کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
سلام بر مهاجرسراییان

علی الاخصوص هم ولایتی های من در تگزاس - دالاس که در پروسه سیتیزنی هستند یا بودند بین 2015 و 2106
سوالاتی مطرح می کنم که اگر صلاح دونستید پاسخ بفرمایید: Smile
Wink
فقط لطفا" کوتاه و به ازای هر سوال جواب جداگانه مرحمت فرمایید.

1- از زمان ارسال مدارک کامل به Lock-box یا نشانی USCIS در لوییسویل (برای ساکنان تگزاس) تا شروع پروسه یا مطلع شدن از شروع چه مدت طول کشید؟
2- اولین تماس USCIS با صاحب پرونده از چه طریق انجام شد؟ از بابت حصول پرونده تان یا تایید تکمیل /نقص مدارک چه طور به شما اطلاع رسانی شد ؟
3- از جواب سوال 2 تا نقد شدن وجه پرداختی تان چه زمان به طول انجامید ؟
4- قرار اخذ اثر انگشت چه مدت بعد تر تعیین گردید و کدام مراکز Bio-metric برای دالاس نشینان مطرح می شوند بری انجام کار (ادرس ها )؟
5- پس از تکمیل مرحله ثبت و تشخیص هویت تماس پستی / الکترونیکی بعدی از جانب USCIS کی و با چه مضمونی با شما برقرار شد ؟
6- کتابچه راهنمای این آزمون و ... در کدام مرحله برایتان ارسال شد؟
7- از زمان ارسال اولیه مدارک تا روز امتحان/مصاحبه چه مدت زمان طول کشید؟
8- پس از قبولی در آزمون/مصاحبه چه مدت تا روز "قسم یاد کردن" زمان برد؟
9- مراکزی که برای دالاس نشینان و حومه برای Ceremony اختصاص یافت کجا ها می تواند تعیین گردد؟
و سوال آخر
10- متوسط زمان انتظار تا رسیدن به نتیجه نهایی و کسب Certificate  چه مدت طول کشید؟( برای آنهایی که از دالاس و حومه اقدام کردند)

این سوالات می توانند  سوال افراد بسیاری باشند . پس جوابها می توانند بعنوان مرجع پاسخ گویی به ابهامات موارد مراجعه آتی قرار گیرند

سپاس
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68 ، a.behzadi
(2016-09-29 ساعت 11:44)maxsupermax نوشته:  سلام بر مهاجرسراییان

علی الاخصوص هم ولایتی های من در تگزاس - دالاس که در پروسه سیتیزنی هستند یا بودند بین 2015 و 2106
سوالاتی مطرح می کنم که اگر صلاح دونستید پاسخ بفرمایید: Smile
Wink
فقط لطفا" کوتاه و به ازای هر سوال جواب جداگانه مرحمت فرمایید.

1- از زمان ارسال مدارک کامل به Lock-box یا نشانی USCIS در لوییسویل (برای ساکنان تگزاس) تا شروع پروسه یا مطلع شدن از شروع چه مدت طول کشید؟
2- اولین تماس USCIS با صاحب پرونده از چه طریق انجام شد؟ از بابت حصول پرونده تان یا تایید تکمیل /نقص مدارک چه طور به شما اطلاع رسانی شد ؟
3- از جواب سوال 2 تا نقد شدن وجه پرداختی تان چه زمان به طول انجامید ؟
4- قرار اخذ اثر انگشت چه مدت بعد تر تعیین گردید و کدام مراکز Bio-metric برای دالاس نشینان مطرح می شوند بری انجام کار (ادرس ها )؟
5- پس از تکمیل مرحله ثبت و تشخیص هویت تماس پستی / الکترونیکی بعدی از جانب USCIS کی و با چه مضمونی با شما برقرار شد ؟
6- کتابچه راهنمای این آزمون و ... در کدام مرحله برایتان ارسال شد؟
7- از زمان ارسال اولیه مدارک تا روز امتحان/مصاحبه چه مدت زمان طول کشید؟
8- پس از قبولی در آزمون/مصاحبه چه مدت تا روز "قسم یاد کردن" زمان برد؟
9- مراکزی که برای دالاس نشینان و حومه برای Ceremony اختصاص یافت کجا ها می تواند تعیین گردد؟
و سوال آخر
10- متوسط زمان انتظار تا رسیدن به نتیجه نهایی و کسب Certificate  چه مدت طول کشید؟( برای آنهایی که از دالاس و حومه اقدام کردند)

این سوالات می توانند  سوال افراد بسیاری باشند . پس جوابها می توانند بعنوان مرجع پاسخ گویی به ابهامات موارد مراجعه آتی قرار گیرند

سپاس
1) ۳هفته
2) نامه
3)نمیدونم
4) ۵ هفته بعد از ارسال مدارک, Fort Worth
5) نامه
6)روز انگشت نگاری تحویلتان میدهند
7) ۱۷ هفته
8) ۳هفته
Irving ( 9
10) ۵ماه
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، sina454 ، armehraboon ، Pargosha ، a.behzadi
دوستان ما برای فرستادن فرم سیتیزنشیپ باید کپی مدرک ازدواج رو هم بفرستیم که متاسفانه اصل ترجمه سند ازدواج رو روز مصاحبه از ما گرفتن و برنگردوندن بهمون! آیا کسی تجربه مشابه داشته؟ آیا میتونیم ترجمه شناسنامه رو که مشخصات همسر رو هم نوشته به عنوان مدرک ازدواج بفرستیم ؟   ممنون میشم از راهنمایی تون
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال.
با انتخاب شدن ترامپ، چه تغییری در وضعیت ما که گرین کارت داریم پیش میاد؟
آیا موردی برای نگرانی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-09 ساعت 15:52)atlantis770 نوشته:  یه سوال.

فکر نمیکنم برای کسانی‌ که گرین کارد دارن مشکلی‌ پیش بیاد (هرچند ما خودمون هم از ترس اینکه مشکلی‌ پیش بیاد بعد از مدت‌ها پشت گوش انداختن اقدام کردن برای سیتیزنشیپ سریع اقدام کردیم)، اما نظر من اینه که کسانی‌ که گرین کارد دارن به عنوان رزیدنت قانونی‌ محسوب میشن و مشمول قانون اساسی‌ میشن که رئیس جمهور هم قدرت تغیرش رو نداره. ترامپ حرفش بیشتر رو مهاجران غیر قانونی‌ هست که وبال گردن آمریکا شدن نه کسانی‌ که خودشون اجازه مهاجرت دادن، (مثلا الان کلی‌ مکزیکی غیر قانونی‌ اینجا هستن که اجازه کار ندارن اما به صرف اینکه بچه‌هاشون اینجا به دنیا میان ماهیانه برای هر بچه کلی‌ پول از دولت میگیرن برای همین پشت سر هم بچه دار میشن که این خودش کلی‌ هزینه برای دولت داره). اما شاید مثلا کلا برنامه لاتاری رو در آینده بردارن و دیگه مهاجر نگیرن، اما اینکه برای کسانی‌ که الان ساکن قانونی‌ هستن مشکل پیش بیاد خیلی‌ خیلی‌ بعیده. اما خوب ترامپِ دیگه  . . . هر لحظه باید منتظر سورپرایز باشیم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، atlantis770 ، sib 24 ، ed2008 ، محبوبه. 68
(2016-11-08 ساعت 21:39)sunrise نوشته:  دوستان ما برای فرستادن فرم سیتیزنشیپ باید کپی مدرک ازدواج رو هم بفرستیم که متاسفانه اصل ترجمه سند ازدواج رو روز مصاحبه از ما گرفتن و برنگردوندن بهمون! آیا کسی تجربه مشابه داشته؟ آیا میتونیم ترجمه شناسنامه رو که مشخصات همسر رو هم نوشته به عنوان مدرک ازدواج بفرستیم ؟   ممنون میشم از راهنمایی تون
سلام.
یعنی یه اصله ترجمه رسمی اضافه یا حتی یه نسخه (کپی) از ترجمه رو هم ندارید که بفرستید همراه مدارکتون ؟ بگید ایران براتون ترجمه مجدد کنن پستی بهتون برسونن ولی این سری که به دستتون رسید اصل رو نگه دارید کپی رو براشون به همراه مدارک بفرستید .... من از همه مدارکمون یعنی از همه چی دو نسخه" اصله ترجمه رسمی" دارم . مدارکتون رو ناقص نفرستید همین جوری یه پروسه شهروندی عادی تو تگزاس نزدیک 10 ماه طول میکشه حالا حساب کنید اگر نقص پرونده هم داشته باشه... ولی با خوده یو اس سی آی هم تلفنی مطرح کنید اگر محکم تر جواب نیاز دارید ...!
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، sunrise ، محبوبه. 68
(2016-11-09 ساعت 20:04)sunrise نوشته:  
(2016-11-09 ساعت 15:52)atlantis770 نوشته:  یه سوال.

فکر نمیکنم برای کسانی‌ که گرین کارد دارن مشکلی‌ پیش بیاد (هرچند ما خودمون هم از ترس اینکه مشکلی‌ پیش بیاد بعد از مدت‌ها پشت گوش انداختن اقدام کردن برای سیتیزنشیپ سریع اقدام کردیم)، اما نظر من اینه که کسانی‌ که گرین کارد دارن به عنوان رزیدنت قانونی‌ محسوب میشن و مشمول قانون اساسی‌ میشن که رئیس جمهور هم قدرت تغیرش رو نداره. ترامپ حرفش بیشتر رو مهاجران غیر قانونی‌ هست که وبال گردن آمریکا شدن نه کسانی‌ که خودشون اجازه مهاجرت دادن، (مثلا الان کلی‌ مکزیکی غیر قانونی‌ اینجا هستن که اجازه کار ندارن اما به صرف اینکه بچه‌هاشون اینجا به دنیا میان ماهیانه برای هر بچه کلی‌ پول از دولت میگیرن برای همین پشت سر هم بچه دار میشن که این خودش کلی‌ هزینه برای دولت داره). اما شاید مثلا کلا برنامه لاتاری رو در آینده بردارن و دیگه مهاجر نگیرن، اما اینکه برای کسانی‌ که الان ساکن قانونی‌ هستن مشکل پیش بیاد خیلی‌ خیلی‌ بعیده. اما خوب ترامپِ دیگه  . . . هر لحظه باید منتظر سورپرایز باشیم Sad

به نظر من تغییر خاصی به وجود نخواهد آمد. چون مشکل انها با مهاجران غیرقانونی است.
پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770 ، محبوبه. 68
(2016-11-10 ساعت 11:34)maxsupermax نوشته:  
(2016-11-08 ساعت 21:39)sunrise نوشته:  دوستان ما برای فرستادن فرم سیتیزنشیپ باید کپی مدرک ازدواج رو هم بفرستیم که متاسفانه اصل ترجمه سند ازدواج رو روز مصاحبه از ما گرفتن و برنگردوندن بهمون! آیا کسی تجربه مشابه داشته؟ آیا میتونیم ترجمه شناسنامه رو که مشخصات همسر رو هم نوشته به عنوان مدرک ازدواج بفرستیم ؟   ممنون میشم از راهنمایی تون
سلام.
یعنی یه اصله ترجمه رسمی اضافه یا حتی یه نسخه (کپی) از ترجمه رو هم ندارید که بفرستید همراه مدارکتون ؟ بگید ایران براتون ترجمه مجدد کنن پستی بهتون برسونن ولی این سری که به دستتون رسید اصل رو نگه دارید  کپی رو براشون به همراه مدارک بفرستید .... من از همه مدارکمون یعنی از همه چی دو نسخه" اصله ترجمه رسمی" دارم . مدارکتون رو ناقص نفرستید همین جوری یه پروسه شهروندی عادی تو تگزاس نزدیک 10 ماه طول میکشه حالا حساب کنید اگر نقص پرونده هم داشته باشه... ولی با خوده  یو اس سی آی هم تلفنی مطرح کنید اگر محکم تر جواب نیاز دارید ...!

سلام، ممنون از پاسخ و راهنماییتون. من با یو اس‌ سی‌ آی‌ اس‌ تماس گرفتم و متوجه شدم فقط کسانی‌ که از طریق ازدواج وارد آمریکا شدن نیاز دارن که مدرک ازدواج رو همراه با فرم سیتیزنشیپ بفرستن، خوشبختانه ما که ویزامون لاتاری بوده احتیاج به مدرک ازدواج نداریم (فقط ۲ قطعه عکس ، کپی‌ گرین کارد، و هزینه ۶۸۰ دلار). من آنلاین هم چک کردم فرم M-477 Document Checklist هم همین رو نوشته.
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68 ، a.behzadi
سلام دوستان ميشه مدارك مورد نياز براي سيتي زن شدن براي كسي كه با ويزاي ازدواج اومده رو بگيد؟منظورم كاغذ بازيش هست شرايطش رو ميدونم ، به جز فرم N 400 بايد مدارك اثبات حضور در امريكا و اثبات با هم زندگي كردن رو هم درباره بفرسيم؟ چون براي تمديد گرين كارت از دو ساله به ده ساله همه مدارك اثبات رو فرستاديم دوباره من شنيدم دوباره براي سيتي زن شدن لازمه، كسي مي دونه ?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-29 ساعت 22:26)ad_jojo نوشته:  سلام و روز همه دوستان هم بخیر،
راستش من از گروه نامزدیون هستم Smile و هنوز متاسفانه منتظر گرین کارت، خواستم از دوستانی که تجربه بهتری دارند بپرسم، سیتیزن شیپی از زمان دریافت گرین کارت محاسبه میشه یا از زمان ورود و ازدواج در آمریکا؟
روایتها مختلف نوشته شده، ولی کدوم به واقعیت نزدیک هست رو ؟؟
اگرچه سئوالم ممکن هست تکراری باشه، ولی لطف میکنید اگر موصق میدونید بگین، ممنون.

همیشه فقط تاریخ گرین کارت مهمه ، برای گرفتن گرین کارت دوم ، برای سیتیزنی ، ... یعنی اون تاریخ قانونیه که شما مقیم امریکا شدین ، خودم این مراحل رو رفتم مطمئن باشین درسته .
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68
(2016-12-03 ساعت 21:23)Loosi نوشته:  سلام دوستان ميشه مدارك مورد نياز براي سيتي زن شدن براي كسي كه با ويزاي ازدواج اومده رو بگيد؟منظورم كاغذ بازيش هست شرايطش رو ميدونم ، به جز فرم N 400 بايد مدارك اثبات حضور در امريكا و اثبات با هم زندگي كردن رو هم درباره بفرسيم؟ چون براي تمديد گرين كارت از دو ساله به ده ساله همه مدارك اثبات رو فرستاديم دوباره من شنيدم دوباره براي سيتي زن شدن لازمه، كسي مي دونه ?

مدارک دیگه میخاد ، مثل عکس ، کپی گرین کارت ، مدرک ازدواج ، مدرک سیتیزنی همسرتون ، فرمهایی که نشون بده مالیات دادین ، اگه ازدواج قبلی هرکدومتون داشتین ، مدارک جدایی ، ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه چیزایی رو بنویسم شاید بدرد کسی بخوره . منم نامزدی اومدم ، طی یکهفته از ورودم ازدواج کردم ، هشت ماه بعد گرین کارت اولم بدستم رسید که دوساله بود ، سه ماه به تاریخ دوسال برای گرین کارت دائم یا همون ده ساله اقدام کردم ، بعد چندماه نامه دادن و یکم باز مدارک خواستن ، فکر کنم چهار ماهی بعد تاریخ گرین کارتم ، گرین کارت دوم بدستم رسید ، فقط بدونین همه جا تاریخ گرین کارت اول مهمه ، و همینطور این نود روز جلوتر اقدام کردن برای همه موارد اعم از گرین کارت دوم ، یا سیتیزنی وجود دارد . بهرحال سه ماه مونده به سه سال از تاریخ گرین کارت اولم ، برای سیتیزنی اقدام کردم ، چندهفته بعدش انکشت نکاریم بود که البته با نامه خبر دادن ، شیش ماه بعد از اقدامم ، نامه دادن که یکماهه دیگه مصاحبمه ، خداروشکر مصاحبمم انجام دادم و سیتیزن شدم . امیدوارم همگی موفق باشین . ضمنا همسرتون باید سیتیزن باشه که شما سه ساله بتونین سیتیزن بشین . مدرک سیتیزنی ایشون رو ازتون میخان .
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii ، gbtm ، zamini1975 ، hasti1985 ، محبوبه. 68 ، behi.v
(2017-02-26 ساعت 10:12)melisa نوشته:  یه چیزایی رو بنویسم شاید بدرد کسی بخوره . منم نامزدی اومدم ، طی یکهفته از ورودم ازدواج کردم ، هشت ماه بعد گرین کارت اولم بدستم رسید که دوساله بود ، سه ماه به تاریخ دوسال برای گرین کارت دائم یا همون ده ساله اقدام کردم ، بعد چندماه نامه دادن و یکم باز مدارک خواستن ، فکر کنم چهار ماهی بعد تاریخ گرین کارتم ، گرین کارت دوم بدستم رسید ، فقط بدونین همه جا تاریخ گرین کارت اول مهمه ، و همینطور این نود روز جلوتر اقدام کردن برای همه موارد اعم از گرین کارت دوم ، یا سیتیزنی وجود دارد . بهرحال سه ماه مونده به سه سال از تاریخ گرین کارت اولم ، برای سیتیزنی اقدام کردم ، چندهفته بعدش انکشت نکاریم بود که البته با نامه خبر دادن ، شیش ماه بعد از اقدامم ، نامه دادن که یکماهه دیگه مصاحبمه ، خداروشکر مصاحبمم انجام دادم و سیتیزن شدم . امیدوارم همگی موفق باشین . ضمنا همسرتون باید سیتیزن باشه که شما سه ساله بتونین سیتیزن بشین . مدرک سیتیزنی ایشون رو  ازتون میخان .

Melisa جان ممنون از اطلاعات خوبت. فقط يه سوْال بعد از ازدواج تَو اين ٣ ماه ويزاي نامزدي ميشه دوباره امد به ايران براي چند هفته و دوباره برگشت امريكا يا بايد حتما صبر كرد تا گرين كارت اول بياد؟؟
و يه سوْال ديگه اگه اشتباه نكنم شما از زمان ورودتون به امريكا تا سيتيزني ٣ سال طول كشيد درسته؟؟
يعني شما با وجودي كه گرين كارت ١٠ ساله داشتي براي سيتيزني اقدام كردين و اونا هم اكي كردن
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، hasti1985 ، محبوبه. 68
(2017-02-26 ساعت 10:12)melisa نوشته:  یه چیزایی رو بنویسم شاید بدرد کسی بخوره . منم نامزدی اومدم ، طی یکهفته از ورودم ازدواج کردم ، هشت ماه بعد گرین کارت اولم بدستم رسید که دوساله بود ، سه ماه به تاریخ دوسال برای گرین کارت دائم یا همون ده ساله اقدام کردم ، بعد چندماه نامه دادن و یکم باز مدارک خواستن ، فکر کنم چهار ماهی بعد تاریخ گرین کارتم ، گرین کارت دوم بدستم رسید ، فقط بدونین همه جا تاریخ گرین کارت اول مهمه ، و همینطور این نود روز جلوتر اقدام کردن برای همه موارد اعم از گرین کارت دوم ، یا سیتیزنی وجود دارد . بهرحال سه ماه مونده به سه سال از تاریخ گرین کارت اولم ، برای سیتیزنی اقدام کردم ، چندهفته بعدش انکشت نکاریم بود که البته با نامه خبر دادن ، شیش ماه بعد از اقدامم ، نامه دادن که یکماهه دیگه مصاحبمه ، خداروشکر مصاحبمم انجام دادم و سیتیزن شدم . امیدوارم همگی موفق باشین . ضمنا همسرتون باید سیتیزن باشه که شما سه ساله بتونین سیتیزن بشین . مدرک سیتیزنی ایشون رو  ازتون میخان .

سلام. من یک سوال دارم شما ژانویه 2016 گرین کارت دوم بدستتون رسید میگن از فردای اون روز میشه اقدام کرد واسه سیتیزن شیپی آیا دلیل خاصی داشت شما جولای اقدام کردید یعنی خودتون نخواستید زودتر اقدام کنید یا قانونی هست که ما نمی دونیم. مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68
قبل گرین کارت برای خروج باید اقدام به گرفتن کارت اجازه خروج بکنین همزمان با درخواست گرین کارت ، البته من نگرفتم، بقیه که انجام دادن شاید بهتر بتونن کمک کنن . ازدواجی یا نامزدی از تاریخ گرین کارت سه سال بعدش ( البته نود روز زودتر ) برای سیتیزنی میشه اقدام کرد ، اگه نامزدی بیاین تا گرین کارت اول رو بگیرین چند ماهی طول میکشه ، برای من هشت ماه طول کشید ، از اون تاریخ تا سه سال بعدش باید صبر کنین ، از تاریخ گرین کارت سه سال طول کشید ،( نه از زمان ورود یا تاریح ازدواج)، گرین کارت دوم مهم نیست چنین قانونی وجود نداره ، فقط چون اولی دوساله هست باید حتما بعدی رو اقدام کنین که غیرقانونی نباشین و اقامتتون قانونی باشه ضمن اینکه تو مراسم سیتیزنی گرین کارت رو ازتون میگیرن پس باید حتما دومی رو بگیرین که ده ساله هست ، من کاملا بموقع اقدام میکردم و اگه دیرتر کاری انجام شده بخاطر روند کارهای اداری خود امریکاست . امیدوارم جوابم واضح باشه ، موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، hasti1985 ، محبوبه. 68

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان