کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
(2016-08-16 ساعت 09:46)mohammadreza88 نوشته:  
(2016-08-16 ساعت 07:34)sib 24 نوشته:  
(2016-08-16 ساعت 07:02)Loosi نوشته:  ببيخشيد من دوباره ميپرسم توضيحات شما واقعا كامل هست از اونجايي كه اينجا هر وكيل يه چيز به من ميگه واقعا نميدونم كدوم حرف درسته ، من همسرم سيتيزن هستند و مدت ٢٩ ماه در امريكا بودم ولي  سوال من اينه كه بيشتر از ٦ ماه در طول اين سه سال نبايد خارج از امريكا ميبودم يا سالي ٦ ماه ؟ چون اگه در طول سه سال بوده باشه من جمعا ٨ ماه خارج از امريكا بودم الان يه وكيل به من ميگه مشكلي پيش نمياد بيا برات فايل كنم يكي ميگه  اون ٨ ماه مشكل ساز ميشه كه خارج از امريكا بودي ???

بيشتر از ٦ ماه در طول يك سال نبايد خارج از امريكا باشید.

سلام به سیب عزیز و خوشحال هستم که شما رو بعد از کلی وقت اینجا می بینیم.
یک چیز رو اضافه کنم که اگر اشتباه نکنم مدت زمانی که شما خارج از آمریکا هستید در هر مرتبه نباید بیشتر از 6 ماه باشه و اگر مثلا شما در سال دو مرتبه از آمریکا خارج شوید و هر مرتبه 4 ماه خارج باشید مشکلی ایجاد نمیکنه.
اگر اشتباه می گم دوستان تصحیح بفرمایند.

در مورد پر کردن فرم هم کار سختی نبود و من خودم برای همسر پر کردم و در کل پروسه مشکلی نبود، شاید نیاز به وکیل هم نباشه.

سلام ممنون لطف دارید.
کاملا درست گفتید
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Pargosha
سلام و روز همه دوستان هم بخیر،
راستش من از گروه نامزدیون هستم Smile و هنوز متاسفانه منتظر گرین کارت، خواستم از دوستانی که تجربه بهتری دارند بپرسم، سیتیزن شیپی از زمان دریافت گرین کارت محاسبه میشه یا از زمان ورود و ازدواج در آمریکا؟
روایتها مختلف نوشته شده، ولی کدوم به واقعیت نزدیک هست رو ؟؟
اگرچه سئوالم ممکن هست تکراری باشه، ولی لطف میکنید اگر موصق میدونید بگین، ممنون.
نوع ويزا:K1
سرويس سنتر: California
ارسال مدارك به USCIS: 13 Nov. 2013
دريافت رسيد مدارك: 22 Nov. 2013
مصاحبه: 20 MAY 2014-ابوظبی
ورود به آمریکا: DEC2014
ازدواج: March 2015
انگشت نگاری: April 2015
نامه کنسلی احتمالی مصاحبه: Jun 2015
وضعیت اکنون: دریافت گرین کارت بعد از 1.6 ماه!
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
ما اواخر مارچ مدارک فرستادیم و تو آوریل انگشت نگاری رفتیم ولی هنوز خبری نیست از مصاحبه. دوبار رفتم اداره مهاجرت شهرمون آنلاین چک کرد گفت هنوز تو نوبتید. گفت اشکال خاصی نیست و باید منتظر باشیم. واقعا نمیدونم چکار کنم بنظرم خیلی دیر شده. از طرفی دخترم از طرف مدرسه یه سفر اروپا داره که بدون سیتیزن شدن تقریبا غیر ممکنه که بره.اگر کسی تجربه ای داره لطفا بگید.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-30 ساعت 07:28)soufia نوشته:  ما اواخر مارچ مدارک فرستادیم و تو آوریل انگشت نگاری رفتیم ولی هنوز خبری نیست از مصاحبه.  دوبار رفتم اداره مهاجرت شهرمون آنلاین چک کرد گفت هنوز تو نوبتید. گفت اشکال خاصی نیست و باید منتظر باشیم.  واقعا نمیدونم چکار کنم بنظرم خیلی دیر شده. از طرفی دخترم از طرف مدرسه یه سفر اروپا داره که بدون سیتیزن شدن تقریبا غیر ممکنه که بره.اگر کسی تجربه ای داره لطفا بگید.ممنون
نمیدونم چرا انقدر طول کشیده من 21 march اپلای کردم و 16 August سیتیزن شدم.شاید جایی که درخواست دادید شلوغ باشه
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، soufia ، Pargosha
(2016-08-30 ساعت 08:25)sib 24 نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 07:28)soufia نوشته:  ما اواخر مارچ مدارک فرستادیم و تو آوریل انگشت نگاری رفتیم ولی هنوز خبری نیست از مصاحبه.  دوبار رفتم اداره مهاجرت شهرمون آنلاین چک کرد گفت هنوز تو نوبتید. گفت اشکال خاصی نیست و باید منتظر باشیم.  واقعا نمیدونم چکار کنم بنظرم خیلی دیر شده. از طرفی دخترم از طرف مدرسه یه سفر اروپا داره که بدون سیتیزن شدن تقریبا غیر ممکنه که بره.اگر کسی تجربه ای داره لطفا بگید.ممنون
نمیدونم چرا انقدر طول کشیده من 21 march اپلای کردم و 16 August سیتیزن شدم.شاید جایی که درخواست دادید شلوغ باشه

ممنون ار جوابتون. به نطر شما کاری میشه کرد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-30 ساعت 18:42)soufia نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 08:25)sib 24 نوشته:  

ممنون ار جوابتون. به نطر شما کاری میشه کرد ؟

تا جایی که اطلاع دارم تا ۶ماه نرمال است
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Pargosha
سلام دوستان
یک سوال دارم اینکه 3 ماه قبل از اینکه تاریخ گرین کارت کاندیشنال تمام بشه میشه اقدام کرد واسه گرین کارت 10 ساله. حالا کی میشه اقدام کرد واسه سشتیزن شیپی ؟ باید صبر کنیم اون بیاد بعد اقدام کنیم؟ چون همین جوری بیش تر از 6 ماه طول میکشه گرین کارت جدید بیاد بعد از اون هم 6 ماه باید دوباره صبر کرد واسه سیتیزنی نمیشه فرما رو با هم پر کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من فوریه امسال (بعد از 2 سال که با داشتن پاس سفید در ایران بودم)دارم برمیگردم آمریکا که بمونم. نمیدونم چه مراحلی رو برای گرفتن سیتی زنی باید بگذرونم. متاسفانه از این پیج اطلاعات جامعی دستگیرم نشد. آیا صفحه ی دیگری در اینمورد (مراحل سیتیزن شدن) هست که بمن معرفی کنید ؟ ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
سلام
کسی نیست جواب سوال منو بده؟ آخرش تاریخ روی گرین کارت رو باید نگاه کنیم یا تاریخ ازدواج برای اینکه بخوایم اقدام کنیم واسه سیتیزن شیپی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-09 ساعت 19:15)hasti1985 نوشته:  سلام
کسی نیست جواب سوال منو بده؟ آخرش تاریخ روی گرین کارت رو باید نگاه کنیم یا تاریخ ازدواج برای اینکه بخوایم اقدام کنیم واسه سیتیزن شیپی؟

به نظر میرسه از تاریخ روی گرین کارت ملاکه

https://www.uscis.gov/us-citizenship/cit...s-citizens
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985
خانم هستی سوالهایی از این دست رو فقط آنهایی که قبلا تجربه کرده اند میتونن جواب بدن. به نظر من بهترین کار آینه که از رو وبلاگ سایت اطلاعات لازم رو بخونیدو اگر جواب را پیدا نکردی یک infopass از اداره مهاجرت شهرتون بگیر و برو ازاونا بپرس.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985 ، hamed_gh
سلام
میشه لطفا شرایط سیتیزن شیپی رو بمن بگین با توجه به اینکه من6ماه موندم ، بعدش پاس سفید گرفتم و دو سال خارج بودم. و تازه برگشتم. چقدر دیگه باید بمونم 2سال یا 3سال ؟! و آیا گرفتن پاس سفید حساب میشه برای سیتیزن شدن یا نه ؟!
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-09 ساعت 19:15)hasti1985 نوشته:  سلام

تاریخ صدور گرین کارت ملاک سیتیزن شیپی است ،۳ سال بعد از تاریخ گرین کارتتان (البته سه ماه قبلش) برای گرین کارت ازدواجی میتوانید درخواست سیتی زنی بدهید
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-11 ساعت 20:45)lossi نوشته:  سلام
میشه لطفا شرایط سیتیزن شیپی رو بمن بگین با توجه به اینکه من6ماه موندم ، بعدش پاس سفید گرفتم و دو سال خارج بودم. و تازه برگشتم. چقدر دیگه باید بمونم 2سال یا 3سال ؟! و آیا گرفتن پاس سفید حساب میشه برای سیتیزن شدن یا نه ؟!
ممنون

از زمان تاریخ آخرین ورودتان با پاس سفید با ویزای ازدواجی ۲ سال بعدش میتوانید درخواست بدهید
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-03 ساعت 11:18)atlantis770 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز.
من فوریه امسال (بعد از 2 سال که با داشتن پاس سفید در ایران بودم)دارم برمیگردم آمریکا که بمونم. نمیدونم چه مراحلی رو برای گرفتن سیتی زنی باید بگذرونم. متاسفانه از این پیج اطلاعات جامعی دستگیرم نشد. آیا صفحه ی دیگری در اینمورد (مراحل سیتیزن شدن) هست که بمن معرفی کنید ؟ ممنون میشم.
با پاس سفید ۱ سال تخفیف میخوری برای ازدواجی ها ۲ سال که البته قانون ۱۸ ماه رو باید پر کنن
و برای بقیه ۴ سال بعد از آخرین ورود با ۳۰ ماه اقامت میتوانند درخواست بدهند
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان