کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - ابوظبی
(2017-04-01 ساعت 08:04)Habibeh نوشته:  
(2017-01-05 ساعت 02:56)shimiz نوشته:  سلام من ٢٢ نوامبر مصاحبه داشتم تو ابوظبى و به لطف خدا ويزاى يكضرب گرفتم ، اميدوارم واسه همه ى بچه ها اتفاقات خوب بيفته، در اولين فرصت سفرنامه ام را خواهم نوشت.
سلام دوست عزیز من نامزدم در مراحل سیتیزن شدن هست و بعدش درخواست ویزای نامزدی و راه طولانی در پیش داریم، من سفرنامه شما رو خواندم چند تا سوال دارم.
1.ببخشید دوست عزیز میشه از لباسی که روز مصاحبه پوشیدید بگید؟
من محجبه هستم بنظرتون روسری مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
2. نامزد من از زمان آشنایی مون که یکسال و نیم میشه فقط 2مرتبه ایران اومده و ما بار اول چند عکس دوتایی و چند عکس با خانواده ایشان و دفعه دوم ایشون عمل جراحی داشتند ما فقط یک عکس در بیمارستان باهم داریم و کلا تعداد عکسهامون کمه و هنوز مراسم نامزدی و خرید حلقه و...  نداشتیم ، فقط یک برگه که مربوط به مراسم مهربرون بوده داریم، و عکسهای باهممون هم من با حجابم ، میخواستم بدونم بنظرتون مشکلی پیش میاد در مدارک اثبات رابطه مون؟
3.من دانشجوی ارشد هستم و احتمالا تا زمان مصاحبه درسم تموم میشه ،آیا مدارک تحصیلم لازمم میشه ؟

دوست عزیز اصلا به حجاب هیچ کاری ندارند. به هیچ وجه نگران پوشش و لباست نباش و اگه حجاب داری با حجاب برو سفارت و خیالت از این بابت صد در صد مطمئن باشه. من دوستی داشتم که با روسری رفت و خیلی راحت ویزا گرفت و خانمی از دوستانم که با چادر رفت سفارت ویزای نامزدی بود و ایشون هم یه ضرب ویزا گرفت. زمانی که من تو سفارت ابوظبی بودم خود عرب ها با چادر و روبنده اومده بودن و خانمی که ازشون مصاحبه گرفت فقط بهش گفت یه لحظه روبندت رو بزن کنار ببینم واقعا خودت هستی و با عکس پاسپورتش مطابقت داد و بعد هم خیلی راحت باقی کاراش را انجام داد.
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان گرامی
نامزد بنده دیروز با NVC تماس گرفت و تلفنی بهش Case number من رو دادن و گفتن که مدارکتون در تاریخ 7 آپریل به ابوظبی ارسال شده. سوالی که داشتم اینه که دقیقا چه مدارکی از من میخوان واسه روز مصاحبه؟ آیا مدارک مربوط به دامسیل یا همون اثبات حضور همسر در آمریکا رو هم ازم میخوان یا خیر؟ من شنیدم که دامسیل فقط برای کیس های ازدواجی هست، آیا این درسته؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کامل کنند من رو که هرچه زودتر مدارک رو نامزدم واسم بفرسته. متشکرم.
Category: K1
سفارت: ابوظبی
Evidence Sent: 12 December 2016
Reciept Number:16 December 2016
Approved: 16 March 2017
Case Left NVC: 7 April 2017
Case Number:10 April 2017 تلفنی
NVC approval letter: 15 April 2017
Consulate Recived  Case: 16 April 2017
Interview date: 15 May 2017
Resault: AP

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-11 ساعت 03:55)mahziar_69 نوشته:  با سلام خدمت دوستان گرامی
نامزد بنده دیروز با NVC تماس گرفت و تلفنی بهش Case number من رو دادن و گفتن که مدارکتون در تاریخ 7 آپریل به ابوظبی ارسال شده. سوالی که داشتم اینه که دقیقا چه مدارکی از من میخوان واسه روز مصاحبه؟ آیا مدارک مربوط به دامسیل یا همون اثبات حضور همسر در آمریکا رو هم ازم میخوان یا خیر؟ من شنیدم که دامسیل فقط برای کیس های ازدواجی هست، آیا این درسته؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کامل کنند من رو که هرچه زودتر مدارک رو نامزدم واسم بفرسته. متشکرم.

وقتی ایمیل سفارت برای اعلام تاریخ مصاحبه براتون می یاد یکی دو برگه آخرش مربوط میشه به مدارکی که نیاز دارن. ایمیل رو که دریافت کردین می تونید ببنید اونجا چی ازتون می خوان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
یه سوال داشتم.
میخواستم بدونم در سفارت ابوظبی فارسی هم مصاحبه میکنند یا فقط انگلیسی؟
آخه توی سایت ais.us-visa.info نوشته که فقط در سفارت دوبی فارسی صحبت میکنند. ممنون میشم راهنمییم کنید. خیلی استرس گرفتم.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-12 ساعت 11:26)mahziar_69 نوشته:  دوستان سلام
یه سوال داشتم.
میخواستم بدونم در سفارت ابوظبی فارسی هم مصاحبه میکنند یا فقط انگلیسی؟
آخه توی سایت ais.us-visa.info نوشته که فقط در سفارت دوبی فارسی صحبت میکنند. ممنون میشم راهنمییم کنید. خیلی استرس گرفتم.
سلام استرس نداشته باش فارسی مصاحبه میکنن موفق باشی
کیس نامبر:2017as2###.....سفارت: ابوظبی.....تاریخ مصاحبه: نوامبر.....نتیجه:AP
امیدی هست چون خدایی هست
پاسخ
تشکر کنندگان: mahziar_69 ، امیر007
ببخشید یه سوال دیگه:
1- میخواستم بدونم نامه ی دعوت به مصاحبه رو به آدرس منزل من در ایران ارسال میکنند؟ یا مثل نامه های قبلی هم ایمیل و هم نامه رو به آدرس نامزدم ارسال میکنن؟
2- و اینکه بعد از پرکردن فرم DS-160 خودمون وقت مصاحبه رو مشخص میکنیم و یا خودشون مشخص میکنن؟
3- الان که من کیس نامبرم رو گرفتم میتونم اقدام کنم برای DS-160 یا صبر کنم نامه ی NVC بیاد؟
4-در تاریخ 7 آپریل پرونده ی من به سفارت ابوظبی ارسال شده. آیا سفارت هم ایمیلی مبنب بر دریافت مدارک به من خواهد داد؟
دوستانی که تجربه دارند میشه به طور مختصر بگن بعد از گرفتن کیس نامبر دقیقا چه مراحلی رو باید انجام بدیم؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-12 ساعت 17:17)mahziar_69 نوشته:  ببخشید یه سوال دیگه:
1- میخواستم بدونم نامه ی دعوت به مصاحبه رو به آدرس منزل من در ایران ارسال میکنند؟ یا مثل نامه های قبلی هم ایمیل و هم نامه رو به آدرس نامزدم ارسال میکنن؟
2- و اینکه بعد از پرکردن فرم DS-160 خودمون وقت مصاحبه رو مشخص میکنیم و یا خودشون مشخص میکنن؟
3- الان که من کیس نامبرم رو گرفتم میتونم اقدام کنم برای DS-160 یا صبر کنم نامه ی NVC بیاد؟
4-در تاریخ 7 آپریل پرونده ی من به سفارت ابوظبی ارسال شده. آیا سفارت هم ایمیلی مبنب بر دریافت مدارک به من خواهد داد؟
دوستانی که تجربه دارند میشه به طور مختصر بگن بعد از گرفتن کیس نامبر دقیقا چه مراحلی رو باید انجام بدیم؟

سلام

ویزای نامزدی اگه هستید باید خودتون وقت بگیرید.
برای ویزاهای ازدواجی خود ان وی سی وقت میده
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: mahziar_69
(2017-04-14 ساعت 23:12)armehraboon نوشته:  
(2017-04-12 ساعت 17:17)mahziar_69 نوشته:  ببخشید یه سوال دیگه:

سلام

ویزای نامزدی اگه هستید باید خودتون وقت بگیرید.
برای ویزاهای ازدواجی خود ان وی سی وقت میده

واقعا متشکرم از راهنماییتون
ایشالا به زودی یه راهنمای کلی از اتفاقاتی که از رمان ارسال مدارک میوفته تا نامه ی سفارت مینویسم، ما که پدرمون دراومر از بس دوستان رو اذیت کردیم و سوال پرسیدیم.

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی استرس دارم . من کیسم نامزدیه و مدراکم رو uscis تو تاریخ 17 آوریل 2017 یعنی اول اردیبهشت 96تایید کرده و گفته میفرسته به nvc و از اون جا به سفارت که بهت وقت بدن . اما من به دلایلی نمیتونم تا حداقل تا اذر ماه برم مصاحبه ، اگه اونا مثلا تیرماه بهم بگم برو وقت بگیر من میتونم برا اذر ماه یا دی ماه وقت بگیرم یا نمیشه . دوستان اگه این کار نشه من ویزا رو از دست میدم یا نه؟
Embassy: Ankara
Evidence Sent to uscis: 13 December 2016
Reciept Number:17 December 2016 (I-797E Form)
Request for extra information by USCIS: 23 March 2017
Approved by USCIS and sent to NVC: 17 April 2017
NVC approved letter AND send to the Ankara embassy : 15 May 2017
Case Number:15 May 2017
Consulate Recived Case: ……….
Interview date: …………
Resault: …………..
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007
(2017-04-25 ساعت 21:04)ALI SHAYESTE نوشته:  سلام دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی استرس دارم . من کیسم نامزدیه و مدراکم رو uscis  تو تاریخ 17 آوریل 2017  یعنی اول اردیبهشت  96تایید کرده و گفته میفرسته به nvc و از اون جا به سفارت که بهت وقت بدن . اما من به دلایلی نمیتونم تا حداقل تا اذر ماه برم مصاحبه ، اگه اونا مثلا تیرماه  بهم بگم برو وقت بگیر من میتونم برا اذر ماه یا دی ماه وقت بگیرم یا نمیشه . دوستان اگه این کار نشه من ویزا رو از دست میدم یا نه؟

سلام دوست عزیز
به یک نکته توجه کنید که بعد از approve شدن توسط USCIS شما حدود 4 ماه فرصت دارید تا مصاحبه رو انجام بدبد. اگر این اتفاق نیوفته عملا کیس شما باطل میشه، موفق باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-09 ساعت 23:44)armehraboon نوشته:  
(2017-02-09 ساعت 15:17)zamisf نوشته:  سلام دوستان.من تازه اول راهم.لطفا راهنمایی کنین.
می خوام با نامزدم که سیتیزن هستن ازدواج کنم (امارات).ایشون مسیحی هستن.و بعد یا همزمان برای مهاجرت من اقدام کنیم.
- خواستم بدونم الان چه کاری رو باید برای شروع انجام بدیم؟
- از وبسایت سفارت آمریکا توی ابوظبی باید فرمی بگیریم یا ثبت نام انجام بدیم؟
- لازمه خودشون از ابتدا ابوظبی حضور داشته باشن یا آنلاین انجام میشه؟
- وبسایت برای آخر این ماه میلادی تاریخ باز گذاشته اما قسمت زیادیش خاکستری (یا پس شده یا باز نشده ) هست.گه وقتایی تاریخی که می خوایم باز میشه؟و اینکه اون تاریخ پوقتیه که باید حضور داشته باشیم یا وقتیه که باید آنلاین ثبت نام کنیم؟
...
ممنون میشم راهنمایی کنین

با سلام

برای چه ویزایی میخواهید اقدام کنید؟
نامزدی یا زادواج؟

کلا پروسه انلاین نیست ..فرمی هم از سفارت نمیخواد...و الان شما کاری به سفارت ندارید...
تا روز مصاحبه...

(2017-02-11 ساعت 06:50)armehraboon نوشته:  
(2017-02-10 ساعت 11:28)zamisf نوشته:  ممنون دوست عزیز از پاسخ...
ویزای ازدواج قصدمونه اقدام کنیم.چه کاری رو در قدم اول باید انجام بدیم و برای تسریعش چیکار می تونم کنم.ما قراره مارچ توی امارات ازدواج کنیم.بعدش باید چطور به سفارت ابوظبی اطلاع بدیم؟یا نوع ویزا رو معرفی کنیم؟
متشکر

نیازی به اعلام به سفارت نیست دوست عزیز.
بعد ازدواج از طریق سایت usics.gov
برای پر کردن فرم های i130 , g235 اگه دوست یادم باشه اقدام کنید.به همراه ترجمه مدارک شناسایی و ازدواج...

تا پروسه شما شروع بشه..فعلا کاری با سفارت ندارید...

دوست عزیز ازدواج انجام شده فرم ها رو گرفتم از uscis بعد از پر کردن چطور باید براشون بفرستم؟ متشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-26 ساعت 12:44)zamisf نوشته:  
(2017-02-09 ساعت 23:44)armehraboon نوشته:  
(2017-02-09 ساعت 15:17)zamisf نوشته:  سلام دوستان.من تازه اول راهم.لطفا راهنمایی کنین.
می خوام با نامزدم که سیتیزن هستن ازدواج کنم (امارات).ایشون مسیحی هستن.و بعد یا همزمان برای مهاجرت من اقدام کنیم.
- خواستم بدونم الان چه کاری رو باید برای شروع انجام بدیم؟
- از وبسایت سفارت آمریکا توی ابوظبی باید فرمی بگیریم یا ثبت نام انجام بدیم؟
- لازمه خودشون از ابتدا ابوظبی حضور داشته باشن یا آنلاین انجام میشه؟
- وبسایت برای آخر این ماه میلادی تاریخ باز گذاشته اما قسمت زیادیش خاکستری (یا پس شده یا باز نشده ) هست.گه وقتایی تاریخی که می خوایم باز میشه؟و اینکه اون تاریخ پوقتیه که باید حضور داشته باشیم یا وقتیه که باید آنلاین ثبت نام کنیم؟
...
ممنون میشم راهنمایی کنین

با سلام

برای چه ویزایی میخواهید اقدام کنید؟
نامزدی یا زادواج؟

کلا پروسه انلاین نیست ..فرمی هم از سفارت نمیخواد...و الان شما کاری به سفارت ندارید...
تا روز مصاحبه...

(2017-02-11 ساعت 06:50)armehraboon نوشته:  
(2017-02-10 ساعت 11:28)zamisf نوشته:  ممنون دوست عزیز از پاسخ...
ویزای ازدواج قصدمونه اقدام کنیم.چه کاری رو در قدم اول باید انجام بدیم و برای تسریعش چیکار می تونم کنم.ما قراره مارچ توی امارات ازدواج کنیم.بعدش باید چطور به سفارت ابوظبی اطلاع بدیم؟یا نوع ویزا رو معرفی کنیم؟
متشکر

نیازی به اعلام به سفارت نیست دوست عزیز.
بعد ازدواج از طریق سایت usics.gov
برای پر کردن فرم های i130 , g235 اگه دوست یادم باشه اقدام کنید.به همراه ترجمه مدارک شناسایی و ازدواج...

تا پروسه شما شروع بشه..فعلا کاری با سفارت ندارید...

دوست عزیز ازدواج انجام شده فرم ها رو گرفتم از uscis بعد از پر کردن چطور باید براشون بفرستم؟ متشکر

dooste aziz madarek ro baad az enke amade kardin bayad baraye uscis post konin.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: zamisf
با سلام خدمت دوستان گرامی
بنده قبلا سوالی رو طرح کردم که آیا در ابوظبی به زبان فارسی مصاحبه رو انجام میدهند یا خیر که یکی از دوستان فرمودند به زبان فارسیه.
امروز صبح یکی از بندگان خدا مصاحبه داشت در ابوظبی که انگلیسی هم بلد بود ولی درخواست مترجم داده که موافقت نکردن. من واقعا سردرگم شدم که داستان چیه واقعا آیا حتما باید خودمون رو برای مصاحبع انگلیسی آماده کنیم یا خیر.
نمیخوام توی دل کسی رو خالی کنم ولی این بنده ی خدا کیسش باطل شد کلا.
ایشون متولد افغانستان بودن و در دوبی زندگی میکرده و قصد داشته با دخترعموش که در آمریکا هست زندگی کنه.
خیلی ازش سوال کردم که چرا رد شدی، از شدت ناراحتی درست جواب نمیداد ولی فقط بهم گفت که حدود 40 تا عکس به کنسولگر نشون داده و بهش گفته که رابطه ی شما واقعی نیست.
البته من حس کردم که دلیل کنسولگر برای این حرف چیز دیگه ای ممکنه باشه. آخه شنیدم کسانی که در کشور دیگری غیر از وطن خودشون زندگی میکنند و بعد برای همچین ویزاهایی اقدام میکنند به مشکل بر میخورن.
الان نگرانی اصلی من همون مصاحبه به زبان انگلیسیه، خوشبختانه زبان انگلیسی رو کاملا میفهمم از لحاظ شنیداری ولی از لحاظ گفتاری با مشکل مواجه هستم تا حدودی. گرچه فکر نمیکنم پاسخ دادن به سوالات شخصی زیاد سخت باشه.
خواهشمندم از دوستانی که مصاحبشون توی ابوظبی بوده تجربشون رو به اشتراک بزارن.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-30 ساعت 20:30)mahziar_69 نوشته:  با سلام خدمت دوستان گرامی
بنده قبلا سوالی رو طرح کردم که آیا در ابوظبی به زبان فارسی مصاحبه رو انجام میدهند یا خیر که یکی از دوستان فرمودند به زبان فارسیه.
امروز صبح یکی از بندگان خدا مصاحبه داشت در ابوظبی که انگلیسی هم بلد بود ولی درخواست مترجم داده که موافقت نکردن. من واقعا سردرگم شدم که داستان چیه واقعا آیا حتما باید خودمون رو برای مصاحبع انگلیسی آماده کنیم یا خیر.
ایشون متولد افغانستان بودن و در دوبی زندگی میکرده و قصد داشته با دخترعموش که در آمریکا هست زندگی کنه.
خیلی ازش سوال کردم که چرا رد شدی، از شدت ناراحتی درست جواب نمیداد ولی فقط بهم گفت که حدود 40 تا عکس به کنسولگر نشون داده و بهش گفته که رابطه ی شما واقعی نیست.
البته من حس کردم که دلیل کنسولگر برای این حرف چیز دیگه ای ممکنه باشه. آخه شنیدم کسانی که در کشور دیگری غیر از وطن خودشون زندگی میکنند و بعد برای همچین ویزاهایی اقدام میکنند به مشکل بر میخورن.
الان نگرانی اصلی من همون مصاحبه به زبان انگلیسیه، خوشبختانه زبان انگلیسی رو کاملا میفهمم از لحاظ شنیداری ولی از لحاظ گفتاری با مشکل مواجه هستم تا حدودی. گرچه فکر نمیکنم پاسخ دادن به سوالات شخصی زیاد سخت باشه.

من ابوظبی بودم. کسی که باهام مصاحبه کرد یه آقای جوان لاغر، بور و قدبلند و خوش رو بود که فقط سلام رو به فارسی گفت و بقیه اش را انگلیسی سوال کرد ازم. اما کاملا فارسی بلد هست اما مصاحبه را انگلیسی انجام داد.

اون اقای افغانی هم که میگید شاید یه دلیلش این بوده که امریکا ازدواج فامیلی را قبول نداره، البته شنیدم هستن ایالت هایی که قبول دارن اما در کل آنچنان قبول ندارن شاید فکر کرده این ازدواج Bona fida هست و برای همین ردش کردن (البته این نظر منه) ممکنه هزار دلیل دیگه داشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، mahziar_69
(2017-04-30 ساعت 21:56)Sasa-t نوشته:  
(2017-04-30 ساعت 20:30)mahziar_69 نوشته:  با سلام خدمت دوستان گرامی

من ابوظبی بودم. کسی که باهام مصاحبه کرد یه آقای جوان لاغر، بور و قدبلند و خوش رو بود که فقط سلام رو به فارسی گفت و بقیه اش را انگلیسی سوال کرد ازم. اما کاملا فارسی بلد هست اما مصاحبه را انگلیسی انجام داد.

اون اقای افغانی هم که میگید شاید یه دلیلش این بوده که آمریکا ازدواج فامیلی را قبول نداره، البته شنیدم هستن ایالت هایی که قبول دارن اما در کل آنچنان قبول ندارن شاید فکر کرده این ازدواج Bona fida هست و برای همین ردش کردن (البته این نظر منه) ممکنه هزار دلیل دیگه داشته باشه
yani momkene k farsi javabesh ro bedam jahayi ro k gir mikonam?

پاسخ