کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
سلام دوست عزیز shahram as
اول توضیح بدم خدمت تون که یکی از دوستان امروز از
دفتر پاریز تراول پرسیدن که باید ثبت نام جدید پستی رو انجام بدم یا نه گفتن نیازی نیست
من برا دوستم که ایمیل کلیری رو دریافت کرده بود پرسیدم و انجام دادم در همون سایت ماموریت ترکیه که
در پست قبلی آدرسش هست و حتمن خوندین
در سایت توضیح داده که ثبت نام قبلی کلیه اطلاعات شما موجوده و جهت تکمیل کردن ثبت نام خود "ادامه" رو کلیک
کنین و تا مرحله آخر که شما باید از 2 برگ بارکدار پستی
پرینت بگیرین یکی خطاب به مامور پسته که میگه ارسال
این مدارک رایگانه و دیگری دستورالعمل برا متقاضیه که
شما باید این برگه رو داخل پاکت بذارین و تحویل پست
بدین من خودم از قسمت ویزای لاتاریها ی 2016 تاپیک
گفتگو در مورد csc برا آنکارا صفحه 12 ثبت نام رو
انجام دادم یکی از دوستان با تصویر مرحله دوم ثبت نام رو توضیح دادن
ایشالا بزودی ما رو در شادی خبر کلیری تون سهیم کنین
آمین دوستم امروز Issued شد در سایت ceac کیس
لاتاری و 18 آگوست مدارکش به سفارت رسیده بود
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram es ، mulan1979 ، armehraboon ، hosseinslm ، s.div ، جواد حبيبي ، shadoow
(2016-08-20 ساعت 14:20)Arash.de نوشته:  
(2016-08-19 ساعت 22:11)hamidoo_b نوشته:  امير جان بالاخره ويزا رو گرفتى، خيلى خيلى خيلى بهت تبريك ميگم و اميدوارم تمام لحظات زندگيت پر از شادى باشه

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، armehraboon ، جواد حبيبي
(2016-08-20 ساعت 18:56)Pargosha نوشته:  
(2016-08-19 ساعت 19:44)Arash.de نوشته:  از دوستانی که تازه ویزا گرفتن کسی نیست از مرحله اخذ ویزا در آنکارا اطلاعات دقیق بده؟
با تشکر

سلام دوست عزیز
شما وقتی ایمیل کلیری رو دریافت کردین اگه مدیکالتون
اکسپایر شده یا پاسپورت جدید گرفتین مراجعه میکنین
پاستور همراه پاسپورت و برگه سفیدی که دکتر اونگان
داده اونجا چک میکنن و اگه لازم بشه واکسنی رو تزریق
میکنن و تو یه برگه مهر شده اون واکسن رو می نویسن
و شما باید اون برگه رو بدکتر سفارت بدین اگه پاس جدید گرفتین یه کارت واکسیناسیون جدید دکتر پاستور صادر
میکنه بعضی ها هم با وجود انقضای مدیکال  ( البته اگه پاس جدید نگرفتن ) نمیرن پاستور چون دکتر اونگان باز هم واکسن خواهد زد
بعد بلیط سفر رو تهیه میکنین وحتمن بلیط قابل تعویض
بگیرین و با پرداخت حدود 90 هزار تومن شما روز برگشت تون رو با توجه به دریافت ویزا تغییر میدین
بین 9 تا 12 روز انتظار برا دریافت ویزا رو درنظر بگیرین
قبل از مراجعه به پست تشریف میبرین به هتلی که از قبل
رزرو کردین و اتاقتون رو تحویل میگیرین چون پاسپورت
میخوان هتلها
بعد اگه مدیکال جدید نیاز دارین باید برین مطب دکتر  اونگان و فرداش جواب رو بگیرین
حالا مراجعه میکنن به پست و این مدارک رو داخل پاکت میذارین و تحویل میدین
1- پاسپورت ( کپی یا اسکن از پاستون رو داشته باشین
چون ممکنه بهش نیاز پیدا کنین )
2- پرینت ایمیل کلیری ( در همون ایمیل کلیری سفارت
نوشته که چه مدارکی از شما میخوان اگه نقص مدرک
داشته باشین اصل و کپی اون مدرک رو داخل پاکت بذارین
باز هم کپی از اصل برا خودتون فراموش نشه
3- برگه ap که روز مصاحبه دریافت کردین
4- برگه بارکدار پستی ( برگه ثبت نام جدید پستی تو سایت ais.usvisa-info.com ماموریت ترکیه
خودش تو سایت توضیح داده برا ثبت نام و چاپ رسید پستی
5- مدیکال جدید اگه اکسپایر شده
بعضی از دوستان برا احتیاط کپی از برگه سفید واکسیناسیون رو گذاشتن
شما این مدارک رو داخل پاکت به مامور پست میدین و آدرس هم حتمن نوشته میشه
از سایت زیر پیگیری کنین کی مدارک به سفارت میرسه
gonderitakip.ptt.gov.tr/en
حالا وقتی مدارک به سفارت رسید با چک کردن سایت ceac پیگیر ویزاتون میشین ممکنه سفارت به شما ایمیل
بزنه و دریافت مدارک تون رو اطلاع بدن و سایت سیس آپدیت میشه و / دوباره جایگزین or  و هنوز ap هستین
زمانی که در سفارت ویزا داخل پاسپورت تون چسبانده بشه وضعیت در سایت ceac به issued تغییر میکنه
و به شما ایمیل خواهند زد و شما اگه هتل رو نزدیک پست
بگیرین که بشه پیاده رفت خیلی بهتره چون چن نوبت باید
سر بزنین تا ببینین پاستون اومده یا نه وقتی سفارت به شما ایمیل آخری رو میزنه کد پستی و تبریک ویزاست
اون رو پرینت میگیرین و به مامور پست میدین تا پاکت ویزا تون رو تحویل بده به سلامتی و شادی همه دوستان منتظر این مراحل رو طی کنن
دوستان عزیزی که این مراحل رو طی کردین لطفن اگه  مطلبی رو فراموش کردم و یا اشتباه بیان کردم درستش
کنین ممنونم
دوست عزیز اگه در ایمیل کلیری تون ننوشته چه مدارکی میخواد حتمن یه ایمیل به سفارت بزنین و بپرسین مرسی

خانم @Pargosha@ عزیز مرسی بابت توضیح خوب و عالی ای که دادین.
این نوشته ها خیلی به درد کسایی که کلیر شدن و میخوان دوبازه برای دریافت ویزا برن میخوره.
امیدوارم آنکارا زودتر نامه کلیری رو زودتر بده همه راحت بشیم.
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Pargosha ، mrb ، مهسا20132013 ، armehraboon ، جواد حبيبي
دوستان سلام
یه سئوال . وقتی تو سیسOR می شیم آیا کلمه administrative processing باقی می مونه ؟؟؟ و فقط باید منتظر ایمیل کلیری باشیم؟؟؟ ایا باز بعد از or شدن باز سایت سیس باید تغیری داشته باشد تا ایمیل کلیری بیایدمثلا کلمه administrative processing حذف شود و به ready تغییر کند؟؟؟؟
ممنون می شم جواب بدین . به امید امدن نامه کلیری همه دوستان مهاجرسرایی
کیس:  F4
اقدام اولیه:2003
تاریخ مصاحبه:  مارچ2016  انکارا
نتیجه: ap
تعداد نفرات کیس: 3 نفر (یک بچه  و خودم و همسرم)
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Pargosha
(2016-08-23 ساعت 07:49)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام
یه سئوال . وقتی تو سیسOR  می شیم آیا کلمه administrative processing  باقی می مونه ؟؟؟ و فقط باید منتظر ایمیل کلیری باشیم؟؟؟ ایا باز بعد از or شدن باز سایت سیس باید تغیری داشته باشد تا ایمیل کلیری بیایدمثلا کلمه administrative processing  حذف شود و به ready تغییر کند؟؟؟؟
ممنون می شم جواب بدین . به امید امدن نامه کلیری همه دوستان مهاجرسرایی

با سلام

بله کلمه ap باقی میمونه..تا شما کلیر بشید و بعد مراجعه به سفارت کنید و پاسپورت رو تحویل بدید...
اخرین مرحله که یکی دو روز قبل تحویل ویزای شما هست اخرین اپدیت انجام میشه و issued میشید...
کلا ready نداریم.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، جواد حبيبي ، mulan1979 ، shadoow ، Pargosha
سلام دوستان عزیز چقدر خوشحالم که بیشتر دوستانمون در مهاجرسرا از بلا تکلیفی در اومدن امیدوارم مابقی عزیزانمون هم به زودی زودی مراحلشون رو طی کنن و خوشحالی این مراخل رو تجربه کنن...
یه سوال از حظورتون داشتم ....و اون اینه که من 5آگوست کلیر شدم...ایمیل سفارت را دریافت کردم ودو روز بعد ایمیل را برای یکی از آزانس هواپیمایی فرستادم برای پیکاپ ویزا...تمامیه مدارکی که ازم خواسته بودند به همراه پاسپورت بهشون دادم...الان 10روز هست که خبری از ویزا نشده...توی این مدت سایت سیس وسقارت را هم چک کردم سایت سیسissued تغییر کرده و اخرین آپدیتش هم 15آگوست هست ....بعد از اون یه ایمیل دیگه دریافت کردم که اون را هم برای آزانس هواپیمایی فرستادم..از دفتر هواپیمایی هم که علت را جویا میشم میگن این یعنی لیبل ویزا صادر شده به محض اینکه به دستمون برسه باهات تماس میگیریم ...بنظر شما عزیزان مشکل چی میتونه باشه...؟ممنون میشم از جوابتون
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، جواد حبيبي ، mulan1979 ، hosseinslm ، shadoow ، Pargosha
(2016-08-23 ساعت 10:15)M... نوشته:  سلام دوستان عزیز چقدر خوشحالم که بیشتر دوستانمون در مهاجرسرا از بلا تکلیفی در اومدن امیدوارم مابقی عزیزانمون  هم به زودی زودی مراحلشون رو طی کنن و خوشحالی این مراخل رو تجربه کنن...
یه سوال از حظورتون داشتم ....و اون اینه که من 5آگوست کلیر شدم...ایمیل سفارت را دریافت کردم ودو روز بعد ایمیل را برای یکی از آزانس هواپیمایی فرستادم برای پیکاپ ویزا...تمامیه مدارکی که ازم خواسته بودند به همراه پاسپورت  بهشون دادم...الان 10روز هست که خبری از ویزا نشده...توی این مدت سایت سیس وسقارت را هم چک کردم سایت سیسissued تغییر کرده و اخرین آپدیتش هم 15آگوست هست ....بعد از اون یه ایمیل دیگه دریافت کردم که اون را هم برای آزانس هواپیمایی فرستادم..از دفتر هواپیمایی هم که علت را جویا میشم میگن این یعنی لیبل ویزا صادر شده به محض اینکه به دستمون برسه باهات تماس میگیریم ...بنظر شما عزیزان مشکل چی میتونه باشه...؟ممنون میشم از جوابتون

با سلام

کدوم سفارت؟
ابوظبی؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي
(2016-08-23 ساعت 10:51)armehraboon نوشته:  
(2016-08-23 ساعت 10:15)M... نوشته:  سلام دوستان عزیز چقدر خوشحالم که بیشتر دوستانمون در مهاجرسرا از بلا تکلیفی در اومدن امیدوارم مابقی عزیزانمون  هم به زودی زودی مراحلشون رو طی کنن و خوشحالی این مراخل رو تجربه کنن...
یه سوال از حظورتون داشتم ....و اون اینه که من 5آگوست کلیر شدم...ایمیل سفارت را دریافت کردم ودو روز بعد ایمیل را برای یکی از آزانس هواپیمایی فرستادم برای پیکاپ ویزا...تمامیه مدارکی که ازم خواسته بودند به همراه پاسپورت  بهشون دادم...الان 10روز هست که خبری از ویزا نشده...توی این مدت سایت سیس وسقارت را هم چک کردم سایت سیسissued تغییر کرده و اخرین آپدیتش هم 15آگوست هست ....بعد از اون یه ایمیل دیگه دریافت کردم که اون را هم برای آزانس هواپیمایی فرستادم..از دفتر هواپیمایی هم که علت را جویا میشم میگن این یعنی لیبل ویزا صادر شده به محض اینکه به دستمون برسه باهات تماس میگیریم ...بنظر شما عزیزان مشکل چی میتونه باشه...؟ممنون میشم از جوابتون

با سلام

کدوم سفارت؟
ابوظبی؟

بله
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-23 ساعت 15:06)M... نوشته:  
(2016-08-23 ساعت 10:51)armehraboon نوشته:  

با سلام

کدوم سفارت؟
ابوظبی؟

بله

خوب به نظر میاد ویزای شما اماده هست...ولی اژانس هایی که کار پیکاپ میکنن
خوب تک تک که پاسپروت رو نمیبرن سفارت و بفرستن ایران..معمولا هفته ای یکی دو بار ممکنه سر بزنن سفارت..
پس جای نگرانی نیست...ولی دیگه باید توی چند روز اینده دست شما برسه...
وقتی ویزا ایشود میشه یک یا دو روز بعد پاسپورت شما امده تحویل هست.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، mulan1979 ، جواد حبيبي ، shadoow ، Pargosha
(2016-08-23 ساعت 15:10)armehraboon نوشته:  
(2016-08-23 ساعت 15:06)M... نوشته:  
(2016-08-23 ساعت 10:51)armehraboon نوشته:  با سلام

کدوم سفارت؟
ابوظبی؟

بله

خوب تک تک که پاسپروت رو نمیبرن سفارت و بفرستن ایران..معمولا هفته ای یکی دو بار ممکنه سر بزنن سفارت..
امیدوارم همینطور که میگید باشه....واقعیتش همش نگران این هستم که نکنه کار بخصوصی را باید انجام میدادم و انجام نشده.....تا این ویزا یه دستمون برسه همینجور استرس داریم....به هر حال ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و راهنمایی کردید....راستی منم به نوبه خودم بهتون تبریک میگم...براتون بهترینهارو آرزومندم
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinslm ، armehraboon ، Pargosha
18 آگوست آپ سیس و or (به وقت آمریکا) 23 آگوست یه آپ دیگه به وقت آمریکا
ولی فعلا خبری از ایمیل کلیری نیست. البته میدونم دیر نشده.
سایت آنکارا هم از 11 آگوست آپ نکرده.
تاحالا ندیدم غیر تعطیلی های رسمی ترکیه که سفارت تعطیل بوده انقدر دیر سایت سفارت آنکارا آپ بشه.
برای سایر عزیزان آنکارایی هم همینطوره داستان؟
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon ، Pargosha
(2016-08-24 ساعت 01:19)hosseinslm نوشته:  18 آگوست آپ سیس و دوخطی (به وقت آمریکا) 23 آگوست یه آپ دیگه به وقت آمریکا
تاحالا ندیدم غیر تعطیلی های رسمی ترکیه که سفارت تعطیل بوده انقدر دیر سایت سفارت آنکارا آپ بشه.
واسه همه همینه آره. بعیده چیز نگران کننده ای باشه ولی خب به قول شما سابقه نداشته. البته دوستان دارن مصاحبه میشن و ویزاشونم می گیرن و همه چیز ظاهراً مرتبه... ایمیل شما هم میاد دیر نشده.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinslm ، Pargosha
(2016-08-24 ساعت 00:07)M... نوشته:  
(2016-08-23 ساعت 15:10)armehraboon نوشته:  
(2016-08-23 ساعت 15:06)M... نوشته:  بله

امیدوارم همینطور که میگید باشه....واقعیتش همش نگران این هستم که نکنه کار بخصوصی را باید انجام میدادم و انجام نشده.....تا این ویزا یه دستمون برسه همینجور استرس داریم....به هر حال ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و راهنمایی کردید....راستی منم به نوبه خودم بهتون تبریک میگم...براتون بهترینهارو آرزومندم

نگرانیتون طبیعیه .آدم تا ویزا رو با چشم خودش تو پاسش نبینه نمیتونه باور کنه که تمومه.
ولی سیس شما ایشود شده.تبریک میگم دیگه تمومه. Shy Wink
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon ، Pargosha
حسین جان الان که مارو سوپرایز کنی و یهو بگی ایمیل کلیر اومد.اخه هر دفعه که میای گلایه میکنی یه خبری میشه [emoji23][emoji23][emoji23]
انشالا به زودی زود ایمیل بیاد

پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinslm ، shadoow ، Pargosha
(2016-08-24 ساعت 01:22)mobydick نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 01:19)hosseinslm نوشته:  18 آگوست آپ سیس و دوخطی (به وقت آمریکا) 23 آگوست یه آپ دیگه به وقت آمریکا
تاحالا ندیدم غیر تعطیلی های رسمی ترکیه که سفارت تعطیل بوده  انقدر دیر سایت سفارت آنکارا آپ بشه.
واسه همه همینه آره. بعیده چیز نگران کننده ای باشه ولی خب به قول شما سابقه نداشته. البته دوستان دارن مصاحبه میشن و ویزاشونم می گیرن و  همه چیز  ظاهراً مرتبه... ایمیل شما هم میاد دیر نشده.

آره امیر جان دیر نشده.
من تو هیچ مرحله ویزا تو این یه سال و خورده ای نگران نبودم حتی روز مصاحبه Big Grin
ولی نمیدونم چرا تو این مرحله یه خرده نگران شدم.اونم فقط به خاطر آپ نکردن سایت آنکاراس.
خودم هم میدونم نگرانیم بیخوده Smile
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Pargosha