کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-08-24 ساعت 01:42)omidsh748 نوشته:  حسین جان الان که مارو سوپرایز کنی و یهو بگی ایمیل کلیر اومد.اخه هر دفعه که میای گلایه میکنی یه خبری میشه [emoji23][emoji23][emoji23]
انشالا به زودی زود ایمیل بیاد

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin عالی بود امید.کلی لایک داری داداش.
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
من فک میکنم چون سفارت محدودیت صدور ویزا توی هر ماه داره و چون الان لاتاریها وقت زیادی ندارن برای گرفتن ویزاشون،سفارت همون اول ماه تعدا زیادی لاتاریو کامپلیت میکنه،تا ظرفیتش پر بشه،اگه اینجوری باشه،سایتم برای همین دیر به دیر اپ میشه.احتمالا فردا پس فردا اپ میشه دوباره،یه عده زیادی اماده رفتن میشن برای ترکیه،که سفارت شروع کنه به ویزا دادن برای ماه دیگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، hosseinslm ، Pargosha ، maryam1983
(2016-08-24 ساعت 02:16)alireza55 نوشته:  من فک میکنم چون سفارت محدودیت صدور ویزا توی هر ماه داره و چون الان لاتاریها وقت زیادی ندارن برای گرفتن ویزاشون،سفارت همون اول ماه تعدا زیادی لاتاریو کامپلیت میکنه،تا ظرفیتش پر بشه،اگه اینجوری باشه،سایتم برای همین دیر به دیر اپ میشه.احتمالا فردا پس فردا اپ میشه دوباره،یه عده زیادی اماده رفتن میشن برای ترکیه،که سفارت شروع کنه به ویزا دادن برای ماه دیگه.
لاتاری ها تا آخر سپتامبر قراره از ما جلو بزنن یا اول سپتامبر؟!! تا کی مهلت داشتن؟
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-24 ساعت 02:16)alireza55 نوشته:  من فک میکنم چون سفارت محدودیت صدور ویزا توی هر ماه داره و چون الان لاتاریها وقت زیادی ندارن برای گرفتن ویزاشون،سفارت همون اول ماه تعدا زیادی لاتاریو کامپلیت میکنه،تا ظرفیتش پر بشه،اگه اینجوری باشه،سایتم برای همین دیر به دیر اپ میشه.احتمالا فردا پس فردا اپ میشه دوباره،یه عده زیادی اماده رفتن میشن برای ترکیه،که سفارت شروع کنه به ویزا دادن برای ماه دیگه.
علیرضا این‌ بهترین و منطقی ترین دلیل میتونه باشه.مرسی

کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza55 ، Pargosha
تا 30 سپتامبر،اونا همین الانم از ماها کلی جلو زدن،اکثرشون زیر 3 ماهه کلیر شدن،و سفارت الان برای باقی مونده هاشون عجله داره که تا قبل 30 سپتامبر ویزا صادر کنه،برای همین ظرفیت صدور ویزای ماهیانش زود پر میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، hosseinslm ، Pargosha ، maryam1983
ببینید قبل از هر چیز باید بگم که شک نکنید من واسه همه سعادت و آسایش می خوام. اینو از ته دل میگم واسه همه ی انسان ها و به خصوص مردم این کشور که میدونم راه هایی رو تو زندگی شون مجبور شدن انتخاب کنن و به شرایطی تن بدن که باب میل شون نبوده. از هر نظر... این از موضع من در خصوص همه و به خصوص دوستانی که تو صف مهاجرت منتظرن و می دونم چقدر سختی می کشن. اما یه تاسف ویژه دارم در کنار سایر انتقاداتم به کل روند پذیرش مهاجر و تمام در گیری هاش اونم در خصوص اولویت ویزاهاست! روند صدور ویزا طول میکشه ؟ اوکی! کلیرنس دارین ؟ اوکی! ولی واقعاً چه معنی داره کسی که لاتاری برده تو اولویت باشه؟! چه معنی داره ویزای ازدواجی با گرین کارتی از منی که با سیتیزن ازدواج کردم کارش زودتر پیش بره؟ البته منظور من زمان انتظار قبل از مصاحبه ست و در شرایطی مشابه .واقعاً جای تأسف داره که اینا اولویت های قانونی خودشونم رعایت نمی کنن! بی عدالتی های کلیرنس به کنار چون نمیدونیم دقیقاً چی میگذره ولی این بی نظمی ها اونم تو مراحل قبل از وقت مصاحبه اونم تو شرایطی که همه چیز طبق روال و مشابه پیش میره واقعاً مضحکه!!
CR1
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Roxanaloghavi ، hosseinslm ، Pargosha ، maryam1983 ، s.div
خوب دیگه اونا به مصالح کشور خودشون فک میکنن،چندین هزار محدودیت صدور ویزای سالیانه برای خودشون گذاشتن،و ترجیحشون اینه که انتخاب بکنن مهاجراشونو تا اینکه مهاجراشون اونا رو ، اولویت با ویزای دانشجویی و لاتاری هست،و کلا هر چی تعداد ویزاهای باقیمونده کمتر بشه،مدت زمان وقت دادن برای مصاحبه و مخصوصا مدت زمان کلیرنس برای ویزاهای دیگه بیشتر میشه،برای همینم هست که گروه ویزاهای F مخصوصا نفر سوم یا چهارم کیس نزدیک به 2 سال زمان کلیرنسش طول میکشه.به خودشون میگن از این خانواده 2 نفر زود ویزا گرفته پس نفر سوم فعلا صبر کنه تا بعد ،به نظر من کلا همه این انتظار ها به خاطر محدودیت ویزا هست،نه پروسه امنیتی.

جدا از این حرفها امیدوار باش ما بین کسانی که ویزاهای مشابه خودت دارن کارت بیشتر طول نکشه، دیگه ویزاهای دانشجویی یا لاتاری پیشکش، از من یکی که گذشت،امروز شد یکساله که منتظرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon ، hosseinslm ، Pargosha ، maryam1983 ، s.div
(2016-08-24 ساعت 02:54)alireza55 نوشته:  خوب دیگه اونا به مصالح کشور خودشون فک میکنن،چندین هزار محدودیت صدور ویزای سالیانه برای خودشون گذاشتن،و ترجیحشون اینه که انتخاب بکنن مهاجراشونو تا اینکه مهاجراشون اونا رو ، اولویت با ویزای دانشجویی و لاتاری هست،و کلا هر چی تعداد ویزاهای باقیمونده کمتر بشه،مدت زمان وقت دادن برای مصاحبه و مخصوصا مدت زمان کلیرنس برای ویزاهای دیگه بیشتر میشه،برای همینم هست که گروه ویزاهای F مخصوصا نفر سوم یا چهارم کیس نزدیک به 2 سال زمان کلیرنسش طول میکشه.به خودشون میگن از این خانواده 2 نفر زود ویزا گرفته پس نفر سوم فعلا صبر کنه تا بعد ،به نظر من کلا همه این انتظار ها به خاطر محدودیت ویزا هست،نه پروسه امنیتی.

جدا از این حرفها امیدوار باش ما بین کسانی که ویزاهای مشابه خودت دارن کارت بیشتر طول نکشه، دیگه ویزاهای دانشجویی یا لاتاری پیشکش، از من یکی که گذشت،امروز شد یکساله که منتظرم.
حالا دانشجویی و لاتاری (که من کیس های پرت و پلا توشون زیاد دیدم) به کنار. حرف شما درست. ولی ویزای F2A آخه؟!! مثل اینه که ویزای سری F خواهر -برادری زودتر از من ویزا بگیره!!! من چارچوب قانونی خودشون رو میگم. اولویت های فعلی خودشونم دارن رعایت نمی کنن!!
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979
البته همچینم با برنامه نیستن که ادم بخواد تحلیلشون کنه، مثلا نظر افیسر هم مهمه به نظر من ،اینکه اون چه حسی داره بهتو ازت خوشش میاد یا نه، یا روند و مدت زمان از دوخطی به or شدن و از or به کامپلیت شدن،مشخصه که بی برنامگی داره کارشون ،حتی وقتی پروست تموم شده.اینه که نمیشه دقیق گفت ،شاید همون روز مصاحبه فارغ از اینکه چه ویزایی داری ،مدت زمان کلیرنست به خاطر نظر افیسر کمو زیاد بشه،برای همین همه چی قاطی پاتیه به نظر من.

از طرف دیگه اونا اتفاقا از ویزاهای نامزدی و ازدواجی میترسن، این نظر ماست که ویزای ما یه جورایی در اولویته ولی اونا اینطوری فک نمیکنن احتمالا ،و درمجموع نمیخوان این نوع ویزاها خیلی اسونو در دسترس به نظر بیاد. میخوان این نوع ویزاها یه عامل بازدارندگی داشته باشه برای متقاضی های قلابی،و چه عاملی سخت تر و بهتر از چندین سال انتظار.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Pargosha ، maryam1983
(2016-08-24 ساعت 03:18)alireza55 نوشته:  البته همچینم با برنامه نیستن که ادم بخواد تحلیلشون کنه، مثلا نظر افیسر هم مهمه به نظر من ،اینکه اون چه حسی داره بهتو ازت خوشش میاد یا نه، یا روند و مدت زمان از دوخطی به or شدن و از or به کامپلیت شدن،مشخصه که بی برنامگی داره کارشون ،حتی وقتی پروست تموم شده.اینه که نمیشه دقیق گفت ،شاید همون روز مصاحبه فارغ از اینکه چه ویزایی داری ،مدت زمان کلیرنست به خاطر نظر افیسر کمو زیاد بشه،برای همین همه چی قاطی پاتیه به نظر من.

از طرف دیگه اونا اتفاقا از ویزاهای نامزدی و ازدواجی میترسن، این نظر ماست که ویزای ما یه جورایی در اولویته ولی اونا اینطوری فک نمیکنن احتمالا ،و درمجموع نمیخوان این نوع ویزاها خیلی اسونو در دسترس به نظر بیاد. میخوان این نوع ویزاها یه عامل بازدارندگی داشته باشه برای متقاضی های قلابی،و چه عاملی سخت تر و بهتر از چندین سال انتظار.
دقیقاً دوست عزیز و مشکل منم همین رو راست نبودنه!! اینا بیان بگن از فردا قراره F2A زودتر از CR1 وقت مصاحبه بگیره ( اتفاقی که بارها افتاده)عمراً اگه من انتقادی داشته باشم!! ولی وضع فعلی مضحک و احمقانه س. تو شرایط مشابه چرا باید این اتفاق بیوفته؟!
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Roxanaloghavi ، Pargosha
(2016-08-24 ساعت 01:39)hosseinslm نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 00:07)M... نوشته:  
(2016-08-23 ساعت 15:10)armehraboon نوشته:  خوب به نظر میاد ویزای شما اماده هست...ولی اژانس هایی که کار پیکاپ میکنن
خوب تک تک که پاسپروت رو نمیبرن سفارت و بفرستن ایران..معمولا هفته ای یکی دو بار ممکنه سر بزنن سفارت..
پس جای نگرانی نیست...ولی دیگه باید توی چند روز اینده دست شما برسه...
وقتی ویزا ایشود میشه یک یا دو روز بعد پاسپورت شما امده تحویل هست.
امیدوارم همینطور که میگید باشه....واقعیتش همش نگران این هستم که نکنه کار بخصوصی را باید انجام میدادم و انجام نشده.....تا این ویزا یه دستمون برسه همینجور استرس داریم....به هر حال ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و راهنمایی کردید....راستی منم به نوبه خودم بهتون تبریک میگم...براتون بهترینهارو آرزومندم

نگرانیتون طبیعیه .آدم تا ویزا رو با چشم خودش تو پاسش نبینه نمیتونه باور کنه که تمومه.
ولی سیس شما ایشود شده.تبریک میگم دیگه تمومه. Shy  Wink

ممنونم حسین جان Smile Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
من كلا ديگه نمي دونم چه كُنم !!! ديگه اعصاب نمونده واسمون !! كلا به همه انرژي مي دم ، خودم ديگه نمي كِِشم !! از روزي كه اومدم از ابوظبي هيچ اتفاقي نيوفتاد !! اصلا يعني چي !![emoji19]

category : K1, approve : april 2015, interview email's date : 17 may, Abu dhabi , interview date : 2nd june, motevajeh  nashoodane email interveiw  : 7 mah Sad Cool  , interview 2 : 10 jan 2016, interview result : Administrative processing , Clearance :.....
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، mulan1979 ، Pargosha
(2016-08-24 ساعت 15:14)roteil نوشته:  من كلا ديگه نمي دونم چه كُنم !!! ديگه اعصاب نمونده واسمون !! كلا به همه انرژي مي دم ، خودم ديگه نمي كِِشم !! از روزي كه اومدم از ابوظبي هيچ اتفاقي نيوفتاد !! اصلا يعني چي !![emoji19]

مگه 20 اگوست قرار نبود ویزا رو بدن؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Pargosha
(2016-08-24 ساعت 15:27)armehraboon نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 15:14)roteil نوشته:  من كلا ديگه نمي دونم چه كُنم !!! ديگه اعصاب نمونده واسمون !! كلا به همه انرژي مي دم ، خودم ديگه نمي كِِشم !! از روزي كه اومدم از ابوظبي هيچ اتفاقي نيوفتاد !! اصلا يعني چي !![emoji19]

والا قرار نبود ، گفت انشاالله تا ٢٠ اگست !! خسته شديم ديگه
category : K1, approve : april 2015, interview email's date : 17 may, Abu dhabi , interview date : 2nd june, motevajeh  nashoodane email interveiw  : 7 mah Sad Cool  , interview 2 : 10 jan 2016, interview result : Administrative processing , Clearance :.....
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Pargosha ، M...
(2016-08-24 ساعت 17:25)roteil نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 15:27)armehraboon نوشته:  

والا قرار نبود ، گفت انشاالله تا ٢٠ اگست !! خسته شديم ديگه
الان وضعیت سیست چیه ؟ قبلا دوخطی بودی که رفتی سفارت ،الان چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، mulan1979 ، hosseinslm

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان