کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - ابوظبی
(2017-01-08 ساعت 10:17)پري57 نوشته:  سلام
دوستاي عزيز لطفا راهنمايي ميكنين كه براي گرفتن وقت مديكال توي دبي و ابوظبي (فعلا ميخام از هر دو وقت بگيرم كه مطمين بشم هستن و مشكلي پيش نمياد) بايد كدوم بيمارستان و كدوم speciality و كدوم دكتر رو انتخاب كنم؟
و اينكه تو فرم وقت گرفتن يه شماره تلفن با پيش شماره امارات ميخاد. من كه ندارم؟ Sad
مرسي

وقت لازم نداره عزيزم.بين ساعت ٨تا٩اونجا باش.من ديروز ساعت ٨رفتم مديكال دوبي.كارم هم تا دوازده ظول كشيد
نوع ويزا:نامزديk1
تاريخ ارسال مدرك:اگست ٢٠١٦
تاريخ مصاحبه:١٠ژانويه ٢٠١٧
تاريخ ورود:فوريه ٢٠١٧
تاريخ ازدواج:فوريه٢٠١٧
ارسال مدارك براي گرين كارت:مي ٢٠١٧
تاريخ انگشت نگاري: ٢٣ جون ٢٠١٧
دريافت نامه مصاحبه:اگست ٢٠١٧
دريافت مجوز كار و سفر:سپتامبر٢٠١٧
مصاحبه:٢٦سپتامبردريافت گرين كارت:يكهفته بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، armehraboon ، tamoko89
(2017-01-08 ساعت 10:37)negarak62 نوشته:  
دوستاي عزيز لطفا راهنمايي ميكنين كه براي گرفتن وقت مديكال توي دبي و ابوظبي (فعلا ميخام از هر دو وقت بگيرم كه مطمين بشم هستن و مشكلي پيش نمياد) بايد كدوم بيمارستان و كدوم speciality و كدوم دكتر رو انتخاب كنم؟
و اينكه تو فرم وقت گرفتن يه شماره تلفن با پيش شماره امارات ميخاد. من كه ندارم؟ Sad
مرسي

وقت لازم نداره عزيزم.بين ساعت ٨تا٩اونجا باش.من ديروز ساعت ٨رفتم مديكال دوبي.كارم هم تا دوازده ظول كشيد

مرسي. اميدوارم مصاحبتون هم به خوبي انجام شه.
جواب ازمايشتون رو گفتن چه زماني ميدن؟
اخه دوستان گفتن كه يه روزايي ممكنه كه نباشن ميخاستم مطمين بشم كه از شانس به اون روزا نخورم.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2017-01-08 ساعت 10:40)پري57 نوشته:  
(2017-01-08 ساعت 10:37)negarak62 نوشته:  
مرسي

مرسي. اميدوارم مصاحبتون هم به خوبي انجام شه.
جواب ازمايشتون رو گفتن چه زماني ميدن؟
اخه دوستان گفتن كه يه روزايي ممكنه كه نباشن ميخاستم مطمين بشم كه از شانس به اون روزا نخورم.
?

ممنونم

?چون خيلي شلوغ بود،جوابم دوشنبه اماده ميشه
از شنبه تا پنجشنبه ميتونين برين عزيزم.فقط پيشنهاد ميكنم ساعت هشت يا حتي زودترش اونجا باشين و سريع فرمشونو پركنين تا نوبتتون جلو بيفته چون خيلي شلوغ ميشه وممكنه معطليتون تا عصر طول بكشه
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، armehraboon ، ماري بهاري
سلام دوستان
من ویزای نامزدی هستم، کسی میتونه منو راهنمایی کنه که بعد از دریافت کیس نامبر از ‎NVC‎ و فرستادن مدارک به سفارت ابوظبی باید خودمان اقدامی انجام بدیم یا اینکه منتظر ایمیل سفارت باشیم تا بهمون بگن که باید وقت بگیرم؟ از تاریخ دریافت نامه ‎NVC‎ تا زمان دریافت ایمیل از سفارت ابوظبی چقدر طول میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-09 ساعت 10:36)Parisafarazman نوشته:  سلام دوستان
من ویزای نامزدی هستم، کسی میتونه منو راهنمایی کنه که بعد از دریافت کیس نامبر از ‎NVC‎ و فرستادن مدارک به سفارت ابوظبی باید خودمان اقدامی انجام بدیم یا اینکه منتظر ایمیل سفارت باشیم تا بهمون بگن که باید وقت بگیرم؟ از تاریخ دریافت نامه ‎NVC‎ تا زمان دریافت ایمیل از سفارت ابوظبی چقدر طول میشه؟

سلام
صبر كنيد حدود يكماه تا براتون ايميلي از سفارت بياد و براتون لينك دريافت وقت مصاحبه ايميل بشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها مى خوام سفرنامه ام رو براتون بذارم اميدوارم بتونم كمكى كرده باشم.
من با ويزاى نامزدى اقدام كردم براى سفارت ابوظبى و به لطف خدا ويزاى يكضرب گرفتم.
قبل از مصاحبه:
از ابوظبى نامه بهمون ايميل شد كه بالاخره روز خوب فرا رسيد و شما بايد مداركى رو كه ازتون خواستيم بياريد و تاريخ مصاحبه رو هم خودتون تعيين كنيد، كه البته گفته بود اين تاريخ مصاحبه رو فعلاً داريم با اين روش امتحان مى كنيم.
مدارك لازم براى سفارت:
- پر كردن فرم DS160 و پرداخت مبلغ تعيين شده به صورت آنلاين( كه مبلغ دقيقاً يادم نيست ولى فكر مى كنم ٢٨٥ دلار بود.)، وفتى پر كرديد ازش ٢،٣ تا كپى داشته باشيد حتماً اونجا ازتون مى خوان.
- اصل پاسپورت و يك كپى ساده از صفحه ى اول و دوم پاسپورت، حتماً ٣،٤ تا بگيريد.( نكته: كپى برابر اصل كردنِ پاسپورت اصلاً لازم نيست چون من كرده بودم وقتى بهش دادم بهم برگردوند و ازم يك كپى ساده خواست)
- اصل شناسنامه و ترجمه ى تماميه صفحات شناسنامه با مهر دادگسترى و وزارت امور خارجه.
- نوشته گواهيه عدم سوء پيشينه ولى واسه ايران و قبول ندارن پس الكى خرج اضافه نكنيد، من داشتم ترجمه هم كرده بودم وقتى بهش دادم گفت ما مال ايران و قبول نداريم و بهم پسش داد.
- اصل فرم I-134 كه حتماً نامزدتون چه كار داشته باشه و چه نداشته باشه بايد پر كنه.(توضيح: اگه كار نداره درآمد رو صفر ميزنه و يك نامه مى نويسه و دليلِ اين كه چرا ماليات نداده رو توضيح ميده، به همراه اين فرم بايد اصل نامه از بانك كه موجوديش رو مشخص مى كنه هم باشه، و يكسرى مدارك كه ثابت مى كنه اون فرد قصد موندن در ا.م.ر.ي.ك.ا. رو داره، مثل: بليط يكطرفه اش، قبض آب، برق يا گازى كه به اسم خودش باشه و پولش رو داده باشه و...)، كسانى كه نامزدشون كار داره ولى تازه مشغول كارشده مثلاً يكى دو ماهِ و اونا تا حالا به دولت ماليات ندادن(اصل فرم I-134، نامه ى بانك براى موجوديش، ته چكِ حقوق هر ماهش رو اگه زيرِ يك سال داره كار مى كنه، نامه از كارفرما كه ثابت كنه مشغول به كاره، نامه اى كه توش توضيح ميده چرا تا الان ماليات نداده و مداركى كه ثابت مى كنه قصد موندن داره.)،كسانى كه نامزدشون كار مى كنه و بالاى يك سالِ(علاوه بر مدارك بالا فرم هاى W2 و ١٠٤٠ هم براى يك سال قبل رو بايد ببرند، من براى ٣ سال رو بردم ولى فقط سال قبلش رو مى خوان.)
- كو اسپانسر بايد اصل فرم I-134، نامه ى بانك براى موجودى، نامه از كارفرما، فرم W2 براى سال پيش، فرم ١٠٤٠ براى سال پيش، ارزش ملك هايى كه داره( يك كارشناس بايد بياد و مثلاً خونش رو ارزشگذارى كنه و اون نامه اى كه كارشناس داده ملاك مى باشد.)، ارزش سهامى كه داره تو بازار( البته اگه داره.)
- براى مديكال: كارت واكسيناسون بين المللى كه از انستيتو پاستور بگيريد و شامل واكسن هاى: آبله، هپاتيت در ٣ نوبت، MMR در ٢ نوبت، ديفترى و كزاز با تاريخ خيلى نزديك ولى نه كمتر از يك ماه و در فصلى كه من رفتم آنفولانزا، يك آزمايش خون ازتون مى گيره پاستور كه آبله رو چك مى كنه كه ببينن بهش مصون هستيد يا نه بخوايد كه هپاتيت رو هم براتون چك كنن و جواب اون آزمايش رو هم با خودتون ببريد حتماً.
- ٨ عدد عكس ٥*٥ با پشت زمينه ى سفيد بدون گوشواره و گوشها و پيشونى كاملاً مشخص بدون كلاه و عينك، آقايون هم گوشها و پيشونى كاملاً مشخص بدون كلاه و عينك. ٦ تا رو مديكال ازتون مى گيره و ٢ تا رم كنسول. من ١٢ تا محض احتياط برده بودم.
- بعد از اينكه خودتون تاريخ مصاحبه رو گرفتيد، از تاريخ مصاحبتون ٣،٤ تا پرينت بگيريد و با خودتون ببريد كنسول هم يكيش رو مى خواد.  
- مدارك اثبات رابطه مثل: عكس هاى نامزدى، عكس هاى دونفرتون كه توش مى خنديد يا سرشار از عشق و محبت باشه، پرينت مكالماتتون، مثلاً من با وايبر با نامزدم در تماس بودمان همونارو پرينت گرفتم و بردم، يا مثلاً تو تلگرام با هم چت مى كرديم اونارم پرينت گرفتم و بردم، عكس از حلقه هاى نامزديتون، عكس هايى كه خانوادهاتون و شما رو با هم نشون ميده.
بليط هواپيما و هتل:
من يك بليط ٢ طرفه از هواپيمايى ماهان گرفتم كه سيستمى هم بود(يعنى مى تونستم تاريخ برگشت رو عوض كنم.)، از تاريخ ١٩ نوامبر تا ٢٧ نوامبر قيمتش هم شد ٧٤٥٠٠٠ تومان، ويزارم خودشون برام گرفتن ٣٠٠٠٠٠ تومان، خودم از سايت booking.com هتل رو گرفتم كه از ١٩ نوامبر ساعت ٣ بعد از ظهر كه وارد هتل مى تونستم بشم تا ٢٧ نوامبر ساعت ١٢ ظهر كه بايد هتل رو تحويل مى دادم، كلِ مبلغش شد ١,٩٠٠,٠٠٠تومان، هتلم توى دبى بود،٣ ستاره بود خيلى تميز و نو بود اما محلش خيلى جاى خوبى نبود كه براى من اصلاً جاش مهم نبود، (خيلى كارگر و بازارى تو اين محله بود ولى آدم هاى خوبى بودن.)اسم هتل اَلْفَريج بود توى ديره توى خيابانِ نايِفْ، بازارِ دبىِ مثلِ اينكه، چون من تا به حال دبى نرفته بودم خيلى وارد نيستم، تا ايستگاه مترو به هتل ٢ دقيقه هم راه نبود، مترو تو خيابان بَنىْ ياسْ بود.صبحانه و ناهار و شام هم نداشت( البته خودم خواستم، چون ترجيح مى دادم برم سوپر ماركت يك چيزى بخرم و بخورم،توى اتاق گاوصندق داشت، اينترنت مجانى با سرعت خوب داشت كه اينا خيلى برام مهم بود، يك كترى برقى هم داشت با مقدارى چاى تى بگ و كافة ميكس كه اونا هم مجانى بود،٢ تا بطرى آب هم بود كه مجانى بود ولى اگه تموم مى شد و دوباره مى خواستيد بايد پول مى داديد.تلويزيونم داشت، يك سيستم خشكشويى هم بود كه لباسهاى كثيفتون رو براتون مى فرستادن و شما هم پولش و موقع تحويل پرداخت مى كرديد.    
روز پرواز ١٩ نوامبر:
پرواز من ساعت ٨ صبح بود و من از ٥ ساعت قبل تو فرودگاه بودم، اول از همه چمدونم رو تحويل دادم و كارت پروازم رو گرفتم و ١ ساعت مونده به پرواز بايد دم گيت منتظر بشينيد، بعدشم پاسپورت و ويزا و كارت پرواز رو چك كردن و رفتيم تو، برخورد مهماندارها و كل پرواز خيلى خوب بود، ولى من كلاً غذاهاى هواپيمارو دوست ندارم، توى فرودگاه از اميرچاكلت يك مقدارى كيك گرفته بودم كه همون برام كافى بود، من با خودم درهم نداشتم اصلاً، كه اشتباهِ بزرگى بود، چندتا نكته ى مهم مى خوام بگم كه خودم تجربه كردم، يكى كه گفتم غذاهاى هواپيما خيلى خوب نيست حتماً تو كوله پشتيتون مقدارى خوردنى داشته باشيد، فقط يك مقدار كمى درهم براى رسيدن به هتل و خريدن كارت مترو و سيم كارت با خودتون ببريد، بقيه ى پولتون رو دلار ببريد، چون دلار قيمتش بالا ميره و شما پولِ بيشترى براى سفرتون خواهيد داشت، روزانه دلارهاتون و به درهم تبديل كنيد، و هنگام برگشتن حتماً درهم هاتون رو
دلار كنيد و برگرديد، براى تبديل دلارهاتون به هيچ وجه به هيچ وجه از صرافى هاى فرودگاه و هتل استفاده نكنيد، از صرافى هايى كه در شهر هست استفاده كنيد، دوباره تا جايى كه امكان داره از توى فرودگاه سيم كارت نخريد خيلى گرون در مياد. ادامه ى پرواز: خلاصه ساعت ١٠:٣٠ صبح ما رسيديم دبى، از هواپيما پياده شديم سوار اتوبوس شديم رفتيم سمت مترو( ما هنوز داخل فرودگاه نشديم)، بعد هم مترو ميبرتتون سالن فرودگاه ، صفى كه براى چك كردن ويزا و پاسپورت بود اينقدر طولانى بود كه از تعجب چشمام ٤ تا شده بود، البته بگم وقتى مى خواين تاريخ مصاحبه رو انتخاب كنيد حتماً دقت كنيد كه مثل من از هولِ حليم نيوفتيد تو ديگ، چون درتاريخى كه من انتخاب كرده بودم تو دبى نمايشگاه بود و خيلى شلوغ بود از اون طرف هم Thanksgiving بود و سفارت چند روز كاراش تق و لق بود، خلاصه بايد طورى انتخاب كنيد كه نهايت استفاده رو از زمانتون بتونيد بكنيد، خلاصه ما هم رفتيم توى اون صف طولانى ايستاديم، همونجا به wifi فرودگاه وصل شدم و خبر دادم كه من رسيدم و چون اينترنت داشتم ديگه خيلى متوجه طولانى بودن صف نشدم، نوبت من هم شد و رفتم جلو، پاسپورت و ويزا رو چك كرد و بعدشم گفت به يك چيزى مثل اسكنر چشم نگاه كن كه منم نگاه كردم و ى مهر زد رو ويزام كه تاريخ ورودم رو مشخص مى كرد، بعدشم رفتم قسمتى كه چمدون هاى پرواز ماهان مى اومد كه اينقدر اين صف پاسپورت طولانى بود كه چمدونم كلى اون رو گشته بود، خلاصه چمدون رو برداشتم و چون درهم نخريده بودم مجبور شدم توى فرودگاه برم صرافى، مثلاً توى ١٠٠ دلار به من ٤٠ درهم كمتر از بيرون داد، واسه همين اصلاً تو فرودگاه نريد صرافى، بعدشم رفتم اتصالات براى خريد سيم كارت كه با پاسپورت فقط بهتون مى دن و حداقل انتخابى كه داشتى سيم كارت ١٠٠ درهمى بود كه يادم نيست دقيقاً ولى اينترنت و اس ام اس و تماسها فكر مى كنم تا يك عددى مجانى بود، مثلاً گفت ١٠٠ تا اس ام اسِ اول مجانيه و خلاصه كه همين سيم كارت و مى تونيد با ٣٥ تا ٤٠ درهم بيرون بخريد و يكسرى كد بهش بديد و اينترنت و تماس و اس ام اس بگيريد و هر وقت هم كه تمام شد دوباره شارژ كنيد، چون اين خيلى به صرفه ترِ ، خلاصه سيم كارتم گرفتم و رفتم سمت مترو كه كارت مترو بخرم، يك كارت نقره ايه مترو خريدم ٣٠ يا ٣٥ درهم دقيقاً يادم نيست، از ايران با خانم م. ل. ى. ك. ا. هماهنگ كرده بودم كه بيام مديكال و همديگرو ببينيم، فرودگاه تو خطِ قرمز مترو بود كه منم پروازم ترمينال ١ نشسته بود سوار مترو شدم خط قرمز رو به سمت UAE EXCHANGE( الإمارات العربية المتحدة الصرافة) و بعد در ايستگاه چهارم پياده شدم، ايستگاه UNION( الاتحاد)، از اونجا خط رو عوض كردم( به اين صورت كه سوار آسانسور ميشى مى ريد براى خارج شدن از مترو ولى خارج نمى شيد، خط سبز روبه سمت مقصد مورد نظرپيدا مى كنيد و به كمك پله ها به سمت مترو ميريد.)، من چون مى خواستم برم مديكال بايد ميرفتم خط سبز مترو به سمت مقصد اتصالات و ايستگاه سوم ابوهيل كه مديكال دقيقاً روبروش هست پياده مى شدم.
من ساعت ١ ظهر مديكال بودم، با اينحال م. ل. ك. ا. جون از ساعت ١٠:٣٠ براى من اونجا منتظر بودند، در تمام مسير هم با هم از طريق ت. ل. گ. ر. ا. م. چت مى كرديم و من و راهنمايى مى كردند، خلاصه تا رسيدم، يك فرم بهم دادن كه مشخصاتم، آدرس ايران و ا. م. ر. ى. ك. ا. رو با كد پستى مى خواستن، شماره تلفن در دبى ازتون مى خواستن ، بعد هم ٦ تا عكس ازم خواست و تاريخ مصاحبه و پاسپورت و كارت بين المللى واكسيناسيون و آزمايش خونى كه ايران داده بودم تو انستيتو پاستور براى مصون بودن به آبله و هپاتيت، بعد هم من و بردن دم صندوق و بهم گفتن هزينه اش ميشه ٩٧٥ درهم كه من يهو چشمام ٤ تا شد، گفتم مگه ٥٢٥ نبود؟ گفتن چرا اما به خاطر ويروس زيكا، ما تو آزمايش خونى كه ازتون مى گيريم اون رو هم چك مى كنيم كه ببينيم بهش مبتلا هستيد يا نه كه ٤٥٠ درهم براى اين ويروس اضافه بايد پرداخت كنيد، ولى گفت موقتى ِ و برداشته ميشه اما نه به اين زودى، من كه ٩٧٥ درهم نداشتم و م. ل. ى. ك. ا. جون با اينكه من و نمى شناخت و واسه بار اول بود كه من رو ميديد با مهربونى بهم گفت من درهم دارم ميدم تو بعداً به من بده، كه يهو به ذهنم رسيد كه شايد دلار قبول كنن، ازشون پرسيدم و گفتن آره مشكلى نيست كه منم بهشون دلار دادم و اونا هم بقيه ى پول و بهم درهم دادن، از اونجا هم اول رفتم تو يك اتاق يك خانم هندى فشارم و گرفت، قد و وزن كرد و معاينه ى چشم و بعد رفتم تو يك اتاق ديگه اول آزمايش خون دادم و بعدشم يك ظرف در دار براى آزمايش ادرار دادن، بعد هم يك ٢ ساعتى منتظر بودم تا دكتر سونيتا من رو ديدن، اول مشخصاتم و پرسيد، بعدشم يكسرى سوال فارسى بهم داد و گفت هركدوم كه جوابش مثبت هست بهم بگو ( سوالاتى مثل اينكه: بيمارى قلبى داريد؟ بيمارى روانى داريد؟ ...)، بعد هم روى تخت دراز مى كشيد و شكم و پهلو هارو معاينه مى كنند و ٢،٣ تا سرفه مى كنيد و تمام، بعدشم يك برگه بهتون ميده و توش مى نويسه كه كى بيايد و جوابتون رو بگيريد، كه به من گفت ٢٠ نوامبر كه همون فرداش بود ساعت ٨ شب بيا و جواب و بگير، كه م. ل. ى. ك. ا. جون رسيد و گرفت و گفت من خودم جواب و برات مى گيرم، خلاصه ما ساعت ٣:٣٠ از مديكال اومديم بيرون و م. ل. ى. ك. ا. جون من و رسوند هتل و قرار شد كه روز مصاحبه با هم هماهنگ كنيم. فردا شب كه م. ل. ى. ك. ا. جون رفتن براى گرفتن جواب تا ساعت ٩ شب هم صبر كرده بودند اما گفته بودند آماده نيست و چون اين مصاحبه اش پس فرداست پس شما فردا بعدازظهر بيا جواب و بگير، خلاصه ٢١ نوامبر رفت و جواب و برامون گرفت و قرار شد ٢٢ نوامبر ساعت ٣:٣٠ صبح بياد دم هتل دنبالم كه بريم ابوظبى.
بچه ها ببخشيد كه اينقدر طولانيه تازه اين قسمتِ اولشه، ولى خواستم كامل باشه چون خودم خيلى مشكلات جورواجور داشتم كه تو اينجا هرچيزى كه فكر كردم ممكنِ براتون سؤال باشه رو جواب دادم بقيشم به زودى براتون مى نويسم. Smile

روز مصاحبه ٢٢ نوامبر:
ساعت ٢:٣٠ بيدار شدم و صبحانه خوردم و آماده شدم و مدارك رو يكبار چك كردم و رفتم لابيه هتل و م. ل. ى. ك. ا. جون اومدن دنبالم، بعد هم رفتيم دم هتل يكى ديگه از بچه ها كه يك آقا پسر با پدر و مادرِ گلشون بودن كه براى پدر و مادرشون مى خواستن ويزاى توريستى بگيرند،خوب حالا چندتا نكته مى خوام بگم: اول اينكه از دبى تا ابوظبى تقريباً ٢ ساعت تو راهيد، پس حتماً آب و مقدارى خوراكى با خودتون ببريد، الان ميگيد اين دخترِ چقدر پر خورهSmile ولى بهترِ كه گرسنه نباشيد چون گرسنگى هم صبرتون و كم مى كنه هم كلافتون مى كنه و باعث ميشه آدم اخمويى به نظر بيايد كه اين خودش ٣٠٪‏ شانستون رو پايين مياره، چون طرز برخورد و وردتون كه بدون استرس و با لبخند باشيد خيلى مهمِ اون حسى كه ازتون مى گيرن خيلى براتون كار سازه،اصلاً موبايل و كيف با خودتون نبريد، بهترِ كه كلاسر داشته باشيد و تمام مداركتون رو تو اون بذاريد، فيلم نامزدى يا يو اس بى هم با خودتون نبريد، اونا هرچيزى كه كاغذى باشه رو مى بينن، لباس شيك و رسمى بپوشيد، عطر و ادكلن بزنيد ولى نه خيلى زياد، فقط در حدى كه موقع وارد شدن ىِ رايحه ى خوبى از شما به مشام برسه نه اينكه مردم خفه بشن، اينايى كه اينجا مى نويسم اونجا ديدم كه دارم براتون مى گم، نكاتش خيلى ريزه ولى بهشون دقت مى كنن اونا،خوب ببخشيد حالا ادامه: حركت كرديم به سمت ابوظبى و بعد از تقريباً ٢:٢٠ دقيقه رسيديم، جلوى ما يك خانم و آقايى با يك پسر ٣ سالِ بودن كه خانومِ لاتارى برده بود، اول كه روى نيمكت هاى دست چپ مى شينيد، من نفر دوم بودم، اينجا پاسپورت، تاريخ مصاحبه و فرم DS-160 به همراه رسيد پرداخت پول همراهتون باشه، اول يك نگهبان مياد و يادآورى مى كنه كه همه پاسپورت هاشون همراهشون باشه، ساعت ٧ ، صفى كه نشسته تشكيل شده روى نيمكت، حالا ميرن كم كم به سمتِ درِ سفارت، اول ميريد سمت شيشه ى كنارِ در كه يك خانومى اون پشت هست و همين مداركى كه گفتم حاضر كنيد رو ازتون ميگيره و چك مى كنه و مى فرستتون داخل، وقتى وارد شديد چكتون مى كنن، ساعت و پوشه و پول و ... خلاصه هرچى داريد و از زير دستگاه رد مى كنيد و خودتون هم رد ميشيد و از در دوم هم ميريد داخل، روى نيمكت هايى كه دمِ در سوم هست ميشينيد تا ميان و مى گن ٥ نفرِ اول برن داخل، از در كه خارج ميشيد يك حياط سرسبز هست كه راهِ وسط اين حياط، ساختمانِ نگهبانى رو( يعنى همينى كه الان توش هستيد) به ساختمانِ اصلى( يعنى جايى كه قراره توش مصاحبه بشيد) وصل مى كنه،به درِ ساختمانِ اصلى كه رسيديد وقتى داخل ميشيد، دوباره چك ميشيد و پاسپورت و بقيه ى مدارك رو مى بينن و نسبت به كارى كه داريد بهتون شماره ميدن، شماره هاى ما از ٦٠٠ شروع ميشد و من ٦٠١ بودم، خلاصه شماره رو كه بهتون دادن، يك آقا يا خانومى مياد ميپرسه شمارتون چنده و بعد بهتون ميگه روى اين سرى نيمكت ها بشينيد، بعدش اون بالا شمارتون رو مى نويسه و ميگه به سمت كدوم پنجره( يا همون باجه) بايد بريد، وقتى رفتيد تا بگيد سلام متوجه ميشه كه بايد با شما فارسى حرف بزنه، خلاصه مداركى كه توى ايميل ازتون خواستند رو تحويل ميديد، مدارك مالى، پاسپورت و كپيش، اصل شناسنامه و ترجمه، عكس، تاريخ مصاحبه و فرم DS160 ولى مدارك اثبات رابطه رو نمى خواد اينجا تحويل بديد، مدارك رو ازتون ميگيره و ميگه بريد واسه انگشت نگارى، بعد دوباره ميريد پيش اون آقايى كه شماره رو ازتون پرسيده بود و بهش ميگيد كه انگشت نگارى داريد، اونم شمارو مى ذاره تو صف، بعدشم دوباره منتظر ميشينيد تا صداتون كنن براى مصاحبه، مصاحبتون توى يك اتاق دربسته انجام ميشه، خلاصه شماره ى من و خوندن واسه مصاحبه منم مدارك اثبات رو كه يك كلاسر خيلى بزرگ و سنگين بود با يك لبخند و كلى انرژيه مثبت بردم تو، نشستم و سلام كردم و يك خانم ٣٧،٨ ساله ى امريكايى بود، گفت من دوباره بايد ازت انگشت نگارى كنم، منم گفتم البته با كمالِ ميل، و ٤ تا انگشت دست راستم و گذاشتم بعدش گفت با اينكار تو قسم خوردى كه هرچى تو فرم ها هست و هرچى الان به من قرارِ بگى حقيقته، منم گفتم ١٠٠٪‏ ، پرسيد: تا حالا كار كردى؟ نه، درس خوندى؟ بله، درس دانشگاهى؟ بله، تموم كردى؟ نه، برى امريكا درست چى ميشه؟ تطبيق ميدم، اگه نشه يك رشته ى ديگه مى خونم، نامزدت از كى امريكاست؟ كه منم تاريخش رو گفتم، بعدشم گفت پاسپورتت پيش من ميمونه با اين برگه ٢ شنبه ميرى اِم پست و ويزا و پاسپورتت رو مى گيرى، كه من يهو گفتم يعنى ديگه مريم پيشِ نامزدم؟ كه اونم با خوشحالى گفت: بَللللللللللللللللللللله، كه ديگه خيلى تشكر كردم و شناسنامه ام رو گرفتم و با يك برگه ى سفيد كه بايد تحويلِ اِم پست مى دادم و پاسپورتم و مى گرفتم، ديگه خوشحال اومدم بيرون و رفتيم به سمتِ دبى، اول تاريخ پروازم و عِوَض كردم، چون شنبه بايد بر مى گشتم، ولى گفته بودن ٢ شنبه برو پست، خلاصه تاريخ بليط رو عوض كردم و براى سه شنبه ١٢ ظهر بليط گرفتم و ٢٠٥٠٠٠ تومان هم واسه تعويض بليط دادم، هتلم تمديد كردم و فكر كنم ٤٥٠ درهمِ ديگه هم واسه هتل دادم، ولى دقيق يادم نيست، خلاصه دوباره رفتم اينطرف و اونطرف خوندم كه ببينم چطورى بوده واسه اونايى كه ويزاشون رو از طريق پست قرار بوده بگيرن مثلِ من، كه فهميدم مثلِ اينكه اول يك ايميل به من ميزنن كه ويزاتون رو فرستاديم پست و بعدشم من بايد برم پست و ويزارو بگيرم، خلاصه ٤ شنبه خبرى نبود، ٥ شنبه هم همينطور، جمعه و شنبه هم كه تعطيل بود، ١ شنبه هم خبرى نشد، زنگ زدم به م. ل. ك. ا. جون و گفتم اينجوريه، گفت اينا ىِ تاريخى مى گن ولى الان يك آقايى اينجاست كه خودش برگشته ايران و منتظره كه ويزاش بياد ولى هنوز نيومده، كه من گفتم، من بدونِ ويزام هيچ جا نميرم، خلاصه كلى خنديد و گفت تا ٢ شنبه ساعت ١١ صبر كن اگه ويزات رفته بود پست كه دوباره مى برمت ابوظبى و ويزات و مى گيرم اگر نيومده بود ساعت ٢ مى برمت دمِ سفارت چون ٢ به بعد ويزاها رو مى دن، باهاشون صحبت مى كنيم تا برى تو ببينيم چى ميشه، خلاصه فردا هرچى زنگ زديم پست خبرى نبود، با اين حال اومد دنبالم، اول رفتيم پست، ويزاى من نيومده بود ولى مالِ اون آقايى كه ٢ ماه بود معطل بود بالاخره اومده بود و براش گرفتيم، بعدش رفتيم دمِ سفارت و م. ل. ى. ك. ا. جون رفت با اون خانوم كه دمِ در بود صحبت كرد و من رفتم تو، دوباره شماره گرفتم و صدام كردن و رفتم گفتم، به من گفتن ٢ شنبه برو پست ويزاتو بگير ولى هنوز نيومده، منم فردا پرواز دارم پاسپورتم و مى خوام، ميشه چك كنيد، خلاصه گفت بايد ببينم، رفت ديد و با پاسپورت و ويزا اومد و منم رفتم با خوشحالى، بعدهم م. ل. ى. ك. ا. جون من و رسوند هتل.
اينم سفرنامه ى من بود، اميدوارم كه تونسته باشم كمكى بكنم.براى همه هم آرزوى بهترين اتفاقات و دارم.
ويزاى نامزدىK1
ارسال مدارك به USCIS:٢جون.
اولين جواب USCIS:٢٨جولاى،فرم I-797C.نامه٢: ١٦آگست،فرمI-797.كيس نامبر:٦ سپتامبر.
تاريخ مصاحبه:٢٢نوامبر،ابوظبى،ويزاى يكضرب.
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
گرفتن سوشال:١٧ژانويه،ارسال مدارك به USCIS:١٧ژانويه.
انگشت نگارى:١٣فوريه.
دريافت اجازه كار و اجازه ى ورود و خروج از كشور: ٢٧ اپريل.
تاريخ مصاحبه براى گرين كارت: ٢٤ اكتبر.
تاريخ گرفتن گرين كارت: ٢٩ اكتبر.
پاسخ
مرسي

سلام عزيزم وقت احتياج نداريد اصلاً، ولى حتماً بريد NMC در دبى چون ارزونترِ و الكى بهتون واكسن نمى زنن، هرچقدر هم زودتر اونجا باشيد كارتون زودتر انجام ميشه، اميدوارم كه همه چيز عالى براتون پيش بره.
ويزاى نامزدىK1
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57
(2017-01-09 ساعت 10:36)Parisafarazman نوشته:  سلام دوستان

سلام عزيزم، بعد از دريافت كيس نامبر هيچ كارى نبايد انجام بديد، منتظر باشيد تا بهتون ايميل بزنند، واسه من حدود ١ ماه و نيم طول كشيد تا ايميل زدن، اصلاً هم نگران نباشيد، همه چيز طبق برنامه پيش ميره.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-09 ساعت 21:56)shimiz نوشته:  سلام بچه ها مى خوام سفرنامه ام رو براتون بذارم اميدوارم بتونم كمكى كرده باشم.
قبل از مصاحبه:

ممنون واقعاً عالي و مفيد بود،چند تا سوال پيش اومد
١-ساعت كار nmc؟؟؟همين جا خوندم كه از ٨تا ١٢ و ٤ تا ٧ هست؟ شما گفتيد ١ رفتيد،منم پروازم مثل شماست پس از فرودگاه يك راست برمnmc
٢-شما تا تو nmc با چمدون رفتيد يعني؟
٣-نياز به كارت ملي هم هست؟ چون تو ايميل فقط گفته شناسنامه ولي خيلي ها ميگن كارت ملي هم لازمه...من آخه كارت مليم تاريخ اعتبارش ٤ سال پيشه Big Grin؟
٤-براي تغير دادن پرواز چقدر جريمه داديد؟
ببخشيد سوالام زياد شد
پاسخ
تشکر کنندگان: tamoko89
(2017-01-10 ساعت 01:30)ماري بهاري نوشته:  
(2017-01-09 ساعت 21:56)shimiz نوشته:  سلام بچه ها مى خوام سفرنامه ام رو براتون بذارم اميدوارم بتونم كمكى كرده باشم.
قبل از مصاحبه:

ممنون واقعاً عالي و مفيد بود،چند تا سوال پيش اومد
١-ساعت كار nmc؟؟؟همين جا خوندم كه از ٨تا ١٢ و ٤ تا ٧ هست؟ شما گفتيد ١ رفتيد،منم پروازم مثل شماست پس از فرودگاه يك راست برمnmc
٢-شما تا تو nmc با چمدون رفتيد يعني؟
٣-نياز به كارت ملي هم هست؟ چون تو ايميل فقط گفته شناسنامه ولي خيلي ها ميگن كارت ملي هم لازمه...من آخه كارت مليم تاريخ اعتبارش ٤ سال پيشه Big Grin؟
٤-براي تغير دادن پرواز چقدر جريمه داديد؟
ببخشيد سوالام زياد شد

سلام عزيزم، ساعت كارشون همين هست دقيقاً ولى اون خانومى كه من باهاشون قرار داشتم اين ها رو برام درست كرد، يعنى به واسطه ى ايشون من تونستم تو اون تايم برم و كارم رو انجام بدم، من شمارش رو برات مى نويسم شايد بدردت بخوره خيلى هم خانومِ خوبيه،
٠٠٩٧١٥٦٧٨٨٩٠٨٣
سوال دوم هم جوابش مثبتِ ، بله من با چمدونم رفتم، اصلاً كارت مليتون هيچ جا بدردتون نمى خوره نه تو دبى و نه در امريكا، چون اصلاً قبولش ندارن، براى تغيير پروازم هم ٢٠٥٠٠٠ تومان دادم.
اميدوارم كه اتفاقاتِ خوبى برات بيفته پشت سرهمSmile
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، tamoko89 ، ماري بهاري ، پري57
Dostan hanechiiii 30 roz taligh shod? nmidonm shomaha k vaghte interview darin chi mishee
Case:cr1
Uscis recevied:4february 2016
Approved:2june2016
NVC welcome letter:12july2016
Case number:14september2016
Email naghse madrak:26november2016
Emaile naghse madrake boland bala?:4february 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-01-26 ساعت 00:18)setaree نوشته:  Dostan hanechiiii 30 roz taligh shod? nmidonm shomaha k vaghte interview darin chi mishee

من ۳۲ روز دیگه مصاحبه دارم و واقعن نگرانم
‎CR1
‎Ankara‎
شروع پرونده 8 ژانویه ‎2016‎
اپرو 25 جون 2016
نقص مدارک   22 اکتبر‎2016 ‎
ایمیل تایید مدارک  23 دسامبر 2016
دریافت ایمیل مصاحبه 30دسامبر 2016
تاریخ مصاحبه  آنکارا   27feb2017
نتیجه  AP
آپدیت  28feb و 2march
مصاحبه دوم 3march 2017
ایشود  3march 2017
تحویل گرفتن پاسپورت و ویزا از پست 4march 2017
ورود به آمریکا 5march 2017
دریافت گرین کارت 10 روز بعد از واریز مبلغ 220 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: setaree ، dd7472003
(2017-01-26 ساعت 01:13)Mrs.sara نوشته:  
(2017-01-26 ساعت 00:18)setaree نوشته:  Dostan hanechiiii 30 roz taligh shod? nmidonm shomaha k vaghte interview darin chi mishee

manam zire 30 ruz miram mosahebe, dg sad dar sad ba en oza pish umade ap mikhoram. omidvaram be hamin ap khatme bekheyr beshe va ghanune badtari nazaran.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: setaree
(2017-01-26 ساعت 01:36)ziziii نوشته:  
(2017-01-26 ساعت 01:13)Mrs.sara نوشته:  

manam zire 30 ruz miram mosahebe, dg sad dar sad ba en oza pish umade ap mikhoram. omidvaram be hamin ap khatme bekheyr beshe va ghanune badtari nazaran.

اما من امیدم به خداونده و دعا میکنم برای هممون که ویزای یکضرب بگیریم
‎CR1
‎Ankara‎
شروع پرونده 8 ژانویه ‎2016‎
اپرو 25 جون 2016
نقص مدارک   22 اکتبر‎2016 ‎
ایمیل تایید مدارک  23 دسامبر 2016
دریافت ایمیل مصاحبه 30دسامبر 2016
تاریخ مصاحبه  آنکارا   27feb2017
نتیجه  AP
آپدیت  28feb و 2march
مصاحبه دوم 3march 2017
ایشود  3march 2017
تحویل گرفتن پاسپورت و ویزا از پست 4march 2017
ورود به آمریکا 5march 2017
دریافت گرین کارت 10 روز بعد از واریز مبلغ 220 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: setaree ، dd7472003
(2017-01-26 ساعت 01:48)Mrs.sara نوشته:  
(2017-01-26 ساعت 01:36)ziziii نوشته:  
(2017-01-26 ساعت 01:13)Mrs.sara نوشته:  من ۳۲ روز دیگه مصاحبه دارم و واقعن نگرانم

اما من امیدم به خداونده و دعا میکنم برای هممون که ویزای یکضرب بگیریم
Dostan shayad mosahebe shomaha ham taligh beshe yani maslan bendazan 1mah badesh k injori khili bhtr az ap hast b nazare mn?
Case:cr1
Uscis recevied:4february 2016
Approved:2june2016
NVC welcome letter:12july2016
Case number:14september2016
Email naghse madrak:26november2016
Emaile naghse madrake boland bala?:4february 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان