کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟!
کودکی
18.53%
58 18.53%
نوجوانی
16.93%
53 16.93%
جوانی
55.27%
173 55.27%
35 به بالا
5.75%
18 5.75%
نظری ندارم ، فقط دوست دارم در یک نظرسنجی شرکت کنم !
3.51%
11 3.51%
مجموع 313 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟!
Question 
به نظر شما در چه سنی باید مهاجرت کرد ؟ یک جوان 19-20 ساله موفق تر است یا یک فرد جا افتاده که به قول قدیمی ها چندتا پیراهن بیشتر پاره کردند ؟!
جالبه که نظراتتون رو بدونم Smile
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: mehrdadi ، usa.lover ، rs232 ، sousangerd ، OverLord ، looloo ، AvRiMcM ، sorena ، sobhanet ، taherifar ، barfi1 ، msar ، Amir.AA ، pishtaz611 ، ELNAZ21 ، jalayevatan
این سوال مثل همون سوال قدیمی هست که در چه سنی ازدواج کنیم (: بر اساس شرایط فرد، خانواده و کشور مقصد پاسخ متفاوت هست ولی به نظر من اگر قصد تحصیل در آمریکا و ورود به بازار کار بعد از دانشگاه را دارید زودتر از اتمام دیپلم زمان مناسبی نیست، بعد از فوق لیسانس هم کمی دیر است. برای فارغ التحصیلان پزشکی هم چون تخصص ایران در آمریکا پذیرفته نیس بهترین زمان بلافاصله پس از اتمام نحصیلات پزشکی است.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
یک جوان حدودا" 25 ساله . که شخصیت فردی و اجتماعیش شکل گرفته . و تقریبا" میدونه چی میخواد . به سخن دیگر هدفش رو شناخته و با دید روشن اقدام به مهاجرت میکنه . اگر دوستان نگاهی آماری به ایرانیان موفق در اروپا و امریکا ( البته نه بعد از انقلاب که شرایط خاص داشت ) داشته باشند , موید این نظر خواهد بود. با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، usa.lover ، rs232 ، lexington ، ShoMpeT ، ChairMan ، merdax ، kianoush ، farzad24 ، zara man ، looloo ، babak2010 ، Leo 2882 ، 3rip ، HRSH ، Lemony ، سمبل ، amir2640 ، taherifar ، msar ، h_aghapour ، pishtaz611
به نظر من اگر کسی بخواهد تنها برود، بهترین سن 18 هست(با هر ویزایی).
ولی کسانی که در نوجوانی(12 تا 15 سالگی) بهمراه خانواده میروند، خیلی به نفعشان هست. هم زبانشان زود و بهتر پیشرفت میکنه و هم با فرهنگ اونجا بیشتر اُخت میشوند. ولی بدی اش این هست که یزرگ که میشوند فکر میکنند ایران کشور خیلی خوبیه وبرای یک مدتی بر میگردند و دوباره میروند و همین ممکن است به زندگی شان لطمه بزند.
بالاخره هر سنی یه مزایایی داره و یه معایبی!!!
ولی سن 18 تا 30 بهترین سنین هستند برای مهاجرت، چون هم زیاد وابسته ایران نشده اید، هم به مشکلات ایران واقف هستید(اونجا ناشکری نمیکنید) و هم جوان هستید و میتوانید زندگیتان را از صفر شروع کنید و پیشرفت کنید.
ولی سوال قشنگی بود علی جان!!! و البته مهم!
امیدوارم بقیه هم نظر بدهند تا استفاده کنیم!!!
مهردادی جان هم کاملا درست میگویند و من قبولش دارم. من 25 سال ندارم ولی دقیقا میدونم چی میخواهم و نظرم درباره آینده ام عوض نمیشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، Ali Sepehr ، rs232 ، lexington ، ChairMan ، OverLord ، zara man ، looloo ، AvRiMcM ، pr.kia ، wushu kung fu ، سمبل ، lighter ، taherifar ، barfi1 ، msar
با این سوال داغ منو تازه کردی علی جان!
ایکاش 7-6 سال دیگه برنده لاتاری می شدم که اینهمه مشکل برای مهاجرت نداشتم....
اما تقدیر رو بی تاثیر نمی دونم. ایشالا که خیره! شاید با رفتنم فرصت های جدید گیرم بیاد که اون موقع پس از سپران دوران سختی شکرگزار اون فرصت ها باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، rs232 ، lexington ، ChairMan ، farzad24 ، zara man ، looloo ، afsoun ، AvRiMcM ، سمبل ، lighter ، taherifar ، barfi1 ، msar
من خودم قصد نداشتم برم اما به خلطر مشکلاتی که پیش اومد به این نتیجه رسیدم بمونم سرمو می کنن زیر اب العان فقط منتظرم دیپلم بگیرم و برم
منم معتقدم یهترین موقع وقع دوران جوانی هست تا بتونی زندگی خودت رو بسازی
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، usa.lover ، ChairMan ، WIKIMAN ، looloo ، AvRiMcM ، lighter ، taherifar ، msar
جوانی بهترین موقع است.
دلیل همونایی که دوستا بالا گفتن!
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ChairMan ، WIKIMAN ، zara man ، looloo ، afsoun ، AvRiMcM ، taherifar ، barfi1 ، msar
کودکی یعنی اول کار پس همیشه کاری رو از اولش شروع کن یعنی خوب شروع کن پس موفق میشی.
فرض کنیم در یه شهر کوچک و دورافتاده داریم زندگی میکنیم و زبان مادریمون هم غیر فارسیه و در سن 28 سالگی تصمیم میگیریم بریم تهران زندگی کنیم. اونوقت با یه سری تفاوتهای شدید مواجه میشیم که میگیم ایکاش وقتی بچه بودم منو میاوردن اینجا.چرا اینو میگیم؟ چون طول میکشه تا مثل کسی که از بچگی توی تهران بوده بتونیم کار کنیم و صحبت کنیم و با مردم چطور برخورد کنیم و ... و...و
............................................................................................................................................................................................................
In the United States I will feel as if I were alive again

از عضويت در شرکتهاي هرمي جدا بپرهيزيد
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Ali Sepehr ، WIKIMAN ، zara man ، looloo ، سمبل ، taherifar ، barfi1 ، msar
جوزف جان منم همین را نگفتم؟ یا منظورتان چیز دیگه هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
از بچگی بریم که مهاجرت خودمون نمیشه بلکه مهاجرت پدر و مادر میشه العان بحث بر حود حقیقی هست
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، AvRiMcM ، taherifar ، msar
به نظر من مهاجرت ذاتا چیز فوق العاده ای نیست بلکه در اکثر موارد امری تحمیلی هست
پس ربطی به سن و سال ندارد
وقتی میبینی شرایط مکانی موجود در وطن برایت سخت میشود یا اینکه مهاجرت شرایط بهتری فراهم خواهد ساخت هر زمانکه امکانش را بیابی مهاجرت میکنی
مهاجرت به آمریکا شرایط خاص خودش را هم دارد مثلا پول زیاد یا اقبال فراوان میطلبد که این دو فاکتور هرکدام میتوانند کمک شایانی به فرد کاندیدا اهدا کنند
اما در مجموع فکر میکنم کودکان اگر به همراه خانواده مهاجرت کنند بیشترین بهره را خواهند برد چون به راحتی در جامعه میزبان جایگاه شایسته خود را پیدا خواهند کرد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
من که هنوز نزفتم اما دلیل اصلی مهاجرتم زندگی بهتر وپیشرفت هست ومی دونم تو این کشور خطر تهدیدم میکنه.

اما من چند سال پیش می تونستم برم یونان اما چون هنوز پخته نشده بودم ودلیلی نداشتم نرفتم اما العلان دلیل دارم ولی پخته نشدم ولی میرم.
در ضمن من پول ندارم به مشکل بر نخورم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، hosseinfsf ، AvRiMcM ، taherifar ، msar
(2009-11-27 ساعت 03:06)pi30 نوشته:  من که هنوز نزفتم اما دلیل اصلی مهاجرتم زندگی بهتر وپیشرفت هست ومی دونم تو این کشور خطر تهدیدم میکنه.

اما من چند سال پیش می تونستم برم یونان اما چون هنوز پخته نشده بودم ودلیلی نداشتم نرفتم اما العلان دلیل دارم ولی پخته نشدم ولی میرم.
در ضمن من پول ندارم به مشکل بر نخورم؟

برای موفقیت یکی از دوفاکتور یاد شده کافیست
اگه پول نداری احتمال اینکه شانس داشته باشی هست
پس ناامیدی بی معنی است

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، WIKIMAN ، soltan ، afsoun ، امیلا ، AvRiMcM ، DLT ، pr.kia ، taherifar ، msar
با سلام
22به بعد ..... . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، WIKIMAN ، afsoun ، AvRiMcM ، Leo 2882 ، taherifar ، msar
(2009-11-27 ساعت 04:06)saeedhei نوشته:  با سلام
22به بعد ..... . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

کاملا موافقم! سن ایده آل 22 تا حوالی 25 هستش! کاملا مناسب و عالیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، sh-b ، WIKIMAN ، usa.lover ، kianoush ، AvRiMcM ، hpsarvari ، Lemony ، niloofarshirazy ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان