کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشجوهای گرین کارت بُرده، وام تحصیلی و چالشها
دوستان راهنماىى كنين مدارك مهر و موم نشدرو چيكار كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوستان یه سوال دارم. آیا اول باید از دانشگاه پذیرش بگیریم و بعد برای وام اقدام کنیم؟ یا فرقی نمی کنه؟
سوال دوم آیا کسی نمونه essay که دانشگاه UCLA می خواد داره؟ ( خود دانشگاه توضیح داده که این 3 تا essay می خواد که هر کدوم تقریبا یه صفحه ای و در واقع introduction و توضیح اهدافمون هست. اگه کسی راهنمایی کنه ممنون می شم

دوستان کسی UCLA پذیرش گرفته راهنماییم کنه. نمونه essay می خوام البته تو سایتشون خوندم که مشخصات essay باید چه طوری باشه ولی اگه کسی راهنمایی بیشتر کنه خیلی ممنونم
پاسخ
از کلمه Essay متنفرم!!! یعنی تنفر میگم هااااا...
تو ایران دانشگاهها به آدم چیز یاد میدن، حالا کم یا زیاد کاری ندارم، اینجا میگن خودت یاد بگیر بعدش مقاله اش کن بر اساس فرمت های استاندارد MLAیا APA!!!! بیار بده استاد. قبول بکنه یا نکنه Sad
فقط اومدم کمی داد بیداد کنم اینجا حرصم بخوابه Sad
دمار از روزگارمون در آوردن آخه این چه وضع مسخره بازیه Sad
مقاله مقاله مقاله مقاله مفـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاله Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، ffrfar ، fariba_a ، mehdi2014 ، mohsenmb ، قصه گو ، artam2 ، manheb1 ، msar ، barfi1
کاربران در حال بازدید این موضوع: hamed.us
Case: K1 - Abu Dhabi - Interview First April - Clearance : Aug/21/2014 Wink
پاسخ
دوستان كسى در رابطه با وأم هاى grant و studyworks اطلاعى داره و اگر از يه دانشگاه فاند بگيرى تا چه مدت معتبره( البته واسه كسيكه گرين كارت داره)
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
سلام دوستان
چنتا سوال دارم. من برنده لاتاری هستم.
1.می خوام ببینم شرایط ادامه تحصیل برای من چیه؟آیا مانعی هم هست؟
2. من ترم 4 لیسانس هستم و دارم میرم. امکانش هست بعضی از درس ها معادل سازی کنم؟
3.دوستانی که اطلاعات دارن. چه دانشگاه خوبی پیشنهاد می کنن که هزینش کم باشه؟ کدام شهر پیشنهاد می کنید؟
4.امکانش هست وام یا فاندی چیزی بگیرم؟
مرسی از همه دوستان
شماره کیس: ☆☆☆2015AS6 / تاریخ رویت قبولی:13AUG2014 / کنسولگری:ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : alone / ارسال فرمهای سری اول:6SEP2014/ کارنت : 10JUN2015/مصاحبه:5AGOUST2015/
فقط خدا
پاسخ
(2015-02-02 ساعت 19:53)shayan seyfi نوشته:  سلام دوستان
3.دوستانی که اطلاعات دارن. چه دانشگاه خوبی پیشنهاد می کنن که هزینش کم باشه؟ کدام شهر پیشنهاد می کنید؟
مرسی از همه دوستان

1- بیشتر کالجها و دانشگاهها شرط رزیدنسی و این استیت بودن اون ایالت رو دارن و اگه در آن ایالت نزدیک به شش ماه تا یکسال بسته به ایالت البته ساکن نبوده باشید باید شهریه بیشتر گاها تا سه برابر بدید.
بعضی هاشون البته شرط دارند که اگه از بدو ورود مستقیما در همان ایالت ورود کرده و ساکن شوید ممکنه شرط این استیتی رو براتون برداشته یا کوتاه تر کنند. باید دانه دانه برید سایتهاشونو چک بکنید. کاری بس زمانگیر هست.

2- معادل سازی رو قبل از فارغ التحصیلی تا حالا من ندیدم و نشنیدم اما همه این مسائل در آمریکا در اختیار کامل کالج یا دانشگاه هست. پس جا به جا ممکنه شرایطشون فرق کنه.
سابقه تحصیل در مقطع لیسانس میتونه وام ففساتونو کم کنه. بنابرین باید ببینید که آیا ارزش داره بخاطر چند واحد فلان قدر از وامتون بره یا نه؟ اینا رو باید همشو با کالج و دانشگاه هماهنگ بشید. جا به جا فرق میکنه.

3- من یکی دو دانشگاه در تاپیک ففسا فکر کنم معرفی کردم که شرط این استیتی ندارند البته در نبراسکا هستند. شهریشون هم به نسبت خوبه حوالی 150 تا 190 دولار هر واحد که تقریبا میشه با همان وام ففسا که خواهند داد در خوابگاهشون گذران زندگی کرد.
عملا شما نباید برای شهریه بالاتر از دویست دولار برید چون وام ففسا کفایت نخواهد کرد و ضامن هم ندارید که براتون وام بانکی جدا گانه بگیره. مگر اینکه از جیب بخواهید خرج کنید.
بعضی کالجها در کالیفرنیا واحدی شصت دولار هستند اما در نظر بگیرید که هزینه بالای زندگی در انجا در مقابل رقمی که در شهریه صرفه جویی میکنید اصلا چیزی نیست. در ضمن معمولا فقط کالجهای ایالات کم جمعیت خوابگاه دارند و به نظر شخص بنده برای یک تازه وازد خوابگاه و غذا سلف سرویس خیلی خوب هست.
دور دانشگاه رو هم خط بکشید چون شهریه شون بالاتره و عملا چیزی از وام برای زندگی خودتان نخواهد ماند

4- باید اول وارد آمریکا بشید و شماره سوشیال سکیوریتی رو بگیرید. بعد دانشگاه و کالجتون هم که مشخص شد برای وام ففسا اپلای کنید. دست بجنبانید برای ترم پاییز میرسید. البته وام رو نهایت حوالی ماه اواخر اکتبر به دستتون میرسه یعنی تا اون موقع باید خرجتونو داشته باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shayan seyfi ، manheb1 ، msar ، barfi1 ، mostafa2017 ، شاپرک
(2015-02-02 ساعت 20:11)yami نوشته:  
(2015-02-02 ساعت 19:53)shayan seyfi نوشته:  سلام دوستان
مرسی از همه دوستان

1- بیشتر کالجها و دانشگاهها شرط رزیدنسی و این استیت بودن اون ایالت رو دارن و اگه در آن ایالت نزدیک به شش ماه تا یکسال بسته به ایالت البته ساکن نبوده باشید باید شهریه بیشتر گاها تا سه برابر بدید.
بعضی هاشون البته شرط دارند که اگه از بدو ورود مستقیما در همان ایالت ورود کرده و ساکن شوید ممکنه شرط این استیتی رو براتون برداشته یا کوتاه تر کنند. باید دانه دانه برید سایتهاشونو چک بکنید. کاری بس زمانگیر هست.

2- معادل سازی رو قبل از فارغ التحصیلی تا حالا من ندیدم و نشنیدم اما همه این مسائل در آمریکا در اختیار کامل کالج یا دانشگاه هست. پس جا به جا ممکنه شرایطشون فرق کنه.
سابقه تحصیل در مقطع لیسانس میتونه وام ففساتونو کم کنه. بنابرین باید ببینید که آیا ارزش داره بخاطر چند واحد فلان قدر از وامتون بره یا نه؟ اینا رو باید همشو با کالج و دانشگاه هماهنگ بشید. جا به جا فرق میکنه.

3- من یکی دو دانشگاه در تاپیک ففسا فکر کنم معرفی کردم که شرط این استیتی ندارند البته در نبراسکا هستند. شهریشون هم به نسبت خوبه حوالی 150 تا 190 دولار هر واحد که تقریبا میشه با همان وام ففسا که خواهند داد در خوابگاهشون گذران زندگی کرد.
عملا شما نباید برای شهریه بالاتر از دویست دولار برید چون وام ففسا کفایت نخواهد کرد و ضامن هم ندارید که براتون وام بانکی جدا گانه بگیره. مگر اینکه از جیب بخواهید خرج کنید.
بعضی کالجها در کالیفرنیا واحدی شصت دولار هستند اما در نظر بگیرید که هزینه بالای زندگی در انجا در مقابل رقمی که در شهریه صرفه جویی میکنید اصلا چیزی نیست. در ضمن معمولا فقط کالجهای ایالات کم جمعیت خوابگاه دارند و به نظر شخص بنده برای یک تازه وازد خوابگاه و غذا سلف سرویس خیلی خوب هست.
دور دانشگاه رو هم خط بکشید چون شهریه شون بالاتره و عملا چیزی از وام برای زندگی خودتان نخواهد ماند

4- باید اول وارد آمریکا بشید و شماره سوشیال سکیوریتی رو بگیرید. بعد دانشگاه و کالجتون هم که مشخص شد برای وام ففسا اپلای کنید. دست بجنبانید برای ترم پاییز میرسید. البته وام رو نهایت حوالی ماه اواخر اکتبر به دستتون میرسه یعنی تا اون موقع باید خرجتونو داشته باشید.

مرسی بابت توضیح کامل
لطف کردی
شماره کیس: ☆☆☆2015AS6 / تاریخ رویت قبولی:13AUG2014 / کنسولگری:ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : alone / ارسال فرمهای سری اول:6SEP2014/ کارنت : 10JUN2015/مصاحبه:5AGOUST2015/
فقط خدا
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، yami ، msar ، AMIRI1
من دانشجوی لیسانس هستم و برنده ی لاتاری گرین گارت(2015)، من سربازی هنوز نرفتم و به همین خاطر چند واحد از درسم را برای این ترم یعنی بهمن نگهداشته ام که هر وقت خواستم بتونم خروج از کشور داشته باشم ( چون گرین کارت برنده شده بودم). حالا ویزای آمریکا (مهاجرت) رو گرفتم و از یک دانشگاه آمریکا برای فوق لیسانس هم پذیرش گرفتم. الان مشکل من این هست که برای وزارت علوم باید چه کار کنم با توجه به اینکه این ترم آخرم تازه بهمن ماه شروع میشه؟ میشه کامل توضیح بدین بهم، بسیار ممنونتون میشم خیلی الان گیج هستم
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
پاسخ
من گرین کارت دارم از آگوست امسال و سوشیال و آی دی رو پارسال گرفتم اما بیشتر از سه ماه در امریکا نبودم حالا دوباره امسال دارم میام امریکا. و تمایل دارم هم خودم هم همسرم در یکی از کالج های ارواین یا اورنج درس بخونیم تا بتونیم حداقل مدرکی برای کار داشته باشیم.
من کارشناس ارشد مدیریت دارم همسرم لیسانس پرورش اسب. البته شغل و تخصص اصلی همسرم ساخت در و پنجره است و تمایل داره در رشته ای مرتبط با ساخت و ساز درس بخونه.
لطفا منو راهنمایی کنید آیا امسال ما می تونیم وام بگیریم از یکی از این کالج ها؟
پاسخ
تشکر کنندگان: AMIRI1
من برای ارسال ریز نمرات دیپلم و پیش برای تایید مشکل دارم :
اینها باید در پاکت مهر و موم از طرف آموزش و پرورش ارسال بشه اما آموزش پرورش می گن ما چنین چیزی نداریم... آیا کسی می دونه چه کار باید کرد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
آقا بیش از یک ساله که کسی اینجا پست نگذاشته ؟ یعنی اینقدر طرفدارهای دارندگان گرین کارت برای ادامه تحصیل کم هستش؟ چقدر سوت و کوره اینجا .... کاش دوستان باتجربه تر دوباره دستی بکشن به سر و روی این تاپیک. تاپیک خیلی خوب و مفیدی هستش.

همچنین با تشکر از دوستانی که تو این 7 صفحه تا الان به باقی دوستان کمک کردند، اگه هنوز کسی اینجا سر میزنه اعلام وضعیت کنین تا دوباره کم کم گرمش کنیم اینجارو. به خصوص برای عزیزان برنده 2017
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان