کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالاتی در مورد رفتن به آمریکا برای تحصیل!
کاربر گرامی ....
رشته های کامپیوتر ، رشته های خوبی در آمریکا هستند ...
مثلا یکی از بهترین مشاغل آمریکا همین مهندسین و معماران نرم افزار هستند ...
در مورد بورسیه اطلاع چندانی ندارم ، اما به نظر من میتونی در رشته های کامپیوتر ادامه بدین ...
کلا آمریکا کشوریه که بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی خوبی میده ... به شرط اینکه شما هم عالی باشید ...
برای اطلاعات بیشتر میتونید 10 شغل برتر در آمریکا رو بخونید ... به هر حال این مشاغل هم روزی در یکی از این رشته ها فعالیت داشته اند

1. مهندسی نرم افزار
2. ریاضی دان ها
3. کارشناس بیمه
4. آمار گران
5. تحلیلگر سیستم های رایانه ای
6. هواشناسان
7. بیولوژیست ها
8. تاریخ نگاران (رشته های مختلف)
9. شنوایی سنجان
10. دندانپزشکان
فکر کنم 1 الی 7 شغل اول سر و کارشون با ریاضیه ....
موفق باشید ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Fullerton ، msar
سلام
من قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته خلبانی به امریکا برم با چند تا کالج هم صحبت کردم اونا گفتن ما پذیرش بهت میدیم ولی گرفتن ویزا با خودت هست می خواستم بدونم احتمال اینکه بتونم برا این رشته ویزای تحصیلی امریکا بگیرم هست یا نه ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-08-22 ساعت 12:31)afshin.m نوشته:  سلام
من قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته خلبانی به امریکا برم با چند تا کالج هم صحبت کردم اونا گفتن ما پذیرش بهت میدیم ولی گرفتن ویزا با خودت هست می خواستم بدونم احتمال اینکه بتونم برا این رشته ویزای تحصیلی امریکا بگیرم هست یا نه ؟
با تشکر

بله دوست من شما می تونید از آمریکا ویزای تحصیلی بگیرید. فقط از لحاظ مالی باید حسابی ساپورت بشین که بتونین ویزا رو دریافت کنید ...
مدارک زبان رو هم حتما تکمیل کنید ...
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، farzad-it ، OverLord ، msar ، maral-map
(2011-08-22 ساعت 12:31)afshin.m نوشته:  سلام
با تشکر

بعد از افتضاح 11 سپتامبر می خواین برین اونجا خلبانی بخونین؟! بعید می دونم ویزا بدن.
البته این فقط استنباط منه و تا به حال با نمونه عملی و واقعی مواجه نشدم که ببینم ویزا میدن یا نه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، storagemeter ، OverLord ، msar
سلام
دوستان یه سوالی دارم!! من امسال میرم پیش دانشگاهی ، رشته ریاضی ، درسامم خوبه!
حالا این ماجرای آمریکا رفتن پیش اومده و معلوم نیست که توی مصاحبه چه پیش میاد.
از طرفی مشکل سربازی من هم هست. گفتن باید بعد از پیش دانشگاهی یک سال بری سربازی. یک سال عقب میوفتم.

الان توی این تاپیک دیدم یکی میگفت اگه یک سال و یک روز از اقامت گذشته باشه جزو خودشون حساب میکنن ؟؟؟؟
من اگه بخوام لیسانس برم MIT یا Texas یا برکلی چه قدر هزینه اش میشه؟ اگه گرین کارت بیاد؟ آیا ارزش داره من سربازیمو برم (پاره وقت) !
و اینکه اونجا مهندسی بهتر هست یا پزشکی؟

الان من 3 ماهم رو به خاطر این موضوع از دست دادم. لطفا کمکم کنید.
تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
پاسخ
(2011-08-25 ساعت 20:18)oktay نوشته:  سلام
دوستان یه سوالی دارم!! من امسال میرم پیش دانشگاهی ، رشته ریاضی ، درسامم خوبه!
حالا این ماجرای آمریکا رفتن پیش اومده و معلوم نیست که توی مصاحبه چه پیش میاد.
از طرفی مشکل سربازی من هم هست. گفتن باید بعد از پیش دانشگاهی یک سال بری سربازی. یک سال عقب میوفتم.
الان توی این تاپیک دیدم یکی میگفت اگه یک سال و یک روز از اقامت گذشته باشه جزو خودشون حساب میکنن ؟؟؟؟
من اگه بخوام لیسانس برم MIT یا Texas یا برکلی چه قدر هزینه اش میشه؟ اگه گرین کارت بیاد؟ آیا ارزش داره من سربازیمو برم (پاره وقت) !
و اینکه اونجا مهندسی بهتر هست یا پزشکی؟
الان من 3 ماهم رو به خاطر این موضوع از دست دادم. لطفا کمکم کنید.

دوست عزیر، جوابتو در تاپیکی نوشتم که فکر می کنم ارتباط بیشتری با سؤالت داره:

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid129234
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: oktay ، msar
(2011-09-10 ساعت 02:45)Mohammad.Sadeq نوشته:  سلام دوستان من میخوام اگه بشه برای رشته طراحی صنعتی برم آمریکا (این رشته اینقدر برام مهمه که پارسال کنکور معماری قبول شدم نرفتم بخونم ) و اینطور که یکی از دوستان برادرم که این رشته رو تو دانشگاه تهران خونده هر جایی برای ادامه تحصیل پذیرش نمیدن تو این رشته و مدرک دانشگاه تهران رو قبول ندارن مگر بعضی دانشگاه های دسته دو این رشته تو خارج ، البته این طرف امسال فوق دانشگاه تهران قبول شد داره میره برای فوق ، منم قصد دارم انرژیم رو جایی بذارم که مدرکش رو همه جا قبول داشته باشه
میخواستم اگه میشه جایی مثل Arizona state university پذیرش بگیرم
من دیپلم گرافیک کامپیوتر هستم از هنرستان با معدل 15.65
معافیت پزشکی هم تونستم بگیرم و از خدمت معافم
پیش ریاضی هم گرفتم به علت اینکه هنرستانی بودم و از اونطرف بخاطر این چند سالی که وقفه در تحصیل افتاده بود و ریاضی نخونده بودم نمرات پیشم تعریف چندانی نداره
امسال هم دنبال کارای پزشکیم بودم و فرصت زیادی نداشتم و الان هم که بحث درمانم حدودا تموم شده الان قصد دارم زبانم رو درست کنم چون سطح زبان مناسبی ندارم
و راستی الان 22 سالم هست
این یه توضیح کامل در مورد موقعیت من حالا نسبت به شرایط بالا لطفا جواب سوالای من رو بدین
میخواستم ببینم امکان اینکه هم درخواست پذیرش بدم امسال و هم در عین حال زبانم رو با کلاس فشرده درست کنم تا زمان رفتن بدون فرستادن مدرک زبان میشه پذیرش گرفت ؟
میخواستم ببینم امکان بورسیه هست ؟
تو سایت همین دانشگاهی که گفتم پارسال یه مطلبی بود نوشته بود 50 درصد به لیسانس بورس میدن حدود 30 درصد به فوق و مدارک بالاتر حدود 20 درصد - همین اعداد بود با فرق حدود 5 درصد بالا یا پایین ، درست یادم نیست چون مال پارساله ، رفتم صفحه مربوطه رو پیدا کنم و بذارم ولی متاسفانه نتونستم پیداش کنم - میخواستم ببینم کسی میدونه این شرایط هنوز هست ؟
و اینکه اگه نتونم بورس بگیرم حدودا هزینه تحصیل تو این رشته تو آمریکا (دانشگاه های معتبر که این رشته رو داشته باشن) چقدره ؟ (این رشته رو پارسال مثل اینکه دانشگاه ایالتی آریزونا میگفت سالی 40 تا)
اصلا با شرایط بالا که گفتم میتونم امید به گرفتن پذیرش داشته باشم ؟

فقط اگه میشه زودتر بهم خبر بدین چون میخوام ببینم برای ایتالیا اقدام کنم یا آمریکا ، برای ایتالیا امکانش هست برام و همینطور بورس ولی شرایط نگهداشتن بورسش خیلی سخته ، اگه یه ذره افت تو یکی از واحد ها باشه درجا بورس کنسل میشه و باید خسارت هم بدی (یه گروه زیادی که از هم دوره ای های یکی از آشناهام که الان ایتالیا هست - یه چیزی بین حدود 30 تا 40 نفر - هیچ کدومشون نتونستن بورسشون رو تو دوره لیسانس حفظ کنن به غیر از دو سه تاشون) لطفا راهنماییم کنید چون یکی دو روز بیشتر برای ایتالیا وقت ندارم و دیگه اگه تو این یکی دو روز اقدام نکنم فرصتش از دستم رفته ، لطفا راهنماییم کنید ایتالیا یا آمریکا ؟
ممنون از وقتی که گذاشتین
Mohammad Sadegh

درود بر شما ...
دوست گرامی بدون مدرک زبان نمیشه برای کارشناسی که پذیرش گرفت اما فکر کنم برای فوق امکانش هست ..( اما دقیقا نمی دونم )
زیاد به شرایط بورسیه وارد نیستم به همین خاطر نمی تونم در موردش توضیح بدم ....
هزینه 1 سال زندگی در آمریکا از 11000 دلار تا 15000 دلار هست و بستگی به شرایط فرد و ایالت مورد نظر داره ....
هزینه 1سال تحصیل ( کارشناسی ) از 15000 دلار شروع میشه تا 20000 الی 25000 دلار متغییر است و بستگی به نوع رشته و دانشگاه مورد نظر داره ...( البته دقیقا هزینه تحصیل در رشته مورد نظر شما رو نمیدونم )
خوب هر چی دانشگاه مورد نظر معروف تر باشه هزینه اش گرونتره ...
شما باید موقع درخواست ویزا از سفارت مدارک مالی معتبر نشون بدید ...یعنی اینکه بتونید ثابت کنید که در 2 یا 3 سال اول از نظر هزینه ها مشکل ندارید ...( البته قانون مهاجرتیشون هم در همین مورد زیاد صدق می کنه )

پاسخ
تشکر کنندگان: Mohammad.Sadeq ، ParsTrader ، msar ، milad32
سلام دوستان
من فارغ تحصیل رشته ارتودنسی در دانشگاه UP فیلیپین هستم و خیلی تمایل دارم که برای کار به آمریکا مهاجرت کنم.می خواستم بدونم که موارد امتحانی برای من چیست و اینکه چطوری مس تونم وارد شوم.....خوا هش می کنم اگه کسی می دونه منو راهنمایی کنه
پاسخ
سلام! یکی به من کمک کنه...
من دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی گذروندم حالا میخوام کنکور هنر شرکت کنم... اگه قبول شم میتونم واسه دانشگاههای آمریکا اقدام کنم؟یا بهتره مدرک کارشناسی مو بگیرم بعد اقدام کنم...هزینه هاش چطوریه؟
پاسخ
(2011-10-30 ساعت 02:30)مهرنوش زینعلی نوشته:  سلام! یکی به من کمک کنه...
من دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی گذروندم حالا میخوام کنکور هنر شرکت کنم... اگه قبول شم میتونم واسه دانشگاههای آمریکا اقدام کنم؟یا بهتره مدرک کارشناسی مو بگیرم بعد اقدام کنم...هزینه هاش چطوریه؟

درود بر شما ...
قبل از کنکور هم میتونید اقدام کنید و بعد لیسانس هم میشه اقدام کرد ...
باید از دانشگاه مورد نظر بتونید پذیرش رو بگیرید و همراه با مدارک مورد نظر ( نامه پذیرش از دانشگاه آمریکا و مدرک تافل زبان و مابقی مدارک و .... ) در سفارت درخواست ویزای دانشجویی کنید ... و باید دید که آیا با درخواست شما موافقت خواهد شد یا خیر ...
هزینه تحصیل بستگی به نوع رشته و نوع دانشگاه داره و و ممکنه از سالی 12000 دلار الی 25000 دلار متغیر باشه ..
و همچنین هزینه زندگی سالانه 10000 دلار الی 15000 دلار بستگی به نوع مکان و خود فرد داره ...
موفق باشید ..
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، humsun ، msar
سلام
من سال آینده درسم تموم میشه ( لیسانس اقتصاد بازرگانی دارم- الآن دانشجوی فوق لیسانس اقتصاد انرژی هستم ) برای دکترا چه راهنمایی می فرمایید؟ برای چه دانشگاه هایی شانس پذیرش با مدرک فوق لیسانس دانشگاه آزاد وجود داره؟ و هزینه سالیانه ام چقدر خواهد بود ضمناً دارای همسر و یک فرزند 3 ساله می باشم .
پاسخ
آقا من فوق لیسانس برق مخابرات دارم. سربازی هم کار نکردم. اما میخوام تو رشته کارگردانی سینما از لیسانس درس بخونم. نمیدونم چیکار باید کرد و جریان چیه؟ لطفا من را راهنمایی کنین
پاسخ
سلام دوستان، برادر م ، سفارت آمریکا در مالزی ، مصاحبهداشتن،برای ویزای دانشجویی‌،همه چیشم اوکی بود،از نمرهٔ بالای آیلتس ش گرفته تا ، بورسیه شدن از یه دانشگاه خوب در آمریکا و تامین بودن از لحاظ مالی‌ و ...، خلاصه همچی‌ اوکی بود..فقط آفیسر که یه مرد چینی‌ بوده،بردار منو رجکت می‌کنه به این دلیل که بهش میگه ، شما برای لاتاری امسال اقدام کردی..و ما این موضوع رو نمیدونستیم که این دو باهم مغایرت دارن،حالا خواستم از شما بپرسم،اگر ما صبر کنیم،تا می که جواب لاتاری اومد،اگر بردار من برنده نشده بودن, آیا بردار من می‌تونن دوباره اون موقع برن سفارت برای مصاحبه ویزا دانشجویی‌ ؟؟؟ دیگه اون موقع نمی‌گن لاتاری شرکت کردی؟ در حالیکه تاریخ این لاتاری تموم شده ( منظورم بعد از اعلام نتایج هستش )

و من فکر می‌کنم اگر قرار باشه برادر من دوباره برن مصاحبه ، بهتره که اینبار ترکیه برن..نظر شما چیه دوستان ؟ اصلا امکانش هست ایشون دوباره برن مصاحبه ؟؟؟
لطفا اگه می‌شه پاسخ بدید،ممنون میشم.مرسی‌
پاسخ
(2012-03-01 ساعت 16:26)f.r نوشته:  سلام دوستان، برادر م ، سفارت آمریکا در مالزی ، مصاحبهداشتن،برای ویزای دانشجویی‌،همه چیشم اوکی بود،از نمرهٔ بالای آیلتس ش گرفته تا ، بورسیه شدن از یه دانشگاه خوب در آمریکا و تامین بودن از لحاظ مالی‌ و ...، خلاصه همچی‌ اوکی بود..فقط آفیسر که یه مرد چینی‌ بوده،بردار منو رجکت می‌کنه به این دلیل که بهش میگه ، شما برای لاتاری امسال اقدام کردی..و ما این موضوع رو نمیدونستیم که این دو باهم مغایرت دارن...

بله متاسفانه اين دو با هم مغايرت دارن. شركت در لاتاري يعني اين كه شما قصد داري در آمريكا اقامت دائم داشته باشي. اما شرط مهم در گرفتن ويزاي دانشجويي اينه كه مطمئن بشن شما بعد از خاتمه تحصيل حتما خاك آمريكا رو ترك مي كني، تناقض در اينجاست.

من جواب سوال شما رو به تجربه نمي دونم. اما استنباطم اينه كه ديگه امكان گرفتن ويزاي دانشجويي براي برادر شما نيست. اميدوارم استنباطم از بيخ و بن غلط باشه.
اما يه چيزي يادم اومد: نمي دونم كدوم يكي از دوستان در سالهاي پيش نوشته بودن كه مثل برادر شما در لاتاري شركت كرده بودن و در عين حال براي ويزاي توريستي (اگه اشتباه نكنم) اقدام كرده بودن. آفيسر با ويزاشون مخالفت مي كنه اما با فاصله كمي متوجه ميشن كه در لاتاري برنده شدن و اصلا خوب شد كه ويزاي توريستي رو بهشون ندادن!
ما از آينده خبر نداريم، شايد برادر شما در لاتاري برنده بشن. Rolleyes
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، f.r ، ParsTrader ، mml ، msar
ممنون از پاسختون،ولی‌ جالب اینجاست که برادر من اصلا در جریان لاتاری نبودن ، پدرم جداگانه اسم ایشون رو نوشته بودن،و برادر من موقع اپلای کردن برای دانشگاه ، از شرکت در لاتاری خبر نداشتن اصلا...باز هم ممنون از پاسختون.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان