کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
شما امضای آقای امین با نام کاربری itex رو اگه پیدا کنید، ایشون جدولی تنظیم کردن مربوط به زمان انتظار. خیلی کمکتون میکنه. اما مورد شما کاملا عادیه. حتی اگر دو سال پیش بود. الان فکر می کنم روند کمی کندتر هم شده باشه. بنابراین صبور باشید. امید که زودتر پاسخ بگیرید.
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من و نامزدم داريم مدارك لازم براي شروع پروسه ويزاي نامزديو اماده ميكنيم ميخاستم بدونم به جز فرم I-129f ديگه چه فرمهايي بايد پر بكنيم؟ فرم g-325a چي هست اونم لازمه؟
و اينكه tax return هم لازمه فرستاده بشه تو اين مرحله يا بعدا تو مصاحبه ميخان ازمون؟
ممنون ميشم زود جواب بديد
مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان:
دو تا سوال ديگه هم برام پيش اومده. در مورد نحوه امضا كردن فرم ها. شما فرمهارو چجوري امضا كرديد؟ امضا كرديد و براي نامزدتون تو امريكا پست كرديد يا امضا كرديد اسكن و بعد ايميل كرديد به نامزدتون تو امريكا؟ يعني امضا بايد حتما اصلش باشه يا اسكن بشه ايرادي داره؟
و اینکه کدوم سفارتو انتخاب کنم بهتره؟ احتمال ap زدنش کمتره و...؟
لطفا راهنماييم كنيد ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-05 ساعت 14:21)bah90 نوشته:  يه سوال يگه هم برام پيش اومده. در مورد نحوه امضا كردن فرم ها. شما فرمهارو چجوري امضا كرديد؟ امضا كرديد و براي نامزدتون تو امريكا پست كرديد يا امضا كرديد اسكن و بعد ايميل كرديد به نامزدتون تو امريكا؟ يعني امضا بايد حتما اصلش باشه يا اسكن بشه ايرادي داره؟

دوست عزیز در جواب پیام قبلیتون: شما باید علاوه بر فرم ۱۲۹، فرم ۳۲۵رو برای خودتون و نامزدتون پر کنید (هر کدوم جداگانه)،، فرم ۱۱۴۵هم باید پر کنید تا از طریق ایمیل در مورد روند کیس بهتون اطلاع بدن. قسمتهاییکه امضا باید بشهحتما باید اورجینال باشه یعنی اسکن نکنید. اصلش اینه که امضا کنبد و پست کنید برای نامزدتون (ولی بودن کساییکه هزینه پست رو متحمل نشدن و نامزدشون بجای اونا امضا کرده، انشالا که افسر متوجه نمیشه Big Grin ). در کنار این فرمها باید کپی پاسپورت خودتون که در ایران هستین هم بزارین و کپی کارت شناسایی نامزد در امریکا، ترجمه شناسنامه هم بعضیا زمان تشکیل پرونده میفرستن و بعضیا روز مصاحبه میبرن (من از استرس هر دو رو انجام دادم). یسری از عکسای دو نفره هم بزارین و شواهدی که نشون بده شما واقعا نامزد هستین، اگر سفر رفتین بلیط سفر، ووچر هتل و ... چتها رو لازم نیست در این مرحله بفرستین ، با خودتون روز مصاحبه ببرین.
عکس پاسپورت ۵*۵هم باید چندتا بفرستین دقیق یادم نیست دو سه تا لازمه
شما و نامزدتون باید یک تعهد هم بنویسین که وقتی شما اومدین امریکا در طی ۹۰ روز حتما ازدواج میکنید (چون ویزا نامزدی ۹۰ روز معتبره و قبل از اکسپایرشدن باید ازدواج کرذه باشید). نمونه تعهد در وبسایتهای متعدد موجود میتونین یه متن شبیه اون حالا با یه کم تغییر بنویسین و حتما امضا کنید. فکر میکنمتمام موارد رو گفته باشم. اگر چیزی از قلم انداختم دوستان لطفا تکمیل کنند. موفق باشید.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: bah90
(2017-06-05 ساعت 22:01)ziziii نوشته:  
(2017-06-05 ساعت 14:21)bah90 نوشته:  يه سوال يگه هم برام پيش اومده. در مورد نحوه امضا كردن فرم ها. شما فرمهارو چجوري امضا كرديد؟ امضا كرديد و براي نامزدتون تو امريكا پست كرديد يا امضا كرديد اسكن و بعد ايميل كرديد به نامزدتون تو امريكا؟ يعني امضا بايد حتما اصلش باشه يا اسكن بشه ايرادي داره؟

دوست عزیز در جواب پیام قبلیتون: شما باید علاوه بر فرم ۱۲۹، فرم ۳۲۵رو برای خودتون و نامزدتون پر کنید (هر کدوم جداگانه)،، فرم ۱۱۴۵هم باید پر کنید تا از طریق ایمیل در مورد روند کیس بهتون اطلاع بدن. قسمتهاییکه امضا باید بشهحتما باید اورجینال باشه یعنی اسکن نکنید. اصلش اینه که امضا کنبد و پست کنید برای نامزدتون (ولی بودن کساییکه هزینه پست رو متحمل نشدن و نامزدشون بجای اونا امضا کرده، انشالا که افسر متوجه نمیشه Big Grin ). در کنار این فرمها باید کپی پاسپورت خودتون که در ایران هستین هم بزارین و کپی کارت شناسایی نامزد در آمریکا، ترجمه شناسنامه هم بعضیا زمان تشکیل پرونده میفرستن و بعضیا روز مصاحبه میبرن (من از استرس هر دو رو انجام دادم). یسری از عکسای دو نفره هم بزارین و شواهدی که نشون بده شما واقعا نامزد هستین، اگر سفر رفتین بلیط سفر، ووچر هتل و ... چتها رو لازم نیست در این مرحله بفرستین ، با خودتون روز مصاحبه ببرین.
شما و نامزدتون باید یک تعهد هم بنویسین که وقتی شما اومدین آمریکا در طی ۹۰ روز حتما ازدواج میکنید (چون ویزا نامزدی ۹۰ روز معتبره و قبل از اکسپایرشدن باید ازدواج کرذه باشید). نمونه تعهد در وبسایتهای متعدد موجود میتونین یه متن شبیه اون حالا با یه کم تغییر بنویسین و حتما امضا کنید. فکر میکنمتمام موارد رو گفته باشم. اگر چیزی از قلم انداختم دوستان لطفا تکمیل کنند. موفق باشید.
خيلي ممنون از جواب خوبتون.
درمورد برگه هاي مالياتي و مدارك مالي هم اين مرحله لازمه فرستاده بشه؟همون tax returns
من شنيدم كه فرم I-129f چهار ماه بعد از تاريخ اپروو مُنقَضي ميشه. ايا امكان تمديدش توسط سفارت هست اگر نتونستيم به دلايلي تو اون ٤ ماه بريم براي مصاحبه؟
بازم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-06 ساعت 09:41)bah90 نوشته:  
(2017-06-05 ساعت 22:01)ziziii نوشته:  

دوست عزیز در جواب پیام قبلیتون: شما باید علاوه بر فرم ۱۲۹، فرم ۳۲۵رو برای خودتون و نامزدتون پر کنید (هر کدوم جداگانه)،، فرم ۱۱۴۵هم باید پر کنید تا از طریق ایمیل در مورد روند کیس بهتون اطلاع بدن. قسمتهاییکه امضا باید بشهحتما باید اورجینال باشه یعنی اسکن نکنید. اصلش اینه که امضا کنبد و پست کنید برای نامزدتون (ولی بودن کساییکه هزینه پست رو متحمل نشدن و نامزدشون بجای اونا امضا کرده، انشالا که افسر متوجه نمیشه Big Grin ). در کنار این فرمها باید کپی پاسپورت خودتون که در ایران هستین هم بزارین و کپی کارت شناسایی نامزد در آمریکا، ترجمه شناسنامه هم بعضیا زمان تشکیل پرونده میفرستن و بعضیا روز مصاحبه میبرن (من از استرس هر دو رو انجام دادم). یسری از عکسای دو نفره هم بزارین و شواهدی که نشون بده شما واقعا نامزد هستین، اگر سفر رفتین بلیط سفر، ووچر هتل و ... چتها رو لازم نیست در این مرحله بفرستین ، با خودتون روز مصاحبه ببرین.
شما و نامزدتون باید یک تعهد هم بنویسین که وقتی شما اومدین آمریکا در طی ۹۰ روز حتما ازدواج میکنید (چون ویزا نامزدی ۹۰ روز معتبره و قبل از اکسپایرشدن باید ازدواج کرذه باشید). نمونه تعهد در وبسایتهای متعدد موجود میتونین یه متن شبیه اون حالا با یه کم تغییر بنویسین و حتما امضا کنید. فکر میکنمتمام موارد رو گفته باشم. اگر چیزی از قلم انداختم دوستان لطفا تکمیل کنند. موفق باشید.
خيلي ممنون از جواب خوبتون.
درمورد برگه هاي مالياتي و مدارك مالي هم اين مرحله لازمه فرستاده بشه؟همون tax returns
من شنيدم كه فرم I-129f چهار ماه بعد از تاريخ اپروو مُنقَضي ميشه. ايا امكان تمديدش توسط سفارت هست اگر نتونستيم به دلايلي تو اون ٤ ماه بريم براي مصاحبه؟
بازم ممنون

همسرم برگه مالیاتی و فرم ۱۳۴ هم فرستادن. روز مصاحبه هم همراهم بردم . در مورد شرایط بعد از انقضا متاسفانه اطلاعی ندارم. امیدوارم که کاراتون خوب پیش بره و به اون مرحله نرسید.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: bah90
سلام
دارم فرم مالياتى ١٣٤ رو برا نامزدم پر مى كنم. چند تا سوْال داشتم:
در مورد مقدار saving من سوْال كرده. با توجه به اينكه مادر من dependent من برا ماليات هست چقدر بايد بنويسم؟
Life insurance ندارم. أيا مشكلى پيش مى ياد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دارم فرم مالياتى ١٣٤ رو برا نامزدم پر مى كنم. چند تا سوْال داشتم:
در مورد مقدار saving من سوْال كرده. با توجه به اينكه مادر من dependent من برا ماليات هست چقدر بايد بنويسم؟
Life insurance ندارم. أيا مشكلى پيش مى ياد؟
آيا نياز هست كه voided check با فرم بفرستم كه اونا بتونن bank account number رو داشته باشن؟
در امدم ٥٧،٠٠٠.٠٠ $ هست آيا برا ساپورت ٢ نَفَر كافى هست يا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
عزیز برای آمریکا از ایران نیار به سوء پیشینه نداری. به صراحت نوشته شده.
ولی شناسنامه رو ترجمه کن و مهر دادگستری رو بگیر. معمولا دفاتر دارالترجمه خودشون انجام میدن.
من مدارک تحصیلی رو به تایید اون وزارت مربوطه رساندم ترجمه و مهر دادگستری هم زدم. که البته هنوز استفاده نشده.
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
امور خارجه هم اگه اشتباه نکنم تا آنجا که یادمه واسه هیچ کدوم لازم نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
نامزد من فرم I 129f رو پر کرده والان نامه نهایی اومده که پرونده به ابوظبی منتقل شده و توی نامه کیس نامیر زده شده. الان من باید چکار کنم؟ باید فرم ds 160 رو پر کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام دوست عزیز گواهی عدم سوء پیشه برا اونا اعتباری نداره . مدرک تحصیلی برا ویزای نامزدی یا ازدواج مهم نیست ولی کارتون مهمه و میپرسن که کارتون چیه و اگه کارتون دولتی باشه و یا خدمت رفته باشید حتما fbi چک میخورید و شناسنامه هم فقط ترجمه کافیه چون من بدون مهر دادگستری و وزارت امور خارجه فرستادم. موفق باشید
(2017-06-09 ساعت 18:18)nazanin35 نوشته:  خیلی ممنونم نگار جان.
میتونم بپرسم کجا نوشته شده که گواهی سوء پیشینه نیاز نیست؟
ولی چند جا خوندم که نوشتند مدارک تحصیلی نیاز به مهر دادگستری و وزارت خارجه نداره چون آمریکا اصلا این دو نهاد ایران رو قبول نداره.
Category: K1
Embassy: Ankara
Evidence Sent to uscis: 13 December 2016
Reciept Number:17 December 2016 (I-797E Form)
Request for extra information by USCIS: 23 March 2017
Approved by USCIS and sent to NVC: 17 April 2017
NVC approved letter AND send to the Ankara embassy : 15 May 2017
Case Number:15 May 2017
Consulate Recived Case: ……….
Interview date: …………
Resault: …………..
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان . ببخشید برا من یه ایمیلی اومده که برم و وقت سفارت بگیرم برا ویزای نامزدی . میتونم بپرسم ایا میشه برا سه یا چهار ماه دیگه وقت گرفت یا نه ؟ سفارت هم انکارا هستش . ممنون میشم پاسخم رو بدید.
Embassy: Ankara
Evidence Sent to uscis: 13 December 2016
Reciept Number:17 December 2016 (I-797E Form)
Request for extra information by USCIS: 23 March 2017
Approved by USCIS and sent to NVC: 17 April 2017
NVC approved letter AND send to the Ankara embassy : 15 May 2017
Case Number:15 May 2017
Consulate Recived Case: ……….
Interview date: …………
Resault: …………..
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-11 ساعت 19:44)ALI SHAYESTE نوشته:  سلام دوستان . ببخشید برا من یه ایمیلی اومده که برم و وقت سفارت بگیرم برا ویزای نامزدی . میتونم بپرسم ایا میشه برا سه  یا چهار ماه دیگه وقت گرفت یا نه ؟ سفارت هم انکارا هستش . ممنون میشم پاسخم رو بدید.

salam dooste man
dar in site chek kon bebin vaghte khali key hast.
ais-usvisa.info
سفارت: ابوظبی
Evidence Sent: 12 December 2016
Reciept Number:16 December 2016
Approved: 16 March 2017
Case Left NVC: 7 April 2017
Case Number:10 April 2017 تلفنی
NVC approval letter: 15 April 2017
Consulate Recived  Case: 16 April 2017
Interview date: 15 May 2017
Resault: AP

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سه تا سوال دارم اگر امکانش هست راهنمایی کنید ممنون میشم
نامزد بنده درامد ماهانه داره اما نه از یه کار ثابت به نظرتون این مشکلی ایجاد نمیکنه واسه اسپانسر شدن  ؟
میزان درامد سال اخر مهمه یا کلا سه سال اخر ؟ چون یه جا خوندم که مدارک مالیاتی سه سال اخر رو میخوان
و اینکه برای اقایون کارت پایان خدمت یا معافیت نیاز هست یا نه ؟ چون بنده در حال گرفتن معافی هستم اما حداکثر کارت معافیتم تا یه سال دیگه دستم میاد و نمیدونم چه    فکری واسه مصاحبه و سفارت کنم
لطفا راهنمایی کنید چون از نگرانی کم مونده تلف بشیم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان