کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
(2017-08-16 ساعت 11:12)Haghighat نوشته:  
(2017-08-11 ساعت 05:35)ziziii نوشته:  
(2017-08-11 ساعت 04:39)نيما ٩٢ نوشته:  سلام
اينطور كه مشخصه شما از طريق نامزدي وارد أمريكا شديد.. منم همينطور ... ميخواستم بدونم پروسه تبديل گرين كارت موقت به دايم چه مقدار طول كشيد؟
و اينكه اون دو سال با گرين كارت موقت جزو زمان سه سال برأي سيتيزن شيپي محسوب ميشه؟ درسته؟ تا اونجايي كه ميدونم ميشه دو سال و نه كله بعد از گرين كارت أولي اقدام كرد درصورتيكه همسر سيتيزن أمريكا باشد؟
خيلي ممنون

سلام دوست عزیز، اون پستی که دوستمون گذاشتن مربوط به حدود پنج ماه پیشه و فکر نمیکنم دیگه آنلاین شن، در مورد سوالتون درست گفتین حدود دو سال و نه ماه از تاریخ گرین کارت اول شما میتونین برای سیتیزنی اقدام کنید. برای گرین کارت دائم هم یکسال و نه ماه از تاریخ گرین کارت اول باید اقدام کنید (مدت زمان انتظار برای گرین کارت دائم هم مثل گرین کارت موقت متفاوته یعنی بستگی داره به اداره مهاجرتی که پروندتون رو بررسی میکنن).

ببخشید دوستان من هم سوالم راجع به گرفتن گرین کارت دایم هست.
وقتی برای گرین کارت دایم اقدام میکنیم گرین کارت قبیلی رو هم میگیرن یا اینکه میتونیم تا زمان باطل شدنش پیش خودمون نگر دازیم.
سوال دوم اینه که اگر پروسه گرفتن گرین کارت دوم طول بکشه میشه بدون گرین کارت خارج شد یا باید منتظر شد حتما گرین کارت بیاد؟
سوال سوم انکه کلا چقدر بروسه گرفتن گرین کارت دوم طول میکشه؟
ممنون

سلام دوستان. پروسه تبدیل گرین کارت موقت به دایم تقریبآ 1 سال هست اگه خیلی خوش شانس باشید شاید 7-8 ماه ولی پروسس تایم رو که نگاه می کنید توی سایت uscis می بینید که تقریبا یک سال و 2-3 ماه عقب هستند. وقتی که اقدام می کنید واسه گرین کارت دایم، گرین کارت قبلی و نگاه می دارید و بعد از 2-3 هفته که همه مدارک و فرستادید واسه گرین کارت دوم یک نامه می آد واستون که می گه 1 سال دیگه این گرین کارت اعتبار داره پس اون نامه رو نگاه می دارید و می تونید مسافرت خارح از آمریکا برید توی نامه دقیقا توضیح می ده اگه کار هم می کنید شرایط کاریتون مشکلی نداره و اجازه کار دارید. واسه گرین کارت دوم در ویزای نامزدی 3 ماه قیل از اینگه گرین کارت تاریخش تموم میشه اقدام می کنید و واسه سیتیزنی دقیقا سال دیگه همین موقع که اقدام کردید واسه گرین کارت دوم اقدام می کنید واسه سیتیزنی که موقع سیتیزنی گریت کارت و تحویل می دید بهشون.
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii ، Haghighat ، نيما ٩٢ ، farrokh33
(2017-08-16 ساعت 17:48)hasti1985 نوشته:  
(2017-08-16 ساعت 11:12)Haghighat نوشته:  
(2017-08-11 ساعت 05:35)ziziii نوشته:  سلام دوست عزیز، اون پستی که دوستمون گذاشتن مربوط به حدود پنج ماه پیشه و فکر نمیکنم دیگه آنلاین شن، در مورد سوالتون درست گفتین حدود دو سال و نه ماه از تاریخ گرین کارت اول شما میتونین برای سیتیزنی اقدام کنید. برای گرین کارت دائم هم یکسال و نه ماه از تاریخ گرین کارت اول باید اقدام کنید (مدت زمان انتظار برای گرین کارت دائم هم مثل گرین کارت موقت متفاوته یعنی بستگی داره به اداره مهاجرتی که پروندتون رو بررسی میکنن).

ببخشید دوستان من هم سوالم راجع به گرفتن گرین کارت دایم هست.
وقتی برای گرین کارت دایم اقدام میکنیم گرین کارت قبیلی رو هم میگیرن یا اینکه میتونیم تا زمان باطل شدنش پیش خودمون نگر دازیم.
سوال دوم اینه که اگر پروسه گرفتن گرین کارت دوم طول بکشه میشه بدون گرین کارت خارج شد یا باید منتظر شد حتما گرین کارت بیاد؟
سوال سوم انکه کلا چقدر بروسه گرفتن گرین کارت دوم طول میکشه؟
ممنون

سلام دوستان. پروسه تبدیل گرین کارت موقت به دایم تقریبآ 1 سال هست اگه خیلی خوش شانس باشید شاید 7-8 ماه ولی پروسس تایم رو که نگاه می کنید توی سایت uscis می بینید که تقریبا یک سال و 2-3 ماه عقب هستند. وقتی که اقدام می کنید واسه گرین کارت دایم، گرین کارت قبلی و نگاه می دارید و بعد از 2-3 هفته که همه مدارک و فرستادید واسه گرین کارت دوم یک نامه می آد واستون که می گه 1 سال دیگه این گرین کارت اعتبار داره پس اون نامه  رو نگاه می دارید و می تونید مسافرت خارح از آمریکا برید توی نامه دقیقا توضیح می ده اگه کار هم می کنید شرایط کاریتون مشکلی نداره و اجازه کار دارید. واسه گرین کارت دوم در ویزای نامزدی 3 ماه قیل از اینگه گرین کارت تاریخش تموم میشه اقدام می کنید و واسه سیتیزنی دقیقا سال دیگه همین موقع که اقدام کردید واسه گرین کارت دوم اقدام می کنید واسه سیتیزنی که موقع سیتیزنی گریت کارت و تحویل می دید بهشون.
بسيار دقيق
فقط بايد أضافه كنم تا اونجايي كه من ميدونم بايد براي گرين كارت دايم اپرو شده باشيم تا براي سيتيزن شيپي اقدام كنيم .. موفق باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، hasti1985 ، farrokh33
دوستان عزیز میشه لطفا این موضوع رو برای من روشن کنید:
الان گرین کارت دو ساله دارم که به زودی باید عوضش کنم. در مدت این کمتر از دو سال، از زمان ورود، یه سفر 8 ماهه به ایران داشتم که طبق قانون ، مدت زمان اقامتم در آمریکا تا قبل از این سفر 8 ماه از بین میره و در محاسبات مدت اقامت، جهت سیتیزنی به حساب نمیاد! تا اینجاشو متوجه میشم . حالا با توجه به مدت 18 ماهه در پروسه سه ساله که برای گرین کارت ازدواجی ها در نظز گرفته شده من میتونم 18 ماه رو بعد از برگشت از ایران پر کنم و درخواست سیتیزنی بدم ؟ یا اینکه باید علاوه بر 18 ماه اون سه سال رو هم دوباره پر کنم یعنی اینکه به طور کلی 18 ماه را در 4 سال پر کنم از لحظه اولین ورود به خاک امریکا؟
ممنون
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-08-23 ساعت 12:15)Haghighat نوشته:  دوستان عزیز میشه لطفا این موضوع رو برای من روشن کنید:
الان گرین کارت دو ساله دارم که به زودی باید عوضش کنم. در مدت این کمتر از دو سال، از زمان ورود، یه سفر 8 ماهه به ایران داشتم که طبق قانون ، مدت زمان اقامتم در آمریکا تا قبل از این سفر 8 ماه از بین میره و در محاسبات مدت اقامت، جهت سیتیزنی به حساب نمیاد! تا اینجاشو متوجه میشم . حالا با توجه به مدت 18 ماهه در پروسه سه ساله که برای گرین کارت ازدواجی ها در نظز گرفته شده من میتونم 18 ماه رو بعد از برگشت از ایران پر کنم و درخواست سیتیزنی بدم ؟ یا اینکه باید علاوه بر 18 ماه اون سه سال رو هم دوباره پر کنم یعنی اینکه به طور کلی 18 ماه را در 4 سال پر کنم از لحظه اولین  ورود به خاک آمریکا؟
ممنون

سلام
ببین حقیقت جان
اول اینکه اگر کیس شما ازدواجی هست برای گرین کارت تون و قراره سیتیزن بشوید 2 اصل غیر قابل عدول باید رغایت شود و هر چیزی که در این بین اختلال ایجاد کند کنتر حضور موثر شما صفر شده و از نو همه چی شروع خواهد شد...
1- مدت اقامت مداوم برای 18 ماه ( به جای 30 ماه افراد عادی )!
2- کسب مدت اقامت مداوم فوق در طی سه سال برای کیس ازدواجی ( به جای 5 سال افراد عادی) !

یعنی اینکه شما اگر 10 سال هم اینجا غیر مداوم باشی و بری و بیای حساب نمیشه تا زمانی که 18 ماه مدام رو طی سه سال بدست آورده باشی بعلاوه اینکه تازه وقتی اون بدست اومد و اپلای کردی تازه باید در محل ایالت مورد نظر سه ماه آخر حضور بدون غیبت داشته باشی.
عزیز دل ... یه مورد بسیار بسیار مهم دیگه رو هم خدمتت بگم که از الان بدونی... شما از زمانی که اپلای می کنی تا سیتیزن بشی طبق آخرین جداول زمانی انجام کار، یکسال متوسط مدت انتظار ،خواهی داشت و برای اون هم حواست باس جمع باشه .

موفق باشی
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، shahin61 ، نيما ٩٢ ، Mrs.sara
(2017-08-24 ساعت 06:44)maxsupermax نوشته:  
(2017-08-23 ساعت 12:15)Haghighat نوشته:  دوستان عزیز میشه لطفا این موضوع رو برای من روشن کنید:
الان گرین کارت دو ساله دارم که به زودی باید عوضش کنم. در مدت این کمتر از دو سال، از زمان ورود، یه سفر 8 ماهه به ایران داشتم که طبق قانون ، مدت زمان اقامتم در آمریکا تا قبل از این سفر 8 ماه از بین میره و در محاسبات مدت اقامت، جهت سیتیزنی به حساب نمیاد! تا اینجاشو متوجه میشم . حالا با توجه به مدت 18 ماهه در پروسه سه ساله که برای گرین کارت ازدواجی ها در نظز گرفته شده من میتونم 18 ماه رو بعد از برگشت از ایران پر کنم و درخواست سیتیزنی بدم ؟ یا اینکه باید علاوه بر 18 ماه اون سه سال رو هم دوباره پر کنم یعنی اینکه به طور کلی 18 ماه را در 4 سال پر کنم از لحظه اولین  ورود به خاک آمریکا؟
ممنون

سلام
ببین حقیقت جان
اول اینکه اگر کیس شما ازدواجی هست برای گرین کارت تون و قراره سیتیزن بشوید 2 اصل غیر قابل عدول باید رغایت شود و هر چیزی که در این بین اختلال ایجاد کند کنتر حضور موثر شما صفر شده و از نو همه چی شروع خواهد شد...
2- کسب مدت اقامت مداوم فوق در طی سه سال برای کیس ازدواجی ( به جای 5 سال افراد عادی) !

یعنی اینکه شما اگر 10 سال هم اینجا غیر مداوم باشی و بری و بیای حساب نمیشه تا زمانی که 18 ماه مدام رو طی سه سال بدست آورده باشی بعلاوه اینکه تازه وقتی اون بدست اومد و اپلای کردی تازه باید در محل ایالت مورد نظر سه ماه آخر حضور بدون غیبت داشته باشی.
عزیز دل ... یه مورد بسیار بسیار مهم دیگه رو هم خدمتت بگم که از الان بدونی... شما از زمانی که اپلای می کنی تا سیتیزن بشی طبق آخرین جداول زمانی انجام کار، یکسال متوسط مدت انتظار ،خواهی داشت و برای اون هم حواست باس جمع باشه .

موفق باشی

دوست عزیز ممنون که پاسخ دادید. ولی من هرچی بیشتر میخونم بیشتر گیج میشم. ساده تر نمیشه توضیح داد؟
من از جمله " سکونت 18 ماه در طی سه سال" را اینگونه متوجه میشم که میتوانی مسافرت بکنی در طی این سه سال اما اگر بیش از 6 ماه باشد اون کنتر 18 ماهت صفر میشه! ولی با این ترتیبی که شما میفرمایید یعنی بیا 18 ماه تمام و کمال بمان حالا اون18 ماه باقی مانده رو که باید پر کنی که سه سال اقامت دار بودنت هم پر بشه میتونی مسافرت بری! اینجوریه؟ یا من دوباره بد متوجه شدم!!
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33
(2017-08-24 ساعت 19:13)Haghighat نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 06:44)maxsupermax نوشته:  
ممنون

سلام
ببین حقیقت جان

موفق باشی

دوست عزیز ممنون که پاسخ دادید. ولی من هرچی بیشتر میخونم بیشتر گیج میشم. ساده تر نمیشه توضیح داد؟
من از جمله " سکونت 18 ماه در طی سه سال" را اینگونه متوجه میشم که میتوانی مسافرت بکنی در طی این سه سال اما اگر بیش از 6 ماه باشد اون کنتر 18 ماهت صفر میشه! ولی با این ترتیبی که شما میفرمایید یعنی بیا 18 ماه تمام و کمال بمان حالا اون18 ماه باقی مانده  رو که باید پر کنی  که سه سال اقامت دار بودنت هم پر بشه میتونی مسافرت بری!  اینجوریه؟ یا من دوباره بد متوجه شدم!!
شما میتونید مسافرت هم برید یشرطیکه قبل از 6 ماه برگشته باشید(مثلآ هر سال 5 ماه مسافرت 7 ماه اقامت )..در ضمن سه ماه آخر قبل از تقاضا هم در همان ایالت بسر برده باشید.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، farrokh33 ، نيما ٩٢
(2017-08-24 ساعت 19:37)shahin61 نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 19:13)Haghighat نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 06:44)maxsupermax نوشته:  سلام
ببین حقیقت جان

موفق باشی

من از جمله " سکونت 18 ماه در طی سه سال" را اینگونه متوجه میشم که میتوانی مسافرت بکنی در طی این سه سال اما اگر بیش از 6 ماه باشد اون کنتر 18 ماهت صفر میشه! ولی با این ترتیبی که شما میفرمایید یعنی بیا 18 ماه تمام و کمال بمان حالا اون18 ماه باقی مانده  رو که باید پر کنی  که سه سال اقامت دار بودنت هم پر بشه میتونی مسافرت بری!  اینجوریه؟ یا من دوباره بد متوجه شدم!!
شما میتونید مسافرت هم برید یشرطیکه قبل از 6 ماه برگشته باشید(مثلآ هر سال 5 ماه مسافرت 7 ماه اقامت )..در ضمن سه ماه آخر قبل از تقاضا هم در همان ایالت بسر برده باشید.

عزیز دل
شما می بایست 18 ماه حضور مداوم یا پیوسته خودتون رو در طول 3 سال ارایه بدهید You need to maintain 18 months of continuous residency within 3 years for your case
یعنی همان طور که دوستمون در کامنت قبلی فرمودند می توانید 5 ماه و 29 روز خارج از امریکا باشید و مابقی سال باید اینجا در امریکا حضور داشته باشید تا به حساب بیاد ... بعلاوه مابقی اطلاعاتی که من و این دوستمون بهتون ارایه دادیم که حتما" در حساب و کتاب هاتون بیاورید و مدت انتظار پروسه رو هم در نظر بگیرید.
یه نکته هم بگم خدمتتون طبق تجربه عرض کنم... اگر افسر مصاحبه از دو دل بودن اینکه قرار هست بمونی در امریکا یا نمونی و بری بعد از شهروندی شما با توجه به شرایط روز سیاسی و سخت گیری های روز امریکا ممکن هست سنگ اندازی کنن... چون به پر و پا پیچیدن شون طبق شنیده ها افزایش یافته... برای ترسوندن تون نمی گم و فقط جهت اطلاع و عمل سنجیده انجام دادن عرض کردم.
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، Haghighat ، farrokh33 ، نيما ٩٢
(2017-08-24 ساعت 20:17)maxsupermax نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 19:37)shahin61 نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 19:13)Haghighat نوشته:  دوست عزیز ممنون که پاسخ دادید. ولی من هرچی بیشتر میخونم بیشتر گیج میشم. ساده تر نمیشه توضیح داد؟

عزیز دل
شما می بایست 18 ماه حضور مداوم یا پیوسته خودتون رو در طول 3 سال ارایه بدهید You need to maintain 18 months of continuous residency within 3 years for your case
یعنی همان طور که دوستمون در کامنت قبلی فرمودند می توانید 5 ماه و 29 روز خارج از آمریکا باشید و مابقی سال باید اینجا در آمریکا حضور داشته باشید تا به حساب بیاد ... بعلاوه مابقی اطلاعاتی که من و این دوستمون بهتون ارایه دادیم که حتما" در حساب و کتاب هاتون بیاورید و مدت انتظار پروسه رو هم در نظر بگیرید.
یه نکته هم بگم خدمتتون طبق تجربه عرض کنم... اگر افسر مصاحبه از دو دل بودن اینکه قرار هست بمونی در آمریکا یا نمونی و بری بعد از شهروندی شما با توجه به شرایط روز سیاسی و سخت گیری های روز آمریکا ممکن هست سنگ اندازی کنن... چون به پر و پا پیچیدن شون طبق شنیده ها افزایش یافته... برای ترسوندن تون نمی گم و فقط جهت اطلاع و عمل سنجیده انجام دادن عرض کردم.

از دوستان عزیز که وقت گذاشتید واقعا ممنونم فقط الان یک نکته برای من مبهم هست و اون اینه که من یک سفر 8 ماهه در ابتدای کار به ایران داشتم حالا که برگشتم باید سه سال بعد از تاریخ برگشت مجدد درخواست بدم یا اینکه این" سه سال" از تاریخ روی گرین کارت محاسبه میشه؟
سپاس فراوان
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-24 ساعت 21:07)Haghighat نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 20:17)maxsupermax نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 19:37)shahin61 نوشته:  شما میتونید مسافرت هم برید یشرطیکه قبل از 6 ماه برگشته باشید(مثلآ هر سال 5 ماه مسافرت 7 ماه اقامت )..در ضمن سه ماه آخر قبل از تقاضا هم در همان ایالت بسر برده باشید.

عزیز دل
یعنی همان طور که دوستمون در کامنت قبلی فرمودند می توانید 5 ماه و 29 روز خارج از آمریکا باشید و مابقی سال باید اینجا در آمریکا حضور داشته باشید تا به حساب بیاد ... بعلاوه مابقی اطلاعاتی که من و این دوستمون بهتون ارایه دادیم که حتما" در حساب و کتاب هاتون بیاورید و مدت انتظار پروسه رو هم در نظر بگیرید.
یه نکته هم بگم خدمتتون طبق تجربه عرض کنم... اگر افسر مصاحبه از دو دل بودن اینکه قرار هست بمونی در آمریکا یا نمونی و بری بعد از شهروندی شما با توجه به شرایط روز سیاسی و سخت گیری های روز آمریکا ممکن هست سنگ اندازی کنن... چون به پر و پا پیچیدن شون طبق شنیده ها افزایش یافته... برای ترسوندن تون نمی گم و فقط جهت اطلاع و عمل سنجیده انجام دادن عرض کردم.

از دوستان عزیز که وقت گذاشتید واقعا ممنونم فقط الان یک نکته برای من مبهم هست و اون اینه که من یک سفر 8 ماهه در ابتدای کار به ایران داشتم حالا که برگشتم باید سه سال بعد از تاریخ برگشت مجدد درخواست بدم  یا اینکه این" سه سال" از تاریخ روی گرین کارت محاسبه میشه؟
سپاس فراوان
اگرچه سه سال از تاریخ صدور کارت قابل محاسبه هست ولی تآخیری که شما در برگشت اولیه داشتید کار رو مشگل میکنه مگر اینکه  دلیل موجهی ارایه دهید.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Haghighat ، maxsupermax ، نيما ٩٢
(2017-08-24 ساعت 23:19)shahin61 نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 21:07)Haghighat نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 20:17)maxsupermax نوشته:  عزیز دل

از دوستان عزیز که وقت گذاشتید واقعا ممنونم فقط الان یک نکته برای من مبهم هست و اون اینه که من یک سفر 8 ماهه در ابتدای کار به ایران داشتم حالا که برگشتم باید سه سال بعد از تاریخ برگشت مجدد درخواست بدم  یا اینکه این" سه سال" از تاریخ روی گرین کارت محاسبه میشه؟
سپاس فراوان
اگرچه سه سال از تاریخ صدور کارت قابل محاسبه هست ولی تآخیری که شما در برگشت اولیه داشتید کار رو مشگل میکنه مگر اینکه  دلیل موجهی ارایه دهید.

ممنون که پاسخ دادید حالا برای رفع این مشکل باید چه کار کرد؟ سه سال را از تاریخ برگشت مجدد حساب کنم یا طبق تاریخ گرین کارت برم برای مصاحبه و برای آفیسر توضیح بدم و با خودم بگم یا شانس و یا اقبال؟!
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33
(2017-08-30 ساعت 15:51)Haghighat نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 23:19)shahin61 نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 21:07)Haghighat نوشته:  از دوستان عزیز که وقت گذاشتید واقعا ممنونم فقط الان یک نکته برای من مبهم هست و اون اینه که من یک سفر 8 ماهه در ابتدای کار به ایران داشتم حالا که برگشتم باید سه سال بعد از تاریخ برگشت مجدد درخواست بدم  یا اینکه این" سه سال" از تاریخ روی گرین کارت محاسبه میشه؟
سپاس فراوان

ممنون که پاسخ دادید حالا برای رفع این مشکل باید چه کار کرد؟ سه سال را از تاریخ برگشت مجدد حساب کنم یا طبق تاریخ گرین کارت برم برای مصاحبه و برای آفیسر توضیح بدم و با خودم بگم یا شانس و یا اقبال؟!
من  اگر باشم شانسمو امتحان میکنم و اگر بتونم یک مدرک پزشگی هم میبرم..خونه پرش میگه برو سروقتت بیا !
البته ممکنه همون اول کار اصلآ فرم رد بشه یا اینکه بزارن برای روز مصاحبه ببینن دلیلتون برای غیبت چی بوده..
ولی مطمین نیستم که آیا 725 دلار ازبین میره اگر کیس رد بشه یا نه...به احتمال یقین برگشتنی در کار نیست!

پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Haghighat
(2017-08-30 ساعت 17:41)shahin61 نوشته:  
(2017-08-30 ساعت 15:51)Haghighat نوشته:  
(2017-08-24 ساعت 23:19)shahin61 نوشته:  اگرچه سه سال از تاریخ صدور کارت قابل محاسبه هست ولی تآخیری که شما در برگشت اولیه داشتید کار رو مشگل میکنه مگر اینکه  دلیل موجهی ارایه دهید.

من  اگر باشم شانسمو امتحان میکنم و اگر بتونم یک مدرک پزشگی هم میبرم..خونه پرش میگه برو سروقتت بیا !
البته ممکنه همون اول کار اصلآ فرم رد بشه یا اینکه بزارن برای روز مصاحبه ببینن دلیلتون برای غیبت چی بوده..
ولی مطمین نیستم که آیا 725 دلار ازبین میره اگر کیس رد بشه یا نه...به احتمال یقین برگشتنی در کار نیست!
نظر بدی نمی تونه باشه ولی
من باشم این کار رو نمی کنم ...چون بسیار محتاط هستم و در این زمینه فوق مهم اگر بخشی از پروسه تهش دربیاد که بله کاری انجام شده که نباید برای مدت طولانی این حق اپلای " ممکن است" از متقاضی سلب شود. اولا" همه چیز در نص صریح قوانین اومده به وضوح و با همه اما و اگر ها .... در خود فرم راهنمای ان-400 و شرح و بسط کامل داده شده ولی چنانچه خیلی مشتاق هستید می توانید دو کار انجام دهید.
1- یک وقت مصاحبه از نزدیکترین آفیس USCIS بگیرید توو وبسایت تحت عنوان InfoSession و حضوری مورد تون رو با یکی از افسران مهاجرت مطرح کنید
2- یک وقت ملاقات با یک وکیل مهاجرت بگیرید و مورد رو مطرح کنید اگر قابل دفاع باشه هزینه ها رو بهتون خواهد گفت و ردیف میشه

حالت سوم هم اینکه فرم راهنمای تکمیل فرم ان-400 رو با جزییات بخونید و نتیجه فردی بگیرید که بهترین کار و زمان برای ثبت فرمها چه وقت و با چه کیفیت بهتر هست.

من شخصا" همه چی رو گوگل می کنم و به " حسن" چی گفت " نقی " چی گفت اتکا نمی کنم چون با احترام به همه هموطنان گاه و بیگاه ترسها و توهمات شون با اصل جواب قاطی می کنند و ممکن هست باعث گمراهی شوند. ایشاله که هیچ وقت نباشه ولی پیش اومده که عرض می کنم.
برقرار و موفق باشید .
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Haghighat ، shahin61
(2017-08-31 ساعت 03:30)maxsupermax نوشته:  
(2017-08-30 ساعت 17:41)shahin61 نوشته:  
(2017-08-30 ساعت 15:51)Haghighat نوشته:  ممنون که پاسخ دادید حالا برای رفع این مشکل باید چه کار کرد؟ سه سال را از تاریخ برگشت مجدد حساب کنم یا طبق تاریخ گرین کارت برم برای مصاحبه و برای آفیسر توضیح بدم و با خودم بگم یا شانس و یا اقبال؟!
من باشم این کار رو نمی کنم ...چون بسیار محتاط هستم و در این زمینه فوق مهم اگر بخشی از پروسه تهش دربیاد که بله کاری انجام شده که نباید برای مدت طولانی این حق اپلای " ممکن است" از متقاضی سلب شود.  اولا" همه چیز در نص صریح قوانین اومده به وضوح و با همه اما و اگر ها .... در خود فرم راهنمای ان-400 و شرح و بسط کامل داده شده ولی چنانچه خیلی مشتاق هستید می توانید دو کار انجام دهید.
1- یک وقت مصاحبه از نزدیکترین آفیس USCIS بگیرید توو وبسایت تحت عنوان InfoSession و حضوری مورد تون رو با یکی از افسران مهاجرت مطرح کنید
2- یک وقت ملاقات با یک وکیل مهاجرت بگیرید و مورد رو مطرح کنید اگر قابل دفاع باشه هزینه ها رو بهتون خواهد گفت و ردیف میشه

حالت سوم هم اینکه فرم راهنمای تکمیل فرم ان-400 رو با جزییات بخونید و نتیجه فردی بگیرید که بهترین کار و زمان برای ثبت فرمها چه وقت و با چه کیفیت بهتر هست.

من شخصا" همه چی رو گوگل می کنم و به " حسن" چی گفت " نقی " چی گفت اتکا نمی کنم چون با احترام به همه هموطنان گاه و بیگاه ترسها و توهمات شون با اصل جواب قاطی می کنند و ممکن هست باعث گمراهی شوند. ایشاله که هیچ وقت نباشه ولی پیش اومده که عرض می کنم.
برقرار و موفق باشید .
با عرض کمال احترام به فرمایشات دوست بسیار گرام و نظر موافق با گرفتن وقت مصاحبه از uscis جهت مطرح کردن مشگل (اگرچه مشخص است که اگر دلایل مستند وقابل قبولی برای غیبت نباشد مطمیتآ جواب منفی خواهد بود) ولی پیشنهاد گرفتن وکیل ایده خوبیست.
اما من نتوانستم در جایی پیدا کنم که اگر کیس بهر دلیلی پذیرفته نشود ممکن هست که حق اپلای مجدد برای مدت طولانی سلب شود ..اگر منبعی در این مورد هست ممنون میشوم از ارایه آن.
تنها ممکنست هزینه پرداخت شده مسترد نگردد.
درتمام حالتهای مختلف مورد بحث مهم اینست که  دلیل خاص و مهمی برای این غیبت وجود داشته باشد که  مورد پسند افسر مصاحبه کننده قرار گیرد..فراموش نکنید که نقش نظر آن افسر بسیار مهم است.

پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، Haghighat ، farrokh33
(2017-08-31 ساعت 15:39)shahin61 نوشته:  
(2017-08-31 ساعت 03:30)maxsupermax نوشته:  
(2017-08-30 ساعت 17:41)shahin61 نوشته:  من  اگر باشم شانسمو امتحان میکنم و اگر بتونم یک مدرک پزشگی هم میبرم..خونه پرش میگه برو سروقتت بیا !
من باشم این کار رو نمی کنم ...چون بسیار محتاط هستم و در این زمینه فوق مهم اگر بخشی از پروسه تهش دربیاد که بله کاری انجام شده که نباید برای مدت طولانی این حق اپلای " ممکن است" از متقاضی سلب شود.  اولا" همه چیز در نص صریح قوانین اومده به وضوح و با همه اما و اگر ها .... در خود فرم راهنمای ان-400 و شرح و بسط کامل داده شده ولی چنانچه خیلی مشتاق هستید می توانید دو کار انجام دهید.

برقرار و موفق باشید .
با عرض کمال احترام به فرمایشات دوست بسیار گرام و نظر موافق با گرفتن وقت مصاحبه از uscis جهت مطرح کردن مشگل (اگرچه مشخص است که اگر دلایل مستند وقابل قبولی برای غیبت نباشد مطمیتآ جواب منفی خواهد بود) ولی پیشنهاد گرفتن وکیل ایده خوبیست.
اما من نتوانستم در جایی پیدا کنم که اگر کیس بهر دلیلی پذیرفته نشود ممکن هست که حق اپلای مجدد برای مدت طولانی سلب شود ..اگر منبعی در این مورد هست ممنون میشوم از ارایه آن.
تنها ممکنست هزینه پرداخت شده مسترد نگردد.
درتمام حالتهای مختلف مورد بحث مهم اینست که  دلیل خاص و مهمی برای این غیبت وجود داشته باشد که  مورد پسند افسر مصاحبه کننده قرار گیرد..فراموش نکنید که نقش نظر آن افسر بسیار مهم است.
با عرض ادب مجدد.
دقیقا" به همین واسطه که معروض داشتم که قوانین شفاف آمده با همه احتمالات حتی یک وبسایت هست که در پایین براتون لینک اش رو می گذارم که بسیار کمک حال خواهد بود ولی مستقل از سایت دولتی مهاجرت است البته و همچنان مبنا قوانین یو اس سی آی اس خواهد بود
از اینکه منبع کلامم رو جویا شدید شما در جمله آخر کامنت تون اشاره کردید .... منبع کاملا عقلی هست و اینکه افسر مهم هست و نظر نهایی برای انجام شدن یا کنسل شدن پروسه دست شون هست . از بابت حق اپلای و سلب حق اپلای یاد آور می شم چنانچه در پروسه استارت خورده شهروندی هر افسری چنانچه متوجه چیزی ناموزون یا شک برانگیز مبنی بر خدای ناکرده جعل و تحریف واقعیت و نظایرهم بشه ، در توانش هست که به متقاضی متخلف برچسب Dishonesty بزنه و از انجا که رییس جمهور ایالات متحده شرایط رو برای همه تنگ تر کرده و توجه ویژه ای هم معطوف ایرانیان داشته و داره من شخصا" ریسک نمی کنم و منبع عمل کردنم برآورد شرایط روز جامعه به انضمام احتیاط حداکثری خواهد بود.

برا ی ترسوندنتون نگفتم ولی همیشه " Common sense " بهترین ریفرنس هست ولی نمونه های مشابه رو شخصا" می شناسم که علاوه بر پولش نوبت اش حذف شد بعلاوه اینکه اونجا تابلو شد. ولی موردش یکسان با مورد این عزیز البته نبوده و اونها پرونده سازی کرده بودن به دروغ که لو رفت.
آرزوی موفقیت!
اینم اون وبسایت
https://www.immihelp.com/us-citizenship-...alculator/
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33 ، Haghighat ، نيما ٩٢
(2017-09-01 ساعت 08:02)maxsupermax نوشته:  
(2017-08-31 ساعت 15:39)shahin61 نوشته:  
(2017-08-31 ساعت 03:30)maxsupermax نوشته:  .
.

برا ی ترسوندنتون نگفتم ولی همیشه " Common sense " بهترین ریفرنس هست ولی نمونه های مشابه رو شخصا" می شناسم که علاوه بر پولش نوبت اش حذف شد بعلاوه اینکه اونجا تابلو شد. ولی موردش یکسان با مورد این عزیز البته نبوده  و اونها پرونده سازی کرده بودن به دروغ که لو رفت.
آرزوی موفقیت!
اینم اون وبسایت
https://www.immihelp.com/us-citizenship-...alculator/
بی نهایت سپاس از اطلاعات دقیق و توجه ویژه شما به مطلب مورد نظر وبخصوص لینک گذاشته شده.
همانطور که فرمودید موارد مذکور یکسان با مورد دوستمان نیستند و قصد ایشان پرونده سازی نیست بلکه حل مشگل یکبار غیبت آنهم در اوایل دریافت اقامت هست واینکه سعی در قانع کردن افسر پرونده داشته باشند..
بهرحال امیدوارم موفق باشند..
اینکه من نوشتم " اگر من باشم اقدام میکنم...."   تنها یک نظر از دیدگاه خودم بود نه پیشنهاد حتمی و با واجب کفایی به ایشان !

پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، maxsupermax ، Haghighat

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان