجرت چی هست !!! منظور زمانی هست که فرد موفق باشه در اون زمان و به موفقیت برسه و مهاجرت براش مفید باشه یا زمانی که فرد بتونه تو جامعه دوم اخت بشه !!!
اگه اول هست که مسلماً جوانی حالا چرا؟؟؟
فرد جوان جا افتاده و کامل شده هست و راحت میتونه مسائل اطراف و فرهنگ رو متوجه بشه با تضاد ها برخورد کنه و براش راه حل پیدا کنه اما اگه منظور قسمت دوم هست که اولاً مهاجرت در کودکی مهاجرت محسوب نمیشه چون با میل فرد نیست!!! و فقط باعث میشه کودک فرهنگ کشور دوم رو + زبانشون رو از ریشه یاد بگیره !!!!
بدترین موقع نوجوانی هست چون نوجوان به سنی رسیده که محسیط اطراف رو میخواد کنکاش کنه در جامعه خودش به نتایجی رسیده و این محلول داره کم کم ته نشین میشه و حالا ما دوباره بر هم میزنیمش و مسلماً تا مدتی آرامش روحی و فکری از نوجوان سلب میشه و با تضاد های 180 درجه مواجه میشه
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، taherifar ، msar
به نظر من بالای 25 . خوب تو این سن قدرت تصمیم گیری بهتره. انتخابت از رواحساس و نسنجیده نیست و سعی میکنی عاقلانه انتخاب کنی.
پاسخ
با سلام به همه !

مهاجرت : به معناي اقدام به تغيير مكان زندگي به طور موقت يا دائمي در جهت رسيدن به آرمانها و اهداف فردي و اجتماعي مي باشد .

با اين تعريف از مهاجرت نياز به چند آيتم مشخص مي شود :

1 - بلوغ فكري در جهت درك نياز به مهاجرت
2 - توانايي بدني و مالي در جهت اقدام به مهاجرت
3 - توانايي پذيرش محيط جديد و اقدام در جهت بالندگي

به نظر شما انجام روحي و رواني اين مهم از كودك يا افراد مسن بر مي آيد ؟

پس اگر به مهاجرت ( با ديدگاه يك اقدام عملي به عنوان كننده اصلي ) نگاه كنيم دوران جواني بهترين زمان اقدام به مهاجرت و پذيرفتن جامعه جديد ( كه حتما با مطالعه انتخاب شده است ) و اقدام به نوسازي زندگي شخصي انسان مي باشد.

----- البته انجام اين روند در سنين كودكي بهترين حالت مي باشد منتها مهاجرت در كودكي نياز به اقدام ندارد و از اين مقوله خارج است .

به نظر من سنين بين 20 تا 25 سالگي بهترين سالها جهت يادگيري زبان - يادگيري حرفه هاي فني و يا تحصيل در رشته هاي خوب دانشگاهي و البته كار كردن سخت و پس انداز است .
در صورت انجام فشرده اين امور و داشتن انگيزه كافي جهت مهاجرت مطمئن هستم روند كار به خوبي طي مي شود . تازه اگر از مهاجرت هم منصرف شويد در همين مملكت خودتون هم به زندگي بهتري خواهيد رسيد !
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، taherifar ، msar
پاسخ اين سوال كاملا به شرايط فرد ارتباط داره.اگه شخصي قصد ادامه تحصيل داره بعد از گرفتن ليسانس يا فوق ليسانس كه ميشه حول و حوش 25 .
ولي در موارد غير از ادامه تحصيل اگه شخص اندوخته خوبي داشته باشه يا سوابق شغلي خوب و يا تو حرفه خاصي صاحب نظره ميتونه تو سنين بالاتر هم مهاجرت كنه.در اكثر موارد شرايط مهاجرت رو به انسانها تحميل ميكنه پس وقتي صحبت از اجباره بحث كردن در مورد سن و سال بي مورده.
شماره کیس: ***38
تاریخ دریافت نامه قبولی:9خرداد
کنسولگری:آنكارا

پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، taherifar ، msar
ازاینکه چ سنی خوبه گفتین اما نگفتین مجرد بهتره یا متاهل ب نظره خودم واسه خانوما تاهل بهتره تا مجرد برن غربت مگه اینکه فامیل درجه1داشته باشن اونور
پاسخ
(2011-08-27 ساعت 14:20)mahbube نوشته:  ازاینکه چ سنی خوبه گفتین اما نگفتین مجرد بهتره یا متاهل ب نظره خودم واسه خانوما تاهل بهتره تا مجرد برن غربت مگه اینکه فامیل درجه1داشته باشن اونور

محبوبه خانم ، اگر ديدگاهتون به مهاجرت به كشور هاي پيشرفته تر از ايران رو گسترش بديد و اوضاع اون كشور مقصد رو با دقت رصد كنين متوجه مي شويد بسياري از شرايط دستوپاگير ( مثل مجرد بودن يك خانم تنها ) بر خلاف جامعه ايران در كشور هايي مثل امريكا ، نه تنها معضل محسوب نميشه بلكه عاملي مثبت براي رسيدن به رشد اجتماعي است. مجرد بودن هر زن يا مردي در امريكا بهش كمك مي كند كه در ابتداي مراحل مهاجرتش با كار فشرده تر ، تحصيلات با دغدغه كمتر و داشتن مخارج كمتر ، پيشرفت بهتري داشته باشه.
--- اين حقيقت كه يك زن يا دختر تنها در هر جامعه اي از يك مرد تنها اسيب پذير تر است وجود دارد ولي جوامعي مثل امريكا ، چون داراي قوانين حمايتي جدي هستند برخوردهاي شديدي با متخلفين ( در هر زمينه اي ) انجام مي شود . مطمئن باشيد مزاحمت هايي كه در ايران توسط مردم عادي كوچه و خيابان براي يك خانم تنها فراهم مي شود ، در امريكا ممكن است توسط عده بسيار كمي از ( احتمالا ارازل و اوباش موجود ) ايجاد شود كه قانون هم با تندي برخورد مي كند.
---- اميدوارم پس از مهاجرت و با يافتن دوستان خوب و در نهايت ازدواج خوب و به موقع احساس ارامش بيشتري داشته باشد.
لپ كلام اينكه از مجرد بودن خود حداكثر استفاده را بكنيد چون مجرد بودن به معناي داشتن وقت بيشتر براي انجام امور شخصي است !
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، maxsoulfly ، taherifar ، msar
به نظر من زمانی که انسان درون خودش احساس کنه که واقعاً نیاز داره که یه تغییر اساسی در کل زندگیش انجام بده و اون زمان بهترین موقع است برای ...

پیروز باشید و سربلند.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ARASH@MH ، jake ، farshadsh ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان