کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
(2016-07-15 ساعت 18:05)mani_badb0y نوشته:  
(2016-07-15 ساعت 18:02)ATYY نوشته:  سلام من يه سوال داشتم
شنيدم  ازدواج با سيتيزن بعد از سه سال مي توني درخواست بدي .مي خواستم ببينم در مورد ازدواج با كسي كه گرين كارت داره هم بعد از سه سال مي توني يا بايد بعد از 5سال درخواست بدي واسه سيتيزن شدن؟
ازدواج با سیتیزن بعد 3 سال
ازدواج با گرین کارتی بعد 5 سال
ملاک برای سیتی زنی تاریخ صدور گرین کارت بدون در نظر گرفتن وضع همسر هست ۳ سال بعد از تاریخ گرین کارت برای ازدواجی ها میتوانند درخواست بدهند و لی قبلش بایددوسال بعد از ازدواج از کاندیشنر به گرین کارت ده ساله را درخواست بدهید
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-01 ساعت 21:36)hasti1985 نوشته:  سلام دوستان
یک سوال دارم اینکه 3 ماه قبل از اینکه تاریخ گرین کارت کاندیشنال تمام بشه میشه اقدام کرد واسه گرین کارت 10 ساله. حالا کی میشه اقدام کرد واسه سشتیزن شیپی ؟ باید صبر کنیم اون بیاد بعد اقدام کنیم؟ چون همین جوری بیش تر از 6 ماه طول میکشه گرین کارت جدید بیاد بعد از اون هم 6 ماه باید دوباره صبر کرد واسه سیتیزنی نمیشه فرما رو با هم پر کرد؟

اول باید اقدام برای کارت ۱۰ ساله بکنی مراحل ستیزی رو بعدا پیگیر ی کن
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985
(2016-09-11 ساعت 23:47)sina454 نوشته:  
(2016-09-11 ساعت 20:45)lossi نوشته:  سلام
میشه لطفا شرایط سیتیزن شیپی رو بمن بگین با توجه به اینکه من6ماه موندم ، بعدش پاس سفید گرفتم و دو سال خارج بودم. و تازه برگشتم. چقدر دیگه باید بمونم 2سال یا 3سال ؟! و آیا گرفتن پاس سفید حساب میشه برای سیتیزن شدن یا نه ؟!
ممنون

از زمان تاریخ آخرین ورودتان با پاس سفید با ویزای ازدواجی ۲ سال بعدش میتوانید درخواست بدهید
موفق باشید

ببخشید ویزای ازدواجی منظورتون چی هستش ؟! چه تاثیری در فرایند سیتیزن شدن داره ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-12 ساعت 09:16)lossi نوشته:  
(2016-09-11 ساعت 23:47)sina454 نوشته:  
(2016-09-11 ساعت 20:45)lossi نوشته:  سلام
میشه لطفا شرایط سیتیزن شیپی رو بمن بگین با توجه به اینکه من6ماه موندم ، بعدش پاس سفید گرفتم و دو سال خارج بودم. و تازه برگشتم. چقدر دیگه باید بمونم 2سال یا 3سال ؟! و آیا گرفتن پاس سفید حساب میشه برای سیتیزن شدن یا نه ؟!
ممنون

از زمان تاریخ آخرین ورودتان با پاس سفید با ویزای ازدواجی ۲ سال بعدش میتوانید درخواست بدهید
موفق باشید

منظورم دریافت گرین کارت از طریق ازدواج هست فرق هم با بقیه گروهها اینه که بعد از ۳ سال میتوانید درخواست سیتی زنی بدهید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-12 ساعت 22:28)sina454 نوشته:  
(2016-09-12 ساعت 09:16)lossi نوشته:  
(2016-09-11 ساعت 23:47)sina454 نوشته:  از زمان تاریخ آخرین ورودتان با پاس سفید با ویزای ازدواجی ۲ سال بعدش میتوانید درخواست بدهید
موفق باشید

منظورم دریافت  گرین کارت از طریق ازدواج هست فرق هم با بقیه گروهها اینه که بعد از  ۳ سال  میتوانید درخواست سیتی زنی بدهید

نه این شامل حال من نمیشه .
ن کلا جواب سوالم رو هنوز نگرفتم .
میخواستم بدونم پاس سفید یکسالش حساب میشه واسه سیتیزن شیپی یا نه ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-13 ساعت 05:46)lossi نوشته:  
(2016-09-12 ساعت 22:28)sina454 نوشته:  
(2016-09-12 ساعت 09:16)lossi نوشته:  ببخشید ویزای ازدواجی منظورتون چی هستش ؟! چه تاثیری در فرایند سیتیزن شدن داره ؟؟

منظورم دریافت  گرین کارت از طریق ازدواج هست فرق هم با بقیه گروهها اینه که بعد از  ۳ سال  میتوانید درخواست سیتی زنی بدهید

ن کلا جواب سوالم  رو هنوز نگرفتم .
میخواستم بدونم  پاس سفید یکسالش حساب میشه واسه سیتیزن شیپی یا نه ؟!
بله میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-15 ساعت 10:14)sina454 نوشته:  
(2016-09-13 ساعت 05:46)lossi نوشته:  
(2016-09-12 ساعت 22:28)sina454 نوشته:  منظورم دریافت  گرین کارت از طریق ازدواج هست فرق هم با بقیه گروهها اینه که بعد از  ۳ سال  میتوانید درخواست سیتی زنی بدهید

ن کلا جواب سوالم  رو هنوز نگرفتم .
میخواستم بدونم  پاس سفید یکسالش حساب میشه واسه سیتیزن شیپی یا نه ؟!
بله میشه

و اگر 2بار درخواست بدیم و بگیریم چطور ؟! بازم یکسال دیگه ش رو حساب میکنن برامون ؟؟ واصلا شرایطی هست که بتونیم و بشه 2بار درخواست پاس سفید داد ؟!
و ی سوال دیگه اینکه با داشتن گدین کارت هز 6ماه باید وارد شیم ، با هر یکسالی یک بار ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من يه سوال مهم دارم ، نامزدم تو پروسه سيتيزن شدن هست، و متاسفانه تا ايشون سيتيزن نشن ما نميتونيم براي ويزاي نامزدي اقدام كنيم، من مطالب دوستان رو خوندم هر شخصي بعد از يه تايم خاصي سيتيزن شده، چرا قانون اينجوريه آخه؟ ما ١٢ ژانويه اقدام كرديم ، يه ماه بعدش انگشت نگاري رو انجام داديم اما تا الان خبري نشدهSad ٨ ماه شده، با uscis تماس گرفتيم گفتن دليلي تو كامپيوترشون نوشته نشده كه چرا دير شده، و گفتن حضوري بياين آفيس، حالا واسه ٢٧ سپتامبر وقت گرفتيم اما با وكيلمون كه صحبت كرديم ميگه حضوري رفتنم فايده نداره و بايد خودشون خبر بدن، و اينكه كيس هاي ايراني رو طولاني ميكنن پروسشونو معمولا، آيا كسي هست كه شرايط مشابه مارو داشته باشه؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-19 ساعت 01:45)naaazi نوشته:  سلام دوستان، من يه سوال مهم دارم ، نامزدم تو پروسه سيتيزن شدن هست، و متاسفانه تا ايشون سيتيزن نشن ما نميتونيم براي ويزاي نامزدي اقدام كنيم، من مطالب دوستان رو خوندم هر شخصي بعد از يه تايم خاصي سيتيزن شده، چرا قانون اينجوريه آخه؟ ما ١٢ ژانويه اقدام كرديم ، يه ماه بعدش انگشت نگاري رو انجام داديم اما تا الان خبري نشدهSad ٨ ماه شده، با uscis تماس گرفتيم گفتن دليلي تو كامپيوترشون نوشته نشده كه چرا دير شده، و گفتن حضوري بياين آفيس، حالا واسه ٢٧ سپتامبر وقت گرفتيم اما با وكيلمون كه صحبت كرديم ميگه حضوري رفتنم فايده نداره و بايد خودشون خبر بدن، و اينكه كيس هاي ايراني رو طولاني ميكنن پروسشونو معمولا، آيا كسي هست كه شرايط مشابه مارو داشته باشه؟؟؟؟

كسي نيست جواب منو بده???
پاسخ
تشکر کنندگان:
Sad 
Sad دوستان لطفا جواب بدين Sad شرايط من خيلي سخته Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-20 ساعت 13:43)naaazi نوشته:  Sad دوستان لطفا جواب بدين  Sad شرايط من خيلي سخته Sad
بحث سیتیزنشیپی کامل منطقه ای هستش، بستگی به شلوغی منطقه ای داره که اقدام کردید. شاید جایی خلوت باشه و 5 ماه تموم بشه ولی جایی هم شلوغ باشه. متاسفانه قابل پیگیری نیست و راه جز صبر نداره.
در لینک قسمت ( Field Office )محلی که اقدام کردید رو بزنید شاید حدودی از زمان کیس ها دستتون بیاد.
https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-21 ساعت 13:44)mohammadreza88 نوشته:  
(2016-09-20 ساعت 13:43)naaazi نوشته:  Sad دوستان لطفا جواب بدين  Sad شرايط من خيلي سخته Sad
بحث سیتیزنشیپی کامل منطقه ای هستش، بستگی به شلوغی منطقه ای داره که اقدام کردید. شاید جایی خلوت باشه و 5 ماه تموم بشه ولی جایی هم شلوغ باشه. متاسفانه قابل پیگیری نیست و راه جز صبر نداره.
در لینک قسمت ( Field Office )محلی که اقدام کردید رو بزنید شاید حدودی از زمان کیس ها دستتون بیاد.

ممنون از پاسختون، من اون سايت رو هميشه چك ميكنم تايم حدودي رو زده ٥ ماه، اما الان ٨ ماه شده ، منطقه اي كه اقدام كرديم West Palm Beach هستش ايالت فلوريدا !!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-21 ساعت 14:28)naaazi نوشته:  
(2016-09-21 ساعت 13:44)mohammadreza88 نوشته:  

ممنون از پاسختون، من اون سايت رو هميشه چك ميكنم تايم حدودي رو زده ٥ ماه، اما الان ٨ ماه شده ، منطقه اي كه اقدام كرديم West Palm Beach هستش ايالت فلوريدا !!Sad
حقيقت داره كه بعضيا ميگن ممكنه چندين سال پروسه سيتيزن شدن طول بكشه؟؟؟؟!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-21 ساعت 19:51)naaazi نوشته:  
(2016-09-21 ساعت 14:28)naaazi نوشته:  
(2016-09-21 ساعت 13:44)mohammadreza88 نوشته:  بحث سیتیزنشیپی کامل منطقه ای هستش، بستگی به شلوغی منطقه ای داره که اقدام کردید. شاید جایی خلوت باشه و 5 ماه تموم بشه ولی جایی هم شلوغ باشه. متاسفانه قابل پیگیری نیست و راه جز صبر نداره.

من در این زمینه اطلاع و تجربه ای ندارم ولی همسرم 9 تا 10 طول کشید کل پروسه شون.
انشاالله که فردا حضوری تشریف ببرند مشخص میشه.
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، naaazi
(2016-09-26 ساعت 16:58)mohammadreza88 نوشته:  
(2016-09-21 ساعت 19:51)naaazi نوشته:  
(2016-09-21 ساعت 14:28)naaazi نوشته:  ممنون از پاسختون، من اون سايت رو هميشه چك ميكنم تايم حدودي رو زده ٥ ماه، اما الان ٨ ماه شده ، منطقه اي كه اقدام كرديم West Palm Beach هستش ايالت فلوريدا !!Sad
من در این زمینه اطلاع و تجربه ای ندارم ولی همسرم 9 تا 10 طول کشید کل پروسه شون.
انشاالله که فردا حضوری تشریف ببرند مشخص میشه.
ممنون دوست عزيز، ديروز رفتن حضوري ، پروندشون رو فرستادن به تگزاس براي بك گروند چكSad حالا معلوم نيست چقد طول ميكشه اين قضيه!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان