کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
سلام دوستان گرامی
سوالی داشتم که من در 3 سال 4 ماه اول دریافت گرین کارت 10 ماه اقامت در امریکا داشتم ولی با رعایت کامل فاصله  قانونی و ارایه اظهارنامه تکس در هر سال و اینکه هرگز 5 ماه بیشتر از امریکا خارج نشدم اکنون وارد امریکا شدم و قصد دارم 20 ماه متوالی تا اتمام 5 سال بمانم و کار کنم در 16 می 2019 که 5 سالم پر میشود به روز 885 روز میشود ایاد منظور از 30 ماه دقیقا عدد900 هست یا عدد دیگری .... و اینکه ایا میتوانم اپلای کنم در 4 سال و 9 ماه یا باید حداقل مدت بیشتری بمانم ...... لازم به ذکر است اگر نپذیرند چون سفر اولم 5 ماه بودم و در هنگام اپلای 5 سال قبل برسی میشود ایا صحیح است که باید 5 سال و 15 روز بمانم تا تکمیل شود
از همه دوستان که راهنمایی ام میکنند پیشاپیش سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-10 ساعت 13:57)امیر پیمان نوشته:  سلام دوستان گرامی
سوالی داشتم که من در 3 سال 4 ماه اول دریافت گرین کارت 10 ماه اقامت در آمریکا داشتم ولی با رعایت کامل فاصله  قانونی و ارایه اظهارنامه تکس در هر سال و اینکه هرگز 5 ماه بیشتر از آمریکا خارج نشدم اکنون وارد آمریکا شدم و قصد دارم 20 ماه متوالی تا اتمام 5 سال بمانم و کار کنم در 16 می 2019 که 5 سالم پر میشود به روز 885 روز میشود ایاد منظور از 30 ماه دقیقا عدد900 هست یا عدد دیگری .... و اینکه ایا میتوانم اپلای کنم در 4 سال و 9 ماه یا باید حداقل مدت بیشتری بمانم ...... لازم به ذکر است اگر نپذیرند چون سفر اولم 5 ماه بودم و در هنگام اپلای 5 سال قبل برسی میشود ایا صحیح است که باید 5 سال و 15 روز بمانم تا تکمیل شود
از همه دوستان که راهنمایی ام میکنند پیشاپیش سپاسگزارم
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid765183
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_na ، fariba_a
ممنون از راهنماییتون ....من از می 2014 که گرین کارت گرفتم تا می 2019 به میزان 884 روز و بدون فاصله بیش از 5/5 ماه ذخیره کردم که با فرمایش شما چون از 913 روز کمتره باید روزهای بیشتری بمونم وچون هنگام درخواست 5 سال قبل در نظر گرفته میشود 155روز سفر اولم با ادامه ماندنم باطل یا بی اثر شده و با ادامه ماندگاری این کسری 29 روز در 16 نوامبر 1919 این کسری جبران میشود و میتوانم 3 ماه مانده به این تاریخ اپلای کنم
ایا این تحلیل درست هست ؟ حصول دقیقا 913 روز الزامی هست از ابتدا صدور یا فقط در بازه 5 ساله ؟ مجددا از شما سپاسگزارم که راهنمایی میفرمایید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام عزیران
من ۶ سال از کارت سبزم گذشته، و در ۳ ماه اخیر هم از امریکا خارج نشدم یا تغییر آدرس ندادم. الان آیا اگه برای N400 سیتیزنشیپی اقدام کنم:
۱- ۳ ماه بعد بعد میتونم ۲-۳ هفته برم ایران؟ یا اینکه بعد از شروع پروسه Naturalization دیگه نمیشه خارج شد؟
۲- برای مدارک N400، آیا ادرس روی driver license باید ادرس الانم باشه؟ من پارسال که از شمال ایالتمون رفتم جنوب، آدرسمو‌اینترنتی در DMV تغییر دادم اما گواهینامه را عوض نکردم.
۳- برای ما ایرانی ها چقدر حدودا طول میکشه؟ حداقل، حداکثر؟
۴- من یکبار ماشین پلیس اینجا بهم مشکوک شده بود و نیم ساعت تعقیبم کرد در کوچه و خیابان هرجا میرفتم، نمیدونم چرا، من هم بیخیال و راحت رانندگی مو میکردم اما خب نگران بودم که یعنی چی این. ولی بعد از نیم ساعت بیخیال شدن. با من صحبت نکردن یا نگهم نداشتن. کلا عجیب بود. آیا این میتونه نکته منفی باشه؟
۵- من traffic ticket تا حالا نداشتم اما یه بار parking ticket گرفتم چون streat cleaning بود و من نمیدونستم. این آیا بد میشه برام؟
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a
با سلام و خسته نباشید خدمت همه
من ۱۲ می امسال میتونم برای سیتیزنی اقدام کنم و قصد دارم همون موقع اقدام کنم، ولی نمیدونم تکلیف پسرم که با من اومده چی میشه، آیا برای اون هم مینونم همزمان اقدام کنم یا باید صبر کنم تا اول خودم سیتیزن بشم و بعد براش فرم N-600 رو پر کنم؟ پسرم ماه نوامبر میشه ۱۸ سالش. خیلی ممنونم اگه کسی اطلاعات داشته باشه و بتونه راهنماییم کنه
k1 & k2 اولین اقدام:می2012 بدون وکیل:دینای شدیم! دوباره با وکیل: فوریه2013- اپروو: آگوست 2013- وقت سفارت: jانویه2014 آنکارا- کلیر:19جوون2014- ویزا:26 جوون 2014/ سفرنامه مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749
سلام دوستان
توی فرم سیتیزنشیپ برای من که سربازی رفتم کدوم قسمتها رو باید انتخاب کنم؟
ممنون
کیس: **AS38 ، رویت قبولی: 1 می ارسال فرم ها:20 می
کنسولگری: مونتریال کانادا مصاحبه:
مقصد : Maryland افراد كيس: 2نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749
(2018-05-10 ساعت 07:02)Championking نوشته:  سلام دوستان
ممنون

شما دقیقا اشاره کنید که منظورتان چیست ؟؟!! قسمت سربازی چند آیتم دارد ، منظور شما کدام بخش است ضمن اینکه درست شبیه همان ست که در فرم های مصاحبه ی سفارت پرکرده اید. اگر کپی آنها را دارید میتوانید از روی آنها اطلاعاتتان را پرکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Championking
(2018-05-10 ساعت 09:19)afshin4749 نوشته:  
ممنون

شما دقیقا اشاره کنید که منظورتان چیست ؟؟!! قسمت سربازی چند آیتم دارد ، منظور شما کدام بخش است ضمن اینکه درست شبیه همان ست که در فرم های مصاحبه ی سفارت پرکرده اید. اگر کپی آنها را دارید میتوانید از روی آنها اطلاعاتتان را پرکنید.
ممنون به خاطر جوابتان
راستش فرمها رو نمیدونم کجاست. فقط میخوام بدونم که کدوم قسمتهای فرم ۴۰۰ رو باید برای سربازی جواب بدم ؟
کیس: **AS38 ، رویت قبولی: 1 می ارسال فرم ها:20 می
کنسولگری: مونتریال کانادا مصاحبه:
مقصد : Maryland افراد كيس: 2نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
سلام دوستان مهاجرسرایی،
ما سال 2012 گرین کارت گرفتیم و دوسال با پاس سفید ایران موندیم و سال 2014 بطور کامل مهاجرت کردیم به آمریکا. و تا الان 45 ماه امریکا بودیم و مدارک تکس و اجاره و دانشگاه و همه چی کامله. سوالم اینه که آیا باید بعد از اینکه بطور کامل اومدیم امریکا، یعنی از سال 2014، باید 5 سال بگذره تا بتونیم برای سیتیزن شیپ اقدام کنیم یا الان هم میتونیم اقدام کنیم؟ و اینکه برای فرم N400 برای ازدواج و مهاجرت مشترک هست؟ یعنی ما که کیس مهاجرتی هستیم (نه ازدواجی)، هم باید فرم N400 را پر کنیم؟ ممنون میشم اگر کسی اطلاعات بده.
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، shahin61
(2018-06-12 ساعت 08:30)montazer59 نوشته:  سلام دوستان مهاجرسرایی،
ما سال 2012 گرین کارت گرفتیم و دوسال با پاس سفید ایران موندیم و سال 2014 بطور کامل مهاجرت کردیم به آمریکا. و تا الان 45 ماه آمریکا بودیم و مدارک تکس و اجاره و دانشگاه و همه چی کامله. سوالم اینه که آیا باید بعد از اینکه بطور کامل اومدیم آمریکا، یعنی از سال 2014، باید 5 سال بگذره تا بتونیم برای سیتیزن شیپ اقدام کنیم یا الان هم میتونیم اقدام کنیم؟ و اینکه برای فرم N400 برای ازدواج و مهاجرت مشترک هست؟ یعنی ما که کیس مهاجرتی هستیم (نه ازدواجی)، هم باید فرم N400  را پر کنیم؟ ممنون میشم اگر کسی اطلاعات بده.
شما 4 سال و یکروز بعد از آخرین ورود میتونین اقدام کنید پس 3 ماه و یکروزدیگر هم باید صبر کنید.بعدش میتونین اقدام کنید.
فرم n-400  را هم باید بعدآ زمان اقدام باید پر کنید..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-05-10 ساعت 17:39)Championking نوشته:  
(2018-05-10 ساعت 09:19)afshin4749 نوشته:  
ممنون

ممنون به خاطر جوابتان
راستش فرمها رو نمیدونم کجاست. فقط میخوام بدونم که کدوم قسمتهای فرم ۴۰۰ رو باید برای سربازی جواب بدم ؟
در قسمت سوال راجع به اینکه در ارتش خدمت کرده اید

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-12 ساعت 17:51)shahin61 نوشته:  
ما سال 2012 گرین کارت گرفتیم و دوسال با پاس سفید ایران موندیم و سال 2014 بطور کامل مهاجرت کردیم به آمریکا. و تا الان 45 ماه آمریکا بودیم و مدارک تکس و اجاره و دانشگاه و همه چی کامله. سوالم اینه که آیا باید بعد از اینکه بطور کامل اومدیم آمریکا، یعنی از سال 2014، باید 5 سال بگذره تا بتونیم برای سیتیزن شیپ اقدام کنیم یا الان هم میتونیم اقدام کنیم؟ و اینکه برای فرم N400 برای ازدواج و مهاجرت مشترک هست؟ یعنی ما که کیس مهاجرتی هستیم (نه ازدواجی)، هم باید فرم N400  را پر کنیم؟ ممنون میشم اگر کسی اطلاعات بده.
شما 4 سال و یکروز بعد از آخرین ورود میتونین اقدام کنید پس 3 ماه و یکروزدیگر هم باید صبر کنید.بعدش میتونین اقدام کنید.

ممنون از پاسختون. من شنیدم که از زمانی که میخام اقدام برای سیتیزنشیپی کنم باید 5 سال به عفب برگردم و از اون موقع تعداد خروج ها از آمریکا محاسبه میشه. با این حساب از الان تا پنج سال قبل، ما یک خروج یکساله (بیش از 6 ماه) داریم که البته با پاس سفید هست. آیا این یکسال مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من نگرانم که اگر ما رو رد کنن، دوباره باید 5 سال دیگه صبر کنیم برای سیتیزنشیپی.
پاسخ
(2018-06-12 ساعت 21:15)montazer59 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 17:51)shahin61 نوشته:  

ممنون از پاسختون. من شنیدم که از زمانی که میخام اقدام برای سیتیزنشیپی کنم باید 5 سال به عفب برگردم و از اون موقع تعداد خروج ها از آمریکا محاسبه میشه. با این حساب از الان تا پنج سال قبل، ما یک خروج یکساله (بیش از 6 ماه) داریم که البته با پاس سفید هست. آیا این یکسال مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من نگرانم که اگر ما رو رد کنن، دوباره باید 5 سال دیگه صبر کنیم برای سیتیزنشیپی.
مهم اینه که مدارک مستدل دارید برای قصد اقامت و اینکه بعداز اخرین ورود سی ماه را در کشور بسربرید که شما هم کاملترش را داریدپس جای نگرانی نیست.اگر پاس هم گرفته اید برای رفع مشکل جهت ادامه اقامت بوده اید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-12 ساعت 21:39)shahin61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 21:15)montazer59 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 17:51)shahin61 نوشته:  شما 4 سال و یکروز بعد از آخرین ورود میتونین اقدام کنید پس 3 ماه و یکروزدیگر هم باید صبر کنید.بعدش میتونین اقدام کنید.

مهم اینه که مدارک مستدل دارید برای قصد اقامت و اینکه بعداز اخرین ورود سی ماه را در کشور بسربرید که شما هم کاملترش را داریدپس جای نگرانی نیست.اگر پاس هم گرفته اید برای رفع مشکل جهت ادامه اقامت بوده اید.

خیلی ممنونم از راهنماییتون.
پاسخ
سلام دوستان من تازه عضو شده ام و چندان وارد نیستم بنابراین اگر سوالم را در جای درستی عنوان نمی کنم عذرخواهی می کنم . سوال من این هست ، همسر من گرین کارت داره و تقریبا ۲ سال پیش برای سیتیزن شیپ اقدام کرده ایشان در کلرادو دنور هستند و متاسفانه ظاهرا بعد از ۲ سال هنوز کلیر نشدن ـ البته با پیگیری هایی که کردیم به ما اینطور گفته اند - سناتور هم تماس گرفتیم اونها هم پیگیر شدند همین را گفتند! می شه لطفا بهم بگید که علتش چی می تونه باشه یا کسی هست که تجربه ی مشابه داشته باشه؟ فقط این نکته را بگم که من در ایران هستم و در پروسه هستم و شوهرم اخیرا به خاطر من زیاد به ایران سفر کرده - این می تونه براش دردسری ایجاد کنه ؟ راه حل چیه ؟ چون خیلی طولانی شده می پرسم. ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان