کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فقط رسیدن به خاک آمریکا!!
(2013-01-05 ساعت 21:35)alireza92 نوشته:  دوستان من سلام
من به طور جدی تصمیم دارم برم آمریکا
از هر راهی که شده قانونی البته
دانشجوام سال سوم دندونپزشکی ، سراسری ، 3سال مونده هنوز
وضع مالیم بد نیست ولی نه اونقدر که بتونم از طریق سرمایه گذاری برم
فامیل دور هم داریم اونجا
حالا اگه لطف کنید می خوام بدونم چه راه هایی واسه من وجود داره
ممنون
شما هم ميتونيد ويزا تحصيلی اقدام کنيد هم توريستی
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، eblam ، الهه سابق
(2012-12-26 ساعت 02:41)zizigh نوشته:  ممنون از دوستان که نظرشون رو دادن. من با دلاوری که صحبت کردم میگفت با ویزای توریستی میبره آمریکا. اونجا هم وکیل هاشون از طریق پناهندگی کارتون رو انجام میدن. و این مبلغ شامل همه هزینه ها میشه. والا چی بگم.این طوری میگفت

من ۱۰ سال دانشجویی در آلمان زندگی می‌کردم، بعدش لاتاری گرین کارت برنده شدم و از ۶ ماه پیش در آمریکا زندگی می‌کنم. پناهنده هم نبودم، اما در آلمان خیلی از این پناهنده‌ها را می‌دیدم که گاهی تا ۱۰ سال منتظر اقامت بودند . نکته خیلی مهمی که باید توجه بشه اینه که اون آقای وکیل، داره کاسبی خودش را می‌کنه، و در اولین نگاه به شما به عنوان مشتری نگاه می‌کنه، شما زندگیت را می‌فروشی و میای آمریکا، اینجا هم هیچ کس را نداری غیر از همان وکیله که اگه مشکل پیدا کردی بهش رجوع کنی و ایشان هم بعدش هی از شما بابت خدماتی که انجام خواهد داد پول خواهد گرفت، به اصطلاح ” دون می‌پاشه “ تا شما را بکشونه اینجا، بعدش هم یه چند سالی از شما کاسبی خواهد کرد! . و دیگه اینکه اگر هم نتواند برای شما اقامت بگیره، خیلی راحت خواهد گفت که شما شرایطش را نداشتی و قانون جور در نیومد، شرمنده از دست من دیگه کاری ساخته نیست!! و اگر هم شرایط طوری بشه که مجبور بشی برگردی، دیگه دستت به جایی بند نیست! در ضمن، این همه پول یعنی ۱۳۰۰۰ دلار فقط برای یه ویزای توریستی؟؟!! من خودم استارت زندگیم در آمریکا را با ۷۰۰۰ دلار زدم !! کل داراییم همین بود!!
البته دوست عزیز، من قصد ندارم در زندگی شما دخالت کنم، اون آقای وکیل را هم نمی شناسم . اما از اینجور وکیل ها خیلی دیده‌ام، فقط خواستم بگم که بیشتر دقت کنید.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
سلام
خیلی خوش حالم که همه ماشا ال... فعالا ولی یه پیش نهادی دارم برای اونایی که می خوان برن .
لطفا یکم اطلاعات از خودشون بدن تا به شه راحت تر کمکشون کرد .
و یه چیزه دیگه اونم اینه که اگر توانمند هستید از وکیل امریکایی استفاده کنید .
راه رسیدن به آمریکا بسیارند .Big Grin
مهم تلاشتونه
اگه سوال خواصی بود در خدمتم
موفق باشید .
نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، sadegh59 ، Tomas ، zizigh ، سانازی ، ParsTrader
(2013-01-15 ساعت 20:39)eblam نوشته:  سلام
خیلی خوش حالم که همه ماشا ال... فعالا ولی یه پیش نهادی دارم برای اونایی که می خوان برن .
لطفا یکم اطلاعات از خودشون بدن تا به شه راحت تر کمکشون کرد .
و یه چیزه دیگه اونم اینه که اگر توانمند هستید از وکیل آمریکایی استفاده کنید .
راه رسیدن به آمریکا بسیارند .Big Grin
مهم تلاشتونه
اگه سوال خواصی بود در خدمتم
موفق باشید .
eblam جان ميشه چندتا از اين راهارو بگيد ؟ مرسی
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، sadegh59 ، eblam ، fazelisaber
سلام دوستان. من الان 22 سالمه و آخرای دوره کارشناسیم و مثل شاید خیلی از دوستای دیگه رویای زندگی تو آمریکا ک شاید شده تنها هدفم
ممنون میشم دوستان شرایطم را ببینند و راهنماییم کنند
اول به فکر لاتاری بودم ک دیدم واقعا حیف وقت ک منتظر شانس و لاتاری باشم ک شاید تا آخر عمرم اتفاق نیفته
سرمایه زیادی هم برای ویزای سرمایه گذاری ندارم
ویزای تحصیلی هم ک شهریه ها واسه داشجوی اینترنشنال سرسام آوره تازه اگه پذیرش بدن
میخواستم ازدواج اقدام کنم ک اونم مشکلات خودش را داره و فعلا گذاشتم گزینه آخر تا این تاپیک را دیدم
پدرم تحصیل کرده آمریکاس و 30 سال پیش اونجا بوده الان هم اقوام زیادی اونجا داریم. خواستم از شما بپرسم میشه برام دعوت نامه بفرستند و از این طریق ویزای ویزیت بگیرم؟
و اگه با ویزای ویزیت برم میشه اونجا کار کنم یا ویزا را به ویزای دیگه ای مثل ویزای کار تبدیل کنم؟
و اگه درخواست ویزای ویزیت بدم و سفارت ویزا بهم نده آیا بعدا اگه بخوام از طریق کیس ازدواج و نامزدی اقدام کنم این رد شدن رو اون هم تأثیر میذاره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، Tomas
بازم ممنون از دوستانی که راهنمایی کردین. منم نمیخواستم این پولو به ایشون بدم. عمراً. فقط میخواستم بدونم ایشون رو میشناسید یا چیزی شنیدید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam
آخه اصلا من نمیفهمم!!!! مگه ویزارو کسی میتونه واسه آدم بگیره؟ یه فرمه که باید پر بشه که هر آدمی که در حد It is a book انگلیسی بدونه میتونه خودش پر کنه (الان خیلی آژانسا با 40-50 تومن واستون پر میکنن) بعدشم عکس و ترجمه شناسنامه و گواهی اشتغال بکار یا اشتغال به تحصیل و حساب بانکی میخواد. همین و بس
نمیفهمم واسه کار به این سادگی اینهمه پول میخواد ازتون بگیره یا ادعا میکنه با گرفتن این پول ویزا میده دستتون!!!! اگه چنین ادعایی میکنه که خیلی عجیبه که شما باور کردید. ویزا فقط و فقط توسط کارمندان کنسولگری صادر میشه و خدا هم نمیتونه پارتی بازی کنه در این زمینه.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas ، storagemeter ، eblam ، سانازی ، Saeedv13 ، ساقر
(2013-01-21 ساعت 20:15)buttinho نوشته:  سلام دوستان. من الان 22 سالمه و آخرای دوره کارشناسیم و مثل شاید خیلی از دوستای دیگه رویای زندگی تو آمریکا ک شاید شده تنها هدفم
اول به فکر لاتاری بودم ک دیدم واقعا حیف وقت ک منتظر شانس و لاتاری باشم ک شاید تا آخر عمرم اتفاق نیفته
میخواستم ازدواج اقدام کنم ک اونم مشکلات خودش را داره و فعلا گذاشتم گزینه آخر تا این تاپیک را دیدم
پدرم تحصیل کرده آمریکاس و 30 سال پیش اونجا بوده الان هم اقوام زیادی اونجا داریم. خواستم از شما بپرسم میشه برام دعوت نامه بفرستند و از این طریق ویزای ویزیت بگیرم؟
و اگه با ویزای ویزیت برم میشه اونجا کار کنم یا ویزا را به ویزای دیگه ای مثل ویزای کار تبدیل کنم؟
و اگه درخواست ویزای ویزیت بدم و سفارت ویزا بهم نده آیا بعدا اگه بخوام از طریق کیس ازدواج و نامزدی اقدام کنم این رد شدن رو اون هم تأثیر میذاره؟
دوست عزیز بله شما فقط الان می تونید برای ویزای توریستی اقدام کنید. باید شرایط خیلی خوبی داشته باشید البته. حساب مالی خوب با گردش ۶ ماه، ترجیحا سند ملکی، مدارک شغلی و درآمدی، مدارک بیمه، سفرهای خارجی قبلی به خصوص به اروپا و هر چیزی که وابستگی شما رو به ایران قوی نشون بده.
این رو در نظر داشته باشید که داشتن اقوام و بستگان در آمریکا برای آفیسر پوینت منفی حساب می شه چون احتمال موندن شما رو زیاد می کنه.
اگر خدای نکرده ویزاتون قبول نشه هیچ خللی به ویزای ازدواج و یا نامزدی در آینده وارد نخواهد کرد.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، buttinho ، shabnam.84 ، eblam ، سانازی ، Saeedv13
(2013-01-25 ساعت 03:15)negi نوشته:  
(2013-01-21 ساعت 20:15)buttinho نوشته:  سلام دوستان. من الان 22 سالمه و آخرای دوره کارشناسیم و مثل شاید خیلی از دوستای دیگه رویای زندگی تو آمریکا ک شاید شده تنها هدفم
دوست عزیز بله شما فقط الان می تونید برای ویزای توریستی اقدام کنید. باید شرایط خیلی خوبی داشته باشید البته. حساب مالی خوب با گردش ۶ ماه، ترجیحا سند ملکی، مدارک شغلی و درآمدی، مدارک بیمه، سفرهای خارجی قبلی به خصوص به اروپا و هر چیزی که وابستگی شما رو به ایران قوی نشون بده.
این رو در نظر داشته باشید که داشتن اقوام و بستگان در آمریکا برای آفیسر پوینت منفی حساب می شه چون احتمال موندن شما رو زیاد می کنه.
اگر خدای نکرده ویزاتون قبول نشه هیچ خللی به ویزای ازدواج و یا نامزدی در آینده وارد نخواهد کرد.
موفق باشید

ممنون از پاسختون
من الان دانشجو هستم، شاغل هستم و بیمه هم برام رد میشه و 2 سابقه بیمه دارم. سفر خارجی هم به دبی و عربستان و تایلند داشتم، اما اروپا نه. بقیه چیز ها مثل به نام بودن ملک را درست میکنم. فقط مشکل من تغییر نوع ویزاست چون هر جا خوندم میگن اگه ویز اکسپایر بشه و غیرقانونی بمونی 10 سال نمیتونی دیگه بیای آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam
شما چرا برای کانادا و استرالیا اقدام نمیکنی؟ الان استرالیا که داره ویزای مهاجرتی کاری خیلی خوب میده. 1.5 سال هم مثل اینکه بیشتر طول نمیکشه.
بنظرم از همه جهت از آمریکا بهتره تازه چون با ویزای کار میرید دیگه خیالتون راحته که یه شغلی دارید. آمریکا برید باید فقط توی رستوران و فروشگاه کار کنید تازه اگه اونم گیر بیارید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، girl ، eblam ، ParsTrader ، buttinho
(2013-01-25 ساعت 17:38)الهه سابق نوشته:  شما چرا برای کانادا و استرالیا اقدام نمیکنی؟ الان استرالیا که داره ویزای مهاجرتی کاری خیلی خوب میده. 1.5 سال هم مثل اینکه بیشتر طول نمیکشه.
بنظرم از همه جهت از آمریکا بهتره تازه چون با ویزای کار میرید دیگه خیالتون راحته که یه شغلی دارید. آمریکا برید باید فقط توی رستوران و فروشگاه کار کنید تازه اگه اونم گیر بیارید
سلام
برای استرالیا می توان اقامت دائم گرفت و یا اینکه ویزای 3 ساله کاری مخصوص شهرهای کم جمعیت را دریافت کرد .
ولی نه گرفتن اقامت دائم و نه ویزای 3 ساله کاری به این معنی نیست که فرد به محض اینکه رسید اینجا صاحب کار میشه بلکه ان فرد باید دنبال کار باشه تا بتونه کار گیر بیاره برای همین هم خیلی ها در همین استرالیا هم کارهای کژوال مانند کار تو رستوران و فروشگاه و.... انجام میدهند .
البته یک ویزای کاری 4 ساله است که افرادی که یک شرکت معتبر اگر خواهان انها باشه براشون ویزای کاری 4 ساله صادر میشه . اما گرفتن پیشنهاد کاری برای این نوع ویزا از ایران تقریبا غیر ممکن است .
متاسفانه این دوست ما حتی نگفتن رشته تحصیلی شون چی بوده و شغلشون چی هست و مدرک زبان و....
حالا ما چه جوری باید ایشون را راهنمایی کنیم ؟!!
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، buttinho ، Saeedv13 ، negi ، eblam ، *NASIM*
ممنون از پارس تریدر عزیز
خوب اخه دوستان من که رفتن استرالیا اول از همینجا کار پیدا کردن و بعد ویزا گرفتن و واسه همین یکراست رفتن سرکار. البته دوستان من همه مهندس عمران هستن، ولی شنیدم برای خیلی رشته های دیگه هم ظرفیت ویزای کار بالا است
پاسخ
تشکر کنندگان: buttinho ، eblam
ممنون از پاسخ دوستان
من رشتم کامپیوتره اما ببمه و سابقه کار ک میگم ماله شرکت ساختمانیه و اونجا کار نمیکنم فقط بیمه برام رد میشه
راستش ویزای کار فکر نمیکنم به درد من بخوره چون نه مدرک زبان دارم نه معدل خوب تو کارشناسیم و این ک استرالیا کسی را هم ندارم.
امریکا را ترجیح میدم چون 100% میتونم رو کمک آشنایان حساب کنم
فقط میمونه این ک حالا اگه بتونم ویزای توریستی بگیرم ( شرایطم را پست قبلیم نوشتم ممنون میشم بسنجند ببینند چقدر شانس دارم) و از درسم انصراف بدم و برم ( میخوام زمان دانشجویی اقدام کنم ک شانس گرفتن ویزا بیشتر باشه چون درسم را تموم هم کنم مدرکم اونجا ارزشی نداره) میتونم ویزام را تغییر بدم و بمونم؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، eblam
(2013-01-26 ساعت 00:43)buttinho نوشته:  ممنون از پاسخ دوستان
من رشتم کامپیوتره اما ببمه و سابقه کار ک میگم ماله شرکت ساختمانیه و اونجا کار نمیکنم فقط بیمه برام رد میشه
راستش ویزای کار فکر نمیکنم به درد من بخوره چون نه مدرک زبان دارم نه معدل خوب تو کارشناسیم و این ک استرالیا کسی را هم ندارم.
آمریکا را ترجیح میدم چون 100% میتونم رو کمک آشنایان حساب کنم
فقط میمونه این ک حالا اگه بتونم ویزای توریستی بگیرم ( شرایطم را پست قبلیم نوشتم ممنون میشم بسنجند ببینند چقدر شانس دارم) و از درسم انصراف بدم و برم ( میخوام زمان دانشجویی اقدام کنم ک شانس گرفتن ویزا بیشتر باشه چون درسم را تموم هم کنم مدرکم اونجا ارزشی نداره) میتونم ویزام را تغییر بدم و بمونم؟
ممنون
دوست عزیز قبل از هر کاری سعی کنید یه ویزای انگلیس یا شنگن بگیرید. توی شرایطی که شما دارید به نظر من ۲ چیز می تونه کمی تا قسمتی برای گرفتن ویزا کمکتون کنه یکی ویزای اروپا و داشتن حساب بانکی خوب هست.
شما اگه بتونید ویزای توریستی آمریکا رو بگیرید می تونید در آمریکا درخواست تمدید ویزا کنید و توی اون مدت برای تغییر ویزاتون وکیل بگیرید و یا از بستگان بخواهید که برای ویزای کار اقدام کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: buttinho ، Tomas ، eblam ، الهه سابق ، hassan1358arab ، sasbk
(2013-01-25 ساعت 21:56)الهه سابق نوشته:  ممنون از پارس تریدر عزیز
خوب اخه دوستان من که رفتن استرالیا اول از همینجا کار پیدا کردن و بعد ویزا گرفتن و واسه همین یکراست رفتن سرکار. البته دوستان من همه مهندس عمران هستن، ولی شنیدم برای خیلی رشته های دیگه هم ظرفیت ویزای کار بالا است
سلام
من خودم استرالیا هستم نمی دونم دوستانتون کی رفتند و ایا اشنایی داشتن که تونسته براشون پیشنهاد کاری بگیره یا خیر
ولی الان که وضعیت رشته عمران اصلا خوب نیست . ولی 2. 3 سال قبل شرایط کاری خیلی خوب بود .
البته رشته من صنایع است که متاسفانه از شانس ما اینظوری شد ومن هنوز دنبال میگردم
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، الهه سابق ، Saeedv13 ، eblam ، pr.kia ، hassan1358arab ، sepideh IR

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان