کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالاتی در مورد رفتن به آمریکا برای تحصیل!
آقایون خانوما مارو هم راهنمایی کنید
فوق دیپلم حسابداری دارم
آیا میتونم پذیرش بگیرم برای لیسانس...فقط میخوام برسم اونجا...رسیدم اونجا بلخره یا از طریق ازدواج یا...
سربازیم نرفتم
ترم آخر هم هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-12-23 ساعت 12:51)arefsteps نوشته:  آقایون خانوما مارو هم راهنمایی کنید
فوق دیپلم حسابداری دارم
آیا میتونم پذیرش بگیرم برای لیسانس...فقط میخوام برسم اونجا...رسیدم اونجا بلخره یا از طریق ازدواج یا...
سربازیم نرفتم
ترم آخر هم هستم
سلام
مهم ترین مشکل کیس شما اینه که در حال حاضر نظام وظیفه فقط برای مقاطع بالای فوق لیسانس در خارج از کشور معافیت تحصیلی میده . پس اجازه خروج برای تحصیل منتفی است.
احتمالا چون جوان هم هستید و باز هم چون احتمالا سفر خارجی مهمی نداشته اید به احتمال خیلی زیاد ویزای توریستی هم بهتون نمیدهند.
نظر شخصی من : یا سربازی رو یکاریش کنین یا لیسانستون رو اینجا بخونین برای فوق اقدام کنید. در عین حال از لاتاری هم غافل نشید
موفق باشید
پاسخ
سلام.من ویزا برای رفتن امریکا دارم.امسال دیپلمم رو میگیرم.درسم هم خوبه.به نظر شما به نفعمه از سال دیگه برم؟
ایا کالج ها یا دانشگاه های مریلند خیلی گرونه؟در صورت ندادن بورس بهم وام میدن؟
پاسخ
با سلام
من دانشجوی پزشکی در فیلیپین هستم(4سال آخر).لیسانس میکروبیولوژی از ایران دارم.بنا به دلایلی می خوام انصراف بدم.میشه راهنماییم کنید که چه دانشگاهی در آمریکا برای پزشکی خوبه وقیمتشم هم مناسب است.واینکه چه شرایطی نیاز داره؟وهزینه کلی در اونجا به چه صورت است؟با تشکر
پاسخ
سلام به همگی !
من از لیسانس انصراف دادم و الان فوق دیپلم دارم ، میخواستم بدونم ایا امکانش هست چون رزومه خوبی دارم ( البته غیراز معدل 14 Sad ) بدون امتحان SAT پذیرش بگیرم یا حتما باید این امتحانو برم ؟؟
شرط سنی هم دخیله در پذیرش لیسانس ؟
مرسی از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، msar
درود دوستان
کشور آمریکا در قانونی تازه قصد دارد که تغییراتی در روادید ( ویزا ) دانشجویی اعمال کند که دانشجویان ایرانی راحت تر بتوانند به آمریکا سفر کنند و یا درخواست ویزای تحصیلی کنند .
متن کامل و تصویری رو میذارم و امیدوارم استفاده کنید .
http://www.voanews.com/persian/news/amer...66454.html
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Fullerton ، msar
(2010-12-23 ساعت 12:51)arefsteps نوشته:  آقایون خانوما مارو هم راهنمایی کنید
فوق دیپلم حسابداری دارم
سربازیم نرفتم
ترم آخر هم هستم

زیادی آسون گرفتی مراحل رو
مهم پذیرش نیست
گیریم یه دانشگاهی بهت پذیرش بده
ویزا گرفتن سخته
(2010-12-23 ساعت 22:04)sohi نوشته:  سلام.من ویزا برای رفتن امریکا دارم.امسال دیپلمم رو میگیرم.درسم هم خوبه.به نظر شما به نفعمه از سال دیگه برم؟
ایا کالج ها یا دانشگاه های مریلند خیلی گرونه؟در صورت ندادن بورس بهم وام میدن؟

چه ویزایی داری؟
(2011-02-02 ساعت 18:27)bita_mk22 نوشته:  با سلام
من دانشجوی پزشکی در فیلیپین هستم(4سال آخر).لیسانس میکروبیولوژی از ایران دارم.بنا به دلایلی می خوام انصراف بدم.میشه راهنماییم کنید که چه دانشگاهی در آمریکا برای پزشکی خوبه وقیمتشم هم مناسب است.واینکه چه شرایطی نیاز داره؟وهزینه کلی در اونجا به چه صورت است؟با تشکر

پزشکی که ارزون نمیشه
قیمتا متفاوته از سالیانه 30 هزار تا شروع میشه به بالا
پاسخ
سلام. من لیسانس برق الکترونیک دارم و الان دانشجوی فوق دانشگاه ملی هستم تو رشته مخابرات سیستم. سربازی هم نرفتم. میخاستم بدونم چه راهی برای اپلای گرفتن در یک دانشگاه مثل دانشگاه رایس رو باید در پیش بگیرم؟لطفا من رو راهنمایی کنید.تشکر
پاسخ
با سلام
با عرض شرمندگی، من نمي دونستم اين سوالو كجا بايد مطرح كنم اين بود كه اينجا مطرحش كردم.
من سروش هستم. 17 سالمه و دانش آموز استعداد های درخشانم(پسرانه) و جز بچه های خوب مدرسه هستم و کرج زندگی می کنم. تصمیم جدی گرفتم که برای ادامه تحصیل برم امریکا و برای زندگی هم همون جا بمونم. در حال حاضر دارم برای کنکورم درس می خونم با این که 2 سال دیگه کنکور مونده و اینکه سعی دارم رتبه زیر 200 بشم.خیلی مشتاقم که بعد از گرفتن دیپلم برم و می تونم به خاطر چشمم معافیت سربازی بگیرم. در حال حاضر می خواستم از دوستان عزیز داخل انجمن بپرسم که من چجوری برم امریکا بهتره(یعنی بهتره بعد از دیپلم برم یا بعد از لیسانس) و اینکه معافیت پزشکی برام مشکلی ایجاد میکنه یا نه و به طور کلی با دادن یک سری اطلاعات من رو راهنمایی بکنند.( با توجه به مشخصات بالا و امتیازاتی پایین):
1- به زبان انگلیسی تسلط دارم (خواهش می کنم اطلاعاتی درباره نمره تافل یا آیلس هم بزارین)
2- یک طرح خوارزمی دارم.
3- کار با کامپیوتر رو در سطح خوب و بالایی رو بلدم.
در ضمن اگر اطلاعات دیگه ای خواستید بگید تا من بزارم
با تشکر
منتظر جوابتون هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: VOLGA ، msar
(2011-08-02 ساعت 17:09)ParsTrader نوشته:  
(2011-08-02 ساعت 16:22)soroush123 نوشته:  با سلام
با عرض شرمندگی، من نمي دونستم اين سوالو كجا بايد مطرح كنم اين بود كه اينجا مطرحش كردم.
من سروش هستم. 17 سالمه و دانش آموز استعداد های درخشانم(پسرانه) و جز بچه های خوب مدرسه هستم و کرج زندگی می کنم. تصمیم جدی گرفتم که برای ادامه تحصیل برم امریکا و برای زندگی هم همون جا بمونم. در حال حاضر دارم برای کنکورم درس می خونم با این که 2 سال دیگه کنکور مونده و اینکه سعی دارم رتبه زیر 200 بشم.خیلی مشتاقم که بعد از گرفتن دیپلم برم و می تونم به خاطر چشمم معافیت سربازی بگیرم. در حال حاضر می خواستم از دوستان عزیز داخل انجمن بپرسم که من چجوری برم امریکا بهتره(یعنی بهتره بعد از دیپلم برم یا بعد از لیسانس) و اینکه معافیت پزشکی برام مشکلی ایجاد میکنه یا نه و به طور کلی با دادن یک سری اطلاعات من رو راهنمایی بکنند.( با توجه به مشخصات بالا و امتیازاتی پایین):
1- به زبان انگلیسی تسلط دارم (خواهش می کنم اطلاعاتی درباره نمره تافل یا آیلس هم بزارین)
2- یک طرح خوارزمی دارم.
با تشکر
منتظر جوابتون هستم

سلام
برای لیسانس که تقریبا گرفتن ویزا خیلی سخته و تقربیا نشدنی ضمن اینکه هزینه انهم خیلی بالاست و بورس هم نمی دهند ( سالی 40 هزار دلار )
پس فعلا لیسانس خود را یا در ایران یا مالزی بگیرید بعد برای فوق لیسانس می توانید اقدام کنید

مگه شرایط رو برای ویزا دادن به دانشجو های ایرنی راحت تر نکردن؟
در ضمن من شنیدم که بعضی از دانشجو های ایرانی پذیرش می گیرن و بعد از یک یا دو ترم به علت اینکه دانشجو تاپی هستن توسط دانشگاه بورس میشن؟این درسته یا نه؟

پاسخ
(2011-08-02 ساعت 18:14)soroush123 نوشته:  
(2011-08-02 ساعت 17:09)ParsTrader نوشته:  
(2011-08-02 ساعت 16:22)soroush123 نوشته:  با سلام
2- یک طرح خوارزمی دارم.
با تشکر
منتظر جوابتون هستم

سلام
برای لیسانس که تقریبا گرفتن ویزا خیلی سخته و تقربیا نشدنی ضمن اینکه هزینه انهم خیلی بالاست و بورس هم نمی دهند ( سالی 40 هزار دلار )
پس فعلا لیسانس خود را یا در ایران یا مالزی بگیرید بعد برای فوق لیسانس می توانید اقدام کنید

مگه شرایط رو برای ویزا دادن به دانشجو های ایرنی راحت تر نکردن؟
در ضمن من شنیدم که بعضی از دانشجو های ایرانی پذیرش می گیرن و بعد از یک یا دو ترم به علت اینکه دانشجو تاپی هستن توسط دانشگاه بورس میشن؟این درسته یا نه؟

راحتتر شدن به این معنی نیست همینطوری هر کی اقدام کرد ویزا بدن
قبلا یکبار ورود بود الان ویزای چند بار ورود میدن تازه انهم به بعضی ها

معمولا برای تحصیلات تکمیلی ویزا به ایرانی ها میدهند تازه انهم با اما واگر
بحث بورسیه هم تنها برای تحصیلات تکمیلی هست نه برای لیسانس
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، nellyala ، msar
سلام
دوستان امکانش هست رلهنمایی کنید در رشته معماری برای فوق لیسانس پذیرش میشه گرفت یا نه؟
آیا تافل لازمه؟
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

پاسخ
(2011-08-05 ساعت 18:24)الی الی نوشته:  سلام
دوستان امکانش هست رلهنمایی کنید در رشته معماری برای فوق لیسانس پذیرش میشه گرفت یا نه؟
آیا تافل لازمه؟

سلام
بله عزيزم چرا كه نه اين رشته عاليه
بله تافل شرط اصلي براي اقدام به ادامه تحصيل در آمريكاست
دوست عزيز به اين تاپيك مراجعه كن بيشتر در موردش توضيح دادم
دانشجوهای گرین کارت بُرده،وام تحصیلی و چالشها
قابل توجه به ساير دوستان ديگه در اين جا شما به اين قسمت رجوع كنيد اگر جواب سوالتونو ميخواين چون اكثرا سوالهامشابهي داشتينSmile
قسمتي كه خودم جواب دادم (پريچهر رحيمي)
كتگوري f4
تاريخ اپلاي:1 مي 1999
priority date:27april2000
approval notice:27january2006
(تكميل پرونده) دريافت نامه مصاحبه 3 اكتبر 2011
تاريخ مصاحبه 17 نوامبر 2011
قبول براي دريافت ويزا 17 نوامبر 2011
دريافت ويزا 19 نوامبر 2011Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: الی الی ، ehsankhajehzadeh ، msar ، maral-map
(2011-08-05 ساعت 18:42)پريچهر رحيمي نوشته:  
(2011-08-05 ساعت 18:24)الی الی نوشته:  سلام
آیا تافل لازمه؟

سلام
بله عزيزم چرا كه نه اين رشته عاليه
بله تافل شرط اصلي براي اقدام به ادامه تحصيل در آمريكاست
دوست عزيز به اين تاپيك مراجعه كن بيشتر در موردش توضيح دادم
قابل توجه به ساير دوستان ديگه در اين جا شما به اين قسمت رجوع كنيد اگر جواب سوالتونو ميخواين چون اكثرا سوالهامشابهي داشتينSmile
قسمتي كه خودم جواب دادم (پريچهر رحيمي)

شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

پاسخ
سلام دوستان
من 17 سالمه و امسال دیپلم(ریاضی) گرفتم اما برای تصمیم گیری راجه به رشته ی دانشگاهیم مرددمو دلم می خواد رشته ای رو انتخاب کنم که بعد لیسانس راحتتر بتونم بورسیمو بگیرم چون شنیدم رشته هایی که مورد نیاز امریکاست بهتر بورسیه میدن
اول می خوام بدونم همچین چیزی صحت داره؟
و بعد می خواستم رشته های مورده نیاز امریکارو بدونم تا بتونم با توجه به نیاز اون کشور و علاقه ی خودم یکیشو انتخاب کنم
ممنون میشم اگه لگف کنینو کمکم کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان